Gemengd Nieuws. Uit de Provincie Uit den Goeschen Raad. Provinciale Staten van Zeeland. Kerknieuws. Zoeklichtjes. Onderwijs. Predikbeurten. crisisbureau voor hypotheekmoeilijkheden ingesteld worden onder leiding van een door de regeering in te stellen commissie, waarin zijn vertegenwoordigd de belang hebbende groepen crediteuren en debi teuren en één of méér vertegenwoordi gers der regeering. Besloten werd het volgende telegram aan den ministerraad te zenden: „Het congres van den Ned. Bond ve: Huis- en Grondeigenaren en Bouwond - nemers, verzoekt in verband met i:- noodtoestand in de huizenexploitatie on verwijld die maatregelen te nemen, al'è reeds gevraagd op 26 Juli j.l., met name dan beperking van het recht van exe cutie ten aanzien van het onroerend goed en vermindering van vaste lasten." Er was voor dit congres groote belang stelling. Onder de vele aanwezigen be vonden zich ook directeuren van hypo theekbanken, van spaarbanken, notaris sen en mede vele makelaars. Dj mijnramp bij Westkapelle plechtig herdacht. Zooals wij reeds meldden, zijn gisteren op het kerkhof te Westkapelle plechtig herdacht de negen personen, die omkwa men bij de tragische mijnramp op 16 Nov. 1914, toen een mijn, die gedemon teerd zou worden tot ontploffing kwam. De namen dezer slachtoffers noemden wij gisteren reeds. Gisteren nu, juist 20 jaren na die vree- selijke ramp, waren verschillende autori teiten en deputaties van vereenigingen i alhier aangekomen om op het kerkhof de overledenen te herdenken. Als eerste spreker trad naar voian de heer P. J. de Jager, om namens het co mité Marinerampenfonds gevoelvolle woorden te wijden aan de nagedachtenis van de overleden marinehelden, die hun leven hebben gegeven in dienst van Ko ningin en Vaderland. Spr. sprak troost woorden tot de nagelaten betrekkingen; ook bracht hij dank voor de tegenwoor digheid aan den heer Sonneberg als ver tegenwoordiger van de Marine, den bur gemeester, Jhr Mr de Casembroot voor diens medewerking bij deze plechtigheid en Ds Reus, die bij de begrafenis op 19 November 1914 troostwoorden sprak. Namens de vereeniging legde Mevr. M. de Boer—Jongkeer een krans op het graf: „Ter herdenking aan hen, die vielen". Als tweede spreker trad naar voren de burgemeester van Westkapelle, Jhr Mr de Casembroot. Spreker herinnerde aan den onrustigen tijd, gedurende de jaren 19141918, hoe velen gevallen zijn in dien schrikkelijken oorlog. Dankbaar waren wij, dat ons land buiten den oorlog is gebleven. Evenwel heeft ook ons land zijn offer gebracht. Namens de gemeente herdacht hij de overledenen, die bij hun plichtsbetrach ting in den dienst gevallen zijn. Ook wijdde spr. nog eenige gevoelvolle woor den aan de nagedachtenis van de beide bij den ramp omgekomen Westkappelaars en sprak daarbij nog zijn diep medege voel uit met de achtergebleven familie. Namens de gemeente Westkapelle werd daarop een bloemstuk op het graf gelegd. Namens de Kon. Vereen. „Onze Vloot" sprak de heer M. J. Heijboer woorden van eerbied en weemoed aan de nage dachtenis van deze dapperen, die geval len zijn in dienst van hun Vaderland, waarop een krans op het graf werd ge legd. De vertegenwoordiger van de Ver. van Oud-officieren der Kon. Zeemacht sloot zich aan bij de woorden vóór hem ter nagedachtenis aan de hier rustende slachtoffers gesproken, waarna een krans op het graf werd gelegd: „Voor hen, die vielen in Westkapelle 16 Nov. 1914". Namens de familie der gestorvenen sprak een broeder van den overledene Bruinsma woorden van innigen dank voor de wijze, waarop de nagedachtenis der overledenen is herdacht, den vertegen woordiger van den Min. van Defensie voor diens aanwezigheid, den burgemeester voor diens medewerking, de deputaties voor het gesprokene en het nederleggen van de bloemen en kransen als zoovele bewijzen van hulde aan de afgestorve nen. Ook bracht spr. het talrijk aanwezige publiek dank voor zijn belangstelling. Nadat deze plechtigheid was afgeloo- pen, begaven de aanwezige deputaties op