DE ZEEUW TWEEDE BLAD Staten-Generaal. Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie MISTI HOESTWEERI VAN MAANDAG 12 NOV. 1934, Nr 37. TWEEDE KAMER. Algemeene beschouwingen Rijksbegroo- ting. Minister Colijn aan het woord. (Vervolg van Zaterdag.) De beer Aalberse sprak over den eisc'h van een organisatorische ordening van bet bedrijfsleven. Aangenamer zou bet spr. geweest izijn, als de beer Aalberse zijn toevlucht in bet concrete bad gezocht Hij ontkomt niet aan bet vaagheidsver- wijt. Voor nieuwe vormen is zeker plaats. Maar uit de maatschappij zelve tkome bet initiatief op. En bet algemeen belang ko ine niet in bet gedrang. Mutatis mutandis gelden deze dingen voor de industrialisatie. Spr. was voor de drooglegging der Zuiderzee, omdat onze betalingsbalans wel eens niet meer zou kunnen toelaten den ontzaglijken invoer van grove bodemproducten. Maar bij de industrialisatie bedenke men, dat wij voor grondstoffen op bet buitenland zijn aan gewezen. Het vraagstuk is niet op te los sen met leuzen en frazen. Men beeft te doen met harde cijfers en met harde fei ten. De eenige juiste basis voor de indus trie is de rentabiliteit. Deze eisch is grond voorwaarde. Daarmee houdt de kapitaal- verstrekking verband. De regeering staat afwijkend tegenover de gedachte, eener centrale industriebank. Men verwijt de regeering, de aanpas sing aan een lager levensniveau eenzijdig te leiden. Maar rechtstreeks heeft de overheid in het particuliere leven ook niet in de loonen ingegrepen. Zij decre teert niet de loonen in de beschutte be drijven, die meerendeels nog zeer hoog zijn. Men zou der regeering eerder kun nen verwijten eenzijdigeid ten nadeele van het kapitaal. De crisispachtwet is er een bewijs van. Men vraagt nu maatrege len op het terrein van het hypotheekrecht, juist dus bij bevoorrechte schuld. Wat moet de overheid antwoorden, als de tal rijke gedupeerden den minister den dag, nadat de maatregelen zijn genomen, zou den zeggen: „Ziehier uw resultaat, Wat doet gij nu voor mij?" De regeering wijst echter niet elk hulpdenkbeeld bot af. Zij overweegt de zaak. Men beveelt devaluatie aan, wette lijk of door loslating van den gouden standaard, Voor- en tegenargumenten zijn uitgeput. Tegenover de. zeer twijfelachtige voor- deelen staan de herhaaldelijk genoemde nadoelen. De regeering handhaaft haar standpunt, dat er moet zijn aanpas sing en geen devaluatie. Dat de omvang van den uitvoer niet afhangt van het goud, bewijst het feit, dat de uitvoer van het goudblok zich niet onaanzienijk beter heeft gehandhaafd dan van de an dere landen. Nederland ondervindt moei lijkheden, ja. Door de duurte. Daarom is aanpassing noodig. Werkloosheid en steun. Is het elders in de wereld beter dan bij ons? Hebben de monetaire experimenten in de Vereenigde Staten de werkloosheid ver minderd? Neen. In Engeland is het werk loosheidspeil niet lager dan hier en neemt de werkloosheid den laatsten tijd zelfs toe. De regeering stemt volkomen in met wie zeiden, dat de oplossing van de werk loosheid moet worden gezocht in het op nemen van de arbeiders in het normale bedrijfsleven. Aan vervanging van vrou welijke door mannelijke arbeidskrachten in fabrieken zijn vele moeilijkeden ver bonden, voor de vrijkomende vrouwen als anderszins. Dit d w i n g e a d opleggen is zeer moeilijk. In welk land is de steunregeling beter dan hier? Feilloos is de regeling der regeering niet. Kan men fouten er in aantoonen, dan zal de