Gemengd Nieuws. groodsche net. De voorzitter wordt met dit resultaat geluk gewensoht. Door den Minister van Sooiale Zaken werd berloht dat voor het jaar 1038 wordt verstrekt een aanvullende subsidie van f788.27 in de kosten voor werkverschaf fing. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ingekomen dat hij voorshands geen bezwaar heeft tegen de regeling zoo als die thans is vastgesteld bij het inhou den van steun voor opbrengst eigen grond bij steuntrekkers. In verband bier mede wordt na bespreking door den raad besloten de bedragen voor aftrek onder de oogen te zien zoodra nadere inlichtingen betreffende de opbrengst grond en uitga ven werkloon zuilen zijn verkregen. Een voorstel van B. en W. om een plan te doen ontwerpen voor het bouwen van een school met onderwijzerswoning wordt teruggenomen en besloten een plan te doen ontwerpen voor den bouw van éen of twee woningen, waarvan éen zou moe ten dienen ter vervanging van de tegen woordige onderwijzerswoning. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan de gemeente Goes tot wederop zegging een bedrag van f 20 te verleenen voor elk op de openb. U.L.O. school gaand kind uit deze gemeente. Eveneens wordt besloten tot het bijdragen van 1 cent per inwoner voor openstelling van de 24-uurs telefoondienst te Goes. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten voor gemeenschappelijke rekening te doen uitvoeren het uitbaggeren van de vest rondom de R. K. Kerk. In verband o.a. met verkoop van eeni- ge meubels ten behoeve van secretarie en raadszaal en. het aanschaffen van een lijkwagen, wordt de gemeentebegrooting voor 1934 gewijzigd, terwijl de gemeente begrooting voor 1935 voorloopig wordt vastgesteld in ontv. en uitg. op f 63502.75 met 'n post voor onvoorzien van f 1535.89. Op een vraag van dhr Bos of de ge meente evenals het vorig jaar weer bij past het verschil tusschen steunbedrag en steun uit de bondskas, antwoordt de voorz. dat deze bedragen ook voor dit jaar worden bijgepast volgens een vroeger genomen raadsbesluit en dat deze bedra gen ook in de begroeting 1935 zijn opge nomen. Dhr Beaufort informeert naar de wijze waarop het nieuw te leggen gedeelte der Dorpsstraat 't water zal afvoeren. De voorzitter zegt, dat zeer tot zijn spijt het nieuwe gedeelte niet in zijn geheel kan afvoeren op het dit voorjaar gelegde deel en dat daarom een gedeelte zal moe ten worden geloosd op de sloot langs het kerkpad. Op een vraag van dhr Beaufort of deze sloot in staat moet worden ge acht voor afvoer te kunnen dienen, zegt de voorzitter, dat hij de provincie zal verzoeken om, wanneer het blijkt dat deze sloot zonder beschoeiing niet als zoo danig kan dienen, by te dragen in even tueel-later te maken kosten, omdat toch ook z.i. het eerste deel der rioleering zoo danig had kunnen worden gelegd dat af voer op deze sloot niet noodig was ge weest. Daarna sluiting. Krabbendijke. Maandagmorgen om streeks kwart over acht had alhier in de Dorpstraat een verkeersongeluk plaats. De 11-jarige Elizabeth van Velzen stak voor een boerenwagen vlak voor de ouderlyke woning zonder goed op te letten den weg over. Op hetzelfde oogenblik kwam van achter den wagen een luxe auto bestuurd door zekere van L. uit Middelburg. Het meisje werd door de auto gegrepen en met het rechtervoorwiel overreden. Door omstanders werd zy opgenomen en in de ouderlyke woning gebracht. Aanvankelyk liep het ongeluk zichtbaar nog goed af, doch in den loop van den dag is zij op advies van Dr Nieuwenhuise naar het Gasthuis te Goes overgebracht aangezien inwendige kneuzingen zyn geconstateerd. Volgens getuigen treft den bestuurder der auto, die met matige snelheid reed, geen schuld. De politie stelt een onder zoek in. Arnemuiden. Maandagavond werd al hier in de Ghr. Bewaarschool, naai- en breischool, het feit herdacht, dat het op 2 Nov. 50 jaar geleden was, dat de school was opgericht. In tegenwoordigheid van de moeders der kinderen, het gemeentebe stuur, ds Burger van N. en St. Joosland en dhr Mes uit