Staten-Generaal. Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout D&B B Ef LMj^N FEUILLETON Alleenspraak van een „MAN1 12'/a OP O GOEDE ZEEP STAAT De winkelier ontvangt bij de aflevering van de groenten geen geld, doch neemt al leen den bon van den ondersteunde in ontvangst. Tegen overlegging van de bons ontvangt de winkelier dan te zijner tijd van 't gemeentebestuur zijtn winst. Het ge meentebestuur rekent vervolgens af met do Nederlandsche groenten- en fruitcen- Irale. Indien onverhoopt zou blijken, dat in schakeling van de winkeliers te groote be zwaren met zich brengt, dan zou te zij ner tijd dienen te worden overwogen, of de distributie niet van een centraal punt r.q. centrale punten in de gemeenten dient te geschieden. Deze regeling is Maandag 26 dezer met de vertegenwoordigers van een achttal gemeenten op het departement van so ciale zaken besproken. De afgevaardigden van de gemeente besturen zullen thans elk voor zich aan het college van B. en W. de vraag voor leggen, of het bereid is, op grond van de ontworpen regeling aan het nemen van een proef mede te werken. Van de beslissing zal op korten termijn aan den minister van sociale zaken mede- deeling worden gedaan. TWEEDE KAMER. Begrooting Economische Zaken. Minister Steenberghe heeft gisteren zijn begrooting van Economische Zaken in veilige haven gekregen. De begrooting werd aangenomen met 64 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de plattelander, de re volutionair-socialist, de communisten en de Stk. Geref. Een merkwaardig alle gaartje. De Defensie-begrooting. Vervolgens kwam de Defensie-begroo ting aan de orde. Le heer T i 1 a n u s verwacht van de afschaffing van de burgercorveeërs geen bezuiniging en voor het capitulantenstel- 6el voelt hij niets. Voor opheffing van het vooroefeningsinstituut moeten wel zeer goede argumenten zijn, doch spr. meent, dat de minister deze inderdaad heeft aan gevoerd. Nu alle jongelieden weer in de kazerne worden opgeleid, wijde de mi nister bijzondere aandacht aan het gees telijk en zedelijk welzijn van de jongelie den. De heer Westerman (Nat. Herst.) acht het leger kwantitatief totaal onvol doende. Hij bepleit algemeene dienst plicht en betoogt, dat de uitrusting van de verschillende corpsen te wenschen overlaat en dat ook de vloot vele tekort komingen vertoont. Spr. is geen voorstander van een hef fing ineens. Maar een heffing ten bate van onze weermacht acht hij. toch wel op zijn plaats. De helft van wat we voor de vernieuwing van onze vloot ten koste leg gen, keert in den vorm van arbeidsloon terug. De heer S c h i 11 h u i s (V.D.) is te leurgesteld, dat de bezuinigingen, aange geven in het rapport-Idenburg, niet wor den gerealiseerd, hoewel zij hem nog niet ver genoeg gingen. Met de verhooging van het jaarlijkscb contingent kan spr. zich niet vereenigen. Zijin fractie kan dan ook aan deze begroo- ting haar stem niet geven. De heer Zadelhoff (S.D.) voert het pleit voor nationale ontwapening, al is op het jongste congres erkend, dat het te genwoordige wereldgebeuren de propa ganda daarvoor niet gemakkelijk maakt. Wij houden evenwel aan den eisch vast en zullen langs den weg der internatio nale ontwapening de nationale ontwape ning nastreven. Vandaag wordt de behandeling voort gezet. BEGROOTING VAN SOCIALE ZAKEN. Uit de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de begrooting van Sociale Zaken blijkt, dat een advies tot in stelling van een bedrijfsraad in het stucadoorsbedrijf, den minister dezer da gen heeft bereikt. Een advies tot instelling van een bedrijfsraad voor het schildersbe drijf wordt nog ingewacht. Vrij naar het Engelsch. 