Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. I passing van de bezoldiging aan het rijks- bezoldigingsbesluit daarmee door hem ernstig rekening gehouden. Overigens verklaarde de minister zich bereid de wenschen en opmerkingen van de delegatie nader onder de oogen te zien en na te gaan in hoeverre het mogelijk is de toekenning van den kinderbijslag meer algemeen toepassing te doen vinden. HET LUCHTTRANSPORT NAAR INDIE. Nederland en de Engelsche post. In een interview heeft Sir MacRobert- son, die de wedvlucht LondenMelbour ne heeft uitgeschreven, verklaard, dat de wedstrijd het doel heeft bereikt, dat h$ zich gesteld had, n.l. om aan Austra lië te toonen, dat de luchtvaart waar- schgnlijk de oplossing was van het vraag stuk van haar geografische ligging. HU wenschte vooral de B r i t s c h e luchtvaart een aansporing te geven, die deze, naar syjn meening, wel noodig had. Ten aanzien van de vlucht van Parmentier en Moll, met de „Uiver", verklaarde Sir Mac Robertson, dat dit de grootste prestatie was, die de we reld ooit heeft gezien. In Engeland heeft de vlucht van de „Uiver" groot opzien verwekt. Er was een plan voor een geregelden d'cnst per vliegtuigen tusschen Enge land en Australië in ver gevorderde voor leiding, maar de voorwaarden, die al len naas'.enbU waren vastgesteld, zullen than9 als gevolg van de resultaten van de wedvlucht in het bijzonder de snelle vlucht van het Nederlandsche ver- keerstoestel geheel worden herzien. Hoewel de d'roctie van de Engelsche luchtvaarSmaa s hippij onmiddellijk na de restatie van den Uiver de bijzondere pteekenis ervan nr; wilde verkleinen door op te merken dat een tijd van vier dagrn in geregelden dienst alsnog tot de onmoge ij heden behoorde, schijnt de openbare meen'.ng in Engeland met een veel langeren vluchtduur niet tevreden te zjjn. De „Morning Post" waarschuwt dat de K.L.M. stoutmoedig streeft naar verkrij ging van het luchttransport naar de Oost en verder. Indien de Britsche plannen voor den dienst EngelandAustralië niet worden veranderd in dien zin, dat de toestellen het werelddeel onderaan de wereld veel sneller bereiken, dan zal men spoedig een brief naar Australië veel sneller kunnen verzenden vla Am sterdam dan met den reShtstreekschen Britschen dienst. Het blad herinnert er aan dat de Engelsche handelshuizen, die hun post op de snelste wijze naar Indië willen vervoeren, reeds sedert langen tijd van de gelegenheid over Amsterdam ge bruik hebben gemaakt. Dorschen met den vlegel. Vrijdag heeft te 'sGravenhage een bij eenkomst plaats gehad van den minister van sociale zaken en afgevaardigden van den R.K. Landarb, Bond en den kring Hulst van den N.G.B.. Besproken werd het plan om met over heidssubsidie de dorschmachine in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen te vervangen door het dorschen met den vlegel ter verkrij ging van werkverruiming voor de land arbeiders. Na het onderhoud met den minister hadden nog besprekingen plaats met ambtenaren ten departemente. Besloten werd dat deze laatsten zoo spoedig moge lijk hun advies zullen uitbrengen aan den minister van sociale zaken, terwijl de af gevaardigden der boeren- en landarbei ders-organisatie alsnog contact zullen zoeken met de overige landbouw-organi- saties. Samenvoeging van gemeenten. Het schijnt, dat de idee van opheffing der gemeente Kattendijke bij Gedep. Sta ten zeer ernstig in overweging is. Deze gemeente zou ophouden te bestaan en haar grondgebied zou komen bij Kloe- tinge, Wolfaartsdijk en Kapelle. Naar verluidt, zijn de betrokken gemeentebestu