regeering ze onder de oogen zien. De regeering kan niet het standpunt innemen, dat onder alle omstandigheden FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 74) —o— „Wel juffrouw Cleveland, u ziet het ons niet aan, dat we broer en zuster zijn, hè?" zei mevrouw Pater, trachtend haar teleurstelling te verbergen, want ze vond het heerlijk iemand een poets te bakken, maar Ruth liet zich niet vangen. „Er is wel eenige gelijkenis", zeide ze, van den een naar de ander kijkend. „Mis schien niet zoo zeer in wezen als wel in de uitdrukking". „Zie je wel, dat heb ik al zoo vaak be weerd, Flora", antwoordde haar broer. Hij noemde haar altijd Flora, hoe ze er ook over mopperde. „We hebben nu een maal allemaal een naam van onze ouders meegekregen", zei bij, als ze er zich tegen verzette, „en Flora is juist een geschikte naam voor een wuft, luchthartig vrouw tje als jij bent. Tina, wat een onzin! Ian is een oude dwaas, maar hij moet doen wat hij wil, doch ik noem je Flora." Juffrouw Durnford kwam binnen ener steun van derden bulten beschouwing inoiet worden gelaten. Wel wil de re geering welwillend overwegen, wat de heer Aalberse vroeg om aan de parti culiere liefdadigheid meer armslag te verschaffen. Zelfs wil de regeering toe zeggen, dat zijl een tegemoetkoming zal verschaffen voor den komenden winter inzake Winterhilfe. Tot op den dag van heden is bij de re geering nog geen enkel voorstel met be trekking tot het industrieels leven van het werkfonds ingekomen. Spr, zegt dit niet als een verwijt aan het werk fonds. Het heeft heel veel projecten te onderzoeken. Als iemand voorstelt een kolenmijn te ontginnen, moet die zaak worden bekeken. Als een ziekenhuis te Rotterdam wordt gebouwd, is dit geen versteviging van de oeconomische volks kracht. Wat betreft de houding der re- geering tegenover poli tieke partijen, geen der genomen maatregelen is bedoeld als een Eeuwig Edict. De regeering volgt nauwkeurig de verschillende stroojningen. Het streven naar een ander staatkundig stelsel is op zichzelf geen reden tot uitsluiting van aanhangers van benoembaarheid. Een bloote verklaring, dat men alleen met le gale middelen zijn doel wenscht te be reiken, is niet onder alle omstandigheden vadoende. Van evenveel beteekenis zijn de gedragingen. De N.S.B. heeft nog een weerafdeeling. Som mige organen der S.D.A.P. treden nog wel eens op, op een manier die er niet toe meewerkt, de uitsluiting van het de partement van defensie op te| heffen. Maar de regeering blijft de bewegingen volgen. Spr. dankt voor den ontvangen steun en heeft geen ander doel dan in loyale samenwerking tusschen regeering en par lement ons volk onder Gods zegen door den moeilijken tijd zoo goed. mogelijk heen te helpen. Vermelding verdient nog, dat bij den aanvang der zitting ook het ontwerp tot contingenteering van den invoer van rij wielbanden z.h.st. werd aangenomen. ONZE VERHOUDING MET BELG IE. De tweede sluis bij Terneuzen. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer in zake de begrooting van het Departement van Buitenlandsche Zaken herinnert de minister er aan dat hij1 reeds eerder met den meesten nadruk heeft doen blijken van zij'n naar hij meent te mogen aan nemen door de overgroote meerderheid der natie gedeelde overtuiging, dat een wel geregelde verhouding tusschen Ne derland en België ook voor ons land van overwegend belang is te achten. Hij heeft verder zonder voorbehoud te kennen ge geven, bereid te zijn tot volledige mede werking, ten einde tot heil van beide lan den met België op aannemelijken grond slag tot overeenstemming te komen. Het verwijt, dat de minister den ernst van deze zaak niet voldoende zou inzien, wordt door hem dan ook met beslistheid afgewezen. Inderdaad is in een vorige periode, toen, van de zijde van de Belgische Re geering de medewerking van de Neder- landsche Regeering werd gevraagd, voor den bouw van een tweede sluis bij' Ter- neuzen, dezerzijds als gedeeltelijke, moge lijke compensatie daarvoor genoemd de wegneming van den „stop van Lixhe". De gedachtengang daarbij was, dat de Nederlandsche Regeering bereid was aan de begrijpelijke verlangens van Gent te gemoet te komen, omdat zij1 van een ter ritoriale situatie geen beletsel wil maken voor de vervulling van Belgische wen- sohen, waarvan ziji de redelijkheid ten volle kan erkennen, maar dat zij dan ook aan België de blijken van een overeen komstige gezindheid mocht vragen door aan te dringen op de opheffing van een op Belgisch territoir gelegen belemme ring van de scheepvaart naar en over Nederlandsch gebied. Christelijk Historische Unie. Zaterdagmiddag werd te Middelburg in het gebouw der G. J. M. Vereen, een goed bezochte vergadering gehouden van het bestuur van de Kamörkringvereeniging volgde een vroolijke begroeting tusschen de twee oude vrienden. „He, dat doet een meusch goed u weer te zien, majoor", zeide ze hartelijk. „Op mijn woord, juffrouw Jem", zeide hij ernstig. „U ziet er uitstekend uit i beslist jonger, dan toen ik u de vorige keer zag. Ik begin me zelf een ouden ke rel te voelen. Maar veertig jaar rondtrek ken in de wildernis pakt je aan." En hij streek zijn snor op en keek met zijn ge wonen slaperigen blik naar Ruth. „Het is heelemaal niet noodig iedereen je leeftijd te vertellen, Cecil", zeide zijn zuster verwijtend. „Als jij nog steeds vrij gezel bent, is dat alleen je eigen schuld. Maar „Mevrouw Pater u hoeft geen kwaad van den majoor te vertellen", kwam hier juffrouw Jem haar vriend te hulp. Hij en juffrouw Durnford kenden elkaar al lang en er waren maar weinig menschen, die elkaar meer achting toe droegen dan deze twee. Voor het bezoek afgeloopen was had juffrouw Jem den avond bepaald, waar op de majoor moest komen dineeren en bij had baar uitnoodiging met veel ge noegen aangenomen. „We zullen nog een heer vragen om u gezelschap te houden", had juffrouw Middelburg met die beeturen van de Sta- tenkieskringen in geheel Zeeland onder leiding van Mr R. M. van Dusseldorp, voorzitter van den kamerkring Middel burg. Deze vergadering was voornamelijk be legd om te hespreken de a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten. Eerst werd elke sta- tenkring onder de loupe genomen, wat be treft organisatie, activiteit, enz. Gewezen werd op de actie van de N S. B. en Ghr. Dem. Unie. Verschillende pro pagandamiddelen werden besproken, zoo als propaganda-oommissies, huisbezoek, lectuur, enz. Ook het doen optreden van ChT. Hdst. Kamerleden, idem leden der Prov. Staten, Of andere vooraanstaande personen in de Unie. Verschillende perso nen hebben reeds toezegging gedaan in den a.s. winter een spreekbeurt te vervul len. De aandacht moet ook gevestigd zijn op de jonge kiezers. Op sommige plaatsen heeft zich een jongerengroep gevormd. Om het Chr. Hist, orgaan „Het Zuider Unieblad" beter aan zijn doel te doen be antwoorden, werd naast de redactie een perscommissie van 3 personen benoemd. Nog werden