uitnoodiging van den burgemeester zich gezamenlijk naar het gemeentehuis, al waar eenige ververschingen aangeboden werden. Dt burgemeester sprak de genoodigden nog eenige hartelijke woorden toe, waar na de heer Heijboer, secr. van het comité Marinerampenfonds in hartelijke woorden dank bracht voor de ondervonden mede werking en hartelijke ontvangst. Spr. bood den burgemeester daarop een bun del foto's van het Marine-monument aan wat met een woord van dank door Zijn Edelachtbare werd aanvaard. Vijf Inbrekers fe Cadzand gegrepen. In den nacht van Dinsdag op Woens dag J.l. hebben een vijftal personen, na melijk twee Nederlanders en drie Belgen, een poging gedaan tot inbraak in de safe der gemeente Cadzand, waarin o.m. een partij spiritus was opgeslagen. Deze bus sen spiritus waren op last van den inspec teur der directe belastingen te Oostburg in beslag genomen bij verschillende be woners te Cadzand, die verklaarden deze op het strand te hebben gevonden. Het bovenbedoelde vijftal had er de lucht van gekregen, dat de spiritus zich in de safe bevond en zij poogden deze te fTceeren. Hun opzet mislukte echter; zij i werden door de marechaussee te Oostburg gearresteerd en zullen morgen naar het Huis van Bewaring te Middelburg worden overgebracht. (Tel.) 1 Aangehouden. In verband met een in den loop van deze week plaats gehad hebbende poging lot diefstal van spiritus uit een bergplaats te Cadzand zijn door de marechaussee te Oostburg een vijftal personen aangehouden, welke allen ter beschikking van de justitie te Middelburg zullen worden gesteld. Middelburg. Ook de A. R. J. A.-club heeft haar werkzaamheden hervat. De voorzitter, dihr van Leeuwen, bepleitte I trouw bezoek en ernstige studie der A. R. beginselen, in het komende werkseizoen. Een der leden refereerde over de beken de Zeister-beweging en de brochure van dhr Jansen te Zeist. Het werkprogram voor a.s. winter werd vastgesteld. In een bestuursvacature werd voorzien. Goes. Afscheid burgemeester. Gisterenmiddag te vier uur heeft het Zuid-Bevelandsch a capella-koor onder leiding van don heer S. J. Tamminga den burgemeester een drietal liederen toege zongen, w.o. een zegenbede van Gath. van Rennes. Daarna heeft de voorzitter de heer Corstanje den burgemeester een groote foto van het koor, waarvan de heer Hajenius beschermheer was, aange boden. Lilm over „het drukpa-* pier." Gaarne verwijzen wij naar de advertentie in dit nr., waarin een film- vertooning over „het drukpapier" wordt aangekondigd. Men kan aan een van de genoemde adressen een gratis toegangs bewijs vragen. Gisteravond hield de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond een goed be zochte vergadering, onder leiding van Mej. Donner. Tot bestuurslid in de plaats van wijlen Mevr. DuvekotWagemaker werd gekozen Mevr. de Kruijter. Nadat verder verschillende zaken van huis- houdelij'ken aard waren behandeld, werd het woord gegeven aan den heer Zui- dema om te spreken over de beginse len van het Nat. Socialisme. Spr. be perkte zich daarbij tot het Nat. Socialis me zooals het zich in ons land onder leiding van Ir Mussert openbaart en zooals het zich in zijn program en in zjjn officieele geschriften uitspreekt. Spe ciaal werd daarbij aandacht geschonken aan de opvattingen van de N. S. B. om trent het gezag, kerk en school, het Vorstenhuis en de vertegenwoordiging des volks en aangetoond hoe deze be weging principieel met den eisch van het Christendom in strijd is. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Hierbij kwam aan de orde het revolutionair optreden van de N. S. B., het besluit om mee te doen aan de Statenverkiezingen, de cumulatie-kwestie, de verhouding van kerk en politiek, de autonomie van de gemeenten, het werkloosheidsvraagstuk, enz., waarbij door den heer Zuidema in den breede van antwoord werd gediend. Het was reeds vrij laat geworden toen de presidente deze goed geslaagde ver gadering sloot. Het Wonder van Goes. Zoo is de zaak genoemd, die in het vroegere pand van den heer de Valk in de Lange Kerkstraat op z'n Amerikaansch is ver rezen. In ruim twee weken heeft de heer de Kok, aannemer (Beestenmarkt) kans gezien den ouden winkel uit te breken en een nieuwen op te bouwen. In drie dagen tijds is de winkel aange kleed, zjjn de artikelen uitgepakt en zoo wel in de etalage als in den winkel uitgestald. De heer Reijerse zorgde voor een keu rige en overvloedige electrische verlich ting, waarbij wij opmerken, dat vooral de étalage is voorzien van een zee van licht. Aan de fa. Clement was de stof feering opgedragen. Wat er in „Het Wonder van Goes", de derde winkel in Zeeland van deze firma, te koop is? Kousen en sokken, handschoenen, wol, tricotages, lingeries, stukgoederen, speciaal flanellen hemden, nachthemden en pyama's, enz. En van dit alles een groote sorteering van de goedkoopste tot de duurdere kwalitei ten. Door den grooten inkoop kan deze firma, die over het gaheele land, haar winkels heeft, aan lage prijzen verkoo- pen. Bovendien streeft ze naar een cou lante en prettige bediening en tracht ze in alles het de fcoopers zooveel moge lijk naar den zin te maken. Binnnen'kort zal ze er toe overgaan in zooveel mogelijk kleinere plaatsen depothouders aan te stellen. De zaak wordt vanmiddag te twee uur geopend. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken. Uitslag Damwedstrijd te Goes op 16 November: Resp. GoesIerseke: L. DekkerJ. A. Willemse 02, G. HoogestegerA. Goe man 2—0, C. v. d. ZandeA. Oom 02; B. MagielseC. v. d. Endt 20, C. Ka- relseP. v. Anrooy 20, M. de Jonge M. Verwijs 20, P. v. LiereJoh. Kole 02, H. M. SteynmeyerM. Huisson 2— 0, J. de JongeP. Bouwman 20, J. MangeW. Foley 11. Goes II 13, Ier- I 7. Kapelle. Daartoe vanwege de Werklie- denvereeniging uitgenoodigd trad in het lokaal Obadja op dhr v. Liere uit Kloe- tinge, om te spreken over de werking van de Tuinbouwonderlinge. Dhr v. Liere deelde allereerst mee, wat men onder de sociale wetgeving verstaat, stond vervolgens stil bij de nadere bepa lingen speciaal de land- en tuinbouw be treffende. Op duidelijke wijze werd uit een gezet de werking van deze bedrijfs- vereeniging, de Tuinbouwonderlinge. Verschillende vragen werden in den breede beantwoord. Ellowoutsdljk. Donderdagavond werd alhier een ouderavond gehouden in de 0. L. school. Vooraf was een tentoon stelling gehouden, waardoor de ouders der schoolgaande kinderen gelegenheid kregen het werk van hun kinderen te bezichtigen. Daarna zongen de schoolkinderen eeni ge versjes. De heeren E. Maat, B. Oele en G. M. Geuse werden als lid der ouder- commissie herkozen. Tenslotte werden nog eenige stukjes proza voorgelezen. Veere. Zooals in dit nr wordt gean nonceerd, zal op Dinsdag a.s. in de Chr. School alhier een belangrijke vergade ring, uitgaande van de Gewestei. Org. Zeeland van Patrimonium worden gehou den. Burgemeester Huinink zal een in leidend woord spreken en de vergadering leiden, dhr den Hollander uit Middelburg' zal de hoorders wijzen op de sociale roeping der Christenen, vooral in dezen tijd, terwijl ds v. d. Guchte het slotwoord zal spreken. Gaarne wekken wij tot druk bezoek op. Zaamslag. Voortaan zullen de leerlin gen die vroeger de opgeheven openbare school te Othene bezochten per auto bus, door een paard gatrokken naar de kom van het dorp worden vervoerd, om de lessen in de openbare schooi aldaar te volgen. Zierlkzee. Reeds een paar maanden werden in de omgeving van de stad herhaaldelijk kippen en konijnen ont vreemd, zonder dat men de daders van deze diefstallen te pakken kon krijgen. De politie is het deze wee'k gelukt de daders op te sporen. Een tweetal per sonen werd aangehouden en in 't politie bureau opgesloten. Een hunner is in middels op vrije voeten gesteld, maar de ander, S. v. D. is naar Middelburg overgebracht. Scherpenisse. Gisternacht hebben on bekenden de woning van wethouder Kleppe met een zwarte bijtende stof besmeerd. Het is je hopen dat de politie er in moge slagen de daders op te sporen, daar dit nu reeds de derde woning is die