Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. WEEK-ABONNEMENTEN Provinciale Staten van Zeeland. lach van St. Jooeland en de heeren Ds J. "W. van Kopten, Ds A. C. Heij, J. Con tant en J. de Kroo gevraagd eenige din- gen in verband met overname der school door een nieuwe vereeniging nader te onderzoeken, -opdat op de vergadering van 14 Dec. de zaak verder zou kunnen geregeld worden, Op 17 dezer hoopt 't echtpaar Wie- lemaker—Dingemanse te herdenken, dat zij voor 60 jaar in den echt zijn verbon den. De beide oudjes genieten nog van een goede gezondheid. Men kan ze nog iederen dag buiten zien. Zelfs maakt de man mag flinke wandelingen. Ook de vrouw, die het vorig jaar ernstig ziek is geweest, maakt het, gezien haar hoogen leeftijd, nog tamelijk goed. Deze dag zal voor hen wel niet onopgemerkt voorbij gaan. Grijpskerke. Zekere R., postbode al hier, die eenige dagen geleden als ver dacht van verduistering ter beschikking van de Justitie werd gesteld, is thans in vrijheid gesteld. Bruinlsse. Zaterdagavond omstreeks 10 uur had te Zijpe onder deze gemeente een ernstige aanrijding plaats. Terwijl mej. C. de W. met haar verloofde liep te wandelen, werd ze aangereden door den 16-jarigen J. J., welke in onbesuisde vaart met een onverlicht rijwiel tegen haar aanreed, waardoor ze met haar hoofd op de straatkeien sloeg. Bewusteloos werd zij bij den veerman Maas binnengedragen. Dr de Koek, welke spoedig ter plaatse was, constateerde een schedelbreuk. Ook had ze schaafwonden aan een der beenen opgeloopen, terwijl haar kleeren zeer ge havend waren. Haar toestand was van dien aard, dat ze niet door de politie mocht worden gehoord. Per auto is het slachtoffer naar haar ouderlijke woning vervoerd. Kortgene. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Thobias de Looff uit Ned.-Indië (Batavia); Anthony Cornelia van den Hoven van Golijnsplaat, Jozina Jacomientje Salomé van 'sGra- venhage. Vertrokken: Jacobus Hendrik Blok naar Noord-Amerika (Grand Rapids); Catharina Wilhelmina Koets naar Zuid- zande; Leendert Pieter Felius naar Wis- senkerke. - De lijst voor het Helden der Zee fonds „Dorus Rijkers" heeft alhier f 22.50 opgebracht. (Belangeloos bericht.) Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelden op het gemeentelijk sportterrein de Goesche Boys Juniores tegen de Goes Juniores. Laatst genoemde club wist met 6—4 te winnen. —j De Chr. Voetbalvereen. S. D. O. I en II speelde Zaterdagmiddag te 's Gra venpolder een wedstrijd tegen een elftel samengesteld uit vier Chr. Voetbalver- eenigingen. Ruststand 31; eindstand 4—3, beide voor de combinatie. Jaarweddenregeling. Ingekomen is een adres van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders en een van een drietal bestellers bij den Prov. Stoombootdienst op de Wester- schelde, die in wezen dezelfde strekking hebben; zij beoogen, het eerste ten be hoeve van het werkplaatspersoneel bij genoemden dienst, het tweede ten behoeve van de adressanten zelf, een verhooging van wedde te verkrijgen, zulks onder verwijzing naar het amendement-Onder- dijk, aangenomen in de vergadering der Staten van 13 Juli j.l. Het wil Ged. Staten voorkomen, dat op beide adressen afwijzend behoort te worden beschikt en wel in de eerste plaats, omdat de motie-Onderdijk een be scheiden verbetering beoogde te brengen in de positie van het varend personeel, welks positie, naar het oordeel van den voorsteller der motie, zoowel als van de meerderheid der Staten, door de inge diende voorstellen tot herziening der salarisregeling van het Provinciaal per soneel al te ongunstig werd beïnvloed. Met betrekking tot de overige personen in dienst der Provincie, oordeelde men dit blijkbaar niet, of althans niet in zoo danige mate het geval te zijn. In het bijzonder geldt dit ten aanzien van het werkplaatspersoneel; de belooning die thans door dit personeel wordt ge noten, steekt allerminst ongunstig af tegen die, welke in het vrije bedrijf, door gelijkwaardige werkkrachten wordt