Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken dat doorgedrongen wordt tot den leidei en zijn persoonlijkheid. Zoo komt Spr. er vanzelf toe in groote lijnen het leven na to gaan van den man, die in Duitsoh- land de zie! van het nationaal-eooi&lleme is: Adolf Hitler. In 'het lloht wordt geiteld, hoe Hitler voord in djn Woonaohon tijd in aanraking kwam met de «ooiale kwestie en hoe hij tegen de terreur van de roode vakbewe ging in opetand kwam. Hier ligt de oorsprong van zijn afkeer van de sociaal-democratie en hier is ook ontstaan zijn afkeer van de Joden, voor een deel uit hun optreden te verklaren. Spr. schetste verder het leven van de zen merkwaardigen man, liet zien langs welke wegen hij kwam tot de hoogste staatsambten, boe door zijn arbeid de N. S. D. A. P. groeide en zijn optreden in Duitschland in den eersten tijd van zijn kanselierscbap. Verder vertelde Spr. hoe men sindsditn in Duitschland gelooft, dat do beweging van Adolf Hitler een levensvernieuwing is zooals dat volk sedert de dagen van de reformatie niet meer beleefd heeft. De groote misdaad, zegt men, aan het Duit- scbe volk begaan is deze, dat men heeft getracht de Duitsche mensoh te ontwor telen. Internationalisme, wereldgeweten en volkerenverzosning zijn nooit uit de Duit sche ziel voortgekomen. De behoefte aan strijd, het gevoel van eer, de vrijheidsge dachte, zijn de bladeren van den Duitsohen boom. Het ras is een van God gegeven vorm. Jezus zeide niet: Heb de menschheid lief, maar heb uw naaste lief en uw naaste is de volksgenoot. Voor den Jood spreekt Jacob, maar de Duitscher sympathiseert meer met Ezau. Alles moet meewerken om het ras zuiver te houden, in de eer ste plaats do vrouw, maar dan ook de kerk. Waar alles zich vernieuwt, moet ook de kerk zich vernieuwen. Ze moet mee werken het ras zuiver te 'houden. Geen ge mengde huwelijken (Joden christenen en Duitsche christenen) inzegenen. Vele plaatsen van het O. T. worden voor het Duitsche 'besef onverdragelijk geacht en er is 'het uitzien naar een tweeden Lu ther, die met koene hand uit den Bijbel schrapt alles wat het Duitsche bewust zijn beleedigt. Na zoo enkele hoofdgedachten van het Duitsche Nat. Socialisme in onze dagen geteekend te hebben, wilde Spr. eindigen met een woord van kritiek. Die kan niet scherp genoeg zijn. Geen rijk kan bestaan als het gegrond wordt op wetten van haat. D'e vrijheid van geweten is zoek. Spr. toonde dit met voorbeelden aan. Maar het allerergste is, dat het derde rijk in Duitschland de plaats inneemt van het Kruis. Dat het 'hakenkruis het Kruis van Golgotha verdringt. In heel de gedachten- gang van het nat. socialisme in Duitsch land is geen spoor te ontdekken van den Christus. Daarmee is het veroordeeld. Het is indroevig, als men het Hoed, dat in óns vloeit hooger stelt dan het bloed, dat voor ons gevloeid heeft op Golgotha. Langs moeilijke wegen wordt de mensoh- heid geleid, maar wij behoeven niet te wanhopen. Christus zal overwinnen. Nadat nog enkele vragen door den Spr waren beantwoord, werd de vergadering met dankzegging gesloten. Wemeldinge. Ter gemeente-secretarie alhier is met ingang van 15 October a.s. geplaatst als volontair dhr M. Broekstra te Goes. Krulningen. Zaterdagmiddag vergader de de Raad voltallig. D'e voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten de gewijzigde begroeting van 1934 is goedgekeurd met het verzoek de bezuinigingen, welke voor 1935 'genoemd zijn reeds nu toe te passen. Ook wenschen Ged. Staten dat de begrooting voor 1935 eerst aan