ren reeds hierover gepolst. FEUILLETON Vrii naar het Engelsch. c:) -O— HOOFDSTUK XXI. De Monnikshoeve. Goedgeluimd luisterde Bob, toen juf frouw Jem hem kwam bedanken, maar toen Ruth van wal wilde steken, hield hij beide handen voor de ooren. „0 neen, juffrouw Cleveland, u moet mij niet bedanken", riep hij uit. „Natuur lijk ia u ontstemd over mijn vrijpostig heid, maar zelfa jonge dames moeten zich onderwerpen aan de traditie van 'het Kerstfeest I Misschien zijn we hier in Shepperton en Medfield een beetje bij on zen tijd ten achter", vervolgde hij met een onschuldig gezicht. „We houden 'hier nog allerlei oude gewoonten in eere ver ouderde overleveringen misschien. Jong en oud, mannen, vrouwen en kinderen, met Kerstmis verwachten ze cadeautjes. Misschien doet men er in andere deelen van Engeland niet zoo druk meer aan, maar in Medfield en de omgeving van de Zelfs zou dezer dagen een conferentie plaats hebben tusschen de gemeentebestu ren van Goes en Kloetinge. omdat Ged. Staten gaarne zouden zien, dat Kloetinge in ruil voor een deel van Kattendijke aan Goes zou afstaan het gebied, waarom Goes herhaaldelijk in het belang der stadsuit breiding heeft gevraagd. Vergeten zijn geloofsbrieven in te zenden. Tot lid van de Prov. Staten van Zee land in de vacature-Overhoff was on langs de heer H. v. d. Veen (S.D.A.P.) te Goes benoemd. Deze heeft echter, naar het „Dagbl. v. Zeel." meldt, verzuimd zijn geloofsbrieven in te zenden binnen den daarvoor ge noemden tijd. Zijn benoeming is daardoor vervallen. Opvolger op de socialistische lijst is de heer B. Burkink te Hansweert. Opgepast. Zaterdag plaatsten wij een waarschu wing uit Tholen tegen een tweetal foto grafen uit Zwijndrecht. Het blijkt, dat deze beeren op andere plaatsen, o.a. te Arnemuiden, ook reeds slachtoffers ge maakt hebben. Men geve aan deze heeren geen geld in handen, vóór de levering van foto's is geschied. Opmerkelijk verschil. Enkele gemeenteraden van kleine ge meenten hebben de begrooting voor 1935 reeds behandeld. Dit is op zichzelf niets bijzonders, want de Gemeentewet eischt aanbieding der begrooting aan den Raad vóór 1 September en behandeling vóór 1 November. Maar in een tijd als deze, waarin door de meeste gemeentebestu ren met deze data absoluut geen rekening wordt gehouden, verdient het wel eervolle vermelding als een gemeente op tijd met de begrooting klaar is. Hoe gansch anders staat het in Mid delburg, Vlissingen, Goes en andere plaat sen. Daar is, voor zoover we weten, de begrooting tot vandaag toe, nog niet eens den Raad aangeboden. Al bijna twee maanden overtijdl Best mogelijk, dat Ged. Staten ze momenteel aan het vast stellen zijn. De Raad mag het dan later pro forma ook nog wel eens doen. Zoo worden de rollen wel omgekeerd! De Zeeuwsche Pers. In een Zaterdag te Goes gehouden goed bezochte vergadering is definitief besloten tot consolidatie van de reeds bestaande samenwerking der Zeeuwsche bladen in een vereeniging „De Zeeuwsche Pers". Deze vereeniging omvat zoo goed als alle in Zeeland verschijnende dagbladen, nieuws- en advertentiebladen, de laatste voor zoover zij geen z.g.n. gratis-adver tentiebladen zijn. Teneinde een zoo uniform mogelijke regeling te verkrijgen van den toestand, ontstaan door het gelijktijdig in de bla den naast elkaar gebruikt worden van twee officiëel erkende spellingen, stelde de vergadering een aan alle leden uit te brengen advies vast. De vergadering was van oordeel, dat aan den tegenwoordigen toestand van verwarring op spellinggebied, zoodra mo gelijk een einde gemaakt