de voordeelen en de nadoe len besproken om met één lijst voor geheel Zeeland te komen of met meer lijsten. Een besluit hierover werd nog niet genomen. Dit zal eerst geschieden, als de groslijst binnen is. Vanaf de bestuurstafel werd de voor zitter Mr R. M. van Dusseldorp onder in stemming van alle aanwezigen, hartelijk gelukgewenscht met zijn benoeming tot burgemeester van Goes. Deze dankte hiervoor en deelde nog mede, dat hij dn verband met deze benoe ming Statenlid zal blijven, tot de zittings periode om is, maar dat bij voor de nieu we verkiezing zich als zoodanig niet meer beschikbaar zal stellen. Grenswijziging der gemeenten op Zuid-Beveland. Zooals gemeld, zouden Ged. Staten eind vorige week vergaderen met de gemeen tebesturen welke betrokken zijn bij de op- beffing van Kattendijke en de daarmede in verband staande grenswijzigingen. Deze vergadering heeft Vrijdag plaats ge- bad. In het algemeen bleek, aldus meldt de „Midd. Grt.", dat de verschillende ge meentebesturen de betreffende plannen van Ged. Staten toejuichen en alleen Kat tendijke zich er tegen verzetten zal. En kele details zullen nog gewijzigd worden; zoo zal b.v. Kapelle ongeveer evenveel grond afstaan als ze aan de andere zijde weer terugkrijgt; ook tusschen Biezelinge en Scbore zal de gren3 een weinig gewij zigd worden; Goes krijgt de haven in eigendom (was tot nu toe alleen in on derhoud bij Goes) enz. Maar de belang rijkste punten zullen zijn: opheffing van Kattendijke; uitbreiding van Kloetinge met Kattendijke en Wilhelminadorp. en uitbreiding van Goes met 80 90 H.A. naar den kant van Kloetinge. Te verwachten is, dat binnenkort in elk der betrokken gemeenten een commis sie uit de ingezetenen over dit voorstel haar oordeel zal moeten uitspreken. Arnemuiden. Zaterdagmorgen, toen de landbouwer G. uit Klevers'kerke met een met bietenioof beladen wagen van het land kwam gereden, braken bij het inrijden van den Burgemeester Lantsheerweg de leid sels, waardoor hij' de macht over zijn paard verloor. Dit 'had tot gevolg, dat de wagen met loof in de sloot tereoht kwam, onderst boven met de wielen naar boven. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De aanvaring bij Terneuzen Het Deensche s.s. „Erik Boye", dat, na in aanvaring te zijn geweest met het Duitsche s.s. „Edith Howald", om zinken te voorkomen bij Walsoorden op de Zuid plaat aan den grond was gezet, is Zater dagmorgen, nadat het lek in den scheeps wand voorloopig is gedicht, door een zes tal sleepbooten van de Towage en Sal vage Union te Antwerpen vlotgetrokken en naar Antwerpen gesleept. Hier zal getracht worden de schade, welke zeer ernstig is, te herstellen. Vlissingen. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesvereeniging een vergadering in het Militair Tehuis. De voorzitter, dhr P. G. Laernoes, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en deelde mede, dat dezen winter nog verschillende sprekers Durnford terloops gezegd en verder was er niet over gesproken. „U heeft heelemaal niet gezegd, dat mijnbeer D'esmond die andere beer was", zei Ruth, toen mevrouw Pater en haar broer vertrokken waren. Ze had er zich wel een beetje over verbaasd, dat juf frouw Jem den naam niet noemde. „O, dat zou mevrouw Tina's tong maar weer in beweging gebracht hebben", ant woordde juffrouw D'urnford haastig. „Ze heeft nooit een goed woord voor mijnheer Desmond over. Bovendien keek ze zoo nieuwsgierig en het gaat haar niets aan, wien ik