Zenuwpijnen overal? AKKER.CACHETS sr?l PUOL Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. FEUILLETON fn RUWE HU/D Van dia venohieiende pijnen, dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één oi twee van die Volgên» rtcopf ton Apofhtktr Dumonf. "AKKERTJES" 'het afstaan van het wandelterrein gren zende aan het tehuis. Ook dankt spreker den Burgemeester voor de persoonlijke tractatie der verpleegden, den oud-voorz. lan het Burg. Armbestuur, dhr D. Duin dam, voor de 'bloemen en versiering van liet tehuis, alsmede voor de andere bloem stukken door verschillende personen ge schonken. Thans verzoekt spr. den Bur gemeester, dhr B. G. de Mul, het tehuis te openen. Burgemeester de Mul danlkt voor deze uitnoodiging, alsmede voor de vriende lijke woorden zooeven tot het college van B. en W. en aan den Raad gericht. Uit do prettige samenwerking die aan de stich ting van dit Tehuis voorafging, valt te leeren, dat wanneer we ernstig willen, wij elkaar ook wel kunnen vinden. Wij weten, dat het Burg. Armbestuur vele moeilijkheden heeft moeten overwin nen, en dat niet altijd heel de bevolking het met u en ons eens is geweest. Ik ver heel ook niet, dat enkele ondergeschikte zaken anders hadden gekund, doch „de beste stuurlui staan aan wal". Do Raad besloot 29 Jan. van dit jaar de benoodigde grond te verkoopen tegen ge- reduceerden prijs. Donderdag 3 Mei werd de eerste steen gelegd, en thans 5 Nov zijn we bijeen om ons solied, mooi en comfortabel Tehuis officieel te openen. Het is vandaag voor heel de gemeente een ware feestdag. Een feestdag, omdat bier is tot stand gekomen een schitterend stuk sociaal werk, waarop we trotsch kunnen zijn. Door heel het gebouw centrale ver warming, overal stroomend water, ieder een eigen, mooi ingericht kamertje, een badkamer, prima ligging en degelijke voe ding, wat wil men nog meer? Als men hulp noodig heeft, heeft men maar op een l nop te drukken. We hebben licht ge bracht bij' hen, die daar zooveel behoefte aan hadden. Men heeft gepraat over beknotten van vrijheid, doch dat is erg overdreven. Door de totstandkoming van dit scihoone gebouw is een van sprekers idealen in vervulling gegaan. Van harte hoopt spr., dat alle bewoners van ons Tehuis zich ge lukkig zullen gevoelen in dit sdhoone Vredehof. Laat alle burgers nu meeleven met deze stichting en haar bij bijzondere gelegen heden gedenken. Voor het hoofd van deze stichting en zijn echtgenoote, de heer en mej. Krello, hoopt spr., dat zij alles in het werk zul len stellen, om voor de oudjes zoo goed mogelijk te zorgen. De leden van ihet Burg. Armbestuur fe liciteert spr. met deze prachtige inrich ting. Hiermede verklaart spr. het Tehuis voor Ouden van Dagen voor geopend. Spr. stelde een dronk in op het nieuwe Tehuis op al zijn inwoners, op het Burg. Armbe stuur, en op het welzijn van de gemeente Kruiningen. Ds Mortier, sprekende namens de Ned. Herv. Kerk, en mede namens de andere gezindten, feliciteert 'het B. A. met deze instelling, en hoopt dat Gods zegen er op zal mogen rusten, dat er steeds een goede geest moge 'heerschen, en dat met ieders godsdienstige gezindheid zal rekening ge houden worden. Namens het B. A. van Wemeldinge fe liciteert Burgemeester Keijzer de gemeen te met dit tehuis. Hetzelfde doen de hee- ren Wilieinse, voorz. van het B. A. te lerseke, dhr C. de Jonge, secr.