85.) o— Een half uur later ging ook Ruth op weg. In de omgeving van de Dene waren de wegen erg modderig van den regen, welke dien nacht in stroomen was ge vallen, maar de hoofdweg zou beter be gaanbaar zijtu; daarheen wendde Ruth dus de schreden. Juist had ze den hoek bij Chez-Nous lamgeslagen of ze kreeg mijnheer Desmond in 'toog, die met de togen naar den grond geslagen haar rich ting uitkwam. Hij scheen in gedachten U'diept en zag Ruth niet, voor ze vlak bij hem was en toen stond hij plotseling stil. Ruth bleef ook bedremmeld staan. De ontmoeting was haar even ionverwacht als onwelkom. Wat moest ze tegen hem zeg gen? „Prachtig weer vandaag", begon ze ze nuwachtig, „het lijkt wel zomer. Juffrouw Durnford zal genieten van haar ritje naar Medfield." „Is ze daarheen?" vroeg hij wat ver baasd. „0 ja, ze vertelde me, dat juffrouw Hilton een ongeluk had gekregen. Juf- De minister overweegt ook de instelling van een kerncommissie voorden landbouw. Aan een verplichte toetreding tot be- drijfspensioenfondsen kan de mi nister niet meewerken. Tegenover de 40-urige werkweek acht hij een uiterst gereserveerde 'houding geboden. Wel wil hij nagaan, in welke be drijfstakken een vrijwillige samenwerking van werkgevers en werknemers zou kun nen worden overwogen tot verkorting van den werktijd en tot vergrooting van het aantal tewerkgestelden. Wettelijke maatregelen zijn niet verant woord. In vergevorderden staat van voorberei ding verkeert een regeling van den ar beidstijd van chauffeurs. Het op sommige kantoren voorko mende overwerk heeft 's ministers volle aandacht. Overwogen wordt een regeling om te doen ophouden, dat leerplichtige kinderen in den landbouw voor en na schooltijd te veel aan het werk worden ge zet, ongeoorloofd verzuimen om te werken en een lang landbouwverlof genieten. Bij het onderzoek der arbeidsinspectie naar de technische mogelijkheid om in be paalde bedrijven vrouwelijk perso neel door mannelijk te vervangen, is ge bleken, dat zulk een vervanging in veel gevallen op groote bezwaren stuit Er blijkt een belangrijke afneming van den arbeid der gehuwde vrouw. Een verbod van arbeid van gehuwde vrou wen zou in verschillende gevallen niet kun nen blijven gehandhaafd. Wel is de mi nister voornemens, voor die werkzaamhe den, welke in den vast te stellen algemee- nen maatregel van bestuur ex art. 1, 1ste lid, der huisarbeidswet 1933 genoemd wor den, zooveel zulks redelijkerwijze mogelijk is, de gehuwde vrouw uit te sluiten. Voor verandering in de gedragslijn, ge volgd bij verleening van overwerk vergunning en, bestaat geen reden. De voorbereiding ia ter 'hand genomen van een wijziging der Ongevallen wet, waarbij uitvoering der bij die wet ge regelde verzekering ook door bedrijfsver- eenigingen mogelijk zal worden gemaakt. De minister kan, reeds wegens de daar aan verbonden lasten, geen gevolg geven aan den aandrang tot instelling van een Rij'kskindertoeslagfonds. Tot dusver zijn reeds voor 40.840 wo ningwetwoningen in 244 gemeenten de huren verlaagd met f 1.023.095. De bouw van goedkoops wonin gen g'aat nog niet zoo vlot, als de mi nister gehoopt had. Het vraagstuk is zeer moeilijk maar het heeft de volle aan dacht. Omtrent het voorontwerp van wet tot regeling der werkloosheidsver zekering in verband met het advies van den Hoogen Raad van Arbeid heeft de minister zijn standpunt nog niet kun nen bepalen. Wel staat voor hem reeds vast, dat de instelling van een fonds, als daar voorzien, waaraan Rijk, gemeenten en bedrijfsleven bijdragen zouden moeten schenken, in de huidige omstandigheden niet overwogen kan worden. Voor ongerustheid ten aanzien van het voortbestaan, athans verder functionnee- ren van de werkloozenkassen, behoeft geen vrees te bestaan. Aan den aandrang van verscheidene leden om de vroegere steunnormen weer te herstellen, zal de Regeering geen gevolg geven. De herziening heeft plaats gehad niet dan na ernstige overweging en na rijp beraad. Het betreft hier een afgedane zaak. Deverbreedingvan hetka- naaldoorZui d-B e v e 1 a n d. Bij on derlinge overeenkomst is door den Rijks waterstaat aan de N.V. F. Kloos en Zo- nens werkplaatsen te Kinderdijk opgedra gen het leveren en plaatsen van twee vastt spoorwegbruggen over het kanaal van Z.