Middelburg, opende de voorzitter, Ds Dippel van Middelburg, deze vergadering. Hij meende dat er alles zins reden was, ondanks de slechte tijden, dit gouden jubileum te vieren, onder dankbaar opzien tot God. Door de secr. dhr J. J. v. Doeselaar werd een lezing gehouden, waarin hij het wel en wee schetste, dat de school in de afgeloopen 50 jaar beleefd had, maar waarin hy tevens de treurige financieele toestand der vereeniging uiteenzette, de hoop uit sprekende dat de ingezetenen bereid zou den bevonden worden door vrywillige gif ten het voortbestaan der school, die wer- keiyk in Arnemuiden niet gemist kan worden, mogelyk te maken. Inmiddels werden de kinderen op cho colademelk en krentenkoekjes onthaald Nadat verschillende sprekers nog 't woord hadden gevoerd, werd deze gezel lige byteenkomst met dankzegging geslo ten. By raadsbesluit is de hondenbelas ting met ingang van 1 Jan. 1935 voor deze gemeente vastgesteld als volgt voor losloopende honden f5, andere bonden (hokhonden) f 2.50. Van deze belasting zijn vrijgesteld trek honden en herdershonden. Westkapelle. Zondagavond hield ds Reus in de Ned. Herv. Kerk alhier een gedachtenisrede ter gelegenheid van het feit, dat het 0 November juist £00 jaren geleden Is, dat het tegenwoordige kerkge bouw voor den dienst in gebruik Is geno men, In een boeiende rede schetste spr, allereerst het leven, de zeden en gewoon ten van deze kustbewoners vanaf de vroegste tijden en de vooruitgang die het Christendom vanaf Willebrords tyd ge bracht heeft. In 1458 had de afbraak plaats van de oude kerk op „de Capelle". Kerk- en torenbouw werd nog in dat jaar aangevangen. Nog 100 jaren bleven kerk en toren in het bezit van de Roomsch- Katholieken. In den tyd van woelingen der hervormingsgezinden, gevolgd door den Spaanschen oorlog moeten de gebou wen veel geleden hebben. Toen do kerk werd ingericht voor den hervormden eeredienst, werd alles opgeruimd, wat be trekking had op den R.K. dienst. In den nacht van 14 op 15 Maart 1831 werd de kerk geheel en de toren ten deele door brand vernield. De godsdienstoefeningen werden nu 3 jaren gehouden in het pakhuis van den Ambachtsheer. Met krachtigen steun van het Rük o.a. kon men eindelük beginnen met den bouw van een nieuwe kerk, waarvan de eerste steen op 4 April 1834 gelegd werd door het 9-jarig zoontje van den toenmaligen Ambachtsheer, baron van Dtoorn. En 9 November 1834 werd de kerk ingewijd door den consulent ds Kö- ningsfeld, predikant te Meliskerke. De beide eerste verzen van Ps. 84 toen ge zongen, werden daarna ook nu gezongen, waarvan het eerste vers alleen door de vrouweiyke aanwezigen. Na dankzegging zong de gemeente staande Ps. 150 het eerste vers. De kerk was geheel gevuld. Biggekerke. Maandagmiddag verga derde de gemeenteraad voltallig. De pen sioensgrondslag van den burgemeester werd vastgesteld op f 1650, van den secre taris op f1450 en van den ontvanger op f520. Voor een tweetal jeugdige werkloozen, die een cursus in Middelburg bezoeken, is de gemeente aan Middelburg verschul digd f45. Op een verzoek van J. Marijs om 30 pet. reductie van de pachtsom over 1934 van het verlaten kerkhof te Krommenhoek, werd z.h.s. gunstig be schikt. Als bijdrage in de kosten van aanleg van den weg MiddelburgWest kapelle zal 1 Januari a.s. betaald moeten worden f 8185. Besloten werd enkele in hel bezit der gemeente zijnde effecten hiervoor te verkoopen. Besloten werd te verzoeken om verlenging van de onthef fing der verplichting tot»instandhouding eener openbare school. Van den gemeente werkman J. Jobse was ingekomen een verzoek om verhooging van zijn loon, zulks in verband met het verhoogde ver haal van pensioensbijdragen van 4 op 10 pet. Besloten werd het loon van f2.25 per dag te verhoogen tot f2.30 per dag. De raad ging hierop in geheime zitting ter bespreking van plannen ter verpach ting van de vronen bij Klein-Valkenisse. Vastgesteld werd hierop een steun regeling voor werkloozen. Voor steunverleening komen in aanmerking werklooze gezinshoofden of kostwinners, die