Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken sleepboot vlot gekomen en heeft de reiB oogenschijnlijk onbeschadigd voortgezet nadat ten genoege van de Rijkswaterstaat was borg gesteld voor de toegebrachte schade aan de steenglooiing. Baarland. De raad dezer gemeente ver gaderde Zaterdagmiddag. Medegedeeld werd, dat het toegestaan verzoek in de vorige vergadering van wed. A. J. Pom poenen om vergoeding van reiskosten voor het bezoeken der U.L.O.-school in Goes, is ingetrokken. De begrooting 1935 kon nog niet in behandeling komen daar deze eerst door Ged. Staten moet worden ingezien en zoo noodig gewijzigd, daar deze gemeente thans noodlijdend is. De begrooting R.A. wordt weder aan den Raad aangeboden na gehouden conferen tie van B. en W. en B.A. De post van f 200 uit de gemeentekas komt thans niet meer op deze begrooting voor. Ook niet meer f 100 presentiegeld, deze is ver anderd in f 75 waarvan f 35 voor den voorzitter en f40 voor de leden bestemd is. Deze gelden dienen voor het vele werk dat zij doen in het belang van de goede zaak. Deze post wordt bestreden door de meerderheid van B. en W., daar er thans een steunregeling is en deze zaak; door B. en W. wordt behartigd. De minderheid is voor aanneming der begrooting, waar mee de Raad accoord gaat. Dë winkel sluitingsverordening wordt nogmaals be handeld, omdat dit te vroeg was geschied, n.l. voor 15 Oct. Deze wordt wederom met een wijziging in de redactie vastgesteld. Op een verzoek van de Z.L.M. om koste- looze gebruikmaking van een schoollokaal voor den te houden landbouwcursus, wordt afwijzend beschikt. Verzoek van firma Van Driel om concessie voor radio centrale komt in behandeling. De teeke- ning is aanwezig. Waar blijkt, dat de palen niet het dorp zullen ontsieren wordt daarvoor vergunning verleend. Op het verzoek van het gemeentebestuur te Goes om een regeling te treffen voor het be zoeken der U.L.O.-school wordt afwijzend beschikt. B. en W. merken op, dat Goes al zooveel voordeelen van het platteland heeft, zoodat het „voor wat hoort wat" ook hier van toepassing is. Dhr Traas vraagt of de maximum snelheid niet toegepast kan worden op Baarland. De voorzitter voelt daar niet veel voor en zegt, dat het roekeloos rijden altijd strafbaar is. Dhr Traas zegt, dat dit punt nog wel eens aan de orde komt en hoopt, dat B. en W. nog eens met voorstellen komen. E'hr de Rijk vraagt naar de vertegen woordiging naar de vergadering van de Waterleiding. Wordt daar onze gemeente ook vertegenwoordigd? De voorzitter ant woordt bevestigend. Serooskerke. (W.). Donderdagavond hield de ring Serooskerke (W.) van Ge- ref. Jiomgelingsvereen. in de Chr. School alhier zijn eerste vergadering in deze wintercampagne. Le voorz., dhr L. Bosselaar, sprak een opwekkend openingswoord. Le eerste in leiding leverde <J. van Maldegem van Oostkapelle over „De Letterkunde en de J. V.". De tweede inleiding over „De Af scheiding en haar beteekenis voor de ver- eenigingsarbeid" door R. de Buck van Westkapelle. Ds Lindeboom van Serooskerke ein digde met dankzegging. De opkomst was goed. Grijpskerke. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig. Van Gedep. Staten is goedgekeurd te rugontvangen het raadsbesluit tot verhu ring van de gemeente-woning aan den burgemeester. Voorts wordt overgelegd een ingekomen schrijven van den direc teur van den Rijksdienst der Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, te 's Gravenhage, waaruit blijkt, dat de gehouden controle vanwege voornoemden Dienst ingesteld, geen reden heeft gege ven tot het maken van opmerkingen en dat het toezicht van gemeentewege uitge oefend go>ed kan worden genoemd. Nadat besloten is tot wijziging der be grooting van het dienstjaar 1934, wordt overgegaan tot behandeling der begroo ting voor het jaar 1935. De voorz. memoreert in het kort de fi- nancieele positie der gemeente, welke tot nog toe geen reden heeft gegeven tot kla gen, hoewel ook deze gemeente wordt ge troffen in haar financiën, tengevolge der regeeringsmaatregelen. Geen der leden wenscht algemeene be schouwingen te houden. Op voorstel van den heer Cevaal wordt de belooning van den agent der Arbeids bemiddeling, tevens ambtenaar der werk loosheidsverzekering, verhoogd tot f 100, van oordeel zijnde, dat de tegenwoordig gegeven belooning te weinig moet worden geacht, gezien de werkzaamheden aan de zen tak van dienst verbonden. Nadat alle posten der begrooting be handeld zijd, wordt deze vastgesteld op een bedrag van f 25.121, Koudekerke. Vrijdagavond werd alhier een vergadering gehouden onder leiding van Ds J. W. v. Kooten en Ds A. C. Heij, ten doel hebbende de belangstelling voor het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen nog meer dan tot dusver op te wekken. Door Ds v. Kooten werd duidelijk ge maakt dat nog veel te weinig door de Ghr. protestantsche bevolking van Walcheren gebruik gemaakt wordt van het Ghr. Zie kenhuis „Bethesda". Alle aanwezigen werden opgewekt ieder in zijn eigen omgeving propaganda te maken voor „Bethesda". Een afdeeling werd opgericht waarvoor plm. 25 perso nen zich opgaven. Het lidmaatschap der vereeniging bedraagt f2.50. Men kan contribuant worden voor een minimum bedrag van f 0.50. Tholan. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente. Besloten wordt definitief toe te treden bij Bergen op Zoom inzake hulpverleening bij brand. Aan de soh iet- vereen. wordt tegen een vergoeding van f 15 voor gebruik van vuur en licht, ver gunning verleend gebruik te maken van het gymnastieklokaal voor schietoefenin gen vanai 15 Oct. tot 15 Maart a.s. Uit een tweetal (le W. de Korte, 2e V. Laban) wordt gekozen tot lid van het al gemeen armbestuur, dhr de Korte met 5 st. tegen 1 op dhr Dekker en 1 op dhr J. Wagenaar. Dhr Wagenaar zegt, het niet eens te zijn met de voordracht, daar hij het beter had gevonden, dat hiervoor een oproep was geschied, temeer, daar hiervoor zijn aanbevolen, personen die een behoorlijk inkomen hebben. De voorz. meent, dat het niet gemakkelijk is hier voor altijd een geschikt iemand te vinden, die administratief goed onderlegd is. Te vens wil hij opmerken, dat indertijd, toen er voorstellen waren van Ged. Staten, het salaris van den ontvanger te verlagen, de raad reeds als compensatie deze betrek king aan hem heeft toegezegd. Ook wordt voor een lid van het armbestuur nooit een oproep gedaan. De secr. wordt door de leden van dit ooilege benoemd. D'hr Overbeeke wijst er verder op, dat de nieuwe bepaling, welke door Ged. Sta ten is vastgesteld i.z. de vergoeding hoo- gere ambtenaren, ook voor den ontvanger geldt, zoodat de verlaging voor den ont vanger niet zoo groot is als aanvankelijk was voorgesteld. Ter tafel komt nu het rapport van de commissie tot nazien der begrooting 1935. Ten eerste wordt gevraagd, waarom de post; rechten burg. stand met f 100 is verhoogd. De voorz. zegt: omdat hoogere rechten zullen worden gevraagd; 2e acht men te hoog de post van f 300 voor onder houd