geno ten en ongeveer gelijkwaardig personeel ln 's Rijks dienst geniet een belooning, die eerder lager dan hooger is dan die, welke door de hier bedoelden wordt ge noten. Tenslotte wijzen Ged. Staten er op, dat de algeheele herziening der jaarwedden regeling van het Provinciaal personeel, welke in de afgeloopen zitting is tot stand gekomen, als een geheel is te beschou wen, hetwelk na ampele overweging en bespreking, ook in den boezem der Sta ten, is tot stand gekomen. Thans daar in een partiëele wijziging te gaan aan brengen, zou beteekenen de deur te ope nen voor pogingen om telkens wijziging te brengen in de eenmaal vastgestelde bedragen. Begrooting Provinciaal Wegenfonds. Ter goedkeuring bieden Ged. Staten de ontwerp-begrooting 1935 voor het Provin ciaal Wegenfonds aan, die in ontvang en uitgaaf sluit met een som van f3.004.130, met een post onvoorzien van f26.885. De voornaamste ontvangstposten zijn: aandeel opbrengst wegenbelasting en rij wielbelasting f350.060; bijdrage provincie f 125.000; extra bijdrage provincie f 100.000; voorschotten aan wegsverbeteraars terug te ontvangen f800.000; voorschotten aan wegsverbeteraars over te brengen naar volgend dienstjaar f554.000; geldleening f175.000. De voornaamste uitgaven zijn: uitkee- ringen wegens wegenverbetering f 645.000; idem wegens wegenonderhoud f15.000; voorschotten aan wegsverbeteraars over gebracht van vorig dienstjaar f554.000; aflossing leening f20.000; rente idem f 25.000. Overneming weg Zuidzande— Cadzand. Volgens een mededeeling van Ged. Sta ten berust de toezending van een voor stel tot overneming in beheer en onder houd van den weg ZuidzandeCadzand op een misverstand van de zijde van den drukker van het gewestelijk bestuur en verzoeken zij den Statenleden dit voor stel als niet ontvangen te willen be schouwen. Renteloos voorschot luchtvaart terrein te Haamstede. B. en W. van Haamstede hebben na mens den raad verzocht ten behoeve van het luchtvaartterrein Haamstede een renteloos voorschot te verstrekken tot een bedrag van f 35.000, af te lossen in 50 jaar. Zulks omdat de begrooting f775 tekort aanwijst. Ged. Staten meenen, dat dezelf de overwegingen van algemeen belang, die hen leidden tot het voorstel inzake overname van den weg naar het vlieg veld, thans ook aanleiding geven ten aan zien van dit verzoek gunstige voorstellen te doen. Ged. Staten zijn dan ook voor een renteloos voorschot van f35.000, doch af te lossen in 30 jaar en onder voorwaarde, dat belanghebbende gemeenten, vereeni- gingen en particulieren samen f1000 per jaar bijdragen. Uitwateringswaterschap Willem c.a. Ged. Staten hebben geen goedkeuring verleend aan een verordening op het ge bruik der haven van het waterschap ge naamd „De Geersdijksche Kaai", vastge steld door de algeineene vergadering van 't uitwateringswaterschap c.a., oandat dit in strijd was met het reglement van dat waterschap. Doch zij stellen nu voor het Bijzonder reglement op het beheer der uitwatering van de polders Willem c.a. in Noord-Beveland zoo te wijzigen, dat zulk een keur of verordening wel door de vergadering kan worden vastgesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westbroek, H. A. de Geus te De Bildt Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneek, D. Biesma te Droge- ham en A. Ponstein te Lisse. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen J. D. Barth te Borsselen. Emeritaat. Aan D® Th. A. Berg- sma, pred. der Geref. Kerk te Drogeham, ia met ingang van 1 December eervol emeritaat verleend, Ds G. Renting, pred. der Geref. Kerk te Winterswijk, is voornemens begin 1935 eervol emeritaat te vragen. Ds J. van Wieten j\ In den ouderdom van 78 jaar is te Velp overle den ds Wieten, em.-predikant der Ned. Herv. Gemeente, te Amsterdam. De over ledene diende de gemeenten te Makkum, Broek op Langendijk, Aalsmeer, Apel doorn en Amsterdam. Biezellnge. Bij de gehouden verkie-i zingen voor gemachtigde in het Kies college der Ned. Herv. Gem. werden her kozen de heeren: A. W. van 't Veer, W. van Liere, W. Bierons en Jac. de Schip per. In de vacature O. v. d. Linde (overle den) werd gekozen met 87 stemmen dhr Q. van de Vrie; dhr G. Lansen Jr. ver kreeg 57 stemmen. Ritthem. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk (vacature L. Koole) is benoemd de heer A. W. Osté. De aftredende ouder ling P. J. de Pagter werd herbenoemd. Domburgi. In de Vrijdag gehouden verkiezing voor notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn de aftredende hee ren J. Brouwer en W. Provoost Az. her kozen. In de vacature ontstaan wegens het bedanken van den heer M. Reijnboudt Jr., zal 20 Nov. a.s. een herstemming plaats hebben, tusschen do heeren H. van Oosten en J. van Rotten. Tegen da herclassificatie. Zaterdag vergaderden in St. Joris te Middelbuig de besturen der vereenigin- gen in Zeeland, aangesloten bij de On- derwijs-Centrale, waartoe behooren het Ned. Onderwijzers Genootschap; de ver- eeniging van Hoofden van Scholen; Unie van Chr. Onderwijzers; vereeniging voor M.U.L.O.; bond van leerkrachten bij bet Nijverheidsonderwijs voor meisjes; Bond van Onderwijzeressen bij het Voorberei dend Onderwijs en de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichame lijke Opvoeding. Besloten werd een protestvergadering te houden op Zaterdag 17 Nov. a.s. te Middelburg tegen de voorgenomen plan nen der regeering tot herclassificatie der gemeenten. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de Chr. Ond.vereeniging „Zuid-Beveland en Omstreken" in de Melksalon Opril ,te Goes onder leiding van den heer Van Wijk. Bij de bespreking van de herclas- sificatie werd instemming betuigd met de handelingen van het hoofdbestuur, Een korte bespreking volgde over het gewij zigd Unie-rapport, dat men graag ver werkelijkt wil zien. In de pauze was ge legenheid om een kleine tentoonstelling te bezichtigen van leermiddelen, geëxpo seerd door de firma Versluijs en Scber- jon, uitgevers te Utrecht. Baldadigheid. Van een trein, die Zaterdagmiddag om 3 u. 15 uit de richting Haarlem te Amsterdam is aan gekomen, is een ruit van een der coupé's ter hoogte van den Uitweg bij Sloterdijk door een hard voorwerp getroffen, waar door zij over de geheele lengte gebarsten is. De reizigers in de coupé, die van het gebeurde aangifte hebben gedaan, waren van meening, dat er op den trein gescho ten was. De politie, die een onderzoek heeft ingesteld, meent echter, dat eenige jongens, die zich op een voetbalveld ter plaatse bevonden, met steenen naar den trein hebben geworpen. Hevige botsing. Vier ge wonde n. Tusschen Delft en De Zweth- brug in de gemeente Pijnacker is gister avond een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, waarin vier personen uit Den Haag gezeten waren, reed in volle vaart tegen een melk-tankwagen van de Sierkan. Drie van de inzittenden werden lichten één zeer ernstig gewond. Allen zijn naar het Gasthuis van Delft overgebracht. Bij een, door de politie ingesteld onder zoek, is gebleken, dat de tankwagen wegens een defect onbeheerd langs den weg geplaatst was. Het voertuig was niet van een achterlicht voorzien. Clandestiene margarine- bereiders in het Westland. Reeds geruimen tijd wordt er in het Westland een levendigen handel gedre ven in clandestiene margarine. Toen eenige dagen geleden een der bereiders, zekere KI. uit Naaldwijk, voor den kan tonrechter te Delft moest verschijnen, bleek uit het getuigenverhoor en het pro ces-verbaal wel hoe wijdvertakt de „West- landsche margarine-organisatie" was. De margarine werd weliswaar niet in groote voorraden gemaakt, doch er waren ver scheidene Westlanders, die zich aan deze overtreding schuldig maakten, zoodat bij elkaar menig partijtje margarine in den handel kwam. De samenstelling bestond gewoonlijk uit goedkoop bakkersvet en een goedkoope kleurstof, vermengd met water. Dat de winst op deze „margarine" behoorlijk was, laat zich gemakkelijk verklaren. De rijks vel dwacht heeft intusschen niet stil gezeten