GRATIS 4 leder-pak HONIG's VERMICELLI Uit de Provincie. Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Zoeklichtjes. Cr FEÜILLETON. a DE WERKLOOSHEID IN DUITSCH- LANU EN HIER. Er zijn menschen, die werkelijk mee- nen, dat de huidige regeering in Duitsch land de wei'Kloooheid verminderde. Wij wilden dat het waar was, zegt de „Maas bode", omdat wij Duitschland alle goeds wenschen. Het schijnt echter, dat in het derde rijk alles anders wordt, tot de cijfers van de statistiek toel Zoo lezen wij in het „Tijdschrift van den Ned. Werkloosheids- raad": De verandering in de inrichting der Duitsche statistiek komt in de gepubli ceerde cijfers tot uitdrukking. Blijkens de door het Centraal Bureau voor de Statis tiek verzamelde gegevens was in 1932 het werkloosheidspercentage in Duitsch land voor geheel werkloozen 43,8 en voor gedeeltelijk werkloozen 22,5. In Januari 1933 waren deze percentages 46,2 en 23,7 en in Februari 1933 47,4 en 24.1. Tot zoover waren de werkloosheidspercenta ges berekend uit de gegevens der vakver- eanigingen. Over de maanden Maart t.m. Juli 1933 heeft het Centraal Bureau voor de Sta tes ;iek geen werkloosheidspercentages voor Duitschland in zijn maandschrift opgenomen; het merkt daarbij op: „Vol- Ldige gegevens zijn niet beschikbaar". Ld de percentages, vermeld over de maan den Augustus t.m. December 1933 vond genoemd bureau het noodig te vermel den: „Nieuwe reeks gegevens van het Na tionaal Arbeidsfront". Voor het werkloosheidspercentage voor geheel werkloozen vermeldt deze statis tiek in Augustus 1933 26,3 pet. en in De cember 1933 24,7 pet. en voor het werk loosheidspercentage der gedeeltelijk werk loozen in Augustus 1933 17,1 pet. en in December 1933 9,4 pet. Volgens onze methode, gevolgd in de persberichten van den Rijksdienst (de gedeeltelijke werkloozen voor 1/3 mede- rekenen) zou dua de werkloosheid volgens de cijfers der vakvereenigingen in Ja nuari 1933 hebben hedragen 54,1 pet. en volgens de cijfers van het Arbeidsfront in December 1933 27,8 pct.I Graanzolder ingestort. In het graanpakhuis van T., te IJzen- dijke, is de zolder waarop 75.000 Kg. graan was geborgen, ingestort. De in het pakhuis aanwezige personen konden zich bijtijds in veiligheid stellen. -De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 December a.s. be noemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Waarde, J. J. de Bukviel, thans marechaussee te Breskens. Middelburg. Verlaging premie Ziekteverzekering. Nu er plan nen bestaan om voor den Raad van Ar beid te Middelburg te komen tot een ver laging van de pkemie iTOor de ziekte verzekering met ongev. 25 pet., is er alle aanleiding er nog eens op te wijizen, dat zulk een verlaging niet alleen zeer wel kom zal zijn, maar ook ten volle is ge motiveerd. De reserve bedroeg eind 1933 ruim f 100.000 en dit is voldoende te achten om een ernstig beroep op de kas, b.v. voor een eventueele epidemie^ het hoofd te kun nen bieden. De premieverlaging is dan ook zeker noodzakelijk, mogelijk en veilig. En dit geldt niet alleen toot de ver zekering van werknemers in de gewone bedrijven, naar ook van die, welke bij de werkverschaffing aiheiden. Voor deze is in 1934 5 pet. in plaats van 8 pet. betaald en 't is 'zeker niet onmogelijk, dat over het loopend jaar evenals over 1933 een deel der gestorte gelden zal worden terugbe taald. Over 1933 was dit in totaal 7000 en ook over 1932 is diestijd terug betaald. Voor 1935 zal naar verluidt de premie waarschijnlijk met ongeveer de helft wor den verminderd, als de verschillende in stanties dit goedkeuren. De zeer ruime reserves laten het toe het bedrijfsleven in deze moeilijke tijden zooveel mogelijk te ontlasten en dan is het zeker te hopen, dat de Raad van Arbeid ook het zijne er toe zal blijven bijdragen. Als hij met een voorstel ter zake bij den betrokken minister komt en de cijfers wij- Vrij naar het Engelsch. 