schoollokalen, terwijl hiervoor maar f 40 huur wordt ontvangen. De voorz. merkt op; dat deze zoo hoog is geraamd, omdat naast mej. de Wilde, hierin ook catechisatie door de Vrijzinnigen wordt gegeven en voor de eventueel door mej. Quelhorst op te richten handwerk-cursus. Dhr Overbeeke merkt op, dat de school voor alle vereenigingen is geweigerd, dus ook voor catechisatie. De voorz. meent, dat godsdienstonderwijs aansluit op 't school onderwijs. Dhr Overbeeke acht het ook niet in den haak, waar de eigen cursus wegens bezuiniging is opgegeven, men er nu een vreemde inlaat, waaraan de ge meente f 110 toegeeft. Na verdere discussie besluit de raad, dat, indien door mej. Q. een cursus wordt opgericht, mej. de W. voor f 40 in het schoollokaal naailes kan blijven geven, in dien dit niet plaats heeft, zal zij den kos- tenden prijs moeten betalen. Verder is de commissie het niet eens met B. en W. inzake verhooging salaris tweede ambtenaar ter secretarie met f 120. Dhr Moelker wil niets afdoen aan de capaciteiten van dezen ambtenaar, doch meent, dat nu alles om bezuiniging roept, men alleen het strikt noodzakelijke mag uitgeven. D'hr Dekker is ook niet voor verhoo ging, doch waar indertijd een jeugdaf- trek heeft plaats gehad, is hij nu niet tegen de post van f 800, onder conditie da,t dit maximum blijft. Na een uitvoerig betoog van dhr Moel ker wordt met de stemmen van de wet houders en dhr Dekker voor, het voorstel van B. en W. tot verhooging verworpen. De commissie acht ook den post abon nementen enz. te hoog en tevens vindt men het overbodig alle bekendmakingen te plaatsen als advertentie. De voorz. zegt, dat men niet meer zal aanschaffen dan strikt noodig is, terwijl men zal na gaan, of op de advertentiën kan worden bezuinigd. Na een zeer uitvoerige discussie wordt met de stemmen van de wethouders tegen, besloten de post onderhoud woning Bo termarkt te brengen van f 200 op f 150. In bespreking komen de verschillende subsidiën aan de vereenigingen. De hee- ren Overbeeke en Bogerd willen alles schrappen, terwijl de heer Wagenaar op merkt, dat iedere vereeniging zich zelf maar moet helpen en niet teren op de gemeentekas. B. en W. achten echter be ter, deze geleidelijk af te schaffen, temeer, omdat ook de begrootingen dezer vereeni gingen op deze vergoedingen, welke reeds jaren zijn toegekend, zijn in gesteld, van daar dat B. en W. komen met verlaging. Met 4 tegen 3 st. die van de heeren Deurloo, Dekker en Moelker voor, worden hierna alle subsi dies, i.l. van Concordia, Olympia, schiet- vereen., en vereen, drankbestrijding van de begrooting afgevoerd (alleen bij den post schietvereen. stemde dhr Dekker te gen). De post aanplanting wordt met f 150 verlaagd, tegen de beide weth. De post onderhoud der woningen aan de Dalemschestraat en Hoogstraat wordt eveneens met f200 verminderd, met be paling, dat het huis van dhr v. Liere, dit jaar niet mag worden geverfd. Tegen de wethouders en dhr Dekker. Aanmerkingen worden gemaakt op de hooge kosten voor U.L.O. De voorz. zegt, dat dit zal verbeteren, omdat men andere maatregelen zal nemen met de buitenleer lingen. Gevraagd wordt of de post verpleging krankzinnigen niet kan worden verlaagd, en of geen verpleegden geschikt zijd naar een goedkoopere inrichting te worden overgeplaatst. De voorz. antwoordt, dat gezien den godsdienst en leeftijd der te genwoordige verpleegden, men deze moei lijk kan verplaatsen. Echter zal in de toekomst rekening worden gehouden met de opmerking der