H JL Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws. Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Provinciale Staten van Zeeland. De voorzitter van de aid. Middelburg, de heer I. Vereist, heette de aanwezigen welkom. Al is de nood alhier wellicht niet zoo groot als in de groote steden, toch vond spr. het goed, dat ook hier een der 25 vergaderingen is belegd. De heer Gonlag wees op den nood in het bedrijf, waarvan de droeve economi sche toestanden grootendeels de oorzaak zijn. Er zijn 1500 werklooze mannelijke en vrouwelijke kappersbedienden in ons land, w.o. luOO boven de 18 jaar, terwijl oen deel van de collega's armoede lijdt, omdat de bedrijfsuitkomsten lijden onder c'.o lage tarieven. Vooral in Rotterdam en andc.e groote plaatsen is de toestand in één woord verschrikkelijk. Een der voor naamste factoren is het te werk stellen van buitenlandsche arbeidskrachten. Spr. stelt de vraag, waarom het kappersbedrijf is uitgesloten van de beroepslijst, die geen vreemde krachten mogen te werk stellen. Le groote werkloosheid deed het aantal eigen zaken ontzettend toenemen en daar door werk le eren tegen bespottelijk lage prijzen. Er zijn thans 17.390 zaken in ons land, maar 12.170 of 2/3 werken zonder personeel, juist veelal in de groote ste den. Spr. zegt, dat men de organisatie nog veel grooter moet maken, mede om te kunnen vallen onder de wet op de be- drijfsraden. Men moet allen samenwerken. Spr. las de volgende motie voor: Le vergadering enz., van oordeel, dat de toestand in het kappersbedrijf ten ge volge van het groot aantal en het steeds stijgend aantal kapperszaken, zeer zorg wekkend is; van oordeel dat bescherming van het kappersbedrijf van overheidswege drin gend noodig is; betreurt het ten zeerste dat het kap persbedrijf niet is opgenomen in de lijst van beroepen, die vallen onder de wet re gelende den arbeid van vreemdelingen; dringt er bij de regeering met klem op aan het kappersbedrijf alsnog in die lijst op te nemen. Na een korte pauze nam de vergade ring deze motie aan, waarbij slechts twee der aanwezigen zich tegen verklaarden. Hierna werd gelegenheid gegeven vra gen te stellen, waarvan verschillende aan wezigen gebruik maakten. Op deze vragen heeft de heer Gonlag oa. geantwoord, dat z.i. de Nederland- sche krachten niet minder zijn dan de Duitsche. Spr. slaat over het algemeen de Nederlandsche bedienden hooger dan de Duitsche. Op een vraag van een der Vlissingsche bezoekers inzake het verplicht sluiten op een middag, antwoordde de inleider, dat hij kan begrijpen, dat men liever een mid dag sluit, dan iederen dag met onvolledig personeel te moeten werken. Als goed or ganisatieman moet men zich bij zulk een besluit neerleggen. Goes. Gisteren vierde onder veel blij ken van belangstelling het echtpaar Steu- tel-Lakkee zijn gouden huwelijksfeest. Aan den Westsingel werd druk gevlagd. Gisterenavond bracht „Hosanna" en „Euphonia" het echtpaar een serenade. Hoedekenskerke. Bij de rondvraag in de laatstgehouden Raadsvergadering Ingezonden Mededeellng. Ihaaqt ktoctufarf van Uw doktsk,! ORIGINEELE FLACON THANS. OOK IN KLEINS FLACONS a/I-115 FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 80) o— Het regende nog steeds, maar de schouwburg was niet ver van het hotel. Jack, die al meer dan genoeg had van de roökerige gelagkamer, besloot er heen te gaan. Het theater was niet erg vol, maar tot zgn verbazing was het stuk niet al te vervelend. Toen het gordijn zakte, werd hem een briefje van den volgenden inhoud ge bracht „Jack, oude vriend, ik behoorde het niet te doen, maar de verleiding is te groot. Als je een vriendelijkheid wilt be wijzen aan een armen kerel, kom dan achter het tooneel. Ik hoef nu niet meer op te treden. Keefe Desmond alias Claud Maddose." Jack was verstomd. Een innerlijke stem rei hem, dat hij verstandiger deed het theater te verlaten zonder zijd ouden vriend gesproken te