DE ZEEUW TWEEDE BLAD Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie VAN DINSDAG 27 NOV. 1934, Nr 50. VERPLICHTE KINDERTOESLAG IN BEDRIJVEN. Voorontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. De minister van Sociale Zaken heeft, zooals gisteren reeds werd gemeld, bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig ge maakt een voorontwerp van een wettelijke regeling inzake verplichten bedrijfskinder- toeslag. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Het stelsel van kindertoeslagen vindt in ons land reeds in aanzienlijke mate toepassing. De Rijksoverheid heeft het sinds verscheidene jaren voor haar per soneel aanvaard. Het wordt eveneens ge volgd door verschillende provinciën en gemeenten. Tal van particuliere onder nemingen alsmede het georganiseerde deel van eenige bedrijven hebben het in gevoerd. Deze ruime toepassing laat zich gereedelijk verklaren. Beweegt het loon zich in het algemeen op een peil, dat ruimte laat voor allerlei dat niet voor levensonderhoud strikt noo- dig is, dan kunnen ook de grootere ge zinnen zich nog wel redden. Uit den aard der zaak zijn die al gewend, hun eischen niet te hoog te stellen. De zaak krijgt intusschen een ander aspect, wanneer het loonpeil aan den lagen kant is. Kan onder die omstandigheden een gezin met 3 of 4 kinderen zich niet meer dan het noo- dige aanschaffen, dan is het duidelijk, dat de groote gezinnen te kort komen. Dit nu is in allerlei kringen aangevoeld als een ongezonde toestand en door het geven van kindertoeslagen tracht men al thans de grootste moeilijkheden voor de kinderrijke gezinnen uit den weg te ruimen. Wanneer men in een bedrijf de handen ineen slaat om tot een kindertoeslagrege ling te komen, dp,n verdient die daad van solidariteit, naar het oordeel van den minister toejuiching. Kan hier echter ook een taak liggen voor de Overheid? Of moet deze afzijdig blijven; ook thans, nu de groote gezin nen meer dan in normale tijden den steun der kindertoeslagen noodig hebben? De minister acht het alleszins verdedig baar, dat de Overheid, door ten dezen een grens te stellen aan de individueele vrij heid van den werkgever, er. toe mede werkt, dat hetgeen de groote meerderheid van een bedrijf tot nu toe op het gebied van kindertoeslag vrijwillig in stand hield, niet in gevaar gebracht wordt door het afzijdig blijven van een minderheid in het bedrijf. Aan de toelichting van de artikelen van het ontwerp ontleenen we het volgende: Onder de definitie van het begrip „kindertoeslagregelingen" val len niet alle regelingen welke het ver- leenen van kindertoeslag beoogen. De de finitie beperkt zich tot regelingen, welke in een „bedrijf" getroffen zijn. Wil hier van sprake kunnen zijn, dan zal een be- teekenend aantal werkgevers in een be drijf de handen ineengeslagen moeten hebben en een voor hen gezamenlijk gel dende regeling in het leven moeten heb ben geroepen. Maar ook niet alle bedrijfsregelingen inzake kindertoeslag zijn kindertoeslag regelingen in den zin van het ontwerp. Het ontwerp betitelt als zoodanig alleen die regelingen, waaraan een kinder toeslagfonds verbonden is. De reden daarvan is deze. Het wetsontwerp beoogt, den niet-georganiseerden werkgevers in een bedrijf in het algemeen dezelfde ver plichtingen op het stuk van kindertoeslag op te leggen als de georganiseerde werk gevers in dat bedrijf vrijwillig op zich genomen hebben. Beperkte de wetgever zich daarbij ech ter niet tot de gevallen, waarin de kinder toeslag wordt uitgekeerd door tusschen- komst van een daartoe strekkend fonds, F E U I L LTËTÖTW. Vrij naar het Engelsch. 