Van Houten's CACAO Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RiVIERE, Grcote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Bijbel-Tentoonstelling BRAHDWAAftBORG-MAATSCIIAPPII NUTSSPAARBANK Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Financiëele Berichten. IUW Meesterknecht, voor ZEELAND, gevestigd te Middelburg. Wegens sterfgeval te koop: KRUININ GEN. M. v. NIEUWENHUIJZE Dz. Bogardstraat D 51, Middelburg. 2.40.00 H.A. Weiland Van Houtens fameuze kok heeft een boek vol recepten. 3 ibouwer te ^tiging van 'roep, W.,40j., Istiging van beroep met of 5 d. h, fet: P. J. S. [ns te Goes, irvan hoo- lan de straf 3ENERAAL JW. erhoud met cteur-gene- in een paar pin de taak, vat zijn uw aakkelijk te ens goed op Ide bestaan- gen. Eerst heb inge- leel kunnen I staat. (.tuurlijk wel mij ver is een van op 't oogen- Ide aandacht ]tk staat im- istandighe- a ding en het reven naar |n landbouw goed, indien uw speciaal van produc- |iw staat op vergelijking doorstaan. Ijd een zeer 1 wel in over- liddelde op- zeer hoog is. I de landbou- I over 't alge- dank zij de het land- Inde werking ^-organisatie, aerhand in bndbouwende Jat zelfs de van plukken. Nederland- de kwali- ontwikkeling ring houden elkaar ver standigheden, vbedrijf, dat In hoofdzaak te zetten in mogelijk en gt op de be ier eigen be- een uiterst |n daarom is Jig van over- |cht. Dat wil van staats- st zwaardere I schatkist zal lt iedere gul- pschikbaar is, itig mogelijk ïierin te zul- ;hting heb ik [eerste plaats [ledigen steun lister, onder |t, Z. Exc. mr getoond een de belangen Justrie. Hij is rindsman, die ichen kan en ïl waard. Op fen goede sa- ïet de land- I bekijken de sullen komen, goed recht andbouwendo ueen volksbe en en moeten iet elkaar in Mijnerzijds htig te werk verwacht e geschieden men hier en i mijn benoe- al van den opzicht zijn oog opsch roe- ran den land- ,deus ex ma- ook slechts dienste staan wrochten. ter kennis- mer van „De erd kunsttijd- stichting „De m houtsneden iant door een Houtsnede en ook door een reproducties en later tijd. -4 Voor de vele blijken van deelneming van hier en elders, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze ge liefde Echtgenoote. Moeder, Groot- en Overgrootmoeder JOHANNA HUISMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam D. MIDAVAINE. Grijpskerke, 9 November 1934. op Maandag 12 en Dinsdag 13 Nov. a. s. in de Groote Kerk te GOES. Op een Fruitkweekerij, groot 7 H.A., 10 K.M. van Groningen ge legen, wordt, om zoo spoedig mo gelijk in dienst te .treden, gevraagd een gehuwde niet ouder dan 35 jaar, speciaal be kend met de moderne fruitteelt. Aanbiedingen met opgaaf van salaris, met, inbegrip van vrije woning vóór 14 Nov. a. s. onder No. 12 aan het Bureau van dit blad te Goes. sgavond 9 uur hoopt in de Geref. Kerk te Rllland-Bath voor de Chr. J. V. aldaar op te treden: Da. P. C. JONGBLOED te Marken, met't onderwerp„Hoe moeten wij ataan tegenover de nieuwe Bijbelvertaling 7" Toegang vrij. HET BESTUUR. Maandag 3 uur Offlcieele opening. Maandag 7 uur Wijdingshalfuur met als sprekersDs. Homburg, Ds. Boeke. Ds. van Heijningen. Dinsdag geopend van 2 tot 5 uur. Dinsdag 7 uur Wijdingshalfuur met als sprekers: Ds, van der Vegt, Ds. van der Vis, Ds. Raams. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg zal op Vrijdag 16 November 1934, te GRIJPSKERKE in het openbaar verkoopen: A. des namiddags te half twee uur in café „Groenewoud"43 A., 50 cA. of 1 G„ 32V3 R. BOUWLAND in Hoogelande, in pacht geweest bij Lein Geldof Iz.dadelijk te aanvaarden B. Onmiddellijk daarna aan het huis wijk A, no. 105, a contant Vijf baatgevende Melkkoeien. Directeur J. F. DE WIJS. COMMISSARISSEN geven kennis dat in de op 8 November 1934 ge houden Algemeene Vergadering de rekening over 1933 is goedgekeurd. Gedurende 105 jaren is betaald voor Brandschade en Administratie kosten te zamen gemiddeld per jaar voor woonhuizen 57 cent en voor boerderijen 116 cent van de duizend gulden verwaarborgde som. Het kapitaal van deelneming be draagt f 62.334.334. Commissarissen voornoemd Mr. H. F. LANTSHEER. Jhr. W. Z. VAN TEIJLINGEN. JOH. PILAAR. Jhr. H. A. VAN DOORN. P. ERASMUS. Door ALLE Boekhandelaren worden ADVERTENTIËN en ABONNEMENTEN voor ons blad aangenomen Nog maar even gebruikt allerbest EIKEN ORGEL, pracht spel, o. a. doorl. harpen 8' en basharpen 2'. Verder 8, 4 en 16 vts. en schitterende Schalmei 8'. Van f680 nu slechts voor f290. Uitmuntend voor liefhebber. Brieven onder no. 11030 post bus 2002, Rotterdam West. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door Aangesloten bij het Nederlandsch Spaarbank-Bureau. Eiken dag geopend van 10—1 uur Donderdags van 10—12 uur en 1 2 uur. Woensdag- en Zaterdagavond van 7—8 uur. Rente 3 pCt. van één tot lOOOO gulden, per dag berekend Sedert jaren gelegenheid tot be taling van belasting door tusschen- komst der Spaarbank, sinds 1 Jan. 1926, dito van schoolgelden. Inlichtingen hieromtrent, omtrent spaarbusjes, het ontvangen van traktementen en pensioenen per giro Spaarbank No. 92296 worden gaarne ve, strekt. Te pachten voor drie jaren: aan den Eendekotsweg St. Laurens, (6 gemeten). Te aanvaarden 25 Nov. 1934. In gebruik bij M. C. Marinissen. Biedingen met opgave van borgen of bereidverkl.een jaar pacht vooruit te betalen, in te leveren vóór 23 November a.s. ten kantore van No taris VAN DER HARST. Vraag Uw winkelier eens naar Van Houten's recepten-boekje. U zult verbaasd zijn hoeveel heerlijke dingen U maken kunt van cacao. En hoe gemakkelijk en eenvoudig dat alles is. Chocolade-taarten, cho coladejam, vla's, ijs, gebak en nog veel meer. En steeds heeft Van Houten's fameuze kok de recepten zóó opgesteld dat het fijne, geurige aroma en de zuivere natuursmaak, alleen aan deze edel-cacao eigen, voortreffelijk tot hun recht komen. Daarbij blijft Van Houten's Cacao goedkoop in het gebruik. Voor een groote kop chocolade b.v. hebt U slechts één theelepeltje cacaopoeder noodig. Dat is minder dan één cent per kop. Uitsluitend verkrijgbaar in de merken Gouden Bruin-etiket 1 Pond Goud- of 1 K.G. Bruin- etiket levert U „Van Houten's Eigen Tijdschrift", fraai genius-' treerd met boeiende verhalen* £e&je-e«t •Vo&to&jz&upS'fgï' SELL MORS Daarbij trekken ook de aandacht een drietal houtsneden van den bekenden Zeeuwschen houtsnijkunstenaar dhr Joh. Melse te Goes, n.l.: Vogels in de sneeuw, Boei, en Strand te Zoutelande. De hout snijkunst of xylografie wordt over het algemeen nog te weinig gewaardeerd. Kennismaking met dit nummer van „De Delver" zal zeker de waardeering doen toenemen. Jubileum W. G. van de Hulst. Op Zaterdag 10 November a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de heer W. G. v. d. Hulst debuteerde als schrijver van het kinderboek. In deze eersteling deed de auteur zich reeds ken nen als een veelbelovend verteller, die de kunst van het schrijven van nature kon verstaan. En in de vijf en twintig jaren die er gevolgd zijn op deze uitgave is de jonge schrijver van de Hulst geworden tot de populaire schrijver van het goede kinderboek, 'twelk door duizende grage kinderhanden is heengegaan. Deze arbeid die er gedaan is door W. G. van de Hulst ten bate van het kind, zal een ieder tot dankbaarheid stemmen jegens hem. In zijn verhaalkunst heeft hij altijd op 'over tuigende wijze blijk gegeven een bewonde renswaardig begrijper te zijn van de kin derziel.' Hoeveel uren van genot heeft zijn werk niet gebracht! Uren waarin ook de ouderen met spanning zijn kinderver tellingen hebben gelezen. Lief en leed uit het kinderhart zijn door hem beschreven op een klare wijze die nauwelijks zijin weerga heeft kunnen vinden in de lectuur voor en over kinderen! De heer W. G. van de Hulst is een kindervriend in wiens hart de jeugd een groote plaats heeft ge vonden. Het is dan ook geen wonder dat er bij zijn 25-jarig jubileum zich een co mité heeft gevormd, dat reeds van drie ministers blijken van instemming ont ving, teneinde hem hulde te brengen voor het vele dat hij heeft bijgedragen tot de opvoedig van ons volk, in het kind. Om aan deze huldiging een bijzon dere glans te geven is er van het alom geprezen boekje van zijn hand „Van een