DE ZEEDW TWEEDE BLAD Staten-Generaal Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Gemengd Nieuws VAN WOENSDAG 17 OCT. 1934, Nr 15. TWEEDE KAMER. Besmettelijke ziekten op scholen. De Kamer heeft gisteren voortgezet de behandeling van het wetsontwerp inzake bescherming van leerlingen tegen de ge- volgen van besmettelijke ziekten van per- j soneel van inrichtingen van onderwijs. De heer Ketelaar acht de voorge stelde keuring noodzakelijk. Hier mogen geen financiëele bezwaren gelden. De heer Vos erkent, dat kinderen meer besmettingsgevaar opleveren dan volwas senen, maar het is verstandig van de regeering zich voorshands te bepalen tot het onderwijzend personeel. De heer W i e 1 e n g a spreekt in den zelfden geest. De Minister van Onderwijs, de heer Marchant, zegt, dat een jaar ge leden in een bijzondere school dertig leer lingen besmet bleken door een onder wijzer. Men denke zich in in de positie van de ouders, die verplicht worden, hun kinderen naar een school te zenden, en tot wie de overheid zou zeggen: „Of uw kinderen besmet worden, daar trekken wij ons niets van aan". De financiëele bezwaren mogen hier niet gelden, ook omdat dit voorstel op een andere wijze bezuiniging tengevolge heeft. Mevr. De Vries--Bruins dient een motto in, waarin de Kamer de wensche- lijkheid uitspreekt, omtrent een onder zoek van schoolkinderen naar tuberculose en de regeering verzoekt maatregelen te n icn, die strekken om dit onderzoek zi ,-eel mogelijk te bevorderen. Minister Slotemaker de Bruïne heeft tegen deze motie geen bezwaar. De motie wordt aangenomen met 58 tegen 16 stemmen. Mevr. De Vries Bruins licht een amendement toe om in art. 1 te lezen: „t.b.c. van de ademhalingsorganen" in plaats van „long-t.b.c.". Minister Slotemaker de Bruïne heeft geen bezwaar en neemt het over. De heer Suring licht een amende ment toe om alleen de niet-toelating van personeel vast te leggen en daardoor de vrijheid van benoemen niet aan te tasten. Voorts is het sprekers bedoeling, voor den geldigheidsduur der verklaring denzelf den termijn te stellen zoowel voor vast- als voor tijdelijk personeel. Tenslotte be helst het amendement, de kosten, aan het wettelijk voorgeschreven onderzoek verbonden, geheel te vergoeden, zij het gebonden aan een tarief. Minister Marchant kan de strekking der amendementen thans niet beoor- deelen. De behandeling van het ontwerp wordt daarom geschorst. Oud-gepensionneerde militairen. Aan de orde is dan het wetsontwerp inzake verhooging der uitkeeringen aan oud-gepensionneerde militairen van zee- en landmacht. De heer Westerman (N. H.) vindt dit wetsontwerp geen oplossing. Deze rege ling helpt den onrechtvaardigen toestand niet uit de wereld, maar geeft den aller- ergsten hongerlijders een fooi. Er wordt hier f 40.000 beschikbaar gesteld. Alsof dit minimale bedrag nog niet erg genoeg is, wordt het verkregen door een lagere uit- keering aan de mobilisatie-slachtoffers. De heer Schilthuis (V.D.) waar deert op zichzelf de poging der regeering, hier iets te doen. Het bedrag komt echter in zeer slechte mate tegemoet aan de bestaande tegenstellingen. De heer K. ter Laan (S.D.) acht het een onrecht, dat de militaire ambtenaren lager worden gepensionneerd. Bij ver schillende gelegenheden weigerde de Kamer, aan dit onrecht een eind te maken. Een verhooging over de geheele lijn met FEUILLETON Vrij! naar het Engelsch. 