70) Even later was het: „Bob was een beetje stil, maar hij hield zich goed. Als je het mij vraagt, geloof ik, dat. man nen het niet half zoo prettig vinden ver loofd te zjjn als meisjes, ofschoon ze wèl willen trouwen. Zooiets heb ik ook tegen Bob gezegd. Hij lachte maax eens en zei: „U slaat daar den spijker op den kop, juffrouw Jem en als mjjn ver loofde mjjn zin deed, zouden we op een goeden morgen heel in de vroegte trou wen, terwjjl al de buren nog sliepen en dan zouden we afreizen, terwjjl zjj nog lagen te geeuwen en zich de oogen uit wreven, net als de prins en de prinsea in een sprookje." „En was juffrouw Pater het daar mee eens?" „Ze schudde alleen maar het hoofd en bloosde, maar je kon zien, dat ze het toch wel leuk vond. Trouwens, alles wat hij zegt en doet ia nu goed in haar oogen. 0 zen de mogelijkheid der verlaging aan, dan zal de Kon. goedkeuring wel niet wegblijven. Gevonden voorwerpen. Melkkraan, Verstrate, Spanj.str. F 54, vulpen, v. Belzen, Seisweg R 94; sleuteltje, J T. Luksenburg, Bellinkstr. G 190; koperen gewicht, B. v. P.; kinderschoentje, F. Beks, Noordweg R 41; belastingmerk, L. de Visser, Ouden Dijk, Nieuwland; zilv. collier, L. Leimens, Bogardstr. D 53; pa- rapluie, W. Sevaal, Boschzicht, Ritthem; blauwe pet, N. J. Reijnhoudt, L. Breestr. O 154; mantelband, G. de Valk, Damp.str. O 205; handschoen, B. v. P.; damesport. met inh., C. de Graaf, 't Zand D 45; tom- pouce, v. Miert, L. Giststr. F 176; regen jas, M. Timmerman, Nederstr. O 110; onderdeel voetrem, smederij v. Liere Spanj. str. F 56; centuur, Bostelaar, L. Breestr. O 179; regenjas, Louws, Noord- weg R 1 a; Belastingmerk, M. Duburg, Vliss. str. K 65; roode muts, J. Floresse, Bagijnhof E 194; portefeuille m. inh., v. Ets, Werfstr. F 130; huissleutel, C. Ceu- lemans, Kinderdijk F 118; belastingmerk, de Witte, Abeelscheweg C 41; zweep, Ver eist, Pottenmarkt K 192; werkbroek, Kos ten, Oud Arn. pad F 156; rolletje bruin band, Poppe, Kapoenstr. A 16; Rozen krans, C. Wondergem, Penn.hoeksingel L 12; reservewiel auto, houtzagerij, Albers; dameshandschoen, H. Verburg, Veersche- weg T 256; Belastingmerk, v. IJzeren, Jodengang R 236; glacé handschoen, Mo lenbroek, Noordweg S 188; jonge hand, J. Vos, Seisweg R 124; handschoen en kin dermuts, gem.-veldwachter St. Laurens; kinderhandschoen, J. den Hollander, Se- geersweg V 118. Heden herdenken de heer G. C. Ro- mijn en zijn echtgenoote, mevrouw Ro- mijnGrootjans, wonende aan de Jacob Gats&traat den dag waarop zij voor 50 jaar in het huwelijksbootje stapten. Verschillende bewoners dezer straat toonden door het uitsteken der vlag hun medeleven met het gouden bruidspaar. Een commissie kwam namens de buurt bewoners een geschenk en bloemen aan bieden. Vllsslngen. Het motorschip „Bosohfon- tein" van de Vereenigde Scheepvaart Maatschappij' te 's-Graven!hage, dat aan de N.V. Kon. Maatschappij' „De Schelde" te Vlissingen belangrijke herstellingen en vernieuwingen heeft ondergaan, zal de volgende week op de reede van Vlissin gen de technische proeftocht houden en de kompassen stellen, waarna het schip weer naar Vlissingen zal terugkeeren en 17 November van Vlissingen via Hoek