klein meisje en een groiote klok" een ju bileumnummer verschenen bij uitgeverij G. F. Callenbach te Nijkerk. De prijs van dit bijzonder verzorgde, rijkgeïllustreerde kinderboek is extra laag gesteld (f 0.25) opdat iedereen een prettige herinnering zal kunnen bewaren aan dezen papulai- ren schrijver van het goede kinderboek. TWEEDE KAMER. Diverse ontwerpen. Aan de orde zijn verschillende wetsont werpen. De heer W ij n !k o o p verklaart zich te gen bestendiging der tijdelijke opcenten op de Indische invoerrechten. Het ontwerp wordt z.h. st. aangenomen. Bij het contingenteeringsontwerp be treffende aal en paling 'klaagt de heer Duymaer van Twist over de onvol doende controle op den invoer. Minister Steenberg'hè ver klaart, dat deze thans in orde is. Het wetsontwerp wordt z.h. st. aange nomen. Bij dat betreffende de contingenteering van haarden en kachels worden door de heeren van Dijken en Korten- h o r s t eenige opmerkingen gemaakt over het contingenteeringscijfer. De eerste acht den invoer gering, de tweede juist enorm. MinisterStee nberghe zegt, dat in December de normen worden herzien. Het ontwerp wordt z.h.st. aangenomen. Bij het contingenteeringsontwerp be treffende veekoeken zegt de beer van Voorst tot Voorst, dat gewaakt moet worden tegen bijzondere prijsstij ging. De heer Schilthuis wil verder dif ferentiatie tusschen lijn- en andere olie. De 'heer Korten horst komt hier tegen op. Minister Steenberghe zegt, dat de bedoeling der contingenteering is, hulp te verleenen aan de olieindustrie, en daarvoor is het thans geldende systeem gekozen. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aange nomen. Tegen dhr Vervoorn. Inzake de contingenteering van sloten wijst de heer Smeenk op het verband met den woningbouw. De heer Schilthuis bepleit meer samenwerking tusschen industrie en ver koop in Nederland. Minister Steenberghe zegt, dat van de contingenteering geen prijsverhoo- ging is te vreezen, zoonoodig wordt in gegrepen. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangeno men. Bij het wetsontwerp tot contingentee ring van rijwielbanden verdedigt de heer Vervoorn een amendement om het contingent te brengen van 25 op 75 °/o van den gemiddelden invoer. Minister Steenberghe kan het niet aanvaarden. De Ui ver te Bandoeng. De Uiver-bemanning is gisteravond op grootsche wijze in de sociëteit Gcmcordia te Batavia gehuldigd. Ota 9.36 uur Javatijd vertrok het vlieg tuig hedenmorgen naar Bandoeng, waar bij de landing om 10.31 een menigte van 12.000 man het vliegtuig verwelkomde. Door kolendamp vergiftigd. ROTTERDAM. Vanmorgen ging de schipper Van Alphen van het motor schip St. John, liggende in de Nassau- haven alhier, zijn twee zoons, die in het achteronder-ruim sliepen, wekken. Toen hij de deur van de roef opende, kwam hem een sterke kolendamplucht tegemoet. Zijn twee zoons, resp. 22 en 18 jaar oud, bleken bewusteloos te zijn. Zij werden naar het ziekenhuis vervoerd. De jong ste zoon is eenige uren later weer tot bewustzijn gekomen. De oudste is nog steeds bewusteloos. In de roef had een vulkachel gebrand terwijl de ramen en deur gesloten waren gebleven. ROTTERDAM. Ter beschikking van den Off. van Justitie is gesteld de 43- jarige werklooze J. K. H., die Woensdag een hoofdambtenaar van Maatschappelijk Hulpbetoon met een geopend zakmes heeft aangevallen. Hij is tot zijn daad ge komen, omdat hij naar hij meende niet goed werd behandeld. Brand en ontploffing. HELMOND. Gisteravond was een chauffeur van dhr S. in diens opslag plaats alhier bezig met het vullen der benzine-reservoirs van een auto-truok. Plotseling bemerkte de chauffeur dat een vlammetje uit den mond van het ben- zinevat sloeg, waaruit hij' de benzine in de autotank overhevelde. Hij trachtte bet vuur met zand te blussc'hen, maar dat ge lukte niet, zoodat 'hij hulp inriep. De heer J. van G., employé van de A. P. C. arri veerde spoedig met een brandblusch-ap- paraat. Juist toen hij het apparaat op het vat had gericht, sloeg het vat uit elkaar, terwijl de 'benzine in alle richtingen weg vloeide. De heer van G. stond als