53) o— „Dat wil ik wel gelooven", antwoordde Lona rustig. „Toen was ik nog niet van plan om te gaan. Ik ben gewoonlijk nog al impulsief in hetgeen ik doe, zooals mijn vrienden wel weten", voegde ze er met een droog lachje aan toe. Ruth vond, dat ze er slecht en weinig opgewekt uitzag en hoewel ze heel beleefd was en zelfs vriendelijk, lag er geen warmte in haar toon en manieren. Het viel Ruth op, dat het meisje trachtte haar vorig gedrag goed te maken, maar dat het haar moeite kostte. Toen Ruth haar vroeg, wanneer ze dacht terug te komen, antwoordde ze ont wijkend. „Dat kan ik onmogelijk zeggen, dat hangt van zooveel verschillende omstan digheden af", zeide ze koel. Ze kusten elkander echter bij het afscheid. „Ik hoop dat u Tina van tijd tot tijd eens gezel schap wilt houden, juffrouw Cleveland", zei ze op veel natuurlijker toon, toen Ruth met haar naar de deur ging. „Ze mag u heel graag en ik ben bang, dat bijvoorbeeld 15 pet. zou al een heele ver betering zijn. Het is niet zóó duur als de minister denkt Het geldt meest oude menschen. De heer v. D ij k (A.-R.) zegt, dat deze oplossing onbevredigend is. Zij komt slechts ten goede aan de allerarmsten. Beter acht spr. het als in de maxima van de wet variatie gebracht wordt. De heer Suring (R.-K.) accepteert het wetsontwerp op afbetaling. Laat de regee ring nog eens nagaan, of hier nog niet iets te doen is. De heer Duymaer v. Twist (A.R.) dringt er op aan, het uitgetrokken bedrag te verhoogen. De heer T i 1 a n u s (C.H.) zegt, dat als men zijn hart alleen zou laten spreken, men meer wil geven, dan men zou kun nen. De zaak der oud-gepensionneerde militairen blijft intusschen onaangenaam. Spr. is erkentelijk, dat de minister al thans iets heeft willen doen. Vandaag voortzetting. Werkloozenzorg. Het Pro vinciaal Comité van de Centrale voor Werkloozenzorg door de kerken, heeft het voornemen Dinsdag 23 dezer te Goes een vergadering te houden met vertegen woordigers van de plaatselijke comité's in Zeeland. De heer J. Schipper, secretaris van de Centrale zal alsdan een inleiding houden over „Wat kunnen wij in den a.s. winter doen voor de moreele verzorging van de werkloozen". Middelburg. Gevonden voorwerpen Zweep, E. Zandstra, Kinderdijk P 85; Mantelband, M. Roskam, Lambrechtstraat L 98; Overtrek van bed, Arnoldus, Lange Breestraat O 155; Bamestasch met inh., Verheule, B~tax St. Janstraat; Heeren- rijwiel, Loontje», Bam N. Z.; P&meshand- schoGii, W. A. de Zw.„n, Bastion N 65; Notitieboekje, J. Joosse, Bastion N 60; Mantelband, J. Zeeveld, K. Geere K 342; 4 loterij-briefjes, Hanegraaf, Setsstraat M 53; Muts, Klaver, N. Oosterscbestraat N 103; Belastingmerk 't Gilde, St. Janstraat H 196; Sleuteltje, Moens, Zandstraat O 190; Stukje zoo'lgummi, Schipper, Wal A 5; 2 vulpotlooden, Boone, Oostkapelle D 16; Zilv. broche, C. Moens, Oud Arn. Pad T 151; Duimstok, Hubrec'htse, Stadhuis hal'; Vulpen, C. Mes, St. Janstraat H 93; Bril, L. Kerkhove, Beenh. singel K 69; Werkkiel, J. de Feij, Oostkerkplein 0' 8; pakje manufacturen, A. Meise, Damp.sin- ■gel T 189; Padvinderspak, Heisterborg, N. VTiss. weg 143; Huissleutel, Bur. van Politie; Knipmes je, Dronkers, Noordweg 5 223; Snoer kralen, Muller, Molstraat 92; Boodscihaptasch, P. Krijger, Noordsingel R 64; Hondje, Hoogesteger, Markt C 4; Muts, Gillisse, Leliestraat S 150; Belas tingmerk, Burgemeester, Vrouwepolder; Belastingmerk, Bruinooge, Seisweg R 117; Monster bruineboonen, A. v. Luijk, Koren dijk P 73; Belastingmerk, J. de Kuhber, Zaoh. Jansenstraat W 188Armband horloge, Gidionise, Schroeweg V 