op een dergelijke wijze is bewerkt. St. Anna!and. In de laatstgehouden Ge meenteraadsvergadering stelde de beer Hage voor om de herbergen op Zondag en op Christelijke feestdagen tijdens den kerkdienst te sluiten. Als de voorzitter vraagt waar de menschen dan met hun rijtuigen op die dagen moeten blijven als ze naar de kerk komen, zei de beer Hage dat er schuren en garage's zijn om in te stallen. Als er een wil is, is er een weg. Het voorstel werd aangenomen met 4 te gen 3 stemmen, die der heeren Geluk, Elenbaas en Kooyman. Gisteren vergaderden onze vroede va deren voor het laatst onder voorzitter schap van burgemeester Hajenius. 's Mor gens werden de zakelijke dingen afge handeld en 's middags had het afscheid van den vertrekkenden burgemeester plaats. Zooals wij reeds gemeld hebben, kan de Minister van Binnenlandsche Zaken niet goedkeuren, dat een gemeente als Goes, die in zulke precaire omstandigheden verkeert, aan café-houders f 2000 perso- neele belasting cadeau doet. Hij gaf daar om in overweging bet bedoelde besluit in te trekken. Gebeurt dat niet, dan kan men verwachten, dat dit besluit niet de Koninklijke goedkeuring erlangt. De Raad besloot echter zijn eenmaal in genomen standpunt te handhaven. De verantwoordelijkheid voor wat er later ge beurt berust dan bij den Minister. Alleen de wethouders en de heeren Eckhardt en Jonkers waren voor intrekking. Ook bij een ander punt verzette de Raad zich tegen een hoogere autoriteit. Zooals bekend hebben Ged. Staten laten weten, dat ze bezwaar hebben tegen be strating van de Groote Markt. Ze waren niet te vermurwen. Maar de Raad hield gisteren ook hier stand en besloot den post op de begrooting voor 1934 te laten staan. Het gevolg zal natuurlijk zijn, dat over dit puntje ook tot in hoogste instantie zal worden gevochten. We mogen dat wel. Ook al zou men persoonlijk tot de minderheid hebben be hoord, die dit besluit niet absoluut nood zakelijk vond, toch moet het in het alge meen toegejuicht, als een meerderheid, die meent het recht en het gelijk aan haar zijde te hebben, volhoudt. In het onderhavige geval is er zeker (terecht of ten onrechte) bij een deel van den Raad en bij de belanghebbenden als de marktkooplieden, verband gelegd tus- sch de verhooging van het marktgeld en de bestrating van het marktplein. Over den ernst van de stof- en modderplaag en over de absolute noodzakelijkheid van de bestrating kan men verder van meening verschillen. Ten derde male protesteerde de Raad tegen de hoogere colleges, toen de voor zitter er aan herinnerde dat de begroo ting 1935 niet door den Raad kan worden behandeld vóór ze in de zeef van Gedep. Staten en misschien in die van Den Haag is geweest. Inderdaad kan men hierover terecht booze woorden zeggen. Het is voor een Gemeenteraad van een gemeente die buiten haar schuld, door nieuwe regee- ringsmaatregelen, noodlijdend gemaakt wordt, buitengewoon onaangenaam, als hij gevoelt, dat hoogere colleges, of wil men enkele griffie- of departementsamb tenaren, regeeren en hijzelf feitelijk niets meer te zeggen heeft. We leven, ook in dit opzicht, in een ellendigen tijd. We hopen eohter zeer, dat straks onze gemeenteraad zal vechten wat hij kan voor onze bijzon dere bewaarscholen, want het is te vree zen, dat men van hoogerhand haar voort bestaan ernstig in gevaar zal brengen. Met sombere gevoelens gaat Goes 1935 tegemoet. Bij de rondvraag kwam een ietwat eigenaardig verzoek van de IJsvereeni- ging aan de orde. Deze vereeniging wil de beschikking krijgen over alle vesten. Het is zeker goed, dat B. en W. de op dracht kregen, daarover eens ernstig en rustig na te denken, want hier dreigt de vrijheid van ons schaatsrijdend publiek toch leelijk in de knel te komen. In ieder geval is zeker gewenscht, dat een stuk vest vrij blijft en dat ook op de andere vesten gewaakt wordt tegen machtsmisbruik. In de middagvergadering heeft de bur gemeester op hartelijke wijze afscheid van den Raad genomen. In een gemoedelijke toespraak de burgemeester