Nootjes Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw EER DINS Dinsdag 4 u. 47 min. meiajw van da vakschool 88.80 en voor daw van de Openbare U.L.O. niets. Spr. is voor betaling. Ook dhr v, Liere verklaart zich hier- voor «n ondersteunt het voorstel van dhr de Jonge. Weth. V, d. Have wijst er op hoe moei lijk het ia geweest om de begrooting 1985 kloppend te krijgen. Deze uitgave is niet noodzakelijk. De voorzitter zegt, wanneer we dit doen moet er nog meer op eigen instellingen worden bekort. Dn deze moesten nu reeds 10 pet. gekort worden. Met 2 st. tegen (dhra v. Liere en De Jonge) wordt het praeadvies van B. en W. om niet te betalen ingewilligd. B. en W. adviseeren om voor de 24-uur telefoonregeling een bedrag te voteeren van 1 cent per inwoner. Dhr Fraanje verklaarde er tegen te zullen stemmen. Hij kon de noodzakelijkheid hiervan niet inzien. De andere leden zijn alle voor. Tot betaling besloten. Vaststelling gemeentebegrooting 1935. Dhr de Jonge verklaarde namens de commissie dat in hoofdzaak met het ge voerde beleid kon worden meegegaan. Toch wil de commissie wijzen op de post straatverlichting. Een post van f 1300 werd niet overdadig genoemd. Gevoteerd werd f 1200. Dhr Wisse vindt dit nu juist een post om eens flink op te bezuinigen. Dhr Fraanje zegt: er is ai jaren ge vochten voor goed licht, en zouden we nu de lichten doovea? Na 'nhreede bespreking werd besloten om dezen post vast te stellen op f 140O. Over de post vergoeding voor vaccinee ren was verschil van meening in de com missie. Besloten werd deze post te hand haven. Jaarwedden post voor 'openbare wer ken. Het loon van de werklieden werd voor die van Kapelle bepaald op f850, die van Biezelinge op f 825. Een lid stelde voor om het klokluiden af te schaffen en hierop te bezuinigen. De meerderheid der commissie was hiervoor niet te vin den. De bijdrage voor het Fanfarekorps „Ons genoegen" blijft gehandhaafd. Een lid verklaarde zich tegen deze suhsidiee- ring. DezS1 post wordt met 10 pet. ver minderd, evenals de subsidie bewaar school. De heer Wisse vraagt of het bestuur der bewaarschool nu ook de salarissen mag verminderen. De voorz. antwoordt: dit laten wij aan de bevoegdheid der be sturen over. De commissie adviseert tot vaststelling met een 'Ontvang en uitgaaf van f 75976.79 en een post voor onvoorzien ad f 1558.68. Aldus besloten. De belastingen voor de gemeente dienst jaar 1935 worden aldus vastgesteld: op centen gemeentefondsbelasting van 20 op 75, personeele belasting van 75 op 165 en niet op 175 gelijk eerst was geraamd. De opcenten voor de vermogensbelasting moeten van 50 op 40 terug gebracht wor den, volgens regeeringsvoorschrift. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Alleen deelde de voorzitter nog mee, dat met de betrokken gemeentebesturen door Ged. Staten was geconfereerd over de grenswijzigingen der gemeenten. Dhr Fraanje vroeg nog om verbetering van de inrij bij den heer Slabbekoorn in Eversdijk, waarop toezegging volgde. Kloeting©. Vrijdagavond gaf de Chr. Mondorgelclub „Inter Nos" een uitvoering in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, Ds J. A. Raams, sprak in zijn openingswoord over de macht van de muziek, er den nadruk opleggend, dat de muziek der ziel de ziel is van de muziek. Het rijke en afwisselende programma werd op uitnemende wijze afgewerkt. Het was duidelijk te hooren, dat de club on der de uitstekende leiding van den heer van Sprang goede vorderingen had ge maakt. Vooral de gewijde liederen werden heel goed ten gehoore gebracht. Een aardige pantomine wekte de lach lust op en verschillende voordrachten wer den met aandacht aangehoord. Ook