33Be lastingmerk, Flips©, Oude Vliss. weg V 24; Dames Glacéhandschoen, Gast, Koepoort- straat N 31; Kussentje, N. Vervijveren, Zandstraat Q 195; Pakhuissleutel, Ko'le, Molenstraat O 109; Port. inh. belasting merk, de Meijer, Nadorst S 251; rood mutsje, P. Lemson, Ka'lverstraat K 279; Houten bankje, Scheijbeler, Oude Kerk straat B 81; Gouden zegelring, W. Ver- straate, Noordstraat, Westkapelle B 139; Portemonnaie, La Lau, Veerschesingel S 71; Hondenhalsband, Wondergem, Oude Kerkstraat B 82; Belastingmerk, Tres, Zusterstraat I 218; Enveloppe met inh., Jobse, Oud. Arn. Pad T 144. Zooals reeds gemeld, heeft het Prov, Comité voor werkloozenzorg tegen Vrij dagavond in de concertzaal een kunst avond georganiseerd, die veel belooft. Medewerking verleenen het Cloetings ge mengd kbor, M'ej. Beleen van Booren (concert pianiste), Mej. Riek Cara (so praan), de heer P. C. Boone Jr. (tenor) en de heer Poldermans, die -een nog niet gepubliceerde schets zal voordragen. Een programma dat mede gelet op het goede doei een vole zaai verdient. Arnemuiden. Boor de gemeentepolitie is na herhaalde waarschuwingen tegen een 4-tal personen proces-verbaal opge maakt, wegens het openen van de afslui ting van den spoorweg-overweg aan de vroegere Wachtpost 58, en het rich te voet op genoemden overweg begeven. Het publiek zij nogmaals gewaarschuwd de boomen niet te openen wanneer deze ge sloten zijn. St. Laurens. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de Raad, Na ope* ning richt de voorzitter zich tot de hee- ren van Langevelde en Boon, die hij ge- lukwenscht met het feit, dat zij thans 15 jaren onafgebroken lid van den Raad zijn. Van H. M. de Koningin is een dank betuiging ingekomen voor de deelneming betoond na het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik en eveneens voor de ge- lukwenschen, aangeboden ter gelegenheid van H. M.'s verjaardag. Volgens mede- deeling van den Minister van Onderwijs bedragen de kosten der R.H.B.S. te Mid delburg over 1933 f1408. Van den Minis ter van Financiën is bericht ontvangen, dat de annuïteit van de woningwetvoor schotten is verlangd, voor het bouwvoor- schot van f1349 tot f1181 en van het grondvoorschot van f68 tot f57 in ver band waarmede, de huren der woningen van de woningbouv/vereeniging „Huis en Hof" konden worden verlaagd. Naar aanleiding van het schrijven van den Minister van Economische Zaken be treffende de gewijzigde bepalingen van de Winkelsluitingswet, verklaarde de Raad van oordeel te zijn, dat er geen aan leiding bestaat tot verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag over te gaan, aangezien thans alle winkels des Zondags zijn gesloten, nadat de heer H a- m e l i a k aanveidcelijk bezwaren hsd ge- rua-iki ten opzichte van latei1 to vestigen winkels. De door de Imperial Continental Gas Association gevraagde vergunning om overdracht van hare rechten van de met de gemeente gesloten concessie-over eenkomst, wordt verleend. Naar aanlei ding van een schrijven van den Commis saris der Koningin wordt een nieuwe ver ordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van den veldwachter, vastgesteld. Van het bestuur der Vereeniging tot het verkrijgen en in stand houden van kinderspeelplaatsen was het verzoek in gekomen, om nu zij er in geslaagd zijn een terrein te huren, een bijdrage te mogen ontvangen over 1933 van f20 en voor 1934 f 50. B. en W. stellen voor, hoe wel het verzoek om de bijdrage voor 1933 laat is ingekomen, de aanvrage