behoort te wor den, en dat zoodanig einde alleen mogelijk zal zijn door een alge- meene aanvaarding en invoe ring der nieuwe spelling. Der halve besloot zij er bij de vereenigingen de Nederlandsche Dagblad Pers en de Nederlandsche Periodieke Pers op aan te dringen, zoo spoedig mogelijk tot een gezamenlijk en gelijktijdig invoeren der nieuwe spelling te besluiten of te advi- seeren; vervolgens besloot de vergade ring er bij de Regeering op aan te drin gen, ter bevordering van het tot stand komen der zoo noodzakelijke spelling eenheid, harerzijds zoodra mogelijk te besluiten tot de aanvaarding der spel- ling-1934 voor de van haar uitgaande publicatiën. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 November a.s. benoemd tot klerk bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester schelde J. J. Jonk en Ch. L. E. Draeck, beiden te Vlissingen; tot hulpmachinist bij den Prov. Stoombootdienst op de Oosterschel- de D Schmelzer te Zierikzee; tot bureel ambtenaar 2e klasse bij den Provincialen Waterstaat A. C. van Riel te Middelburg, Monnikshoeve is het Kerstmannetje nog in eere. Ik durf gewoon niet naar een baby in zijn wieg te kijken uit angst, dat hij zijn kleine 'handjes uit zal strekken om een kerstgave „Stel je voor," riep de goedgeloovige juffrouw Jem uit. „Ik zou geen brok door mijn keel heb ben kunnen krijgen", ging Bob met een dood-ernstig gezicht voort. „Ik zou de kalkoen niet hebben durven snijden, uit angst dat mijin hand zou trillen, omdat ik mijh plichten als gastheer op Kerstdag verzaakt had, want in de kronieken van de Monnikshoeve staat geschreven iedere vreemdeling, die hier gastvrijheid geniet, zal een Kerstgave ontvangen van meer of minder waarde, al naar het den (eigenaar van genoemde Monnikshoeve goeddunkt." „Hij bedoelt, Ruth," zei Lilian glim lachend, „dat, zooals ik daar net al zei, met Kerstmis iedereen cadeautjes geeft aan zijn gasten. Daar de tafel klaar staat, zullen we niet langer hier staan praten." En Bicnb bood met een eerbiedige buiging juffrouw Jem den arm. Na den maaltijd gings ons viertal terug naar de Hall. Deze was met takjes hulst en kaarsen, die overal waren aangebracht, feestelijk opgesierd. Aan het einde was voor de gelegenheid een soort katheder geplaatst. Het zachte licht 'der kaarsen werd weerkaatst in de glimmend gepoet allen thans als zoodanig tijdelijk werk zaam. Middelburg. De luchtbescher mingsdienst. Zaterdagmiddag had de aangekondigde oefening van den lucht beschermingsdienst plaats. De veronder stelling was, dat de hoofdleider der oefe ning, de commandant der Brandweer van hooger hand melding had ontvangen, dat er kans bestond, dat Middelburg een aan val uit de lucht zoiu krijgen te doorstaan. In werkelijkheid zou dit bericht bin nen komen bij het hoofd van den lucht beschermingsdienst, den commissaris van politie. De hoofdleider, die zetelde in het Mi litair Hospitaal, gaf aan commandan ten der Zaterdag samenwerkende eenhe den, n.l. de Brandweer, het Roode Kruis en den Reinigingsdienst, telefonisch deze melding over en deze namen hun maat regelen. Wat de brandweer betreft, deze ver spreidde zich over de stad. Het Roode Kruis betrok als hoofdkwartier het lokaal Den Boer in de Giststr. en richtte ver- bandplaatsen in op enkele plaatsen. Een deel van de transportcolonne was ge^ja- tioneerd in den Molen op het Seisbolwerk. De gemeentereiniging werd geconsig neerd in het lokaal in de Pijpstraat en had maatregelen genomen, dat de ont- smettingsinrichting aan het Bolwerk ge reed stond voor het ontgassen van perso nen, die