^STERREH HPN DEN RADIO- Fietsjekkers Winterjassen J. HOOFTMAN Jr., Vlasmarkt, Middelburg. HOOFIMAN Ir., Vlasmarkt, Middelburg. FEUILLETON. Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. f 6.25 f 13.90 Te BIGGEKERKE zeggen ze: Geef mij maar een FIETS- JEKKER van Vrij naar het Engelsch. 64. o „Ik denk, dat ik vijf minuutjes ge dut heb," zeide ze 'Onschuldig, toen het ge rammel van het theegoed haar plotseling tot de werkelijkheid riep. „Ik heb ten minste het slot van het verhaal niet meer gehoord." Deze verklaring werd met luid gelach ontvangen. „U hebt een goed uur vast geslapen," lachte Lilian, „terwijl Bob zich intusschen een droge keel gepraat heeft; het leek ons echter toe, dat u het zóó naar uw zin had, dat we niet den moed hadden, u te wekken. Kom, laten we thee gaan drinken, zoetjes aaD wordt het tijd voor de Kerstliederen. En toen de theeboel was weggeruimd, plaatste Li lian zich aan het harmonium en de dienstknechten en maagden kwamen in griepjes binnen en namen hun plaa.tsen In, en het zingen begon. Als de oude mon niken het hadden kunnen hooren, zouden ze verrukt zijn geweest; want deze eenvou dige boerenzonen en dochters waren uit stekend geoefend door hun jonge mees teres, en ze zongen met hart en ziel, voor al Ned Transome, de koeien jongen, die Met alg. stemmen wordt vastgesteld een nieuwe \erordening io0elende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente-veldwachter. Dhr van Nieuwenhuij^en acht een vergoeding voor het bezit van het politiediploma onnoodig en zeker een vergoeding van f 50 per jaar te hoog. Ook de andere raadsleden zijn van de zelfde meening, doch aangezien de nieuwe veldwachter een akte van aanstelling heeft ontvangen, waarop deze vergoeding staat vermeld, wordt deze bepaling ge handhaafd. De gemeentebegrooting voor 1935 woTdt met alg. st. vastgesteld met voor den ge wonen dienst een ontvang en uitgaaf van f30.271.57 en voor den kapitaaldienst een ontvang en uitgaaf van f 15. Onvoorziene uitgaven f 838.57. Dhr v. Nieuwenhuijzen zegt, dat 'hij er nog aan heeft gedacht om voor te stellen om voor het bouwen van een nieuw lij kenhuis een geldleening aan te gaan en de post voor onvoorzien te verminderen met f 200, waardoor op den gewonen dienst enkele honderden guldens konden worden bespaard. De voorz. ontraadt zulks te doen en zou het liefst zien dat de bouw van het lijkenhuis werd betaald uit den gewonen dienst, aangezien dit nu nog kan. Een nieuwe geldleening legt weer lasten op het nageslacht en de toekomst ziet er ook voor Schore niet rooskleurig uit. Verder is de post voor onvoorziene uitgaven werkelijk niet te hoog, ook al omdat de raming voor werkloozenzorg aan den lagen kant is gebleven. De opcenten op de hoofdsom der perso neels belasting worden verhoogd van 60 tot 160, die op de Gemeentefondsbelasting van 40 tot 55 en die op de Vermogensbe lasting verlaagd van 50 op 40. Tenslotte wordt besloten aan Ged. Sta ten te vragen om vrijstelling van de ver plichting tot het doen geven van onder wijs in de lichamelijke oefening aan de openbare lagere school in deze gemeente voor het jaar 1935. Zoutelande. Maandagmiddag vergader de de Raad. Dhr K. de Wolf werd als lid van den Raad geïnstalleerd. De voorz. wenschte hem kracht, lust en gezondheid toe om de belangen der gemeente te be hartigen. Dhr de Wolf hoopte tezamen met de andere raadsleden het goede voor de gemeente te zoeken. B. en W. deelen den Raad o.a. mede, dat de verordening tot heffing eener Duin wegbelasting door de Kroon is goedge keurd. Het reglement van orde voor de raads vergaderingen werd op verscheidene pun ten gewijzigd. Op voorstel van B. en W. werd besloten met ingang van 1 Jan. a.s. 7 personen bij do brandweer in te lijven. \onolgens werd door B. en W. het ont- wecj-uitbreidingsplan aangeboden, het- t/cm later in behandeling zal worden ge nomen. Hierna werd