84.) „Juffrouw Jem, o, lieve juffrouw JemT' maar Ruth was te zenuwachtig en ontsteld om iets meer te zeggen; het vol gend oogenblik had ze, tot juffrouw Jem's groote schrik, het hoofd in haar schoot verborgen en snikte, of haar het hart zou breken. „Het spijt me zoo," snikte deze. „Juf frouw Jem, ik weet wel, dat ik me slecht gedraag, maar ik ben zoo in spanning ge weest deze laatste uren. Ik zou u zoo graag gelukkig zien sm nu, o, wat zal er nu toch van u worden? Bent u zeker" Ruth dorst bijna niet verder gaan „dat hij wel heüsch van u houdt en dat het niet om uw geld te doen is?" „Dat denkbeeld hebben Bob en Lilian in je hoofd gebracht. Ik zal je precies de waarheid vertellen, maar je mag er met niemand over spreken. Ik zei al, dat Keefe niets voor me verborgen gehouden heeft. Wel, hij vertelde me, dat hij zich zoo eenzaam en ellendig voelde bij de oude Betty, de opvoeding van den jongen viel hem zoo zwaar en toen het al moei den zou het voor den werkgever veelal voordeelig zijn om zoo min mogelijk vaders van groote gezinnen in dienst te hebben. Deze laatsten zouden dan wel licht juist de dupe van de wettelijke regeling worden. Bij een fonds echter wor den de kindertoeslagen betaald uit het totaalbedrag der premiën. Volgens artikel 2 kan de met de uit voering van de wet belaste Minister ver plichten kindertoeslag in een bedrijf in voeren, indien voor een naar zijn oor deel voldoend groot deel van het bedrijf een kindertoeslagregeling geldt. Primair is de eisch, dat een vrij willige re geling bestaat En wil men die vrij willige regeling kunnen beschouwen als van voldoende beteekenis om er een wet telijk verplichten kindertoeslag op te ba seeren, dan zal zij voor een goed deel van het bedrijf moeten gelden. De wenschen van een minderheid kunnen hier niet den doorslag geven voor het scheppen van een verplichting voor de meerderheid. In het grootste deel van het bedrijf zal dan ook een kindertoeslagregeling moeten be staan. Hoe groot de meerderheid echter moet zijn, is moeilijk in percenten uit te druk ken. Dit hangt van verschillende fac toren af. Naar omstandigheden zal dus beslist moeten worden. Daarom laat het ontwerp het aan den Minister over te bepalen, of het deel van het bedrijf, waar voor de kindertoeslagregeling geldt, vol doende groot is om invoering van ver plichten kindertoeslag gerechtvaardigd te kunnen heeten. Niet steeds geldt een kindertoeslagrege ling in het geheele bedrijf; zij kan be perkt zijn tot een bepaalde plaats of een bepaalde streek. In zulk een geval dient ook de verplichte kindertoeslag niet bui ten die plaats of die streek te gelden. In de artikelen 3 en 4 wordt allereerst bepaald, dat tot invoering van verplich ten kindertoeslag alleen kan worden over gegaan op verzoek van den be-j d r ij f s r a a d, of, bij het ontbreken daar van, op verzoek van een vakvereeni- g i n g, waarvan leden bij een kindertoe slagregeling betrokken zijn. Niet op eigen gelegenheid moet de Over heid in deze ingrijpen. Het gaat hier om het bieden van hulp aan het georgani seerde bedrijf en of zoodanige hulp noo dig en gewenscht is, staat in eerste in stantie aan dat bedrijf zelf te beoordeelen. Artikel 5 verplicht de niet reeds vrij willig gebonden werkgevers tot het stor ten van de vastgestelde premiën in het kindertoeslagfonds, dat zijnerzijds do ver schuldigde toeslagen heeft uit te keeren. Zij worden niet genoopt om als lid tot het fonds toe te treden en zij kregen in het beheer van het fonds dan ook gee nerlei zeggenschap. Willen zij recht van medespreken hebben, dan zullen zij moe ten trachten toegelaten te worden tot de kindertoeslagregeling. Het vaststellen van de pre miën en kindertoeslagen wordt in handen gelegd van den Minister. Hij moet daarbij echter handelen in overleg met de bestuurders van het kindertoeslag fonds, aangezien dit fonds er het groot ste belang bij heeft, dat de vaststelling op de juiste basis geschiedt. Gewest Zeeland der S. D. A. P. Gisteren hield bet Gewest Zeeland der S. D. A. P. te Middelburg zijn jaarver gadering onder voorzitterschap van dhr L. Onderdijk. Dhr De Meij zag zich genoodzaakt als penningmeester van het Gewest te bedan ken. Besloten wordt hem een tuil hloe- men te doen aanbieden. Voor de aftredende bestuurders De