den leeftyd van 65 jaar nog niet heb ben bereikt, minstens 6 maanden gehuwd zijn en minstens 6 maanden in de ge meente woonachtig zijn. De ondersteunde is verplicht voor hem geschikt werk te aanvaarden. De steun bedraagt voor ge huwden of zij die gehuwd zijn geweest f 6 per week, benevens f 0.50 voor elk kind beneden den leeftijd van 14 jaar tot een maximum van 5 kinderen; voor ongehuwde kostwinners f5 per week. Ver der wordt een huurtoeslag verstrekt over eenkomende met 50 pet. van hetgeen de huur meer bedraagt dan f2 per week, zulks tot een maximum van f 1 per week. De steun wordt verminderd a. voor onge organiseerden met f0.50 per week; b. voor gebruikers van bouwland met f 0.75 per gemet en per week, met dien ver stande, dat de eerste 100 roeden buiten beschouwing worden gelaten; c. met 2/a gedeelte van het netto inkomen, uit ar beidsloon en dergelijke verkregen van de leden van het gezin van den ondersteun de, uitgezonderd het hoofd, alsmede met 2/a van uit anderen hoofde verkregen zuivere inkomsten; d. met f 1.20 voor eiken vollen dag, die in loondienst is doorge bracht, met dien verstande, dat het ge zamenlijk weekbedrag van het verkregen loon en het verminderde steunbedrag niet hooger is dan het ter plaatse vastgestelde weekloon in bet landbouwbedryf; e. met f 1 per week indien de ondersteunde een woning bewoont, welke vrij is van hy pothecaire of andere schuldvorderingen of met f 0.50 per week indien op de woning nog een gedeelte van dergelijke schuld rust. Ingeval de steuntrekkende niet aan de gestelde voorwaarden voldoet, zal de steun geheel of gedeeltelijk kunnen wor den ingehouden. Deze steunregeling gaat in op den lsten Januari 1935 en eindigt op den lsten Mei 1935, behoudens ver lenging door. den gemeenteraad. Ook werd vastgesteld een regeling in zake plaatsing in het landbouwbedrijf met steun van de gemeente. Tot de wer ken, die met steun van de gemeente door werkloozen kunnen worden uitge voerd, behooren: delfgrond spreiden, draineering, grondverbetering, delven van slooten, met de hand dorschen, tarwe wieden tot de maand Mei en maken van doornmutserd. De arbeidstijd dient gelijk te zijn aan dien voor het landbouwbedrijf ter plaatse. Aan den arbeider zal moeten worden uitbetaald tot 1 Maart een dag loon van f 1.65 na 1 Maart van f 1.75. Dnor D ,;jmeente wordt d". san den landbouwer-werkgever een vg ver strekt tot 1 Maart "an f 0.05, ha 1 Maart van f 0.75 per aag. Ook neemt de ge- j meente voor haar rekening de sociale lasten. In geval van verlet door het weer b.v. treedt de steunregeling in werking. De werknemers zijn verplicht het hun opgedragen werk te aanvaarden, Bij wei gering kan de steunverleening worden ingehouden.. Ook deze regeling treedt in werking 1 Jan. 1035. Als gevolg van de instelling van het werkloosheidssubsidiefonds, was de raad verplicht over te gaan tot verzwaring van den belastingdruk. Door do gemeente zal ongeveer f4500 A f5000 meer moeten worden opgebracht dan voorheen. Bij de grondbelasting werd het aantal opcenten voor het gebouwd verhoogd van 40 op 80 en voor het ongebouwd van 10 op 20. Bij de personeele belasting zal het aantal op centen van 70 gebracht worden op 145. Ingevoerd zullen worden 45 opcenten op de gem. fondsbelasting en 15 op de ver mogensbelasting. Besloten werd aan de provincie aan te vragen een onderhoudsbydrage voor den weg binnen de kom. De algemeene politie verordening werd zoodanig gewyzigd, dat stilstaande motorrytuigen des avonds in de kom der gemeente niet meer verlicht (behoeven te zy'n. Behandeld werd 'hierop de gemeente begrooting voor 1935. Besloten werd het schuurtje van den veldwachter, dat nu in slechten staat verkeert, niet te doen her stellen, maar door een nieuw te doen ver vangen. Kosten ongeveer f 300. Door deze verbouwing zal levens een achterkamertje nu in gebruik bü den veldwachter, vry komen, dat alsdan kan benut worden voor burgemeesterskamertje. By art. 59 bepleit de heer P. Janse ver laging van het bedrag van f 60 voor vac cinatie en