Gemengd Nieuws Wetenschap en Kunst Rechtszaken EER Princ ZATE Graag, 2e penningm. Besloten werd om de 14 dagen bijeen te komen in de con sistorie der Ned. Herv. Kerk en o.a. brei en naaiwerk te verrichten ten bate van „Kinderzorg" en behoeftige Armeniërs. Ook een reiskas zal worden gevormd. In de volgende vergadering zal de naam der vereeniging worden vastgesteld. Bij een slager alhier is wederom een niet-gekeurd varken door de politie in beslag genomen. Wolphaartsdijk. Woensdagavond had alhier in de leerkamer der Ned. Herv. Gemeente de eerste winterlezing plaats. Deze werd gehouden door Ds F. G. A. van Dijk, Ned. Herv. predikant alheir, over: „De afscheiding van '1834. De twee de lezing zal gehouden worden in Januari 1935 door Zendeling P. Legène, die ver tellen zal over zijn vroegere werk in Suriname, terwijl Ds Joh. A. Raams van Kloetinge in Februari een lezing hoopt te houden over: „Het zoeken naar God". Arnemuiden. De Arne- of Kleverskerk- sche brug, die gedurende de zomermaan den des Maandagsnachts voor de door vaart der visschersvloot naar Vlissingen en Veere om 2 uur was geopend, is van af heden gedurende de wintermaanden voor de doorvaart van voornoemde vloot geopend des morgens van 45 uur, als mede ook voor de overige scheepvaart, wanneer dit eventueel samen valt op dit tijdstip. Deze regeling geldt niet voor de Arne-spoorbrug, daar deze geregeld na het passeeren van den laatsten sneltrein wordt opengedraaid en des nachts ge opend is tot 's morgens. 0.- en W.-Souburg. Donderdag verga derde de A.-R. kiesvereeniging. De ver gadering werd op gebruikelijke wijze door den voorzitter, dhr J. Suurmond Pz., ge opend. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter met waardeerende woorden dhr A. Melis, die ons door den dood ontnomen werd, wijdde verder eenige woorden aan de nagedachtenis van onze Koningin-Moeder en aan Z.K.H. Prins Hendrik en sprak vervolgens over de moeilijke omstandigheden waaronder wij thans leven. Hierna kwam aan de orde de herziening van het reglement zooals dat in 1897 was vastgesteld. Na eenige bespreking werd het door het bestuur voorgestelde concept goedgekeurd, onder beding, dat op een volgende vergadering over een tweetal artikelen nogmaals de goedkeu ring der vergadering zal gevraagd wor den. Getracht zal worden een commissie te vormen voor de werving van nieuwe leden. Na de rondvraag eindigde dhr J. A. Arendse met dankgebed. De vergadering was door 25 personen bezocht Serooskerke (W.). Morgen zal het 50 jaar geleden z,ijn, dat de eerste steen werd gelegd voor de Ghr. bewaarschool door wijlen Ds Ghr. L. Laan, destijds Herv. pred. alhier. Als eerste 'onderwijzeres werd be noemd Mej. G. W. E. Lureman, die na ongeveer 9-jarigen arbeid naar Den Haag vertrok; daarna vervulde Mej. E. de Ja ger deze betrekking ongeveer 10 jaar en thans sinds 1903 Mej. A. de Jager. Het aantal leerlingen bedraagt thans 36. Waar de school in hoofdzaak bestaat door vrijwillige jaarlijksche bijdragen der burgerij, meent men dit jubileum, ook mede wegens de slechte tijdsomstandig heden, zonder eenige feestelijkheid te moeten laten passeeren. Domburg. Gemeenteraad. Woens dag vergaderde de Gemeenteraad. Be sloten werd ontheffing te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen aan de 0. L. school. Een wijziging in de verordening op de heffing van Schoolgeld, waarbij d.aj het minimumbedrag van inkomen waarvan schoolgeld betaald moet worden, werd teruggebracht van f 1000 op f 800, werd aangenomen. Op verzoek van verschillende pachters van gemeentelanderijen werden de vol gende verlagingen van pacht met alg. st. aangenomen: voor bouwland bij pachten van f 51 tot en met f 60 per gemet 10 pet., voor pacht van f 61 en hooger 15 pet., voor weiland bij pacht tot en met f 50.10 pet., van f 51 tot en met f 60. 