Nootjes uit het politiek debat. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Vertraagde plaatsing. Tlaatsgebrek was oorzaak dat deze motjes uit de eerste rede van Minister Cu ju moesten wachten. Intusschen is het algemeen debat af- gcloopen en heeft Minister Golijn reed" in tweeden termijn gesproken. Aan het slot laten wij daarom nu nog volgen wat Minister Colijn op de ioi- wat uitdagende opmerkingen van Mr Aa. berse antwoordde. Werkloosheid en devaluatie. In verband met de propaganda voor devaluatie, werd door Minister Colijn de vraag gesteld: is het elders in de wereld beter dan bij ons hebben de monetaire ex perimenten in de Vereenigde Staten de werkloosheid tot een lager peil dan bij ons teruggebracht? „Het antwoord daarop is: neen. Ik vraag: is in Engeland ten gevolge van de monetaire experimenten het peil der werkloosheid lager dan in Nederland? Het antwoord daarop is: neen, en in de laatste weken is de toeneming van de werkloosheid in Engeland zelfs vrij groot. Men heeft Zweden genoemd en voor wie alleen naar een paar maanden kijkt, is dat beroep juist. In Zweden heeft een meikbare daling van het werkloosheids percentage plaats gevonden, sedert April van dit jaar, maar Zweden is van het goud afgegaan in September 1931, dat is 3 jaar geleden. Het heeft dus vóór de da ling van het werkloosheidspercentage 2 'A jaar geleefd onder een gedeprecieerde munt. Welnu, op het tijdstip, dat Zweden van het goud afging, bedroeg het percen tage van de werkloosheid 16,8 en in Fe bruari van dit jaar, na 2^ jaar, bedroeg l et percentage, dat doorloopend stijgend geweest was, 24,4; in Maart daalt het tot 23,3 en dan zet zich een vrij sterke da- 1 ng in, die in Juli ongeveer 13,8 be d/aagt. Voor dit laatste cijfer sta ik niet in; ik citeer uit het hoofd. In Zweden kan dus die daling niet een gevolg zijn van het van het goud afgaan. Ik heb wel een vermoeden. Er is op het oogenblik in de wereld, althans in som mige landen, \eel behoefte aan metaal. Misschien dat dat de verklaring is van de sterke afnemende werkoosheid in Zwe den in de laatste maanden. Ook op öe.en grond kan men dus niet pleiten voor de devaluatie, wijl daardoor de werkloos! e d in bijzondere mate zou worden verlicht. Wat nu verder betreft de opmerkingen, welke gemaakt zijn met betrekking tot de bestrijding van de werkloosheid, behoef ik nauwelijks te zeggen, dat de Regeering volkomen instemt met die leden, die de meening uitspraken, dat de oplossing van het vraagstuk, althans een belangrijke vermindering van de werkloosheid, ge zocht moet worden in het weder opnemen van de arbeiders in het normale bedrijfs leven, en daartoe is aanpassing van het kostenpeil een van de belangrijkste mid delen." De minister voegde hieraan toe, dat de Regeering doordrongen is van de nood zakelijkheid om alles in het werk te stellen, wat tot verzachting van de werk loosheid leiden kan. Ziet zij een weg om door middel van wettelijke maatregelen tot gunstige resultaten te komen, dan zal zij dien weg ongetwijfeld betreden. Steunregeling en particuliere liefdadigheid. Ook over de steunregeling en de in verband daarmede gemaakte opmerkin gen is door Minister Colijn gesproken. „Ik heb, zoo zeide hij', gevraagd: wie noemt een land, waar het met de werk loosheid beter is dan in Nederland? Ik vraag hetzelfde ook met het oog op den steun: wie noemt een land, thans goud land of niet-goudland, waar de steunver- zorging beter is dan in Nederland? Wil dat nu zeggen, dat de Regeering van oordeel is, dat haar regelingen als feilloos moeten worden aangemerkt? Neen, zoo boud spreekt de Regeering niet. Als geheel genomen is de nieuwe steun regeling voor de Regeering een afgedane zaak, maar kan men ons fouten aan- toonen, waarvoor