Crisis-Publicatiën Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Financiëele Berichten. Briefwisseling. UWE U/D a/e Lippen ongen Handen geheel intact, aen nog in het oor verzekering aamheden viel ende stoompijp ge omstanders, grint ge- ras de 41-jarige net het lossen •ak en de zware neerkwam, sschen boot en ij op het droge zulke ernstige Dgedaan, dat hij van een talrijk ectenbeet. wordt Wijk bij geplaagd door vijftal personen een insectenbeet uen en andere en, de 24-jarige insect aan het a eenige dagen ziekenhuis te ontstane bloed- e1 a a r aan avier II"? Nederlandsche Tsjang Ahsjing ►ureau van Gra- ordt er van be- zijn geweest van amelijk veertien ane verklaarde, borgen was ge ien bodem van dat hij het kof- lan had ontvan- otsing ge- gisternacht de it Klaaswaal in lit de tegenover- auto van den schok was zoo vel op slag werd ,uto werd de be- md. Hij is naar im overgebracht, stereo zeer ern- je «verre- 9-jarig meisje it speelkwartier oudum door een nig gewond, dat later overleed. >n schuld, aan diende plotseling ïur op den weg aar België. uit de Streek in ke hoeveelheden >ten rechtstreeks waar Langen- 3n filialen voor ben gesticht met rrechten te ont- zuurkool, terwijl len inmaak van vrij van rech- UITVINDING GA. echnlsche zijde. C r t." vond in omtrent de uit- ingenieur W. H. oloog, bereid, het >tor op populaire ïappelijk te be- 1000 K.G. spijk 1000 K.G. ijzer ms steim klonk mijn meening den om te trou- s heelemaal niet opgescheept met e hem heel wat in hij zich in tijd ian verlaten. Ja, van de Monnifcs- n heel wat met u" En na deze stond juffrouw Billy te gaan )f de avond nooit Jem, die aan n, begon telkens g en Ruth, die I, was verplicht eggen en te luis- ovingsring, bezet ai", vertelde ze. n de kamer was, zien. Het is een en grootmoeder, :grootmoeder ook, bij haar verlo- klein, maar dicht ona heeft mooi Wordt vervolgd.) hebben. In de praktijk zal men door ver lies tijdens het fabricageproces een groo- ter gewicht aan ijzer noodig hebben, bij voorbeeld 1250 K.G. Heeft men hiervan 1000 K.G. spijkers gemaakt, dan is het rendement van de bewerking 80 pet. In dien ons echter een mededeeling bereikte, dat men deze 1000 K.G. spijkers bereidde uit het lemmet van een zakmes, dan zou ieder zich verwonderd afvragen: hoe kan men daar nu een zoo groot gewicht aan ijzer uit verkrijgen; dat is toch onmoge lijk I Inderdaad: de benoodigde hoeveelheid ijzer moet vooraf aanwezig zijn; het ijzer kunnen we niet scheppen uit niets. Het is een soortgelijk geval met den ar beid of, wat het zelfde is, de energie, die we verkrijgen door het gebruiken van een motor. Evenveel energie, als uit den motor komt, evenveel energie moeten we er minstens inbrengen. Een locomotief kan niet zonder steenkolen werken; deze ko len leveren «p scheikundige wijze, n.l. door verbranding de energie, die de voort beweging veroorzaakt; het rendement is vrij laag, bijvoorbeeld 5 pet., zoodat 20 maal zooveel energie moet worden inge voerd als noodig zou zijn, indien men alle energie zonder verlies nuttig kan gebrui ken. Nemen we in het volgende aan, dat er geen verlies is, het rendement dus 100 pet. Ten einde nu een motor van rond 10 paardekracht (10 P.K.) een uur lang te drijven, is 1 K.G. benzine noodig. Er zijn wel stoffen, die op een vijfde K.G. zoo'n motor een uur laten draaien, maar heel veel loopen de gewichten toch niet uiteen. Zoo zal ook 1 K.G. steenkool een machine