Verwarmde kajuiten! Binnenland. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Rechtszaken Zoeklichljes. Vlieg ook 'swinters! Ingezonden Mededeellng. Dubbeldaagsche winterdienst, de Ideale verbinding voor den zakenman I ZEELAND - HOLLAND v.v. Vtfsiingen Haamstede Rotterdam Amsterdam lAV/UWnXlW V« V* y. 9.10 m 14.25 9.35 JL y. 9.30 Y 14.45 a. 9.35 T a. 10.00 15.15 v. 9.05 1 a. 10.35 15.50 v 8.30 1 15.25 15.05 14.35 14.00 Haamstede - Amsterdam Vlissingen - Amsterdam Haamstede - Rotterdam Vlissingen - Rotterdam enkele reis i retour i t 9.75 l. 16.60 f. II.- f. 18.70 I. 6.75 f. II.50 I. I. 13 60 staat de gevraagde huurvermindering te verleenen, stellen B. en W. voor op het verzoek om 'huurvermindering afwijzend te beschikken, de huur der exploitatie met ingang van 1 December te beëindigen en B. en W. te machtigen tot onderhandsche verhuring der exploitatie der gebouwen. Naar aanleiding van een wensch van Gedeputeerde Staten stellen Burge meester en Wethouders voor in de ver ordening op de heffing van leges't bedrag •mor een bouwvergunning vast te stellen op f 2 wanneer de bouwkosten mindnr rijn bepaald dan f 50O; f 3 voor bouwkos ten van f 500 tot f 2000 en verder f 2 voor iedere f 1000 of gedeelten daarvan Loven f 2000 tot een maximum van f 39. Verder vcor vergunrrrgen om een woning in ge bruik te namen f 0.75. B. en W. stellen aan de Vereeni- ging tot bevordering van Christelijk on derwijs voor de school aan de Wagenaar- straat over 1932 f 1179 uit te keeren voor een boventallige leerkracht. Ook de Vlissinsche Schoolvereeniging had om vergoeding gevraagd, doch heeft daarop geen recht, zoodat B. en W. voor stellen afwijzend te beschikken. Verder stellen B. en W. voor aan de Vereoniging voor Chr. Ulo f 770 toe te staan voor de aanschaffing van leermid delen en schoolbanken. Overeenkomstig het verzoek van het Bestuur der IJsclub Vlissingen stellen B. en W. voor haar opnieuw voor twee jaar den grond te verhuren waarop de ijs baan ligt, doch voor f 120 inplaats van f 150 per jaar. Verder om opnieuw voor één jaar den voormaligen proeftuin aan den Koudekerkschen weg te verhuren aan P. de Kieviet voor f 100 per jaar. Eilewoutsdijk. Donderdagmiddag had alhier ©en algemeene vergadering van ingelanden van het Waterschap Eile woutsdijk plaats, waarin 38 van de 40 stembevoegden aanwezig waren, waar- o ider voor het eerst een vrouwelijke, die doof den voorzitter met een bijzonder •woord welkom werd geheet en. Er werd door de vergadering een rege ling gemaakt betreffende de pensioensbij dragen-korting, krachtens de jongste wij ziging van de pensioenwet, voor de amb tenaren van het waterschap, voor zoover deze onder de pensioenwet vallen. Deze korting zal vanaf 1 Mei 1934 in de plaats treden van de thans geheven worden cri siskorting. Behandeld werd een verzoek van de Risico-vereeniging te Amsterdam, waar bij het Waterschap voor ongevallen- en ziekteverzekering sedert 1910 aangesloten is, om in te trekken het besluit van het bestuur om tegen 1 Jan. 1935 het lid maatschap op te zeggen, op grond van de meening dat deze vereeniging in een aangegeven geval van ziekte niet aan haar verplichtingen tot uitkeering zou hebben voldaan. Nadat deze aangelegen heid van verschillende zijden was belicht, kreeg de vergadering de overtuiging dat de vereeniging in hare verplichtingen niet was tekortgeschoten, zoodat het be stuur niet gerechtigd was tot verbreking van de sedert zoovele jaren bestaande goe de relaties en werd besloten het besluit van het bestuur als niet genomen te be schouwen en de verzekering na 1 Jan. a.s. met eenige wijziging of aanvulling van de verzekeringsplichtige bedrijven, voort te zetten. Daarna hadden plaats de benoemingen van eén Waterbouwkundig Ambtenaar uit de reeds vroeger gemelde voordracht en van een ontvanger griffier uit de c eneens vermelde aanbeveling. Gekozen werd tot waterbouwkundig pmbtenaar na twee vrije stemmingen bij herstemming tusschen de heeren G. Zuid- weg te Brielle en S. A. de Regt te Die- men, de heer S. A. de Regt met 22 st. tegen 16 op dhr C. Zuidweg. Tot ontvanger griffier werd na 2 vrije stemmingen bij herstemming tusschen de heeren C. J. P. van Liere en A. W. Nieu- wenhuijse met 21 stemmen benoemd de heer A. W. Nieuwenhuijse te Driewegen. 