evenwel dit debat niet de meest geschikte gelegenheid is, dan zal de Regeering gaarne die fouten onder de oogen zien." De Regeering zoo vervolgde de Mi nister, kan niet het standpunt innemen, dat hetgeen van derden genoten wordt, onder alle omstandigheden buiten be schouwing zou moeten blijven. Omdat de Regeering niet kan aanvaarden 't stand punt, dat de Overheidssteun in beginsel primair zou zijn. Wel is zij' bereid om de vraag van den heer Aalberse, om aan particuliere lief dadigheid meer armslag te geven dan zij tot op dit oogenblik heeft, in welwillen de overweging te nemen, al zal daarbij ook te letten zijn op de bezwaren, door den heer Schouten aangewezen. Zelfs wil de Regeering in beginsel toe roggen voor dezen winter, nu de organi satie van een doeltreffende particuliere „Winterhilfe" nog niet voorbereid is, een to. omeetkoming te verschaffen om die particuliere hulp te steunen. Over den \orm daarvan kan beter gesproken wor den bij de behandeling van hoofdstuk X." Optreden tegen politieke partijen. Bij de behandeling van dit punt stelde de Minister voorop, dat geen van de ge nomen maatregelen bedoeld is als van blijvenden aard. En hij1 voegde daaraan toe, dat het stre ven naar een ander staatkundig bestel op zich zelf geen reden tot uitsluiting van de benoembaarheid tot ambtenaar is. „Ik heb dat in de vergadering van 15 November 1933 als volgt geformuleerd: De Regeering is van oordeel, dat men tegenover volksbewegingen in het alge meen handelen moet naar objectieve re gelen. Die objectieve regelen heb ik ge noemd: aanranden van het gezag, versto ring van de openbare orde, het prediken van illegale middelen om te komen tot verandering van het staatsbestel. Vereenigingen, die tegen een van deze regelen zondigen, zullen voor ambtenaren moeten worden verboden. Op dit standpunt sta ik nog. Ik heb daaraan niets toe te voegen; ik heb daar van niets terug te nemen. Alleen zeg ik, dat een bloote verklaring, dat men alleen met legale middelen zijn doel wenscht te bereiken, niet onder alle omstandigheden voldoende kan worden geacht. De feite lijke gedragingen zijn van evenveel betee- kenis als de verklaringen, die men af legt. Zoo heeft b.v. de Nationaal-Socialisti- sche Beweging nog haar weerafdeelingen, die voor een politieke partij, met zuiver legale bedoelingen, in ons land wel eenigszins overbodig lijken te zijn. Zoo treden sommige organen van de Sociaal democratische Arbeiderspartij somwijlen nog wel op een wijze op, die er niet toe medewerkt de opheffing der uitsluiting van het Departement van Defensie te ver snellen. Intusschen blijft de Regeering de ont wikkeling nauwkeurig volgen en zij zal de uitsluiting niet langer handhaven dan haar noodzakelijk voorkomt." Het streven van dit Kabinet. Daarvan spreekt het woord waarmede Minister Colijn zijn eerste rede besloot: „De Regeering is er van overtuigd, dat ook haar werk door fouten doorkruist wordt; zij is voor critiek niet bang, zij roept die critiek in, omdat zij geen andere bedoeling heeft, dan om in loyale samen werking tusschen Regeering en Parle ment onder Gods zegen ons land, zoo goed als mogelijk is, door dezen zwaren tijd heen te helpen." Minister Colijn contra Mr Aalberse. De heer Colijn besloot zijn tweede rede aldus: „De heer Aalberse, aldus Spr., is het nog altijd niet met zich zelf eens, of hij ^an dit iKabinetf zijn vertrouwen kan blijven schenken. Hij; heeft daarbij ge zegd: er dreigen geen ongelukken bij de behandeling van de begrooting; hij houdt niet van een guerilla-oorlog; als het noo- dig is, zal het een veldslag in groot for maat moeten worden, die met open vizier moet worden gestreden." „Nu zou ik naar aanleiding daarvan één opmerking willen maken en dat is deze, dat