Het Huwelijk van Prins George van Engeland met Prinses Marina Kostelooze proef met Kruschen Salts V DE HUWELIJKSPLECHTIGHEID IN DE WESTMINSTER ABBEY. de werkloozen zic'h hij de Diaconie aan melden om ondersteuning, maar, aldus het schrijven, deze crisiswerkloozen kunnen niet onder de armlastigen gerekend wor den. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Dan is nog een adres inge komen van de bewoners van de Kloeting- seheweg en Willem Zelleweg omtrent de grensregeling. In dat schrijven wordt ge zegd, dat ze, wanneer deze gedeelten bij de gemeente Goes worden gevoegd, schade daarvan zullen hebben, en meer belasting zullen moeten gaan betalen. Ook wordt 'daarin bepleit, dat ze niet aangewezen willen zijn om als ruilobject te dienen, alleen om de gemeente Goes bouwterrein te bezorgen. Hieraan willen ze liever niet opgeofferd worden. Ze zijn ingezetenen van Kloetinge en willen dit ook blijven. De voorzitter zegt, dat dit schrijven de aandacht niet zal ontgaan. I'aarna komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een steunregeling, en deze te doen gelden tot cn met 30 Maart 1935. Volgens dit voor- s;el ontvangen georganiseerden die geen 'kasuitkeering hebben a. kostwinners f 7 p. week en f 0.50 per gezinslid boven 2, inwo nend personeel inbegrepen, b. kostgangers f 5.50 per week. 'Ongeorganiseerden a. de kostwinners f 6.00, met den toeslag als de •georganiseerden; b. kostgangers f 5 per week. Het maximum voor groep I be draagt f 10.50, voor groep II f 10 per week .Arbei'dsinkc'mstcn en ouderdomsrente wor den voor twee derde in mindering van den steun gebracht, terwijl voor gebruik van grond een aftrek moet worden toegepast volgens onderstaand sc'hema: van 1 tot 2 gemeten f 0.50 per gemet; van 2 tot 3 ge meten f 1 per gemet; van 3 tot 4 gemeten f 1.50 per gemet; van 4 tot 5 gem. f 2 p. gem; van 5 gem. en meer f 2.50 per gem. De voorzitter merkt echter hierbij op, dat dit voorstel niet geboren is uit het adres van den Kerkeraad, daar voordat dit adres ontvangen werd, reeds aan de steunregeling gewerkt werd. De heer Straub vindt de bedragen te laag. Van deze f 10.50 wordt met een ge zin van 7 personen, dat geen land heeft, en dus alles moet koopen, en bovendien nog huishuur moet betalen, nog armoe gele den. De voorzitter zegt, dat deze aangele genheid ook in de vergadering van de com missie van werkverschaffing is besproken maar dat 1 of 2 gezinnen uit 7 personen bestaan. Dhr Kousemaker spreekt er zijn vreug de over uit, dat een steunregeling tot stand zal komen, daar er nog geen objecten voor werkverschaffing zijn. De voorzitter zegt, dat zooveel mogelijk de rijksregeling ge volgd zal worden. Steunverleening is ech ter heel iets anders dan werkverschaffing. 'Dhr Kousemaker merkt op, dat wan neer men de rijksregeling heelemaal wil volgen, het 'bedrag van de steun niet hoog is. Ook vraagt hij, of er kolentoeslag gege ven wordt. De voorzitter zegt, liever niet ineens het volle pond te geven. Men kan er later beter bij dan afdoen. Dhr Buitenhuis zegt, dat deze regeling gebaseerd is op de landarbeiders. Hij vraagt of er ook aandacht aan de bouw vakarbeiders geschonken wordt. Dhr Zweedijk wil den georganiseerden nog meer geven dan aan de ongeorgani seerden. Dhr Kousemaker voelt ook hier voor en stelt voor 'dit bedrag met f 0.20 te verhoogen, zoodat het gelijk is aan de uit- keering der werkloozenkas van de landar beiders. Het voorstel-Kousemaker wordt met 5 tegen 2 st. aangenomen. Tegen stem den dhrn van Liere en Straub. Zoodat dit bedrag van f 7 op f 7.20 wordt gebracht, en dus ook het maximum f 10.50 op f 10.70 wordt gebracht. Het voorstel va-n B. en W. wordt daarna zonder hoofd. st. aangenomen. De voorzitter zogt, dat deze steun reeds Zaterdag a.s. zal uitgekeerd worden, daar het B. Armbestuur reeds eenige