van 10 P.K. een uur in beweging kunnen houden. Evenals bij het geval van de spijkers geldt: de benoodigde hoeveelheid energie moet vooraf aanwezig zijn; de energie kunnen we niet scheppen uit niets. Nu' worden voortdurend uitvindingen gedaan, die de mogelijkheid van het ver krijgen van energie aantoonen zonder dat er van buitenaf energie wordt aangevoerd. Vele jaren geleden bevatte de Haagsche Post ook een bericht, dat een ingenieur een dergelijke machine had uitgevonden. In een cylinder van 100 Meter hoog, ge vuld met water, werden onderin leege va ten gebracht, die in het water met kracht opstegen. De energie werd gebruikt, even als die ontstaan door 't neerlaten van de vaten buiten de cylinder. Op deze wijze werd verkregen, wat in de wetenschap ge noemd wordt een perpetuum mobile een eeuwigdurende beweging, die natuur lijk ook best een machine van 10 P.K. zou kunnen aandrijven. Het is alleen jammer, dat al deze uitvindingen wel op papier bestaan, maar in de practijk onverander- lijfc een fout bevatten, die toepassing on mogelijk maakt. Gaf de machine van de Haagsche Post bijvoorbeeld 10 P.K., dan was er een andere machine van 20 P.K. noodig om de vaten onder in den cylinder te persen. Steeds is arbeid of energie van buiten af noodig; men kan benutten de wind kracht of de energie van vallend water of van eb en vloed of de warmte-energie van een geyser enz. Het is niet goed in te zien, hoe de mo tor aan zijn energie zal komen, indien niet gebruikt wordt de scheikundige ener gie van benzine of andere stoffen, die voor elke 10 P.K. per uur ongeveer het verbruik van 1 K.G. stof vordert. De motor zonder benzine wordt met veel geheimzinnigheid omgeven. Directe cri- tiek is dus onmogelijk. Maar wel wijzen de uitlatingen er op, dat het hier een perpe tuum mobile betreft, dat wil zeggen, een machine, die energie levert zonder aan voer. Dit is een even groote onmogelijk heid als de bereiding van 1000 K.G. ijzer uit een zakmes. Op papier zit de motor goed in elkaar, behalve, dat er nog een kleine fout is, dienooit verbeterd kan warden. Alleen de mededeeling, dat met succes geëxperimenteerd is, is vreemd en eischt een nadere verklaring, evenals enkele an dere zaken (bijv. de dertien millioen gul den). Geven we nog eenige consequenties, die uit het bestaan van den motor zouden vol gen. De geheele Nederlandsche mijnindu strie en kolenhandel zal tot 't verleden be- De uitvinder, de heer Wardenier, deelde mede, dat zijn motor geen perpe tuum mobile is, doch berust op het prin cipe van energiebesparing. Van een ander deskundige vernamen wij nog, dat bij het gebruik van de tegenwoordig in den han del zijnde motoren ongeveer 70 pet. van de energie verloren gaat. Begrepen wij den heer Wardenier goed, dan zou zijn vinding er op gericht zijn een aanmerke lijk grooter deel van dit arbeidsvermogen nuttig aan te wenden. Omtrent de brandstof, welke de nieuwe machine zal gebruiken, wenschte hij geen inlichtingen te geven. MEDEDEELING VAN DE LANDBOUW CRISIS ORGANISATIE VOOR ZEELAND. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat ingeval van verkoop van kalveren welke zijn ge dekt door identiteitsbewijzen, de over dracht van deze kalveren aan den nieu wen eigenaar duidelijk en volledig op de bijbehoorende identiteitsbewijzen moet worden aangegeven. Staat derhalve de overdracht niet behoorlijk op deze identi teitsbewijzen vermeld, zoo worden de bij behoorende kalveren beschouwd als niet gedekt te zijn door identiteitsbewijzen. hooren! Want met een motor, gekoppeld aan een dynamo, zal men zooveel electri- schen stroom kunnen verkrijgen, dat alle gas- en steenkolenverwarmlng overbodig wordt. Een vliegtuig kan in één ruk door naar Indië vliegen en wellicht zal men de passagiers de keuze laten van te vliegen over Athene of over New York. Autovervoer kost niets meer, maar is uit den tijd. Waarom geen bewegende stra- ten;de prijs van de benoodigde erergie is toch nihiL In plaats van autowegen ko men dan op deze straten hotels en schouwburgen en sportvelden. Na een partij biljart is men in Parijs, na een sym phonic van Beethoven is men in Rome. De gevolgen van een verwerkelijking van de uitvinding zijn dan ook van dien aard, dat de uitvinder heusch geen reis langs jaarbeurzen en door Nederland be hoeft te maken om zijn uitvinding bekend te maken. Eén ding mag niet onvermeld blijven. De moderne natuurwetenschap leert, dat er véél meer energie in een kilogram stof aanwezig is dan we er tot nog toe uit konden halen, n.l. drie milliard maal zoo veel. We zouden onzen motor dan drie milliard uur, dat wil zeggen ongeveer drie honderdduizend jaar met 1 K.G. stof kun nen voeden. Bij den tegenwoordigen stand van de wetenschap is het ten eenenmale uitge sloten, dat we deze energie vrij kunnen maken, zelfs niet voor een zeer klein deel. Hoewel in principe de mogelijkheid aan wezig is, dat de uitvinder deze energie benutte, is het in de praktijk uitgesloten. Alles samengevat zouden we willen stel len, dat het bestaan van een motor, zooals die in de dagbladen wordt beschreven, on mogelijk is. Kantongerecht te Middelburg. Zonder vergunning van den Minister van Waterstaat, over de kanaalgronden, welke geen openbare wegen zijn, met voer tuigen rijden: A. de B. te Vlissingen: be risping; toewijzing der civiele vordering van getuige A. v. d. D. te Vlissingen tot een bedrag van tien gulden; Pa. La. N., te Middelburg f3 of 1 w. t.sch.; A. J. de K., te Sluis f 5 of 5 d. h.; J. P. H. te Middel burg f 3 of 3 d. h.; J. A. J. te Vlissingen f 5 of 5 d. h.; J. V. te Goes f 5 of 5 d. h. Visschen met den hengel in de Zeeuw- sche stroomen zonder consent: G. L. te Goes f 0.50 of 1 d. h.; J. V. te Ierseke f 3 of 1 w. t.sch. met last tot teruggave van de in beslag genomen aalfuik. Overtr. reglement op wegen en voet paden in Zeeland: W. de J., te 's H. Abts- kerke vrijspraak. Schelpdieren rapen aan den voet der dijken: A. de N. te Goes f 1 of 1 d. h. Te Middelburg als bestuurder van een motorrijtuig niet onmiddellijk voldoen aan de hevelen der politie om door te rijden: A. B. te Middelburg f 5 of 5 d. h. Te Vlissingen zonder vergunning tegen een raam staan: J. M. te Arnemuiden f 3 of 1 w. t.sch. Te Vlissingen wateren anders dan in de daartoe bestemde bakken: J. F. W. te Rotterdam f 3 of 3 d. h. Te Goes waren, niet zijnde gedrukte stukken, te koop aanbieden zonder ver gunning E. D. gedom. te Beverwijk f2 of 2 d. h. Te Kapelle met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M. per uur: P. W. te Breda f3 of 3 d. h.; D. P. W. te Krab- bendijke f 5 of 5 d. h.; M. E. te Arnhem f 10 of 10 d. h. Te Wolfaartsdijk waren, niet zijinde ge drukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden, J. B. te 's Gravenpolder f 1 of 1 d. h. Algemeens Vergadering Keuringsdienst Zeeland. Onder leiding van den heer W. Ka- kebeeke