f Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. Kerknieuws. Onderwijs üemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw sen als van pet. werd ugwerkende tegen de yen. ij van mee- eft hij voor- isverlagmg, ns niet ge- kleine sa- is van de- esproken is n boven de ord dat dit er zou tref- tat hierover rd besloten 1934 in te jrooting ter onderhoud Dit betreft g (Voorstr.) zou willen wd met ce- fselklinkers. iwing, mits evoerd. Het Pree afvoe ring van de Weth. Ha- thans van dan in 1935 geschieden, ans noodig. Voorstr. uit- •beterd wor- it van f 988 ■str. schrap- ipitaaldienst tvoeren. iet wat min- s wegen zien e bieten zijn leid 125 ton ngen op 100 aigen op on- naant echter Wordt niet 50 voor bij- het zuivere ntwoord dat bedrag van sche Spoor- orden. Hier- iit niet kan ligt. steld in ont- nen dienst f4000. On- ihr de Pree mds kan be rth. van Dis, en Dijkgraaf ig heeft ge er dan kun- ijsbaan. Het is bereikt, idag kan be- I TEGEN 1UDERIJ- i veeweiders heeft in ant- ien Minister sudende ver- n namen in afslachting ster, o.m. het srdag 19 Oc- \'tn 8>.. mSiimm Bob zoo vlug ie zelf van 'heb je altijd log eens een p is zoo don- daar. Ik zit als ik er af leelijken val l, Bobl" en n. „Er was haar op te danig, het ze ook maar een dragen," „Juffrouw verstandiger Ruth haar ïeelemaal de oheid, terwijl ds stopte, naar een ijs- zijn warmen frouw Durn- was om nog ïh aan haar n geven. dt vervolgd.) tober 1.1. is opgenomen een ingezonden stuk van de hand van den heer De Haas waarin de heer De Haas naar voren brengt, dat de veehandelaren (i.c. de Bond van Veehandelaren) de regeering van advies hebben gediend. Ons is bekend, dat de heeren M. den Hollander te Nieuwerkerk a. d. IJsel, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Veehandelaren, en de heer M. de Haas te Rotterdam, eere-voorzitter van den Z.-H. Bond van Veehandelaren, reeds on geveer 2 maanden bezig zijn zulk vee op te koopen als in de bedoeling ligt der vee houderijcentrale om eventueel te doen af slachten, terwijl de usantiëele handel in deze soort vee eerst omstreeks eind Octo ber pleegt aan te vangen. De heer Den Hollander deed zijn aankoopen in Fries land, ondanks het feit, dat daar mond en klauwzeer in sterke mate heerschte. In een vraaggesprek, dat de heer J. de Vries, verslaggever van „De Vee- en Vleeschhandel", met den heer De Haas bovengenoemd, eenigen tijd geleden had over den vroegen en grooten aankoop van pinken door den heer De Haas, verklaar de genoemde heer De Haas, dat deze die ren alle besteld waren door bouwboeren op Overflakkee, nadat hij dezen boeren (zijn cliëntèle) er op gewezen had, dat bij eventueele afslachting van dergelijk vee (voor inkrimping van den veestapel) de prijzen hiervan zouden stijgen. In een onderhoud, dat de heer A. Riet kerk, Meyendel te Wassenaar, ongeveer 2 maanden geleden met den heer S. v. d. Stoel te Wassenaar had, deelde de laat ste mede, dat zijn broer, de heer J. v. d. Stoel, voorzitter van den Nederl. Bond van veehandelaren, benoemd was tot bestuurs lid van de veehouderijcentrale, in hetzelf de gesprek den raad gevende om vaarzen aan te koopen, daar hem bekend was, dat de regeering van plan was, deze later over te nemen. Naar aanleiding o.a. van bovengenoem de feiten hebben wij ons in het algemeen belang verplicht gevoeld, uwe excellen tie door ons telegram hiervan op de hoog te te stellen, voordat uwe excellentie uwe goedkeuring aan het plan tot afslachting zou geven. Mocht uwe excellentie meer gegevens verlangen, zoo zijn wij te allen tijde bereid, u deze nader mondeling te