- Beveland te Vlake. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Rijwiellantaarn, J. W. Kaats, Segeerstr. H 85; kinderhandschoen, Vader, L. Geere K 317; zwarte muts, Tange, Zusterstr. I 201; part. met inh., Kraak, St. Janstr. H 187; Walchersche mutsen, L. Adriaanse, Seissingel A 183; wollen handschoen, Verheijden, Dam N.Z. F 95; zakmes, Suurland, Rouaansche kaai G 155; kin dermandje, Groenewegen, Walensingel Q 212; bruine damesport., S. Quy, Veersche weg S 254 w; damestasch, A. Jobse, Se- rooskerke A 143; jongensdas, B. v. P.; autostep, J. v. Heil, Vliss. str. I 171; bril in etui, A. J. v. Danschot, N. Vliss. weg E 121; twee sleuteltjes en horlogeketting J. Gabriëlse, Burg. Takstr. G 82; kinder handschoentje, Scheffer, Veerschesingel S 141; zilv. ring met steen, Gornelisse, Eigenh. str. P 209; rozenkrans, Raats, Noordsingel J 180; 3 bosjes planken, Hu- brechtse, Arn. pad F 168; nummerplaat en achterlicht, Joosse, Schoorsteenv.sin- gel Q 78; witte muts, Verduin, Veersche singel S 127; springtouw, Ritman, Los- kade P 248; kinderhandschoentje, K. de Hooge, Kousteenschedijk P 46; kammetje, Wolff, Wal B 76; kinderpart. met inh., L. J. v. d. Broeke, Koepoortstr. E 62 a; dameshandschoenen, Hendriks, Bastion N74; belastingmerk en port. met inh., Buys, Rozenstr. W 256; beursje, H. v. Driel, Winterstr. G 112; dameshoed, Hu- bregtse, Hal Markt; port., v. d. Driest, Maasbaai P 127; armbandje, M. v. d. Ouden, Julianastr. W 20; jongensjas, v. Waasbergen, Beenh.singel K 72 a; jon gensjas, H. Heeren, Bogardstr. D 111; hamer, den Hollander, D'omb. Schuitvlot Q 203; sleutel melkkraan, B. v. P., glace handschoen, B. v. P. Roode Kruis. Dinsdagmiddag vergaderde de aid. Middelburg van de vereen. „Het Nederlandsche Roode Kruis" onder voorzitterschap van den heer mr R. M. v. Dusseldorp. Naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering heeft de voorz. mede gedeeld, dat de f 100, die toegestaan wa ren voor een oefening in samenwerking met Vlissingen, niet voor dit doel zijn besteed, maar wel voor een propaganda- uitvoering te Breskens, die zeker tot re sultaat zal hebben, dat aldaar een afdee- ling tot stand komt. In verband met het vertrek van den voorzitter naar Goes, koos de vergadering in zijn plaats ais bestuurslid dhr mr J. de Visser. De voorz. bood zijn verontschuldiging aan dat hij slechts zoo kort deze functie heeft kunnen waarnemen, nadat hij en kele jaren penningmeester was, welke functie hij met plezier heeft bekleed. Het is zijn streven geweest een nauweren band te bevorderen tusschen bestuur en trans portcolonne. Hij hoopte, dat een nieuwe voorzitter in die richting zal voortwerken. Spr. zal kringcommissaris blijven en als zoodanig gaarne de belangen van de afd. Middelburg trachten te behartigen. De heer H. Bierman herdacht den voorzitter in zijn werk voor het Roode Kruis. Het vele werk van mr v. Dussel dorp is zeer geapprecieerd. Spr. juichte het toe, dat de heer van Dusseldorp zich zal blijven geven aan het Roode Kruis in geheel Zeeland. De heer dr E. Scheps, leider van de transportcolonne, zeide, dat het de leden zeer verheugd heeft, dat het contact met het bestuur zooveel is verbeterd. Vroeger zeide men: „wij werken wel, maar zien de bestuursleden nooit". Het nauwere contact heeft den geest zeer verbeterd en de animo versterkt. Dat dhr v. Dussel dorp burgemeester van Goes wordt, kan goed zijn om de Roode Kruis-gedachte ook daar ingang te