een fak kel in brand. Men gooide jassen over hem heen en rolde hem over den grond, waar door de vlammen werden gedoofd. De on gelukkige werd vooral aan 'het hoofd ern stig gewond. Hij is naar het Gasthuis overgebracht. De brandweer tastte het vuur in de opslagplaats krachtig aan, doch durfde den brandhaard niet te na deren, omdat er nog een paar vaten ben zine lagen opgeslagen. Spoedig explodeer den ook deze, waarbij meterhooge vlam men opsloegen. Toen kon de brandweer krachtiger optreden en was zij het vuur spoedig meester. Eenige aangrenzende barakken van het Gasthuis, waarin 11 pa tiënten lagen, moesten worden ontruimd. Het ziekenhuis heeft geen ©ogenblik ge vaar geloopen. Een groote hoeveelheid bouwmateriaal werd een prooi der vlam men. De volledige omvang van de schade is nog niet békend. De toestand van dhr van G. is zeer ernstig. DEN HAAG. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat voor de week van 11 18 November de prijs van bet crisis- botermerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is vastgesteld op f 1 per K.G. GRONINGEN. De heer Wardenier, die een brandstoflooze motor zou hebben uit gevonden, is in overspannen toestand in het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen opgenomen. Hoog water. VENETIE. Het water is hier door een vloedgolf zoo gestegen dat op tal van plaatsen in de stad overstroomingen ont stonden, waardoor enkele oude gebouwen gedeeltelijk instortten. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Kambier, 24 j. en M. Poortvliet, 22 j.; C. E. Schuijt, 24 j. en F. W. Poortvliet, 22 j. Gehuwd: G. G. A. Huijbregts, 29 j. en G. C. G. Steijaert, 31 j.; J. J Sukkel, 22 j. en H. Piechota, 26 j.; I. Onderdijk, 21 j. en P. L. Verlinde, 17 j.; Th. A. v. Os, 26 j. en G. T. Gabriëlse, 24 j. GOES. Veilingavereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 9 Nov. 1934. Blauwe Druiven 2330, Tomaten 6 14, Mispels 57, Spinazie 9, Spruiten 1114, Schorseneeren 67, Veldsla 4 5, Koolrapen 1.70, Wijnpeen 11.10, Kroten 1, Uien 0.602.10, Aardappelen 1.70—3.70, alles per 100 Kg. Meloenen 37, bloemkool 612, 2e soort 25, witte kool 2.30, groene sa- voye 1.50—5.10, roode kool 0.703.50, kropsla 2.40—2.60. breedblad andijvie 0.501.70, id. krul 1.80—2.50, knolselde rij 1.401.70 gld. alles p. 100 stuks; knol selderij 48, snijielderij 0.60—1.60, ra pen 6, kroten 4, prei 38, wortelen 34, bloemen 3 gld. alles p. 100 bos; hazen f 1.65f 1.89 p. stuk. MIDDELBURG, 8 Nov. Fruitveiling. Peren: Winterbergamotten 48, Gieser Wildeman 211, B. Glairgeau 10, Klei- peer 48, B. Alexander Lucas 69, Winterlouwtjea 68, Kookpeer 8, Pre sent van Lunteren 8—9, B. Diel 13, Doc tor Cornells 511, Gomtesse de Paris 79, Rietpeer 10, Jodenpeer 3—8, Rood- kokers 8, Duchesse d'Angouleme 10, E'oyenne du Cornice 1123, Nouveau Poiteau 810 ct., alles per kg. Appels: Goudreinetten 615, Arm- gaard 18, Notarisappel 21, Grauwzoet 18, Bramely's Seedling 811, Gampagnezoet 1315, Roode Ribbing 20, Ster appels 4 10, Zure Bellefleur 814, Winterbon- keljé 6 ct., alles per Kg. Diversen: Tomaten 3—13, Mispels 2 10, Black Alicante 2227 ct., alles per Kg.; Noten 26 ct. per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. heden 35 34 215 72 65/s 1634 2034 1381/» 4Va 8934 30 111 147 lOOVi. 1016/i» 33 33 slotkoersen uit vorige koers Ned. Handel Mij.- 3634 Philips Gloeilampen G.B. 212'/ï 7234 6"/» 165/s 2034 13934 4Vs 8734 31 112 148 1003/!. 1017/s Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Amsterdam Rubber Ned. Scheepvaart Unie D'eli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam 4 pet. Indië 1934 4 pet. Nederland 1934 A.K.U. Door de weifelende New-York was er weder weinig animo voor deze afdeeling. De lokale markt hield zich echter goed. Rubbers, Philips en Al gemeene Exploitatie waren goed gevraagd en konden enkele procenten in prijs ver beteren. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Nov., 2.30 u. Londen 7.3734—7.88. Parijs 9.72—9.77. Berlijn 59.42—59.47. Brussel 34.6234.56. New-York 1.4734—1.4834.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3