heeft de Keuringsdienst Zeeland van den N.A.K. op Vrijdag 2 dezer een algemeene vergadering gehouden in de „Prins van Oranje" te Goes. Behalve het Bestuur waren aanwezig afgevaardigden van de organisaties waar uit de Keuringsdienst Zeeland is samen gesteld, benevens een aantal deelnemers aan de gewassenkeuring. Aan de hand van een rapport van het Accountantskantoor Kreukniet te Bergen op Zoom werd verslag uitgebracht over de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1933'34. De vergadering heeft de rekening ver volgens onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Het jaarverslag werd door den secre taris voorgelezen en ongewijzigd vastge steld. In het verslagjaar werden voor de ge wassenkeuring aangegeven 2342 H.A. granen en andere zaden en 2181 H.A. aardappelen. Goedgekeurd werden 2099 H.A. granen en andere zaden en 1324 H.A. aardappelen. Verschillende onderwerpen de keuring van gewassen betreffende werden bespro ken. O.m. werd de wenschelijkheid naar vo ren gebracht dat de hoeveelheid origineel zaad dat voor de praktijk ter beschikking komt zal worden verkleind, daar anders voor de nabouwtarwe geen voldoende af zetgebied zal blijven bestaan. Voorts werd besproken het vroeg rooi en van de A-velden, het voorkomen van Alteraaria in het goedgekeurd pootgoed, de bepalingen voor den export van poot goed naar Frankrijk, het vermelden van de maat op het certificaat en de aangifte voor 1985. DE CRISISSTEUN VOOR AARDAPPELEN. Ook de z.g. bonken kunnen In consumptie worden gebracht. 'De minister van Economische Zaken heeft de vraag, wat voor de naaste toe komst in zake den crisissteun voor aard appelen moet worden gedaan, nauwkeurig overwogen. Daarbij is beslist, dat de maat der consumptie-aardappelen dient te wor den verruimd, waardoor ook de z.g. bon ken in consumptie kunnen worden ge bracht. 'De minister ia daarmede aan een herhaaldelijk tot hem gericht verzoek te gemoetgekomen. Het verbruik van aard appelen zal daardoor naar men aanneemt toenemen; de kosten van 'het levensonder houd zullen er door worden verlaagd, zoo hoopt men. Daar de, aardappel zoo bij uitstek een volksvoedsel is, is overwogen, of de ge heele steunregeling niet zou kunnen wor den opgeheven. Dit is evenwel onmoge lijk gebleken. De oogst blijkt, tegen de aan vankelijke verwachting, ruim te zijn uitge vallen, terwijl de vooruitzichten van den export ongunstig zijn. Zou iedere steun worden opgeheven dan bestaat in de ko mende maanden gevaar voor een ern stige daling der prijzen. Dit wil men voor komen. De regeling wordt dus na 1 Ja nuari verlengd. Mochten zich evenwel in den lóóp van het seizoen 'zoodanige wijzigingen in den toestand voordoen, dat tot intrekking of wijziging der heffing kan worden overge gaan, dan zal met de financiëele belan gen van hen, die voor dit seizoen de ge bruikelijke wintervoorraden hebben ge vormd, voldoende rekening worden ge houden. Over de technische uitvoering der nieu we maatregelen kan het volgende worden gemeld. De Nederlandsche Staatscourant bevat dezer dagen een beschikking van den mi nister van Economische Zaken tot wijzi ging van art. 20 van de Grisis-Akker- bouwheschi'kking 1934 III. Hierdoor wordt ten aanzien van aard appelen beboerende tot de rassen Zeeuwsclhe Bonte, ZeeuwsChe Blauwe, Bravo, De Wet, Eigenheimer, Bevelander en Roode Ster, de bepaling, dat aardap pelen bestemd voor mensdhelijke con sumptie moeten kunnen vallen door een vierkante opening van 3600 v.k. m.m., ter wijl de lengte niet meer dam 8 c.m. mag bedragen, opgeheven. Voor deze rassen geldt dus alleen nog de bepaling, dat aardappelen, bestemd voor menschelijlk voedsel, niet mogen kun nen vallen door een vierkante opening van 1225 vk. m.m. 