15 pet.; van f61 tot en met f 70.20 pet., van f 71 en hooger 25 pet.; voor tuin grond tot f 45.10 pet., van f 46 tot en met f 55,15 pet., van f 56 tot en mei f 65.20 pet, van f 66 tot en met f 75 25 pet, van f 76 en hooger 30 pet. Van den heer J. de Jonge was een verzoek ingekomen om verlaging van huishuur. Dhr Geldof meende dat om ver schillende reden verlaging kou worden gegeven. Dhr De Visser stelde voor B. en W. te verzoeken met dhr De Jonge in overleg te treden om dit huis eventueel te verkoopen. De voorzitter zeide dat de huur indertijd is vastgesteld naai de huurwaarde volgens de Personeele Be lasting en dat waar deze huurwaarde niet gewijzigd is er geen reden is om tot ver laging van den huurprijs over te gaan. Besloten werd de huur niet te verlagen. De begrooting van het Burg. Armbe stuur werd op een bedrag van f2583.14 in ontv. en uitg. goedgekeurd nadat dhr Geldof in overweging had gegeven de sub sidie aan dat Bestuur van f 1200 te bren gen op f2000, waaraan echter niet vol daan werd. De begrooting van het Waterleidingbe- drijif werd vastgesteld in ontv. en uitg. gewone dienst op f 12478.79, kapitaal- dienst f 2267.84. Overgegaan werd daarna tot behande ling der Gemeentehegrooting voor lr35. De voorzitter gaf een algemeens toelich ting waarbij hij wees op de groote bedra gen die thans door het Rijk aan de ge meentelijke belastingheffing worden ont trokken. De heer De Visser wijdde een uitvoerige beschouwing aan de verschil len tusschen deze en vroegere begrootin gen en kwam tot de conclusie dat de ge meentelijke wagen steeds zwaarder belast wordt. De heer Geldof zeide niet blind te zijn voor de groote moeilijkheden waarvoor B. en W. kwamen te staan bij het sa menstellen van deze begrooting waar het Rijk de gemeente zoo aan banden legt. Hij meende echter dat B. en W. de post werkverschaffing nog te veel als sluitpost gebruiken en door hun voorstellen tot het invoeren van een steunregeling hen die thans reeds aan den rand van onder voeding staan nog weer willen korten. De voorzitter antwoordde dhr Geldof, dat zijn bewering dat de werkloozen in Domburg aan den rand van ondervoeding stonden overdreven was te noemen en dat verschillende, door den heer Geldof voor gestelde verbeteringen thans niet of nog niet mogelijk waren. De heer Brand zeide dat veel maatrege len die B. en W. moesten voorstellen ook hun sympathie niet hadden, maar dat zij daartoe door de omstandigheden wel ge- i dwongen waren. Ook de bewering dat thans minder voor de werkloozen gedaan wordt werd z.i. door cijfers gelogenstraft. Een voorstel van dhr Geldof om de gra tificatie voor den Rijksveldwachter te schrappen, werd met op een na alg. st., die van den voorsteller, verworpen. De heer de Pagter meende in de post brandkranen een verkapte subsidie te zien aan het Waterleidingbedrijf, waar op de heer Elout antwoordde, dat deze post toch zeer zeker onder „brandweer" behoort. Bij „straatverlichting" werd be sloten nog lantaarns bij te plaatsen in Weverijstraat, Heerenstraat en Noordweg en, voor de zomermaanden bij de opgang van het Strandhotel. Dhr de Pagter meende, dat het loon van den gemeentewerkman te hoog was. Ook dhr Janse was van dezelfde mee ning. Dhr Geldof meende dat als er loonen I worden verlaagd, dat over de geheele lijn I moet worden gedaan. Dhr de Pagter stel de voor het weekloon te brengen op f 15 en dus te verminderen met f 4, welk voor stel werd verworpen met 5 tegen 2 st., die van de heeren de Pagter en Janse. Besloten werd met 5 tegen 2 St., die van dhrn Geldof en