verstrekken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rijswijk (Evang.), J. v. Kuiken te Uithuizermeeden. Bedankt voor Zoetermeer-Zegwaard, H. S. van Rijs te Vianen. Voor Dinteloord, P. J. Steenbeek te Oudewater. Geref. Kerken. Beroepen te Heinenoord F. J. B. Schie- Daan, cand. te Utrecht. Tweetal te Nieuwolda, L. Praams ma, cand. te Sneek en B. Slingenberg, cand te Zaandijk. Bedankt voor Nieuwer-Amstel (Noord), J. Bavinck te Gramsbergen. Geslaagd voor het examen Wiskun de L. O. de heer G. Slabbekoorn te Wol- phaartsdijk. Te Haarlem slaagde voor het exa men zwemonderwijzer de heer I. van Bel te Vlissingen. Autodieven gearres teerd. De centrale recherche te Rotter dam vernam eenigen tijd geleden dat val- sche nationaliteitsbewijzen voor auto's in omloop waren. Na eenigen tijd wist men er een van in handen te krijgen. Dit bleek te behooren bij een auto ter waarde van f 13.0G0. De auto werd opgespoord en toen bleek dat deze verschillende keeren was verkocht. Bij het nagaan van de verschil lende bezitters kwam men terecht bij den 28-jarigen H. J. de W., een bekend smok kelaar in Brabant. Het vermoeden be stond dat de auto in België was gestolen. Juist had men te Brugge een Belg en twee Nederlanders gearresteerd in verband met een autodiefstal. Dezen hadden in re latie gestaan met H. J. de W. Zij be kenden dat zij den wagen in Brussel had den gestolen en dat de W. dezen van hen had gekocht, om den wagen in Holland te verkoopen met gebruikmaking van een valsch nationaliteitsbewijs. W. is overge bracht naar het Huis van Bewaring te Den Bosch. Het verdere onderzoek leidde er toe, dat in Antwerpen een drukkerij werd ge vonden waar de nagemaakte nationali teitsbewijzen werden gedrukt. De drukker verklaarde dat de W. opdracht had ge geven deze te maken. Van één cliché wer den twee en van een ander cliché 50 val- sche nationaliteitsbewijzen gedrukt. Door het onschadelijk maken van dit complot heeft men verder optreden van een bende autodieven onmogelijk gemaakt. Brutale roofoverval. Gister ochtend is in het filiaal van de Firma de Gruyter aan de Hillelaan te Rotterdam een brutale roofoverval gepleegd. Twee onbekend gebleven mannen hebben de chef-winkeljuffrouw overvallen, haar on der bedreiging, weten te bewegen de brandkast te openen, waaruit zij een be drag van f360.— hebben weggenomen, waarna zij zijn gevlucht. Tot nog toe is geen spoor van hen gevonden. De chef-winkel juf frouw kwam des och tends te ongeveer kwart voor negen als 1 eerste in den winkel. Zij begaf zich naar het kantoortje, dat achter den winkel is gelegen, ontdeed zich daar van hoed en mantel en legde de sleutels van het filiaal waaronder ook de sleutel van de brand kast, op tafel. Nauwelijks had zij dit gedaan of zij hoorde, dat er menschen den winkel bin nen kwamen. Zij wilde naar voren gaan maar toen zij bij de verbindingsdeur tus- schen winkel en kantoor kwam, drongen twee mannen laatstgenoemd vertrek bin nen. Een van dit tweetal greep haar vast en trachtte haar een witten doek voor den mond te binden. Dit lukte niet, daar de juffrouw zich hevig verzette. Onder allerlei bedreigingen eischtende mannen geld. Aanvankelijk weigerde de juffrouw dit te geven. Tenslotte zag een van hen de sleutels op tafel liggen. In zijn zenuwachtigheid kon de man echter niet den sleutel van de brandkast vinden en opnieuw namen de indringers daarna hun toevlucht tot dreigementen. De winkeljuffrouw, bang dat zij deze tot uitvoering zouden brengen, zwichtte tenslotte en opende de brandkast. Daarin lagen vijf linnen zakjes, die tezamen een bedrag van f800 inhielden. Drie