en na ijverig speuren kon men tenslotte zooveel gegevens verzame len, dat men Zaterdagavond tot een in val bij enkele bewoners van Naaldwijk en Poeldijk kon overgaan. Laat in den avond verscheen een politie-auto in beide dorpen, waarin naast de rijksveldwach ters ook controleurs van de Rijks Zuivel- centrale waren gezeten. Te Naaldwijk werden huiszoekingen gedaan bij zeke ren P. K., V. en L. Bij deze invallen kon men echter de ingrediënten, waar mede de margarine was bereid, niet te pakken krijgen. Deze zijn echter in een Westlandsche kas van een kweeker terug gevonden, waar zij, buiten medeweten van den eigenaar, door een der over treders waren opgeborgen, omdat hij het te gevaarlijk achtte dit materiaal thuis te bewaren. Te Poeldijk werd een inval gedaan bij een werklooze, die zich schuldig bleek te hebben gemaakt aan den verkoop der margarine. De politie zet het verder onderzoek met kracht voort. Het bakkersvet, een der be langrijkste ingrediënten bij de bereiding der margarine, werd van een Naaldwijk- schen bakker betrokken. Een oplichterij op groote schaal. Een zeventienjarige kantoor bediende te Oss heeft zich in den laats ten tijd aan verscheidene oplichtingen schul dig gemaakt, waarvan vooral R.-K. in stellingen het slachtoffer zijn geworden. Eenige van deze bedriegerijen zijn thans aan het daglicht -gekomen, waarop de jon geman is gearresteerd. De dader de zeventienjarige V. de A. uit Hees is begonnen met de postzegel- kas van de handelsonderneming te Oss, waar 'hij werkte, te plunderen. Hij wist voor en na talrijke vellen postzegels, tot een bedrag van ongeveer f 900, te stelen, zonder dat men verdenking tegen den jon gen, die steeds groote ijver betoonde, kreeg. Het lukte hem eohter niet deze ze gels op postkantoren in de buurt te ver zilveren; de daar dienstdoende ambtena ren weigerden terecht daartoe me dewerking. Via een kerkelijk tijdschrift kwam hij evenwel in relatie met de „Broeders der Liefde" uit een klooster hij' Hees en het duurde niet lang, of hij had, dank zij zijn vriendelijke manieren, eenig postpapier van dit klooster bemachtigd. Op dit papier verzocht hij het postkantoor, om voor dit maal een uitzondering te willen maken en de postzegels, die van een liefdadige in zameling afkomstig heetten te zijn, in te wisselen. Een valsche handteekening ver leende het verzoek de noodige „echtheid". Toen werd aan het verzoek voldaan. De verdachte heeft toen van dit post papier gebruik gemaakt, om nog meer op-lichtingen te plegen. Bij een collega boekhouder, die een agentuur in kantoor- f benoodigdheden dreef en aan wien hij me dewerking op provieietoaeis verleende, bestelde hij alweer voor hetzelfde kloos ter voor een groot bedrag aan kantoorbe- noodi-gdheden. Verder slaagde hij er in, van een rijwielhandelaar twee fietsen, voor zichzelf en zijn meisje, los te krijgen, Te zamen zijn beide menschen voor f 1200 tot f 1500 -benadeeld. Aan den anderen kant benadeelde hij de Broeders van Liefde ook direct, door hun de gelden, die hij voor het kerkelijk tijdschrift, waarvoor hij propagandist was, ontving, niet af te dragen. In totaal kreeg hij op deze wijze ook weer f 200 in handen. Van den postambtenaar in Hees had -hij het gedaan weten te krijgen, dat alle brieven voor de administratie van dit tijdschrift aan zijn adres werden afge geven. De zaak kwam uit, toen bij een controle op het postkantoor een „specificatie" van de ingewisselde postzegels werd gevonden, waaruit bleek, dat hij- den welwillenden postambtenaar ook nog voor een f 25 be drogen had. De jongen werd aangehouden en békende toen de gepleegde oplichtin gen. Het geld was grootendeels opge maakt met fuifjes en geschenken voor zijn meisje. Chineezen vervoerd in aardappelzakken. De Bondspolitie te New-York heeft, toen zij op zoek was naar opiumsmokkelaars, in den kelder van een afgelegen huis nabij de stad Atlantic aan de kust van New-Jersey 17 Chineezen, meerendeels studenten, aan getroffen, die half verhongerd