de begrooting voor 1935 behandeld. Als gevolg van het voornemen der regeering tot instelling van een werk- loosheidssubsidiefonds moest tot belas- ting\erhooging worden overgegaan. De o centen op de I ersoneele Belasting wer den van 60 O) 185 gebracht, terwijl 50 opcenten op de gemoentefondsbelasting zullen worden gelie< en voor de gemeente. Voor werkverschaffing is f 3000 uitge trokken, terwijl als bijdrage voor werkver schaffing van bet Rijk en het Burg. Arm bestuur resp. geraamd f 1500 en f 600. Dhr Verhage verklaarde weer, dat het presentiegeld der raadsleden voor arbei ders te laag is. Een voorstel van den heer Verhage tot schrapping van de subsidie aan de Middernachtzending, uit bezuini gingsoverwegingen, werd met 5 tegen 2 st. verworpen. Vóór dhrn Kopiejan en Verhage. Een voorstel van dhr de Witte om het loon van den gemeentewerkman van f 2.50 per dag op f 2 te brengen, gaf aanleiding tot nogal breede bespreking. Dhr Koppe- jan wilde het dagloon op f 2.25 brengen. Het voorstel van dhr de Witte werd met 4 tegen 3 st. verworpen, zoodat het loon f 2.50 per dag blijft. Vóór de heeren de Witte, Maljaars en Maas. De begrooting werd z.h.st. vastgesteld met een totaal aan inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst van f 21.320. De post onvoorzien bedraagt f 893. Koudekerke. Een zeer belangrijke ver betering is tot stand gekomen voor de vei ligheid op den straatweg Middelburg Koudekerke. Bij de herbestrating is men begonnen met verbreeding van het rijwielpad door bijvoeging van een tegelpad, waardoor de breedte van 1.50 M. op 2.10 M. is ge bracht. Wanneer nu de wielrijders de regels van den weg in acht nemen, zullen zij langs dezen weg een ideaal rijwielpad hebben. N.- en St.-Joosland. Zondag had alhier in de Ned. Herv. Kerk de ingebruik neming plaats van de electrische ver lichting. Ds Burger had tot tekst ge kozen: Johannes 12 vers 36a. Alvorens met zijn predikatie te beginnen sprak Z.Eerw. een woord van hartelijken dank namens de gemeente tot de kerkvoogden en notabelen voor het laten aanbrengen van deze prachtige verlichting. Verder dankte hij de gemeente, namens voor noemd college, voor de offervaardigheid bij de gewone wekelijksche collecten, waardoor het mogelijk was, dat deze ver betering kon tot stand komen zonder dat er afzonderlijk voor gecollecteerd moest worden. Arnemuiden. Maandagmiddag verga derde de Gemeenteraad voltallig. De voor zitter deelt mede, dat de levering van brandstoffen voor de openbare scholen na inschrijving is gegund aan de Firma Gebr. Meerman alhier, voor de som van f 115.25 per 10.000 K.G. Met de overdracht concessie gasfabriek te Vlissingen gaat de raad accoord. De verhuring van de vischhal zal ge schieden onder de volgende bepalingen en overeenkomstig de verordening: De pachter van de vischhal heeft tevens het recht alle voor détailhandel bestem de visch af te slaan. De toewijzing zal niet mogen geschieden door dobbelen, raden of loten. Het te heffen recht zal voortaan 7 pCt. bedragen, zulks te be talen door den aanbieder van de te ver- koopen visch, met uitzondering van ge rookte, gedroogde of gezouten visch. Een verzoek van C. den Hollander c.a. tot plaatsing van een lantaarn aan den Burgemeester Lantsheerweg, zal onder zocht worden. Enkele leden vonden dit niet noodig. Verzoek van de Firma L. de Hamer om verdere bestrating en rioleering der Appelstraat wordt toegestaan. Een verzoek van Iz. Boone om bijdrage in de kosten der rioleering eener sloot zal worden toegestaan als er buizen ge legd worden van 30X45, n.l. 50 pet. tot een maximum van f 1.50 per M. (tegen weth. Baaij). Daar er hier geen kunstenaars zijn, vindt men ook geen reden hiervoor eenigen steun van de gemeente te geven. Een verzoek van den Chr. Zeelieden- bond om de steunuitkeeringen voor vis- schersknechts te verhoogen, kan niet wor den toegestaan, omdat