commissie. Intusschen zal met den directeur van Vrederust wor den geconfereerd. De post van f1000 verbetering haven beschoeiing wordt op voorstel van dhr Dekker geschrapt. Met de stemmen van de weth. voor, wordt verder geschrapt een post van f 120 voor verhooging salaris boekhouder gasbedrijf. Een uitvoerige bespreking vindt plaats over een post van f 260 salaris assistent brugwachter. Dhr Overbeeke meent, dat deze man, die een volle weektaak heeft, hier absoluut niet op zijn plaats is, daar anderen hunkeren naar zoo'n bijbaantje. Deze man heeft een goed inkomen, zoodat anderen dit ook wel kunnen doen. De voorz. wijst er op, dat Schot steeds zijn plicht doet, terwijl men hem voor ver schillende dingen kan gebruiken; ook gaat het niet aan, hem dit af te nemen. Moch ten echter B. en W. in de toekomst een andere oplossing vinden, dan zal met het opgemerkte rekening worden gehouden. Op voorstel van dhr Dekker zullen het Pott-Meierfonds en Armbestuur zelf de pensioenpremie moeten betalen voor hun administrateur, terwijl de reeds gedane stortingen teruggevorderd zullen worden van eerstgenoemd fonds. De post vernieuwing stadhuis wordt ondanks het voorstel Dekker tot schrap ping, gehandhaafd. Gevraagd wordt waarom geen post op de begrooting staat voor bijdrage weg Oud-Vossemeer.f De voorz. zegt, dat men nog niet weet, hoe hoog deze bijdrage moet zijn. Besloten wordt deze te plaatsen als memoriepost. Algemeen wordt betreurd, dat door de Rijksmaatregelen men moet komen met een ingrijpende verhooging der belastin gen. Besloten wordt de opcenten op de Vermogensbelasting te brengen op 40, die van de Gemeentefondsbelasting van 25 op 55 en personeele belasting van 80 op 160. Dhr Bogerd meent, dat de kosten voor operatie voor rekening van het Burg. Armbestuur veel te hoog zijn. Besloten wordt dit met de betrokken chirurgen te bespreken. Dhr Moelker wijst er op, dat men tegen woordig zoo gemakkelijk bij het armbe stuur aanklopt. Aan het alg. armbestuur wordt een sub sidie toegekend van f 4000. Met alg. st. worden hierna de verschil lende begrootingen goedgekeurd. Gewone dienst ontv. en uitg. f 176.450.75, kapi- taaldienst f28.884.56; burg. armbestuur f 4491.9572. Hierna sluiting. In deze gemeente is bij' een bewoner der Vosmeerschepoort een geval van ty phus geconstateerd. In lerband met dil geval wordt ernstig gewezen op het ge bruik van ongekookte melk, rauwe groen ten en fruit. Biervliet. Een week vanonge- lukken. Dinsdagmorgen j.l. werd de postauto alhier aangereden door een vrachtauto, waardoor eerstgenoemde werd beschadigd en moest weggesleept worden. Een kind van drie jaar van dhr de P. viel Woensdag van een stoel en bekwam een hersenschudding. Een zoontje van dhr v. V. viel Vrijdag cp de speelplaats van dë R.K. school zoo danig, dat zijn kin ernstig gewond werd en hij eveneens een hersenschudding be kwam Een kind van vier jaar van dhr v. d. B. viel Vrijdag van den zolder en bekwam een hersenschudding en schedelbreuk. Het werd dadelijk naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. De grootmoeder, die toevallig aanwezig was, schrok zoo, dat ze korten tijd daarna aan hartverlamming overleed. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelden op het Gem. Sportterrein alhier Goes Juniores tegen Ambachtsschool, in welke wedstrijd dt- Ambachtsschool als overwinnaar wist te zegevieren met een 50 overwinning. Op het Gem. Sportterrein aan den Polderschen weg speelden Zaterdag j.l. de Goes Juniores tegen de H.B.S., welke match eindigde met een 61 nederlaag voor de H.B.S. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde de Chr. Voetbalvereeniging Unitas tegen S. D. O. uit Goes. Ruststand 40. Eindstand 81, beiden in het voordeel van Unitas. Arnemuiden. Zaterdagmiddag speelde alhier O.V.V. uit Oostkapelle een vriend schappelijke wedstrijd tegen A. S. G. Uit slag 30 in 't voordeel van A.S.C. Rust stand 03. Ned. Herv. Kerk. Beroepen naar de Indische Kerk, J. Tjebbes te Vrouwepolder. Aangenomen naar Enter, P. van der Staay te Tricht. Bedankt voor Bodegraven en Harder wijk, J. Vermaas te Hoogeveen. Geref. Kerken. Bedankt voor Doornspijk, M. v. Dijk te Nieuweroord. Geref. Gemeenten. Bedankt voor EnkhuizenAndijk, M. Heikoop te Utrecht. Vereenvoudigde spel ling ook verplicht gesteld voor het land- en tuinbouw- onderwijs. De Minister van economi sche zaken heeft aan de hoofden van on der zijn departement ressorteerende on derwijsinstellingen medegedeeld, dat hij het gewenscht acht, dat de spelling-Mar- chant voor het vervolg ook wordt toege past bij het onderwijs aan de diverse land- en tuinbouwscholen. Kamperland. Donderdag a.s. hoopt dhr W. F. Goumou, hoofd der Ghr. school al hier den dag te berdenken, dat hij 40 jaar geleden bij bet Chr. onderwijs in functie trad. Dhr Goumou, die als onder wijzer werkzaam was te Barendrecht, Scheveningen en Gouda, is thans reeds ruim 25 jaar hoofd der Ghr. school alhier. Onder zijn leiding bloeide bet Chr. onder wijs meer en meer, zoodat zelfs tweemaal in korten tijd een nieuw lokaal moest worden bijgebouwd en thans de school is uitgegroeid tot een met plm. 180 leerlin gen Door de tram gedood. Gister ochtend is in de Torenstraat te Den Haag de 42-jarige K. van A. door eigen on voorzichtigheid onder een tramwagen ge- raaikt. De man was op slag dood. Een 3 0-jarige vrouw ge dood. Tengevolge van den hevigen storm is Zaterdagavond te Harlingen van een perceel aan de Voorstraat een schoor steenbord naar beneden gewaaid. De ruim 30-jarige weduwe W. werd hierdoor getroffen en is met een zware hoofdwonde naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Brand. Zondagavond omstreeks 6 uur is brand uitgebroken in de wo ning van den beer van Bers, aannemer, wonende op de grens tusscben de ge meenten Bergen pp Zoom en Halsteren. Het huis stond in een oogwenk in lichte laaie en met achterlating van den ge- heelen inventaris moest de familie, die juist van de kermis te Bergen op Zoom was teruggekeerd, de woning verlaten. Gisteravond tegen 12 uur is door tot nu toe onbëkende oorzaak brand uit gebroken op de boerderij van den land bouwer Breuren in den Haarlemmermeer- polder. Het vuur, dat aanvankelijk woed de in eenige graantassen, sloeg spoedig over op bet woonhuis. Het voorgedeelte brandde geheel uit. De inboedel kon grootendeels worden gered. Voorraden graan en stroo en een hoeveelheid land bouwwerktuigen zijn verloren gegaan. Tevens zijn 7 paarden in het vuur omgekomen. Schilder ij en. van Rem brandt gestolen. Op onverklaar bare wijze zijn uit het huis van lord Peel in het graafschap Hampshire twee schilderijen van Rembrandt, de Bijbel lezing en Portret van een Edelman ver dwenen. Zware straffen opgelegd. Het is Zaterdag voor het groepje Hol landers, dat een maand geleden in een autobus onder Kleef, vlak bij de Hol- landsche grens is aangehouden wegens deviezensmofckelarij een slechte dag ge weest, meldt de Telegr. De rechtbank sprak de volgende von nissen uit: W. V., 2 maanden