waren. Eenige der studenten beheerschten de Engelsche taal. Zij verklaarden, dat zij drie maanden geleden van Kanton over Trinidad tusschen de lading van een tramp-boot Amerika binnengesmokkeld waren. Bij den aanvang der zeereis was hun aantal 50. Onderweg waren echter 12 van hen ziek geworden. Dezen had men een voudig over boord gezet. De overblijvende 38 had men bij Vir ginia Beach aan land gebracht en in aardappelzakken genaaid. Op vrachtauto's geladen werden zij naar New-Jersey ge bracht. Hier werden 21 Chineezen op vrije voe ten gesteld, daar hun verwanten het reis geld hadden betaald. De overige 17, die men thans gevonden heeft, had men in een donkeren kelder gevangen gehouden, onder bewaking van een neger. Zij zou den pas vrijgelaten worden, wanneer hun reisgeld eveneens was betaald. Dit zou ongeveer 1500 dollar hebben bedragen. Anders zouden zij zich moeten hebben verplichten, in wasscherijen tegen een dagloon van 20 cents de reiskosten te verdienen. Stopzetting eier-uitvoer naar Duitschland. Naar wij reeds eerder mededeelen, zegt de T e 1 e g ris de eierexport naar Duitschland stopgezet en deze uitvoer van de Coöperatieve Roer- mondsche Eiermijn blijft, zooals men ons mededeelde, voorloopig stopgezet, doch men voegde er dadelijk aan toe, dat men zich niet ongerust behoefde te maken. De eenige reden van de stopzetting is, de absolute onzekerheid over wat er 16 November e.k. zal gebeuren ten aanzien van de handelsovereenkomst met Duitsch land. Voor de C.R. E. is de Duitsche eiermarkt van zeer groot belang, evenals trouwens de Duitsche eiermarkt op Nederlandschen eier-import is ingesteld. Er is geen reden tot ongerustheid, dat de eier-aanvoer naar, en de verwerking der eieren vanwege de C. R. E. in moeilijkheden zouden komen, daar het binnenlandsch verbruik steeds toeneemt en de aanvoeren thans op zijn laagst zijn en slechts 1*4 millioen per •week bedragen. Dat het contact met de Duitsche markt momenteel niet geheel wordt losgelaten, bewijst wel het feit, dat ook nog in de laatste dagen zendingen koelhuiseieren van Roermond uit naar officiëele handels ondernemingen in Duitschland werden verhandeld. Voor wat den afzet betreft, deze behoeft voorloopig geen zorg te ba ren, want de kleine eieren vinden boven dien een gezond afzetgebied in Spanje. De uitbetalingen aan de leden-aanvoer ders blijven regelmatig geschieden en in de definitieve uitbetalingsprijzen zal wei nig verschil komen. GEWONE BENZINEMOTOR MET RUWE OLIE GESTOOKT. Besparing van 70 pet.! „Het Volk" meldt uit Breda: De werktuigkundige Jules de Ceuster, is er in geslaagd een installatie te con- strueeren, waardoor een gewone benzine motor met ruwe olie (gasolie, dieselolie) kan worden gestookt. Verschillende groo te firma's die ongeveer een jaar met een proefinstallatie -hebben gewerkt, verklaar den dat de besparing ongeveer 70 pet. be draagt. Het groote voordeel van de nieuwe in stallatie ia, dat elke benzinemotor zonder veel omihaal voor ruwe olie kan worden gebruikt. Men behoeft dus niet eerst een dieselmotor te koopen, die ongeveer tien maal hooger in prijs is dan het nieuwe apparaat. De werking van de installatie, die bij zonder eenvoudig is, is als volgt: De nieuw aangebrachte ruwe olie (die selolie) carburator verstuift de olie in -la voorwarmingskainer. Vervolgens wordt deze voorverwarmde verstoven brandstof aangezogen langs de voorwarmingskamer naar de meng- of vergascingskamer, waai de temperatuur 225 tot 550 graden be draagt. Hier vindt de vergassing plaats op een wijze, welke een volledige vergas sing waarborgt, terwijl hier tevens deze gassen in de juiste verhouding met luoht worden gemengd. Vandaar gaat het meng sel naar de droogkamer, waar de nadro- ging plaats vindt, zoodat de branttof als ruwe-olie-gas-lucht-mengsel in de cylin ders komt. In dit verband wordt er op gewezen, dat met deze methode dus -het systeem van plotselinge vergassing geheel is ver vallen. De patenten zijn aangevraagd; voor on eerlijke