zakjes, waarin zich in totaal een bedrag van f360.bevond, hebben de roovers meegenomen, waarna zij gevlucht zijn. Twee jongens vermist. De Haagsche politie verzoekt namens de respectieve ouders opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van den minder jarigen Louis Wolthers, geboren te Voor burg 11 Maart 1920, en Klaas Pieter Hanze de Boer, geboren te Meppel, 21 Maart 1921. Beide jongens zijn Zaterdag 27 Octo ber j.l. half drie n.m. per rijwiel vertrok ken, zeggende een fietstocht te zullen maken in de richting naar Limburg, ter wijl zij later zouden trachten in Amerika te komen. Smokkelarij. Commiezen te Bocholt (L.) hebben een uit vier perso nen bestaande smokkelaarsgToep aange houden; 90 kg. Belgische margarine en een partij Belgische suiker werd daarbij in beslag genomen. Even later naderde een tweede smokkelaarsgroep. Deze wist te ontkomen, met achterlating van 50 kg. Belgische margarine. Ernstig verkeersongeval te Rotterdam. Gisteravond laat zijn in de Brielschelaan te Rotterdam twee vreemdelingen, vermoedelijk Zweedsche zeelieden, onder een tramwagen geraakt. De tram moest worden opgevijzeld. Een van hen is in zorgelijken toestand in het ziekenhuis opgenomen. Beide on-, derbeenen waren hem verbrijzeld. De an der is slechts licht gewond. Het drama te Nieuwkoop. Men herinnert zich het drama te Nieuw koop, waarbij de 18-jarige van der \V. door een schot hagel werd getroffen uit een karabijn, opgesteld door den gepen- sionneerd majoor der Rijksveldwacht. T. om het stroopen in zijn vischwater tegen te gaan, met het gevolg, dat van der W. blind werd geschoten. T. is hiervoor tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In een civiele procedure, welke te de zer zake tegen T. voor de Haagsche rechtbank is ingesteld, heeft deze T. thans veroordeeld aan van der W. een schade vergoeding te betalen van f 10.000 en hem tevens in de kosten der procedure ver oordeeld. Gevaarlijke haaien-olie. In een school voor Afrikaansche meisjes in Zuid Tanganijka zijn 33 leerlingen na het gebruik van haaien-olie overleden. De directrice van de school en een groot aantal leerlingen zijn ernstig ziek. Politie en geneesheeren zijn in allerijl per auto en vliegtuig naar de school gezonden, doch men vreest de zieken, niet in het leven te kunnen behouden. De regeering heeft in het geheele land het gebruik van haaien-olie verboden, tot het mysterie zal zijn opgelost. Massa-graf uit vroeger eeuwen. Bij fundeeringswerken te Sil- volde is een massagraf ontdekt. Er wer den een groot aantal beenderen van men schen en paarden gevonden, zoodat ver moed wordt, dat het een graf is van een afdeeling ruiterij van eenige eeuwen te rug. Zeer ernstig auto-onge luk. Gisternacht heeft onder Elburg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto uit Utrecht, waarin vier personen waren gezeten, kwam in volle vaart aangereden. D'e chauffeur reed door onbekende oorzaak eerst tegen het ver hoogde betonnen gedeelte van de Goor- poortbrug, waardoor hij de macht over het stuur geheel kwijt raakte en vervol gens tegen een ter plaatse staand zwaar ijzeren hek. Een staaf van dit hek raakte los en drong aan den linkerkant de auto binnen, om dwars door de auto heen, aan den rechterkant er weer uit te komen. Den chauffeur, W. v. d. Heuvel, werd een arm afgerukt. Mej. H. van Putten, die naast hem zat, bekwam een been breuk. Het in de auto geschoven ijzer verbrijzelde het dijbeen van den achter in den wagen gezeten J. van Maris. D'e toestand van den heer Maris is ern stig. De auto is zwaar beschadigd. CONFERENTIE DER Z.G. GOUDLANDEN. De