een zangstukje, door een paar leden gezongen en begeleid door de muziek, klonk aardig. Een fijn tableau „de pelgrim" was een waardig slot voor dezen avond. Ds Raams «loot deze bijeenkomst met een kort woord en dankgebed. .Nisse. In de Vrijdagavond gehouden gemeenteraads-vergadering was afwezig d'hr H. Dane. De verordening in verband met de Winkelsluitingswet werd opnieuw vastgesteld. Een adres van het gemeente bestuur van Goes inzake bijdrage U. L. O. werd aangehouden tot de volgende verga dering. Verordening op verdeeling en bevolking enz. werd gewijzigd in verband met ver zoek van den A. N. W. B. De gemeentebegrooting voor 1935 werd voorloopig vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f23494.86, met een post voor on voorzien groot f 1075.90. De opcenten op de gemeentefondsbelasting werden ge bracht op 50. Daarna sluiting. Oostkapells. Vrijdagavond hield de ko- Ienvereeniging „Onderling Belang" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr A. Willemse Dz. Door den secre taris, d'hr J. Geldof werd het jaarverslag uitgebracht. De penningmeester dhr Jasp. Johse deed rekening en verantwoording van zijin gehouden beheer. Het aftredende bestuurslid dhr W. Back werd als zoodanig herkozen en in de plaats van dhr A. Willemse Dz. die we gens drukke werkzaamheden niet meer in aanmerking wensohte te komen, werd ge kozen dhr J. Kooman. Het bestuur koos a's voorzitter dV J. BmL Voetbal. Arnemulden. De gehouden voetbalwed strijd van Zaterdagmiddag tueechen A. S. G. en U. D. I, uit Serooskerke eidigde met 20 in het voordeel van A, S. C. Rust stand l—O. Autobusomgekanteld. Zater dagmiddag heeft te Heerlen een doodelijk ongeluk plaats gehad. Voor een gemeen telijke autobus reed een jongen op een rijwiel waaraan van achteren een koffer was losgeraakt. De Jongen maakte zulke bewegingen, dat de chauffeur opeens zijn richting moest veranderen en van den weg week. De autobus kantelde, met het gevolg, dat de jongen met zijn rijwiel er onder kwam. Hij werd deerlijk ver minkt en er dood onder vandaan gehaald. Hij bleek te zijn de 14-jarige M. uit Schaes- berg. Café-brandteGorcum. Zater dagmiddag is te Gorcum brand uitgebro ken in het café van dhr Doezer, aan de Nieuwe Haven. Het geheel van hout op getrokken gebouw ging in vlammen op. Slechts enkele meubelen werden gered. De vrouw des huizes trachtte nog een kistje met geld in veiligheid te brengen. Zij snelde naar boven, doch de terugweg werd haar door de vlammen afgesneden. Door het raam moest zij in de dakgoot vluchten, waaruit zij door de brandweer werd bevrijd. Het geldkistje is later terug gevonden. De waardepapieren waren slechts licht beschadigd. De inboedel is laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend, Inbraken in stationsge bouwen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zag de politie in de nabijheid van het stationsgebouw te Echteld een auto, waarmede de bestuurder op ver dachte wijze reed. De politie hield de auto bijzonder in het oog. Toen deze het sta tion passeerde, sprongen er twee personen in waarop men wegreed. Inmiddels bleek, dat een poging tot inbraak in het station had plaats gehad. De laden waren opengebroken en getracht was de brandkast te forceeren. De bur gemeester van Echteld waarschuwde de politie in de omliggende gemeenten als mede de Arnhemsche. Uitgebreide maatregelen werden daarop overal genomen en 's nachts werd te Arn hem een auto aangehouden, waarin drie personen zaten. Met de auto werden ze overgebracht naar het politie-bureau te Arnhem. Bij onderzoek bleek er een groot aantal inbrekerswerktuigen in de auto te zijn. Hoewel de mannen ontkenden de poging tot diefstal in het stationsgebouw te Ech teld te hebben gepleegd, werden zij in bewaring gesteld. Zeer vermoedelijk zijn hiermee de da ders gevat van een groot aantal inbraken, die den laatsten tijd in de stationsgebou wen in de Betuwe plaats hadden. Autobus in beslag genomen. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur heeft de politie in de gemeente Overschie aan gehouden de autobus van de Nat. Reis- vereeniging, die geheel bezet was met passagiers, bestemd voor Amsterdam. De politie sprak eerst met den chauffeur waarna een der politiemannen vroeg aan de reizigers of zij allen lid waren der Nat. Reisvereeniging. Alle passagiers toonden hun lidmaatschapskaart. Vervolgens werd gevraagd of allen 50 cent per persoon hadden betaald. Verschillenden bevestig den dit met ja, waarop werd medege deeld, dat allen de autobus moesten ver laten. De passagiers bleven echter zitten, aan gezien bij het beginpunt, was gezegd, dat de leden dier reisvereeniging mochten vervoerd worden. Andermaal vervoegde zich dezelfde politieman aan de bus en gelastte de autobus onmiddellijk te ver laten en zoo niet, aldus deze politieman, „dan sla ik je er uitl" Schoorvoetend werd aan dit bevel ge volg gegeven en stonden de passagiers op den weg, zonder te weten waarheen. Gelukkig waren er verschillende automo bilisten, die zich over hen ontfermden en ze meenamen óf naar Delft óf naar Den Haag. (Het doet wel bijzonder onaangenaam aan als een kwestie tusschen de spoor wegen en autobus-exploitanten op deze wijze moet worden uitgevochten. Er zijn in Nederland toch ook nog rechtscolleges, die uitspraak kunnen doen, zelfs als het moet op korten termijn.) Ongelukkige val. Zaterdag morgen bad aan bet Hoendiep aan den weg naar Hoogkerk een droevig ongeval plaats. Drie jongens reden per rijwiel achter elkaar, om een Goliathbus de ruimte te geven. Een ijzeren plaat was over den weg ge legd. De voorste der drie jongens kwam met zijn rijwiel over die plaat te vallen. De 17-jarige J. uit Hoogkerk, die als tweede reed, viel over hem heen. Door de snelheid, waarmee hij reed, kwam hij op den rijweg terecht, juist op het mo ment, dat de autobus passeerde. De linkerwielen gingen over hem heen en de jongeman werd dood opgenomen. Het onbewaakte oogen- b 1 i k. Te Someren kreeg de 2-jarige R., in een onbewaakt oogenblik een pan ko kende soep over het lichaam. De kleine liep hicrhii zulke 1; /.'ige brandwanden op, dat m:\' ó-.i' ergste vreest. Ernstig onge '1 op spoarwaj emplacement. Op het «poorwegemplarsinent te Amsterdam is 1 Zaterdagmorgen ernstig ongwral ge beurd. Een spoorwegarbeider werd, ver moedelijk door eigen onvoorzichtigheid, door een trein gegrepen en een vijftien tal meter meegesleurd, alvorens de trein tot stilstand kwam, De 82-jarige man bleek nog te leven, doch zijn toestand was ernstig. Hij zal een been moeten missen, Een treinbotsing. Postbe ambte en hoofdconducteur licht gewond. Zaterdagavond is een personentrein van Nijmegen naar Venlo op het station Grubbenvorst-Lottum in botsing gekomen met een op dit station stilstaanden goederentrein. De goederentrein stond reeds gedeelte lijk afgekoppeld op het eerste spoor, toen vermoedelijk tengevolge van een verkeer den wisselstand ook de personentrein van het eerste spoor het station binnenliep, waardoor de treinen met een harden slag tegen elkaar opbotsten. Dank zij het feit, dat de goederentrein stilstond en de per sonentrein, die in Lottum moet stoppen, reeds vaart venninderd had, bleven zoo wel de locomotieven als de wagons van beide treinen op de rails. Desniettemin veroorzaakte de botsing eenige materiëele schade voornamelijk aan de beide loco