wil inviteeren. Ik geloof heusch dat ze hier in Shepperton iets tegen den arimen man hebben, omdat hij een beetje aan lager wal is geraakt. Ik vind het min van hen, hoor. Bob is de eenige, die zich nog wel eens met hem bemoeid heeft. Niet, dat Bob hem mag lijden, evenmin als Lilian", voegde juffrouw D'urnford er met een zucht aan toe. HOOFDSTUK XXV. Onze buurman, mijnheer Desmond. Ruth had zich vast voorgenomen, zoo vriendelijk mogelijk te zijn tegen mijnheer zullen optreden, rf.a. otfd-minietar J. J. G. van Dijk. Hierna werd het woord verleend aan den heer H. B. Ligteringen, die sprak over „Voor den Koning Pro Rege". Na breedvoerige beschouwing over bet nationaal-socialisme in Duitsobland en het fascisme in Italië, behandelde spr. de leerstellingen van bet nationaal-aocia- lisme. in ons land, die volgens uitspraak van ir. Mussert bet meest verwant zijn aan bet fascisme, om ten slotte te couclu- deeren dat ook deze gericht zijn op ver heerlijking van den menscb, dus revolu tionair. Hiertegenover stelde spreker de anti revolutionaire beginselen, die alleen be doelen de eere Gods. De voorzitter bracht spreker dank voor het van diepgaande studie getuigend, leerzaam betoog, waarna de heer G. van de Putte de vergadering met dankgebed eindigde. O.- en W.-Souburg. Vrijdagavond hield de Geref. Knapenvergadering Timotheus haar 24e jaarvergadering, onder leiding van den heer J. A. Arendse. Uit de jaarverslagen van secr.-penning- meester en bibliothecaris, bleek o.a. dat de vereeniging 23 leden telt. De ontvang sten waren f 113.24, uitgaven f92.671/t, batig saldo f20.5614. De bibliotheek werd met 13 nieuwe nummers verrijkt. Verschillende afgevaardigden spraken een felicitatie woord. Vriend Huson gaf een inleiding over de Gew. Geschiedenis getiteld: Gij zijt de Christus. In de pauzen werden ververschingen aangeboden. De voorzitter van bet Ouderbestuur, dhr B. Koole, sprak een opwekkend woord. Verder stond op bet programma een voordrachtenwedstrijd waaraan door acht leden werd deelgenomen, 4 in de oudere groep en vier in de groep voor de jon geren, die alle een prijs ontvingen. Enkele inleidingen werden geleverd. Na de tweede pauze werd een vragen- wedstrijd over de Vaderlandscbe geschie denis gehouden, waarvoor aan vier leden een prijs werd uitgereikt. De voorz. sprak een woord van dank tot de aanwezigen, waarna dhr B. Koole met dankgebed eindigde. Vrijdag trad voor de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond op dhr G. van Diji, met bet onderwerp: „De vrouw en de arbeid". Spr. behandelde de taak van de vrouw onder de Batavieren, tijdens de kruistoch ten, in de middeleeuwen, om vervolgens stil te staan bij de opkomst van het fa briekswezen in de 18e eeuw, wat voor het huisgezin zoo'n funeste invloed had, doordat de vrouwen en kinderen arbeid verrichtten in de fabrieken. De sociale wetgeving in den aanvang dezer eeuw beeft aan heel veel wantoestanden een einde gemaakt. Ten slotte ligt de roeping der vrouw in bet buisgezin. Er was voor deze ver gadering een goede belangstelling. In den nacht van Vrijdag op Zater dag kwam bet motorschip „Loes" van schipper de H., in aanvaring met de brug over het kanaal, waardoor enkele spanten van de brug werden verbogen en de voorsteven van bet motorschip werd ingedrukt. Tevens werd door bet uitwer pen van bet anker eenige schade toege bracht aan een daar ter plaatse liggende electrische kabel. De School met den Bij- b e 1 jubileert. Op