Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Zoeklichtjes. R-obeerze....en ook Gij zult zeggen is onbetwistbaar de beste. ting zou willen geven van zijn denkbeel den omtrent de te voeren constructieve welvaartspolitiek. Enkele leden zagen de eenige mogelijk heid tot aanpassing in een devaluatie van ons ruilmiddel. Tegen dit denkbeeld rees van vele zijden krachtig protest. Le hier aan het woord zijnde leden verklaarden de handhaving van den gouden standaard volkomen goed te keuren. Het verlaten daarvan zou huns inziens voor ons land niet minder dan een ramp beteekenen. Inmiddels zouden zij veel waarde hechten aan een nadere uit eenzetting van het standpunt en in het bij zonder de motieven van de Regeering in dezen. Gevraagd werd in welk stadium de voorbereiding van maatregelen ter voor koming van excecuties speciaal van lande lijke eigendommen verkeert. Anderen waarschuwden tegen de voor het crediet noodlottige gevolgen van een te krachtig ingrijpen op dit gebied. andere leden betoogden, dat de steun- verleening aan agrarische producten niet mag worden verminderd. an de zijde der leden, die op verlaging van de vaste lasten aandrongen, wordt tegenover het betoog, dat de landbouw steun niet kan worden verminderd, aan gevoerd, dat tengevolge van dien steun de verpachters en degenen, die tegen hypo theek op landelijke eigendommen geld hebben uitgeleend, vergeleken bij de cre diteuren in industrie en scheepvaart, in een bevoorrechte positie verkeeren. Im mers, wanneer de Regeering in eenigerlei vorm een der laatstbedoelde bedrijfstak ken ste int, worden als regel de kapitaal- lasten buiten beschouwing gelaten. In dien men er dus in slaagt de op den land bouw rustende lasten te verlichten zou tegen een overeenkomstige vermindering van den landbouwsteun geen bezwaar be staan. Dat het z.g. 60 millioen plan nog nau welijks is benut voor versterking van onze industrie had deze leden ernstig teleurge steld. Is de minister bereid, zoo werd ge vraagd, steun te verleenen aan industrie- banken? Met instemming hadden vele leden uit de Troonrede vernomen, dat met handha ving zooveel mogelijk van onzen export, steeds grootere aandacht zal moeten wor den geschonken aan behoud en verrui ming van den afzet in het buitenland. Zal naast contingenteering ook verhooging van invoerrechten tot bescherming van de binnenlandsche markt plaats vinden? Dit denkbeeld werd door verscheidene leden bepleit. Verscheidene leden meenden, dat de re- gcoring de verplichte clearing tegenover Duitschland te laat in werking heeft ge steld. Tot den Minister werd het verwijt ge richt, dat hij ten einde den export van agrarische producten niet te schaden de exporteurs niet voldoende heeft ge waarschuwd. Van verschillende zijden werd wederom aangedrongen op benoeming van een Di recteur-Generaal van den Landbouw, om dat men dit voor een goede functioneering niet alleen van de Directie van den Land bouw zelf, doch ook van de geheele land bouwcrisisbemoeiing der Regeering noo- dig acht. Sommige leden vreesden, dat men aan het Departement van Economische Zaken met den nood der metaalindustrie onvol doende bekend is, en zij drongen er op aan, dat met voortvarendheid maatrege len genomen zullen worden om nog te redden wat er nog te redden valt. Naar de meening van sommige leden, is de nood in de papierindustrie zoo hoog gestegen, dat het voortbestaan van de Ne- derlandsche papierindustrie zeer ernstig wordt bedreigd. Daarom werd aangedron gen op maatregelen die den invoer van buitenlandsch papier binnen redelijke grenzen kunnen houden en die dumping onmogelijk kunnen maken. Ook voor de belangen van den mid denstand werd door vele leden gepleit. Verscheidene leden achtten een wette lijke regeling omtrent de vestigingseischen voor middenstandsbedrijven van zeer veel belang. Tevens zou daarmee paal en perk gesteld kunnen worden aan de oprichting van nieuwe middenstandsbedrijven