Crïsis-Publicatiën Ingezonden Stukken. Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Ontvluchting uit Engol- sohe gevangenis. Voor het eerst in de geschiedenis van de gevangenis te Peterhead ie een gedetineerde er in ge slaagd, te ontsnappen. D'e man, die dit kunststukje op het ge bied van uitbrekerij heeft weten te be werkstelligen, is John Ramensky uit Glasgow, die wegens winkeldiefstallen tot vijf jaar dwangarbeid is veroordeeld. Reeds op den leeftijd van elf jaar is Ra mensky met den strafrechter in aa ra king gekomen. Aanvankelijk waren de bewakers der gevangenis, toen het verdwijnen van Ra mensky bemerkt werd, van meei.ing', dat hij zich in de gevangenis verborgen hield Een nauwkeurig onderzoek door de ci piers leverde evenwel niet de minste re sultaten op. De politie neemt thans aan de jacht op den vluchteling deel en de omgeving van de gevangenis wordt met de grootste nauwkeurigheid doorzocht. De gevangenis van Peterhaed werd in 1888 geopend. Twee jaar geleden werd een gevangene, die een ontvluchtiugspo- ging waagde, door een der cip:eis neer geschoten. Nooit, echter is eet gedeti neerde er in geslaagd de begeerde vrij heid te herwinnen. Wat het avontuurlijke gevnngenisleven van Ramensky betreft, in 1931 zette hij de heele Barlinniegevangenis te Glas gow op stelten, door op het dak te klau teren en de bewakers te tarten, hem naar beneden te halen. Met behulp van dak- Mededeeling van de Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. OVERNAME VAN RUNDVEE. In aansluiting op het reeds door de Veehouderijcentrale gepubliceerde uitvoe rige persbericht inzake de levering van Rundvee aan de Regeering laten wij de voornaamste punten volgen waarmede de veehouder rekening dient te houden. a. Welke dieren kunnen worden gele verd. Ie. Enkel jongvee. Hieronder zijn be grepen: a. Voor het eerst drachtige vaarzen. b. Voor het eerst drachtige pinken. o. Vaarskalveren gedekt door identi teitsbewijs 1934. 2e. Bij uitzondering gedurende de eer ste leveringsmaand drachtige runderen welke reeds eerder hebben gekalfd, doeh nog niet hebben gewisseld. b. Wijze waarop aangifte voor levering dient te worden gedaan. Biji een toewijzing van 2 kalveren 1 rund voor 1 Juni 1935. Bijl een toewijzing van 3 kalveren 1 rund voor 1 Jan. 1935. Bij een toewijzing van 5 kalveren 2 run deren, één voor 1 Jan. 1935, één na 1 Jan. 1935; dus de helft van de toegewezen schet sen 1934, naar beneden afgerond. Bij niet levering worden de niet gele verde dieren van de kalvertoewijzing 1935 afgetrokken. c. Klassificatie en prijzen. Klasse A: 25 cent; Klasse B: 22 cent; Klasse G: 19 cent. Eventueele tarra kan worden toegepast. Tevens wanneer blijkt dat de aangeboden dieren niet drachtig waren, wordt een korting toegepast van 30 pot. op de uit- betalings-som. De prijzen worden in geen geval ver hoogd. d. Kaarten voor levering zijn kosteloos verkrijgbaar bij de Districts-secretaris- sen van de L. G. O. v. Z. Deze kaarten moeten uiterlijk vijf dagen voor den leve ringsdag volledig ingevuld en ondertee kend ten kantore der L. C. O. v. Z., Groote Markt 28, te Goes, binnen zijn. La ter binnengekomen kaarten worden niet meer behandeld. De eerste inname zal geschieden: te Oostburg op 13 November e.k. van 911 uur, erf P. de Miliano; te Hulst op 15 November e.k. van 911 uur bij Station; te Goes op 20 November e.k. van 9 11 