leer en de practljk. De vorige week is, aldus „De Tuin derij", te Brussel een conferentie ge houden van vertegenwoordigers der lan den, die den gouden standaard wenschen te handhaven en wier export steeds meer in het gedrang komt ten gevolge van de concurrentie der landen met gedepre- cieerde valuta. Op de conferentie waren vertegenwoor digd; Frankrijk, Italië, België, Nederland, Zwitserland en Polen. Nadat de besprekingen 2 dagen hadden geduurd gelukkig niet langer, want het zou zonde van het geld geweest zijn werd een prachtige resolutie aangenomen welke aldus luidt: „De ondergeteekende regeeringen, over tuigd, dat de munt vastheid een der essen tieels voorwaarden is voor terugkeer tot een normalen economischen toestand, overwegende, dat zij door de verzeke ring van de stabiliteit van hun munt waarde tot het herstel van de wereldeco nomie bijdragen, bevestigen hun wil de huidige goud pariteit van hun resp. munt te handha ven, erkennen, dat deze gemeenschappelijke monetaire politiek een verruiming van den internationalen ruilhandel insluit, welke verruiming door de gelijkvormig heid van de monetaire toestanden in hun resp. landen bestaande, moet worden be vorderd, besluiten; 1. tot de oprichting over te gaan van een algemeene commissie, samengesteld uit hun resp. gedelegeerden; 2. wat betreft de handelsbetrekkingen, a. na te gaan op welke wijze het thans mogelijk is, de handelsbetrekkingen tus- schen hun landen te bevorderen. Zij ach ten een toeneming van tien precent van den globalen omvang der handelsverrich tingen, die tusschen 1 Juli 1933 en 30 Juni 1934 plaats hadden, gewenscht; b. zonder verwijl met dit doel bilateral" onderhandelingen te openen, welke Pin nen een termijn van maximum een jaar tot een goed einde moeten zijn gebracht." De rest van de resolutie laten wij kort heidshalve maar weg, omdat zij handelt over propaganda, toerisme en het instel len van commissies. De in bovenstaande resolutie verkon digde leer is ongetwijfeld prachtig; toene ming van het wederzijdsch handels ver; keer met 10 pet. achten de regeeiingen der goudlanden, acht dus ook de Fran- sche Regeering, gewenscht. En nu de praetijk! Op denzelfden dag dat de Fransche Mi nister van Handel te Brussel deze resolu tie onderteekent, kondigt de Fransche Mi nister van Landbouw een decre<n af, waarbij de invoer van zuurkool in Frank rijk wordt gecontingenteerd! Deze invoer had tot nu toe voorname lijk uit Nederland plaats, zoodat het Fransche besluit wederom rechtstreeks tegen Nederland is gericht. Ons land was toch al zoo ernstig ge troffen door het besluit der Fransche Re geering om de versche groenten-contin genten te belasten met 50 frs. per 100 kg f 500 per wagon) boven het normaio in voerrecht, waardoor practisch geen ver sche groenten naar Frankrijk meer kun nen worden uitgevoerd. Thans wordt door de Fransche Rngee- ring ook nog de vrije invoer van zuurkool verboden! Hoe hoog de belasting op de invoervergunningen is, wordt niet ver meld; indien zij hetzelfde bedraagt als voor versche groenten, gaat geen kilo zuurkool meer naar Frankrijk. Ondertusschen verkondigt de Fransche Regeering, dat zij als eersten maatregel van concreten aard de niet-gebriukte overschotten der contingenten zal toewij zen aan de landen van het goudblok' Grootere comédie hebben wij nog zel den aanschouwd. De Fransche groenten- en fruitcontingenten zijn zóó zwaar be last, dat er geen gebruik van gemaakt kan worden! Onze Regeering kan haar tijd wel be ter gebruiken dan met zulke popponkas- terij mee te doen. Richtprij's peulvruchten. De