van Holland naar Amsterdam zal ver trekken. Gistermiddag werd in tegenwoordig heid van vele afgevaardigden van ver- eenigingen, de wethouder van onderwijs, den heer W. P. Edelman, de wethouer van sociale zaken, den heer P. G. Laer- noes, de predikanten der Ned. Herv. ge meente, ds D. J. Vossers en ds A. T. W. de Kluis, door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, het werk der commissie voor ontspanning door werk loozen, in het lokaal der C.J.M.V. in de Noordstraat geopend. Goes. Sinds eenige dagen is de dienst op het postkantoor, ook die aan de loket ten, geheel gereorganiseerd. Dit alles ge beurde op last van hoogerhand. Doel is een personeelsvermindering. Biezelinge. De A.R.J.A.-club „Luctor et Emergo" kwam onder voorzitterschap van Ds Fransen bijeen. De voorzitter heet de talrijk opge'ko- menen welkom inzonderheid ook de vrien den van de club Kruiningen. Tot bestuurs lid werd in de vacature M. Fraanje ge kozen, mej. Catharina Rouw. Daarna sprak de heer A. J. Blankenburgh over het fascisme Door verschillende aanwezi gen werd aan de bespreking deelgenomen. De vragen werden in den 'breede beant woord. De voorzitter wees in het bijzon der op het gevaarlijke in de N. S. B. De heer Slabbekoorn eindigde met dankzeg ging. Hansweert. Het motorschip Louis, schipper Smit, geladen met suiker van Zevenbergen naar Brussel, is nabij Bath omhoog gevaren en blijven zitten. Nadat een gedeelte der lading was overgeladen in het motorschip Joad, is het schip met behulp van de sleepboot Doris Rijkers gis teravond tegen hoog water vlotgekomen en hier in de haven gesleept. lerseke. De toestand in de oes tercultuur. De oesterverzending in de maand October 1.280.000 stuks heeft weer sterk geïllustreerd de kommervolle toestand in dat bedrijf. Verleden jaar gin gen er nog 2 maal zooveel weg, terwijl niet langer dan een 5-tal jaren terug het vijfvoudige of 6.000.000 oesters naar alle deelen van Europa werden verzonden. En geland is wel de grootste afnemer ge- weost, maar heeft in October 1934 met België van plaats geruild. Op het oogen- blik gebruikt België de meeste oesters en dan heeft onze handel op dit land nog veel te lijden van de in Nieuwpoort ge kweekte Hollandsche oesters. Deze oesters die eenige maanden op zeven hebben ge hangen, zijn hard gegroeid en goed van visch. Bovendien bieden ze 't voordeel te genover de Hollandsche, dat ze zeer blank en gaaf van schelp zijn en zonder invoerrechten worden geleverd. Derde voordeel is de goedkoope vracht der Bel gische spoorwegen. Gelukkig zullen de Nieuwpoortsche oesters spoedig uitver kocht zijn, en dan hebben de Zeeuwsche wederom vrij terrein in België. Geheel anders zijn de vooruitzichten in Engeland. Daar worden veel Fransche oesters ingevoerd, die èn van qualiteit èn van schelp beter zijn dan ons beste Hol- landsch product. De voorsprong die we altoos hebben gehad op de Londensche markt zijn we geheel kwijt. En eerst zal ons product beter èn van qualiteit èn van schelp moeten zijn eer het ons zal gelukken wederom daar te kunnen con- curreeren. In de geheele oestercultuur heerscht malaise. De vele oesterloodsen staan ledig of warden gebruikt tot het schoonmaken en knippen van mossels. "Werkten andere jaren honderden menschen in de zaaioes- ters, dit is nu slechts bij een 3- of 4-tal kweekers het geval. En dan geschiedt dit nog met eigen volk. Werkvolk wordt niet meer in dienst genomen. Het bedrijf kan zulks niet bekostigen en de reserves zijn op. Nog verleden week heeft een der an ders best betalende