hebben, maar hij was te goedhartig om te weigeren en eenige oogenblikken later voerde de boodschap per hem naar een kaal kamertje aehter vroeg de heer P. J. Hoek van Dijke een crisis-comité in het leven te roepen. De voorzitter zeide, dat dit een aangelegen heid was die van hem persoonlijk zou moeten uitgaan. Hij kan daar echter zijn medewerking niet aan verleenen, omdat het crisiscomité oischt dat er eerst een collecte in de gemeente zou moeten ge houden worden. Spr. kan zich niet inden ken welke ingezetenen in aanmerking zouden komen om daar aan te geven, zoodat dit zijns inziens toch niet zou sla gen. Borsselen. De burgemeester heeft in de Raadsvergadering van Maandag nadat het besluit was gevallen om geen woning voor het hoofd der O.L. school te bouwen, maar de oude woning en het oude ge meentehuis te restaureeren, verklaard „zich mot dit besluit niet te kunnen ver eenigen en in beroep te zullen gaan bij hoogere autoriteiten". Kapelle. De Landbouwvereeniging kwam in vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den heer A. de Schipper. De voorzitter las de analyseverslagen van de aangekochte kunstmeststoffen voor; de Super en het Kalizout waren ruim aan den voldoenden kant, de ana lyse van het Thomas Slakkenmeel vol deed niet. Hierop moest gekort, hetwelk aan de afnemers zal uitgekeerd worden. Het lossen van kunstmeststoffen werd gegund aan de laagste inschrijfster, de ploeg J. Veerhoek voor vier cent per baal. Bespreking aankoop kunstmeststoffen voor het seizoen 1935 volgde. Het bestuur stelde voor de opgave te doen geschieden in de December-maand, de algeheele aanbesteding in Januari en de levering in Februari, alles in één keer. Alzoo besloten. De aftredende bestuursleden A. de Schipper, voorz.; C. Ossewaarde, penning meester en H. A. W. Nijssen, 2e voorz., werden herkozen. De voorz. deelt mede, dat de vereeniging lid is geworden van de Centrale Boeren leenbank alhier en mitsdien een afge vaardigde de vereeniging dient te ver tegenwoordigen. Bij acclamatie werd de voorzitter benoemd. Bij de rondvraag verzoekt de voorzitter den heer M. Bom iets te willen meedee- len omtrent de resultaten van de A. S. F.- korrels. De heer Bom zegt, dat ook door hem proeven zijn genomen en de plaat sen, welke overgeslagen werden er direct uitgehaald konden worden. Ook was dit het geval bij anderen. De sterke planten groei was uitnemend te constateeren. Of de vruchten meer zullen zijn, zal eerst oogst 1935 kunnen waargenomen worden. Dit verbruik doelt alleen op de aardbei en. Besloten werd den heer Amsden uit te noodigen om te spreken over het ge bruik van kunstmeststoffen en dan in zonderheid de resultaten mee te deelen van de aangelegde aardbeienproefvelden, of ook een meerdere en betere oogst werd verkregen. De heer H. Eversdijk besprak verder bij de rondvraag den nood van den tuin bouw. Spr. vraagt: is deze vereeniging ook aangesloten bij de Z.L.M.?, welke op uitnemende wijze de belangen van den landbouwer behartigt. Spr. komt tot de pijnlijke ervaring, dat er voor den tuin bouw niets gedaan wordt. Wanneer wij nu zien, dat Kapelle is aangewezen op den tuinbouw en deze, wanneer hierin geen verandering komt, ten gronde moet gaan, moet dit dan maar rustig aange zien worden? De tarwesteun is alleen om den boer te spekken. Wat wordt door den arbeider verdiend? De tuinbouw brengt werkverruiming. Wanneer men den tuinbouw steunt zal men laten wer ken en dan is er ook brood, nu loopen er velen leeg en vinden geen werk. De secretaris deelde mee, dat alleen Kapelle volgens de laatste statistiek 1934 ruim 577 H.A. alleen voor de tuinbouw producten in teelt bezit. Daarop volgt Kloetinge met 276 H.A. Deze vereeniging aldus de secretaris, had steeds met tegen werking te kampen om tot aansluiting te komen bij de Z.L.M. De tuinbouw is voor de crisisregeling ondergebracht bij de Z.L.M. De heer Eversdijk, overtuigd dat er iets moet gedaan