de Pagter, de bijdrage voor schoolreisjes voor kinderen der la gere scholen gelijk over de twee scholen te verdeelen. Het vervolgonderwijs, waar voor zich 8 kinderen hadden opgegeven zal nog gegeven worden. De heeren de Pagter en de Visser verklaarden zich voor I schrapping van dezen post. Een uitvoerige discussie ontspon zich daarna over de subsidie aan de muziek- vereen. Dhr Geldof meende dat te veel j wordt afgeschreven en de subsidie gehal veerd kan worden. Dhr de Pagter zeide, dat deze post en die van apenbare feesten geheel geschrapt kan worden. Dhr de Visser zag in een beslissing welke die 1 vereeniging kort geleden genomen had aanleiding om zich tegen deze subsidie te verklaren. De voorzitter stelde het nut van deze vereeniging en het goede werk dat zij doet ook voor de gemeente als badplaats in het licht; hij zou het zeer betreuren als deze subsidie werd ingetrokken. Ook dhr Elout wees erop, dat deze vereeniging tot mede werking voor feesten zich steeds nog be reid verklaart. In denzelfden geest sprak dhr Brand. Een voorstel-Geldof om den post te schrappen, werd verworpen met 4 tegen 3 st., die van de heeren Geldof, de Pagter en Janse. Het voorstel van dhr de Visser om de subsidie van f 180 terug te brengen op f 100 werd met 5 tegen 2 st., die van dhrn Geldof en de Pagter aangenomen. Dhr Geldof achtte de voorgestelde ver laging van brandstoffentoeslag van f 1 op f 0.75 per week niet in overeenstem ming me' de prijsverlaging van brand stoffen. Besloten werd de verlaging te be palen in evenredigheid tot die prijsverla ging. Een uitvoerige discussie ontstond daarna over de kosten van werkverschaf fing en steunverleening. De voorzitter zette het standpunt van B. en W., die meenen dat moet worden overgegaan tot een steunregeling, om financieele rede nen, uiteen, welk standpunt door dhr Geldof wordt bestreden. Met alg. st. werd besloten in 1935 een steunregeling in te voeren; nadere voorstellen daartoe zullen worden gedaan. Door jeugdige werkloozen zal de oude, gesloten, begraafplaats worden verbeterd en verschillende veranderingen zullen warden aangebracht. De voorzitter bracht hulde aan dhr Brand voor al wat hij voor de werklooze jeugd doet. Bij de ontvangsten stelden B. en W. voor de opcenten op de pers. belasting te verhoogen met 30 en dus te brengen op 80. Dhr de Pagter verklaarde zich daartegen. Hij was van meening dat, waar de gemeente nog zooveel subsidie's geeft en bijv. op loonen kan besparen, een verhooging der belasting niet verant woord is. B. en W. stelden in het licht dat zelfs met de meest vérgaande bezui niging op de betrekkelijk geringe sub sidies het nog te vinden bedrag niet be reikt zou worden. Besloten werd de ver ordening op het Marktgeld te herzien, waardoor, door vermindering van markt geld voor carroussels, toch kans bestaat op meer inkomsten der gemeente. De be grooting werd daarna vastgesteld in ont vang rp ujtgaaf v j 38.289.19 met een bedrag onvoorzien van f. J.81.. Nadar dh- Geldof nog verb, :,a in~ van de omheining van de begraafplaats bij- den Weet weg verzocht had, werd de ver gadering gesloten. Aardenburg. Ben slechte weg. De gedeelten van den weg, bij het begin van deze gemeente uit de richting Draaibrug zoowel als uit de richting Eede, krijgen een echte lijdensgeschiedenis, Deze weg- vakken werden onder rijkstoezicht van een modern rijvlak voorzien in de kosten waarvan door het Rijk 75 pet. en door de gemeente 20 pet. werd bijgedragen. De eerste bedekking werd finaal tot gruis ge reden, zoodat in den zomer van dit jaar het wegdek geheel werd vernieuwd, hoe wel met een aanzienlijk dunnere laag monofalt, nadat van te voren de geheele oude betonlaag