eventueel met giftgassen in aan raking zouden komen. Eenigen tijd nadat deze maatregelen ge nomen waren, kwam het bericht, dat brandbommen boven Middelburg waren gevallen en dat de Steenrotse, de Hoogere Burgerschool en de Ambachtsschool ge troffen waren en dat de brandweer naar die perceelen moest uitrukken. Dit laatste geschiedde. Spoedig werden alle branden bestreden. Bij het blusschingswerk aan de Am bachtsschool werden drie brandweerlie den „gewond". Intusschen was ook het Roode Kruis gewaarschuwd en verscheen eenigen tijd later om de gewonden naar den Dampoortsingel over te brengen. In de omgeving van het Militair Hos pitaal viel een „gasbom" gevuld met mos terdgas en dit was oorzaak dat de reini gingsdienst ten spoedigste met een vracht auto ter plaatse kwam en met borden en touwen het door gas vergiftigde deel der straat afzette, om daarna met mede ge brachte bestrijdingsmiddelen, waarbij de mannen van gasmaskers waren voorzien, het gas te bestrijden en onschadelijk te maken, terwijl o.a. de gevel van het Hos pitaal gereinigd werd. Hierna moest de straat worden afgespoten. Bij de gasbestrijding geraakten twee menschen bedwelmd. Het lag in de bedoe ling dat de daarvoor ingerichte en aan- gekleede afdeeling van de transportco- lonne de zieken zou vervoeren naar de ontsmettingsinrichting en na ontsmetting een andere ploeg naar het noodziekenhuis in het schaftlokaal. Een kleine stagnatie heeft dit niet doen plaats vinden, maar wel heeft het personeel van de reiniging zich ontsmet. Oneerlijk postman. De po litie heeft aangehouden den brievenbestel ler R. uit Grijpskerke, die verdacht werd van verduistering van gelden ten nadeele van het postbedrijf, hetgeen ten postkan tore te Middelburg was ontdekt. De aan gehoudene, die bekende zich gelden te hebben toegeëigend, is aan de justitie voorgeleid. Vrijdagavond vergaderde in het Mil. Tehuis het district „Walcheren" van den Ned. Chr. Landarbeiders Bond onder lei ding van dhr P. Vreeke. Namens het hoofdbestuur was aanwezig dhr A. Vin gerling te Goes. Een belangrijk deel der vergadering was gewijd aan de bespreking van de vraag, wat van de zijde der werknemers kan en moet worden gedaan, mede met het oog op hetgeen in andere deelen onzer provincie in den afgeloopen zomer is ge beurd, om te komen tot meer en beter overleg met de patroons, teneinde zoo mo gelijk te geraken tot het afsluiten van col lectieve arbeidsovereenkomsten. In deze richting is nog heel wat op ons eiland te doen en daarom zal de organi satie met de haar ten dienste staande middelen, liefst zonder overheidsbemoei ste koperen klampen van den familiebij bel, die erop lag. De heer Hilton liet de dames plaats nemen op de voorste der stoelen, die in rijen voor den katheder wa ren gezet en op een wenk van hem kwam het geheele personeel zacht binnen en nam plaats achter Lilian en haar gasten. Bob Hilton had reeds den bijbel geopend om een korte godsdienstoefening te hou den. „Mijne vrienden," begon hij, „vanaf de oudste tijden is Kerstmis in ons goed oud Engeland een dag van vreugde ge weest. Een dag, dat we ons dagelijksch werk laten rusten en die ieder in eigen kring, al naar zijn middelen het hem ver oorloven, zich tot een vroolijk feest maakt. Jong en oud, rijk en arm, geloovigen en niet-geloovigen doen daaraan mede. Ech ter, laten w ij de diepere beteekenis die in het Kerstfeest schuilt toch niet vergeten. Kerstmis is voor ieder een dag van ont spanning laat het voor ons, Christenen ook een dag zijn van hoogere blijdschap, omdat wij ons rekenschap geven, dat toen