OE ZEEUW TWEEDE BLAD I Wolf aartsdijk. Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie D^DBELM^N piÉf Twéé flacons voor den prijs vaneen y&us&vouu)&n dsvnk om 't Qtasto s&sc/L&riA ÏT cio §ket uin- fen's| Ilu9* JINST", Grijps- |Wilgen Mans- its 60 cent. 01- /oor een kwar- /it Speculaas. raagd: In goeden staat I-SORTEER- OF motor). Prijs- 3LDIJK, Poort- UIEDEN. |lRKIEZEN, ÏUCTEN ENZ. ie prijs. O T O R, prima. P. DE 213, Middel- tOONS AUTO |>del, in goeden gebruik, prijs |IETS „SARO- 50. Te zien. p2, Terneuzen. jFKOE, 2de ^breken, reke- ber, bij 3IEZELINGK. ÏSTER, liefst uit den vnaar zonder )ER SLIKKE, ■'f'V VAN VRIJDAG 16 NOV. 1934, Nr 41. DE BEGROOTING VAN SOCIALE ZAKEN. Vcorloopig Verslag Tweede Kamer. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Begrooting van Sociale Zaken wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden spraken hun teleur stelling uit over de trage uitvoering van de Bedrijfsradenwet. Andere leden waarschuwden ernstig tegen het geven van verordenende be voegdheid aan de Bedrijfsraden, in het bijzonder indien die bevoegdheid zich zou uitstrekken ook op economisch gebied. Wederom drongen verscheidene leden aan op een wettelijke regeling, die ge- heele of gedeeltelijke verbindend verklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten mogelijk maakt. Bij andere leden bestonden tegen deze verbindendverklaring nog steeds over wegende bezwaren. Sommige leden drongen opnieuw aan op maatregelen tot vergaande beper king van den arbeid van vrou wen en meisjes, vooral van de ge huwde vrouw, voor zoover zij geen kost- winster is. Wederom drongen verscheidene leden aan op beperking van het verleenen van overwerkvergunningen. Verscheidene' leden betreurden, dat den laatsten tijd een toeneming van den Zon- dagsarbeid te constateeren valt. Van verschillende zijden werd gevraagd in welk stadium het vraagstuk van de unificatie en reorganisatie der socia le verzekeringswetgeving zich bevindt. Sommige leden drongen aan op een speciale regeling van de uitvoering der ziekteverzekering voor de arbeiders, werk zaam in werkverschaffing. Aangedrongen werd op wettelijke rege ling van de werkeloosheidsver zekering. Van verschillende zijden gaf men uiting aan groote ongerustheid over het voort bestaan, althans het verder functionnee- ren der werkeloozenkassen. Som mige leden meenden, dat de Regeering met de beperking der subsidiepercentages reeds veel te ver is gegaan. Verscheidene leden vroegen den minis ter of deze bereid is voor die kassen, wel ke over 1934 niet volledig aan haar reg lementaire verplichtingen kunnen vol doen, alsnog een extra subsidie beschik baar te stellen. Enkele leden waren van oordeel, dat de administratie der werke loosheidsverzekering onttrokken dient te worden aan de vakorganisaties en dient te worden opgedragen aan een overheidsorgaan, welke opvatting van andere zijde scherpe bestrijding vond. Gevraagd werd of de minister in over leg wil treden met zijn ambtgenoot van Economische Zaken, teneinde te bevor deren, dat het personeel der cri- sisbureaux uitsluitend door bemidde ling van de arbeidsbeurzen wordt betrok ken. Verscheidene leden drongen er op aan, dat nog meer dan tot dusver aandacht zal worden geschonken aan de zorg voor jeugdige werkeloozen, wier positie wel buitengewoon somber is. Hoewel men algemeen erkende, dat er in de laatste jaren reeds veel arbeid in werkverschaffing is verricht, wa ren vele leden van oordeel, dat er op dit gebied nog meer gedaan kan worden. In elke provincie, zoo meenden zij, zijn nog tal van objecten aan te wijzen, die bin nen afzienbaren tijd niet zouden worden aangepakt, indien de