Woensdag en Donderdag 15 November a.s. zal D.V. her dacht worden dat de School met den Bij bel 40 jaren geleden werd opgericht. Woensdag a.s. zal de gedachtenisrede uitgesproken worden door Ds E. B. Schoemakers, thans emeritus-predikant van Rotterdam (Z.) te Rijswijk, in 1894 de jonge predikant van de Geref. Kerk van Souburg, die toen zijn gaven en krachten aan deze school gewijd heeft. Op Donderdag 15 November zal in de feestvergadering het woord gevoerd wor den door den heer A. van Veen, tot voor enkele jaren hoofd dezer school. Kapelle. Gemeenteraad. Zater dagmorgen vergaderde de raad. De voor zitter deelt mede dat de geneesheer-direc teur van de stichting Vrederust te Ber gen op Zoom bericht dat op 2 Nov. 1934 naar de Kolonie Gheel (België) is overge- Desmond terwille van juffrouw Durnford en toen hij op den vastgestelden dag wat vroeg kwam en juffrouw Jem nog niet bened enwas, ontving ze hem zoo aardig, dat hij er verbaasd van opkeek. „Wat is 'bet ikoud geworden, vindt u niet?" zei 'ze opgewekt. „Komt u maar hier dicht 'bij het vuur zitten. Ik heb u in een heelen ttijd biet ontmoet, mijnheer Desmond. Ik ben meestal uit, als u komt." Mijnheer Desmond sloot half de oogen en keek haar scherp aan, als vermoedde hij een geheime bedoeling achter dit gezegde, maar Rut'h was er het meisje niet naar, om iemand op die manier een steek onder water te geven. Mijnheer Desmond zag er dien avond in de puntjes uit; hoewel zijn gekleede jas niet nieuw meer was, kleedde dit officieel gewaad -hem uitstekend. Juffrouw Jem Ikwam de kamer binnen, voor mijnheer Desmond een antwoord had kunnen geven op Ruths laatste opmer king. 'Ze zag er verhit en zenuwachtig uit en haar gelaat was te boog rood gekleurd voor de zachtgroene japon, die ze droeg, Bovendien had ze zich te kwistig met sie raden behangen. „Dat ik nu zoo laat moet zijn", riep ze licht hijgend uit. Die kleine schelm van een Billy hield me ook zoo op. 'Hij' had mijn juweelenkistje op het bed. omge- Ingoronden Mededeel Ing Om hoest te voor- komen en te ver- M WT55c helpen niets beter mTf dan ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN QOED braoht een aldaar verpleegde. Verder dat vanwege den Minister van Sociale Zaken is bericht dat de steunregeling geldig is verklaard vanaf 20 Oct. tot 29 Deo. 1934 voor de land- en tuihbouwarbeiders, de fabrieksarbeiders niet inbegrepen. Ge tracht is ook deze voor steun in aan merking te laten komen. Dhr Fraanje beschouwt een steunrege ling in het algemeen zeker hard noodig. Een brandstoffentoeslag van ten hoogste een gulden per week kan verstrekt wor den. Nauwkeurig toezicht is echter eer ste eisch. Ook moet streng gelet worden op mogelijke dubbele uitkeering. Een adres van de Koffiehuishouders J. van Overbeek, A. S. Luyk en A. v. d. San- de bereikte den raad. Gevraagd werd om hun zaken voor de personeele belasting gelijk te stellen met winkels. De verdiensten worden schriel ge noemd, waarbij komt, dat aanvragen voor dansmuziek steeds geweigerd worden. De voorzitter deelt mee, dat B. en W. adviseeren hierop afwijzend te beschik ken. De tijden zijn voor allen slecht en uitzondering mag hier niet gemaakt wor den. Ook verklaarde Spr. hen ter wille te zijn „indien mogelijk". De laatste aan vraag voor een film kon niet worden toe gestaan in verband met mogelijk brand gevaar. Dhr de Jonge zegt, dat de café's niet in bloeienden staat verkeeren. Het is geen rijk bestaan, daarom is spr. er voor om ze