uur aan de stalling M. Huige; te Middelburg 21 November e.k. van 911 uur Veemarkt; te Zierikzee op 22 November e.k. van 911 uur bij Huis van Nassau; te Scherpenisse op 23 November e.k. van 911 uur Marktplein. e. De leveringsdagen worden weke lijks gepubliceerd. Wij wijzen nogmaals uitdrukkelijk op het risico van bet constateeren der drachtigheid bij betrekkelijk kort te voren gedekte dieren, aangezien op dit punt onvoorwaardelijk aan de bovenvermelde 30 pet. korting op de uitbetalingsprijs door de Nederl. Vee houderij Centrale wordt vastgehouden. Landböuw Crisis Or ganisatie voor Zeeland. AANVULLING PERSBERICHT. Wanneer het bij sommige veehouders, welke meer dan een dier dienen te leve ren, voorkomt, dat de door ben voor leve ring bestemde drachtige vaarzen of pin ken nog niet klam trekken, zoodat deze bij levering niet zouden voldoen, kan met levering dezer dieren worden gewacht, tot de betrokken veehouders zekerheid hebben, dat ook in dit opzicht aan de hier voor gestelde eisch is voldaan. Met levering dezer dieren kan worden gewacht, tot na 1 Jan. 1935. De aangiftekaarten der gepubliceerde leveringsdagen moeten voor 10 November a.s. aan het kantoor der L. G. 0. v. Z., Groote Markt 28, Goes, binnengekomen zijn. pannen, die hij in overvloed tot zijn be schikking had, wist hij zich zijn belagers zeven uur lang van het lijf te houdeu. In het begin van dit jaar, kort na zijn aankomst in de Peterhead-gevangenis, klom hij eveneens op het dak en ge bruikte bij deze gelegenheid zijn tijdelijke vrijheid, om een aantal dakpannen te verzamelen, waarmede hij alle boven lichten der gevangenis grondig vernielde. Thans is de politie op zoek, om dezen ondernemenden man weer binnen de vei lige muren der gevangenis terug te bren gen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Afscheid Burgemeester van Goes.. Maandagavond 1.1. is er in verband met het vertrek van den EdelAchtbaren Heer Hajenius een vergadering gehouden voor een te houden défilé. Dit plan is opgekomen bij de W.S.V. „De Amateur". Alle vereenigingen hier ter stede waren uitgenoodigd tegenwoor- dig te zijn. Uit deze vergadering werd een comité gevormd, bestaande uit de heeren J. Bielen, F. X. Mannhardt, J. Molhoek, P. A. E. Schrijver, H. Wattez, W. Koning, M. Zandee en J. H. Tissing. Besloten werd dit défilé te houden op Zaterdagmiddag 17 November a.s., tus- schen 34 uur. Uit de vergadering bleek, dat er voor dit plan veel animo bestaat. Ruim 15 vereenigingen hebben hun toe zegging reeds voor deelname gegeven. Daar er echter vereenigingen zijn, die nog geen toezegging deden, werd be sloten deze alsnog in de gelegenheid te stellen zich voor deelname op te geven. Wij hopen zeer, dat deze niet zullen achterblijven, en verzoeken beleefd hun opgave te willen inzenden. J. H. TISSING, Secretaris Défilé-Comité, Scheldestraat 111. Goes, 6 November 1934. Middelburg, 6 Nov. 1934. Hooggeachte Redactie, Korten tijd na het overlijden van Ds J. B. Netelenbos, Ned. Herv. predikant te Groenlo, vroeger o.a. predikant bij de Ge reformeerde kerk van Middelburg, heb ben eenige vrienden het plan opgevat een eenvoudigen gedenksteen op zijn graf te plaatsen. Hiertoe is vooraf met de familie overleg geploegd en goedkeuring ontvangen. Reeds eenigen tijd geleden zijn de ge meenten Groenlo en Winterswijk met de voorbereiding begonnen; er 'heeft zich een