15 stemmen werden uitgebracht op dhr G. J. P. van Liere. De borgtocht van den titularis werd nader bepaald op f 7500 werkelijke waarde. Bij het einde der vergadering nam de heer A. E. van den Bent afscheid als Onitvanger-griffieiv na deze betrekking bijna op den dag af, 35 jaren te hebben bekleed. Hij deed dit in een toespraak, die ge tuigde van groote erkentelijkheid voor het zoovele jaren genoten vertrouwen en voor de ondervonden vriendschap en toegene genheid, zoo van de zijde van het bestuur als van die van de ingelanden. De heer Jac. Krijger stelde zich tot tolk van de ingelanden, door dank te brengen aan dezen bescheiden ambtenaar voor wat hij deed en voor wat hij was en bracht nog even in herinnering de door hem aan het Waterschap bewezen dienst, boen hij den grondslag tot afscheiding van Borssele legde, welke pogingen met een goeden uitslag werden bekroond en welke scheiding geworden is tot een niet gerin gen en blijvenden financieelen zegen voor ons Waterschap. Hij deed de toezegging van een geschenk van kleinen, doch ho pelijk waardevollen omvang van ingelan den, dat in bewerking is. De heer E. A. van den Bent sprak als nog zijh hartelijken dank uit over de door spreker namens ingelanden geuite woor den. Hierna sluiting. lerseke. Vrijdagavond hield onder lei ding van den heer M. Willemsen de A.-R. Kiesvereeniging een goed bezochte verga dering. Na de gewone huishoudelijke za ken werd de groslijst voor de a.s. Staten verkiezing besproken. Daarna hield dhr J. van der Have een inleiding over „Het Gezag". Serooskerke (W.). Donderdagavond vergaderde de afd. van de Chr. Jongeren Boeren en Tuinders voor de eerste maal in deze wintercampagne onder leiding van haar voorzitter dhr Jac. Wattel. Dhr Jac. Melis behandelde een onderwerp Fruitteelt. De voorzitter gaf een inleiding over „Kunstmest en Veevoeding". Voor het lezen van het nieuwe orgaan „Het Jonge Platteland" gaven zich 11 leden op. Axel, Door de vereen. „Effatha" werd hier een lezing met lichtbeelden gehouden waarvoor niet veel belangstelling was. Na afloop der vergadering gaven zich 20 nieuwe donateurs op, hetwelk het getal op 96 brengt hier ter plaatse. G0EDK00PE GROENTEN VOOR WERKLOOZEN Eenige gemeentebesturen voor een bespreking uitgenoodigd. Naar wij vernemen, heeft de Regeering het vraagstuk tot verstrekking van goed- koope groenten aan de ondersteunde werk- loozen ernstig onderzocht. Ofschoon het hier een zeer moeilijke kwestie betreft, moet door de ten deze tus schen de departementen^ van Economische en Sociale Zaken tot stand gekomen sa menwerking de mogelijkheid van uitvoe ring geenszins denkbeeldig worden geacht. Ter bespreking van de practische uit voerbaarheid en de mogelijkheid van het nemen van een proef in een aantal ge meenten heeft de minister van Sociale Za ken thans eenige gemeentebesturen tele grafisch uitgenoodigd voor een bespre king onder leiding van den directeur-ge neraal voor de werkverschaffing en steun verlening op zijn departement. DE CLEARING MET DUITSCHLAND. Nog geen resultaten. In de eerste bijeenkomsten welke de Ne- derlandsohe en de Duitsche delegatie, Donderdagmorgen en Vrijdagmiddag ge houden hebben, ter inleiding van de on derhandelingen over het sluiten van een nieuw clearingverdrag, heeft hoofdzake lijk de positie der oude schuldvorderingen een punt van bespreking uitgemaakt. Naar verluidt, zijn de dienaangaande bestaande moeilijkheden hierbij