'De 'bepalingen omtrent de denaturatie- toeslagen blijven onveranderd gehand haafd, zoodat de bonken niet voor een de- naturaJtie-toes'lag in aanmerking komen. 'Oim voor een denaturatie-toeslag in aan merking te kunnen komen, moeten de aardappelen gezond zijn, geschikt en uit sluitend gesorteerd voor menschelijk voed sel, kunnen vallen door een vierkante ope ning van 3600 vjk. m.m., niet kunnen val len door een vierkante opening van 1225 vik. m.m. en niet meer dan 8 cm. lang zijn. De 'heffingen op aardappelen blijven gehandhaafd met dien verstande dus, dat voor de bonken van 'bovengenoemde ras sen, vervoerd in ongedenatureerden toe stand, niet meer een heffing van f 2, doch van f 1 per 100 kg. verschuldigd is. Tweede Kamer. In de heden gehouden zitting deelde de voorzitter mede, dat de centrale af- deeling heeft besloten het wetsontwerp tot wijziging van de clearingwet dadelijk in de afdeelingen te onderzoeken. De vergadering wordt geschorst tot 2 uur. Aan de orde zijn na heropening der ver gadering de algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting 1935. De heer A1 b a r d a (S.D.) betoogt dat de ontevredenheid over het regeerings- beleid groot is. De koopkracht der arbei ders is een belangrijke factor geworden in de samenleving. DEN HAAG. In verband met een in den nacht van 31 Oct.1 Nov. j.l. plaats gehad hebbende inbraak in den fotohan- del Hijmans, Muzenstraat 37, te Den Haag waarbij een aantal fototoestellen ter waar de van plin. f 3000 werd ontvreemd, heeft de politie in den afgeloopen nacht een in val 'gedaan in een perceel aldaar, waar als verdacht van diaze inbraak zes personen van 20—34 jaar konden worden aange houden. Alle vermiste fototoestellen welke onder een divan in dit perceel waren ver borgen, zijin in beslag genomen. DEN HAAG. Naar ons ter oore komt, zal in den loop der volgende week te 's Graveühage een bijeenkomst worden ge houden van de gemengde commissie voor do uitvoering van het Nederlandsch-Duit- sche handelsverdrag en van het clearings- verdrag. DEN HAAG. Naar wij vernemen, heeft H. M. de Koningin het beschermvrouw- schap aanvaard van de vereeniging de Nederlandsche Padvinders, van weike Vereeniging wijlen Z.K.H. de Prins ge durende langen tijd beschermheer is ge weest. H. M. heeft voorts het besoherm- vrouwscihap aanvaard van 't Amsterdam- sche Conservatorium, daarbij in de plaats tredende van wijlen H. M. de Koningin- Moeder, onder wier hooge bescherming het Amsterdamsahe Conservatorium se dert 1891 heeft gestaan. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den geweizen directeur van heit Cen traal 'Bureau voor afgifte van bewijzen van rijvaardigheid J. G. van T., tegen wien door het 0, M. ter zake van oplich ting een jaar gev. straf was geëischt. Verdachte werd ter zake van valschheid in 'geschrifte en het 'gebruik maken van een vervalsdht geschrift veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. ZEVENBERGEN. Doordat alleen thuis zijnde kinderen een olielamp omverlie pen, ontstond brand in de groote boer derij van den landbouwer v. d. WaJle. In minder dan geen tijd stond alles in