hem 'gezonden wor dt vóór de Raad deze in behan deling neemt. De heer Burkunk zegt: zouden we dit wel doen? We worden in ons recht aan getast. De voorzitter zegt, dat in elk geval veel moeilijkheden voorkomen worden wanneer we vóóruit weten wat Ged. Staten willen. Bij het voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden voor nieuwe leermiddelen en een nieuwe kachel met huizen voor de R.K. school te Hansweert vraagt de heer Witte naar de bedragen. De voorzitter zegt, dat de leermiddelen worden gevraagd tot een bedrag van f 282.50 en dat de kosten voor een nieuwe kachel met buizen ongeveer f 50 bedragen. De heer Witte vraagt of 'de leermidde len vooral de taalboekjes verband houden met de nieuwe spelling. De voorzitter zal hierop wijzen, doch de aanvrage is op advies ook van den inspecteur, daar deze school een achterstand in leermiddelen heeft. De post leermiddelen wordt goedge vonden, doch de heer Burkunk adviseert om nieuwe gaskachels te nemen. De voor zitter zegt, dat B. en W. en ook het be stuur der school zijn teruggedeinsd voor de groote kapitaalsuitgave. De heer Bur kunk stelt voor ten spoedigste een begroe ting te vragen van verwarming door gas. Dit wordt goedgevonden. Zonder stemming wordt goedgevonden de verhuring van een perceel bouwland in het uitbreidingsplan aan den heer A. Dek Az. Sr. voor f 131; eveneens de ver huring van een woonhuis der gemeente aan J. van 't Westeinde voor f 3.30 per week. Voor het 'geven van een land'bouwwin- tercursus wordt goedgevonden een lokaal van het verenigingsgebouw beschikbaar te stellen, terwijl zal worden onderzocht of de leerlingen iets kunnen bijdragen ter vergoeding der kosten. Bij het voorstel tot gssverwsraslag der burgemeesterskamer, de secretarie en het verenigingsgebouw vraagt de beer De Groof naar de kosten van eteenkooJge- bruik ens. De voorzitter geeft inlichtin gen, en zegt dat door gamrwarming met ftfloroiag ens. toch nog f 40 i i 00 bezui nigd wordt per jaar. De boer De Bat bejammert het dat het tehuis voor ouden van dagen geen gas- verwarming heeft daar dit toch voord ee- liger zou zijn. De voorzitter zegt, dat de gasfabriek Goes met het stellen van den gasprijs niet erg soepel was. Ondanks deze mindere soepelheid zegt de heer De Bat zou het toch goedkooper geweest zijn. De 'heer Burkunk meent dat beide partijen elkander niet wilden verstaan. De heer Witte zou het gasverbruik wil len bevorderen door hoven een zekere norm b.v. gemeentelijke reductie te geven. De voorzitter meent, dat dit iets is dat de Gascommissie in studie kan nemen. De heer De Groof wilde inkomsten door verhooging meterhuur, waarop de voor zitter zegt dat deze juist verlaagd is ter aanmoediging van het gasverbruik. De heer Burkunk zegt, dat de Gaszaak duidelijk gemaakt moet worden 'bij de bur gers als zijnde gemeentezaak. Hij vraagt oen klein bedrag voor de Gascommissie om propaganda te maken in dien geest. De 'gasverwarming alsmede de propa ganda der Gascommissie wordt zonder hoofdelijke stemming goedgevonden. In behandeling komt een verordening tot afwijking van de bepalingen van de winkelsluitingswet. De voorzitter zegt, dat bij den tegen- woordigen toestand de winkels 4 uur ge opend mogen 'zijn, en stelt namens B. en W. voor dit te bestendigen, doch het melk- venten uit te breiden met 2 uur van 6 tot 10 uur. Van de belanghebbenden hebben alleen 11 zich uitgesproken en wel voor uitbreiding, allen van Hansweert. De heer Minnaar is principieel tegen openstellen op Zondag en ziet ook voor de neringdoenden