door vreemdelingen, die het bestaan van de reels te talrijke middenstanders nog ver der verzwaren. Andere leden waarschuw den tegen maatregelen, die de vrijheid van iedrijf aantasten en daarmee de werk loosheid eerder vergrooten dan verminde ren. Verscheidene leden achtten het nauwe lijks verantwoord, een bedrag van ruim f ÏOO.O'O, bestemd voor propaganda van het Nedcrlandoch fabrikaat te gebruiken ter bestrijding van de kosten van deelne ming aan de in 1935 te Brussel te houden wereldtentoonstelling. Het nog niet be stede bedrag van f 100.000 zou beter ge bruikt kunnen worden, zoo meende men, voor propaganda voor Nederlandsch fa brikaat in het binnenland. Zeeuwsche Prov. Brandweer Bond. Door de afd. Tholen van den Zeeuw- schen Prov. Brandweerbond zal voor de brandweercorpsen op het eiland een cur sus gegeven worden. Woensdagavond j.l. werd de cursus geopend door den heer A. F. Hanssens .burgemeester van Stave- nisse, voorzitter van genoemde afdeeling. In vrijheid gesteld. Door den Officier van Justitie is in vrijheid ge steld zekere P. te Vlissingen die eenige dagen geleden werd aangehouden als ver dacht van diefstal gepleegd te Vliasingen. Een ergerlijke kwajon gensstreek. Een dezer nachten heb ben eenige landbouwersknechts zich te Boudewijnskerke en omgeving aan erger lijke baldadigheden schuldig gemaakt, doordat zij verschillende damhekken van in die buurt staande landerijen hebben uitgerukt en gebroken en landbouwge reedschappen die zich op het bouwland bevonden, draineerbuizen, stapels boonen en riet in de aangrenzende slooten en op de wegen hebben gegooid. Het is de ma rechaussee gelukt de daders op te sporen, zoodat dat muisje wel een staartje zal hebben. Diefstal van aardappe- 1 e n. Door de politie te Biggekerke zijn dezer dagen een tweetal personen uit Middelburg aangehouden, die van een stuk bouwland onder die gemeente teza men een zak aardappelen hadden wegge nomen en die in de richting Middelburg vervoerden. Goes. Ghr. Winterlezing. Gister avond werd de eerste Ghr. winterlezing in dit seizoen gehouden. De voorzitter, de heer L. Smit, leidde den spreker, Ds H. Knoop uit Rotterdam, op de gebruike lijke wijze in, waarna deze sprak over het onderwerp „Teekenen des tijds". Spr. meende te mogen zeggen, dat we in een donkeren nacht leven, terwijl al lerlei anti-Christelijke machten zich mo- biliseeren. Maar er zijn ook teekenen der tijden, als bewijzen van Gods genade over Zijn kerk waar te nemen. We mogen die teekenen niet overschatten, maar ook niet onderschatten. Spr. gaf eerst een omschrijving van hjt begrip „teekenen des tijds". Ze zijn niet anders dan waarschuwingssignalen, dat de tijd voor die bepaalde gebeurte nis er is: de tijd die aanvangt met de ge boorte van Christus en die sluit met Zijn wederkomst, de Messiaansche tijd dus. Alzoo de laatste phase van de wereldge schiedenis, de slotakte, de finaalworste- ling tusschen God en Satan. Die teekenen zijn verder ook uitbeel dingen van de eindworsteling, zoowel op kosmisch, economisch, religieus, politiek, ethisch, als hygiënisch terrein. Op al deze terreinen wordt de strijd gestreden tus schen de vernietigende werking van Sa tan en de regenereerende kracht van Christus. De eindworsteling dit zeggen de teekenen des tijds is buitengewoon geweldig, maar die teekenen profeteeren ook de slotoverwinning van het Lam Gods. We onderscheiden tweeërlei teekenen des tijds: de gewone èn de buitengewone. D'e laatste doen zich meer voor in het slottijdperk, dat steeds dichter bij komt. Op drie van deze buitengewone teekenen gaat Spr. nader in: de prediking van het Evangelie over de geheele wereld, de gTOote afval van God, die in onze dagen, ook in ons land, zoo beangstigend is en de antichrist en zijn paladijnen, waarbij het overal gaat om de worsteling tusschen Christus en Zijn tegenstander. Over den antichrist zelf wil Spr. van avond niets zeggen, maar wel beschrijft