in te wil ligen. De heer Abrahamse is tegen het verleenen van een bijdrage. De onder teekenaars van het verzoek sturen wel hun kinderen naar Middelburg naar school, voor ontspanning zou deze ge meente moeten betalen. De heer van Langevelde verklaart zich ook tegen aangezien de kinderen uit het Noordelijk deel der gemeente er niets aan hebben. De heer Riem ens spreekt zijn verwon dering uit over wat deze beide heeren verklaren, aangezien zij eenigen tijd ge leden hun instemming met deze zaak hebben betuigd. De heer H a m e 1 i n k wijst er nog op, dat alle moeite is ge daan om het speelterrein meer in het andere gedeelte van de gemeente te krij gen, doch dat alle pogingen zijn mis lukt. Nadat de voorzitter nog gewezen had op de wenschelijkheid van een speel plaats vooral ook met het oog op de vei ligheid op den weg en dat de belangheb benden zelf ook bijdragen, wordt het voor stel aangenomen met de stemmen van de heeren Abrahamse en van Langevelde tegen. Bij het voorstel tot aankoop van een kleine telmachine, zegt de heer II a m e- 1 i n k, dat hij die meer noodig acht voor grootere gemeenten. De voorzitter geeft enkele inlichtingen, waarna tot aankoop wordt besloten met de stemmen van de heeren Hamelink, van Langevelde en Abrahamse tegen. In verband met de door Gedeputeerde Staten vastgestelde nieuwe salarisregelen worden de pensioengrondslagen vastge steld van den burgemeester op f 1465, den secretaris op f1465, den ontvanger op f450 en den ambtenaar van den burger lijken stand op f 173. Daarna werd overgegaan tot behande ling van de begrooting 1935. De voor zitter deelde mede, dat door de in voor bereiding zijnde regeeringsmaatregelen inzake de werkloosheid, de gemeente zwaar wordt getroffen, omdat het Rijk aan de gemeente f6000 per jaar aan in komsten onttrekt, waarvan in 1935 f5270 door belastingverhooging zal moeten wor den gevonden en wel door verhooging van de opcenten op ongebouwd Grond belasting van 0 op 20; op gebouwd Grond belasting van 40 op 80; Vermogensbelas ting van 0 op 20; Gemeentefondsbelasting van 35 op 55 en Personeele belasting van 80 op 140. Hoewel erkennende den mo- reelen plicht, dat ook onze gemeente zal bijdragen in de bestrijding van de al gemeen heerschende werkloosheid, rijst toch de vraag of hier niet wat al te forsch wordt ingegrepen. B. en W. kunnen de gedachte niet van zich afzetten, dat in dien de grootere en vooral de grootste gemeenten van ons land in verhou ding dezelfde zuinigheid hadden be tracht als hier steeds is geschied, een aanzienlijk mindere belastingverhooging noodig zou zijn geweest. Er zijn gemeen ten, die er maar op los geleefd hebben, zonder daarvan de gevolgen te overzien. Nu zij zich niet meer in stand kunnen houden en de Regeering onmachtig is voldoende hulp te bieden, moeten vooral de kleinere gemeenten in de bres sprin gen en hun inwoners onevenredig zwaar belasten. Natuurlijk maken op deze beschouwing een goede uitzondering die gemeenten, welke geholpen moeten wor de?:. oiwUf. H' «jebwl bu'tcn schuld door groote werkloosheid worden getroffen, Deze belastingverhooging is uitsluitend het gevolg van Regeeringsmaatregelen, waaraan de Raad niets af of toe kan doen. Voorts stellen B. en W. voor, den Mi nister te verzoeken de gemeente voor de Personeele belasting in te deelen in de 6e en 7e klasse, inplaats van in de 7e en 8e klasse. Mocht dit mogelijk zijn, dan zullen de opcenten op de Personeele be lasting wel tot een hooger getal moeten