doen vinden, wat tot nu toe is mislukt. De colonne zal er gaar ne eens komen demonstreeren. Hierna sloot de voorzitter de algemeene vergadering. In de nu volgende bestuursvergadering koos het bestuur uit zijn midden tot voor zitter den heer Jhr F. Beelaerts van Blokland. Ter herdenking van haar 100-jarig bestaan zal de Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middelburg een concert geven op Dinsdag 18 Decem ber. Uitgevoerd wordt Bossi's, Das Ver lorene Paradies. Als solisten zullen me dewerken To van der Sluijs, te Amster dam; Theodora Versteegh, Den Haag; Max Kloos te Hilversum, Chris van Dam te Delft, Piet Meershoek te Den Haag. De begeleiding zal geschieden door de Veremiging voor Instrumentale Muziek te Middelburg, versterkt door de leden van de Arnhemsche Orkestvereeniging. De leiding berust bij den heer Johan H. Garo. Goes. Gisteravond sprak voor de afd. Patrimonium de heer R. H a g o o r t uit Utrecht, na ingeleid te zijn door den voor zitter, den heer A. de Lange, over: „Pa trimonium, de strijder voor den corpora tie ven staat. Spr. toonde op duidelijke en overtuigen de wijze aan, dat de corporatieve ge dachte niet, zooals men van fascistische zijde gelieft voor te stellen, iets van den laatsten tijd is. Het idee van een corpo- ratieven, dus een organisch opgebouwden Staat, waarbij de levende deelen in het ge heel samenwerken, is allerminst nieuw. We vinden deze gedachte reeds in den tijd der gilden, maar ook Groen en Kuy- per wilden komen tot een corporatief be stel. Van het begin af is ook Patrimonium daarvoor opgekomen. Met recht kan dit Verbond genoemd worden: de strijder voor den corporatieven Staat. Kater streefde steeds naar samenwer king, terwijl toch bekend is, dat Patrimo nium is opgericht door werkgevers, mid denstanders en arbeiders. Ook op het Chr. sociaal congres van 1891 vindt men weer de corporatieve gedachte terug, terwijl eveneens mannen als Sikkel en Talma deze hebben bepleit. De Chr. vakbeweging heeft zoo ge heel anders dan de moderne altijd geijverd voor overleg en samenwerking. Maar dit staat onder ons voorop: alles geschiede langs orgamschen weg. Het moet van cnder cp groeien. In de corpo ratieve ordening mag niet de Staat heer- schen over de maatschappij. Het levend gegroeide mag niet neergeslagen en dood getrapt worden, zooals nu in sommige landen geschiedt. Dit is alles behalve cor poratief. Schijnbaar maakt de idee van den cor poratieven Staat thans een zegetocht (Ita lië, Duitschland, Oostenrijk), maar in werkelijkheid heerscht er de grootst mo gelijke verwarring 'Over. Ook „Volk en Vaderland" geeft hier over alles behalve duidelijke voorlichting. Men weet er blijkbaar geen weg mee. Wij willen rekenen met het historisch gegroeide. Wij hebben reeds gekregen Hooge Raad van Arbeid, Onderwijsraad, Middenstandsraad, Bedrijfsraden enz. Al deze dingen zijn mede bereikt door het werken der Chr. sociale beweging. De li berale, individualistische gedachte is om gezet in de corporatieve. Gestaag willen wij in die richting voortbouwen. Erkend moet worden, dat nog niet alle Christenen hun roeping in dezen ver staan. De Ghr. arbeiders geven over het algemeen een goed voorbeeld, maar in kringen van Chr. Middenstanders en werkgevers heerscht nog te veel de libe ralistische gedachte. Daarom heeft Patri monium, dat alle rangen en standen om vat, hier nog steeds een taak. Als wij ar beiden in het geloof, zullen we zeker ver deren groei zien. Op dit van veel studie getuigende refe raat volgde nog een geanimeerde, vrij al gemeene bespreking. Maandag vergaderde de Ghtr. His- torisdhe Jongerengroep. Dhr J. van Wel, secr. van de Ghr. Hist. Kiesver. te Kloe- tinge, hield een inleiding over Art. 1 van 'het programma van de Chr. Hist. Unie. De oorsprong van alle gezag