regeering, aldus meldt het H d b 1., heeft dezen zomer een richtprijs gesteld voor peulvruchten, waarbij zij uitging van de veronderstelling, dat deze prijs op de vrije markt zou kunnen worden bereikt zonder dat daarvoor bijzondere maatrege len zouden behoeven te worden genomen. Aanvankelijk liep het met de regeling naar wensch. De prijzen voor den export, die ten nauwste samen hangen met die, welke op de binnenlandsche markt be steed worden, verschillen niet veel van die, welke de regeering had gesteld, na melijk f10 per 100 K.G. Sindsdien traden echter de bekende be talingsmoeilijkheden met Duitschland in, die den export remmen. De prijzen op de vrije markt zijn tot f9 f9.30 per 100 K.G. gedaald. Op het oogenblik zoekt men in overleg met den handel in den Haag een uitweg, waardoor de zekerheid verschaft wordt, dat de richtprijs, door de regeering ge steld, door den handel betaald wordt, zon der dat nochtans de particuliere handel wordt uitgeschakeld bij den aankoop van peulvruchten van de verbouwers, al zal waarschijnlijk de Akkerbouw-centrale haar bemoeiingen aan deze regeling niet kunnen onthouden. Een regeling in dezen geest kan spoe dig tegemoet gezien worden. Maisteelt in Zeeuwsch-Vlaanderan. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn proeven genomen met den verbouw van mais, nu de teelt van andere landbouw gewassen de laatste jaren minder winst gevend is. De opbrengst en kwaliteit van de op deze proefvelden verbouwde mais is zeer goed. Faillissementen. M. Boot, landbouwer, Zierikzee. Totaal passief f 6467.54, waarvan preferent f 6467.54, Het actief is nog niet volledig bekend. L. v. d. B e r g e J z., klein-landbouwer, Bruinisse. Totaal passief f 1232.21, waarvan preferent f712.83. Het actief bedraagt f 595.75. G. Balkenende, landbouwer te S t o p p e 1 d ij k. Totaal passief f 12949.80 waarvan preferent f 5981.84. Het actief bedraagt f4600.62. NIEUWE REGEER INGSMAAT- REGELEN TEN BEHOEVE VAN DE ZUIVEL EN VLEESCH. Verminderde melksteun, teeltbeperking, afslachting, verlaging vleeschaccijns. DEN HAAG. De Minister van Econo mische Zaken heeft een beslissing ge nomen inzake de maatregelen welke ten behoeve van onze zuivel- en vleesch^ positie genomen zullen moeten worden. De exportvooruitzichten van de Neder- landsche zuivel zijn door de maatregelen van verschillende landen om ons heen van dien aard geworden, dat het nemen van ingrijpende maatregelen noodzakelijk is. Terwijl onze veestapel in het alge meen naar schatting niet grooter mag zijn dan ongeveer 1.250.000 stuks melk vee, zou zonder maatregelen naar nor male berekening op 1 Juli 1935 1 mil- lioen 670 duizend stuks melkvee aan wezig zijn. De minister heeft tot een drietal maat regelen besloten. In de eerste plaats tot het in de toe komst steunen van slechts een gedeelte van de melk, waarmee echter gepaard zal moeten gaan in de tweede plaats een verdere teeltbeperking en in de derde plaats afslachting. Slechts door toepassing van deze dri9 maatregelen meent de minister een vol doende verbetering der positie te kun nen bereiken. Verwacht mag worden dat door den gedeeltelijken melksteun bij den boer een sterke drang zal ontstaan om zijn pro ductie in te krimpen. Dit zal o.m. leiden tot een ruimer aanbod van vee; alleen jongvee zal door de regiering worden overgenomen, ter wijl daarbij meer in het bijzonder zal worden gedacht aan vee dat lijdende is aan t.b.c. De regeering verwacht, dat op deze wijze 150.000 stuks vee opgeruimd zal kunnen worden, terwijl voorts voor '35 opnieuw 50 000 stuks kalveren minder zullen worden toegewezen. Overwogen