worden, verzoekt om steun ook bij deze vereeniging. De voorzitter erkent het noodzakelijke het tooneel, waar Keefe, nog in costuum, hem wachtte. „JaCk", riep deze, zijn hand grijpend, „je bent een goede kerel 1 Toen ik je gezicht zag, dacht ik, dat ik flauw zou vallen, maar ik ben er overheen geko men, hoe, weet ik nog niet. Wil je een oogenblik wachten, tot ik me verkleed heb? Het kleine ventje is ziek en ik moet naar hem terug, want Nona is bij een ziekbed heelemaal niet van nut. Ik vervloek den dag, waarop ik met haar trouwde, want het leven, dat zij mg en den jongen doet leiden, is straf genoeg voor al mijn zonden." En Keefe kreunde als in pijn. HOOFDSTUK XXVIII. Het bleek, dat Keefe Desmond reeds in Dublin met zijn vrouw, een tooneel- speelster van niet al te beste kwaliteit had kennis gemaakt. Ze had hem over gehaald met haar Dublin, waar beiden groote sommen schuldig waren, te ont vluchten. Kort daarna waren ze getrouwd en met de zuster van zijn vrouw, Bella, was het oude leven weer begonnen en sloten zij zich aan bjj een troep, die tooneelvoorstellingen gaf in een derde rangs-theater in Londen. Reeds kort na het huwelijk kwam voor Desmond de vreeaelijke ontgoocheling. Het bleek, dat de vrouw, die hij getrouwd had, een om de tuinbouwbelangen naar voren te brengen en verklaart medewerking hier toe te willen verleenen. De secretaris wijst er tenslotte op, dat de opgave van kunstmeststoffen direct moet gedaan worden aan den bode. Bij den laatsten rondgang werden aan den bode ruim 300 balen opgegeven. Grooter kwantum werd niet bereikt bij aanbe steding. Later liep dit op tot 750 balen. Wanneer deze er geweest waren bij de aanbesteding was de kunstmest goedkoo- per geweest. Krulnlngen. Dinsdagavond hield het Streekverband der Arja Zuid-Beveland zijn tweede streek vergadering in de Geref. Kerk alhier. De leiding berustte bij den voorz., Ds Fransen, Chr. Geref. pred. te Biezelinge. Door den voorz. van de Kruiningsche Arjaclub, den heer Chr. Maas, werd een inleiding gehouden over: „De sociale kwestie en de A.-R. partij". Hierop volgde een drukke en aangename bespreking. Ds Koolstra eindigde met dankzegging. Hansweert. Het motorschip „Junior", kap. Schrager, is nabij Bath door de sleepboot „Zeehond" met machineschade opgepikt en hier in de haven gesleept. Na te zijn gerepareerd, ia het schip weer naar Antwerpen vertrokken. Het motorschip „De Hoop", dat een geregelden beurtdienst onderhoudt tus- schen Terneuzen en Hansweert, heeft ma chineschade gekregen en is door de sleep boot „Hoogezand" opgepikt en eerst naar hier en later naar Terneuzen gesleept Helnkenszand. Maandagavond kwam vrouw v. E. alhier zoodanig met haar schouder tegen een trap terecht dat zij haar sleutelbeen brak, waarvoor genees kundige hulp werd ingeroepen. Wissenkerke. Maandagavond werd in het gymnastieklokaal door de commissie ter behartiging van de belangen van jeug dige werkloozen vergaderd. Na opening met gebed door Ds Louwerse verwelkom de burgemeester Geuze inzonderheid de jeugdige werkloozen. Een der moeilijkste vraagstukken welke de werkloosheid naar voren dringt is de zorg voor de jonge werkloozen. Velen van hen zoeken troost op de straat met de gevolgen daaraan verbonden. Het ligt voor de hand dat dit zeer te betreuren is, omdat en voor de be trokkenen en voor de maatschappij hier uit ongewenschte toestanden zich ont wikkelen. Het ligt in onze bedoeling om jonge menschen gedurende de wintermaanden aangenaam en nuttig bezig te houden. In de eerste plaats om bij voldoende deel name cursussen te geven in motorkennis en andere veel voorkomende vakken. Ge tracht zal worden te voorzien in geschikte lectuur en materiaal voor figuurzaag- en houtsnijkunst. Het ligt nu aan de jeug dige werkloozen om zich aan te melden. Spr. hoopt dat Gods zegen moge rusten op dezen arbeid. Daarna werden voor den motorcursus 11 personen genoteerd, voor teekenen 