er geen voordeel in. De beer De Groof is voor uitbreiding, vooral voor die schippers. De voorzitter zegt, dat deze onder de bepalingen niet vallen. De heer Burkunk is voor sluiting op Zondag, doch wil de verkoopers wat meer gelegen heid igeven nu zoo weinig verkocht wordt, en noemt de Zondagavonddrukte te Hans weert. De voorzitter zegt, dat dan toch alle winkels gesloten moeten zijn des avonds. De 'heer De Bat is het met den heer Minnaar eens en ziet ook geen voordeel in Zondagsverkoop. De heer Van Hootegem is tegen open stelling', doch 'voor Hansweert is dit moeilijk, wie is schipper Wet'h. Kole is voor openstelling op Zondag, terwijl Wet'h. Francoys principieel er tegen is en niet inziet dat er meer gekocht wordt. Het is sleur of gewoonte. Het voorstel om geen crisisverklaring af te leggen krijgt 5 st. vóór en 5 st. tegen en 1 blanco, dus ver worpen, waarop de heer Burkunk voor stelt wel een crisisvebklaring af te leg gen; dit wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. De crisisverklaring is dus niet aangenomen. De verordening wordt daar na met 9 tegen 2 st. aangenomen. Bij1 het voorstel tot verkoop van een gedeelte weg over den Zanddijk aan het Rijk vraagt de heer Van Hootegem wat de gemeente betalen moet voor het toekomstig onder houd van dien weg van het Rijk. De voor zitter zegt dat daar nog geen regeling voor getroffen is. Het voorstel wordt daarop aangenomen. 'Bij de rondvraag informeert de 'heer Burkunk naar de bevoegdheid en het on derzoek inzake schoolgeld-ontheffingen De voorzitter zegt, dat beroep op den raad mogelijk is, en dat B. en W. deze zaken zoo nauwkeurig mogelijk onderzoeken. Ook vraagt spreker naar een verzoek aan den raad 'gericht over de melk. De voor zitter zal dit in een volgende vergadering ter tafel brengen. De heer De Groof vraagt om de lantaarn bij' de Julianastraat te laten branden. Wordt toegezegd. De heeren Burkunk en Witte hadden schriftelijk gevraagd hoeveel werkloozen op 8 October er waren, de voorzitter zegt 49; hoeveel er ondersteund, werden en hoeveel aan steun door het Burg. Arm bestuur was uitgegeven. De voorzitter 'kan momenteel dit niet zeggen, doch zal de gegevens bij het Burg. Armbestuur opvragen en deze den vragers mededeelen. De heer Witte 'had die liever nu gebald. Verder werd gevraagd of de inwerkingtreding der steunregeling nog niet gewenscht was. De voorzitter zegt, dat B. en W. de aandacht aan de werkloozen gevestigd hebben, en zijn overtuigd dat niet zoo lang gewacht 'kan worden met steunen als an dere jaren. B. en W. wilden 'bij de behan deling der begrooting 1935, welke 'binnen 14 dagen zal plaats hebben, voorstellen om de steunregeling toe te passen. Daar we maar één werkobject meer hebben, n.l. sloot dempen langs de R.K. kerk te Hansweert, willen 'B. en W. pro- beeren bij particulieren laten spitten door werkloozen met 'gemeentesteun. De 'heer Burkunk vraagt of het den voorzitter bekend is, dat in het Tehuis gewerkt is door mannen en vrouwen (be deelden) zonder betaling daarvoor, en dat een lid van het Burg. Armbestuur on- heuseh behandeld is door zoo iemand. De voorzitter zegt, dat het eerste hem bekend is. Van onheusche behandeling weet hij niet. Ook keurt de heer Burkunk af dat een lid van het Burg. Armbestuur brood aan dit lichaam levert. Den voorz. is dit offi cieel niet bekend, doch hij ziet daar geen bezwaar in als dat bij inschrijving is ge schied. Het lid zijn van het Burg. Arm- t beatuur is toch al geen baantje Daarna sluiting. G.- in W.