Spr. het milieu en de organisatie van den antichrist. In de slotakte zullen niet de historisch geworden rijken optreden, maar uit een omwenteling, nieuw te voor schijn getreden rijken. De organisatie van den antichrist zal volkomen en tegelijk angstig zijn. Zijn groot-propagandist zal treden op het terrein van het woord, van de techniek en van de maatschappij, wat Spr. nader aantoont en breeder uitwerkt aan de hand van de gegevens der H. Schrift. Wee echter de kinderen Gods, zij, die het merkteeken van het beest niet dragen. Zij worden geboycot en kunnen doodhon geren. Al de teekenen des tijds laten zien de dramatische worsteling tusschen Christus en Satan. Ze zijn voor ons allen waar schuwingssignalen in den donkeren nacht. Ze plaatsen ons voor het einde der wereldgeschiedenis en voor het begin van het wereldgericht. Luisteren we naar die teekenen? Laten we er ook aandacht aan schenken, dat aan den mensch der zonde voorafgaat de geestesrichting van dien mensch. En deze is toch wel duidelijk merkbaar: afval van het zaad des Verbonds, de verpesting van pers en cultuur, de bemoeilijking der ge- loovigen in Rusland en Duitschland. Spr. wekte ten slotte op tot waakzaam heid en strijd op alle levensterrein, waarna hij met dankgebed eindigde. In zijn inleidend woord had de voorzit ter er op gewezen, dat het ledental der vereeniging daalt en verzocht alles in het werk te stellen, om verder ledenverlies te voorkomen. Driewegen, De Raad vergaderde Don derdag. Afwezig de voorzitter wegens ziekte en de leden J. de Witte en P. Rin- gelberg, zonder kennisgeving. Op 'n verzoek om een bijdrage van 2 ct. per inwoner voor 't instandhouden van den 24-uurs-telefoondienst wordt afwijzend beschikt. Besloten werd om de onder wijzerswoning wederom voor 1 jaar te ver huren aan het hoofd der sc'hooï de heer G. A. (van Noort. De 'gemeentebegrooting voor 1935 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 22392.55 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 979.72. lerseke. Vrijdagmiddag bij het uitgaan der scholen werd het 6-jarig zoontje van den heer Jac. Sinke door een auto uit St. Annaland aangereden. Het jongetje werd bewusteloos opgenomen en per auto naar Dr Klinkenberg vervoerd, die niet ernstige kneuzingen aan den schouder en •het hoofd constateerde. De politie onderzoekt de zaak. De bestuurder der auto, de heer K. van St. Annaland, treft geen schuld. Waarde. Donderdagavond hield de afd. Waarde van den Chr. Landarb. Bond in de melksalon een ledenvergadering onder leiding van den voorzitter dhr Waterman. Gesproken werd over de noodzakelijk heid van werkverschaffing of steunrege ling 'benevens over een Crisis-Comité. Dhr Vingerling gaf een breede toelich ting en zal ter bevoegder plaatse inlich tingen inwinnen. Voorts sprak hij op ver- zoek over 't verloop der 'ioonactie in dit rayon. In Oost-'Zuid-Beveland is er over al een contract-regeling opgesteld, alleen Waarde en Schore staan daar huiten. Den landbouwers zal een contract-regeling voorgelegd worden. Borsselen. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden aanwezig. Bij de vaststelling der rekening zullen de reclames waterleidingtarieven behandeld worden. Tot hoofd der openbare lagere school is met algemeene stemmen 'be noemd dhr M. J. op 't Hof van Noord- welle. Benoemd wordt tot hoofd der cur sus voor de rijpere j'eugd en tot lid der commissie wering van schoolverzuim dhr M. J. op 't Hof. De begrooting 1935 wa terleidingbedrijf werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 5488.83. Daarna werd in geheime vergadering overgegaan. Tholen. De burgemeester alhier maakt opmerkzaam op de handelingen van twee Zwijndrechtsche fotografen: W. Huisman en P. Stam, die personen en huizen fo tografeeren tegen vooruitbetaling, terwijl er geen aflevering plaats vindt. Men zij dus gewaarschuwd en doe geen zaken met deze fotografen. Scherpenlsse. Toen de landbouwer W. Geuze Cz. een pas gekocht varken bij zijn zoon bracht en in het hok zette viel hij plotseling neer en bleek overleden te zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Garderen, A. M. den Oud sten te Elburg. Te Voorburg, F. J. Pop te Spijkenisse. Bedankt voor Muntendam, J. B. de Klerk te Lellens. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac. wijlen H. L. Boerlijst): W. J. Kooiman te Deventer, W. J. Manger te Tiel en G. Riemers te Bussum. Oudelande. De bevestiging en intrede van cand. Matzer van Blooys bij de Ned. Herv. Gem. alhier is bepaald op 2 Dec. a.s. Zondag 28 Oct. 1934. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Steinz (Herd, kerkherv.) av. ds Visbeek van Vlissingen (Jeugd dienst). Borsselen vm. da Kelder van Breskens, nm. leesdienst (verbeterd bericht). Hanaweert 9.30 en 2 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Geersdijk vm., nm. en av. ds v. d. Velden, em.-pred. te Rotterdam. Verminderd aantal stu denten. Het bureel van de Vrije Uni versiteit geeft de vodgende opgave van het aantal studenten, die van 20 October 1933 tot 20 Oct. 1934 zich voor het eerst lieten inschrijven: Theologie 36 Rechten 28 Letteren 9 Wis- en Natuurkunde 15 Medicijnen 1 Theologie en Rechten 2 Economie 1 92 Dat het aantal slonk vergeleken bij een vorig jaar, toen het totaal 110 bedroeg, is in hoofdzaak daaraan toe te schrijven, dat het aantal studenten, die voor de theo logie zich lieten inschrijven, verminderde. Haast ongelooflijk. In ver band met de onbehoorlijke gedragingen in de kerk tijdens de godsdienstoefeningen heeft de gemeenteraad van Heel, op voor stel van den burgemeester, een strafver ordening samengesteld, waarbij het pra ten, lachen, geraas maken enz. in de kerk tijdens de godsdienstoefeningen verboden wordt. De verordening zal streng worden toegepast. De gevaarlijke bisamrat- ten gesignaleerd. In den loop van deze week heeft men in 's Hertogen- hosch verschillende malen, ter hoogte van de plaats waar de Dieze, Dommel en Z. Willemsvaart elkaar ontmoeten, ratten gesignaleerd, die, volgens deskundige waarnemers, de bekende en gevreesde Bi- samratten moeten zijn, wier overschrij ding van onze landsgrenzen zij waren tot voor kort eenige tientallen kilometers van onze Oostgrenzen verwijderd reeds geruimen tijd werd verwacht. De onwel kome gasten zijn vooral gevreesd wegens hun ondermijningswerk van dijken en waterkeeringen. De exemplaren, die hier »j!n gesigna leerd, zijn hoogstwaarschijnlijk meegeko men met een uit Duitschland afkomstige houtboot. Valsche bankbiljetten van f 100. Eenigen tijd geleden is in Noord-Brabant een complot van valsche munters ontdekt, waarvan de leden zich toelegden op het vervaardigen en uitgeven van valsche bankbiljetten van f 100. De werktuigen, waarmee de biljetten werden vervaardigd en een gedeelte van den voor raad valsche biljetten zijn toen in beslag genomen. Men heeft echter niet alles kun nen achterhalen, zoodat een aantal hand langers van het oomplot nog valsche bil jetten van f 100 in hun bezit hebben. De biljetten zijn vrij gebrekkig nagemaakt, zoodat het uitgeven niet gemakkelijk is. De heeren meenden echter toch een mid del er op te hebben gevonden, om althans nog iets binnen te krijgen. Zij namen een tusschenpersoon in den arm en deze stapte naar de Centrale Recherche alhier waar hij vroeg, hoeveel het de politie waard zou zijn, als hij haar alle nog in voorraad zijnde valsche bankbiljetten uit die partij ter hand stelde. De politie wist, dat het uitgeven van de niet zoo heel goed nagemaakte biljetten voor de bezitters te gevaarlijk zou zijn en zij antwoordde daarom, dat zij niets voor deze transactie voelde. De tusschenpersoon is daarop naar de valsch-geld-centrale te Amster dam gegaan, waar hij evenmin succes had. Tenslotte is hij naar de Nederland- sche Bank gegaan, waar hij zijn aanbod herhaalde, maar ook daar had men geen lust, om voor een „zacht