Meij, v. d. Doe en v. d. Veen, 'die zich niet meer herkiesbaar stelden, werden be noemd tot penningmeester L. G. Jansen te Souburg en tot leden mevr. Beneker De Knegt te Koudekerke en J. G. de Bruine te Haamstede. Op voorstel van het bestuur wordt be sloten om financieele reden het houden van zitdagen door Kamerleden te staken. De kop van de Statenlijst wordt aldus vastgesteld: L. Onderdijk, A. G. dgBaare, A. G. de Pauw, J. Catshoek en G. Hame- lijker werd, zijn schilderijen te verkoopen, had de duivel hem ingeblazen, dat 't nog zoo kwaad niet zou zijn te trouwen met een rijke vrouw als ik ben. Toen begon hij zich zoo goed mogelijk tegenover mij voor te doen, en dat duurde voort, tot Billy ziek werd en ik hem hier haalde en toen begon hij zich te schamen over zijn ge drag." „Maar al dien tijd bleef hij' toch zijn best 'dolen u te winnen." „Neen, lieve kind, daar vergis je je in. We waren alleen maar heel goede vrien den en hij voelde zich gelukkiger dan hij geweest was, sinds hij Lisgard verliet. Hij kwam graag hier om eens tegen mij uit te kunnen mopperen en mij zijn moeilijk heden toe te vertrouwen ik denk, dat ik hem een beetje verwende. Zie je, ik wil het je nu wel vertellen, Ruth, want het zal maken, dat je hem beter leert be grijpen en ik schaam er me heelemaal niet voor. Hij zou me gisteren nooit ge vraagd hebben zijn vrouw te worden, als hij niet gezien had dat ik van hem hield." „Vroeg hij u dan gisteren al?" riep Ruth verbaasd uit. „Ja zeker, maar ik gaf hem toen nog geen antwoord. Ik was zoo overstuur, dat ik nauwelijks wist, waar ik aan toe was, en vroeg hem weg te gaan en me alleen te laten en me tijd te geven om er over te denken. Ik was natuurlijk niet van plan hem te weigeren, maar ik wilde ook niet, link, met dien verstande, dat niet in alle kieskringen dezelfde personen als lijst aanvoerder zal fugeeren. Het overige deel van de lijst wordt bij schriftelijke stemming vastgesteld. Waarschuwing. D'e Commissaris van Politie te Goes waarschuwt tegen den verkoop van z.g. gas spaarzaamheid apparaten, welke den laatsten tijd worden te koop aangeboden, aangezien gebleken is, dat met het half dicht draaien van de gaskraan hetzelfde reaulltaat wordt bereikt. Alvorens tot aankoop van een derge lijk apparaat over te gaan, wende men zich eerst tot de Directie van de Gasfa briek ter plaatse, voordat de zuinigheid de wijsheid bedriegt, Een enke aangekocht en op de gaslei ding aangebracht spparaat is reeds weer verwijderd moeten worden, als zijnde van geen waarde. Middelburg. Zaterdag j.l. herdacht de heer G. Pleijte, dat hij 40 jaar werkzaam was aan den molen van den heer Kame raad op 't Zand. In de morgenuren werd de jubilaris met zijn echtgenoote van zijn woning afgehaald en ten huize van zijn patroon ontvangen. Hem werd bij monde van zijn patroon een geschenk en bloe men aangeboden. Ook van het overige personeel mocht hij een geschenk in ont vangst nemen. Zijn patroon deelde hem mede, dat de jubilaris door de Koningin was begiftigd met de medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Verlichting van motor rijtuigen. Naar aanleiding van het in haar handen gestelde schrijven van de be sturen der K.N.A.G. en den A.N.W.B. ge richt aan Burgemeester en Wethouders, deelt de Commissie voor de Strafverorde ningen het volgende mede. Naar het de commissie voorkomt, zou het niet juist zijln om voor deze gemeente te bepalen, dat inachtneming van het voorschrift, vervat in art. 10, eerste lid, van het Motor- en Rijwielreglement (ver lichting van motorrijtuigen), niet noodig is op de openbare wegen, gelegen in de bebouwde kom, voor zoover zij zijn voor zien van openbare verlichting. Een dergelijke bepaling moge voor een gemeente als Amsterdam met groot- steedsche straatverlichting 'op haar plaats zijn, voor Middelburg, waar de straatver lichting begrijpelijkerwijze soberder is, geldt zulks niet. Echter acht de commissie minder ver strekkende