gelijk te stellen met de winkel huizen, waarmee dhr v. Llere eveneens accoord. gaat en Instemt. De voorz. wijst er op, dat In verschil lende gemeenten ook nog een biljartbelas ting moet betaald worden, hetwelk hier niet het geval is. Ook bewijzen de cijfers wel dat het toch nog zoo slecht niet is koffiehuishouder te zijn. Op het verzoek wordt afwijzend be schikt (tegen dhrn de Jonge en v. Liere). Bij monde van dhr de Jonge werd ge adviseerd tot goedkeuring van de reke ning van het Burg. Armbestuur wer het dienstjaar 1933, bij ontv. van f 17260.56 en uitg. f 17.092.81, batig saldo f 167.75, batig slot Armhuizen f 1972.99. Aldus be sloten. Namens de commissie tot nazien van de begrooting 1935 Burg. Armbestuur deel de de beer De Jonge mee dat op armen zorg f 500 kon verminderd worden, door deze lasten meer op de Kerken en bloed verwanten te doen komen. De post naai en breischool kon eveneens naar het oor deel van de commissie voor Biezelinge gebracht worden op f 100, aldus een ver mindering van f 100. Enkele oommissie- leden wilden dezen post geheel schrap pen. Schrapping van f 50 vergoeding voor een elders verpleegde kon volgen. Door dit alles zou een vermindering van f 650 kunnen plaats hebben. De aan vrage subsidie van de gemeente was f3900; aldus kon volgens het advies van de commissie volstaan worden met f 3250. De voorz. deelt mee, dat het Burg. Armbestuur hiermee accoord kon gaan. Aldus gewijzigd werd de begrooting goed gekeurd. Toestemming werd verleend tot bet geven van een moedercursus en een ont wikkelingscursus uitgaande van 't Nuts- departement Kapelle in een der school lokalen van de openbare school, met gra tis gebruik van vuur en licht. Alsnu volgde behandeling van het ver zoek van het gemeentebestuur te Goes om tot het sluiten eener gemeenschappe lijke regeling voor toelating van leerlin gen tot de openbare U.L.O. De voorzitter deelt mee dat het prae- advles van B. en W. is om afwij'zend te beschikken. Goes profiteert ook van de scholieren, door kostgeld en dergelijke. Dhr de Jonge weet dat het niet ver dichtend is te betalen, maar toch, aldus Spr. is het een groote onbillijkheid. Voor een H. B. S. scholier wordt betaald van wege de gemeente f 270.70, voor een leer ling van de ambachtsschool f 55.10, voor die van de Chr. U.L.O. f40.37, voor de teerd. 'Het kostte 'Susan en mij een hoop tijd om alles weer bij elkaar te zoeken. En mijn armbanden wil 'hij 'heelemaal niet af areven, daar zit hij nog mee te spelen." „Billy is voor zijn heele leven bedor ven. Wat moet ik met hem beginnen, nu hij zoo lang verwend is geworden." Mijn heer Desmond sprak op zijn gewonen, ge- makkelijken conversatietoon. Hij stond voor den baard met den eenen arm op den ©choorsteenimantel geleund.. Nu en dan terwijl bij' met zijn gastvrouw sprak, keek hij even verstolen naar Ruth. Mis schien waren 'het frisscbe meisjesgezichtje en de eenvoudige 'kleeding meer naar zijn smaak dan juffrouw Jems gloeiende wan gen en schitterende japon. „Waar zou de majoor toch blijven?" riep Juffrouw Durnford. uit, toen ze een 'kwartiertje hadden staan praten, maar op hetzelfde oogenblik opende Rachel de deur en (kondigde hem aan. „Majoor Ford, dit is onze buurman, mijnheer Desmond", begon Juffrouw Jem opgewekt, maar tot haar verbazing (keken de twee heeren el kaar slechts even aan en bogen toen stijf. Mijnheer Desmond was bleek 'geworden, en scheen verward. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5