nog niet uit den weg geruimd. Integendeel, wij kregen den indruk, hoewel officieel geen bevestiging daaromtrent was te verkrij gen, dat de standpunten der beide delega ties nog vrijwel evenver van elkaar ver wijderd zijn als die der beide regeeringen in den laatsten tijd ten aanzien van dit punt. Gemeld wordt, dat de Nederlandsche regeering een bevredigende regeling ten opzichte van deze oude schuldvordering de eenige basis acht voor verdere onder handelingen over het afsluiten van een nieuw clearingverdrag. Verlaging ielefoon-afstandsgeid. Telefonisch aangeslotenen die buiten den normalen tariefkring van een rijks telefoonnet wonen, zijn boven het gewone abonnement een afstandsgeld verschul digd, dat voor elke 100 M. afstand buiten den kring f 1.50 bedraagt. Met ingang van 1 Januari a.s. wordt dit bedrag, na afloop van den eersten verbintenistermijn verlaagd tot 75 cent. De beperking van den melksteun. Door den Minister van Economische Zaken is met het oog op de regeling van de beperking van den melksteun een commissie ingesteld, bestaande uit den heer ir. S. L. Louwes, Regeeringscommis- saris voor steunverleening aan de akker bouw, voorzitter, L. Bückmann, Regee- ring'sc-ommissie voor de steunverleening aan de melkveehouderij, L. F. Britzei, voorzitter van de Nederlandsche Zuivel Centrale en ir. W. de Jong, voorzitter directeur van de Nederlandsche Veehou derijcentrale, leden, terwijl aan deze com missie is toegevoegd de heer Dr Ir. P. N. Boexel, als secretaris. Deze commissie zal voor het College van Regeeringscommissarissen hebben voor te bereiden de voorstellen, welke den Minister zullen worden gedaan inzake de 'litvoering van de beperking van den melksteun. Bedrijfsraad voor de sigaren-industrie. De Bedrijfsraad voor de Sigarenindus- trie kwam dezer dagen in vergadering bijeen op het Departement van Sociale Zaken. Besloten werd een schrijven te richten tot den Minister van Sociale Zaken, waarin gevraagd wordt een wettelijke re geling, houdende bindendverklaring van den in de sigarenindustrie bestaanden gezinstoeslag en pensioenfondsen, subsi diair aan den Bedrijfsraad op dit terrein verordenende bevoegdheid toe te kennen. Verder werd besloten tot den Minister raad een schrijven te richten over de me chanisatie van het sigarenbedrijf. Zonder zich uit te spreken over den aard en om vang der beperkende maatregelen, nam de raad daarbij het standpunt in, dat, gezien den toestand in 't bedrijf en de groots werkloosheid, de Overheid hier zeker een taak te vervullen heeft. Dr Colijn niet naar Indië. Minister Colijn deelt in de Memorie van Antwoord op de begrooting van het departement van Koloniën mede, geen voornemens te hebben met betrekking tot een persoonlijk bezoek aan Indië. ONRUST IN DE VRIJZ.-DEM. BOND. In „De Vrijz.-Democraat" doet de heer A. Brouwer uit Groningen een ernstig beroep ©p de te houden vergadering van den V.-D. Bond om de twee v.-d. minis ters in het kabinet niet af te vallen: De algemeene vergadering van den V.- D.B. op 24 en 25 Nov. kan een van de belangrijkste worden, die ooit door onzen bond is gehouden. Twee zaken, die bei de het beleid van „onze" menschen be treffen, treden op den voorgrond: de voorstellen en moties betreffende de weermacht en het onderwijs. Wanneer we luisteren naar de stem men, die wenschen dat er 2530 mil- lioen gulden op de defensiebegrooting zal worden bezuinigd, en aan deze roepstem wordt op de algemeene vergadering ge hoor gegeven, dan is er ernstig gevaar voor een conflict tusschen de partij en de twee ministers, leden der partij. Er zal, volgens minister Deckers, niet bezui nigd worden op de defensie; het tegendeel kan worden verwacht. Volgens dezen mi nister is in deze kwestie het kabinet ho mogeen, dus ook de ministers Marchant en Oud scharen zich aan de zijn zijde. Zij zullen daarvoor hun goede redenen