bepalingen alleszins gewet tigd. In het daarom aangeboden ontwerp besluit, wordt bepaald, dat inachtneming van het bepaalde bij art. 16, eerste lid, van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang niet noo dig is binnen de bebouwde kom: a. wanneer het, motorrijtuig zich be vindt binnen een afstand van 10 M. van een brandende straatlantaarn; b. op verschillende nader genoemde plaatsen. Conversie geldleening. De Pensioenraad heeft zich tegenover B. en W. bereid verklaard, het restant der met het Algem. Pensioenfonds in 1929 aangegane 4,5 pet. geldleening van f 225.000 (na aflossing op 2 Jan. 1935 nog f 185.000 groot) te converteeren in een Wk pet. geldleening tegen den parikoers, en zulks op onderhandsche schuldbeken tenis. Voor 1935 zal aanvaarding der aanbieding een lagere uitgaaf van 450.50 gulden meebrengen. B. en W. stellen voor tot de conversie te besluiten. Verhuring lokalen. Tot nu toe geschiedde de verhuring van lo kalen, kelders en zolders in het Oost-In- dische Huis door den directeur van Ge meentewerken, na bekomen machtiging van B. en W., doch bij nadere overweging zijn deze tot de overtuiging gekomen, dat deze in gebruik-geving en de voorwaar den waaronder deze zal geschieden, feite lijk door den Raad behoort plaats te heb ben. Intusschen komt het hen voor, dat het voor een vlotte behandeling van zaken wenschelijk is, dat de Raad hen machti ging verleent tot verhuur van de bedoelde lokalen c.a. en de voorwaarden vaststelt waaronder die verhuring zal kunnen geschieden. dat hij denken zou, dat ik op zijn aanzoek had zitten wachten. En toen kwam jij en vertelde me die geschiedenis. Ik dacht een oogenblik, dat ik flauw zou vallen. Het eenige wat me over bleef om te doen was hem te vragen hier te komen, en open kaart met me te spelen: de rest kan je wel raden." „O juffrouw Jem, is u er zeker van dat u geen vergissing begaat, een ver schrikkelijke vergissing?" „Ik ben nergens zeker van, kind, ik weet alleen, dat ik veel van Keefe houd, dat ik zijn leven zoo prettig en gelukkig zal maken als ik kan. Denk toch eens, Ruth, ik zal Billy .hebben als mijn eigen jongen, want Keefe zegt, dat ik met hem doen mag als met mijn zoon. De men- schen zullen natuurlijk zeggen, dat ik een oude zottin ben, maar wat kan mij dat schelen, als ik zoo trotsch en gelukkig ben, dat mijbi hart overvloeid van vreug de. Nog één ding wil ik je vertellen, Ruth, en wel, wat me het meeste vertrouwen op de toekomst geeft. Keefe heeft eindelijk leeren inzien, dat het leven met den dood niet eindigt, dat hij een Vader in den He mel heeft, Die graag bereid is hem al zijn zonden en misslagen te vergeven als hij oprecht berouw voelt. Leven in gemeen schap met God is voor hem het eenige middel om zij'n vrede en rust terug te vinden. Kom, ik ben doodmoe en mijln mond is droog v&n het praten en je hebt Paohtvermindering. B. en W. stellen de volgende paohtverminde ring voor: W. Meliefste en P. J. Boogaard, wier pacht resp. f 528.40 en f 214.07 bedraagt, 30 pet., Joh. de Nood met f 163.10 pacht, J. Janse Jzn. met £628.74, M. P. Mat- thijsse met f 85.87, J. Lorier met f 480.72, en P. Boone met f38.89 pacht, ieder 25 pCt. Ontruiming woning. De reeds eerder onbewoonbaar verklaarde woning Vischmarkt H 160, waarvan be paald was, dat de ontruiming behoudens nadere beslissing, niet zou behoeven plaats te vinden, zoolang de bewoning door M. G. Schuijt als eigenaar voort duurt, is thans in die mate bouwvallig, dat er gevaar bestaat voor de bewoners en ook voor de omgeving. Naar de meening van B. en W. zijn er dan ook alleszins termen aanwezig om nader te beslissen, dat de woning vóór 1 Jan. a.s. definitief ontruimd behoort te zijn en onmiddellijk daarna dient gesloopt te worden. Werkloozenzorg. Onder overlegging van een adres van den Mid- delburgschen Bestuurdersband houdende verzoek bij de Regeering aan te dringen op verbetering van den steun aan werk- loozen, deelen B. en