-penn. van het B. A. te lerseke en Burgemeester Do- ininicus van Rilland-Bath, Hierna werd hot gebouw bezichtigd en werd als om strijd de eenvoudige doch keurige en prac- tische inrichting geroemd. Beneden zijn 12 kamertjes, een kamer voor het hoofd, de 'keuken, serre en in den kelder de centrale verwarmingsinstallatie, hoven ook 12 ka mertjes en bestuurskamer, badkamer, enz. Het gdbouw is een sieraad in het nieuwe Vrij naar het Engelsch. o 69) „Dat kan ik nu niet juist zeggen. Daar wist ik te veel voor." En juffrouw Jem ging een gemakkelijk zitten om rustig te kunnen praten. „Ik dacht wel, dat er iets aan de hand was, toen Lona zoo plotse ling naar Brighton vertrok. Het was dui delijk, dat zij en Bob iets gehad hadden. Of hij begon minder om haar te geven, óf zij verbeeldde het zich. Zij haalt zich zoo vaak iets dwaas in het hoofd. Hoe het ook ziji, ze maakt het hem niet gemak kelijk. Ze wist natuurlijk wel, dat Bob haar achterna zou reizen en terug zou brengen." „Ik dacht, dat hij naar Londen xing," stamelde Ruth. „Dat deed hij ook," antwoordde juf frouw Jem. Hij zal er wel het een of ander te doen gehad hebben. Maar het is maar een uurtje sporens naar Brighton. In ieder geval ging hij er heen. Maar wil je wel gelooven, dat ze hem, ofschoon u bouwplan vlak aan het dorp met heerlijk uitizioht, grenzende aan de N. Herv. Kerk welke haar plantsoen ter 'beschikking heeft gesteld als wandel- en zitplaats. Uitslag Damwedstrijd te K r u i n i n- g e n in de 2e klasse B. Kruiningen II tegen lerseke I. J. Kok 1, A. C. Willemse 1; Ph. Meij- aard 0, A. Goeman 2; M. van Nieuwen- huize 1, A. Oom 1; A. v. d. Sande 2, L. v. Boven O; I. Pasman 2, G. v. d Endt 0; D. Duindam 2, P. van Anrooij 0; M. Won- dergem 0, M. Verwijs 2; P. Snoep 1, J. Kole 1; M. de Back 2, M- Huisson 0; F. v. d. Berge, afgebroken partij, P. Bouw man, afgebr. partij. Stand 117. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen Abr. Wondergem, land'b. knecht van Oost'kapelle; Maatje Nieuwen- huijsen, zonder ber. van lerseke; Jan van Keulen en gezin, landarbeider van Aag- takerke; Adriana Huibregtse, dienstbode van Zoutelande. Vertrokken Pieternella Roelse, dienst bode, naar Middelburg; Maatje Minder- houd, onderwijzeres naar Middelburg; J. van der Wal en gezin, zonder ber. naar St. Laurens; Willemina Brasser, dienst bode, naar Oostkapelle; Maatje Provoost, dienstbode naar Biggökerke; Kornelia Huibregtse, dienstbode, naar Middelburg. Wissenkerke. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van ingelanden van den Onrustpolder ia benoemd tot ontvanger-griffier dhr J. Geuze, burge meester alhier. Oud-Vossemeer. De raad heeft een voorstel om 200 opcenten te heffen op de persv/neele belasting en 75 op de ge meentefondsbelasting aangenomen. Een voorstel om een straatbelasting in te voeren werd met 4 tegen 3 stemmen ver worpen. Axel. Het vorig jaar besloot de ge meenteraad de jaarmarkt weder in te stellen, nadat deze eerst was opgeheven. Dit jaar zal de markt weer worden ge houden op 27 November. Vroeger werd de jaarmarkt van gemeentewege geor ganiseerd, doch thans berust de leiding bij den Zeeuwsch-Vlaamschen Slagers- bond en de besturen van verschillende lan dbouw-organisaties. De markt omvat fokvee, vet vee, paar den, varkens en schapen. Stavenisse. Loop der bevolking over de maand October. Vertrokken: Helena J. Stoutjesdijk naar Sint-Annaland; Lena Kaatje Neele naar Rotterdam; Marina H. G. Pels naar Leiden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Reitsum, H. Nobel, cand. te Utrecht. Te Bourtange, W. E. Heij- boer, cand. te Middelburg. Geref. Kerken. Beroepen te Makkum L. Touwen, cand. te Amsterdam. Predikantstractemen- t e n. Te Breda hebben Zaterdag predikan ten, kerkeraadsleden en kerkvoogden der Ned. Herv. gemeenten in Zeeland en Noord-Brabant in een „streekvergade- ring" van de Vereen, van Kerkvoogdijen het vraagstuk der predikantstractementen behandeld, onder leiding van den heer J. A. Dominicus uit "Wemeldinge. Deze betoogde in zijn openingswoord o.m., dat het combineeren van gemeenten, hoe plau sibel vaak ook in theorie, in de practijk vaak geen oplossing geeft, vooral in de streken met een overwegend roomsche be volking. Voorts drong spr. er op aan, dat alle kerkvoogdijen zich bij de Vereeniging zullen aansluiten. De heer D. Bloemers behandelde hierna de geschiedenis van het reglement op de Predikanstractementen. Hij stelde de groote beteekenia daarvan voor de Kerk in het licht, en