liohte laaie. Daar door de eenzaamheid van deze streek geen hulp kwam opda gen, moest men wachten op de brand weer. Deze mocht er in Blagen een klein deel van den inboedel en een groot deel van het vee in veiligheid te stellen. Ver zekering dekt de schade. AMSTERDAM. Een 23-jarige gehuwde vrouw te Haarlem had in Nov. j.l. haar tweejarig kind zoodanig mishandeld, dat de kleine weldra overleed. De rechtbank te Haarlem veroordeelde haar tot 6 jaar gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde haar in hooger beroep tot 5 jaar gevan genisstraf. Door een stier gedood. PURMEREND. Hedenmorgen werd de expediteur Dors uit Breezand op de vee markt te Purmerend door een stier aange vallen. De man werd tegen een muur ge drukt. De stier kwam nog eenige malen op den ongelukkige af. Zwaar gewond werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij een half uur na aan komst overleed. Drie arbeiders gedood. PARIJS. Bij Cette waren 4 arbeiders bezig met het schoonmaken en repareeren van een leege petroleumtank, toen plotse ling een ontploffing plaats vond. De arbei ders werden in de lucht geslingerd en 3 hunner vonden den dood in de vlammen. Men twijfelt er aan of de vierde in leven zal blijven. NEW-YORK. Bij een in het mijnwer kersdorp Kelayres aan den vooravond van de verkiezingen door de democrati sche partij gehouden optocht werd plot seling vanuit een huis met een machine geweer geschoten. 14 personen werden door de kogels ge troffen, 3 ervan waren onmiddellijk ge dood, terwijl eenige anderen tijdens het transport naar het ziekenhuis overleden. Vliegtuig in beslag genomen. LOS ANGELES. Het vliegtuig, waar mee Kingsford Smith dezer dagen naar Galifornië vloog, is in opdracht van een man, die beweerde, dat Kingsford Smith hem een groot bedrag schuldig is in be slag genomen. Een deurwaarder heeft in de nabijheid van het vliegtuig in een fauteuil plaats 'genomen om de machine voortdurend in het oog te houden. De vlieger zal een waarborgsom van 5500 dollar moeten storten om de beschik king over zijn machine te herkrijgen. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Nov. 58 Conferentie-samenkomsten Leger des Heils. 12 en 13 Bijbeltentoonstelling. 14 A.R. Propagandaclub. 16 Ghr. Vrouwenbond. 19 A.-R. Kiesvereen. Spreker mr. Terp stra. 22 Cursusavond Chr. Besturenbond. 23 Ghr. Winterlezing. 26 Verg. Chr. Hist Jongerengroep. Dec. 1 Districtsverg. Ned. Chr. Landarbei- dersbond. 12 Filmavond Christ. Fabrieks- en Transportarbeiders. Jan. 11 Jubileumfilm Chr. Nat. Vakverbond. 17 Chr. Winterlezing. Maart. 8 Ghr. Winterlezing. Goes, 6 Nov. 1934. Graanmarkt. jChevafliergerst 6 6.10, haver 6, kroonerwten 88.50, schokkers 911, bruine boonen 10 10.50 gld. Aanvoer gewoon. Eieren per 100 stuks 5.20, middenpr. p. 25 f 1.30, winkelprijs f 6.20; boter per kilo 1.55, boter middenpr. 77,5 Ct., winkel prijs 87,5 ct. Eendeieren f 5.20, poeleieren f 2.50, fa- brieksboter 87,5 ct., afwijkende boter 60 cent. Noteering handelaren. Boter le soort 70 ct. p. pond met inbegrip omzetbelas ting; eieren f5.20 p. 100, poelje-eieren f 2.50 p. 100. V.P.Z. Aanvoer 2799 eieren. Prijs f 5.40 per 100 stuks. MIDDELBURG, 5 Nov. Veiling. Snij- biet 4, Veldsla 4'14, Spinazie 614, Wagenaarsboonen 926, Stoksnijboonen 38—41, Roem van Holland 823, Sprui ten 7'19, Witlof 225, Wijnpeen 1,5-— 2,5, Peen 23, Uien 2—3, Kroten 2 ct., alles per Kg.; Peen 2,55, Rapen 12,5, Kroten 