doodsechouw. Door B. en W. zal met den betrokken geneesheer nader overleg worden gepleegd. De begrooting werd hierna vastgesteld op een bedrag van f 20.653.79 in ontvangst en uitgaaf, met een post voor onvoorzien van f 386.76. Door dhr P. Janse werd gevraagd, hoe de werkloozen 'zullen worden gesteund, eer dat de nieuwe maatregelen ingaan op 1 Jan. a.s. Hem werd medegedeeld, dat de meesten 1 December kunnen gaan trek ken van hun vakvereen.; verder zullen de anderen in gemeentedienst te werk wor den gesteld of op de dagen dat zy anders zouden kunnen gewerkt hebben f 1.25 steun genieten. By de rondvraag wees dhr P. Janse op een gedeelte van het fietspad by de „Hooge hil" dat onder het zand dreigt te gera'ken. Getracht zal worden, door het plaatsen van een afheining het zandver- stuiven tegen te gaan. Dhr J. Lampert vroeg of het niet 'goed zou zyn voor water voorziening 'by brand een gedeelte van den vyver van dhr Alewynse te doen delven. Hem werd geantwoord, dat de brandput voldoende water bevat om met de eigen spuit een gewonen brand te blusschen, terwyl de vyver des zomers toch leeg staat. INDIGESTIE VERDWEEN toen Kruschen verscheen. Hier is een eenvoudig, maar waar ge tuigenis, dat velen zal overhalen ook eens Kruschen Salts te probeeren. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie geleden. Tallooze middeltjes heb ik gepro beerd, maar zonder resultaat. Ik nam een kleine flacon Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen, dus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen gehad en ik voel me weer uit stekend. Ik heb ook geen last meer van opgeblazenheid, wanneer ik iets gegeten heb, dus nu gebruik ik iederen morgen Kruschen Salts." Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een storing in het inwendige organisme. Uw voedsel, in plaats van in Uw lichaam te worden opgenomen, hoopt zich op en gaat gisten, waardoor schadelyke gassen en zuren ontstaan, wat pynen en opgebla zenheid kan veroorzaken. De werking van de 6 zouten in Kruschen Salts is zooda nig, dat de spysverteringsorganen tot re gelmatig werken worden aangezet. En dat beteekent een gezegend einde aan in digestie en een vernieuwde eetlust, zon der de minste vrees voor pynen of opge blazenheid naderhand. Kruschen Salts is uitsluitend verkryg- baar by alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Inbraak te Wadenoyen. Een brutale inbraak is Zondagnacht tus schen 3 en 4 uur gepleegd te Wadenoyen in de woning van den welgestelden land bouwer Vermeulen aan den straatweg TielGeldermalsen. Door het uitsnyden van eon ruit aan de achterzyde van het huis zyn de daders binnengekomen, waarna zy in beide voorkamers letterlyk alles overhoop hebben gehaald en de kas ten hebben uitgeruimd. Ontvreemd zyn een bedrag van ruim f 6 en eenige kleine voorwerpen. De daders zyn allerminst voorzichtig te werk gegaan en hebben, hoewel het echtpaar V. in de achter de voorkamer gelegen slaapkamer sliep, doodkalm alles nagesnuffeld. Van de voorkamer uit zyn ze in de slaapkamer binnengedrongen, doch daar hebben zy blijkbaar nMs van hun gading gevonden. Voor Je politie is het raadselachtig dat de bewoners niets van de inbraak hebben bemerkt. Van doders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Den la&taten tijd komen in de Betuwe bij herhaling inbraken voor of pogingen tot inbraak. Vrachtauto rijdt twee dames aan. Zondagavond zijn twee dames die op de fiets langs het Winsoho- terdiep tusschen Groningen en Hooge- zand reden, door een vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door den 34-jarigen S,, uit Hoogezand, aangereden. De dames werden van de fiets geslin gerd, met het gevolg, dat de 22-jarige mej. K. uit Groningen, een ernstige sche delbreuk bekwam en in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen is vervoerd. De 36-jarige weduwe de J. werd licht gewond. Den bestuurder van de vrachtauto was het besturen van motorrytuigen by rech- teriyk vonnis ontzegd. Ondanks dit had hy toch gereden en bovendien drank ge bruikt. Poging tot doodslag mislukt. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks drie uur werd de 35-jarige timmerman S. te Baarlo plotse ling opgeschrikt uit zyn slaap, doordat een groote ruit van zy'n timmermans werkplaats werd ingedrukt. Onmiddellyk begaf hij zioh naar beneden en bemerkte, dat zich door de ingedrukte ruit een on bekend manspersoon had binnengedron gen, die dreigend op S. afkwam. Deze vluchtte in zyn onderkleeding door een achteruitgang van het huis om politie- assistentie te halen, hetgeen hem zeer spoedig gelukte, daar hy juist een surveil- leerend veldwachter op zyn weg ont moette. S. en de veldwachter keerden dadelyk naar de woning terug, welke zy aan een grondig onderzoek onderwierpen. In de huiskamer zagen-zy van onder de tafel, waarover een groot kleed hing, een paar voeten naar buiten steken. De indringer, die zich ontdekt zag, sprong uit zyn schuilplaats te voorschyn en voor dat S. of de veldwachter er op bedacht waren greep hy den timmerman fcy de keel onder den uitroep: „Dood maak ik je toch," en poogde S. te wurgen. De veldwachter greep direct in en maakte den woesteling door eenige slagen met den gummiknuppel onschadelyk. De indringer bleek te zyn de ongeveer 30-jarige K., werkloos arbeider eveneens te Baarlo wanend, die sedert eenigen tyd met S. in onmin leefde. Onder de tafel, waar K. zich had schuil gehouden, werd een groot slagersmes ge vonden. K. gaf by het verhoor toe, dat dit mes zyn eigendom was. Goederentram ontspoord. Zaterdagavond had onder de gemeente Woldendorp een ernstig tramongeluk plaats, dat wonder boven wonder geen menschenlevens heeft gekost. Van een uit zestien wagons bestaande goederentram, welke uit de richting Winschoten kwam, is vermoedelyk door te zware belasting de tweede wagon gekanteld en in de sloot terecht gekomen. Niet minder dan negen wagons werden mede uit de rails ge trokken en op en naast elkaar geschoven. Ook de eerste wagon, waarin de conduc teur zat, werd uit de rails gelicht en kan telde. De conducteur kon zich evenwel spoedig zonder noemenswaardige won den uit zyn netelige positie bevryden. De machinist remde uit alle macht en bleef met zyn machine op de ly'n. Hy kwam met den schrik vry. De locomotief en de achterste zes wagons bleven onbescha digd. Direct op deze goederentram volgde een tram met werkloozen uit Jipsinghuizen. Deze kon nog juist byty'ds tot staan wor den gebracht. Met uit Winschoten gere- quireerde bussen zyn de werkloozen naar hun woonplaats vervoerd. De materieele schade is zeer groot. In den trein plotseling dood gebleven. De Hagenaar J. H. van K., die van Nederland naar Enge land reisde, is in den trein van Harwich naar het Londensche Liverpoolstation, plotseling onwel geworden en overleden, alvorens hulp verleend kon worden. De doodsoorzaak is 'hartverlamming. Aardbeien in November. Als een gevolg van bet zachte herfstweer werden Maandag aan de Beverwykscbe groenten- en fruitveiling aardbeien te koop aangeboden. Overbevolking der ge vangenissen. Dezer dagen maakten we er melding van, dat de gevangenissen in Amsterdam propvol zyn en dat ver schillende personen bun kleine straffen van twee of drie dagen op de politiebu- reaux moeten uitzitten. Deze toestand kan natuurlyk niet bestendigd blyven, zoodat er elders plaats voor overtollige gevan genen moet worden gezocht. Zooals bekend, worden talryke over treders der wet veroordeeld tot het beta len van een geldboete subs, eenige dagen hechtenis. Dez veroordeelden zyn geen misdadigers, doch menschen, die b.v. een bekeuring hebben opgeloopen. Door de tydsomstandigheden nu kunnen talrijke menschen, die vroeger geld verdienden, de boete's niet meer betalen en besluiten ze eenvoudig de straf uit te zitten, omdat ze toch werkloos zyn. Deze menschen komen zich dan als de tyd voor het uitzitten van de straf is aan gebroken, aanmelden, en hooren dan, dal men ze niet kan herbergen, zoodat ze op een anderen datum maar eens moeten ko men hooren. Deze handelingen brengen een hoop rompslomp mede en derhalve