klein comité gevormd, dat de inzameling van gelden ter hand beeft genomen. In dit comité heeft o.m. ook zitting Dr J. G. Geelkerken, uit Amsterdam-Zuid. Mogelijk zijn er nu ook in Zeeland vrienden van den overledene, 'die voor de verwezenlijking van dit plan een kleinig heid over hebben. Elke 'gift, hoe gering ook, zal dankbaar worden aanvaard. Met beleefden dank voor de opname en hoogachtend C. F. NOLTE. A. PETER'MEYER. K. SCHOUT. Eventueele gaven storte men op de re kening van den eersten ondergeteekende (157305) of zende men aan den heer K. Schout (Houtkaai, Middelburg). De laat- se zorgt voor de doorzending der giften. Crisis-Comité 's Gravenpolder. Mijnheer de Redacteur, Mogen we voor onderstaande een plaats je in uw blad? Vrijdag 2 November j.l. is in deze ge meente een plaatselijk crisis-comité op gericht. Hiermee is voorzien in een reeds lang gevoelde behoefte. De gevolgen van de crisis nemen in onze gemeente hoe langer hoe ernstiger vormen aan. De werkeloosheid vooral onder de landarbei ders dreigt indien de voorteekenen ons niet bedriegen dezen winter een tot dus- vei ongekende afmeting aan te nemen. Daardoor komen vele gezinnen in moei lijkheden. De steun uit de publieke kas sen schiet in vele gevallen tekort om in alle behoeften te kunnen voorzien. Be halve deze werkloozen telt onze gemeente tal van kleine zelfstandigen, die eveneens tengevolge van crisisverschijnselen in moeilijkheden verkeeren. Ons comité stelt zich thans ten doel aan dezen voorzoover zij daaraan behoefte hebben en daarin door andere in onze gemeente gevestigde instellingen van weldadigheid niet of niet in voldoende mate kan worden voor zien aanvullenden en opheffenden steun te verleenen. Het beschikt daartoe over een van rijks- en gemeentewege beschik baar gestelde bijdrage. Daar deze bijdrage ons comité slechts de beschikking geeft over zeer beperkte middelen ziet bet zich genoodzaakt tevens een beroep te doen op het gegoede deel der burgerij. Een lijst komt nog deze week in circu latie. Behalve geldelijke bijdragen zal ons comité ook gaarne goederen, waarmee we nog iemand van dienst kunnen zijn in ontvangst nemen. Deze zullen na aan melding gaarne door ons aan huis wor den afgehaald. Met een beroep op aller medewerking om den arbeid van ons comité zoo goed mogelijk te doen slagen, eindigen we met U Mijnheer de Redacteur dank te zeggen voor de verleende plaatsruimte. Het plaatselijk Crisis-Comité te 's-Gravenpolder: J. VAN MEERENDONK, Voore. W. GIJZEL, Secretaris. 'a-Gravanpoldsr, November 1934. Tweede Kamer. Wijziging Ziektewet. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot wijziging der Ziek tewet zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Besloten is morgen bij den aanvang der vergadering de nieuwe Qearingwet te be handelen. Voortzetting algemeens beschouwing. Voortgezet werden de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting '35. De heer Artz betoogt, dat het beleid der regeering een fiasco is. Spr. wenscht opheffing van het bankgeheim, van cu mulatie van inkomens, een heffing ineens, een premieleening van 200 millioen gul den met lange looptijd. De heer de Geer concludeert, dat er in de nationaal—socialistische beweging steeds meer verdeeldheid beerscht en dat er een nationale opleving is. Ondanks de economische nood is onze staatkun dige toestand relatief gezond. De