wordt voorts ook nog de verplichting op te leggen aan hen die niet inleveren tot het inleveren van een of meer kalveren met schetskaart 1934 of inhouding van een of meer schets kaarten 1935 in plaats van het aanbie den van jongvee. Het goede vleesch zal opnieuw worden ingeblikt. Ge'racht za.1 worden in het bli'kvleesch eenige variatie te brengen en zoo mo gelijk ook gehakt beschikbaar te stellen. Daarnaast heeft de minister het be langrijke besluit genomen de heffing op het rundvleesch met ingang van 1 No vember a.s. van 20 op 10 pCt. te ver lagen waardoor dan aan een herhaaldelijk vooral ook van slagerszijde kenbaar ge maakt verlangen wordt tegemoet geko men. In een persgesprék, dat de Minister van Economische Zaken naar aanleiding van de nieuwe regeeringsmaatregelen be treffende den gedeeltelijken melksteun, verdere teeltbeperking, afslachting en de vermindering der heffing op rundvleesch toestond, heeft de Minister nog mee gedeeld, dat omtrent het percentage waarmee de melksteun verminderd zal worden nog niet tenvolle zekerheid be staat. De Minister verwacht evenwel, dat dit percentage voorloopig tenminste 10 zal zijn. Wanneer de boeren de aankondiging dat wellicht 10 pet. van de melk niet meer gesteund zal worden, rustig naast zich neerleggen, dan zal het gevolg zijn dat minder vee aan de regeering wordt aangeboden. Natuurlijk kunnen de boe ren evenzeer het bijvoeren van kracht voer beperken. Dit staat hun volkomen vrij en heeft allerlei voordeelen. Maar de boeren die noch het één, noch het ander doen, zullen het uitsluitend aan zichzelf te wijten hebben, wanneer zij het volgend jaar als de verminderde melksteun ingaat, niet meer zander groot verlies van hun vee kunnen afkomen. De Minister verzocht dringend hierop grooten nadruk te leggen. Men zal later niet kunnen zeggen, dat de boeren niet gewaarschuwd zijn en het spreekt van zelf, dat de regeering dan onder geen voorwaarde meer bereid zal zijn, iets voor hen te doen. Laten de boeren vóór alles begrijpen, dat de maatregelen in de eerste plaats voor henzelf genomen worden en dat het minste wat zjj kunnen doen, toch wel de meest volledige medewerking moet zjjn. Daarop heeft de regeering toch wel recht. Over de distributie van het ingeblikte vleesch, zeide de Minister, dat hjj een ruimere beschikbaarstelling zal bevorde ren. Hjj dacht hierbij o.m. aan de groote gezinnen. Wat de kosten van het nieu we plan betreft, meende de Minister, dat deze ten hoogste f4 millioen zullen bedragen. I Echter zullen bij niet-doorvoering van dit plan, de kosten om de vleeschmarkt te redden en de melk te steunen veel hoo- ger zijn. Een globale berekening toont aan, dat bij niet-doorvoering van dit plan de consumenten in twee jaar bijna f 13 millioen aan heffingen zullen moeten opbrengen en daarna nog 3 jaar in to taal 15 millioen. Intusschen wees de minister er nog op, dat de boeren door minder krachtvoer te gebruiken, even zeer hun melkproductie kunnen vermin deren, als door vermindering van hun veestapel, terwijl voor verschillende be langhebbenden, wellicht een combinatie van beide methoden aangewezen is. Op deze wijze laat de Minister dus aan de boeren zelf de keuze omtren^ de wijze van de melkproductiebeperking. Prinses Juliana naar Engeland. Het bezoek van Prinses Juliana aan Engeland in verband met het huwelijk van Prins George en Prinses Marina zal 12 a 14 dagen duren. AMSTERDAM. Door de recherche zijn gisteravond twee personen en hedenmor gen nog een man gearresteerd in verband met de inbraak bij een goudsmid in de Kinkerstr., waar in den nacht van