zal men tot uitbreiding van het aantal gevangenissen moeten overgaan. Zooals bekend, heeft men ie gevangenissen te Alkmaar en te Utrecht gesloten, vanwege de tydsomstandigheden. Het is niet waar schijnlijk, dat men die te Utrecht zal her openen. In Soheveningen staat ook een cellen barak uit den mobilisatietijd, welke zeer geschikt ls voor dit soort gevangenen, DEFENSIE EN DE VERBODEN VEREENIGINGEN. In de M, v, A. aan de Tweede Kamer Inzake de Defensiebegrooting 1935 her innert de Minister er aan, dat de Rogee- ring verleden jaar een uitvoerige uiteen zetting gaf nopens de omstandigheden, welke den Minister hebben genoopt het lidmaatschap van de S.D.A.P., N.V.V. en aanverwante organisaties voor militaire ambtenaren en burger ambtenaren ressor- teerendo onder het Departement van De fensie, te verbieden. Sindsdien hebben zioh geen omstandig heden voorgedaan, welke den Minister in deze van standpunt kunnen doen veran deren. Algeheele zekerheid, dat onder de mili taire ambtenaren niet een enkeling zal zyn te vinden, die, in stryd met het gege ven verbod, aangesloten is by een voor hem verboden organisatie, is uiteraard niet te geven. Tot dusver zyn by de zeemacht, als gevolg van overtreding van het hierbe- doelde verbod, geen militairen ontslagen; ten aanzien van één reserve-officier van de zeemacht is nog een onderzoek gaande. Van de landmacht zijn ontslagen: van de beroepsmilitairen: een vrywilli- ger beneden den rang van sergeant; van de militairen behoorende tot het reservepersoneel der landmacht: 5 re serve-officieren, 3 reserve-onderofficie ren. Voorts is aan 23 reserve-officieren en 7 reserve-onderofficieren, die aangesloten waren by een vereeniging, waarvan het lidmaatschap voor den militair is verbo den, op hun verzoek ontslag uit den mi- litiren dienst verleend. Ten aanzien van 28 reserve-officieren is het onderzoek nof gaande. >n*j_ p. ibouw Coöp. S— .abriek n affinarierij „Dintelcord". Gisteren hield de Coöp. Suikerfabriek en RaJfinadery „Dinteloord" te Roosen daal een buitengewone algemeene leden vergadering. In zyn openingswoord her dacht de voorzitter, dhr W. Kakebeeke, in treffende bewoordingen den overleden secretaris, dhr Iz. P. van der Weele, die zooveel heeft beteekend voor Dinteloord. Dit werd door de vergadering staande aangehoord. Hierna werd 'het hoofdpunt behandeld, n.l. het voorstel van het bestuur tot Con versie van de nog uitstaande 5 pet. obli- gatieleening f 1.165.000 groot na de uit loting die in de maand October heeft plaats gehad, in een 4 pet. obligatielee- ning, groot f 165.000 tegen een koers van uitgifte van 99 pet. Het voorstel werd by acclamatie aangenomen. Stichting Nederlandsche Zulvelcentrale. De Minister van Economische Zaken heeft A. benoemd voor bet tydvak. aanvan gende den dag van het in werking treden van deze beschikking en eindigende op 1 November 1935: I. tot leden van de Zuivel-Steuncommis- sie, o.a.: J. Biemond Pzn te Bleiswyk; J. Bosselaar te Aagtekerke; A. N. Vaan drager te Rotterdam; II. tot voorzitter der Zuivel-Steuncom- missie: L. F. Britzei te Usquert (Gr.); tot ondervoorzitter: G. J. Blink te Wasse naar; III. tot leden, die met den voorzitter en ondervoorzitter der Zuivel-Steuncommis- sie het dagelyksch bestuur der afueeling „Zuivelsteun" vormen: J. A. Geluk te 's-Graveuhage; Th. C. Geu'dekker te 's-Gravenhagu, A. Ha"*tog te Wassenaar; H. Ruyter te Arnhem; AN. Vaandrager te Rotterdam; A. van ijnen te Gouda; benoemd tot secretaris van de Zui- vel-Steuncommissie: Th. G. Geudekker te 's-Gravenhage; benoemd tot voorzitter der Zuivel- Exportcommissie: G. J. Blink te Wasse naar; tot secretaris Ir M. de Vos te 's-Gravienhage. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 Nov.: Zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind, ne velig tot zwaar bewolkt, aanvankelyk wei nig of geen regen en iets kouder. Stor mwaarsch uwi ngsd i enst. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9 u. aan alle posten. Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6