dit van regeerings- wege niet mag. Een bijdrage aan het Crisis-comité voor een extra-gave aan crisis-werkloozen, wordt goedgevonden. Teneinde werk door werkloozen te doen verrichten als tegenprestatie, zal getracht worden van de Heide-Mij. een billijker tarief te verkrijgen dan het tegenwoor dige, daar anders de uitgaven te hoog worden. Intrekking tijdelijke korting op de jaar wedde van den gemeente-veldwachter, wordt goedgevonden. Dezen winter zal een brandstoffentoe- slag gegeven worden onder dezelfde rege ling als in den winter '33—'34. Thans komt in behandeling de begroo- ting 1935. Door de heeren Franse, Schuit, van Eenennaam en Cornelisse was na inzage dezer begrooting een voorstel gedaan om de opcenten op de personeele belasting en die der fondsbelasting ieder met 40 te verminderen. De voorzitter verklaarde, dat dit niet een stem had die klonk als een klok en die in het kerkkoor meezong en dan de altijd vnoolijke Rhoda, de melkmeid, niet te ver geten. Bob en Lilian stemden mee in met het koor, maar Ruth luisterde ademloos. „Vre de en welbehagen," fluisterde ze in zich zelf, terwijl haar hart vol schoot en zon der dat ze 'twist de tranen in haar oogen kwamen. Juist op dat oogenblik keek Bob van zijn zangboek op en hij werd getroffen door den blik van het lieve ge zichtje, dat, ten deele opgeheven, een uit drukking droeg van devote aandacht en diepe vroomheid; doch plotseling hield hij op met zingen, er kwam een trek van di oefheid op zijn gelaat, alsof plotseling een bittere gedachte hem kwelde. „Elf uur! Philip, breng den bowl bin nen," zeide hij', alsof hij iets van zich wil de afschudden; en de oude dienaar, die nog koetsier was geweest bij Bob's vader, bracht met plechtig gelaat een hooge schaal binnen van Chineesch aardewerk, gevuld met warme kruidenwijn en deze werd uitgedeeld met heerlijke kerstkrans en goudgele Engelsche cake. Ruth durfde niet weigeren, toen men haar presenteerde, maar het gebak deed ze in Ned's grage handen overgaan terwijl de oude Martin Goedman, de patriarch van het gezelschap, die Bobs overgrootva der nog gekend had, zich over haar glas bisschopwijn ontfermde. kan. De heeren Franse en Schuit meenen dat dit best te wagen is, daar de in woners, welke nog belasting betalen feite lijk uitgemergeld worden. Echter wordt dit verzoek door genoemde vier heeren gewijzigd en gebracht op een verminde ring van 20 opcenten op genoemde be lastingen. Ook dit wordt door den voor zitter niet mogelijk geacht, doch het wordt aangenomen met 4 tegen 3 stem men. Voor de heeren Franse, Schuit, van Eenennaam en Cornelisse, tegen de beide wethouders en de heer Crucq. Na eenige kleine wijzigingen wordt de begrooting met 6 tegen 1 stem goedge keurd. (Weth. Baaij tegen). De gewone dienst heeft een eindcijfer van f 109985; de kapitaaldienst heeft een eindcijfer van f2426.81. Nog wordt behandeld een verzoek van C. van Waarde om een stukje grond, ge legen aan zijn woning bij de school, in erfpacht te geven. Dit zal aan verzoeker verhuurd worden voor de som van f2.50 per jaar. De verdere kosten voor de verpleging in het ziekenhuis van de lijders aan typhus zullen voor rekening der gemeente genomen worden. Een geschil met den pachter voor het ophalen van straatvuil, zal door de wet houders getracht worden in der minne op te lossen. Bij de rondvraag vraagt de heer Franse om naast de bestrating in de Appelstraat wat steenslag te brengen. B. en W. zeggen toe, dat er op het eind van de straat wat keien gebracht zullen worden. De heer Schuit verzoekt aanschaffing van een rijdende lijkbaar. Dit wordt toe gezegd, doch weth. Baaij is hier tegen. Dhr Crucq vraagt een verzoek te doen aan de Ned. Spoorwegen om het wachten aan den overweg bij W. P. 58 te doen verminderen. Hierna sluiting. Tholen. Zaterdagmorgen j.l. werd de landbouwer B. alhier, terwijl hij met zijn motorrijwiel naar de beurs reed, zoodanig door een auto aangereden, dat hij vrijwel bewusteloos bij een familielid moest wor den gebracht, waar de dokter een ernstige hoofdwonde moest hechten. Colijnsplaat. Gistermiddag vergader de de gemeenteraad voltallig. Van de ge meente Kortgene was bericht ingekomen, dat zij geen gebruik zal maken van den lijkwagen, daar zij zelf een rijdende baar heeft aangeschaft. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herkozen dhr W. Adriaanse. Een verzoek van dhr M. de Fouw, loon- dorscher om 'ontheffing van art. 46 a van de motor- en rijwielwet voor zijn tractor, inhoudende het rijden in de bebouwde kom, werd ingewilligd, op voorwaarde dat eventueele aangebrachte schade door adressant zal worden bekostigd. Verder waren verzoeken ingekomen van het Gentr. Bureau der Ned. Landbouwers G. A. en tegelijk van de Gebr. v. d. Weele te Colijnsplaat, voor aankoop ter rein voor een te bouwen loods op de ba- ven. B. en W. meenden hierop afwijzend te raceten beschikken. Dhr Hartog vindt dit een pijnlijke zaak. Hij acht hier concurrentiestrijd aanwezig. Toch acht Spr. dit een zaak van groot belang voor de gemeente. Het Gentr. Bu reau zoekt een plaats op N.-Beveland. "Wanneer dus de Raad op het verzoek in gaat, komt dit de gemeente ten goede. Er komt werk aan den bouw, werk in de loods en ook de haven wordt drukker be zocht. Dhr Dees zegt, dat, toen eenige jaren geleden de Gebr. v. d. Weele een loods wilden bouwen, dit niet kon in verband met de ruimte op de haven. Hij acht het daarom nu ook niet doenlijk. De heeren De Regt en De Pree zijn van meening, dat er te veel ruimte van het haventerrein zal verloren gaan. Dhr van Dis is het met dhr Hartog eens. Hier is sprake van gemeente-belang. Persoonlijke bezwaren heeft spr. tegen het Gentr. Bureau. Nu het echter een plaats zoekt in N.-Beveland, moeten we dit niet voorbij laten gaan. Gaarne zou Spr. daarom zien dat aan beiden toestem ming werd verleend. Hij wijst een plaats aan in den dijk waar het niet veel ruimte zal vragen. Weth. Haringman is er tegen, omdat men voor ligging der bieten het haventer- tein noodig kan hebben. Na nog eenige discussie wordt het verzoek van B. en W. om afwijzend te beschikken aangenomen met 5 tegen 2 st. (tegen dhrn v. Dis en Hartog). Aangehouden werd een verzoek van de Vereen, van burgem. en secretarissen in Z. en N.-Beveland inhoudende instand houding van fonds 24-uur telefoondienst, waarvoor gevraagd wordt 2 cent per in woner. Thans werd in bespreking gebracht een verzoek van het gemeentebestuur van Kortgene om een nieuwe regeling voor jtoelating van kinderen op de Ü.L.O.- school. Deze regeling houdt in dat de ge meente zal betalen naar het aantal leer lingen, dat de school bezoekt. B. en W. willen hiertoe in beginsel be sluiten. Dhr de Pree brengt hiertegen be zwaren in, daar hij meent dat het voor de gemeente wel eens meer kan kosten dan met de huidige regeling. Dhr Contant zegt, dat er nu veel kin deren naar de U.L.O.-school gaan, maar er veel bij zijn die slechts gaan tot hun 14e jaar. De voorzitter acht het noodig hierover in besloten vergadering te gaan. Na her opening wordt besloten dit verzoek aan te houden tot een volgende vergadering. In verband met een verzoek van de ca féhouders om gelijk gesteld te worden in de personeele belasting met winkeliers, wordt besloten hen eens uit te noodigen bij B. en W. om een exploitatierekening over te leggen. Van P. G. Bouterse e.a. was een adres ingekomen waarin werd verzocht om bui ten Colijnsplaat gedomicilieerde venters f 0.50 te laten betalen voor een ventver gunning evenals te Wissenkerke. Hierop wordt na eenige bespreking ingegaan. Rapport kwam ter tafel van de techni sche commissie van den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond, betreffende water voorziening voor de brandspuit. Dhr Hartog kan zioh met den bestaan- den