en meest sociaal voe lende firma's haar werkvolk moeten ont slaan. Het bedrijf laat het niet meer toe. Geheele reeksen van perceelen, die anders vol kleine oestertjes lagen, zijn nu ge heel van oesters ontbloot en met een laag slippers overdekt. Wat er aan oesters nog overbleef is dood of de verdwijning nabij. Het zal nog slechts korten tijd duren of de Zeeuwsche oester is uitgestorven. Men hoopt nu, dat de regeering dus danige maatregelen nemen zal, dat er Fransche oesters zullen worden uitge- plant, opdat deze zich zullen kunnen voortplanten op onze Zeeuwsche stroo men. Die kans bestaat. Wel zal er veel, zeer veel werk aan verbonden zijn om die nieuwe oesters slippervrij te houden. Ook de Regeering zelf heeft niets dan v oor deel bij een sterke oesterkweekersstand, die belasting betalen en de perceelen van den Staat niet alleen huren maar ook be talen kan. St. Laurens. Nog steeds houdt de bevol kingstoename in deze gemeente aan; heden werd ter secretarie de 1300e inwoner in geschreven. Grijpskerke. Ingekomen Leuntje Neel- tje B'lok uit Sint Laurens Pieternella Joziasse uit Oost- en West-Souburg; Izaak Matthijsse uit Middelburg. VertrokkenMargrietiha Jobse naar Biggekerke. Meliskerke. Ingekomen: Janna van Ginkel uit ZeistCatharina Janse uit BiggekerkeJohanna Pieternella Lou- werse uit OostkapelleJohannes Pleijte en gezin uit Zoutelande; Lourens Wille- boordse uit Oostkapelle; Willem Francke uit Zoutelande. Vertrokken: Marinus Matthijsse naar Domburg; Elizabeth Jaikobsen naar Big gekerke; Jakobus Flipse naar Zoutelande; t Jacomina Koene naar Koudek'erke (Z.). Zoutelande Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Antheunis Francke en fam. (4 pers.) uit Waarde; Marinus Ver- hage uit Domburg; Jakobus Flipse uit Meliskerke; Johanna Willemina van Si- ghem uit Bergen op Zoom. Vertrokken: Cornelia Maria Entink naar Middelburg; Johannes Pleyte en fam. (3 pers.) naar Meliskerke; Jan Kleine- pier naar Domburg; Adriana Huibregtse naar Westkapelle; Hinderkje Frederika Niemeyer naar Middelburg; Willem Francke naar Meliskerke; Jan Francke naar Koudekerke. Kortflene. Toen Maandagavond de boot ZierikzeeKortgene aan het Wol- phaartsdijksche Veer lag, ontstond er op de boot een schoorsteenbrand. Deze brand leverde echter geen onmiddellijk gevaar op. De boot kon gewoon haar reis ver volgen. Onderweg brandde de schoorsteen steeds door, hetgeen in het donker ven zeer fantastischen aanblik gaf. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Engelum, J. Heijboer, cand. te Middelburg. Geref. Kerken. Aangenomen naar NijegaOpeinde, E. G. Buitenbas, cand. te Naaldwijk. Middelburg. Het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk alhier heeft gisterenavond tot ouderlingen gekozen de heeren L. Gor- stanje, J. W. Adriaansen, C. Sanders en J. P. van Aartsen, zulks in de plaats van de heeren J. Beenhakker, W. Braber, M. P. Matthijsse en J. Verstraate, die niet meer in aanmerking wenschten te komen. Herkozen is dhr J. Allewijn. Tot diaken werd herkozen dhr J. M. Huybregtsen en gekozen in de vacature wijlen dhr J. P. Pieterse, dhr J. de Kuij- per en in de vacatures van dhr J. A. van Puffelen en G. Kranendonk, die bedankt hadden, de heeren A. W. Strubbe en W. Maas. St. Laurens. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier is gekozen dhr P. Boon en tot diaken dhr J. Riemens. Ds L. Nieuwpoort, voorheen te Middelburg, die een beroep aannam naar de Indische Kerk, en die Vrijdag 26 dezer met de Johan de Witt te Bata via wordt verwacht, zal worden geplaatst te Menado. Bij Kon. besluit van 3 November is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Goes C. M. de Wijs te Leiden. Been afgekneld. Gisterenavond geraakte de 33-jarige schippersknecht B. uit Rotterdam bij het meren van de motorboot „Koopvaart" aan het Heusden- sche veer met zijn voet in een staaldraad, waardoor een zijner beenen werd afge kneld. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Sliedrecht over gebracht. Door een stier aangeval- 1 e n. Het bericht, dat wij gisteren publi ceerden, volgens hetwelk de expediteur B. uit Breezand op de markt te Purme- rend door een stier zou zijn gedood, blijkt onjuist. De stier heeft den heer B. wel een groote wond toegebracht aan het onderlijf, doch het staat nog niet vast of edele organen zijn gekwetst. Het slacht offer is opgenomen in het ziekenhuis te Purmerend. Vergadering met inci denten. Gisteravond sprak in de Lu- thersche Kerk te Den Haag dr L. Rosen- Ingezonden Mededeeling. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE ja Ruth, Donderdag komen ze hier eten en Lilian ook en daar het nog al feeste lijk zal zijn, zooals je begrijpt, moet je juffrouw Evans zeggen, dat ze zich wat haast met je nieuwe japon." Want de stof voor een avondjapon was al bij de naaister. Met Lilian samen had ze een mooie lap lioht-blauwe zij uitge zocht, ofschoon ze later zelf geschrokken was van haar eigen verkwisting. Nieuwe schoenen had het gat in haar beurs nog grooter gemaakt en als de naaister be taald zou zijn, bleven er nog maar enkele guldens van haar salaris over. Juffrouw Jem lachte, toen ze het hoorde. „Troost je maar, met April zal je por- temonnaie wel weer vol zijn", zei ze, en voor dien tijd kun je zooveel van me lee- nen als je wilt." Maar toen Ruth ver schrikt het hoofd schudde, vervolgde ze: „De quaestie is, dat je die japon hard noodig hebt en als je er zelf geen ge kocht had, zou ik er je een gegeven heb ben. Ik heb graag, dat je er netjes uit ziet, en dat zul je als één van je plich ten moeten beschouwen" en juffrouw Durnford's stem klonk heusch een beetje gebiedend. „Ik heb nog een zwart fluwee- len japon, die ik je dolgraag zou geven; ze ia nog zoo goed als nieuw, maar staat me niet, ik ben er zoo dik en kort in. Juf- fiouw Evans zou haar best voor je kun nen veranderen" En na eenig over en weer praten kreeg juffrouw Durnford haar aan. Dien avond, toen ze naar bod ging besloot Ruth Donderdag de zwart fluweelen te dragen. „De blauw zijden is te mooi voor die gelegenheid .Ik zal juffrouw Jem zeggen, dat ik die liever op de partij van juf frouw Prescott wil dragen", want de aartsdeken en zijn dochter verzochten altijd op een bepaalden dag in Januari al hun vrienden en kennissen. Ruth was verstandig genoeg om in te zien, dat, al was er een tand van haar wieltje gebroken, de rest van de groote wereldmachine gewoon door zou draaien en dat, al had het leven veel van zijn zon neschijn voor haar verloren, ze haar ge wone gang moest gaan, wilde ze niet, dat ze haar geheim zou verraden. En als ze leed en de moed haar nu en dan in de schoenen zonk en ze een paar bittere tra nen vergoot, niemand zag er iets van dan Hij, Die in die moeilijke dagen de Eenige was, bij Wien ze troost en versterking kon vinden. Ruth zag erg op tegen het feestje op Donderdag, maar ze ontmoette Bob Hil ton al voor dien tijd. Op een morgen ging ze naar de stad om een rekening voor juffrouw Jem te betalen en toen ze de kerk voorbij ging, zag ze hem met zijn hond aankomen. Het was onmogelijk te