W. mede, dat de meerderheid van hun College, hoewel van gevoelen, dat een aangelegenheid als de 'Onderhavige niet het beleid van de ge meente als zoodanig raakt, het toch op den weg van den Raad acht te liggen zich over de in het adres behandelde materie uit te spreken. De minderheid meent, dat adressen van dezen aard, die onder de huidige omstandigheden allereerst de Rijlkshuishouding raken en meer het be leid van de Regeering dan dat van het gemeentebestuur betreffen, eigenlijk niet in den Raad behooren te worden behan deld. Overigens ligt het haars inziens niet op 's Raads weg aan verzoeken van deze en soortgelijke strekking te voldoen. Hansweert. De marechaussee P. Kra mer van 'de brigade alhier, wordt met in gang van 3 Dec. a.s. overgeplaatst naar Worxnerveer. Heinkenszand. Dóór B. en W. is tot tij delijk opzichter bij' de te vernieuwen dorps straat benoemd dhr J. P. de Meester, te Kloetinge. Arnemuiden. Zaterdagavond had in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk al hier de jaarvergadering van de Ghr. Jon- gelingsvereeniging „Maranatha" plaats. Deze vergadering droeg geheel het ka rakter van de wekelijksche vergaderingen om daardoor het werk der vereeniging be ter te laten uitkomen. Aanwezig waren de eere-voorz., eere-leden, kerkeraad en ooi lege van kerkvoogden en notabelen der N. H. Kerk, afgevaardigden der 'knapenVer- eeniging „Benjamin", benevens belangstel lenden. De voorz., dhr J. C. Coppoolse, behan delde het onderwerp „De Samaritaansche vrouw". Hierover werd eenige bespreking gevoerd. Na jaarverslagen en pauze volg den inleidingen over „Lutlher, Zwingli, Galvijn" door dhr J. Meulmeester. „Tijd- stroomingen" door dhr J. G. Coppoolse en „God behoedt de Zijnen" door dhr B. Ventevogel, oud-voorz. der vereen. In zijn slotwoord verzocht de voorz. de aanwezigen hun bezoek ook op de weke lijksche vergaderingen te herhalen. Dhr Vermaas eindigde na een opwekkend woord met dankzegging. O. en W. Souburg. De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen ze keren P. aan den Padweg alhier, die de koolasch, waarmede die weg van gemeen tewege was opgehoogd, had verwijderd, teneinde uitgemaakt te zien, of B. en W. tot het strooien van de asch recht had-den. Gedurende deze campagne.zijn alhier aan de los- en laadplaats aangevoerd ruim4.000.000 K.G. suikerbieten of 400 dui'zend K.G. minder dan het vorig jaar. Hier ter plaatse is uit den Chr. Be sturenbond een comité opgericht met het doel om o.m. ook kleeren in te zamelen om deze zoo mogelijk vóór Kerstdag aan de leden van de aangesloten organisaties te kunnen uitreiken. Voorz. is dhr G. van Borgen, Buteux- me nog niet eens geluk gewenscht." Toen sloeg Ruth de armen om juffrouw Jem's hals en kuste haar hartelijk. „Lieve, liefste juffrouw Jem, ik bid uit den grond van mijn hart, dat u zoo ge lukkig mag worden, als u verdient I" Sa men gingen zij de breede trap op. Nog een verzoek had juffrouw Durnford voor Ruth naar haar eigen kamer ging. „Schrijif niets van dit 'Onderhoud aan Lilian," verzocht ze, „want ik ben van plan er morgen zelf heen te rijden." Ruth was dankbaar, dat deze nieuwe moeilijk heid haar bespaard bleef; ze had zware hoofdpijn en kon haar gedachten nauwe lijks bij elkaar houden. Maar toch was het laatste wat ze dacht voor ze in slaap viel: „Wat zal Lilian zeggen?" HOOFDSTUK XXX. Gewapende neutraliteit of vrede? Den volgenden morgen reed juffrouw Jem naar Medfield, maar ze verzocht Ruth niet haar te vergezellen. „Ik denk niet, dat ik voor de koffie te rug zal zijin," zei ze, terwijl ze even ston den te wachten tot het rijtuig voor zou komen. „Lilian en ik zullen heel wat te bespreken hebben. Je hoeft je niets van Billy aan te trekken, want Susan zou voor hem zorgen; het ia een prachtige morgen, etraat; «eer. dihr B. Janee, N. VH«s. weg; Penningm. d'hr J. W. van Kogelenberg, Nieuwstraat. Domburg. Vrijdagavond werd alhier, onder leiding van ds Queré, voorzitter