motieven, waarbij de machine van den goederentrein vrijwel vernield werd. Van de inzittenden van den personentrein werd een postbeambte aan het hoofd en de hoofdconducteur aan het bovenbeen gewond, gelukkig beiden niet ernstig. De fabrieksbrand te Til burg. In verband met den brand in de „Gulden Vlles"-sigarenfabriek van de fir ma G. en S. Majoie te Tilburg, kunnen wij nog melden, dat de schade aanzienlijk hooger is, dan aanvankelijk werd ver ondersteld. Door de sterke rookontwikke ling zijn namelijk groote voorraden tabak en sigaren, die voor den brand gespaard bleven, vrijwel waardeloos geworden. De totale schade wordt thans derhalve geraamd op anderhalve ton. Nij megenaars inDuitsche gevangenschap. Blijkens te Nijme gen van den landraad der Kreis Cleve ontvangen mededeeling zullen door be middeling van den regeeringspresident te Düsseldorf de Nijmegenaars, die eenigen tijd geleden door de Cleefsche rechtbank, onder beschuldiging van deviezensmokke- larij tot zware gevangenisstraffen werden veroordeeld, zoo spoedig mogelijk op vrije voeten worden gesteld. De Landraad was overtuigd, dat de straf voor deze men seden inderdaad te zwaar geweest was. De gevangenisstraf is kwijt gescholden, maar de boete moot worden betaald. Geheime distilleer der ij en. Door ambtenaren van de belastingen is 'n inval gedaan in het perceel Ledeboerstraat 10 te Enschedé, bewoond door een zeke ren van E., waar een geheime distilleer derij van betrekkelijk primitieven opzet werd ontdekt en in beslag genomen, be nevens een aantal flesschen met gistings vloeistof. Een huiszoeking bij K.'s buur man, zekeren A., leverde tot resultaat op, dat ook daar een distilleertoestel bleek aanwezig te zijn. Ten huize van zekeren van E. te Glaner- brug werden verschillende onderdeelen van een distilleertoestel aangetroffen. S mokkelverwildering in het Zuiden. Belgische douaniers be trapten Donderdag twee personen, die elk met een levend kalf op den rug onder de gemeente Roosendaal de vaderlandsche grens waren overgestoken. Bij het zien der grensbeambten vlucht ten beide mannen terug naar Neder- landsch gebied. De eene kon tijdig de grens bereiken, de andere was echter minder fortuinlijk en had de beambten vlak op de hielen. Slechts enkele meters van de grens verwijderd, wierp hij het kalf van zijn rug om tenminste zelf uit 'hun handen te blijven. Het kalf maakte enkele buitelingen en kwam als gevolg daarvan tot vlak. voor de grens te liggen. Dit ziende, keerde de smokkelaar op zijn scbreden terug en hij trachtte het beest met den kop nog snel over de grens te trekken. Maar terzelfder- tijd was ook een der beambten de grens genaderd, en greep het kalf bij' den staart. Het werd nu een NederlandBelgië strijd met 'bet kalf als inzet. Tenslotte bleef de douanier meester van het terrein. En de menschen die bet zagen lach ten 1 Zedenverwildering 1 (Hdbld.) Er zijn ook reserve-ventie len! De poli tie-autoriteiten te Offen bach bij Frankfort a.d. Main hebben het politiecorps gemachtigd tot een drasti- schen maatregel tegen wielrijders, die des avonds zonder licht rijden. Wielrijders, die gewaarschuwd wor den, schijnen 'gewoonlijk zich naast 'hun fiets loopend te verwijderen, en na uit bet gezicht van den politieman te zijn ver dwenen weer op de fiets te stappen. Ten einde dit euvel tegen te gaan, mo gen de politieagenten voortaan van een fiets, die zonder licht hereden wordt, de banden laten leegloopen en het ventiel in beslag nemenl Buurvrouwen raakten aan het vechten. Op de Oranje- gracht te Leiden was gisterenmiddag mej. B., die daar op een bovenhuis woont, be zig met het zeemen van glazen. Daarbij' deed zich het