heb ben. Het besluit van onze ministers zal dus wel op sterke gronden berusten, voorstanders van de nationale ontwape ning als zij zijn. Als nu enkele der ingediende moties zouden worden aangenomen, dan zou daarin gezien kunnen worden een votum van wantrouwen tegenover deze minis ters. Zij zouden in dat geval wellicht deze moties niet voor kennisgeving aannemen en de consequenties, daaruit voortvloeien de, trekken. De eerste mogelijkheid is, dat zij als ministers hun portefeuilles ter be schikking stellen. Wat zullen de gevolgen daarvan zijn? Ten eerste zal het tegenwoordge karakter van het kabinet daardoor verloren gaan. Ten tweede zullen twee van de meest be kwame en op den voorgrond tredende ministers uit het kabinet verdwijnen, wat èn voor het land èn voor onze partij fu neste gevolgen zal hebben. Vooral voor ■onze partijl Schr. vestigt er verder de aandacht op, dat de beide v.-d. ministers invloed in het kabinet kunnen uitoefenen. Treden zij af, dan zullen de v.-d. op het gebied van de weermacht en het onderwijs juist krij gen wat ze niet wenschen. Voorts worden de maatregelen van minister Marchant met betrekking tot het onderwijs verde digd. Ook minister Oud mag z.i. alleen om zijn houding inzake de defensie niet vallen. Wat de tweede mogelijkheid betreft: dat de v.-d. ministers bedanken als lid van den V.-D. Bond, merkt schr. op, dat dit voor de candidatenlijst van den Bond een onherstelbaar verlies zou zijn en ook een deprimeerenden invloed zou uitoefenen op de partij en niet-aangesloten geestver wanten. Vrouwepolder. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk dhr W. Mans en tot diaken dhr A. de Visser. 1 D s J. H. T e 1 k a m p, Gereformeerd predikant te Utrecht, voorheen te Mid delburg, die nog steeds niet geheel herstelde van een ongesteldheid, die hem reeds eerder noopte zijn ambtelijken ar beid eenige maanden te onderbreken, is thans naar de „Stand." meldt, voor en kele dagen ter observatie in het Diaco- nessenhuis te Utrecht opgenomen. Zooveel m o g e 1 ij k ieder z'n eigen huis. De regeering van Santi ago de Chili, ie voornemens om gedurende tien jaar het bouwen vrij te sellen van be lasting. Zij streeft naar een toenadering tusschen alle klassen en standen, der bevol king en wil dit voornamelijk in het 'bou wen van buizen zien te bereiken. Door middel van spaarfondsen verkrij gen duizenden arbeiders een eigen huis en in de bouwvakken heerscht dientenge volge een groote bedrijvigheid. De voorste den Santiago breiden zich snel uit. Het lot van verstekelin gen. Met het Engelsche stoomschip Ti- berton zijn te Rotterdam aangekomen de 15-jarige Manuel Gemez en de 17-jarige Joao Sandos, die in Juli te St. Vincent als verstekeling aan boord van dit schip zijn gekomen. Met het schip zijn zij eerst naar Noord-Amerika gegaan, waar zij in geen enkele haven van boord mochten. Vervolgens zijn zij met de Tiberton naar Zuid-Amerika gevaren, waar zij ook ner gens aan land mochten gaan. Daarom heeft de Tiberton hen mee genomen naar Rotterdam. Maar ook hier zijn zij niet welkom. Over een paar dagen gaat de Tiberton naar Engeland en de jonge Por- tugeezen gaan dan weer mee. Op kosten van de reederij zullen zij van Engeland naar St. Vincent worden teruggezonden. Zij zullen dan ongeveer 5 maanden op reis zijn geweest, maar veel meer dan lucht en water en wat loodsen hebben zij in dien tijd niet gezien. Een meisje vermist. Te Oudenbosch wordt een 14-jarig meisje, dat in het bezit is van een damesfiets vermist. Zij is het laatst gezien in gezel schap van een 32-jarigen landarbeider die een roode racefiets bij zich had. Aan gezien gevreesd wordt dat de man het meisje heeft meegetroond wordt naar dit tweetal gezocht. Groote uittocht van Oos- tenrijksche gezinnen. Binnen 14 dagen zal een groote uittocht uit Dor drecht plaats hebben van Oostenrijkers, die