merkte op, dat de Raad van Beheer thans zorgt, dat het tractement in gemeenten met een zielen tal van 100300 ten minste f 2000 zal be dragen, van 300500 zielen f 2250, van 5001500 zielen f 2500, boven 1500 zielen f 3000. Overal mèt pastorie of vergoeding huishuur. Helaas heeft men het reser vefonds in de laatste jaren geducht moe- hem in geen zes weken gezien had, ont ving of ze hem den vorigen dag nog ont moet had en dat ze trachtte hem te doen gelooven, dat ze heelemaal niet blij! was hem te zien." „Dat was tamelijk dwaas van haar." „Als het Lona betreft, hoef je niet op verstandige praat te rekenen," antwoord de juffrouw Durnford minachtend, „want als ze zoo'n bevlieging krijgt, is ze even onberekenbaar als het weer in Maart. Maar ze behoefde niet te probeeren Bob voor den gek te houden, want hij zag wel, dat het maar comedie was. Hij zei, wat hij te zeggen had en tamelijk duidelijk ook, want hij had nu genoeg van haar nukken. Maar al geef je een paard haver, als het niet wil eet het niet en Lona was zoo stug mogelijk en wilde hem geen rechtstreeks antwoord geven. Verveel ik je niet met mijn gepraat, Ruth?" „O, neen, heelemaal niet. Ik vind het prettig er naar te luisteren, antwoordde het meisje. De haard was erg warm; ze had zich zoo veel mogelijk in de schaduw terug getrokken en hield een groote Ja- pansche waaier voor 't gezicht. „Nu, hg liet haar een paar dagen haar gang gaan," vertelde iuffrouw Jem verder en gisteren ging hg naar Chez- Nous, vast besloten een antwoord te ten aanspreken om dit te bereiken. De hoop bestaat echter dat ook over 1934 dezelfde uitkeering zal kunnen plaats hebben als over 19331 Er is geregeld overleg tusschen den Raad van Beheer en de Synode. De Synode heeft zich niet kunnen ver eenigen met een voorstel-Boonstra om voor ieder jaar dat een predikant langer dan 40 jaar in dienst is, of ouder dan 70 jaar is, het aantal uitkeeringen met één te verminderen. Deze maatregel was het aangewezen middel geweest om te bevor deren dat voor jonge krachten plaats werd gemaakt, terwijl het tevens aan de centrale kas ten goede zou zijn gekomen. Daarna sprak ir. G. W. E. v. V o o r s t van Beest over „het levende reglement ten opzichte van de levende Kerk". Er zijn helaas, aldus Spr., een aantal „gemeen ten" aan wie in ernst gevraagd moet wor den: begeert gij inderdaad nog wel een predikant? Ieder lid der Kerk moet daar persoonlijk op antwoordenl Slagader voor do functioneering van de Centrale Kas is de maatregel dat de aanslag eener ge meente allereerst ten goede komt aan den predikant dier gemeente zelf. De Raad van Beheer meent met het vol ste recht te kunnen vragen: schenk ons uw volle vertrouwen en bedenk dat de Raad van Beheer van een hooger plan de belangen niet van één, maar van 1400 ge meenten zoo harmonisch mogelijk moet combineeren, rekening houdend met al de verscheidenheid van aard der ge meenten. Na een gedachtenwisseling over deze referaten besprak mr Wagenaar het vraagstuk. De uitgaven moeten beperkt worden. In 1920 is reeds uitdrukkelijk ge zegd, dat er reorganisatie moet komen in het gebruik der beschikbare geestelijke krachten. Dit is veel te weinig gebeurd door de Kerkelijke besturen. Nu moet he laas de Raad van Beheer over de geheele linie de uitkeeringen aan de kleine ge meenten beperken. Wordt op de juiste wijze gecombineerd, dan komen er vol doende financiën vrij om allen gelijke lijk te behandelen. Mr A. d e J o n g besprak vervolgens in groote lijnen de Doode-hand-belasting. Spr. vond deze belasting door en door onbillijk, omdat de goederen, wier op brengst bestemd is om den openbaren eeredienst te bekostigen niet zijn vrijge steld. De N. H. Kerk zal f 200.000 moeten betalen en wij hebben juist vernomen dat de kerk al niet voldoende heeft om de ambtsdragers te betalen! Op welke schou ders zal dus in de practijk deze belas ting drukken? Er is aangifte-plicht, behalve wanneer de