gev. straf, en 300 Mark boete; P. D., 5 maanden gev. str. en 1400 Mark .boete; B. B., 5 maanden gev. straf en 1200 Mark boete; Mej. J. R. 4 maanden gev. straf en 1200 Mark boete; Mej. B. P. 3 maanden gev. str. en 900 Mark boete; Mej. T. B. 5 maan den gev. straf en 800 Mark boete. Het in beslag genomen geld is door de rechtbank verbeurd verklaard. Voor elke 10 Mark boete, die niet betaald wordt, moet één dag gevangenisstraf worden uitgezeten. De vrouwen barstten bij het hooren der strenge vonnissen in snikken uit. Groote slag vau inbrekers. Wederom is in de Kinkerstraat te Am sterdam een belangrijke inbraak gepleegd en wel op dezelfde wijze als onlangs daar in een modemagazijn. Thans is een juwelierswinkel het ter rein der werkzaamheid van het inbre kersgilde geworden. De deur van het bovenhuis (waar de juwelier woont) heeft de inbreker (mis schien waren het ook wel twee perso nen) opengesloten en achter die deur bevond zich in het trapportaal een luik,, dat toegang geeft tot den gasmeter. Dat luik is verwijderd. De inbreker heeft zich door de opening naar beneden la ten zaikken en toen verder onder den vloer zijn weg gezocht, als een slang kruipende door nauwe, donkere gangen van den onderbouw. Hij kwam ten slotte onder den vloer van de keuken achter den winkel terecht en heeft daar een aantal gaten in den vloer geboord en vervolgens eenige flinke planken uit den vloer verwijderd, zoodat hij zich weer naar boven kon werken. Van de keuken kwam hg zonder moeite in den goudsmidswinkel. Uit de met een rolluik afgesloten étalage heeft hij een paar honderd gouden ringen gestolen. Voorts nam hij een aantal armbanden weg, in totaal voor een bedrag van een paar duizend gulden. Dangs denzelfden ondergrondscben weg wist de inbreker weer het pand te ver laten, onopgemerkt en zonder dat de bovenbewoners eenig gerucht hebben ge hoord. Stationsbrand te Alphen. Zaterdagmorgen vroeg is een felle brand ontstaan in de restauratie van het sta tionsgebouw te Alphen aan den Rijn. Tegen vijf uur hoorde de chef, de heer Laponder, die met zijn gezin'bovenhet station woont, een verdacht geluid, en toen hjj naar buiten keek, bleek het dat de restauratie en de derde-klas wacht kamer in lichte laaie stonden. In allerijl begaf h§ zich naar beneden, om de belangrijkste inventaris van het station in veiligheid te brengen. Plaatsfcaarten boeken bescheiden en de inboedel van den chef werden in allerijl in veiligheid gebracht. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, stond tegenover een felle vuur zee, welke bet ergste deed vreezen. Al spoedig bleek echter dat de soliede brand muur en het geheel nieuwe, vrijwel her metisch sluitende dak, voldoende weer stand boden, zoodat men den vuurgloed tot de restauratie en de derde klas wachtkamer kon beperken. Deze brandden echter geheel uit. Meisje door trap van een paard gedood. Het tweejarig doch tertje van den heer A. Freeling te Bles>- dijke, dat met een ouder broertje een be zoek wilde brengen aan familie, kreeg in een weiland, dat zij moesten passee- ren, een trap van een paard. Onmiddel lijk werd de kleine naar het ziekenhuis alhier vervoerd, waar het aan de gevol gen is overleden. Een spookgeschiedenis. Een paar angstige meisjesgilletjes en in een minimum van tijd was de heele Coolsingel te Rotterdam Zaterdagavond tegen kwart voor tien in rep en roer. Het was dan ook vreeselijk griezelig. Achter de donkere ramen van een pand dicht bij de Kruiskade pinkten een paar geheimzinnige