werkzaam waren op de munitiefabriek aldaar. Er zullen vertrekken 26 gezinnen en nog enkele ongehuwden. Enkele Oostenrijkers, die met Holland- sche vrouwen gehuwd zijn en Oostenrijk- sche vrouwen, die met Hollanders ge huwd zijn, zullen voorloopig nog blijven. De munitiefabriek te Dordrecht zal ge sloten worden. Sorteermachine voor erw ten. Bij een groote graanfirma te Wim bledon nabij Londen werkt momenteel een machine, die gedroogde erwten sorteert en automatisch alle erwten, die zijn aan getast door wormen, of om andere rede nen ondeugdelijk zijn, er uit haalt. Tot nog toe kon dit werk alleen met de hand worden gedaan. De sorteermachine is uitgevonden door een Engelsch ingenieur, Horsfïeld. Het principe van zijn machine is verbluffend eenvoudig. De erwten worden gestort in een roteerende trommel, waarin rijen pennetjes in de draairichting zijn aange bracht, op zoodanige wijze, dat de erwten langs de pennen schuren en elke erwt waar een gat in zit aan een pen blijft hangen. Met behulp van een draaienden borstel worden deze ondeugdelijke erwten uit de trommel verwijderd. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 November 1934. De openstelling van de winkels op Zondag te Middelburg. De Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Middelburg was in hoo- ger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij F. B. den B., 50 jaar, winkelier te Middelburg, wegens overtreding van de Winkelsluitingswet werd schuldig ver klaard, doch in verband met de geringe beteekenis van het feit en de omstandig heden waaronder het is begaan geen straf werd toegepast. Het betreft hier een geval van het open hebben van een winkel op Zondag. De Kantonrechter overwoog destijds in zijn vonnis dat het beroep van verdachte op de hem door B. en W. verleende ver gunning niet kon baten, omdat de desbe treffende op de Winkelsluitingswet 1930 Koninklijk goedgekeurde verordening niet als verbindend kan worden aangemerkt. Het le lid van art. 9 der Winkelsluitings wet 1930 toch luidt: „Indien bijzondere omstandigheden afwijkingen van bepalin gen dezer wet in een gemeente gewenseht maken, kunnen deze afwijkingen door den Gemeenteraad onder Onze goedkeuring worden vastgesteld". De Gemeenteraad nu verklaarde wel bedoelde bijzondere om standigheden voor sommige winkels en voor bepaald aangeduide waren aanwezig en de Kroon vereenigde zich daarmede, doch hij droeg aan B. en W. onbe grensd op, om. naar welgevallen, niet alleen aan hun vergunning niet nader aan te duiden voorwaarden te verbinden, doch ook wat nog erger is om deze ver gunning a I 'd a n n i e t te verleenen, zoo dat het in de macht van dit College werd gelegd om den houders der in de veror- ning bedoelde winkels afwijking van het bepaalde in art. 2 onder a geheel te ont houden. Volgens den Kantonrechter le vert een en ander op een verboden dele gatie van macht. De verdachte was niet verschenen. De Officier van Justitie eischte op dezelfde gronden bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Dó Ambtenaar van het 0. M. bij het Kantongerecht te Middelburg was in hoo- ger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar- We zijn gewoon geworden te spreken over de crisis, de crisisverschijnselen en de crisismaatregelen. En we zijn gewoon geworden te klagen over de slechte tijden en de achteruitgang op politiek en sociaal gebied, over de verwording van het zede lijke leven. En daar zit iets goeds in. Als het al thans niet bij klagen en zuchten blijft. Maar niet goed is als we daarbij de oogen sluiten vcor het vele goede van de zen tijd, voor de voorrechten die God ons geeft. Bij alle narigheid is het toch zoo, dat de economische en sociale toestand nog heel wat beter is dan een 50 jaar geleden. De bittere armoede en de ontzettende verarming van toen kennen we nu nog niet. En ook op ander gebied