werd uitgekapt. Thans begint het vernieuwde dek weder dezelfde verschijnselen te vertoonen als het verwij derde. Op één plaats werd reeds 'n plek vernieuwd, terwijl thans op een andere plaats een groot stuk weder is kapot ge reden, Blijkbaar is dat materiaal niet bestand tegen het drukke bietenvervoer. De gemeente zit er intusschen maar mede. (Midd. Crt.) De geheimzinnige uitvinding te Woivega. In verband met de geruchten nopens den brandstofloozen motor van Woivega wordt gemeld, dat omtrent een door den heer Wardenier voor eenige jaren uitge vonden beschuit-inpakmachine dezelfde geheimzinnige sfeer gehangen heeft. Dezer dagen werd echter in de pers vermeid ,dat de heer Wardenier het pa tent voor deze inpakmachine voor een hoog bedrag zou verkocht hebben aan een papierfabriek. Daar reeds eenige malen de naam van de N.V. Leeuwarder Papierfabriek met betrekking tot deze zaak is genoemd, stolde de „Msb." zich in verbinding met den heer H. Landstra, directeur dier N.V., die het volgende mededeelde: „Twee jaar geleden kwam de heer Wuite, directeur van de beschuitfabriek „De Beuk" te Tuk bij Steenwijk bij mij met de mededeeiing, dat aan zijn fabriek een zeer intelligent jongmensch werk zaam was, dat met plannen rondliep om een nieuwe beschuit-inpakmachine uit te vinden, waarvoor hij steun noodig had van derden. Op verzoek van den heer Wuite heb ik den betrokkene in staat ge steld onze fabriek te bezichtigen. Daarna werd met den jongeman de nu veel besproken Wardenier een conferentie gehouden, waarna hij heenging. Geduren de een jaar hoorden we niets meer om trent deze machine, totdat Wardenier ongeveer een jaar geleden weer terug kwam en mededeelde, dat de machine nu bijna klaar was. Hij vroeg toen een bod op het patent. Daar echter de machine niet bedrijfsklaar was, konden wij moei lijk een bod doen en vroegen daarom den prijs van den uitvinder zelf. Hij noemde daarop een bedrag van f 150.000. Dat was ons veel te boog en bovendien wil den we de machine eerst zien werken. We vroegen hem daarop terug te komen zoodra de machine bedrijfsklaar zou zijn. Tot op beden echter is hij nog nimmer verschenen. Van andere zijde wordt intusschen ge meld, dat bedoelde machine nog steeds onafgewerkt in de beschuitfabriek te Tuk staat. 4 Auto rijdt een jongen dood. Gisteravond heeft een aanrijding plaats gehad ander Breda tusschen „De Drie Hoefijzers" en Zevenbergschenhoek, die een jongen uit Zevenbergschenhoek het leven kostte. De 14-jarige R. liep met drie kame raden op het fietspad naast den rijweg, toen hij door een auto, welke uit de rich ting Breda kwam, bestuurd door den heer v. B. uit Rotterdam, werd gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zonder tee- ken van leven bleef de knaap liggen. Een dokter kon slechts den dood constateeren. De heer v. B. had de jongens niet op gemerkt, doordat hij verblind werd door het licht van een tegenligger. Zijn auto, die vrij1 ernstig beschadigd is, is door de marechaussee in beslag genomen. Vrouw gedood door loco motief. Gisteravond zou te Leeuwar den een tram worden gerangeerd van het spoorwegemplacement naar dat van het tramstation. Daarvoor wordt de openbare weg vóór het spoorstation gebruikt. Toen de locomotief het spoorwegemplacement met een snelheid van 10 K.M. (terwijl de stoomfluit en stoombel in werking waren) had verlaten en een tegelvoetpad zou over steken, werden twee vrouwen, die op weg waren naar het spoorstaltioa, aangere den. De wed. Tus uit Stiens kwam te val len en geraakte onder den vuurbak van de tramlocomotief. Het duurde nog al een poosje, voor men de machine had opgevijzeld om de vrouw te bevrijden. Toen het eindelijk was gelukt