weken steun aan de werkloozen heeft verleend. Hiervoor uit spr. zijn dank. Momenteel staan 26 landarbeiders en 5 vakarbeiders als werkzoekenden inge schreven. Daarna komt nog ter sprake de werkobjecten voor de aanstaande werkver schaffing. De voorzitter zegt, dat 'hij in onderhan deling is om tot rooien en omspitten van een wisschenbosch over te gaan, waaraan dan door de gemeente en den betrokken persoon ieder de helft in zal betaald moe ten worden. D'hr Straub merkt op, dat wanneer an dere mensehen willen laten spitten, daar ook wel werkloozen voor genomen kunnen worden, en dat dan de gemeente daarin ook de 'helft betaalt. 'Ook zouden volgens spreker de landbezitters boventallige werk krachten kunnen nemen, waarin de ge meente dan bijdraagt. Dhr Kousemaker zegt, hier op een ge vaarlijk terrein te zijn, door het werk van particulieren te laten geschieden mot steun van de gemeente. Daarna wordt het debat gesloten. Het voorstel tot nadere vaststelling dei- verordening tot heffing van opcenten op de grond- en personeele belasting wordt zonder hoofd. st. aangenomen, Vervolgens wordt voorgesteld om: a. Met ingang van 1 Januari 1935 de huur der woning van 't Hoofd der school te verlagen tot f 350 's jaars, en de wo ning voor dezen huurprijs te verhuren tot en met '31 December 1936. fa. Aan Ged. Staten voor te stellen de af trek voor de ambtswoning van den secre taris met ingang van 1 Jan. 1935 vast te stellen op f 400. c. Het waterverbruik van beide wonin gen niet langer voor rekening van de ge meente te nemen. Van beide belanghebbenden is een ver zoek om huurverlaging ingekomen. D'hr Straub merkt omtrent sub b op, dat dit een salarisverhooging beteekent. Even wel heeft hij geen bezwaren tegen huur- vermindering, wel tegen salarisverhoo ging. Waarom dit bedrag in bet salaris wordt inbegrepen, begrijpt hij niet. Hij kan er zich niet mee vereenigen. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit een ambtswoning is en de raad indertijd de huishuur bepaald heeft op f 425. Maar nu wordt ook voorgesteld als bij sub c. Dhr Kousemaker zegt, dat 'hij niet ge loofde, dat er bij. B. en W. iets achter zat, alle huishuren dalen, dus wij' moeten er aan meedoen. Dhr Straub merkt op, dat hij niet ge zegd heeft, dat er bij [B. en W. iets achter zat, maar dat hij de regeling niet ten volle begreep. Het voorgestelde onder sub b wordt aangenomen met 6 tegen 1 (Straub), en sub c met algemeene stemmen. Het voorstel om aan Ged. Staten voor 1935 vrijstelling te vragen van de ver plichting tot het doen geven van onder wijs in lichamelijke oefening wordt met al gemeene st. aangenomen. Tot lid der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt met 6 st. (1 blanco) benoemd de heer W. N. van Liere. Met alg. st. wordt tot onbezoldigd omfa- tenaar van den Burg. stand 'benoemd dhr C. de Ruiter. Hierna sluiting. Wemeldinrie. Gistermorgen vergaderde de Raad. Een schrijven van de Commis sie voor werkloozenzorg, uitgaande van het N.V.V. en de S.D.A.P., tot het aan nemen van loon- en steunnormen, zooals deze door genoemde commissie worden voorgesteld, wordt voor kennisgeving aan genomen. Mededeeling wordt gedaan van de in gekomen correspondentie inzake de aan hangige wijziging der gemeenschappelijke regeling voor den Vleeschkeuringsdienst. Besloten wordt de goedkeuring der be grooting van dezen dienst voor 1935 aan te houden. Na uitgebracht rapport door den heer de Jonge over de begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1935, wordt deze begrooting goedgekeurd. In behandeling komt een verzoek van de N.V. Autobusdienstonderneming v.h. Chr. Willemstein om subsidie tot het in stand houden van den dienst Wemel- dingeGoes v.v. B. en W. stellen voor genoemden dienst een subsidie te ver- leenen van f 100 voor het jaar 1935, be houdens