uitslui ting van de N.S.B. uit rijksbetrekkingen behoort te worden opgeheven zoodra deze legale wegen bewandelt. De leuze zij: Trouw aan de vrijheid tot in de N.S.B. Ontslag nietig verklaard. DEN HAAG. Het ambtenarengerecht te 's Gravenhage heeft hedenmorgen uit spraak gedaan in de zaak van R. L. H. J. R., gemeente-geneesheer te Ameron- gen, tevens belast met de armenpraetijk, in beroep gekomen tegen een hem ver leend ongevraagd eervol ontslag door den Gemeenteraad van Amerongen, omdat hij aan patiënten lichtvaardig verklaringen zou hebben afgegeven voor gratis verkrij ging van ziekenverplegingsmiddelen, om dat bij te spoedig zou hebben verklaard, dat bepaalde patiënten niet tot werken in staat waren en omdat hij onvoldoende medewerking aan het college van B. en W. zou hebben verleend. Het gerecht heeft klagers beroep ge grond en het hem verleende ontslag nie tig verklaard. Doodelijk ongeval. ROTTERDAM.. Gisteravond reed de 33- jarige sigarenwinkelier H. 0. Heynen, uit Overschie op den 's Gravenweg. De straat is hier opgebroken en voor het rijver'keer is met borden een andere route aangege ven. H. heeft zich hieraan niet gestoord en is over een 1 m. breed voetpad gaan rijden, waarlangs een sloot loopt. Hij' is aan het slingeren geraakt, van het voet pad in de sloot terecht gekomen, en wel zoo, dat de motor op hem terecht kwam. Een voorbijganger zag het ongeluk ge beuren en waarschuwde twee mannen, die onmiddellijk reddingspogingen in het werk stelden. Zij wisten den motor op te halen en daarna den berijder op den wal te brengen, hetgeen vlug geschiedde. De man bleek echter reeds te zijn overleden. Wederom inbraken in Oss. OSS. Ondanks het feit, dat door de ge meentepolitie van 'Oss de hand is gelegd op een jeugdige dievenbende, welke een groot aantal kleine inbraken in den 'laat- sten tijd had gepleegd en dit aantal ar restaties is aangegroeid tot ongeveer 20 jongelui, is in den afgeloopen nacht nog op 4 verschillende plaatsen van Oss in gebroken. Men vermoedt, dat deze inbraken door dezelfde personen zijn gepleegd. Broedermoord. AMERSFOORT. In de woning van die weduwe Botterbloem in de buurtschap Zeldert te Hoogland, heeft in den afge loopen nacht een moord plaats gehad. De 29-jarige zoon Hendrik van de weduwe B. maakte bij' zijn thuiskomst een opmer king over het feit, dat een gezelschap w.o. zich zijn 22-jarige broer bevond, aan het kaartspelen was. Dit moest volgens hem maar eens uit zijn. De 22-jarige broer ontstak hierover zoo in woede, dat hij een broodmes greep en daarmee Hendrik in .de zijde stak. Deze werd zoo ernstig ge wond, dat 'hij na korten tijd overleed. De politie heeft den dader gearresteerd. 2000 dollar verloren. AMSTERDAM. Het is de politie geble ken, dat de 53-jarige man, die in het Bin nengasthuis was opgenomen tengevolge van een val in een kelder en vier biljetten van 500 dollar miste, niet beroofd kan zijn. Het slachtoffer, een Utrechtenaar, heeft tegenover de politie verklaard, dat hij:, ernstig zenuwziek zijnde, van Utrecht naar Amsterdam was gereisd om een ze nuwarts te raadplegen. De man is er van overtuigd, dat hij de vier biljetten van 500 dollar heeft verloren. Hij heeft waar schijnlijk' het geld naast zijn vestzak ge stoken. De Uiver te Soerabaja. AMSTERDAM. Vanmorgen is de Uiver te Soerabaja aangekomen. De belangstel ling was overweldigend. De meeste