prijsje" een aan tal valsche biljetten van f 100 te koopen, zoodat de heeren nog steeds met hun na gemaakte bankbiljetten zitten, welke zij niet kwijt kunnen raken. Gevaarlijke wegen in den herfst. Gistermorgen heeft op den Rijksweg den BoschGrave onder de gemeente Rosmalen een ernstige aanrij ding plaats gehad. Een vrachtauto die uit de richting Den Bosch naderde, slipte en botste in volle vaart tegen een boerenwa gen op. De wagen en het paard werden ter zij.de van den weg geslingerd; de voer man liep onbeteekenend letsel op. De chauffeur van de vrachtauto werd door den hevigen schok door de voorruit geslingerd. Hij werd met ernstige hoofd wonden opgenomen. D o o d e 1 ij k a u t o-o n g e 1 u k. Op den nieuwen betonweg BeilenMep- pel, op ongeveer vier K.M. van Beilen is gisteren een auto, bestuurd door den 28- jarigen heer Menko, tegen een boom ge botst en daarna in een sloot gekanteld, doordat de bestuurder wilde uitwijken voor een aantal koeien, die zich op den weg bevonden. De heer Menko, die een zoon was van den bekenden textielfabri kant te EnschedéLonneker, liep een schedelbreuk op en overleed spoedig na het ongeluk. Door autolichten ver blind? De motorrijder van der P. uit Zevenhergschenhoek is Vrijdagavond op den rijksweg even voor Terheijden nabij de Noord op een boerenkar gereden, toe- behoorende aan den landbouwer R. uit Wagenberg. Vermoedelijk heeft v. d. P. de voor hem uit rijdende kar niet opge merkt, daar hij waarschijnlijk verblind is geworden door. het licht van een hem tegemoetrijdende auto. De motorrijder werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis te Breda overge bracht. Verboden loterij. In het voor jaar 1934 heeft de centrale recherche te Amsterdam op laat van de justitie een groot aantal brieven en andere beschei den in beslag genomen, op grond van vermoeden, dat hier overtreding der lote- rijwet in het spel was. Het betrof hier de deelneming in de Iersche Sweepstake, die beschouwd wordt als een verboden loterij. Aan de hand van het in beslag genomen materiaal werd in vele gevallen proces verbaal opgemaakt, welke stukken ter vervolging aan de justitie werden inge zonden. Naar V.D. verneemt, is een dezer per sonen reeds gestraft met betaling van een geldsom van f 1000. Meer vervolgingen zijn in voorbereiding. Geheimzinnig sterfge val te Halsteren. Een 18-jarige jongeman, v. E. genaamd, wonende le Halsteren, was in Bergen op Zoom kermis gaan vieren. Des nachts om 2 uur was hij thuis gekomen en had zich te bed begeven. Een uur later voelde hij zich zeer onwel worden, medische hulp werd ontboden, doch deze mocht niet meer baten. De jon gen is overleden. Bij: onderzoek bleek, dat de jongeman een wondje aan den linkerslaap had, waardoor hij een hersenbloeding heeft ge kregen, waaraan hij is overleden. Vermoed wordt dan ook, dat hem een ongeval is overkomen, dat hij is gevallen en met den linkerslaap op een steen is terecht gekomen en dat mogelijk die val is veroorzaakt door een aanrijding. De jongen zelf heeft hier niets meer van kun nen mededeelen. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 26 October 1934. J. de R., 22 jaar, koopman te Middel burg, had zich te verantwoorden wegens verduistering van een geldsbedrag van f28.26 ten nadeele van zekere H. Ver sluis te Middelburg, en welk feit gepleegd was in 1934. In een te Utrecbt voor de S. S. R. ge houden rede over de Nationale beteek e- nis van de Afscheiding in 1834, betoogde Prof. Gerretson, dat het daarbij door de regeering ingenomen standpunt volmaakt grondwettig en wettig was. De maatrege len zelf worden gerechtvaardigd door het gevaar van een nationale beroering in den rug van het leger aan de Belgische grens. Daarnaast stelde de spreker echter, dat het recht der afgescheidenen van een hoogere orde was, en dat daar 'het eerste principieele verzet ligt tegen de bonapar- tistiso'hen totalitairen staat. Op de vraag aan welke