waarde der bezittingen minder dan f 2500 bedraagt of wanneer men vrijstel ling heeft verkregen van den inspecteur cimdat het zuiver vermogen minder dan f 11.000 bedraagt. De wet wordt geacht 1 Jan. 1934 te zijn ingegaan. Spr. drong er op aan, dat bij dubieuse gevallen het advies der vereeniging van Kerkvoogden zal worden ingewonnen. Colijnsplaat. Bij de op Zaterdag j.l. gehouden stemming ter verkiezing vein vier leden van het kiescollege der Herv. Gemeente alhier hebben in totaal aan de stemming deelgenomen 63 mannen en 18 vrouwen. Herkozen zijn de aftredende heeren I. P. van Breda, A. G. Hage en L. van Oeveren, terwijl in de plaats vein dhr Jac. Eversdijk, die niet herkiesbaar was, werd gekozen dhr J. Breure. Colijnsplaat. De Uniecollecte ten bate van de scholen met den Bijbel heeft in deze gemeente opgebracht f94,20, d.i. ongeveer f 6 meer dan het vorige jaar. (Belangeloos bericht.) Twaalf jongens te Oss aan gehouden. Nadat het de laatste maan den te Oss rustig was geweest, en het die vengilde blijkbaar ontzag begon te koes teren voor de sterke politiemacht, die er den wind onder ihoudt, werd sedert en kele weken bijna dagelijks aangifte ge daan van een of meer kleine diefstallen met braak. Deizer dagen kreeg de politie aanwijzin gen tegen een aantal jongemannen van 16 tot 18 jaar. krijgen. Nu kun je ja of neen zeggen, maar na vanavond vraag ik je niet meer met me te trouwen dat was, wat bij zei en daar ze wel wist, dat hg zijn woord zou houden, moest ze ja zeggen. „U weet natuurlijk, juffrouw Jem, dat hjj haar al eens eerder gevraagd had?" „O, heeft Lilian je dat verteld?" vroeg juffrouw Durnford verbaasd. „Ja, dat was weer echt wat voor Lona. Ze hield toen evenveel van hem als nu en dat is heel veel; maar omdat hij niet precies was, zooals ze zich haar verloofde dacht, wilde ze hem niet hebben. Ik weet, dat mevrouw Pater haar een goed standje maakte. „Je hebt hem scbandelgk be handeld Lona, en je krijgt je verdiende loon, als hg zich aan je antwoord houdt en een ander vraagt" dat zei ze en de kapitein dacht er net zoo over." „Zoo iets begrijp ik niet", zei Ruth op verbaasden toon. „Hoe kan iemand, die werkelgk van hem houdt, zoo iets doen? Weet u wel zeker, dat ze nu weet wat ze wil?" Juffrouw Jem knikte heel beslist. „Daar hoef je niet aan te twgfelen; ik heb nog nooit een meisje zoo stralend gelukkig gezien als Lona. „Ze is een ander mensch geworden; het is „lieve juffrouw Jem" en „lieve Lilian.", of ze Maandagnamiddag meende de politie over genoeg bewijsmateriaal te kunnen beschikken, om tot hun arrestatie over te gaan. Bijna gelijktijdig werden de ver dachten gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht, waar zij aan een langdurig verboor werden onderworpen. Ofschoon zij aanvankelijk ontkenden, moesten zij ten slotte voor de overstel pende bewijzen wichten en legden een volledige bekentenis af, waarbij zij ook de namen van een aantal medeplichtigen noemden. Ook deze jongemannen werden gearresteerd. In totaal bevinden zich nu twaalf ver dachten in voorarrest. Het is echter zeer waarschijnlijk, dut nog meer arrestaties zullen volgen. Het onderzoek is thans reeds zoo ver gevorderd, dat ongeveer 40 inbraken en diefstallen aan 'het licht gebracht zijn. Een communistenbetoo- ging. Het grensverkeer be moei 1 ij k t. Aan de Belgische grens zijn Zaterdag en Zondag verschillende auto bussen tegengehouden. Bij nader onder zoek bleek, dat op last van de Belgische autoriteiten aan sommige autobussen den toegang tot België werd geweigerd in verband met de communistische betoo ging, die Zondag in Antwerpen werd ge houden. Verschillende hunner, waarvan de pas sagiers reeds voorzien waren van toe gangsbewijzen, moesten onverrichterzake terug keeren. In Putte, aan het douanekantoor, wa ren een aantal gendarmen aanwezig, wel ke alle reizigers ook die regelmatig de grens passeeren aan een nauwkeurig onderzoek onderwierpen. Een en ander veroorzaakte aan de grens nogal vertraging. Zondag is de controle nog verscherpt geworden. Zoo konden een tweetal auto bussen, w.o. een uit V1 i s s i n g e n, die op weg waren naar Antwerpen, onver richter zake terugkeeren. Een uitzonde ring werd gemaakt voor eenige personen, die konden bewijzen, dat zii familieleden in een ziekenhuis te Antwerpen gingen bezoeken. Van de „grootsche" betooging is niet veel terecht gekomen. Ze is gehouden, doch slechts een 1200 man nam er aan deel. Zoo z ijl n onze manie ren. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is in het woonhuis van den Officier van Justitie te Breda een groote spiegel ruit ingeworpen met een stuk cement, dat gewikkeld was in enkele Oranje-kleurige pamfletten van de Fascistische partij' „Zwart-Front". Met blauw potlool was op de achterzijde der pamfletten het volgende geschreven: Breda 31134. L.S. Middels dezes zij het wel wat onge wone wijze deelen wij u mede, dat, mag het zijn, dat onze leider door uw toedoen zwaarder gestraft zal worden, gij dan ook veel meer met onze geest en sympa thie op de hoogte zult komen. Zulks voor het geval, dat u meerdere Nederlanders, die gij door uw A. R.-partij zoo schitte rend uitzuigt moet he- en veroordeelen. Het stuk was onderteekend „Zwart Front" „Leve de Fascistische revolutie". Ter verklaring diene, dat de leider van „Zwart Front" A. Meijer voor enkele we ken voor de Bredasche rechtbank terecht stond voor beleediging van minister Cel lijn. De Officier van Justitie mr Deelen eischte toen tegen hem twee maanden ge vangenisstraf, terwijl de rechtbank hem daarna veroordeelde tot 1 mnd. subs, f 100 boete. Mr Deelen ging van deze zaak in hooger beroep. Felle brand te Olden- zaal. Gisteravond werd brand ontdekt in het magazijn van de N.V. Textielfabrie ken der firma W. Kan te Oldenzaal. Bij aankomst van de brandweer, die spoedig met een motarspuit ter plaatse was, stond het geheele magazijn, dat een oppervlakte besloeg van 30 X 20 M., in lichterlaaie. Met vier stralen op de motorspuit en een op de waterleiding werd het vuur aange tast en men slaagde er in den brand tot het magazijn te beperken dat echter ge heel uitbrandde. Een groote hoeveelheid flanel, enz., dat daar opgeslagen lag, werd een prooi der vlammen. Aangrenzende fabrieksgedeel- ten kregen groote waterschade. De kanto- een mond vol heeft met boter en honing. Maar, Ruth, ik geloof niet, dat Lilian erg met die verloving ingenomen is; toen ze de kamer binnenkwam, zag ze er uit of ze gehuild had; maar ondanks dat was ze alleraardigst voor Lona." „Het is odk wel hard voor Lilian; ze had tot nogtoe haar broer voor zich alleen." „Zou ik niet weten", en juffrouw Jem onderdrukte een zucht, „hoeveel ze van hem hield? Ik heb nog nooit een broer en zuster gezien, die zoo op elkaar ge steld waren. Lilian is een flink meisje en ziet altijd overal de lichtzijde van, maar als zij een vrouw voor Bob had uit mogen zoeken, zou haar keus niet op Lona gevallen zijn, daar ben 'ik van over tuigd." „Misschien niet". „Neen, vast niet. Daar kent ze Lona te goed voor en ik denk er ook zoo over. Een zeemeeuw of een stormvogel mogen aardige diertjes zijn, maar ze zgn niet geschikt om in huis te hebben. "Lona trekt de meeste menschen aan» en ze is knap en harte! gk en heeft een heeleboel goeds, maar is absoluut ongeschikt om de vrouw van een boer te worden." „Lilian vertelde me, dat ze niet zoo Btók is." Schrale Lippen Gesprongen Handen ren en de weverij bleven geheel intact. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Bij de blusschingswerkzaamheden viel een langs de fabriek loopende stoompijp naar beneden en trof eenige omstanders, die licht gewond werden. Door bak met grint ge troffen. Gistermorgen was de 41-jarige S. te Doetinchem bezig met het lossen van grint, toen een kabel brak en de zware bak met grint juist op S. neerkwam. De ongelukkige viel tusschen boot en wal in het water. Nadat hij op het droge was gebracht, bleek de man zulke ernstige verwondingen te hebben opgedaan, dat hij spoedig daarop overleed. S. was gehuwd en vader van een talrijk gezin. Doodelijke insectenbeet. Naar het „U. D." meldt, wordt Wijk bij Duurstede op het oogenhlik geplaagd door gevaarlijke insecten. Een vijftal personen bekwam ten gevolge van een insectenbeet ontzettend gezwollen armen en andere lichaamsdeelen. Een van hen, de 24-jarige A. v. d. H. die door zoo'n insect aan het hoofd gestoken was, is na eenige dagen smartelijk lijden in een ziekenhuis te Utrecht aan de daaruit ontstane bloed vergiftiging overleden. 'Opiumsmokkelaar aan boord van de „Batavier II"? Een passagier van het Nederlandsche stoomschip „Batavier II", Tsjang Ahsjing genaamd, is in het politiebureau van Gra- vesend ingesloten. Hij wordt er van be schuldigd, in het bezit te zijn geweest van verdoovende middelen, namelijk veertien „ounces" opium. De douane verklaarde, dat deze hoeveelheid verborgen was ge vonden onder den valschen bodem van een handkoffertje. Ahsjing bleef volhouden dat hij het kof fertje van een anderen man had ontvan gen. Biji een autobotsing ge dood. Te Barendrecht is gisternacht de auto van den heer M. uit Klaaswaal in botsing gekomen met de uit de tegenover gestelde richting komende auto van den heer B. uit Hilversum. De schok was zoo hevig, dat de heer B. vrijwel op slag werd gedood. Van de andere auto werd de be stuurder M. ernstig gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht, 's Mans toestand was gisteren zeer ern stig. Spelend meisje overre den. Gistermorgen is een 9-jarig meisje uit Koudum tijdens het speelkwartier voor de O.L. school te Koudum door een ai to overreden en zoodanig gewond, dat zij enkele oogenblikken later overleed. Den chauffeur treft geen schuld, aan gezien het kind al spelende plotseling van achter een schoolmuur op den weg v rscheen. Witte kool naar België. Den laatsten tijd worden uit de Streek in Noord-Holland belangrijke hoeveelheden witte kool met motorbooten rechtstreeks naar Brussel verscheept, waar Langen- dijker zuulkoolfabrikanten filialen voor den zuurkoolinmaak hebben gesticht met het doel de hooge invoerrechten te ont gaan, die België heft op zuurkool, terwijl witte kool, die voor den inmaak van zuurkool wordt gebruikt, vrij van rech ten is. DE GEHEIMZINNIGE UITVINDING TE WOLVEGA. Fen uiteenzetting van technische zijde. De „Leeuwarder Grt." vond in verband met de berichten omtrent de uit vinding te Wolvega den ingenieur W. H. Koster van Grooss, technoloog, bereid, het vraagstuk van den motor op populaire wijfce technisch-wetenschappelijk te be spreken. Voor de bereiding van 1000 K.G. spij kers moet men minstens 1000 K.G. ijzer „Sterk!" Juffrouw Jems steim klonk verontwaardigd. „Naar mijn meening moesten ze haar verbieden om te trou wen. Haar gezondheid is heelemaal niet in arde en Bob wordt opgescheept met een ziekelijke vrouw, die hem heel wat zal kosten. Natuurlijk kan hij zich in tijd van nood altijd op Lilian verlaten. Ja, ja» als Lona meesteres van de Monniks hoeve wordt, zal Lilian heel wat met haar te stellen hebben." En na deze sombere voorspelling stond juffrouw Durnford op om naar Billy te gaan kijken. Ruth had een gevoel of de avond nooit zou omkomen. Juffrouw Jem, die aan niets anders denken kon, begon telkens weer over de verloving en Ruth, die een boek genomen had, was verplicht het dan weer neer te leggen en te luis teren. „Lona heeft een verlovingsring, bezet met diamanten, gekregen", vertelde ze. „Voor ik tien minuten in de kamer was, had ze hem mij laten zien. Het is een erfstuk en Bobs moeder en grootmoeder, ik geloof, zelfs zgn overgrootmoeder ook, kregen denzelfden ring bij haar verlo ving. De diamanten zgn klein, maar dicht naast elkaar gezet. Lona heeft mooi gevormde handen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2