toestand vereenigen. Dhr de Regt vraagt of er voor den put die thans is gegraven en ook voor de af- heining contract is gemaakt. Hierop ant woordt de voorzitter ontkennend. Weth. v. Dis zegt, dat wanneer er een put midden in het dorp was gegraven, al les in orde was geweest. Dhr Contant zou ook liever de toestand zoo laten. Men krijgt anders kosten op kosten. Met 5 tegen 2 st. werd beslaten de be staande toestand voorloopig te handha ven. Bij de bespreking over de verlaging van jaarwedden van gemeenteambtenaren, vraagt dhr v. Dis hoe het komt, daar reeds 27 April een besluit tot verlaging is gevallen, dat dit nu pas ter tafel komt. Spr. acht salarisverlaging noodzaak. De voorzitter zou het verschrikkelijk vinden dat op de lage salarissen als van den gemeentewerkman enz, 4 pet. werd gekort en dan nog wel van terugwerkende kracht, zooals toen is besloten. Weth. Haringman blijft er tegen de kleine salarissen te verminderen. Dhr Hartog deelt mee dat hij van mee ning is veranderd. In April heeft hij voor gesteld een algeheele salarisverlaging, maar Spr. zag dit liever thans niet ge beuren, omdat dit teveel de kleine sa larissen raakt. Ook dhr Dees is van de zelfde gedachte. Dhr de Regt meent dat er gesproken is over korting op de salarissen boven de f 1000. Hierop werd geantwoord dat dit alleen den gemeenteveldwachter zou tref fen en 't niet aan den raad staat hierover te beslissen. Met alg. st. werd besloten het raadsbeluit van 27 April 1934 in te trekken. Thans komt de gemeentebegrooting ter tafel. Dhr Dees zou een post voor onderhoud van straten willen schrappen. Dit betreft een gedeelte vanaf A. Verburg (Voorstr.) tot aan D. de Koster. Dhr de Regt daarentegen zou willen dat dit gedeelte werd vernieuwd met ce- menttegels inplaats van IJselklinkers. Evenzoo de West-Kruisstraat. Dhr Hartog is voor vernieuwing, mits er straatbelasting wordt ingevoerd. Het gedeelte Voorstraat wil dhr de Pree afvoe ren, maar hij acht vernieuwing van de W.-Kruisstraat broodnoodig. Weth. Ha ringman wil het geheele plan thans van de begrooting afvoeren en dit dan in 1935 uit den kapitaaldienst doen geschieden. Weth. v. Dis acht het thans noodig. Met het materiaal dat in de Voorstr. uit valt, kan achter de Kerk verbeterd war den. Hij wil daarom de post van f 988 voor het gedeelte van de Voorstr. schrap pen en het geheel uit den kapitaaldienst in den tijd van twee jaar uitvoeren. Dhr Dees meent, dat men met wat min der steenslag kan volstaan. De wegen zien er nog goed uit, en de meeste bieten zijn vervoerd. Hij wil de hoeveelheid 125 ton 23 en 50 ton 12 terugbrengen op 100 ton 23 en 50 ton 12. Dhr de Pree wil f 150 bezuinigen op on derhoud haven. Weth. v. Dis maant echter hiermee voorzichtig te zijn. Wordt niet op ingegaan. Dhr Hartog vraagt of f 1050 voor bij drage aan den nieuwen weg het zuivere bedrag is. Hierop wordt geantwoord dat dit niet officieel bekend is. Dhr Hartog vraagt of het bedrag van f 68.65 subsidie Z.-Bevelandsche Spoor wegen niet afgevoerd kan worden. Hier op wordt geantwoord, dat dit niet kan omdat het contractueel vast ligt. De begrooting werd vastgesteld in ont vangst en uitgaaf gewonen dienst 'f59.148.82. Kapitaaldienst f4000. On voorzien f 2501.54. Bij de rondvraag vraagt dhr de Pree of de werkverschaffing aanstonds kan be ginnen. Hierop antwoordt weth. van Dis, dat hij heeft gesproken met den Dijkgraaf van den polder, welke gunstig heeft ge antwoord. Zonder twijfel zal er dan kun nen begonnen worden aan de ijsbaan. Het minimum aantal werkloozen is bereikt, zoodat men misschien Woensdag kan be ginnen. Hierna sluiting. DE BESCHULDIGINGEN TEGEN ADVISEURS DER VEEHOUDERIJ CENTRALE. De Nederl. Vereeniging van veeweiders en mesters te 's Gravenhage heeft in ant woord op het telegram van den Minister van Oeconomische Zaken, houdende ver zoek om nadere gegevens en namen in verband