3, voor algemeene ontwikkeling 11, voor fi guurzagen en houtsnijwerk 8. In den loop van deze week kan men zich nog opgeven. Bepaald werd, zoo mo gelijk, begin December a.s. met de cur sussen te beginnen op alle werkdagen van 26.30 u. Deze vergadering werd met dankgebed door Ds Louwerse besloten. Aagtekerke. De Maandag te Vlissingen gespeelde competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Vlissin gen I en Aagtekerke 1 gaf als uitslag: Resp. Vlissingen en Aagtekerke: L. Goed- bloed Jz.A. Willemse afgebroken; L. GoedbloedL. Bosselaar 11; Th. J. v. DuijinP. de Visser afgebroken; P. Lan- gendijkM. Willemse 20, P. MaasJ. de Visser 02; J. v. d. DriestS. Blaas 11, J. MartenseA. de Visser 02; L. J. SchotC. Jongepier 11; J. Vos Bur- chartF. Dekker 20, J. BosselaarD. Hugense 02. Totaal: Vlissingen 7 pun ten, Aagtekerke 9 punten. Twee partijen afgebroken. Gisterenavond gaf alhier de Zangvereeniging „Nut en Genoegen" een openbare uitvoering. Bij die gelegenheid werd tevens het 40-jarig bestaan herdacht. Voordat men met het uitvoeren der zangnummers be gon, gaf de voorzitter, de heer S. Blaas, een overzicht van de lotgevallen der ver eeniging vanaf de oprichting tot op heden. De directeur, de heer P. Faassen, die thans 18 jaar onafgebroken de vereeni ging dirigeert, mocht hierbij een ge schenk van de vereeniging in ontvangst nemen, bestaande uit een rookstandaard. Daarna begon men het programma, be staande uit een 12 zangnummers, af te werken. Tusschen de pauze werden voordrach ten gedaan. Koudekerke. Brand. Vannacht wer den de bewoners van het dorp opgeschrikt door het luiden der klok. Bericht was ingekomen, dat brand was uitgebroken in een huis dicht bij Zwanenburg, en bewoond door J. M. Eeckman. Bij aan komst van de brandspuit, welke een half uur na het bekend worden van den brand water gaf, bleek, dat het huis niet meer te redden was, daar het dak reeds was ingestort. Alleen bijgebouwtjes konden nog behouden worden. Het huis is slechts kort geleden nieuw gebouwd. De bewoners waren afwezig. Door de buren werd nog het een en ander gered. Mede door de windstilte en gunstige windrichting, werd een kort nabijgelegen woning gespaard. Te ongeveer 3 uur was de brandspuit weer terug. De oorzaak is onbekend. Westkapelle. (Slot Raadsverslag.) Daarop werd de Gemeentebegr. voor 1936 aangeboden, welke inmiddels in ontwerp aan Ged. St. is ingezonden. Deze sluit met een bedrag aan inkom sten en uitgaven van f93382, met een post van onvoorzien van f200. Een be handeling volgt eerst na terug ontvangst der begrooting van Ged. St. De voorz. deelde evenwel mede, dat ondanks de toekenning van 99 pet. subsidie in de werkloozenzorg, nog een tekort is van f 722 8, welke som alsnog door het R\jk zal moeten worden voorzien in de gemeentelijke huishouding. Daar na deelde de voorz. mede, dat de aan gegane kasgeldleeningen met 1 Januari 1935 eindigen. Na eenige bespreking werd besloten een kasgeldleening te 1 sluiten van f 18000. Daarop werd behandeld een verzoek van de hier gevestigde kolenhandelaars, n.l. om uitbetaling van de bestaande fcolentoeslag door middel van bons te I doen geschieden, welke dan bij de plaat- i selij'ke kolenhandelaars worden ingewis seld. Daarbij zou dan het alhier be staande fcolenfonds uitgesloten worden van de levering. Tot nu toe werd de fcolentoeslag toegekend in geld. Na breed voerige bespreking meende men, de menschen te moeten vrijlaten, waar zjj hun geld wenschten te besteden. M. a. st. werd dan ook het verzoek niet inge willigd. Op voorstel van B. en W. werd nog besloten ook dit jaar 15 pet. reduc tie toe 'te staan op de vroongelden. De verordening op de vronen werd in dien zin gewijzigd, dat voortaan per koe en per paard per maand het vroon- geld zal berekend worden, als blijkt, dat een dier door welke omstandigheden ook, niet meer op het vroon door den eigenaar gelaten kan worden. Doot de voetbalver. „De