worden geheven, doch dit beteekent geen belastingverhooging, integendeel zullen de belastingbetalers dan voor deze belas ting ongeveer f700 minder aan het Rijk moeten opbrengen. De heer Riemens noemt deze belas tingverhooging zeer onaangenaam, voor al omdat steeds getracht is de belasting stabiel en aan den lagen kant te houden. Het heeft zijn volle instemming te trach ten de gemeente in de 6e/7e klasse ge plaatst te krijgen, liever nog in de 5e/6e. Hij betreurt het ook, dat door de te tref fen maatregelen het moeilijker zal wor den de werkloosheid voldoende te bestrij den en het noodige inzake rioleering te doen. Naar aanleiding van de nieuwe jaar- wedderegeling waarin de wethouders- dienstjaren als diensttijd zijn vervallen, stellen de wethouders voor Ged. Staten te verzoeken, deze dienstjaren althans voor de reeds in dienst zijnde burgemees ters en secretarissen te blijven medetel len, temeer omdat over deze vervallen verklaring de Gemeenteraden niet zijn gehoord. Hierna werd de begrooting voor den gewonen dienst vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f31305 en werd besloten den Minister te verzoeken de gemeente voor de personeele belasting in te deelen in de 6e en 7e klasse. Kapelle. In verband met ernstige klachten over den desolaten toestand waarin de wegen verkeeren, die in be heer en onderhoud zijn bij deze gemeen te heeft de afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. een beroep gedaan op de medewerking van het gemeente- Ingezonden Mededeeling. ze mij wel een beetje zal missen." Ruth beloofde, dat ze haar best zou doen. Ze kreeg een eigenaardig gevoel van verlichting, toen ze de deur sloot; het was of ze plotseling bevrijd werd van een hinderlijk toezicht. Lona's gezelschap had haar tot nog toe slechts weinig genoegen geschonken en toch betrapte ze er zich meer dan eens op dien dag, dat ze mede lijdend aan haar dacht. „Ze is niet geluk kig", dacht ze bij zich zelf, „en ik weet zeker, dat ze zich niet goed voelt. Ik zou wel eens willen weten, waarover ze tobt". En deze meening werd nog vesterkt, toen ze bij een bezoek op Chez-Nous van me vrouw Pater hoorde, dat Lona zich wel beter voelde, maar veel leed aan slape loosheid. De volgende weken waren heerlijk voor Ruth. Zij en Lilian waren dikke vrien dinnen geworden. Om de twee of drie dagen kwam Lilian naar de Dene en min stens eens per week reed miss Jem met haar jonge gezelschapsjuffrouw naar Med- field om op de Monnikshoeve thee te gaan drinken. Meer dan eens, als Bob weg moest voor zaken, schreef zijn zuster Ruth een dringend briefje om te verzoeken haar de eenzaamheid te helpen verdrijven. Bij deze gelegenheden kwam Lilian haar ge woonlijk halfweg tegemoet en samen fiet sten de meisjes dan terug. Daar de dagen steeds korter werden, stond Lilian er op zekeren dag, toen het wat laat geworden was, op, dat ze bleef logeeren en den volgenden keer liet Bob order achter, dat ze per rijtuig naar huis gebracht moest worden. De vriendschap tusschen haar en Li lian maakte, dat ze den jongen meester van de Monnikshoeve veel zag. Bij de wekelijksche bezoeken van juffrouw Jem was hij altijd thuis en nu en dan kwamen hij en Lilian op de Dene eten. Op Chez- Nous ontmoetten ze elkaar ook vaak en evenals bij andere gemeenschappelijke kennissen in Disborough. Van den aan vang af had Ruth genoegen gevonden in zijn gezelschap en hoe beter ze hem leerde kennen, hoe meer ze hem ging waardee- ren; hij daarentegen werd meer