met de eventueele afslachting van vee aan genoemden minister, o.m. het volgende geantwoord: „In de „N.R.Crt." van Zaterdag 19 Oc- Ingezonden Mededeeling. „Ik drink op de gezondheid van onzen meester, dat God hem zal zegenen tot in lengte van dagen," zeide hij met diepen -ernst. „God zegene onzen meester en meesteres," klonk het nu van alle kanten. En Ned, de koeienjongen met zijn bolle, roode wangen, voegde er guitig aan toe, doelend op een bekend Engelsch rijmpje: „Want hij is een beste kerel, dat zal nie mand ontkennen". Bob en Lilian glim lachten, op Kerstavond is eenige vrijheid wel geoorloofd. Eindelijk liep het feest ten einde; toen de laatste bezoekers vertrokken waren, gingen juffrouw Durnford en Ruth naar boven om zich klaar te maken voor den terugtocht; „O, wat een heerlijken avond hebben we gehad," riep Ruth uit, „waar om kunnen we niet altijd zulke gelukkige dagen hebben?" „Nu, de herinnering er aan is ook wat waard," antwoordde Lilian met een pein- zenden trek op het gelaat; „iets wat wer kelijk mooi ie, verliest zijn waarde nooit meer. Ja, het was een prettige dag. Alles liep even mooi van stapel, en er viel geen enkele schaduw op." Ruth vroeg zioh ech ter af, waarom Lilian zoo droevig keek, terwijl ze dit zeide. Terwijl juffrouw Durnford nog even op het portaal met de gastvrouw stond te praten, 'ging Ruth vast naar beneden om te kijken of alles klaar was voor de reis. Nu was de trap vol onverwachte wendin gen, de eiken treden waren glad, terwijl het er 'bovendien donker was; misschien ook, dat Ruth nog aan Lilian liep te den ken en daardoor niet voldoende acht sloeg op waar ze ging, hoe het ook zij, plotse ling verloor ze haar evenwicht en zou een leelijken val gedaan hebben, als Bob, die onder aan de trap op de dames stond te wachten, haar niet te rechter tijd in zijn armen had opgevangen. „Heb je je pijn gedaan, liefste... juf frouw Cleveland verbeterde hij zioh zelf plotseling. Bob kleurde van verwar ring over 'hetgeen hij zich bijna had laten ontvallen. Hij' wist niet, wat te zeggen; •doch steeds hield hij haar in zijn armen gekneld, als vreesde 'hij, dat Rut'h zioh ernstig hezeerd had, want ze zag doods bleek. „Neen," antwoordde ze zacht. „U hebt me juist op tij'd opgevangenIk ben enkel wat geschrokken." En toen, schuw maa'kte ze zich los uit zijn armen en Lilian kwam haastig naar beneden om te kijken wat er aan de hand was. „Ik hen halfweg uitgegleden," ver klaarde Ruth, „maar je broer ving me ge lukkig op; ik ben bang, dat ik anders een leelijke smak zou hebben gemaakt." „Je bent 'zeker erg geschrokken en geen wonder ook," zei Lilian, terwijl ze bezorgd haar vriendin aanzag, die nog steeds doodsbleek zag. „Ga even zitten, het rij tuig zal zoo wel voorkomen." „We mogen blij zijn, dat Bob zoo vlug was," zei juffrouw Jem, die zelf van streek was van de schrik. „Ik 'heb je altijd wel gezegd, Lilian, 'dat er nog eens een ongeluk zou gebeuren. Die trap is zoo don ker en dan die akelige bocht daar. Ik zit zelf altijd in angst en beven, als ik er af moet." „Lona heeft ook eens een leelijken val gedaan weet je nog wel, Bobl" en Lilian 'keek haar 'broer aan. „Er was niemand in de nabijheid om haar op te vangen en ze bezeerde zich danig, het arme kind." „Haar eigen schuld, moet ze ook maar niet zulke onmogelijke ha'kken dragen," antwoordde Bob droogjes. „Juffrouw Cleveland, ik 'hoop, dat u verstandiger is." Als eenig antwoord stak Ruth haar net geschoeid voetje uit. „Voelt u zioh nu weer heelemaal de oude," vroeg Bob bij het afscheid, terwijl hij de dames goed in de plaids stopte. „Ja, heelemaal, dank u," maar een ijs koud handje beantwoordde zijn warmen druk. Ruth was blij, dat juffrouw Durn ford te vermoeid en slaperig was om nog veel te praten en dat ze zich aan haar eigen overpeinzingen over kon geven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2