valt de verge lijking in het voordeel van het heden uit. Ik spreek nu niet van onze scholen, onze Christelijke actie op het gebied van staat en maatschappij, de uitbreiding van de zending, en de opbloei van de Christe lijke barmhartigheid. Ik denk nu alleen aan de jeugd. In Friesland werd deze week op een gewone werkdag een vergadering gehou den van de afd. van den Bond van J. ,V. op G. G., die door een 5000 personen be zocht was. Dat zegt toch ietst We hebben zoowel bij de A. R. partij als bij de G. H. Unie een verblijdende en veelbelovende jongerenactie. Dat is toch van beteekenisl Zeker, we behoeven dat alles niet te overschatten, 't Is ook hier niet alles goud wat er blinkt. Maar laten we ons toch óók niet be zondigen door al klagende en zuchtende te vergeten de voorrechten die God ons geeft. OPMERKER. bij J. K., 23 jaar, vrachtrijder te Vlissin gen, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet. werd veroordeeld tot een geld boete van f 0.50 of 1 dag. Eisch: vernie tiging van het vonnis en veroordeeling tot een geldboete van f 20 of 10 d. A. P., 20 jaar, chauffeur te Middel burg, wat in appèl gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, n.l. als bestuur der van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in ge vaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 5 d. Eisch: bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. J. J. K.. 31 jaar, slager te Kortgene was in 'hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. Eisch- be vestiging van bet vonnis waarvan hooger beroep. t Door J. W., 50 jaar, koopman te Hansweert, was hooger beroep aangetee- kend tegen een drietal vonnissen van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het zonder vergunning van den Minister zich met een vaartuig in een Rijkskanaal vestigen tot het drijven van handel, werd veroordeeld tot een geld boete van f 25 of 25 d. In alle zaken vorderde de Officier van Justitie vrijspraak. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg werd behandeld de zaak tegen den chauffeur J. G. E. te Breskens. ver dacht van het door schuld veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Volgens de dagvaarding wordt hij ver dacht op 4 September j.l. onder de ge meente Groede met een door hem bestuur de auto, waarin zich een passagier be vond, zoodanig roekeloos en onvoorzich tig een bocht in de weg te hebben geno men en met een dusdanige snelheid, dat hij niet in staat was de auto behoorlijk op den weg te houden, daarmede door een greppel is gereden en tenslotte tegen een steenen muur is gebotst, tengevolge waar van zijn passagier, een zekere Derks, fa brikant uit Dordrecht, verschillende snij- wonden en andere verwondingen heeft opgeloopen, waardoor deze een groot ver lies aan bloed leed. De Officier eischte na getuigenverhoor 3 maanden gev.straf en 1 jaar intrekking van het rijbewijs. De „wilde" autebusdiensten. Gister hebben zich voor den kanton rechter te Amsterdam wederom moeten verantwoorden twee ondernemers van toeringcarsritten Amsterdam-Rotterdam vice-versa, verdacht van het onderhouden van autobusdiensten zonder de vereischte vergunning. De ambtenaar van het O. M. verklaar de, dat het hier weer een trucje betreft, uitgedacht om de wet op de openbare middelen van vervoer te ontduiken. Spr. requireerde tegen den eersten verdachte een maximumstraf van f 150 boete, subs. 3 weken hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot 6 dagen hechtenis. Vervolgens stond een ander terecht, die eveneens een bus tusschen Amsterdam en Rotterdam liet rijden, zonder daartoe ver gunning te hebben. De ambtenaar van het O. M. requireerde een maximumstraf van f 150 boete of 3 weken hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde dezen verdachte eveneens tot 6 dagen hechtenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6