uitvoering op nor male wijze moest geschieden, doch die zich uitstekend leenen voor werkverschaf fing. Verscheidene leden kwamen er tegen op, ~fe U I L LE TO N Vrij naar het Engelsch. o 77) „Lieve Ruth," schreef Lilian. „Het treft toch zoo 'Ongelukkig, ik had naar de Dene willen komen om eens met je te pra ten en daar ben ik zoo dom geweest mijn enkel te verstuiken niet erg, hoor, maar Bob heeft me streng verboden om te loopen. Nu heb ik het volgende plannetje, als juffrouw Jem tenminste haar goedkeu ring er aan hecht. Bob gaat morgen voor een paar dagen met de Paters naar Lon den. Als het rijtuig hem op Chez-Nous heeft afgezet, zou Gregsou op den terug weg even langs de Dene kunnen rijden en jou afhalen, dan hebben we samen een heerlijk rustigen dag voor ons. En ver zoek juffrouw Jem of je den nacht op de Monnikshoeve mag doorbrengen, dan zal ik je den volgenden dag tegen den avond weer terug laten brengen. Kom als je blieft, Ruth, ik heb meer dan genoeg van mijn eenzaamheid." „Ach, ach", riep juffrouw Jem uit, toen Ruth haar dit briefje liet lezen. dat de loonen in de werkverschaffing tel kens verlaagd worden, terwijl eveneens verscheidene leden weder aandrongen op het geven van kindertoeslagen op de loo nen in de werkverschaffing. PREMIEVERLAGING ZIEKTEWET De Raad van Arbeid te Middelburg besprak in zijn laatste vergadering de re sultaten van de bijna ö-jaarlijksche peri ode, waarover de Ziektewet heeft gewerkt en de zeer gunstige finantiëele mogelijk heden van de Ziekenkas, Algemeen werd het mogelijk en gelet op de bijzonder moeilijke tijdsomstandig heden noodzakelijk geacht, premiever- laging te bevorderen voor de belangheb benden, die biji den Raad van Arbeid het ziekterisico hebben ondergebracht. Waar vrijwel algemeen de helft der pre mie door den werkgever, de andere helft door den arbeider wordt betaald, is verla ging zoowel in het belang van den werk gever als van den arbeider. De totale reserve per 31 December 1933 bedroeg f 101.625.08; deze zal per 31 De cember 1934, volgens voorloopige, vrij nauwkeurige en veilige raming, aange groeid zijn met rond f 25000 tot een bedrag van f 126.625.08. De rente van deze som vormt een jaarlijksche stille reserve bij het premiebedrag, voor dekking van alle on kosten en uitkeeringen van de Ziekenkas benoodigd. Deze veiligheidsfactor bedraagt in procenten van het loonbedrag uitge drukt 0.18. De premie bedroeg over 1933 en 1934; 2.3, 3.4 en 4.9 Deze twee laatste pre miepercentages zijn vastgesteld voor en kele bedrijven, welke in bet gebied van den Raad van Arbeid te Middelburg vrijwel niet voorkomen, of niet bij de Ziekenkas van den Raad van Arbeid Middelburg zijn aangesloten. Voor de werkverschaffing be droeg de premie over 1933: 8 en met in gang van 1 Januari 1934 5 °/o. Voor het gewone ziekterisico (zonder werkverschaffing) werd in 1933 van het netto premiebedrag uitgegeven voor Zie kengeld 40.18 °/o, voor administratie- en controlekosten 17.11 voor wettelijke re serve, rentezegels en prophylaxefonds 7.13 °/o, samen 64.42 °/o. Van het nettopremiebedrag, voor de werkverschaffing ontvangen, werd in 1933 uitgegeven voor: ziekengeld 11.54 ad ministratie- en controlekosten 12.38 °/o, wettelijke reserve, rentezegels en prophy laxefonds 3.36 °/o. Samen 27.28 °/o. Volgens de verkregen uitkomsten kan veilig volstaan worden met een premie van 1.7 °/o, wat vergeleken met de tot dusverre geldende premie van 2.3 °/o een zeer be langrijke verlaging beteekent. Ook de pre- Ingezonden Mededeeling Heeft U al met Uw win kelier gesproken over Dobbelman's schoon heids-pakket? OP GOEDE ZEEP STAAT „Heb ik haar niet keer op keer ge