heeft, zoo als hij zei, een hekel aan redevoeringen op schrift heeft hij allen dank gezegd, met wie hij in de meer dan 30 jaar als secretaris en burgemeester van Goes heeft mogen samenwerken. Hij hoopt zijn be lofte, bij zijn installatie als burgemeester afgelegd, dat hij zou geven zijn persoon, zijn tijd en zijn werkkracht te zijn nage komen. Wij kregen uit deze rede den in druk, dat de samenwerking met de wet houders en het corps ambtenaren zeer prettig is geweest. Weth. van Melle heeft den burgemees ter hartelijk dank gebracht voor alles, wat hij voor de gemeente heeft gedaan en hem Gods zegen op zijn verderen levens weg toegewenscht. Zooals bekend, zal de vacature maar heel kort duren, want reeds cp 3 Dec. zal de installatie van den nieuwen burge meester, den heer Mr Van Dusseldorp, plaats hebben. Overbrugging van het Zijpe. De Hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat schreef dd. 5 Nov. 1.1. aan Ged. Staten dat op het Rijkswegenplan 1932 voorkomt de weg, omschreven als Rotter dam0 ud-GastelSt PhilipslandZijpe Zierikzee, lengte ongeveer 37.6 K.M. In dezen weg bevindt zich tusschen St. Phi lipsland en Duiveland de overgang over het Zijpe, waaromtrent bij bedoelde om schrijving in de kolom Opmerkingen wordt medegedeeld, dat het veertraject niet tot den weg behoort. Naar den hoofd ingenieur ter oore kwam, schijnt thans overwegen te warden deze enkele uitzon dering op te heffen en derhalve den over gang van het Zijpe aan te merken als schakel in den genoemden Rijkswegen- planweg. Men zou althans, mede gelet op de door het Werkfonds 1934 geboden mo gelijkheid, geenszins afkeerig staan te genover het opmaken van een ontwerp voor bedoelde overbrugging. Ged. Staten stellen zich op het stand punt, dat met de overbrugging van het Zijpe een provinciaal belang zal worden gediend en vinden alzoo aanleiding voor te stellen wegens het opmaken van een ontwerp voor het genoemde werk eon crediet beschikbaar te stellen van f5000, zijnde 't bedrag deswege door den hoofd ingenieur voorgesteld. Rekening Prov. Wegenonder- houdsfonds 1933. Ged. Staten stellen voor de rekening 1933 van het provinciaal wegenonder- houdsfonds vast te stellen in ontv. en uitg. op f 114.319.83 met een batig slot van f 12.118.70, zulks na goedkeuring van een wijziging in de begrooting 1933 van dat fonds. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lage Vuursche, F. v. Asch te Wierden. Te Uitwijk, R. A. Henkels, cand. te Assen. Aangenomen naar Gouderak, F. H. Oostenburg, cand. te Genemuiden. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden, R. Kok te Vee- nendaal. Het ia gewoonte geworden vooral in kringen die cioh bij uitstek „nationaal" noemen, om andere landen ten koste van ons land te verheffen. Hier deugt niets. Maar in landen als Italië en Duitschland, daar is alles an ders en beter. Nu anders is het wel. Als b.v. in Duitschland tegen de re geering werd opgetreden en geschreven zooals dat in ons land van z.g. nationale zijde gedaan wordt, dan zouden de oppo santen per eerste gelegenheid een reisje naar een concentratiekamp mogen ma ken. En ze zouden zeker geen retourtje mogen nemen. Maar is het er ook beter? Minister Golijn kon zonder vrees voor tegenspraak deze week in de Tweede Ka mer zeggen, dat nergens zoo goed als in ons land voor werkloozen e.d. wordt ge zorgd. Goed zegt men, maar de werkloosheid is in Duitschland lang zoo erg niet als hier. Gemakkelijk te controleeren is dat niet, daar in Duitschland ook gedeeltelijk werkloozen en zij die in werkkampen ar beiden, als niet werkloos worden gere kend. De registratie is daar anders dan hier. Van bijzondere beteckenis is daarom een officieele publicatie van het Duitsche Rijksbureau voor de statistiek, waarin met de cijfers wordt aangetoond, dat het werkloosheidspercentage in Duitschland hooger is dan in ons land. OPMERKER. Bruinisse. Bij de gehouden verkiezing voor twee notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen in de vacature H. J. P. Beaufort (welke bedankt heeft) d'hr N. J. Reinhoud. Terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren W. Haak Chz. en H. Bal Pz. Zondag 18 Nov. 1934. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. Ds Steinz, av. Ds de Vries. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. Dr v. Selms. Geref. Kerken. Geersdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. ds Unger te Bruinisse. Geref. Gemeenten. Goes, Woensdagav. 7 u. Ds Verhagen. Chr. Eanvg. Gem. Goes, 7.30 uur Bidstond, 9.30 u. Ds de Jong, te O. Bildzijl (zendingsrede), 6 u. Zendingssamenkomst. A. Rademaker Op 80-jarigen leeftijd is te Soest overleden de heer A. Rademaker, die gedurende tal van jaren hoofd was van de Christelijke school aan het Molenwater te Middelburg en na dien geruim en tijd 1 eeraar aan de Christelijke Kweekschool op de Hee rengracht. ONTZETTEND DRAMA IN DEN HAAG. Vader en vier kinderen door gasverstik- king om het leven gekomen. Gisteravond heeft zich in perceel Maas straat 2, waarvan de tweede étage be woond wordt door een 31-jarigen schoen maker J. F. A. T„ een ontzettend drama afgespeeld, tengevolge waarvan vijf per sonen den dood hebben gevonden, n.l. een man en vier kinderen van 2 tot 9 jaar. Het betreft hier een fatsoenlijk gezin. De man verdient zijn brood met het ma ken van schoenen, terwijl de vrouw des avonds kantoren schoonmaakt. In den regel komt zij des avonds om negen uur thuis, een tijdstip waarop de kinderen dan meestal reeds naar bed zijn. Toen zij gisteravond thuis kwam, vond zij de deur gesloten. De vrouw waarschuwde terstond de politie en twee agenten trachtten over het dak binnen te komen. Zulks gelukte hun. Toen zij een van de ramen openden, kwamen huu wolken gas tegemoet. Nadat dit gas buiten was afge sloten konden de agenten in huis komen. In de slaapkamer vonden zij de vier kinderen in bed en de man zittend op een stoel in nachtkleeding bij het bedje van bet jongste kind. De man en drie kinderen bleken reeds te zijn overleden, doch het oudste jongetje een knaapje van negen jaar, gaf nog tee kenen van leven. De door den inmiddels gtalarmeerden G.G.D. toegepaste kunstmatige ademha ling mocht helaas niet meer baten en na enkele oogenblikken trad de dood in. Het onderzoek wees uit dat de groote toevoerkraan onder den gasmeter in de slaapkamer van de kinderen was losge schroefd, zoodat het gas met kracht het vertrek binnenstroomde. Uit een achtergelaten brief kon worden afgeleid dat huiselijke oneenigheid niet vre«md aan de zaak is. De brandweer had intusschen den gas- toevoer afgesloten. De vijf lijken werden in den loop van den avond naar het zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht. De vrouw die eerst kort geleden uit het ziekenhuis was ontslagen, is gister avond naar het ziekenhuis gebracht, waar zij door een geestelijke op zeer omzichtige wijze op de hoogte is gebracht van het drama. Het spreekt vanzelf dat in de omgeving van de woning van T. groote opschudding heerschte en men algemeen het ontzetten de voorval besprak. Door trein gegrepen. Op het Westelijk eiland, nabij het Centraal Sta tion te Amsterdam is gisteravond laat een zeer ernstig ongeval gebeurd. Het slacht offer was een kok van een Fransch restauratierijtuig die de baan overstak. E* naderde een electrische trein, met het ge volg, dat hij uitweek. Hij bemerkte ech ter niet, dat van de andere zijde een twee de electrische trein naderde en werd aan gereden. De man werd met kracht wegge slingerd en bleef met een zware hoofd wonde en inwendige kneuzingen liggen. Bovendien was hij bewusteloos. In zorg- wekkenden toestand ia hij naar een der gasthuizen vervoerd. Bij het touwtje springen. Tijdens het touwtje springen had het kind van den heer I. te Nijverdal het on geluk een slag van het touw in het oog een V gegre onbewa. Eiberge: den me pers one: en ver: groot d er met dingen enkele ven on( schijnlijl doordat schichti kant o; -U Men scl Op d« schen I veel aa: uit de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2