men in 's Lands belang niet te lang behoort te wachten met het maken van de gevolgtrekkingen, die noodig zijn. De toestand is zoo buitengewoon moeilijk, dat ieder, die meent het beter te kunnen dan dit Kabinet het vermag te doen, goed doet, in het belang van het Land, om zoo snel mogelijk tot een conclusie te komen. Men heeft dit Kabinet vermoeid ge noemd. Vermoeid in den zin van afge mat en geen raad meer wetend, zijn wij niet. Wij zijn wel eens moe 's Zaterdags avonds; dat komt wel voor waneer men eenige dagen van de week ook meer dan halve nachten aan zijn arbeid heeft moe ten geven. Dat is ook niets erg, daarvoor is de Zondag om te restaureeren. Maar ik kan mij voorstellen, dat men tot de conclusie komt, dat dit Kabinet niet den juisten weg bewandelt en dat men in stede van met rustig'e voorzichtigheid en vaste hand zich aan te passen aan wat om ons heen groeiende is en om af te weren wat elk oogenblik van den dag op ons komt aanstormen een andere po litiek moet volgen, een die frisscher is, een die van meer moed en van meer be sluitvaardigheid en van meer fantasie blijk geeft. Ik kan het mij best indenken, dat die gedachten leven, maar dan is het veel beter, dat dit dadelijk ronduit en vierkant wordt gezegd en gedemon streerd, omdat daarmede het belang van het Land het best zou zijn gediend." AANKOOP VAN INLANDSCHE PEUL VRUCHTEN. j Medewerking van dein Handel. De Minister van Economische Zaken i heeft 'bepaald, dat de Nederlandsohe Ak- kerbouwcentrale, ten einde den handel in staat te stellen medewerking te verleenen bij de uitvoering van de maatregelen tot het 'bereiken van bepaalde prijzen voor den aankoop van inlandsehe peulvruchten, met die georganiseerden, door 'het dagelijksch i bestuur der stichting ingedeeld in de groep van „inkoopers van peulvruchten", die naar het oordeel van dat bestuur daar voor in aanmerking komen, overeenkom sten kan aangaan, waarbij de Stichting zich verbindt tot aankoop van inlandsehe peulvruchten, welke bij die georganiseer den in voorraad zijn. Deze overeenkomsten kunnen uitsluitend worden aangegaan ten aanzien van de vol gende soorten van inlandsehe peulvruch ten, oogst 1934, geschikt voor menschelijk voedsel, te weten: a. groene erwten, waar- j onder begrepen kroonerwten; b. schokker- j erwten; c. lange bruine boonen; d. ronde j| bruine boonen; e. witte boonen; f. blauw- peulerwten; g. Wijker vale erwten; h. platte capucijners, Hoornsche zoowel als Mansholt capucijners; i. rozijnerwten of wel grauwe erwten. De inkooper is verplicht tijdens den duur van de overeenkomst uitsluitend in te koo- pen van een der bij een der Provinciale j Landb.-Crisisorganisaties georganiseerde j telers of van andere inkoopers. Voorts is de inkooper verplicht ter plaats, waar hij gewoon was te koopen door bemiddeling van de gebruikelijke tus- schenpersonen, ook tijdens den duur van de overeenkomst zijn inkoopen door be middeling van zoodanige tusschenperso- nen af te sluiten. Ook zijn de inkoopers verplicht, tijdens dien duur bij hun inkoopen een zoodani- gen prijs te betalen, dat aan de telers ten goede komen de volgende, voor de maand November geldende richtprijzen per 100 K.G.: a. groene erwten, waaronder begre pen kroonerwten f 10.20; b. schokkererw- ten f 12.20; c. lange bruine boonen f 12.20; ronde bruine boonen f 12.20; e. witte boo nen f 15.20; f. blauwpeulerwten f 10.20; g. Wijker vale erwten f 10.20; platte capu cijners, zoowel Hoornsche als Mansholt- capucijners f 12.20; i. rozijnerwten of wel •grauwe erwten f 12.20. Deze richtlijnen zullen gelden op basis van het standaard- monster der Rotterdamsche Korenbeurs, vastgesteld voor doorsnee-kwaliteit van den oogst 1934, voor de gebruikelijke leve ringsplaatsen, met