onvermijdelijk geval voor, dat eenig water 'Omlaag viel. Hierover wond de bewoonster van het benedenhuis, mej. G., zich zoozeer op, dat tusschen de beide vrouwen een heftige woorden wisseling en tenslotte een formeele vecht partij ontstond, waarbij mej. G. haar bo venbuur met een schroevendraaier een steek aun den hals toebracht. De wond Keek echter niet van ornstigen aard te rijn «n nadat de juffrouw aan het Aca demisch Ziekenhuis was verbanden, kon zij naar huis terugkwrea. De politie heeft van het voorgevallene procesverbaal opgemaakt. Kantongerecht te Middelburg. Overtreding InvaliditeitswetM. S„ te Kapelle, 30 m. f0.60 b. a. 1 d.ih. voor iedere boete. Beschermde vogels te koop aanbieden: G. M. te Oudelande, Geen straf. Overtreding veiligheidsbesluitM. H. K., te Colijnsplaat f 10 b, s. 10 d.h. Op een binnenwater eenig geoorloofd vischtuig bij zich hebben: N. J. H. te We- meldinge, f 5 b. s. 1 week tuchtsch. Met een voertuig op den tramweg ver blijven en een trein in zijn loop belemme ren P. J. te Borgen op Zoom, f 10 b. a. 5 d.h. Visschen met eenig vischtuig van 16 Maart tot 01 Mei: P. B. Azn te Kwaden- damme f 1 b. of 1 d.h.; L. B. Az. te Hoe- dakenskerke, f 1 b. of 1 d.h. Visschen op gedeelten van de Wadden zee in verboden tijd: G. de R. te Yerseke, f 20 b. of 20 d.h. Als schipper van een vaartuig niet den naam van den schipper op voorgeschre ven wijze aangebracht hebben: A. J. van G., te Rotterdam en G. L., gedomiciliëend te Halsteren, f3 b. of. 3 d.h.; A. van W., a.b. sleepachip „Beteie" f3 b. of 3 <ih. Ankeren op verboden plaats: A. P., a.b. schip „Naphta", f25 b. s. 5 dJh. Zonder vergunning van den M. v. W. over de kanaalgronden met een voertuig rijden B. A. te Vlissingen, berisping. Zich op een overweg begeven, terwijl een trein nadertE. A. E. M. S., te Krui- ningen, vrijspraak. Rijden met een voertuig, met een la ding breeder dan 3 M.: M. V., te Arne- muiden, Vrijspraak. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden: A. G. Z., te Kamperland, f 5 b. of 5 d.h.; J. H., te Meliskerke, f 1 to. of 1 dh. Te Vlissingen waren, niet zijnde ge drukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden zonder vergunning van B. en W.: W. J. A. te Rotterdam, f3 b. s. 3 dagen 'h. Idem te Goes H. B. te Rotterdam, f 2 b. s. 2 dJh. Te Goes als bestuurder van een motor rijtuig daarmede zonder noodzaak blijven staan op een weg: A. J. A. H., te Bergen op Zoom, f 1 b. s. 1 d.h. Door misbruik van gezag uitlokken de overtreding In de gemeente Serooskerke een trekdier besturen terwijl men den leef tijd van 14 jaren nog niet heeft bereikt: W. V. te Serooskerke, Vrijspraak. Te Zoutelande waren op voor het pu bliek toegankelijke plaatsen verkoopen: A. J. R., te Middelburg, f 1 b. s. 1 d.h. Te Meliskerke buiten noodzaak aan een woning schellen G. J. van M., te Melis kerke, f 10 b. of 10 d.h. Te Meliskerke op een openbare plaats met dobbelsteenen spelen: J. B. te Vlis singen, f 3 b. of 3 d.h. De groote tentoonstelling te Hannover. Een modeshow op kippengebied. De opening eener tentoonstelling gaat in Duitschland met meer ceremonieel ge paard dan bij ons en men is er ook betrek kelijk vroeg bij. Precies om 9 uur 's mor gens waren de autoriteiten in de hall bij den ingang verzameld en zette een kapel een flinke marsch in. Hierop nam de eerste burgemeester van Hannover het woord, sprak over het feit, dat deze ten toonstelling voor zijn stad van groot be lang was, daarna kwam de leider van de vakgroep „tentoonstelling pluimveehoude rij" aan het woord en begon onder leiding van bestuursleden een omgang over de tentoonstelling. Er zou geen beginnen aan zijn de dieren te