der vereeniging „Chr. Schoolonderwijs", een druk bezochte ouderavond gehouden. Na het openingswoord van den voorzitter werd hij door den vice-voorzitter dhr L. J. v. Voorthuijzen toegesproken in verband met zijn 25-jarig huwelijksfeest alsmede zijin 25-jarige ambtsbediening, waarna de aanwezigen op verzoek hun voorzitter Ps 134 vers 3 toezongen. D'hr J. de Visser Sz. hield nu een refe raat over; „Waarom Chr. onderwijs?", daarna dhr P. J, Vergens over: „Het ouderuurtje". Het schoolwerk der kinderen werd met belangstelling bezichtigd. Colijnsplaat. Naar wij vernemen, ligt 't in het voornemen van het plaatselijk co mité voor werkloozenzorg, aangesloten bij de Centrale voor werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den raad van kerken voor practisch Christendom, het lokaal voor de werMoozen Maandag 3 December officieel te openen. - Doordat het werk aan de ijsbaan, dat in werkverschaffing is geschied, Zaterdag is klaargekomen, zijn er met ingang van deze week heel wat wenkloozen bijgeko men. Naar wij: vernemen zal er echter spoedig aan een ander object begonnen worden. Aardenburg. Zaterdag is hier overle den de heer K. L. Reepmaker in den ouderdom van 72 jaar. De overledene was gedurende een lange periode lid van den gemeenteraad, waarvan vele jaren wet houder. Verder was hij ontvanger en kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. Voetbal. Oostkapel Ie. Zaterdag speelde Oostkar- pelle I een competitiewedstrijd tegen Veere II. D'e wedstrijd werd door Oost- kapelle gewonnen met 41. Minimumprijzen van oesters en garnalen. De minimumprijs, bedoeld in art. 4, lid 1, onder b, van het crisis-oesterbesluit 1934 I, waaronder, met inachtneming van het in het tweede en derde lid van dit artikel bepaalde, wordt verstaan het mi nimaal door den exporteur als verkoop prijs werkelijk te ontvangen bedrag, wordt als volgt vastgesteld: OlOtfSXplQiQlOur? «♦-^RRfiRKRR R R C R K R 5 I O O O O O I rH rH yH rH lQ vH t^lOCQC^rH Cf) R R C R R TD XJ T3 TJ O O Q 9» H H M H O Q O CL 03 th CG De minimum prijs, bedoeld in artikel 2, lid 2, artikel 3, lid 3, sub a, en artikel 4, lid 2, sub c, van het consumptie-gar- nalenbesluit 1934 I, waaronder wordt ver staan het minimaal door den garnalen- visscher als verkoopprijs werkelijk te ont vangen bedrag, wordt als volgt vast gesteld: I. voor het tijdvak, aanvangende den dag van het in werking treden dezer beschikking en eindigende 30 November 1934: f 0.12 per kg. franco garnalenpelle- rijen; II. voor het tijdvak, aanvangende 1 December 1934 en eindigende op een door den minister vast te stellen datum: f0.15 per kg. franco garnalenpellerijen. De minimum prijs, bedoeld in artikel 3, lid 3, sub b, waaronder wordt verstaan je kon wel wat gaan fietsen." Maar Ruth schudde het hoofd. „De wegen zijn nog zoo modderig. Ik geloof, dat ik beter een wandeling kan gaan maken, dan kan ik Tommy meene men," want Baby zou met zijn meesteres meegaan. „Wel, je kunt doen, zooals je het liefste wilt," antwoordde juffrouw Jem opge wekt. „Amuseer je zelf maar, dan ben ik het best over je tevreden." Dan voeg de ze er wat zenuwachtig aan toe: „Ik ge* loof, dat ik je nog niet verteld heb, Ruth, dat we vanavond bezoek hebbenl" Én juf frouw Durnford bloosde en keek verlegen voor zich. Ruth schrok op. „Komt mijnheer Des- mond hier vanavond eten?" „Ja, natuurlijk, beste kind. Maar ver beeld je nu alsjeblieft niet, dat je in den weg bent of zoo iets, want zooals we van avond beginnen, zal -het weldra altijd zij'n. En als jij nu maar lief wilt zijn en je best wilt doen om vriendelijk tegen hem te zijn zullen we het gezelliger hebben dan ooit." En er kwam een verlangende, haast smeekenide blik in juffrouw Jem's blauwe oogen. „Juffrouw Jem," en Ruth gaf haar een hartelijke kus, „ik zal mijn uiterste best doen." Juffrouw Durnford knikte haar dankbaar toe en stapte in het wachtende rijtuig. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5