win kels en kantoren waren gesloten, terwijl de schooljeugd vrij had. Tal van auto riteiten waren aanwezig. Toen de Uiver 'over het vliegveld taxi- de, brak een orkaan van enthousiasme los. Het publiek was door het dolle heen, juichte, sprong en danste en brak door het cordon van 520 politie-mannen, nog versterkt door mariniers, heen, waardoor de officiëele ontvangst in 't honderd liep. Het geheele veld was één deinende men- schenzee. De bemanning van de Uiver werd op de schouders rondgedragen. Hierna volgden de huldigingsredevoe ringen, die door Parmentier en Moll wer den beantwoord. Da verkiezingen In Amerika. NEW-YORK. Volgens de tot heden morgen 5 u. Amst. tijd ingekomen be richten over de resultaten der verkiezin gen in de Vereen. Staten hebben de de mocraten een groote overwinning be haald. Tot dusver zijn bekend de cijfers voor 150 zetels in het Huis van Afge vaardigden. Hiervan kregen de democra^- ten 130 en de republikeinen 20 zetels. De cijfers betreffende de overige 285 zetels van het Huis van Afgevaardigden zijn nog niet bekend. Bij de verkiezingen voor den Senaat hebben de democraten tot dusver zes ze tels en de republikeinen twee zetels ge kregen. In totaal moeten 35 Senatoren worden gekozen. Volgens de cijfers van hedenmorgen 5 u. A.T. hadden in 16 Staten de democra tische candidaten voor den Senaat de leiding. In 5 Staten de republikeinsche candidaten. Een later bericht geeft den volgenden stand: Huis van Afgevaardigden: 186 democraten en 45 republikeinen. Senaat: 14 democraten en 4 republikeinen. Men verwacht een meerderheid van de demo craten, zoowel in het Huis van Afgevaar digden als in den Senaat, die grooter is dan tot dusver. Men verwacht, dat de democraten in beide regeeringslichamen een meerder heid van 2/3 zullen behalen. Besprekingen afgebroken. TOKTO. De Nederlandsch-Japansche handelsconferentie die sinds Juli te Ba tavia wordt gehouden, dreigt te worden afgebroken daar er geen vooruitzichten zijn voor het bereiken van overeenstem ming tot regeling van de handelsrelaties tussdhen beide landen. Alle Japanisohe berichten uit Batavia melden dat de Japansohe delegatie uit Batavia zal vertrekken daar zij' de onder handelingen met de N ederlandsche verte genwoordigers, 'die zij ervan beschuldigt, bij de onderhandelingen geen ernst te be trachten, niet wenscht voort te zetten. Vervolging van de Katholieken In Duitschland. WEENEN. In een vergadering te Wee- nen heeft een kardinaal in een rede o.a. het volgende verklaard „Ik heb gedurende de laatste weken veel bezoek uit Duitschland ontvangen, 't is verschrikkelijik waarmede deze men- schen hun belevenissen schilderen. In het rijk mogen de 'katholieken niet eens meer openlijk met elkaar spreken, •doch de katholieken en de belijdenisge- trouwe protestanten blijven standvastig. In de kranten mag over katholieke bij eenkomsten niet meer worden geschreven. De katholieke jeugd mag in het geheel niet meer bijeenkomen, maar desondanks houden 80 pGt. van de leden der katho lieke jeugdvereenigingen bijeenkomsten zooals de christenen in de catacomben. Duitsch postvliegtuig verongelukt. BERLIJN. Gisteravond is het Duitsche postvliegtuig D. A van van de lijn Ko ningsbergenBerlijn verongelukt. Het toestel moest door tot nu toe on bekende oorzaak een noodlanding uitvoe ren. Deze noodlanding mislukte evenwel en het toestel werd