is Godde lijk. Wie er aan onderworpen is, is het niet uit eigen wil,, maar omdat God hem er onder heeft geplaatst. Ingezonden Mededeellng. Ingezonden Mededeellng. frouw Cleveland, als u van plan was nog verder te gaan, mag ik dan met u meeloo- pen. Er is iets, dat ik u wenschte te zeg gen en de gelegenheid is te gunstig om haar niet aan te grijpen." Ruth was te verbaasd om antwoord te geven. Zonder op haar toestemming te wachten, wendde de heer Desmond zich om, floot Tommy, die op de konijnenjacht was gegaan en samen gingen ze verder. „U wenschte me iets te zeggen," begon Ruth, toen haar metgezel bleef zwijgen. Mijnheer Desmond keek op met een ge forceerd glimlachje. „Ja", zei hij kortaf, „ik wilde weten, hoe we staan, u en ik. Wat zal het zijn: openlijk oorlog, gewa pende neutraliteit of vrede?" Zijd die pe, klankrijke stem aarzelde even bij dit woord. „Ik begrijip ui niet," antwoordde Ruth, in de war gebracht door dezen recht- streekschen aanval. „0 toch," antwoordde hij op zijn ouden, cynischen toon, „u ia een veel te verstan dige jonge dame om me verkeerd te be- grijipen, juffrouw Cleveland. Toe, laten we ons eens voorstellen, dat we ons in het paleis der Waarheid bevinden en niets dan de waarheid, de heele waarheid mo gen spreken, zonder overdrijven of ver anderen of verzwijgen. Denkt u, dat we op die manier tot een overeenkomst zou den kunnen komen?" Ruth schudde twijfelachtig het hoofd, maar ze was bang voor hetgeen nu ko men moest. „Juffrouw Cleveland", vervolgde 'hij', „u heeft me nooit mogen lijden. Van onze eer ste kennismaking af heeft u me gewan trouwd en slecht van me gedacht. Ik be weer niet, dat ik uw hard oordeel niet ver diend heb, maar er waren toch oogenblik- ken, dat ik hoopte, dat uw oordeel zich zou •wijzigen. Zelfs in den slechtsten mensch sluimert nog wel eens een sprankje goed, weet u, zelfs in een verworpeling als ik. Een misdadiger, die zich lang genoeg goed gedragen heeft, wordt weer in vrijheid ge steld." „Mijnheer Desmond, praat u toch als 't belieft niet zoo" en Ruths wangen brand den. „Natuurlijk is u hoos op mij, u weet, dat ik het was, die juffrouw Jem dat ver haal van den majoor vertelde." „Waarvoor ik u meer dan dankbaar ben, beste juffrouw Cleveland," vervolgde hij, toen Ruth hem verbaasd aanstaarde, haar ooren niet kunnende gelooven, „kunt u zich dan niet voorstellen, wat een ver lichting het voor me was het masker te kunnen laten vallen, in de wetenschap, dat alles bekend was. Ik was veel te laf iom het zelf te vertellen, bovendien was 't als het openrijten van een nog niet ge heelde wond. Misschien twintig keer heb ik het willen doen, als ik op de Dene was, maar telkens kwam er iets tusschen; maar gisteravond, toen ik hoorde, dat ze alles wist, wel toen had ik u wel willen zegenen." De tranen kwamen Ruth in de oogen, toen ze hem zoo hoorde spreken. Toen ze naar hem keek, was ze er van overtuigd, dat hij elk woord meende, wat hij zei. De harde spottende uitdrukking was uit zijn gezicht verdwenen, zijn donkere oogen schenen zelfs even vochtig. Op dat oogenblik was zijn beter ik ontwaakt. „Mijnheer Desmond," antwoordde het meisje ernstig, „werkelijk, nu beoordeel ik u niet verkeerd. Ik weet, dat ik hard voor u geweest ben en dat spijlt me" en plot seling aan een opwelling gehoor gevend, vervolgde ze, „als ik er maar zeker van was, dat u werkelijk om juffrouw Jem gaf eerlijk en oprecht, bedoel ik." „U denkt, dat ik haar am haar geld trouw? Kijk nu maar niet zoo verschrikt, we zijn nog steeds in het paleis der Waarheid." „Ik vermoedde, dat juffrouw Jem's rijk dom niet geheel vreemd zou zijn aan uw aanzoek," stamelde Ruth, „omdat ze noch jong noch knap is, maar natuurlijk, ieder die haar beter leert kennen, moet van haar houden. Ik weet al haar