-oOiibUFg, Zaterdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad epoed- ij eischend. Afwezig weth, Jacques en dhr v. Boelen. Het punt der agenda wae de winkelslui ting op Zondag. De voorz. sprak zijn spijt uit, dat deze vergadering belegd moest worden, zulks vooral omdat in een vorige vergadering het advies van B. en W. niet is opge- 1 volgd en de Raad nu door den Minister verzocht werd om zijn standpunt inzake deze kwestie te herzien, vóór 15 Oct. a.s. De Min. kon niet toestaan, dat verruiming van den verkoop op Zondag gegeven werd aan die categorie waarin geen meerder heid bestond, die zich vóór den verkoop had uitgesproken, zoodat alleen aan de ta bak- en sigarenwinkeliers deze verrui ming gegeven kan worden. In deze cate gorie is slechts één winkelier die uit sluitend deze artikelen verkoopt, de ande ren hebben een gemengd bedrijf en deze heeft zich vóór verkoop op Zondag uitge sproken. B. en W. stellen voor, voor deze cate gorie de verruiming toe te staan en het besluit van de raadsvergadering van 21 Sept. 1.1. in dien zin te wijzigen. Dhr de Priester meent dat het schrijven van den Minister weinig zegt en vraagt welke zienswijze aan den Minister is mee gedeeld, die van B. en W. of die van den Raad. Hij meent voorts, dat er krachtens het besluit op de vergadering van „Ne- midso" wel een meerderheid aanwezig is en bestrijdt de meening, dat er voor de sigarenbranche maar één winkel is. Dhr Suurmond noemt de conclusie, die B. en W. getrokken hebben naar aanlei ding van de uitspraak der winkeliers juist. Er was geen uitgesproken meerder heid vóór verruiming. Toch besloot de Raad verruiming toe te staan. De A.Il. fractie heeft zich ook om principieele re denen tegen de verruiming verklaard. On der de andere winkeliers in de categorie sigarenwinkeliers was er ook een tegen verruiming, al heeft deze een gemengd bedrijf. Er is dus ook hier geen meerder heid. Wij kunnen ook thans de verrui ming niet toestaan. Dhr Goedbloed acht dat in het schrijven van B. en W. niet voldoende de situatie zooals die hier is, tot uiting is gekomen. Hij meent, dat de winkeliersvereen. toch ook een woordje mee mag spreken. Weth. Cijsouw verklaart, namens de G. H. fractie tegen verruiming te zijn, en bestrijdt de meening om een gemengde zaak te handhaven. Hij acht de toelich ting door B. en W. gegeven goed. De voorz. doet enkele mededeelingen omtrent het schrijven aan den Minister, waaruit blijkt, dat de uitspraak van Ne- midso wel kenbaar gemaakt is, waarop van de zijde van het Departement nadere informatie volgde, naar de wijze waarop daar gestemd is. Dhr Suurmond wijst er op, dat de win keliers zelf tamelijk onverschillig zijn voor den verkoop op Zondag. De bedoeling om door deze verruiming de malaise te be strijden acht spr. een paskwil. Daar komt geen meerdere koopkracht mee onder ue bevolking. De wet vordert een overtuigen de meerderheidsuitspraak en duidelijk is aangetoond, dat die er niet is. Spr. acht het niet uitgesloten dat de winkel van dhr Kruithof hoofdzakelijk tabak en sigaren winkel is en dan is het toch 1 vóór, i tegen. Al was er een meerderheid, dan zou de Raad toch bevoegd zijn de verruiming niet toe te staan. Dhr de Priester meent met de toelich ting van B. en W. op de vorige verga dering of thans bij' den neus genomen te zijn. Hij blijft vóór de verruiming. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 5 tegen 4 st. Tegen dhrn Arendse, Cijsouw, Lorier en Suurmond. De voorz. sluit hierna de vergadering. De gemengde zangvereen. „Uitspan ning door Inspanning", dir. dhr B. Vleu gels, hoopt plm. half Nov. haar 45-jarig bestaan te vieren. De Werkliedenvereen. „De Vooruitgang", opgericht in 1889, hoopt dit jaar eveneens haar 45-jarig bestaan te vieren. Kortgene. De heer M. J. de Looff heeft bedankt als wethouder en als lid van den gemeenteraad alhier. Tholen. De collecte ten bate van het plaatselijk crisis-comité heeft alhier opge bracht de som van f 188.15 (Belangeloos bericht.) Doordat verschillende boomen in het Boschje en op de begraafplaats zijn aan getast door de iepziekte, zullen weer on geveer 40 stuks dezer mooie boomen moe ten worden gerooid. Bruinisse. Zaterdagmiddag omstreeks 4.30 u. is de tram van de R. T. M. tus- schen Oosterland en Nieuwerkerk in bot sing gekomen met een vrachtauto van de Fa. v. d. Wekken uit Zierikzee. juist toen deze een overweg passeerde. De auto werd in de sloot geduwd, terwijl een wagon van de tram derailleerde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De mate- rieele schade is aanzienlijk. i Zaterdagmiddag kwam het doch tertje van den arbeider M. v. d. B. spe lenderwijs te vallen met het gevolg, dat zij haar arm brak. In het ziekenhuis te Noordgouwe is de arm gezet. Borssele. Op do voordracht voor hoofd der openbare school alhier zijn geplaatst no. 1 M. J. van 't Hoff te Noordwelle, no. 2 L. J. Heiboer te Bath. ■—Concentratie van a o h ö- 1 e n. In don 'oop van September hebben «en aantal bij den Schoolraad aangesloten schoolbesturen een brief van het bestuur dier instelling: ontvangen, vraarb'J hun werd verzocht, te willen mededeelen, of zij in beginsel bereid waren van enkele in dien brief met name vermelde scholen concentratie te overwegen en daarover met het moderamen van den Schoolraad (c.q. gelijktijdig met het bestuur eener an dere organisatie), in overleg te treden. In de „Mededeelingen" van den School raad geeft deze enkele opmerkingen bij een aan een aantal aangesloten scholen gezonden schrijven inzake de mogelijkheid van concentratie: 1. In den bedoelden brief wordt niet an ders gevraagd dan overweging en overleg met de organisatie. 2. Van drang is geen sprake. Het gevraagde overleg is geheel vrijwillig. 3. De minister heeft wettelijk geen bevoegdheid om opheffing van bij zondere scholen te bevelen of haar voort bestaan zoolang het leerlingenaantal niet daalt beneden het wettelijk minimum door intrekking der subsidie onmoge lijk te maken. 4. De in den brief van het moderamen genoemde combinatie van scholen zijn niet door de organisaties op gemaakt, doch door den minister in over weging gegeven. De organisaties hebben zich slechts bereid verklaard om in vrij willig overleg met de bij zoodanige com binatie betrokken schoolbesturen na te gaan, of bet inderdaad mogelijk is om de aangeduide scholen zonder financieele en ideëele schade voor het Chr. onderwijs ter plaatse krachtens een door de schoolbe sturen vrijwillig te aanvaarden 'ouderling accoord samen te voegen. 5. Deze actie heeft geen ander doel dan om in de ge geven tijdsomstandigheden naar zulks mogelijk blijkt, vrijwillig mede te werken aan de noodzakelijke bezuiniging, ook om daardoor zwaarderen druk voor het on derwijs te voorkomen. 