het groote werk der verlossing is aange vangen door de geboorte van Christus, die door Zijn bloed onze zonden verzoend heeft. Laat dit de kern van ons Kerst feest zijn, blijdschap en dankbaarheid voor Gods oneindige goedertierenheid. Laat ik u daarom nog eens voorlezen het geen in de Schrift zoo schoon staat neer geschreven, door den apostel Lucas over het leven van onzen Heiland." ing, in die richting werkzaam moeten zijn. Ter bevordering van het organisato risch leven der afdeelingen en haar leden zal hier ter stede in de maand November een groote propagandavergadering war den gehouden, waar een tweetal hoofdbe stuursleden het woord zal voeren. Goes. Zaterdagmiddag heeft de heer W. van Dorst, technisch ambtenaar van het Waterschap behoorende tot het stroom gebied van de Aa, voor de leden van den Leerlingenbond van het Z. T. I. te Goes een lezing met lichtbeelden gehouden over het onderwerp „De ontwatering van Oos telijk Brabant". De belangstelling was zeer groot. In den breede heeft spreker uitgewijd over den eeuwenlangen strijd in het ge bied van Dommel en Aa tegen het over tollige water. In 1920 werd opgericht het Waterschap behoorende tot het stroomge bied der Aa, waar later een deel van de l'eel bijgetrokken is, welk waterschap on geveer 80.000 H.A. groot is. Het bureau Bongaerts ontwierp in 1925 de plannen, die nu in uitwerking zijn. Spr. gaf daarvan een duidelijk overzicht en wees ook op de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden. Na de lichtbeelden vertoonde de heer Dorst nog een aardig door hem zelf op genomen filmpje. H oedekenskerke. De gemeente n o o d 1 ij d e n d. In de raadsvergadering van Vrijdagnamiddag waren allen aanwe- zig.De voorzitter deelt mede, dat het Mi nisterie van Sociale zaken heeft goedge keurd een plan tot werkverschaffing in den aanstaanden winter, bestaande in slootdelven en dat door B. en W. tot tij delijk onderwijzeres is aangesteld mej. G. J. M. de Hullu, wachtgeldster te Goes. Vervolgens bieden B. en W. de begroo ting voor 1935 aan in ontvang en uitgaaf op f 45.147.25 met een post van f 409.29 onvoorzien. De voorz. zegt daaromtrent dat de door de regeering voorgestelde instelling van e«D Werkeloosheidssubsidiefonds, waar door vele gelden aan de gemeente-inkom sten zullen worden onttrokken, ook deze gemeente een der vele zal doen zijn, die door de Regeering kunstmatig noodlijdend zullen morden gemaakt. Niettegenstaande alle belastingen tot het maximum zijn op gevoerd, zal nog een rijkssubsidie van f 2200 voor den dienst 1935 noodig zijn. Het is B. en W. zeer onaangenaam dit te moeten mededeelen, maar zij staan er machteloos tegenover. Opnieuw wordt daarna onveranderd vastgesteld de verordening van 25 Mei 1932 betreffende de openstelling der win kels op Zondag en gedurende den zomer tijd, ingevolge de gewijzigde winkelslui tingswet. Voor uitbreiding der gelegen heid tot openstelling der winkels op Zon dag bestaat hier geen aanleiding. Om fi- nancieele redenen wordt afwijzend be schikt op het verzoek der gemeente Goes tot het geven van een bijdrage in de kosten van het U. L. O.-onderwij's al daar. Een verzoek van de Z.L.M. en de daar mee samenwerkende R.K. Land- en Tuin- bouwbond om de wenschelijkheid uit te spreken, dat dezen winter een cursus in landhouwhuishoudkunde te Kwadendam- me wordt gegeven, wordt voorloopig aan gehouden tot nader onderzoek, alhoewel men er weinig voor voelt en de opzet veel te duur vindt. Bij de rondvraag geeft de voorzitter op verzoek van den heer Boone eenige in lichtingen omtrent de aanstelling van een tijdelijke onderwijzeres; dhr Steijn klaagt over woest rijden van een bepaalde vrachtauto, waarop de voorzitter toezegt te zullen laten letten; dhr Hoek van Dijke wijst op de wenschelijkheid van het delven van de sloot achter de dokterswoning, waarop do voorzitter antwoordt, dat dit reeds biji B. en W. in voorbereiding is, en op te veel straatmuziek, waarin de voorzitter toezegt te zullen voorzien. Daarna sluiting. 