dien verstande, dat af wijking van deze richtprijzen mag plaats hebben, voor afwijkende kwaliteiten en af wijkende leveringsplaats'en, naar evenre digheid daarvan overeenkomstig de be staande handelsgebruiken. De vastgestelde richtprijzen worden tot 31 Mei 1935 voor elke verdere maand, waarvoor de overeenkomst geldt, met f 0.10 per 100 K.G. verhoogd. Geheime distilleerder ij ontdek t. In samenwerking met de Haagsche politie hebben ambtenaren van de accijnzen dezer dagen een inval ge daan in het perceel Jacobastraat 264 in Den Haag, waarin men een geheime distilleerderij vermoedde. Deze inval werd met succes bekroond, niettegenstaande de bewoners alles in het werk hadden gesteld, om het te doen voorkomen, dat in dit perceel een kleine wasscherij werd gedreven. Be halve een in den kelder geplaatst distil- leer-apparaat, werden op een zolder eeni ge kuipen met gistende grondstoffen voor alcoholbereiding aangetroffen. De geheele installatie is in beslag ge nomen; tegen den bewoner van het per ceel, den 63-jarigen werklooze II., is proces-verbaal opgemaakt. Door kolendamp vergif tigd. Gistermorgen vroeg vond te Al phen aan den Rijn een voorbijganger mej. S., die met haar moeder samen woont, in bewusteloozen toestand voor de deur van haar woning liggen. Bij onderzoek bleek in het perceel een sterke kolendamp waar te nemen, terwijl de moeder van mej. S., eveneens be wusteloos op bed werd aangetroffen. Bei den waren het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging, doordat een nieuwe haard, welken men had aange schaft, nog niet goed bleek te function- neeren. Mej. S., was wakker geworden en daar na opgestaan om hulp te roepen, doch bij de buitendeur was zij ineen gezakt. Een spoedig ontboden geneesheer slaagde er in, bij beiden de levensgees ten weer op te wekken. Brand bij een filmvertoo- nin g. Donderdagavond is bij het draai en van een film in het Concertgebouw te 's Hertogenbosch een ernstig incident voorgeval'en. Plotseling sloegen uit de cabine, die op de galerij was opgesteld, groote rook wolken, wat voor een deel van het pu bliek in de dicht bezette zaal aanleiding was om te pogen het gebouw te ver laten. Onmiddellijk verscheen echter de directie van het theater op het tooneel, die mededeelde, dat er geen reden be stond tot ongerustheid, daar bij het draai en van den filmband slechts een kleine storing was voorgekomen. Men achtte het echter beter de film niet verder te vertoornen. Op advies van een in de zaal aan wezigen brandmeester werd de zaal tijde lijk ontruimd, doch toen de rook geheel was weggetrokken, is het publiek weer toegelaten en werd het programma ver der afgewerkt. Die niet nieuwe film was door de hitte in brand geraakt. De operateur had on middellijk het brandend deel afgerukt en uitgetrapt. Strijd met een adelaar. Een jonge boer, die des avonds te paard naar huis reed, is te Leppavirro (Finland) aangevallen door een reusachtigen ade laar. De vogel wierp zich eerst op het paard dat er echter in slaagde het dier van zich af te schudden. De adelaar ver dween daarop achter een boschje. De boer begaf zich naar de schuilplaats van den vogel, die plotseling te voorschijn kwam en hem aanviel. Een hevige strijd volgde, doch de boer slaagde erin, den vogel te overmeesteren echter niet voor dat al zijn kleeren aan flarden waren ge scheurd, en hij een groot aantal wonden had bekomen. D'e adelaar bleek later een vleugelspan ning te hebben van ruim twee meter. Drie kinderen op één dag getrouwd. Uit het gezin der familie Uenfc te Gendringen zijn Donderdag twee dochters en een zoon in het huwelijk getreden. Er was lyj deze zeldzame ge beurtenis zeer groote belangstelling. Een verdere bijzonderheid is dat de beide dochters, een