constateerde een dokter, dat de vrouw zeer zwaar was verwond. In het stads ziekenhuis, waarheen zij onmiddellijk is vervoerd, werd de dood geconstateerd. De andere vrouw klaagde over pijn in den arm. Hand van een jongen platgeknepen. In de drukkerij' van den heer D. te Groningen had gistermid dag de 13-jarige leerling S. het ongeluk bij zijn arbeid de rechterhand onder de degelpers te krijgen. De hand werd plat geknepen, waarbij de verschillende been tjes in de hand braken. De jongen is in het Academisch Ziekenhuis te Groningen opgenomen. Kokend water. In een onbe waakt oogenblik is het lVï-jarig kindje van Leu gezin 3. te Roosendaal in een i kuip met kokend waschwater gevallen en in deerniswekkenden toestand opgeno men. De kleine, die vele ernstige brand wonden had opgeloopen, is naar bet zie kenhuis overgebracht, en daar ter verple ging opgenomen. Vereeniging voor instrumentale muziek, Middelburg. Jacob Ros, piano. De eerste uitvoering van de Instrumen tale behoort weer tot het verleden. Onder leiding van dhr J. H. Caro boorden we eerst de door Ferd. Thieriot bewerkte Zwölf Walzer van Joh. Brahms. Muziek van dezen grootmeester in 'het rijk der tonen uit de tweede helft der 19e eeuw laat nooit na, indruk te maken. In Brahms' tijd vond men de harmoniek en rhythmiek gedurfd en ingewikkeld, nu is men aan dergelijke muziek gewend en geeft ze meer waardeering. Dan Concert (e kl. t.) Fr. Chopin voor piano met orkestbegeleiding. Geen won der, dat de pianisten het oog laten vallen op werken van dezen componist, die voor de ontwikkeling van 'het k'lavierspel van zoo'n buitengewone 'beteekenis is geweest. Allerlei figurenspel en versieringen zoo als Chopin ze wist te bedenken, zijn vóór hem nooit gehoord en later vinden we slechts zwakke nabootsing. Groote technische moeilijkheden treden dan ook op. Daarbij komt, dat het bij Chopins grootsclhe composities een zware eisch is, om den geestelijken achtergrond van het werk te laten zien. Een reproduc tie te geven van deze concerten, met de ge durfde harmonieën en fijne schakeerin gen vereischt naast voortreffelijke tech nische kwaliteiten diep inzicht in het we zen der muziek. 'Zoowei in Chopins concert als in de zware Appassionato van Beethoven wist Jacob Ros zijn gehoor te boeien en 'kon hij blijk geven van zijn 'groote technische 'be kwaamheden. Geen wonder, dat hij een hartelijk ap plaus in ontvangst moest nemen, waarin hij dhr Caro en het orkest deelen liet. Het Spel van dezen Zeeuw was door de Zeeuwen niet vergeten en vond op nieuw weerklank. De solist gaf een twee tal toegiften. Ten slotte lieten de strijkers zich hooren in de Trio-serenade van Beet hoven, bewerkt door J. Cleuver. Een der eerste werken van den componist. Dhr 'Caro gaf met zijn strijkers veel schoons te genieten. Over het algemeen was er een goede samenwerking tusschen solist en orkest. Heel sterk trof ons even wel de 'overheerschende positie der le violen; de 2e viool hield zich al te zeer op den achtergrond, een gemis aan durf, aan zelfvertrouwen om de juiste verhou ding te verkrijgen. Overigens veel goeds voor de Instru mentale, die meewerkt om het muziek leven in onze stad op hoog peil te 'hou den. Ingezonden Mededeeiing. Die ellendige rugpijn. Wanneer gij 'e morgens bij het opstaan reeds gekweld wordt door pijn in uw rug, welke onuitstaanbaar is bij' bukken, bij de geringste inspanning en bij. uw dage- lijksch werk, toont dit aan, dat de on zuiverheden niet voldoende uit uw bloed gefiltreerd worden. Vooral als daarnevens zich verschijnselen vertoonen als 'hoofd pijn, duizeligheid, wallen onder de oogen, een afgemat gevoel enz. De organen, wier taak het is om het bloed te