6. Het groote mee- rendeel der aangeschreven schoolbesturen verklaarde zich tot het gevraagde overleg bereid. Het is de bedoeling dit overleg met de schoolbesturen in de komende weken ach tereenvolgens regelmatig te doen plaats hebben. Uiteraard zal dit dienen te ge schieden in nauwe samenwerking met de andere organisaties van het Christelijk onderwijs, wier scholen in dit overleg worden betrokken. Geroutineerde inbraak te Rotterdam. Geroutineerde inbrekers hebben Vrijdagnacht ingebroken in het gebouw van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden aan den Westzeedijk te Rotterdam. De brandkast die in een der kantoorlokalen staat is op vakkundige wijze opengebroken en een bedrag van f4500 wordt er uit vermist. De dieven moeten op de hoogte zijn ge weest waar het geld zich bevond. Horlogesopzicht. Dezer dagen vervoegde zich bij den juwelier G. te Bussum een persoon, die eenige horloges op zicht vroeg, welke nog denzelfden avond terugbezorgd zouden worden. Toen de man met de horloges niet terug kwam begaf de winkelier zich naar het opge geven adres, waar bleek, dat men van niets wist en de juwelier tot de ontdek king kwam, dat hij er ingevlogen was. Aangifte bij de politie volgde en deze stelde een onderzoek in. Vrijdagavond is het de politie gelukt den man, een 25-jarigen loopknecht uit Hilversum, te arresteeren. Hij legde een volledige bekentenis af. Een der horloges was nog in zijn bezit, terwijl het tweede verkocht was aan een onbekende. Na een scherp verhoor bekende hij Za terdagmorgen, dat hij zich in Amersfoort op dezelfde wijze horloges had toege- éigend. Deze horloges konden in Hilver sum in beslag genomen worden. Mishandeling met doode- 1 ij k g e v o 1 g. Op 9 September ontstond ten huize van den mijnwerker van E. te Chèvremont twist, waarbij de stiefzoon van E., naar gezegd wordt uit zelfver dediging, den man met een strijkijzer op het hoofd sloeg. E. werd in het ziekenhuis te Kerkrade opgenomen. Aanvankelijk liet zijn toestand zich niet ernstig aanzien, doch Vrijdag is hij aan de gevolgen over leden. Door een auto gedood. Zater dagmiddag had op het kruispunt van den Steinerweg en den Kooiweg, op de grens der gemeente Beek (L.) een aanrijding piaats, waarbij de los-werkman J. Pen de rs op slag werd gedood. Penders reed per fiets op genoemd kruispunt en werd daar aangereden door een auto van den Rijkswaterstaat, die uit de richting Beek naar Stein reed om aldaar den directeur- generaal van den Rijkswaterstaat, Ir Rin ger, af te halen. De auto werd licht be schadigd. Kantongerecht te Middelburg Zonder schriftelijke vergunning van B. en W. een gebouw bouwen: Ch. W. te Domburg f 15 of 5 d. h. Handelen in strijd met een voorwaarde als bedoeld in de Landbouw Crisiswet (aardappelen vervoeren): J. B. te Vlissin- gen f 1 of 1 d. h. met verbeurdverklaring der inbeslaggenomen aardappelen; A. V. te Kloetinge: f 10 of 5 d. h., met ver beurdverklaring van de inbeslaggenomen aardappelen en zakken; J. D. te Wemel dinge: f 100 of 40 d. h. met verbeurdver klaring van de inbeslaggeDomen zakken met. aardappelen. Overtr. van één der krachtens de Cri- sie^arkecswet metcaatelde voorsrb riften: J, R. te Ijw-dT? i 25 of 10 d. n?,st TttbtWdnrUeftaf dar in beslag «nemen vork ma.J. L. te Vrouwanpel- or f 8 cf 3 d, h.; G, D, W, to Vb era f 1 o! 1 d. h.j P. K„ to Koudakerko: vrij spraak. Overtroding van een der krachtens de Crisis-Zuivelwet vastgestelde voorschrif ten, na gedaan verzet: bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet: J. M. te Oudelande: f 5 of 5 d. h„ met verbeurd verklaring van de in beslag genomen bo ter. Als schipper die een Rijkskanaal be vaart, niet voorzien zijn van de voorge schreven reglementen: J. v. W., gedom. te Rupelmonde 3 maal f 2 of 3 maai 2 d. h.; A. H., gedom. te Weisenau 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; A. H., gedom. te Stabroek 