tweeling, zijn ge boren op 31 Augustus en genoemd naar Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana. Onder de vele gelu'kwenschen was een telegram van H. M. de Koningin. Het afscheid van den heer Hemmekam als veldwachter van Schore. De heer Hemmekam met zijn vrouw temidden van Burgemeester, Gemeenteraad, familie en genoodigden. ONZE UITVOER VAN LAND- EN TUINBOUWPRODUCTEN IN OCTOBER. De zuiveluifvoer. Onze uitvoer van boter is, blijkens de maandstatistiek van den in-, uit- en door voer in de vorige maand aanzienlijk ver minderd; in September hebben we uit gevoerd 2574 ton en in October nog slechts 1582 ton ter waarde van f 988.000, tegen 1907 ton ter waarde van f 1.627.000 in October van het vorige jaar. De uitvoer van kaas bedroeg in Octo ber 5101 ton ter waarde van f2.541.000 tegen 5529 ton ter waarde van f 2.499.000 in October 1933. Uitvoer van eieren. Volgens dezelfde statistiek heeft ons land in October uitgevoerd 3082 ton ver- sche eieren ter waarde van f 1.531.000, tegen 3296 ton ter waarde van f 1.604.000 in October 1933. Verder zijn in October uitgevoerd 101 ton kcelhuiseieren ter waarde van f 34.000, tegen 215 ton ter waarde van f 82.000. Uitvoer van aardappelen. De cijfers van den uitvoer van poot- aardappelen, die voor verleden jaar October zeer teleurstellend waren, zijn voor de afgeloopen maand heel mooi te noemen. Volgens de maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer heeft onze uit voer van pootaardappelen in die maand bedragen 32.614 ton ter waarde van f 2.433.000 tegen 6028 ton ter waarde van 235.000 in October 1933. In October 1932'hebben we nog een kleine 6000 ton meer pootaardappelen uitgevoerd dan in de vorige maand, maar er werd ons daarvoor aanmerkelijk min der betaald; de cijfers voor October 1932 waren: 38.385 ton ter waarde van f 1.483.000. De invoer van pootaardappelen heeft in de eerste tien maanden van dit jaar f5.021.000 opgebracht, tegen slechts f 832.000 in dat tijdvak van 1933. D'e uitvoer van k 1 e i a a |r d a p p e- 1 e n is aanmerkelijk lager geweest dan in October van het vorige jaar: 4766 ton ter waarde van f 154.000, tegen 23.227 ton ter waarde van f 377.000. Wat de hoeveelheid aangaat, waren we aan het eind van de tiende maand met den uitvoer van deze aardappelen bij' ver leden jaar veel ten achter, maar er werd grooter geldsom voor ontvangen; de cij fers zijn: 100.202 ton ter waarde van f 3.012.000, tegen 153.241 ton ter waarde van f 2.269.000. Uitvoer van vruchten en groenten. Volgens de maandstatistiek heeft ons land in October uitgevoerd: Appelen: 925 ton ter waarde van f58.000, tegen 10.155 ton ter waarde van f 581.000 in Oct. van het vorige jaar. Peren: 336 ton ter waarde van f 17.000, tegen 1009 ton ter waarde van f 66.000. Druiven: 2023 ton ter waarde van f 400.000, tegen 4062 ton ter waarde van f 943.000. Tomaten: 1585 ton ter waarde van f 114.000, tegen 3473 ton ter waarde van f 244.000. Uien en sjalotten: 15.039 ton ter waarde van f 440.000, tegen 13.648 ton ter waarde van f 352.000. Sn ij'- en princesseboonen: 386 ton ter waarde van f 26.000, tegen 772 ton ter waarde van f 45.000. Schorseneeren: 387 ton ter waarde van f 30.000 tegen 461 ton ter waarde van f 41.000 in Oct. van het vo rige jaar. Meloenen in kassen aan touwtjes geteeld. Betreffende deze nieuwe teeltwijze deelt ir. J. M. Riemens in De Tuinderij uitvoe rig mee, welke de uitkomsten zijn geweest van zijn proefnemingen in de jaren 1933 en 1934. Deze teeltwijze werd reeds toegepast op een der Kanaaleilanden, n.l. Guernsey, en voldeed goed met de soort suikerme loen. Naast deze variëteit heeft de heer R. echter ook beproefd de netmeloen, de kennemerland en de gouden standaard, een soort van de suikermeloen. Deze