's Heer Abtskerke. Nog lage be lastingen. In de raadsvergadering van Zaterdagnamiddag was weth. Braam zonder kennisgeving afwezig. Afgewezen wordt een verzoek van het gemeentebestuur van Goes om deelname in de kosten der U.L.0.-school te Goes ad f30 per kind voor eventueel uit deze ge Daarna las de heer Hilton de betref fende hoofdstukken uit het Evangelie van Lucas, waarna hij met een korte toe spraak eindigde: „Eere zij God in den hooge den menschen een welbehagen", laat ons dat vasthouden, laat dat het richtsnoer van onze daden zijn," besloot hij. „Vrienden, ik wensch u allen een gezegend Kerstfeest." Daarna begaven allen die tot de huis houding behoorden zich naar de bodenka mer, waar intusschen een maaltijd voor hen was aangericht. „Nu hebben we het rijk weer alleen, totdat er thee geschonken wordt," legde Lilian aan Ruth uit. „Dan komen ze we der terug om met gemeenschappelijk ge zang bij het orgel het feest te besluiten. Zoo is altijd met Kerstmis de avond op de Monnikshoeve doorgebracht, zoo ver ik me kan herinneren. We hebben nu een heerlijk rustig uurtje voor ons zelf en kunnen doen, waar we lust in hebben; kastanjes roosteren, of Bob vertelt een verhaal of anderszins." En toen werden de stoelen bij den haard geschoven, waar in het houtvuur hoog opvlamde en Bob presenteerde portwijn, die misschien al eeuwen in de kelders van de Monikshoeve lag opgetast. „Dit hoort bij de traditie," zeide hij rustig, toen Ruth wilde protes teeren, „een stille toast op het geluk van allen, die niet aanwezig zijn." En toen dranken allen «taande de glazen leeg. meente daarop schoolgaande kinderen. Vervolgens komt in behandeling de ge- meentebegrooting voor 1935, die onveran derd wordt vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 15.853.08, met een post van f 365.48 voor onvoorzien. Ingevolge de financieele maatregelen der regeering, die tot zich trekt 4/5 van de opbrengst der personeele belasting en de bijdrage in de grondbelasting van 75,10 op 35,10 reduceert, moeten de op centen op de gebouwde eigendommen der Grondbelasting van 40 op 80 worden ver hoogd en de opcenten op de personeele belasting van 60 op 120. Opcenten op ver mogens- en gemeentefondsbelasting mor den niet geheven. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Blok bij de rondvraag wordt besloten de brandkranen te laten nazien en in orde te brengen. Waarde Vrijdagavond vergaderde „Het Groene Kruis". De voorzitter deelde mede, dat het pand van dhr J. C. Looy is aangekocht door de vereeniging voor den prijs van f2625. Een kamer is be stemd voor Dr Nieuwenhuijze voor con sultatiebureau om tweemaal per week spreekuren te houden, terwijl een zijka mer voor wachtkamer zal worden ge bruikt. De daarachter gelegen ruimte is voor woning van den huisbewaarder. Een oproep hiervoor is gedaan. Vijf sollici tanten hebben zich aangemeld. Voor een en ander moet een kleine geldleening worden aangegaan.Nadat nog enkele vra gen werden beantwoord werd de vergade ring gesloten. Rilland-Bath. Vrijdagmiddag kwamen B. en W. het personeel der O. L. school en de oudercommissie met enkele genoo- digden alhier