goedkeuring van Ged. Staten, op voorwaarde, dat de tarieven niet zullen worden verhoogd en op verzoek een dienst wordt ingelegd, correspondeerende op den trein, die te 20.25 uur te Goes arriveert uit de richting Vlissingen. De heer Lin- denfaergh bevreemdt het, dat een drukke dienst als deze een tekort heeft op de exploitatie. Spr. vraagt zich af of de over gelegde rekening wel vrij is van tendenz. De heer Cysouw zegt, dat de directeur onlangs verklaarde, dat de dienst zeer goed werkt en dat gedacht werd aan uit breiding daarvan. De heer de Jonge ver klaart zich voor het voorstel van B. en W., mits op Zondagen twee diensten worden ingelascht op Goes, in hoofdzaak voor ziekenbezoek. De voorzitter zegt, dat een dergelijk voorstel van B. en W. niet te verwachten is, aangezien zulks in strijd zou zijn met het bevorderen van de Zon dagsrust. De heer Wabeke kan het voor stel van B. en W. steunen. Spr. meent, dat de rekening met de werkelijkheid overeenkomt. Voorts acht spr. het uit een oogpunt vg.n billijkheid wenschelijk om subsidie te verleenen, nu ook aan den dienst op KruiningenIerseke een sub sidie is verleend. Spr. zegt, dat de dien sten niet met elkaar zijn te vergelijken en acht den dienst op Goes, gezien het meerdere passagiersvervoer, belangrijker. De heer Lindenbergh merkt op, dat de uitlating van den vorigen spreker, als zou de eene onderneming haar recht tot het ontvangen van een subsidie kunnen cntleenen aan de omstandigheid, dat een zuster-onderneming ook subsidie is ver leend, heelemaal niet opgaat. De heer Wabeke erkende zelfs, dat deze dienst veel drukker is dan de andere, die subsidie geniet. Spr. komt tot de con clusie, dat een ander motief dan het aan gevoerde tot het verleenen van het sub sidie zal moeten leiden. De voorzitter meent, dat deze beide subsidies hier niet in het geding moeten komen. De sub sidies staan los van elkaar. Spr. zegt, dat het verkeersfonds op de autobus-onder- nemingen zware lasten legt. De heer Wa beke meent, dat deze gevallen niet los van elkaar staan. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, wordt aan genomen met 4 tegen 3 stemmen; tegen de heeren Lindenbergh, Cijsouw en de J onge. De verordening op de heffing der hon denbelasting wordt gewijzigd in dien zin, dat het tarief wordt verhoogd met f 1. en vastgesteld op f 4.per jaar en per hond. Met alg. stemmen wordt aange nomen het voorstel om fO.Ol per inwoner beschikbaar te stellen voor het in stand houden van een 24-uurs-telefoondienst te Goes. B. en W. stellen thans voor met de gemeente Goes een gemeenschappelijke regeling aan te gaan betreffende de toe lating van leerlingen uit deze gemeente, die te Goes de openbare school voor uit gebreid lager onderwijs bezoeken, echter onder bepaling, dat zij ingaat met het tijdstip, waarop alle daarvoor in aanmer king komende gemeenten tot deze rege ling zijn toegetreden. De heer Linden bergh kan zich met deze voorwaarde niet vereenigen; spr. zegt, dat, nu bekend is, dat niet alle gemeenten medewerken, bij aanneming van het voorstel niets ge beurt, zoodat dit gelijk staat met niet- aanneming van het voorstel. Spr. dient daarop een amendement in op dit voor- Bij elke flacon Kruschen Salts f 1.60 wordt nu voor een bepaalden tijd een gra- tis proefflacon verpakt. Maak nu van dit mooie aanbod gebruik om eens zelf de w rking van Kruschen Salts te onder vinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rhoumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltreffen der middel. In het buitenland is door opkoopera met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitslui tend in ongeschonden Hollandsche ver pakking met de naam van N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van de flacon gedrukt. (Adv.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6