ontsnappen. Nikker kwam al met groote sprongen op haar toe en zijn baas verhaastte zijn schreden. „Ik moet het onder de oogen zien", dacht ze, terwijl ze hem de hand reikte. Als Ruth niet al haar wilskracht noodig had gehad om gewoon te doen, zou ze waarschijnlijk opgemerkt hebben, hoe ze nuwachtig Bob was, het scheen wel, of hij zijn tong verloren had. Het was dan ook Ruth, die het gesprek begon. „U is zeker op „Bright Holm" ge weest om te vragen, hoe het met den aartsdeken gaat. Hij is veel beter nu, hij zal Zondag zelfs weer preken." „Dat vertelde juffrouw Prescott ons", antwoordde Bob ernstig. „Lilian is er nog, ze had nog iets te bespreken. Over een half uurtje zou ik haar komen halen. U gaat zeker naar de stad?" vroeg hij, kijkend naar het kleine, grijs-gehand- schoende handje, dat Nikker's ruwe vacht liefkoosde. „Ja, ik moet voor juffrouw Jem naar Williams in Holly Street; wilt u mijn groeten doen aan Lilian", en Ruth wilde doorloopen, toen, tot haar grooten schrik, Bob zich omwendde, om met haar mee te Te Amsterdam wordt weer eens een zesdaagsche wielerwedstrijd gehouden. Wel een zéér ongunstig moment, zou men zoo oppervlakkig zeggen. Want wie heeft er nu in deze bange crisistijden z'n dure geld voor over om wielrijders te zien rennen tot ze er soms met gebroken lede maten meer dood dan levend bij neer vallen? En toch Ziehier wat een enthousiasteling over dit festijn van Zondagnacht schreef: „Het huis was vol, de kermis was in vollen gang, de broodjes met ham vlogen weg en de sigarettenautomaten waren al spoedig leeg. Geld vloog uit de zakken van velen en niet zoo weinig ook, want de en treeprijzen zijn waarlijk niet gering. Maar toch klaagde niemand en gewillig stonden duizenden in de rij te wachten om toege laten te worden tot de arena, waarin de sterren van de zes dagen en nachten baantje op baantje nemen. Gewillig betaalden zij hun veilige Co- lijnsche guldens voor een kaartje en met het gelukkigste gezicht van de wereld stapten zij de hal in, op weg naar het heiligdom." Het geld vloog uit de zakkenl Maar het is meer dan waarschijnlijk dat men de pauzes gebruikt heeft om te kankeren tegen de Regeering en haar te beschuldigen dat zij veel te weinig doet om de crisisnood te bestrijden. OPMERKER. berg, een Russisch zendeling, over Russi sche toestanden onder het regime van Czaar Nicolaas II en het huidige bewind der Sovjets. Toen ds Rosenberg over den hongersnood uit de na-oorlogsche jaren sprak, hebben zich verscheidene incidenten voorgedaan Toen geschreeuwd werd „In Rusland is geen hanger" en „Dood aan de commu nisten" verscheen plotseling de politie in de kerk, die blijkbaar voorbereid was op eventueele incidenten. Eenige schreeuwers werden bij den kraag gepakt. Vele toe hoorders verlieten toen vrijwillig de kerk. Er bevonden zich leden der G.P.H. en de V.V.S.U. onder het gehoor. Verdacht van deviezen- smokkelarij. Als verdacht van devie- zensmokkelarij hebben Duitsche douane beambten in de nabijheid der Limburg- sche grens een vrouw uit Bleyerheide en twee mannen uit Schaesberg aangehou den, die gezamenlijk 1540 mark trachtten naar Venlo over te brengen. Het geld is in beslag genomen terwijl de smokkelaars naar de gevangenis te Aken zijn overge bracht. Aardappelen in beslag genomen. Rechercheurs van den cri sisdienst van de Rotterdamsche politie hebben te Rotterdam een partij van 2100 K.G. pootaardappelen in beslag genomen, welke niet was voorzien van een geldig geleidebiljet. De aardappelen waren af komstig van een landbouwer te