zijde hier het recht was, ga ik thans niet in. Maar wel vraag ik aandacht voor de waarschuwing, die Prof. G. verder liet hooren „In nieuw gewaad verheft zich de oude vijand de absolute staat. Voor den weer stand van wat democratisch 'heet in de partijen en instellingen geeft spr. geen rooien duit. "Weerkracht ligt slechts in het beginsel der afscheiding dat nu ook in Duitschland het vaandel van het verzet opsteekt. Zoolang er een kleine harde kern blijft, die gelooft in een hoogere gehoorzaamheid dan die aan Caesar, is spr. niet beducht, dat het geestelijke erfgoed van Europa en Nederland zal verloren gaan." Ik acht het niet noodig, deze uitspraak van eenig commentaar te voorzien. OPMERKER. Pe?tedi2jcfanjot5clw Verdachte erkende het 'hem ten laste gelegde feit. Bij het verhoor bleek, dat de R. 'de tijd heeft gehad om af te betalen, doch in gebreke is gebleven. De Off. van Jus. eischte 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr P. C. Adriaanse be pleitte een voorwaardelijke veroordeeling. E. J. S., 35 jaar, landbouwer te Dui- vendijike, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee, waarbij' 'hij wegens overtre ding van de Paardenwet werd veroordeeld tot een 'geldboete van f 5 of 3 d. h. Eisc'h: vernietiging van het vonnis en geen straf oplegging. H. K., 44 jaar, leurder, gedom. te Hulst was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van 'den Kantonrechter te Ter- neuzen, waarbij hij wegen® het venten zonder vergunning van B. en W. te Hulst werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d. h. Eisch: 'bevestiging van het vonnis. A. J. R., 25 jaar, werkman te Clinge, en P. de B., 36 jaar, werkman eveneens wonende te Clinge, hadden op 6 Septem ber 1.1. ten nadeele van den landbouwer E. de Nijs te Clinge ongeveer 100 kg. aardappelen van diens land medegenomen. Tegen de niet verschenen verdachten werd voor ieder een gevangenisstraf van 1 mnd. geëischt. J. W., 50 jaar, koopman te Hansweert had 'hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij' wegens zonder vergunning van den Minister van Water staat zich met eenig vaartuig in een ka naal vestigen tot het drijven van 'handel, werd veroordeeld tot een geldboete van f25 of 25 d. h. Eisch: vernietiging van het vonnis. Vrijspraak. J. W., 50 jaar, koopman te Hansweert, was in (hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens als schipper van een motorvaartuig zich bevinden in het Kanaal door Zuid-Beveland zonder ver gunning, werd' veroordeeld tot een geld boete van f 15 of 15 d. h. Eisch: vernieti ging van het vonnis en veroordeeling tot een geldboete van f3 of '2 d. h. C. L., 28 jaar, chauffeur te Vlissingen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens overtreding van de Politieverordening van Vlissingen, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis. H. O., 45 jaar, landbouwer te Ovezande, was door den Kantonrechter te Middel burg terzake van strooperij veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h., te gen welke beslissing 0. hooger beroep aanteekende. Eisc'h: vernietiging van bet vonnis. Vrijspraak. Wegens overtreding van de Vuurwa- penwet was G. de W., 40 jaar, commis sionair in vee, wonende te Ovezande, door den Kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot een geldboete van f25 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van het inbe- slag genomen jachtgeweer en tegen welk vonnis de W. hooger beroep aanteekende. Eisch: bevestiging van het vonnis. Door P. J. S., 32 jaar, vrachtrijder wonende te Axel, thans te Goes, was hoo ger beroep aangeteekend tegen een von nis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet was veroordeeld tot een geldboete van f 50 of 14 dagen hecht. Eisch: bevestiging van het vonnis. Door P. L. V., 57 jaar, grossier in vleeschwaren wonende te Vlissingen, was hooger beroep aangeteekend tegen een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2