vernield. De uit 5 personen bestaande beman ning is om het leven gekomen. De organisatie van den Landbouw aan het Departement van Economische Zaken. Benoeming Directeur-Generaal. DEN HAAG. Eenige maanden geleden is op het Departement van Economische Zaken een scheiding aangebracht tus- schen den crisis-arbeid en den niet-crisis- arbeid voor den landbouw. De Minister heeft den crisis-arbeid opgedragen aan het college van Regeeringscommissarissen onder voorzitterchap van den secretaris generaal van het departement. De directie van den landbouw behartigt den niet- crisisarbeid. Deze werkverdeeling, die noodzakelijk is geworden door de groote uitgebreidheid van het te verrichten werk, heeft een alleszins bevredigend resultaat opgeleverd. Op de directie van den Landbouw even wel 'Ontbreekt de Dir.-Generaal. Het ligt in het voornemen van den Minister om daartoe de benoeming te bevorderen van den heer Ir. A. L. H. Roebroek, lid van de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar. Van den nieuwen functionaris wordt verwacht, dat hij den voorlichtingsdienst, het landbouwonderwijs, de proefstations en andere takken van de directie van den Landbouw opnieuw zal organiseeren. Ook het college van regeerings-commissa- rissen zal worden versterkt. De regee- rings-oommissaris Ir S. L. Louwes te Zwolle gaf tot nu toe slechts een deel van zijn tijd aan dit werk. Op verzoek van den Minister heeft de heer Louwes zich bereid verklaard, zich in de toekomst uitsluitend aan zijn belangrijke taak als regeerings- commissaris voor den akkerbouw en de veehouderij, te geven. In verband hiermee zal hij: binnen korten tijd terug treden uit zijn andere functies en zich te 's Graven hage vestigen. Doodelijk ongeval. HILVERSUM. Gisteravond had op den 'hoek van een straat alhier een aanrijding plaats tusschen een auto en een driewie- lig motorrijtuig bestuurd door den heer P. uit Nijkert, doordat dhr P. geen voor rang tot passeeren verkreeg. P. viel op den weg en bleef 'bewusteloos liggen. Hedenmorgen is hij aan een her senschudding overleden. MIDDELBURG. Bevallen: J, Vermeu lenDe Lange, d. A. W. TieserandAl- bag, z. Overleden: N. Bastiaanse, 78 j., wedn. v. G. Trieller. Over de maand October. ARNEMUIDEN. Geboren1, Sara, d.v. Dingenis van Belzen en van Jannetje Meerman; 2, Geertje, d.v. Daniël van Bel zen en van. Jannetje van Belzen; 4, Ka- rel, z. v. Gillis van de Gruiter, en v. Ma ria Caljouw; 14, Grietje, d.v. Jan Siere- veld, en van Johanna de Nooijer; 18, Arij, z. v. Marinus de Meulmeester en van Jo hanna de Ridder; 19, Lieven, z. v. Klaas van Belzen, en van Maatje Marijs; 20, Maatje, d.v. Pieter Boone en van Johanna Meertse; SO, Cornells, z.v. Gerrit Johan nes Hoek en van Thona Kramer. Gehuwd 12, Marinus Theune, 24 jr jm. en Janna de Nooijer, 21 jr j.d.; 20, Lieven de Nooijer, 22 jr jm. en Klazina van Bel zen, 21 jr j.d.; 27, Jan Grootjans, 22 jr jm. en Jannetje v. Belzen, 22 jr jd.; 31, Adri- aan Govert Versluis, 21 jr jm. en Wille- mina Maatje Crucq, 22 jr j.d. Overleden14, Willem, 4 jr, z. v. Blaas van Belzen, en van Prina van de Gruiter. 