waarschuwd, dat ze een ongeluk zou krijgen, als ze zoo onvoorzichtig de ladder naar den appelzolder op en neer ging. Het is gewoon waaghalzerij en Bob moedigt er haar nog in aan ook". „Denkt u, dat u me kunt missen?" vroeg Ruth verlangend, maar ze had die vraag heusch niet hoeven stellen. „Denk je, dat ik je tegen zou willen houden, als Lilian je noodig heeft? Ze verveelt zich natuurlijk verschrikkelijk, dat spreekt vanzelf en daarbij is ze nu nog alleen odk. Ik zou je zelf wel komen halen, maar mevrouw Whitelaw heeft me te spreken gevraagd en ik moet dus wel thuis blijven. Maar je kunt wegblijven zoolang Lillian je noodig heeft. Ik heb Billy en zal me dus niet eenzaam voelen, hoewel ik het altijd akelig vind, als jjj weg bent, Ruth, heusch waar", en juffrouw Jem knikte het meisje hartelijk toe. HOOFDSTUK XXVII. Ruth stond al klaar, toen Gregson, de koetsier van de Monnikshoeve, voorkwam. Lilian met haar gewone bedachtzaamheid had het rijtuig doen voorzien van warme kruiken en plaids, en Ruth genoot van haar ritje naar Medfield. Ze vond het altijd prettig met Lilian samen te zijn, en het vooruitzicht, haar miën van 8.4 en 4.9 kunnen worden verlaagd tot 2.5 en 3.6 °/o. De premie voor de werkverschaffing kan worden gehalveerd en worden ge bracht op 2.5 °/o. Op grond van de vorengenoemde over wegingen heeft de Raad van Arbeid daar om aan den Minister van Sociale Zaken verzocht premieverlaging, als 'hierboven is aangegeven, te willen bevorderen, daarbij aanvoerende, dat in deze zeer moeilijke tijdsomstandigheden de bedrijven niet hoo- ger mogen worden belast dan strikt nood zakelijk is en ook van de arbeiders mede gezien de plaats gehad hebbende loonsver lagingen geen hoogere premiebijdrage mag worden gevorderd dan ter dekking van het risico noodzakelijk is. Slachtoffers van den wereldoorlog herdacht. Het aantal mijnen, dat reeds in het be gin van den wereldoorlog aan de kusten van Nederland aanspoelde, was zeer groot en ook Zeeland heeft daarvan zijn deel gehad. Zoo waren ook op 16 November 1914, dus heden juist 20 jaar geleden, eenige mijnen aan de kust van Walcheren, met name bij: Westkapelle, aangespoeld en was de marine uit Vlissingen belast met het onschadelijk maken van deze mijnen. Reeds had men dien dag door het de- monteeren twee van deze gevaarlijke voorwerpen vernietigd, toen men onge veer half drie met een derde mijn bezig was en hoe, is nimmer gebleken deze mijn tot ontploffing kwam. Een ont zettende slag klonk en alom zag' men stukken wegvliegen, helaas niet alleen van de mijn, maar ook van hen, die met demonteeren bezig waren of zich in de onmiddellijke nabijheid van de mijn be vonden. Spoedig bleek, dat het gebeurde aan niet minder dan 9 personen het leven had getost. Ten eerste aan den kapitein van het Oost-Indisch leger Ockhuizen, comman dant van de compagnie infanterie te Westkapelle, aan luitenants ter zee twee de klasse G. J. J. Bruinsma en N. van Munk, den majoor torpedomaker B. Nijs- sen, den korporaal-torpedomaker L. van der Knaap; den matroos eerste klasse J. Francoois, den opzichter van den Polder Walcheren M. C. van Elsacker, die allen bij het werk moesten zijn en aan den mi licien Smits en den dijkwerker W. Roel- se, die uit belangstelling het demontee ren gade sloegen. Dit tragisch gebeuren heeft destijds in breeden kring groote deernis gewekt. Nadat de stoffelijke overschotten van Nijssen en Smits resp. naar Rotterdam en Princenhage waren overgebracht, heeft op Donderdag 19 November de in drukwekkende ter aardebestelling van de 7 overige slachtoffers plaats gevonden op het kerkhof te Westkapelle aan den voet van den vuurtoren. Het mag zeker een