bijeen, teneinde de oudste onderwijzeres dezer school, mej. F. A. Fruyt van Hertog, welke 1 Oct. j.l. den dag mocht herdenken dat zij 25 jaar als onderwijzeres aan deze school werkzaam was, te huldigen. Een der oudste leerlin gen der school, de jongejuffrouw G. Kos ter, bood namens de kinderen, het perso neel der school en de oudercommissie aaD mej. Fruyt een prachtige ets aan, voorstel lende een Amsterdamsch stadsbeeld. Hierop volgden toespraken door den voorzitter der Oudercommissie, den heer Straub, den burgemeester, dhr Mol, hoofd de school, en dhr M. N. v. d. Linde, oud- onderwijzer. Hierna werd door de school kinderen een lied gezongen, waarna deze door mej. Fruyt, welke eerst een woord van dank aan allen bracht voor de har telijke belangstelling, ruimschoots werden getracteerd. Hierop werd nog een rijtoer gemaakt naar Bergen op Zoom. Woensdag a.s. (Hervormingsdag) zal alhier vanwege het Ned. Bijbelgenoot schap een Bijbelavond gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk. In deze samen komst, die voor iedereen toegankelijk is zullen als sprekers optreden Ds de Beus van Rilland, over: „Hoe komen wij' aan onzen Bijbel?", Ds Ros van Krabbendijke over: „Wat zegt ons de Bijbel?" en Ds Hetebrij van Rilland: „Hoe verstaan wij den Bijbel?" De Chr. Zangvereen. werd bereid gevonden dien avond eenige num mers te zingen. We wekken gaarne tot drukke opkomst op. In den afgeloopen nacht is alhier do oudste inwoner dezer gemeente dhr A. Butijn, in den ouderdom van 91 jaar over leden. De overledene was meer dan 50 jaar lid van den Raad dezer gemeente, waaronder verschillende jaren wethouder. Tot op hoogen ouderdom bekleedde hij deze functie. Verschillende jaren was de overledene dijkgraaf van den Reigersberg schen polder. Bij; den watervloed op 12 Maart 1906 werden zijn verdiensten door H. M. de Koningin erkend door zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hansweert. Dhr G. M. Vernimmen, brugknecht te Schore aan de Schorebrug, is met ingang van 1 November a.s. be noemd tot sluisknecht alhier. De Duitsche goederenboot „Indus trie 12" is Zaterdagavond bij het binnen komen van de haven op den Oosthaven- dam gevaren en blijven zitten. Vier sleep- booten hebben tevergeefs getracht de boot vlot te sleepen. Zondagmorgen tegen hoog water is de boot met behulp van een Daar niemand lust had, om kastanjes te roosteren, die in een groote mand bij het vuur stonden, drongen allen er op aan, dat Bob een verhaal zou vertellen. Hij liet zich niet lang bidden, blijkbaar bad üij er zich op geprepareerd. En wat was voor dezen avond beter geschikt dan de mooie Kerstvertelling van Charles Dickens? Bob was een uitstekend verteller en hij had er slag van, zijn gehoor te boeien, niettegen staande allen de geschiedenis van Scroo ge wel kenden. Ruth was er zoo in, dat ze soms een rilling over den rug voelde gaan, en ze drong zich dichter tegen Lilian aan, met wie ze zich in een grooten armstoel genesteld had, want buiten den lichtcir kel van den haard was het, of donkere schaduwen door het vertrek waarden, en in de donkere hoeken en achter de gor dijnen schenen zich de geesten op te hou den, die Dickens rijke phantasie te voor schijn tooverde. Lilian wendde glimla chend het hoofd om, toen ze Ruth's hand op haar arm voelde. „Kijk," fluisterde ze, „juffrouw Jem is onder zeil gegaan"; in derdaad, de warmte en Bob's stemgeluid hadden haar slaperig gemaakt; en ze dutte zoo heerlijk door, dat zij niet ont waakte, voor de thee werd binnenge bracht. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2