in zich zelf gekeerd en ofschoon hij nog even vriendelijk en aardig was als in 't begin, scheen hij toch zijn houding te wijzigen. Dikwijls vroeg Ruth zich verbaasd af, waarom hij zoo stijf tegen haar was, vaak was ze er zeker van, dat hij haar op zettelijk ontweek. Op zekeren middag dat ze bij den aartsdeken op bezoek waren, was ze werkelijk boos op hem, want hij kwam haar pas begroeten, kort voor ze weg zouden gaan. „Ik dacht, dat u mijn bestaan vergeten was", zei ze op geprikkelden toon. Een schaduw kwam over Bob's gezicht, toen hij naast haar ging zitten. „Wees niet boos op me", vroeg hij op zijn oude, innemende manier. „We zijn veel te goede vrienden om elkaar ver keerd te begrijpen. Neen, ik vergat uw bestaan niet, maar ik moest voor gastheer spelen, terwijl de aartsdeken uit de kamer was. Toe, kijk nu weer vroo'ijk, als een braaf meisje", en Ruth, die zich eigen lijk een beetje over zich zelf schaamde, bloosde en begon te lachen. Daarna ble ven ze gezellig samen zitten praten. Ruth verbeelde zich, dat juffrouw Jem hen wat onderzoekend aankeek. Bob kwam blootshoofds naar buiten om de dames naar het rijtuig te geleiden. Het was erg koud en de lucht zag er uit, of er een pak sneeuw zou komen. Juffrouw Jem gaf hem een standje voor zijn on^ voorzichtigheid. „Ga terug in huis", zei ze boos, toen hij geen plan scheen te hebben haar te verlaten. Hij leunde op het open raampje van het portier en vroeg Ruth, wat ze dacht van een zekeren jongen, onbetee- kenenden geestelijke, die een sentimenteel liedje had gezongen. „Geef hem geen antwoord, Ruth, riep juffrouw Jem. „Hij zal vast en zeker kou vatten. Tusschen twee haakjes, Bob, weten jij of Lilian, wanneer Lona weer naar huis komt? Ze is nu al haast een maand weg en het is bijna Kerstmis. Denk je, dat ze met Nieuwjaar terug zal zijn?" „Ik weet niet, ik denk het wel", luidde liet tamelijk vage antwoord, toen trok hij bestuur, om tot verbetering te komen. Bovendien is ter bereiking van dit doel de tusschenkomst van den Provincialen Waterstaat gevraagd. Vrouw in haar huis over vallen. Naar eerst nu bekend wordt, heeft te Stadskanaal in den avond van 11 October j.l. een brutale diefstal met geweldpleging plaats gehad. Even nadat de heer R. zijn woning had verlaten, drongen twee mannen het huis binnen. Zij vroegen de vrouw om geld en toen zij niet genegen was hun dit te geven, gaven zij haar een hevigen slag op het hoofd, waardoor zij op den grond viel. Een der mannen heeft haar toen bij de keel gegrepen, terwijl hij een geopend mes dreigend boven haar hoofd hield. Toen de metgezel van den boef, die onder wijl het huis had doorzocht, met zijn buit weer in de kamer kwam, werd de vrouw verder aan haar lot overgelaten en verdwenen de kerels. Bij een ingesteld onderzoek bleek toen dat de inhoud van een busje, dat onder de matras in een ledikant had gestaan en waarin zich f 110 aan bankpapier had bevonden, was verdwenen. Gemeente- en rijkspolitie hebben een onderzoek naar de beide boeven ingesteld van wie de vrouw een vrij goed signale ment kon opgeven. Als verdacht van het misdrijf zijn thans twee personen gearresteerd n.l. de woon wagenbewoner D. te Val therm ond en een zekere O., eveneens uit Valthermond. De vrouw heeft hen bij confrontatie direct herkend. Straatroof. Maandagavond liep een 52-jarige vertegenwoordiger van een vleeschwarenfabriek in de Pieter Aertsz- straat te Amsterdam. Hij hield een tasch waarin zich sen bedrag van f200 bevond c.