Vrij1- dag op Zaterdag o.m. 500 gouden ringen werden gestolen. Van de drie gearres teerden, die alles ontkennen, zijn twee oude bekenden van justitie en politie. DEN HAAG. De beide vermiste scho lieren W. en de B. zijn weder terecht. Ze zijn in Amersfoort bij een familielid van een hunner aangekomen en zullen door de politie naar huis worden ge bracht. Ongegronde beschuldigingen. DEN HAAG. Naar aanleiding van het telegrafisch antwoord van de Nederland- sche vereeniging van veeweiders en -mes ters te Den Haag aan den Minister van Economische Zakeu de Ned. Bond van Veehandelaren te Utrecht eveneens een telegram aan dezen Minister gezon den, waarin ten krachtigste wordt gepro testeerd tegen de in het antwoord van genoemde vereeniging geuite beschuldi ging van eenige vooraanstaande leden van den Bond, waardoor tevens de goede naam van deze organisatie wordt aange rand. De Bond heeft zich ter beschikking van den Minister gesteld om deze be schuldigingen te weerleggen. Verdronken. ENKHUIZEN. Van het motorschip „Op Hoop van Zegen", schipper P. v. d. Nood, op weg van Amsterdam naar Leeu warden, is tijdens de vaart door het Krabbersgat de zoon door onbekende oor zaak overboord geslagen en verdronken. Het slachtoffer was 28 jaar oud. Verkeersongevallen. ROTTERDAM. Hedenochtend is de 11- jarige jongen I. Abbas met zijn fiets ge vallen en door een passeerende vrachtauto gegreoen. Met inwendige kneuzingen is het kind naar het ziekenhuis vervoerd, waar het spoedig na aankomst is overle den. VOORSCHOTEN. Op den Leidschen weg is de 17-jarige mej. W. C. Verhoog uit Voorschoten aangereden door een mo torrijder die op zijn beurt in botsing was gekomen met een auto, bestuurd door S. E. uit Amsterdam, die nog een defecte auto op sleeptouw had genomen en bij het passeeren van eenige stilstaande auto's links op den weg reed. Mej. V. kwam te vallen en liep een ern stige hoofdwonde op. MelbourneLonden. ALLAHABAD. Jones en Waller zijn op hun tocht MelbourneLonden te 1.45 pl.t. te Karachi aangekomen. Twee treinbotsingen. PARIJS. Gisteravond is bij Sant Froy een vrachtauto op een overweg door een personentrein aangereden.! Ten gevolge van de botsing ontspoorde de trein, waar door de locomotief den eersten volgwagon indrukte. Drie personen werden gedood en 4 gewond. De machinist vluchtte van de machine en verdween. Sedert dien heeft men niets meer van hem vernomen. Ook de chauffeur van de auto, waardoor het ongeluk is veroorzaakt, is spoorloos verdwenen. PARIJS. Gisteravond kwam bij het sta tion Montauhan de D-trein naar Bor- I deaux in botsing met een rangeerlocomo tief. De locomotief van de D-trein ont spoorde en ook de voorste wagons werden beschadigd. 23 personen werden gewond. De kerkstrijd in Duitschland. BERLIJN. Officieel wordt meegedeeld, dat thans Dr Jaeger ook alle andere ker kelijke functies heeft neergelegd en defi nitief uit den dienst der kerk treedt. VLISSINGEN. Gisteravond reed een motorrijder ter hoogte van het vliegveld tegen een handkar op, die niet van een reflector was voorzien. De motorrijder be kwam verwondingen aan het hoofd en is in het restaurant op het vliegveld bin nengedragen. Hier is hij door dhr Huis man behandeld en daarna per brancard naar zijn woning vervoerd. OUDERDOMSFONDS VOOR LAND ARBEIDERS. Te Utrecht kwam dezer dagen het algemeen bestuur van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond bijeen. In deze vergadering z\jn zeer belangrijke besluiten genomen. Op de aigem. bondsvergadering, welke dit voorjaar is gehouden, was besloten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3