lichtjes, die daarna op en neer begonnen te dansen. Er versche nen witte gedaanten, die schenen te zwe ven en de dansende lichtjes bleken de oogen te zijn van de mysterieuze spook gestalten. De politie gelooft niet in geesten en spoken en daarom verschafte zij zich een sleutel van het huis. Zeven agenten drongen manmoedig naar binnen, de lich ten aangeknipt en zij vonden op de étage niet minder dan twaalf jongens van veertien tot zeventien jaar oud die zich als spook hadden eiw>nd. Het initiatief tot deze maskerade bleek te zijn uitgegaan van een loopjongen van de firma, die qp de bewuste étage haar kantoren heeft gevestigd. De politie heeft het heele stelletje on der groote belangstelling van de zijde van het publiek naar het politiebureau overgebracht. Door een auto aangereden. Zaterdagmiddag heeft op den wandel weg te Wormerveer 'n ernstige aanrijding plaats gehad. De 74-jarige F. wilde per rijwiel uit een zijstraat den Wandelweg oversteken, toen hij door een personen auto werd aangereden. Met een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk werd hij in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis vervoerd. Weggeloopen uit vrees voor straf. Op aanwijzing van burgers werd door de politie van Voorschoten, in een leege woning aangehouden de 17- jarige G., wonende te 's Gravenhage. Hij verklaarde in verband met een straf maatregel op Donderdag 25 October j.l. de H. B. S. aan bet Sweelinckplein te Den Haag niet te hebben bezocht, doch op een geleend rijwiel te zijn weg gereden naar Leiden. Daar heeft hij bet rijwiel verkocht voor f3.50 en voor dat geld boeken, kaarsen en eten gekocht. Later is hij naar Voorschoten gekomen en heeft na foroeering van een ruitje zich toegang verschaft tot bovenvermelde leegstaande woning, alwaar hij bij kaars licht had gelezen en zich op een bed, gemaakt van tuinvuil, had te slapen ge legd. Ongelukken. Zaterdagavond is te Wassenaar de auto van den heer van O. uit Oegstgeest, tegen een handwagen gereden, bestuurd door een ongeveer 15- jarigen jongen. De handwagen was onverlicht, zoodat de heer van 0. den wagen te laat op merkte. De jongen werd deerlijk gewond en was onmiddellijk dood. Het bleek de jeugdige van B. uit Rijnsburg te zijn. Zondagmorgen is tusschen Delft en de Zwethbrug een auto, waarin drie per sonen zaten, in de sloot langs den weg gereden. De politie beeft de gewonden naar het gasthuis te Delft overgebracht. De 31-jarige S. had een ernstige hoofdwonde bekomen en moest in genoemd zieken huis ter verpleging worden opgenomen. Vermoedelijk is het ongeluk gebeurd doordat de chauffeur oververmoeid is geweest. Faillissementen. Het fail lissement van J. de Kok, aannemer te Goes, Curator Mr Ph. R. Hugenholtz te Goes, ia geëindigd door de verbindend ge werden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 4,669 pet. Door de rechtbank te Middelburg zjjn failliet verklaard: P. Traas, winkelier in manufacturen te W emeldinge, Kanaal B 130. Rechtercom missaris Mr J. H. F. Bloemers, rechter. Curator: Mr Ph. R. Hugenholtz, advo caat te Goes. A. van den Berge, koopman te Krab- djfke. Rechtercommissaris Mr C. E. Mul ler, rechter, Curator: Mr H. C. J. Zaaijer advocaat té Goes. Hooger beroep. Door D. S., 54 j., landbouwer te IJzendijke is hoo- ger beroep aangeteekend tegen een von nis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtr. van het Crisis- Zuivelbesluit is veroordeeld tot f 30 of 15 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3