-.dw di n >v.-n grek;Plotaaling kv/am sen man op ham .it, liep tegen hem aan en ontrukte hem de tasch. De dief zette het onmiddellijk op een loopen. De be stolene heeft hem nog een oogenblik na gerend, doch moest de achtervolging op geven. Het was op dat oogenblik zëer stil op straat. De bestolene is daarna naar het rich in dezelfde straat bevindende politiebureau gegaan en heeft aangifte gedaan van deze berooving. Een signale ment van den dief kon hij echter niet opgeven. Hij gaf slechts enkele vage ge gevens, waaraan de politie weinig heeft Smokkelarij vanverdooven- de middelen. Maandag is op verzoek van de recherche te Rotterdam door de Koninklijke marechaussee te Reusel een ongeveer 28-jarige Nederlandsche vrouw aangehouden, op vermoeden van het smokkelen van verdoovende middelen. De vrouw was met de bus van Antwerpen naar de grens gereden en wilde daar over stappen in de Nederlandsche bus naar Eindhoven. Een Spanjaard, die zich in haar gezelschap bevond, werd, daar hij niet in het bezit bleek te zijn van de vereischte papieren, aan de Nederland sche grens teruggewezen. Bliksem in de Gero-fa- briek geslagen. Gisteren is het hemelvuur ingeslagen in den schoorsteen van de bekende Gero-fabrieken te Zeist. De kracht van den bliksem was zóó hevig, dat de schoorsteen voor het grootste deel werd gescheurd. Daarbij werden eenige steenen losgeslagen, die in hun val de ruiten van een glazen dak hebben ver nield. Het bedrijf ondervond van het on geval verder geen stagnatie. N. S. B.-'k w ar ti er belaagd. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben inbrekers gepoogd hun slag te slaan in het N.S.B.-kwartier aan de Oude Gracht te Utrecht. Zij troffen het echter ongelukkig, want er was juist een wacht ingesteld tengevolge van een inbraakpo ging eenige dagen geleden. Deze hadden gestommel gehoord en togen op onderzoek uit. Een der wakers raakte in den tuin met een inbreker slaags, die spoedig as sistentie kreeg van een collega-inbreker. De wacht kon het tegen twee aanvallers niet bolwerken en kwam met gescheurde kleeren na veel moeite vrij.. Volgens ver klaringen van de wacht zou er in. den tuin nog op hem geschoten zijn. het raampje op en wenschte haar haastig goeden dag, maar niet langer was er een glimlach op zijn gezicht. „Ik zou wel eens willen weten, waarom Bob zoo plotseling weg ging, toen ik naar Lona vroeg?" zeide juffrouw Jem, toen ze weggereden wareD. Er was niets vreemds in mijn vraag, want ik weet, dat zij en Lilian elkaar altijd schrijven als een van beiden uit logeeren is; maar Ruth wist geen antwoord op hetgeen juffrouw Jem opmerkte. Ook zij had Bob Hilton's plotselingen ernst opgemerkt, ofschoon ze er liover niet over wilde praten. 't Leven begon om meer dan één re den veel van zijn simpele eenvoud voor baar te verliezen. D'aar had je bijv. mijn beer Hilton, aan wiens houding ze dik wijls geen touw kon vastknoopen on dan die mijnheer Desmond, wiens bezoeken aan de Dene zich met steeds korter tus- schenpoozen herbaalden en met wie de meesteres van die bezitting op steeds ver- tiouwelijker voet omging. „Ze heeft rich heelemaal door dien man in laten pal men", klaagde Ruth eens tegen Lilian, geheel uit het veld geslagen. „Hij krijgt hoe langer hoe meer invloed op haar; en ik durf niots te zeggen, want ze luistert toch niet naar me." Lilian bracht deze klacht aan Bob over, maar hij fronste al leen de wenkbrauwen en zei niets. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5