West- dorpe (Zeeland). Proces-verbaal is op gemaakt. Slager onder een vracht auto. Gistermiddag is op de Mattenes- serdijk te Rotterdam de 25-jarige slager v. d. V. die daar fietste, door een vracht auto overreden. Het wiel ging den jonge man over het hoofd. Hij was op slag dood. Inbraak bij het centraal comité voor jonge werk loozen. Men heeft de onwelvoeglijk heid gehad Maandagavond in te breken in het kantoor van het centraal comité voor jongere werkloozen te Amsterdam en daar eenig geld, dat op moeizame wijze voor zulk een goed doel bijeen was gekregen, mede te nemen. Een in het kantoorlokaal staande kas en schrijfbureau zijn openge broken. De dief heeft een busje met f 98 buitgemaakt. Kindje verdronken. Gister morgen is te Hekendorp het 20 maan den oude dochtertje van de familie Kruit, door onbekende oorzaak te water geraakt en verdronken. Gestikt. Gisteren is een kindje van 9 maanden van de familie H. te Beeken donk (N.-Br.) tengevolge van het inslik ken van een boon gestikt. loopen en Nikker zijn wandelstok gaf om te dragen, zooals hij zoo vaak deed, als hij haar ontmoette. Ruth kreeg het er warm van. Het was niet bij haar opgekomen, dat hij met haar mee zou gaan. „O, geef u geen moeite", stamelde ze, maar hij verzekerde haar, dat het heelemaal geen moeite was, hij had niets te doen op het oogenblik. Bob had er geen idee van, dat hij hot meisje in verlegenheid bracht en dat ze veel lie ver alleen ging. Hij zag niet in, waarom hij anders tegen de vriendin van zijn zus ter zou zijn, dan voor zijn verloving. Als hij haar ontmoette, liep hij altijd een eindje met haar op. Hij praatte graag met haar, ze was veel eenvoudiger en ern stiger dan de andere meisjes, die hij kende. Ruth keek strak naar de wuivende staart van Nikker. De hond liep rustig met de zware stok in zijn bek midden op den weg, een nijdige aanval van een kleine fox-terrier, die tegen hem blafte en kefte totaal negeerend. Ruth deed haar uiterste best het gesprek gaande te hou den, ze merkte niet eens, hoe weinig hulp ze daarbij ondervond van haar metgezel. Ze vertelde hem van Billy, een veilig on derwerp van gesprek. (Wordt vtrvolgd.) On t' sche gev de geschiet Peterhead i slaagd, te o De man, bied van e werkstellige Glasgow, di vijf jaar Reeds op d' mensky me king gekom Aanvankt gevangenis, mensky ben hij zich in t Een nauwl piers levert sultaten op. De politi op den vlu van de gevt nauwkeurig De gevan 1888 geope een gevang ging waagc geschoten, neerde er beid te hei Wat het van Ramer de heele 1 gow op ste! teren en de beneden te Mededeelii Org OVER In aans! Veehouder! rige persbe Rundvee at voornaamst veehouder a. Welke verd. Ie. Enke grepen: a. Voor b. Voor c. Vaars teitsbewijs 2e. Bij u ste leverin welke reed nog niet h b. Wijze dient te wt Bij, een rund voor Biji een rund voor Bij een tt deren, één 1935; dus de 1 sen 1934, i Bij niet verde diere afgetrokkei c. Klassi Klasse 1 Klasse G: EVentuee Tevens wa: dieren nie korting toe betalings-s' De prijz hoogd. d. Kaart verkrijgbaa sen van dt moeten uit ringsdag t kend ten Groote Mai ter binnen meer beha De eerst te Oostb 9—-11 uur, te Hulst uur bij Stt te Goes 11 uur aai te Midd 911 uur te Zieril 9—11 uur te Scht van 911 e. De lijks geput Wij w op het der dracl te voren op dit de boveni de uitbeta! houderij C L a ga AAN! Wannee welke mee ren, voork ring beste ken nog i bij leverin levering tot de be hebben, da voor geste Met lev gewacht, De aan leveringsd a.s. aan Groote M zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2