sympathieke ge dachte genoemd worden, dat deputaties uit marine-kringen heden naar Westka pelle zijn gekomen om een hulde te bren gen aan de nagedachtenis van de 20 jaar geleden gevallen kameraden. Namens den Minister van defensie was aanwezig de kapitein ter zee R. H. Arnt- zenius, directeur van het Ned. Loodswe zen in het zesde district te Vlissingen en namens den commandant der marine te zee J. A. Sonnenberg, onder-commandant der marine te Vlissingen. Vorder vertegenwoordigers van den Bond van Marine Onderofficieren, van het bestuur van het marine-rampenfonds en van de Kon. Ned. Vereen. „Onze Vloot", alsmede het gemeentebestuur van Westkapelle. Wij komen nader op een en ander terug. Besmettelijke ziekten. In de week van 4 tot en met 10 No vember zijn in onze provincie voorgeko men 13 gevallen van roodvonk, n.l. 3 te Ierseke. 3 te Wemeldinge, 2 te Goes, 2 te Kruiningen en I in ieder der gemeente 's Heer Arendskerke, Middelburg en Nieuw- en St. Joosland, Middelburg. Donderdagavond vond in de Noorderkerk onder gioote belangstel ling van ouders, oud-leden en belangstel lenden de herdenking plaats van het 60- jarig bestaan der Gereformeerde Zon- dagsschoolvereen. „Jachin". Dhr I. van vriendin een heelen dag voor zich alleen te hebben, vervulde haar met vreugde. Alles wel bezien, was het leven toch nog niet zoo kwaad; zoolang ze Lilian en juf frouw Jem en haar broer en zuster met de kinderen nog had, moc'ht ze niet on dankbaar zijn. Ruth had een te gezonde natuur, dan dat een teleurstelling haar heele verdere leven zou verduisteren. „Men kan nu eenmaal niet alles heb ben, wat men wel zou wenschen", zei ze vaak tegen zichzelf, „en ik heb heusch niet te klagen". En toch, toen ze door de groote hall van de Monnikshoeve kwam, deed de herinnering aan den Kerstavond daar doorgebracht, haar pijn. Lilian lag op een rustbank bij het vuur, op een tafeltje naast haar lag een stapel tje rekeningen en paperassen. Ze zag er bleek en vermoeid uit, maar ze begroette Ruth met haar gewonen, vriendelijken glimlach. „Wat prettig, dat je gekomen bent, en vriendelijk van Juffrouw Jem, dat ze je wilde missen. Ik moest je beslist spreken en wist niet, hoe bij je te komen. En toen stelde Bob voor, je hier te logeer en te vra gen ik was hem o zoo dankbaar voor dat plannetje." „En ik niet minder", antwoordde Ruth opgewekt. „Lili, juffrouw Jem schrok toch zoo, toen ze hoorde, dat je je enkel ver stuikt had. Ze beweerde, dat je ladders Noppen riöhtte zich in hartelijke bewoor dingen tot de kinderen en ouders en sprak over Gods gunst die dit goede werk in onze stad nu reeds 60 jaren in stand hield. Ds J. Douma uit Arnhem bracht de gelukwenschen over van 't hoofdbestuur van den landelijken bond „Jachin" en in bizonder ook van de heeren Koster en Boot, oud-Middelburgers en medewerkers. Mevr. Bremmer wist allen te boeien met een spannende kindervertelling. Voorts werden tableaux vertoond, lichtbeelden gegeven en werden allen in de pauze getracteerd, zoodat er een pret tige stemming heerscbte en deze feest avond uitnemend geslaagd mag heeten. Ds Bremmer sprak het slotwoord. St.-Laurens. Onder leiding van ds A. Koning is alhier Woensdag een Gerefor meerde Mannenvereeniging opgericht met aanvankelijk 17 leden. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren A. van den Broeke, voorzitter, M. van den Broeke, E. P. Davidse, P. Francke en H. Hoonhout. Domburg. De burgemeester, de heer L. J. van Voorthuysen, is als eerelid toege treden tot het comité voor de Toorop- hulde. Leden zijn: Jhr mr R. L. Humalda van Eysinga, voorzitter-secretaris; Dr H. van der Kamp, penningmeester; Mevr. M. EloutDrabbe; Mej. R. M. Wichers Wierdsma en dhr P. J. Vergers. Ontwerper van den tekst van den ge denksteen is dhr A. P. W. van der Haar. Men hoopt aan de onthulling vein den steen te verbinden een kleine tentoonstel ling van intiem D'omburgscb werk van den meester, dat anders niet tot de open baarheid gebracht zal worden. Aagtekerke. Donderdagavond hield de Afd. Aagtekerke van de Vereeniging Zie- kenhuisverpleging een propagandaverga- dering waar als spr. optrad de heer L. Onderdijk uit Middelburg, die op breed voerige wijze de werking der Vereeniging uiteenzette. Uit de cijfers van spreker bleek dat in Aagtekerke op 1 Jan. 1934 slechts 155 leden of wel 20 pet. stonden ingeschre ven, zoodat deze gemeente tot de laagste behoort, Arnemuiden. Woensdagavond verga derde de afdeeling van den Chr. Land- arbiedersbond in de Chr. school. De voorzitter, dhr J. Allaart, opende op gebruikelijke wijze en verwelkomde de aanwezigen. Medegedeeld werd, dat dezen winter weer kolentoeslag zal worden gegeven. Inzake een geschil over de steunrege ling adviseerde dhr Vingerling om eerst het afdeelingsbestuur in te lichten en daarna naar het Hoofdbestuur te schrij ven. Hij wees er tevens op, dat de steun regeling alhier berust bij B. en W. en de wex-kloozen zelf schuldig zijn indien ze de bepalingen overtreden. De gehouden collecte ten bate van het plaatselijk crisis-comité heeft opge bracht f 123.16. (Belangeloos.) Borssele. Gisterenavond hield de Groene Kruisvereeniging vergadering. De opkomst was slecht. Behalve het bestuur waren slechts twee leden aanwezig. De ontvangsten en uitgaven over 1935 werden vastgesteld op f 245. De secretaris bracht een verslag uit van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging. De vergadering in 1935 zal gehouden worden te Zierik- zee. De aftredende bestuursleden ds Elen- baas, J. v. d. Velde en A. v. Nieuwen- huize werden bij acclamatie herbenoemd. Het salaris van den magazijnmeesterbode werd wederom vastgesteld op f 50. Ierseke. Donderdagnamiddag nam mej. Bom wegens aanstaand huwelijk, afscheid Uw apotheker of drogist heeft gedu rende een beperkten tijd een voorraad z.g. Reuze Pakken Kruschen Salts, welke behalve den gewonen f 1.60 flacon nog een gratis proefflacon bevatten. Ge kunt dus nu een gratis proef met Kruschen Salts nemen en ontvangt bovendien meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. In bet buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitslui tend in ongeschonden Hollandsche ver pakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van den flacon gedrukt. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden, in geval van rheumatiek, hoofdpijn, ischias, zwaarlijvigheid en tal- looze andere kwalen. (Adv.) van de Chr. bewaarschool aan den Kakel- dans. Mej. Bom heeft ruim 10 jaar het bewaarschoolonderwijs gediend, waarvan de laatste 6 jaar als hoofd der Ger. Be waarschool. De voorzitter van het school bestuur, de heer H. Vendeville, was de tolk van allen, toen hij mej. Bom dank bracht voor het door haar gegeven onder wijs en haar verder een rijk gezegend leven toewenschte. Leerlingen en oud leerlingen gaven de heengaande verschil lende herinneringsgeschenken. Hansweert. Heden herdenkt dhr G. Roelands, rijksklerk ten kantore van den Ontvanger der Directe Belastingen enz., den dag, dat hij 35 jaar geleden in dienst is getreden. Door het kantoorpersoneel en het personeel van den actieven dienst werd een blijvend aandenken geschonken. Colijnsplaat. Gisteravond hield de IJsclub „Ons Genoegen" een algemeene vergadering, onder leiding van den voor zitter L. H. Kieviet. De voorzitter wijdde eenige woorden ter nagedachtenis aan wijlen dhr I. P. v. d. Weele. Deze heeft de IJsclub steeds met raad en daad bijgestaan. De rekening van den penningmeester, den heer J. M. Snoep, gaf aan inkomsten f 517.61, uitgaven f 278.42, goed slot f 239.19. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. de Pree, Jac. Haringman en J. M. Snoep werden als zoodanig herkozen. De voorz. deelt mee, dat Woensdag j.l. vergadering is gehouden van het polder bestuur en B. en W., waarin werd be sloten, dat Maandag een aanvang zal worden gemaakt met het in orde bren gen der ijsbaan. Van Dr Maas was een verzoek ingekomen om een gedeelte van de baan beschikbaar te stellen voor de kinderen met sleedjes. Het bestuur zal trachten hiervoor een oplossing te vin den. De heer de Looff vraagt of er toe stemming zal worden verleend om ten ten op het ijs te plaatsen. Met alg. stem men werd besloten geen verlof te ver leenen. Het voorstel van den voorzitter om lo- Ingezonden Mededeeling. OM VÓÓR 30 NOVEMBER A.S. 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO PAKJES AAN ONS ADRES TE AMERSFOORT IN TE LEVEREN. DAN ONTVANGT U EEN PRACTISCH GESCHENK gfliik ABÉÉJ*. op was geklommen, of iets dergelijks, dat je niet doen moest." „'0 neen, heelemaal niet hoor", ant woordde Lilian lachend. „Ik kwam de trap af en bleef met mijn voet in den stootkant van mijn rok haken. Ik had er geen idee van, dat die los was. Ik struikelde en viel en verstuikte mijn voet. Bob moest me naar binnen dragen. Nu weet je precies, hoe het -gebeurd is Ruth en nu wil je misschien 'graag even naar boven gaan, je weet den weg naar de logeerkamer. Tegen den tijd, dat je weer 'beneden komt, zal de koffietafel wel 'klaar zijn. Ruth deed, zoo als haar gevraagd was. Ze zou Lilian dolgraag vragen, of de ma joor nog iets belangrijks verteld had; maar iets in Lili's 'houding weerhield haar. Mis schien wilde ze wachten, tot ze niet meer gestoord konden worden en zou dan van zelf wel spreken. „Ik' ben bang, dat er iets is, dat haar verontrust", dacht Ruth, terwijl ze lang zaam de gang doorging en de ruime lo geerkamer 'binnentrad, waar ze zoo gauw mogelijk haar koffertje ontpakte. 'Gedurende 'het koffiedrinken spraken ze over toetjes en 'kalfje®. Elk oogenbli'k kwam het dienstmeisje binnen om wat te halen of te 'brengen, maar zoodra 't dank gebed uitgesproken was en de tafel afge ruimd, verzocht Lilian haar vriendin een stoel bij het vuur te schuiven en naast haar te komen zitten. „Niemand zal ons nu voorloopig sto ren", zei ze. „Ik vind het aardig van je, dat je zoo geduldig afgewacht hebt, maar ik kon heusch niet eerder spreken. Ma joor Ford 'heeft Bob alles verteld en ze wilden, dat ik het juffrouw Jem zou er- tellen. Daarom had ik naar de Dene wil len komen, als ik gisteren dat ongeluk niet gekregen had." „En?" vroeg Ruth vol spanning. „0, het is een lange geschiedenis, maar denk, dat het je niet zal vervelen, er naar te luisteren. Toen majoor Ford nog een jong onderofficier was, werden hij en zijn vriend Jack Hamill met een deel van het regiment in Dublin ingekwartierd. De jongelui waren samen op school geweest, hadden samen in de onderofficiersklasse gezeten en hadden gelijk hun strepen ver diend. Jac'k. was een aardige jongen, en was al gauw getapt onder zijn kameraden. Hij had een soort manie, om, waar hij kwam, nieuwe kennissen te maken. Op zekeren dag was hij vol van een jongen Ier, dien hij op de universiteit ontmoet had. Een Cecil Ford, die zijn vriend door en door kende en wel wist, dat Jack altijd meende, dat zijn uil een valk was, luisterde tamelijk ongeloovig naar de beschrijving van Keefe Desmond. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5