Noormannen" is verzocht om het voetbalterrein te draineeren. B. en W. stellen nu voor het terrein aan genoemde Ver. te ver pachten tegen f 10 per jaar, echter onder voorwaarde, dat de ingelegde draineer- buizen het eigendom van de gemeente blijven. De pacht zou dan ingaan van 1 Januari 1935. Na eenige bespreking werd alzoo besloten; (de heer L. Min- derhoud stemde tegen uit principieële overweging, omdat er op Zondag ge voetbald wordt). Naar aanleiding van een klacht van den heer Huibregtse over het te Iaat branden van de straatlantaarns, werd besloten deze te doen branden 8/i uur na zonsondergang. Daarna sluiting. Brulnlsse. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Ingekomen is een brief van Ged. Staten houdende toezending van de goedgekeurde begrooting voor 1934. Een verzoek van den A.N.W.B. om evenals vorige jaren subsidie uit de ge meentekas. Op voorstel van B. en W. wordt hierop afwijzend beschikt. Verzoeken van de afdeelingsbesturen van de landarbeidersbonden om toeslag op de kasuitkeeringen gedurende de a.s. trekkingsperiode. Op voorstel van B. en W. wordt hierop gunstig beschikt. Goedgekeurd wordt de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1935 met een ontvangst en uitgaaf van f4048.89 w.o. een post voor onvoorziene uitgaven van f 11.87. Het subsidie der gemeente bedraagt f 2800. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een geldleening aan te gaan van f2000 tegen een rente van ten hoogste 4K pet. met jaarlijksche aflossingen van f200. Vervolgens wordt de begrooting voor het dienstjaar 1935 vastgesteld met de cijfers zooals door B. en W. aangeboden: gewone dienst ontvangsten en uitgaven f 83179.76 w.o. een post voor onvoorziene uitgaven van f 678.74. Kapitaalsdienst ontvangst en uitgaaf van f 197.84. Besloten wordt 55 opcenten te heffen op de fondsbelasting, 160 op de perso- neele belasting en 40 op de vermogensbe lasting. Daarna sluiting. Terneuzen. Dinsdagavond hield mr W. Melis, advocaat te Sint-Niklaas, voor het Algemeen Nederl. Verbond een lezing over: „De taalstrijd in Vlaanderen". Op zeer overzichtelijke wijze heeft de spre ker een beeld gegeven van de taaltoe standen in Vlaanderen. Er is een tijd ge weest, dat het Fransch in België voort schreed in een meetkundige reeks, het Nederlandsch daarentegen slechts in een rekenkundige reeks. Thans durft Mr Melis de toekomst voor dit deel van den Diet- schen stam met meer vertrouwen tege moet zien; het Nederlandsch wint als spreektaal, ook bij de rechterlijke macht en in het leger. De voorzitter, ir H. G. C. Cohen Stuart, heeft den spreker voor zijn boeiende lezing dank gezegd. (Vervolg.) Een verzoek van den Centralen Raad van kinderuitzending inzake verleening van subsidie, werd terzijde gelegd als zijnde niet gezegeld. In handen van Ged. Staten werden ge steld een verzoek van de Vereen. Hen- drick de Keijser om subsidie voor herstel van den bovengevel van het z.g. Gothische Huis te Goes en een van de gemeente Dreischor om een renteloos voorschot voor wegsverbetering. De adressen inzake vrijstelling van autovervoer over de Provinciale Veren zullen behandeld worden bij het voorstel tot stichting van weegbruggen. Bij de voorstellen van Ged. Staten stel de, zooals gemeld, de voorz. voor bij dat inzake de gasvoorziening in be sloten zitting te gaan. Na heropening der apenbare vergade ring werden alle voorstellen naar de af- deelingen verwezen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Dordrecht, J. W. v. d. Meene, cand. te IJmuiden-Oost. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te BussumNaarden. W. F. Lam an te Middelhamis. Ingezonden Mededeellng. slecht, losbandig mensch was, die in dronkenschap zich aan wilde driftbuien overgaf en het leven van haar man tot een hel maakte. Een maand of twee had zijn verblin ding geduurd en toen op een avond werd hem ruw den blinddoek van de oogen getrokken. Hij had juist het bericht van zjjns vaders overlijden gelezen en was naar huis gekomen, gebroken van verdriet en wroeging, om Nona te vinden, die op den vloer haar roes uit lag te slapen. „Het verbaast me nog, dat ik me toen niet van kant gemaakt "heb, Jack," zeide hg. „Ik weet zeker, dat het plan bij me opkwam, want uren daarna vond ik me zelf op een der Londensche bruggen terug, starend naar het kille water. Er was geen mensch in de nabijheid, zelfs geen politie-agent. En toch, wil je het gelooven, had ik een gevoel of er een hand op mjjn schouder lag, die me tegen hield en een stem aan mijn oor scheen te zeggen: „Wees geen lafaard, Keefe". Jack, het was me of mijn lieve, .goede vader naast me stond en toen, denk ik, ben ik flauw gevallen." Keefe vertelde zijn vriend, dat hg daar na ernstig ziek was geworden. Maar de betooverinig was verbroken en de ont goocheling begon. Eiken dag werd de breuk tusschen hen grooter. Nona had sieh geheel aan den drankduivel over gegeven en haar dwaasheden en slecht gedrag ruineerden hen. De Londensche theaterdirecteuren wilden haar niet lan ger engageeren, ze gaf hen te veel moei lijkheden. Nadat haar kind geboren was, waren ze genoodzaakt Londen te ver laten en daar zich niets beters voordeed, sloten ze zich aan bij een troep reizende tooneelspelers, jnaar het was een droevig bestaan. Toen het verhaal zoo ver gekomen was, nam Jack afscheid, maar hg liet Keefe beloven, dat ze den volgenden morgen samen zouden ontbjrjten in de Roode Leeuw en daar zetten ze het gesprek nog voort. Jack dwonig hem wat geld aan te nemen, hoewel hij zich daar hevig tegen verzette en gaf hem zgn adres. Maax Keefe liet niets van zich hooren. Eerst op den avond, dat Jack Engeland zou verlaten, kreeg hg eenig bericht. De brief jyas kort en bitter. Nona had hem verlaten en was met een ander naar Amerika vertrokken. Bella was eeni- gen tgd geleden getrouwd en hij en Billy waren alleen. Zgn zenuwen waren van streek; een klein buitenkansje was hem te beurt gevallen in den vorm van een legaat van een verwijderd familielid dat hem een jaartje in staat zou stellen tamelgk onbezorgd te leven, terwijl hg plannen maakte voor de toekomst. Het laatste deel van den brief stelde Jack eenigszins gerust over zgn vriend. Ik moet eerst weer een beetje tot me zelf komen, want ik ben nu maar een onge lukkige schipbreukeling. Ik denk, dat ik een paar maanden naar het vaste land zal gaan. Ik zal je vertellen, wat ik gedaan heb, Jack; ik heb al mijn oude schulden betaald. Ik kon geen rust vin den, voor ik dat gedaan had. En ik ben naar Litgard geweest. Ik voelde me als een moordenaar, toen ik aan het graf van mgn armen vader stond; maar we moeten maaien wat we gezaaid hebben en ik oogst alleen maar onkruid." Dat is het laatste, wat békend is geworden, want eenige maanden later stierf kapitein Hamill aan malaria in de bungalow van zijn vriend. Meer dan eens in zijn heldere oqgenblikkem sprak hg over zgn ouden kameraad. „Arme oude Keefe", zei hij eens, „ik zou wel eens willen weten, waar hg nu is en of die vrouw hem met rust Iaat." En een anderen keer: „Hg wa3 aan han den en voeten gebonden, maar hij zal nu eerlijk blijven, nu hij zijn schulden betaald heeft. Ik had hem nog lang niet opgegeven en dat had ik hem graag nog willen vertellen, maar nu is het te laat." En het was te laat want den volgenden dag werd de arme Jack Hamill begraven en daar er geen dominee was, las majoor Ford den lijkdienst. (Wordt vsrvolgd.) t 4* O1 termorgl van Hill HilversJ trein dol en overll Het lil gebrach sum ver B teravonc I oorzaak vertrekji ker de Nog J geheele brand wel het brar[ vuur ooll en geduil de vlaml De Mag:[ vandaar I verdiepiil pleit vri,[ De wil huis, eej pingen brand. De Li Zeeland kenning: L Nederlarl erop attef zijn, ind in het b<| uitgereill ker bol Degene I bouw-Ce f verwijld denhout

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2