2,5—4, Prei 88, Selderie 0,5 1,5 ct., alles per bos; Savoyekool 25, Roodekool 2—4,5, Boerekool 12, Wit- tekool 1,53, Bloemkool 114, Andijvie 0,51,5, Kropsla 0,5—1 ct., alles per stuk. Bloemen: Chrysanthen 214 et. per bos; Begonia's 2 ct. per pot; Diversen: Hazen 80 ot. per stuk. DEN HAAG. Haagsche veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Grossiers- veiling van Maandag 6 Nov. 1934. Peren: Léphiponts extra 18-22,114-17, B. Clairgeau extra 7-20, le soort 14-17, 2e 9-13, Pondsperen 6-8, Maagdeperen 5-8, Brederodes 9-11, IJsbouten 6-8, Doy enne de Cornice extra 16-20, Kleiperen 5-7, IJsdener Klum'kens le soort 10-12, 2e soort 5-7, Court Pendu 8-10 ct. Appelen: Goudreinette extra 17-20, le soort 10-16, 2e 4-9, Sterappelen extra 16 -18, le soort 11-14, 2e 8-10, Fransche Pa radijsappelen 8-10, Blanikzoet 6-9, Jas- appelen 4-8 ct. DiversenHollandsch Witlof le soort 17-23, 2e soort 13-16, Uien 1.80-2 per 100 kg. Gele kool 2.70-2.80 per 100 kg. Alle prijzen zijn per 'kg., tenzij anders vermeld. Van 28 Oei tot 3 Nove. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Adri- aan Luteijn, 27 jr jm. en Cornelia Schou- wenaar, 25 jr j.d. Gehuwd Johannes Burger, 21 jr jm. en Petronille Francine van Kerkvoort, 21 jr jd.; Hendrik Mattheus van Stel, 24 jr jm. en Maria Janna Weststrate, 20 jr jd. Over de maad October 1934. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 18, Alphonsius Florentinus Josephus Van- tricht 31 j. jm. te Terneuzen en Johanna van 't Westeinde, 23 j. jd. te Hoedekens- kerke. Gebaren: 16, Gerard Jan, zoon van Mat- thijs Wieckardt en Cornelia Catharina La Grand; 31, Johannes z.v. Lauras Poortvliet en Elizabeth Stccnbaxker. Overleden: 4, Jan van Belsen 92 j. wedn. van Antonetta Goud. N. EN ST. JOOSLANB. Getrouwd: M. Bliek, jm. 31 j. met G. L. de Vos, jd. 25 j. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 361/. 36 54 Philips Gloeilampen G.B. 209 21254 Unilever 70Vs 7134 Anaconda Copper 6J4 654 Bethlehem Steel 1554 157/s U.S. Steel Corp. 19Vs 1954 Koninkl. Petroleum 136 13854 Shell Union 4 47s Amsterdam Rubber 8554 8654 Ned. Scheepvaart Unie 29 2854 Deli Maatschappij 116 115 Handelsverg. Amsterdam 1451/» 14654-7 4 pet. Indië 1934 100 lCKT/i» 4 pet. Nederland 1934 lOlVs 10115/i« A.K.U. 3254 32'A Parijs was vandaag niet meer aan de markt waardoor Philipslampen en Kon. Olie zich wat konden herstellen en de tendenz der geheele markt een rustig aanzien kreeg. De beleggingsmarkt was goed prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Nov., 2.30 u. Londen 7.36—7.37. Parijs 9.729.76. Berlijn 59.4459.48. Brussel 34.5234.58. New-York 1.47Vi1.4854. Wij ontvingen een schrijlven van een N.S.B.-er, waarin wij op hoogen toon ter verantwoording worden geroepen en waarin wordt uitgesproken: „dat de over winning ons niet zal ontgaan". Het schre ven is echter ongeteekend en is daarom naar de prullemand verwezen. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 7 No vember Matige, tijdelijk afnemende N. tot W., later veranderlijke wind, tijdelijk op klarend, later waarschijnlijk meer regen, weinig verandering in temperatuur. StormwaarschuwingsdiensL Geseind van De Bilt hedenmorgen om 7.45 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op uw hoede! Stand van hedenmiddag 8 u. Stand van gistermiddag 8 u.: 785. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 58 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3