zuiveren van de er in voorkomende afvalstoffen, wer ken te traag of zijn verzwakt, en ver- waarloozing dezer verschijnselen kan voe ren tot zeer ongewenschte verwikkelingen. Komt uw organen te hulp 'bij de eerste waarschuwende kenteekenen, dat zij niet in orde zijn met het speciale middel voor bovengenoemde kwalen: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn wetenschappelijk samengesteld en beoogen slecht® één doel: 'het opwekken tot gezonde werking der organen, die zorg dragen dat uw 'bloed voortdurend goed gefiltreerd wordt en die de onzuiverheden er uit afvoeren. Dui zenden getuigschriften uit alle deelen der wereld bevestigen .hun uitstekende wer king. Verkrijgbaar bij apothe kers en dro gisten af I.-, f 1.75 en f3.- per doos, omzetbel. in begrepen. Let vooral op den juisten naam. Faillissementen. P. v. Schetsen, winkelier te O u d-V osse- meer. Totaal passief f3266.12, waar van preferent f2855,85. De baten zijn nog niet volledig bekend. M. L. Dekker, timmerman te 's G r a- venpolder. Totaal passief f5012,80, waarvan preferent f 147.94. De baten zijn nog niet volledig bekend. J. Zande e, landbouwer te A a r - denburg. Totaal passief f43.383.07, waarvan preferent f 1279.76. De baten zijn nog niet volledig bekend. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder vr. een motorrijtuig/ rijwiel niet tijdig verandering van rich ting aangeven: W. A. te R. te Vlissingen en H. J. W. te Rilland-Bath ieder f 5 of 5 d. h.; J. G. L., te Koudekerke f3 of 3 d. h.; J. 0. te Middelburg f 1 of 1 d. h. Met een rijWel zonder noodzaak links houden: D, S. te Sohoondijke, J. J. v, d. A. te Roosendaal ieder f 3 of 3 d. h.j G. C. J. F, te Hansweert f 2 of 1 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom de linkerzijde van den weg houden: W. M. H. te Vlissingen fl of i d. h. Met een motorrijtuig e6n motorrijtuig voorbijgaan zonder dat daarvoor vol doende gelegenheid bestaat: T. W. te Vlissingen f 5 of 5 d. h. Met een rijwiel in een bocht buiten noodzaak links houden, terwijl het rijwiel niet is voorzien van een rem en zonder met de bel een signaal te geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: W. P. te lerseke resp. 7 d. h. voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar, f 1 of 1 d. h. on f 1 of 1 d. h. Met een rijwiel een weg die voor het, verkeer met rijwielen in beide richtingen gesloten iisj, berijden: E. B. te 'sH. Arendskerke f 3 of 3 d. h.; H. de V. te Goes berisping. Met een rijlwiel een weg in verboden richting berijden: A. J. J. te Meliskerke f 0.50 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zander vol doende remmen: A. G. M. D. te 'sH. Arendskerke f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder lichten en/of zander dat nummer met let ter op voorgeschreven wijze zijn verlicht: C. W. te St. Laurens en C. d. N. te Rotter dam ieder f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede een verblindende verlichting voeren binnen een afstand v.aa 100 M. van een hem tegemoet komend motorrij tuig: A. P. te lerseke f 10 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig met aan hangwagen zander dat de aanhangwagen is voorzien van een krachtig werkende rem: P. d. H. te Wolfaartsdijk f 3 oif 3 d. Rijden met een motorrijtuig met te groote snelheid: G. te Kruiningen f 5 of 5 d. h.; P. R. te 'sHeerenhoek f3 of 3 d. h. Doen rijden met 'et ingeschreven motorrijtuig: A. H otterdam f 5 of 5 a.' 