eigenaar digheden en maak me er dikwijls vroo- Iijk om en ze is zoo eenvoudig van hart en kinderlijk, dat ze met me mee lacht. Haar hart is zoo groot, dat ze, geloof ik, alleen leeft om anderen wel te doen. En al haar vrienden denken er net over als Nu Ik al 'n heele kerel begin te worden, stap ik elke avond met plezier In m'n bad.Moeder zegt, dat Ik als man van bijna vier-en-twinfig maanden best mezelf kan red den. Castella gebruik ik, - goed voor m'n velletje - zegt Moeder. En, Moeder weet wel wat daar goed voor is... haar eigen gezicht Is ik-weet- niet-hoe-heerlijk zacht. Het doel van het staats- of overheids gezag is: Zoeken en handhaven van het recht. De inleider sloot met dankgebed deze vrij goed bezochte vergadering. Kloetinge. Maandagavond kwam de af- deeling van den Ned. Chr. Landarbeiders hond in vergadering bijeen. Na afdoening van enkele huishoudelijke •zaken verkreeg dhr Vingerling uit Goes het woord. Spr. memoreerde wat de bond dezen zomer heeft gedaan om te kunnen geraken tot het verkrijgen van een collec tief contract. Helaas is dit voor deze om geving nog niet gelukt. Te zijner tijd wordt hierop teruggekomen. Verder wees spr. op de taak van de organisatie voor de toe komst. Laten de Kloetingsc'he arbeiders zich aansluiten. De burgemeester, die mede aanwezig was, gaf enkele uiteenzettingen over een spoedig te verwachten steunregeling. Daar in de laatste dagen zeer veel werkzoeken den zijn ingeschreven, zal door het ge meentebestuur alles gedaan worden om zooveel mogelijk den nood te lenigen. Het was een zeer goede vergadering. Gisteravond werd in het Vereni gingsgebouw de zeer druk bezochte jaar vergadering gehouden van de Jongelings- vereeniging „Immanuël" alhier. Deze vergadering, die een feestelijk ka rakter droeg, in verband met het vijftig jarig bestaan dier vereeniging, werd door den voorzitter Ds J. A. Raams, geopend. Spreker heette hartelijk welkom den 'heer M. C. Fallentin, algemeen secretaris van het Ned. Jong. Verbond. Daarna sprak hij een kort woord naar aanleiding van Nehemia 4 vers 1523. Na een inleidend woord door den heer Fallentin over de Bondsfilm „Van Bonds dag tot Bondsdag" werd deze mooie film vertoond. Deze werd ook toegelicht door den heer Fallentin. De voorzitter dankte allen, die aan het welslagen van dezen schitterenden avond hadden medegewerkt, inzonderheid den heer Fallentin en zijn medewerker. In de morgen te houden raads vergadering zullen o.a. de navolgen de punten warden behandeld: Voorstel om een steunregeling vast te stellen en deze te doen gelden tot en met 30 Maart 1935. ik; we zouden het vreeselijk vinden, als zij ongelukkig werd." „Daar hoeft u niet bang voor te zijn," antwoordde hij ernstig. „Juffrouw Cleve land, ik ben blij, dat u zoo tot me gespro ken heeft, want nu durf ik openhartig tegen u te zijh. Ik ben geen goed mensch geweest, zooals u weet. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat uw angst wer kelijk niet ongegrond was, want de ge dachte aan rijkdom lakte me aan. Maar nu denk ik er geheel anders over. Ik heb sinds mijn kindsheid een eenzaam, akelig leven gehad. Nooit heb ik geweten, wat het beteekent een thuis te hebben. Ik ben een zwerver op Gods aardbodem ge weest. Toen ontmoette ik juffrouw Durn ford zijn stem werd zachter ze was goed voor me, hoe goed zal niemand be seffen. Ze gaf me mijn geloof in betere dingen weer. Denk er eens rustig over, juffrouw Cleveland. Mijn jongen was stervend en zijl nam hem tot zich en maakte hem weer beter. Gedurende dien heelen moeilijken tijd was ze voor mij en mijn jongen als een goede engel en toen ik haar zag zitten naast het kleine bedje en aan zijn 'ontaarde moeder dacht, had ik den grond kunnen kussen, waar ze ging." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2