31, Daniël van Eenennaam, 85 jr, wdn. van Maatje Flipse. KAPELLE. BevallenM. Slabbekoorn, geb. Maat, d.; M. Veerhoek, geb. Evers- dijk, z.; J. Wi9se, geb. de Kunder, d.; J. A. Zuidweg, geb. van Oosten, z.; J. C. Goud, geb. Dourleijn, z.; G. M. Zuidweg, geb. Hundersmarck, z.; E. Traas, geb. Rouw, z.; S. C van de Schraaf, geb. Moens, z. OverledenNicolaas Zegers, 81 jaar, echtg. van C. van Fraassen; Johanna Wisse, oud 1 d., d.v. C Wisse en J. de Kunder. Huw. aangifteMartinus Cornelia van der Jagt, 35 jr te Ierseke en Adriana Zuidweg, 35 jr. GehuwdA. van Pienbroek, 22 Jr en S. M. Marits, 22 jaar; Adr. van der Cin- gel, 26 jaar, en M. J. Duivewaarde, 22 jr. OVEZAND. Geboren2, Agatha Catha- rina Johanna, d.v. Frans Jozef Schuer- man, en Johanna Schrieks; 7, Pieter, z.v. Pieter de Jonge en Johanna v. d. Waart; 11, Franciscus Johannes, z. v. Hendrik Koens, en Catharina Boonman; 30, Mag- dalena Cornelia, d.v. Daniël Boonman en Elisabeth Maria Huige; 31, Josina, d.v. Marinus Huige en Cornelia Ludovica Martens. Gehuwd 5„ Izaak Bosman, 31 jr en Anna Cornelia Korstanje, 26 jr. Levenl. aangegeven25, kind van P. Schuerman en O. J. van Steenbergen. GOES. V. V. „Z.-Beveland". Groenten- veiling van 7 Nov. 1934. Blauwe Druiven Black Alicante 22, id. 2e soort 1617, per 100 K.G. Tomaten 1011, Spruiten 1013, Veldsla 34, Wijnpeen 1, Kroten 0.40 1.10, Uien 0.602.10, Aardappelen 3.70, idem drielingen 1.30—1.40, per 100 K.G. Rapen 5, Prei 78, Rammenas 2.60, Kro ten 1, Bloemen 2, per 100 bos, Bloemkool 613, id. 2e soort 25, roode kool 2.50 4.30, Groene Sav. kool 2.505.40, gele sav. kool 45.90, boerekool 1.80, breed- blad andijvie 0.502.20, krulandijvie 2.40 3, kropsla 2.30, knolselderie 1.101.50, per 100 stuk, Hazen 1.651.67 per stuk. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 6 Nov. 1934. Peren: Comtesse de Paris extra 1215, id. A 11—12, id. B 8—11, id. G 5—7, Zwijndrechtsche Wijnpeer extra 16, id. A 14, id. B 1213, id. G 810, Josephines de Malines extra 19, id. A 1618, id. B 1415, id. C 811, Bezy van Schonau- wen extra 16, id. A 1215, id. B 1013, id. G 60, Nouveau Poiteau extra 12 13, id. A 12, id. B 9—10, id. G 4—8. Jo- denpeer extra 910, id. A 79, id. B 67, id. G 47, Beurré Alexander Lu cas extra 2027, id. A 1620, id. B 13—18, id. G 10—16,B. Diel extra 15, id. A 13, id. B 12, id. G 7—10, B. Clair- geau 8'18, B. Napoleon 7, B. d'Avril 7, Doyenne du Cornice 17, Alexandrine Drouillard 912, Emily d'Heijst 810, Cons, a la Cour 67. Marie Guisse 7, Groene Ghaumontel 4—-7, Le Curé 57, Winterbergemotten 46, Wintersuike- rijen 56, Winterrietpeer 57, Brede- rode 9, Gieser Wildeman 513, Kleipeer 69, St. Remy 46, Pondspeer 36, afval- en kroetperen 15, alles per 100 Kg. Appels: Goudreinette extra 1428, id. A 13-23, id. B 11—16, id. G 5—9, No tarisappel extra 16, id. A 15, id. B 12, id. G 69, Sterappel extra 18, id. A 16—18, id. B 1215, id. G 712, Roem van Hol land extra 1820, id. A 19, id. B 16, id. G 10, Tante Dora extra 10, id. A 8, id. B 7, id. C 46, Bramley Seedling extra 9—10, id. A 3—9, id. B 7, id. G 57, Lanes Prince Albert extra 10, id. A 9, id. B 80, id. G 57, Zure Belle fleur extra 16, id. A 1316, id. B 11— 14, id. C 60, Dubb. Zure Bellefleur ex tra 15, id. A 14, id. B 11, id. G 7—10, Gourtpendu extra 19, id. A 17, id. B 10, id. C 58, Cox's Oranje Pippin A 37, id. B 25, id. G 1119, Schoone van Bos koop 24—25, Baumans Reinetten 8'18, Winterprincessen 11, Present van Enge land 10, Salomé 78, Hondsmuil 10—11, Krab de Kruin 5—7, Grofzuur 68, Rembour Mortier 46, Zoete Campagner 10—14, Zoete Armgaarde 9>15, Zoets

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3