's Avonds fietsen zander licht en (of) zander ref. lL/jl J. K. t V" isenkerke, J. G. L. te Wissenkerke, ieder f 1 of 1 u. h.; N. J. W. te Vlissingen f 2 of 2 d.; J. G. te Colijnsplaat f5 of 5 d. h.; L. A. W. te Koudekerke f3 of 3 d. h.; G. K. te Wis senkerke f 1 of 1 d. h.; A. J. de W. te Colijnsplaat f2 of 2 d.; Ma. H. te 's H. Hendrikskinderen, B. F. te Kapelle ieder f 1 of 1 d. h.; F. Th. de K. te Goes f 5 of 1 w. t.sch. Als bestuurder van een rijwiel niet met de bel een signaal geven wanneer de vei ligheid van het verkeer zulks vordert: L. M. H. te Kapelle f3 of 3 d. h. Rijden met een voertuig zonder licht: S. S. te Colijnsplaat f 3 of 3 d. h.; A B. te Kruiningen f4 en f 1 of 2 en 1 d. h.; K. J. te Colijnsplaat f 3 of 3 cL h.; J. F. te Vlissingen f 2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: H. A. R. V. te Goes f 1 of 1 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: W. J. v. 0., te Krabbendijke f 1 of 1 d. h.; M. S. te We- meldinge, H. J. C. P. te Krabbendijke en S. H. te Vlissingen ieder f 3 of 3 d. h. Straatschenderij: T. L. v. d. K. te Wis senkerke f 1 of 1 d. h. Door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, een valschen naam opgeven: F. T. de K. te Goes: 1 mnd t.sch. voorw. proeftijd 2 jaar. Zonder daartoe gerechtigd te zijn ge bruik maken van een onderscheidingstee- ken, waarvan het gebruik aan eenige ver eeniging is toegekend: L. v. d. K. te Bre da: geen straf. Zonder daartoe gerechtigd te zijp vee laten loopen-op eenigen grond, die be zaaid, bepoot en beplant is: D. A. T., tt, Kattendij'ke f 5 of 5 d. h., net toewijzing der civiele voir dering van K. M. S. te Kloetinge tot een bedrag van f 10. Als hoofd van een bedrijf in een loca- liteit waarvoor niet een vergunning is verleend sterken drank in voorraad heb ben: C. J. v. d. H. te Kruiningen f 15 of 15 d. h. Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten: A. D. te Kapelle f 1 of 1 d. h. Overtr. art. 11 der IJkwet: J. P. G. de B. te Hansweert: vrijspraak, teruggave van het in beslag genomene. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 No vember: Krachtige Zuidoostelijke later afnemende en ruimende wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met regen of hagel buien, aanvankelijk zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. 3 Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Zaterdag 4 u. 59 min. Uitg.: N.V. Emergo" ter Bureau Postch' Bijkantoor I Directeur Dit numi Uit wat Donderdag Ir Mussert principieele niet worden zou gelden met name partij. Wie dat naast. War gaat ontbrek zoeken in he wat anderen kunnen de g delijk bij de niet uitblijve Nu kan zt hieraan dooi niet voldoem Van meet pieele fundet beginselen 01 Groen van gegaan toen nog geen spi zijin leven de massa te de A. R. bej den. Nooit 1 wijzen dat ir selvastheid, gezocht. Ker voor hem eer ten te kunne Dr A. Ku gaan. Een ve tiek gebied is om de A.R. 1 daarna werd program var lichting te g Daarnaast populaire to Wilde en th; dere eischei verschillende den geformul partij aan zie uiteenzetting En daarbi, de uitgifte is getracht di selen te bevo Steeds is vrucht naar den, als eer: dat alleen da den eehoopt zond is. Vandaar d toen de Kies voor de prat resseeren, P: gericht, welkt die van de ten doel stt jaren gelede tie, de A. R wel hetzelfde nen en op gre ganda naar En het blijdend verst dat dit voorl schen kring daar de poiit ren met krac Dat dit we: vooral in onz gespeculeerd massa en op sommige krir Regeering nie van de crisis Wie zijn 01 hoe gemakkei gen soms vat nomen. Wij willen mistische gra kracht zoekei maar wij wil voor de werl ook in Anti- torischen kri dan mogelijk van de heg Wij moetei beter voorstel eenmaal een zijn die nog t rische candid maar die ve: meeleven. Voor het waar princij orde komen, „neutrale" bh laren en de Lohman, Col: nen ze niet. Maar voor oor en niet te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6