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; A. R., gedom. te Duisburg 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. b. Als schipper gebruik makende van een Rjjkskanaal, niet zorgen dat de naam van den schipper op de vereischte wijze is vermeld: G. N., gedom. te Ossenisse f 5 of 5 d. h. Als schipper bij het naderen van een sluis in een Rijkskanaal het vaartuig niet doen stoppen, indien een rood bord op de sluis wordt getoond: D. J. v. d. M., ge dom. te Rotterdam f 25 of 10 d. h. Zonder vergunning, verleend door den Minister, over kanaalgronden met voer tuigen rijden: J. v. d. V. te O. en W. Sou burg; geen straf. Eenig vischtuig dat niet aan de ge stelde eischen voldoet* op den openbaren weg in de nabijheid van een binnenwater bij zich hebben: P. M. te Ierseke f 10 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vischtuig. Onder het gebied der Zeeuwscbe Stroo men zonder vergunning visscherij uitoefe nen: G. B. te Krabbendijke f 3 of 3 d. h. Tramrijtuigen, ve'ke stilhouden tot het in- en uitlai.en va i „tigers voorbij rijden aan de zijde wa»r a- en uitgestapt wordt: J. lv. te Schoro i of 5 d. h. Overtr reglement op wegen en voet paden in Zeeland: J. G. B. te Kruiningen. f 10 of 10 d. h.; A. J. H. te Wissenkerke f 1 of 1 d. h. Zich in kennelijk beschonken toestand op een spoorwegstation bevinden: S. N. te O. en N.-Gastel gedom.: f 10 of 5 d. h. Terwijl zulks hem niet vrijstaat, de af sluitingen van openbare overwegen ope nen en zich te voet op een van beweegbare afsluitingen voorziene openbare weg be geven: J. v. B. te Arnemuiden 2 maal f 2.50 of 2 maal 2 d. h. Overtr. voorschriften krachtens de.Wa renwet: J. P. te Yerseke f 5 of 5 d. h. Te Middelburg voorwerpen niet zijnde gedrukte stukkeu op den 'Openbaren weg te koop aanbieden: P. J. J. K. te Middel burg: vrijspraak. Te Goes als liedjeszanger zijn bedrijf op de openbare straten uitoefenen zonder vergunning van den Burgemeester: J. Z., te Utrecht, thans verblijvende te Goes f 1 of 1 d. b. Als bestuurder van een motorrijtuig te Goes zonder noodzaak daarmede blij ven staan anders dan tot het onmiddel lijk uitlaten of innemen van personen of goederen: A. W. G. de J. te Roosendaal f 0.50 of 1 d. h. Te Goes met voorwerpen niet zijnde ge drukte stukken op den openbaren weg venten zonder vergunning van B. en W.: A. A. v. W. te Breda: f 1 of 1 w. t.sch. Te Domburg waren, andere dan ge drukte stukken langs de huizen te koop aanbieden, en een valschen naam opge ven: H. F. S., te Middelburg f5 en f 20 of 5 en 20 d. h. Te Domburg waren anders dan ge drukte stukken langs de huizen te koop aanbieden: J. K. te Middelburg f0.50 of 1 d. h. Handelen in strijd mei de bouwverorde ning der gemeente Domburg: F B. te Domburg, f0.50 of 1 d. h.; Gh. M. Jzn., Domburg, ontslag van rechtsvervolging; Ch. M. Jzn., Domburg, f 0.50 of 1 d. h. Te Zoutelande op Zondag op eenige voor het publiek toegankelijke plaats con sumptie-ij's te koop aanbieden: P. A. R., J. L., S. W., allen te Zoutelande, voor ieder: geen straf. Te Kloetinge handelen in strijd met de Bouwverordening: J. P. te Kloetinge f 10 of 5 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 15 Oct.: Matige tot krachtige later afnemende Noord-Westelijke tot Noordelijke wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regen of hagelbuien, aanvankelijk kouder. Stand van hedenmiddag 3 u. Dinsdag 5 u. 30 min. Licht op voor fietsen: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 778.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6