laatste en ook de gouden standaard wil den goed klimmen, de beide andere ech ter niet. Het aantal vruchten dat men aan een plant met het meeste voordeel schijnt te kunnen telen wordt door den heer R. op 2 gesteld, en op deze wijze is het mogelijk nog een tweemaal zoo grooten oogst te verkrijgen als bij de gewone teelt wijze onder glas. Ook werd onderzocht of de vruchtstelen sterk genoeg zijn om de vrij zware vruchten te kunnen dragen. Dit bleek wel het geval te zijn, waardoor verkregen wordt, dat de vruchten niet zoo licht aangevreten worden door pissebed den en oorwormen, terwijl ze bovendien nj/inder aan rotting bloot staan. Zeer nauwkeurig moet men er echter op letten, dat men de vruchten geen halven dag of langer te lang laat hangen, daar dan de steel loslaat en de vrucht zou vallen. De financieele resultaten van de zoo verbouwde meloenen waren goed. De be doeling is nu, in het volgend seizoen, de teelt nog meer te vervroegen, en do-or vroege planting en stoken te probeeren, hoogere prijzen te kunnen maken. „Goed aangepakt biedt deze teelt wel licht een mogelijkheid", zegt de heer R. aan het slot van zijn mededeelingen en zijn beschouwingen omtrent de vraag of er een andere cultuur voor de steeds meer teleurstellende van tomaten in wa renhuizen en kassen te vinden is. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel/motorrijtuig een weg in verkeerde richting berijden: P. D. te Middelburg, fl of 1 d. h.; A. de K. te Middelburg, fl b. of 1 d. h.; L. P. C. V. te Vlissingen, f 1 b. of 1 d. h. C. J. v. H. te Kamperland, f 1 b. of 1 d. h. I Met een rijwiel een weg die voor het verkeer met rijwiel in beide richtingen gesloten is, berijden: J. Ch. de W. te Veere, f0.50 b. of 1 d. h. 's Avonds zich met een motorrijtuig op een weg laten bevinden zonder lichten: C. C. de J. te Kruiningen, Geen straf; J. W. H. te Vlissingen, f2 b. of 2 d. h.; J. T. te Scherpenisse, f3 b. of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder voldoende remmen, C. B. te Ierséke, f5 b. of 5 d. h. Fietsen zonder rem; B. de B. te Gouda gedomicilieerd, f 2 b. of 2 d. h. 's Avonds rijden met een rijwiel/voer tuig zonder licht en (of) reflector: W. de J. te Wissenkerke, f2 b. of 2 d. h.; P. V. te Serooskerke, f 3 b. of 3d. h.; H. L. v. d. W. te Kamperland, f2 b. of 2 d. h.; D. de H. te Wissenkerke, f2 b. of 2 d. h.; J. V. te Kortgene, f3 b. of 3 d. h.; H. J. V. te Kortgene, f3 b. of 3 d. h.; J. K. te Serooskerke, berisping. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daar toe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoonen, O. H. K. te Goes, f2 b. of 2 d. h. Trekdier onbeheerd laten staan: D. de J. te Kapelle-Biezelinge, f3 b. of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. Ch. de W. te Goes, f 15 b. of 10 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen/rijden over eens anders grond, A. P. te 's Heer Arendskerke, f 1 b. of 1 d. h.; J. v. D. te 's Heer Arendskerke, fl b. of 1 d. h.; D. N. te 's Heer Arendskerke fl b. of 1 week tuchtschool; D. N. te 's-Heer Arendskerke, f 1 b. of 1 d. h. Als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: C. C. te Ierséke, f3 b. of 3 d. h. Overtreding Landbouw Crisiswet: M. L. te Middelburg, f 10 b. of 10 d. h. J. W. te Serooskerke, f 7.50 b. of 5 d. h.; F. D. te Hansweert, fo.50 b. of 1 d. h.; J. G. den B. te Hansweert, f0.50 b. of 1 d. h.; C. de N. te Arnemuiden, f0.50 b. of 1 d. h.; A. J. te Goes, fö b. of 5 d. h., met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen aardappelen; C. D. te Goes, f5 b. of 5 d. h., met ver beurdverklaring der inbeslaggenomen aardappelen; C. B. te Kruiningen, f 15 b, of 10 d. h., met verbeurdverklaring

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6