beschrijven; over het algemeen was de kwaliteit zeer goed, gezien den jongen leeftijd der dieren. Nu komt alles in Han nover mooi tot zijn recht omdat de Stadt- halle, een groot schouwburg- en feestge bouw der stad met enorme restaurants, tuinen, enz., zoo bij' uitstek geschikt is voor een tentoonstelling. Twee ruime za len, een van 140 bij 45 Meter en de andere 90 bij 32 M. wil wat zeggen en bovendien uitstekend licht overal. Doordat men over veel ruimte beschikt kunnen de paden tus schen de kooien-rijen flink breed zijn. Ook is bet practisch dat bij elk ras op cartons met flinke groote letters de naam van het ras vermeld wordt. De rijen kooien staan prachtig recht in het gelid, van onder afgedekt met grijs katoen. Als strooisel wordt stroohaksel gebruikt, dit blijft mooi schoon en veroorzaakt niet zoo'n hope- looze stofboel als zaagsel of turfmolm. Het beste geniet men van zoo'n tentoon stelling als men haar bezoekt onder leiding van een van de bestuursleden die er ge heel „in" zit en van elk ras wat bijzon ders weet te vertellen. In Hannover had den wij bet voorrecht begeleid te worden door den heer Rübenstrunck, die de rol van propagandist in het Bestuur vervult. Dat is ook al weer een bijzonder nuttige functie, al maanden van te voren wordt de pers bewerkt om belangstelling te wekken en een groot deel van het bezoek hangt dan ook af van de activiteit en capaci teiten van den propaganda-loider. Gelukkig heeft mer in Duitschland een stokje gestoken voor net maar "aak fok ken van allerlei nieuwigheden. In de nieu we vormen of kleuren moet driu jaren doorgefokt warden alvorens men weer wat anders mag probeer sta- Dat voorkomt een wilde fokkerij en tevens allerlei hen- deletrucs, die er op berekend zijn den f-r- geloozen fokker er in te laten Ioopen. Niet minder dan 100 speciale clubs bobben thans geëxposeerd en 30 dezer clubs hou den meteen hun jaarvergadering. De hoogste onderscheiding voor oen dier is een V, d.w.z. voortreffelijk en nu is het eigenaardig, dat van de 19 V's die ©- uit gereikt zijn er niet minder dan ld aan duiven toogowezen zijn, verder éin aan kippen (Rhode Islands), één aan krielen (eveneens Ilhode Islands) «n één aan loopeonden. Interessant vond ik de z.g. Vorwerk- kippen, gefokt door den heer Oskar Vor- werk in Hamburg. Deze had n.l. liefheb berij voor Lakenvolders, dus kippen met zwarte koppen, halzen en staarten en een wit lijf. Hij hield deze dieren in oen stadtuin, waar ze spoedig door het stof in de lucht vuil en groezelig werden. Van daar dat hij trachtte het wit te vervangen door bruingeel, wat hem ook gelukt is. Er ontstond dus een zeer mooie kip, met een geel-bruin lijf en vóór- en achterstuk zwart. Er was een brons kalkoen, dia boven alles uitstak. De andere kalkoenen had den nog flink ruimte in hun kooien, dit exemplaar, dat evenals alle andere die ren in 1934 geboren was, vulde eigenlijk de geheele kooi. De Duitschers zijn zoo, ik zou haast zeggen, onopgemerkt gekomen op een peil dat de wereld verleden jaar op de inter nationale tentoonstelling in Rome ge woonweg in verbazing bracht. Ik heb er toen reeds op attent gemaakt dat feitelijk in Rome Engeland onttroond is op dit gebied en de Duitsche inzending tot do besten behoorde. Ook op ander gebied blijkt dat. In Lon den is 22 October begonnen de z.g. Dairy Show, een der grootste pluimveetentoon stellingen in Engeland. Welnu, daar is men thans al blij me» 3000 dieren en in Hannover zaten er al 7000 en nog wel jonge dieren van 1934. Zeer belangrijk voo-- d-» bedrij'f «pluim veehouderij in Duiis^ l-.v i zijn de z. g. haner - *"ngen, ook in Han nover «dn plaats -.na. jJit zijn stamboek hanen (Wi ïorn) w: jx* i de afstam ming nauwkeurig bekend is. Deze banen worden streng gekeurd op uiterlijk voor komen lichaamsbouw, kracht, gezondheid en worden op tentoonstellingen na ge- exposeerd te zijn, bij opbod verkocht. Daardoor krijgen de boeren een pracht ge legenheid bun dieren met eerste klas fok- materiaal te paren en voldoende goede kuikens op te fokken. Overal in het rijk worden zulke hanen- veilingen gehouden; een zeer belangrijke zal 'op 1 Dec. in Frankfort gehouden war den. Dat &t opleving in Duitschland valt te constateeren, blijkt ook uit de inzendin gen der industrie. Er waren weer heel wat mooie stands van voederhandelaren, waaronder ook de roode levertraan-emul sie vertoond werd, welke dient om de dooiers der eieren donkerder te maken. Ook broodkasten en broedmachines zijn weer aanwezig en een heel mooie inzen ding van professor Meiszner, een bekend specialist voor pluimveeziekten aan de Diergeneeskundige Hoogeschool te Han nover, trok zeer de aandacht. Onder de vakpers staat de firma Pfen- ningstorff in Berlijn nog steeds bovenaan. Zij geeft een zeer goed pluimvee-weekblad uit, dat zich gunstig onderscheidt van wat bier in Holland geleverd wordt op dat ge bied, doordat allerlei artikelen met den naam der schrijvers onderteekend worden en men steeds tracht deze artikelen met de nieuwste gegevens der wetenschap in overeenstemming te brengen. Er viel in Hannover veel interessants te genieten op deze tentoonstelling. Wie nul binnenkort meer in de buurt eens wat goeds wil zien moet de datums van 17 en 18 November noteeren. Dan is er in Gent een ©en bedrijfspMmvee,ïtoonstelling, die zeer zeker de moeite waard zaï zijn en waar ik binnenkort op terugkom Dt B. J. G. TE HENNEPE. Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Nov.: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Z.W. tot Zuidel. wind, nevelig of half tot zwaar bewolkt, later toene mende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans op re gen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Uitg.: N.V. Emergo" ter Bureau Postch Bijkantoor 3 Directeur Dit nu mi Wij hebbe H. Colijn d het algeme woordde re« gegeven. Nu de o: schenen zijn aanhalingen Cor Bij de bes werd er doe zen, dat de onderwijs ex bijzonder or aantal kleini baar onderw Hieruit vc bijzonder one moeten plaat tot samenvof hooren over „Echter a twee voorwa is, dat de do de vrijheid n den aangeta: dat niet een eigen inzicht zondere scho gehandeld m wettelijke no' niet in strijd In verband standers van oproep gericl king te betoo „Laat men willig denzelf ook bij het o is. Al dadelijl den kring vs schoolvereeni wil is ook n( samenwerkinj groepen. De Nationaal Sc mij, hier den nu vrijwillig door den noo geering andei den voorgesti verkrijgen w: willige bezuin verd." Aantasti In verband Over aantasti lagere Overb< nister Galijn: „Elke strek mindering va ring geheel worden bebee oogenblik en door bet ben oogenblik gev< van bewegings treft, niet alti is niet meer beperking bon ment in, dat zen mag, en stimulans bev versterken vai blijven." De Er zijn vel ei zijn voor den aan verschill drijfsleven ve ook niet aan Minister volgende geze „Wat is bet oogen beeft bet bedrijfslev in de Kamer ring geen doel de brandweer, en, nauwelijk zijnde, weghol om daar wee aan te vangen Een beter neer ik zeg, Kabinet zich van lekken, vernieuwen bouwvallige geheel en al grondige verbc plaats hebben Nu ontken zich ook bezi noemde werk, die dreigen c stappen van le maar ik ontke: noodzakelijke bet buis over 1 Co d he va w< O Stand van Zaterdagmorgen 10 n.: 750. Licht op voor fietsen:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6