concurrentie bestaat dus geen ge legenheid meer. De directeur van de autobusdienst Den Bosoh-Vught-Voorburg verklaarde, dat zijn voorloopige ervaringen uitstekend zijn. Op korte trajecten alleen had hij wel wat last van een rookpluim, wat conflic ten met de politie kon opleveren. De „Sin clair" heeft hem thans echter andere Amerikaansche olie toegezegd, die dat euvel zal verhelpen. De besparing bedroeg 7080 pet. „Ik ben all-round tevreden", zeide de directeur van Aarden's Houtfabrleken te Zevenbergen. Op een wagen, die rond dertuigduizend kilometer heeft geloopen, werd een besparing verkregen van 2.3 cent per K.M. Van een nadeeligen in vloed was niets te bespeuren. Het gebruik van smeerolie behoefde niet te worden vermeerderd. De bedrijfsleider van de brouwerij „De drie hoefijzers", de heer H. Hertzog, deel de mede, dat de besparing op een wagen, die 10.000 K.M. geloopen had, 75 procent bedroeg. Van slijtage e.d. was geen spra ke. De motor was na 10.000 K.M. uit el kaar genomen, en nog in geheel normalen toestand. Ook de regeeringsambtenaar voor toe zicht op het N.-Br. autobuswezen, ir A. L. Fick, heeft het nieuwe systeem langen tijd gecontroleerd. Zijn oordeel is, dat de wagen alleen iets minder snel optrekt. Van meerdere koolaanrie;/ la hem niets gebleker., sa hij is aan ook zeer optimis tisch. De uitvinder, de heer, Jul es de Ceuster, is een Vlaming, die al twintig jaar in Nederland woont. Tien jaar lang heeft hij er aan ge werkt. Toen hij klaar was hield hij het stil en wist proefmotoren geplaatst te krijgen. Het experiment is gelukt Het departement van Waterstaat heeft zeven en dertig tractors, van deze instal latie voorzien, besteld. Ze bestemd voor den Wieringermeerpolder. De fabricage zal niet over de grens worden gebracht. De fabriek wordt in Nederland gevestigd, vermoedelijk te Rot terdam. Auto te water. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aan de Ringvaart bij Leimuiden heeft hedenmor gen een droevig ongeval plaata gehad. Uit de richting De Kaag nademle met groote snelheid een luxe auto bestuurd door een heer uit Aardenburg juist op het oogenhlik, dat een vrachtauto achteruit een erf wilde afrijden. Een hotsing was onvermijdelijk; wel trachtte de bestuurder van de personen auto n-og te passeeren, doch daardoor raakte hij het achterste deel van de vrachtauto met het gevolg, dat de per sonenauto over den kop sloeg en in da diepe ringvaart verdween. Met veel moeite slaagde een voorbij ganger er in de bestuurder door de kap naar boven te halen, doch men kon slechts den dood constateeron. AMSTERDAM. Vannacht ia ingebroken in de bioscoop de Uitkijk aan de Prinsen gracht alhier. De inbrekers hebben niets van hun gading gevonden, want het geld wordt na elke voorstelling meegenomen. DOORN. Men meldt ons, dat oud-mi- nister Kan een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen keizer. DEN HAAG. H.M.'s Hertog Hendrik, onder bevel van den kapitein ter zee C. E. L. Helfrick passeerde Zondagmid dag Lissabon. Autobus omgeslagen. AMEIDE. Hedenmorgen is op den Louwendjjk onder Meerkerk een autobus uit Werkendam welke een 20-tal werk lieden van Werkendam naar Gouda ver voerde bij bet passeeren van een auto, aangereden -en omver geworpen. Van de inzittenden werden enkele per sonen door glasscherven licht gewond. De autobus werd ernstig beschadigd. Aftreden van het Belgische kabinet. BRUSSEL. Het verluidt dat de regee ring de Broqueville Dingdagochtend haar ontslag aan den Koning zal aanbieden. Het besluit tot aftreden moet zijn ge nomen nadat de regeering tot de con clusie was gekomen dat zjjf in het parle ment geen meerderheid zal kunnen krij gen. Sprinkhanenplaag. NANKING. De sprinkhanenplaag heeft in de verschillende Chineegche landbouw gebieden in het afgeloopen jaar een scha de veroorzaakt w.n omstreeks 3 millioen dollar. Meer dan een millioen acres bouw land in 9 provincies werden dop* spxiab- hanenzwermen geUUtud. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3