Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtszaken ■werpen, en daardoor het water veront reinigen. In de jaren 18581860 moet de oester ook als het ware geheel zijn uitgestorven, terwijl een paar jaar later weer als ge woon kon worden gevisoht. We mogen aannemen, dat de regeerings-autoriteiten de zaak ernstig zullen nemen. Het gaat niet alleen om den bloei van een groot dorp als Ierseke (zonder van Tholen en Bruinisse te spreken), maar het raakt hier een groot financieel be lang voor den Staat, die in normale jaren een slordige half millioen van zijn oester banken beurt. Kruidingen. Maandagavond 'hield de C. J. V. ,,'Ora et Labora" haar 16e jaarver gadering onder leiding van haar voorz. Ds J. Mortier, welke ook het openings woord sprak. De secretaris gaf in het jaarverslag een overzicht, hetwelk getuigde van een opgewekt vereenigingsleiven. De penning meester sloot zijn rekening met een batig saldo. Het oud-lid J. Koster behandelde het onderwerp: „De Jeugd", waarop een drukke bespreking volgde, waarna het oud-lid H. Maat een vers voordroeg. On der het gebruik van een kopje thee werd dezen avond gezellig doorgebracht en door Ds Mortier gesloten. Maandagavond vergaderde het Plaatselijk Crisis-Comité ten gemeente huize onder leiding van burgemeester B. C. de Mul. Besproken werden de verschil lende mogelijkheden om gelden bijeen te krijgen ter versterking der kas1, daar alge meen het oordeel der vergadering was, dat zooveel mogelijk gedaan zal moeten worden voor aanvullenden steun dezen winter. Besloten werd zoo mogelijk b.v. 2e Kerstdag een bazaar te organise eren. Aan het dagelijlksoh bestuur werd opgo- 'dragen te trachten de medewerking daar voor te krijgen van verschillende vereeni- gingen en personen. Na afhandeling der ingekomen steun aanvragen sloot de voorzitter de vergade ring met den wensc'h, dat ieder naar ver mogen zal medewerken in het belang van de vele behoeften der ingezetenen. Men deelt ons mede, dat het aantal winkeliers, dat zich heeft uitgesproken vóór het houden van een winkelweek zóó gering is, dat daarvan is afgezien. Vrouwenpolder. Gemeenteraad Dinsdagmiddag vergaderde de Raad. Na opening der vergadering deelde de voor zitter mede, dat van Ged. Staten de nieu we jaarwedderegeling voor burgemeesters, secretarissen, ontvangers, wethouders en Ambtenaren van den burgerlijken stand, ingaande 1 Oct. j.l., is ontvangen, dat tot 1 Oct. j.l. van de gemeente Middelburg 502 fcub. Meter water is betrokken. Op het verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. om toe te staan dat stilstaande motorrijtuigen, op meer dan twee wielen, in de bebouwde kommen der gemeente van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang niet verlicht behoeven te zijn, werd afwijzend beschikt. Na bespreking van de Circulaires van den Minister van Sociale Zaken inzake een van Rijks- en gemeentewege, ieder voor de helft, te geven subsidie op de bijdragen door Kunstenaars te storten in fondsen bestemd tot het verstrekken van steun aan werklooze kunstenaars en rustende op den grondslag van verzeke ring, werd besloten te berichten, dat de Raad in beginsel bereid is aan het in ge noemde circulaires omschrevene mede te werken. Vervolgens werd besloten de door het Gemeentebestuur van Oostkapelle overge legde begrooting voor 1935 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst, aanwij zende in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 6827, goed te keuren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten, voor wat deze gemeente betreft, geen gebruik te maken van de bevoegdheid tot verruiming van de ver koopgelegenheid op Zondag. Omtrent het verzoek van J. J. Franse, om de door hem, ten behoeve van de indertijd door hem te Gapinge bewoonde woning B nr 55, tegenover de N.V. P.Z. E.M. gestelde garantie voor de lichtaan- sluiting dier woning, ten bedrage van f 10.20 per jaar, in verband met zijn over plaatsing van Gapinge naar Vrouwenpol der voor rekening der gemeente te nemen werd na breedvoerige bespreking m.a.st. besloten de gestelde garantie niet voor rekening der gemeente te nemen, waarna op voorstel van de heeren Kesteloo en Arendse m.a.st. werd besloten Franse van gemeentewege jaarlijks te vergoeden het geen hij uit hoofde van zijn verbintenis tegenover de N.V. P.Z.E.M. heeft te be talen. De rekening over 1933 van het Burger lijk Armbestuur werd goedgekeurd in ont vang op f 447, in uitgaaf op f 210, en een goed slot van f 237. Vervolgens werd de begroeting voor 1935 van het B. A. goed gekeurd tot een bedrag van f 469. Voor het jaar 1935 werd aan het B. A. een subsidie van gemeentewege verstrekt van f 200. Daarna werd besloten tot vaststelling van het kohier van de Baatbelasting no. 2 (Langeweg), voor het ongebouwd tot een bedrag van f 133 en voor het gebouwd tot een bedrag van f 65. Overeenkomstig diens verzoek werd be sloten aan L. Sohoe, wegens vertrek nit de gemeente eervol ontslag te verleenen als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de a'fd. Vrouwenpolder. In deze vacature werd benoemd de heer P. Sohoe Jr. De voorzitter deelde mede, dat de totaal- kosten verbonden aan de aansluiting van de afd. Vrouwenpolder aan de waterlei ding hebben bedragen ruim f 15000, van welke som ruim f 2400 is betaald aan het in werkverschaffing doen uitvoeren van het grond- en graafwerk en ruim f 12526, moet worden betaald aan de gemeentebe drijven te Middelburg, dat voor dekking dier uitgaven een bedrag van f 13000, van het momenteel onbelegde kapitaal van de gemeente zal worden gebruikt en dat B. en W. voorstellen tot dekking der nog ont brekende f 2000, eene geldleening met derden tot dat bedrag aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 414 pet. 's jaars. Aldus besloten. Daarna werd overgegaan tot behande ling van de begrooting voor het jaar 1935. Alvorens1 de behandeling aan te vangen deelde de voorzitter mede, dat B. en W. bij het opmaken dier begrooting de in komsten zoo hoog mogelijk hebben ge raamd en de uitgaven tot het allernood zakelijkste hebben beperkt, hetgeen niet verhinderen kon dat zij toch met voorstel len tot belastingverhooging gedrongen worden, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat de gemeente over 1935, door wijzi ging van >de wet op de financieele verhou ding en door invoering van het werkloos^ heidssubsidiefonds belangrijke bedragen, die anders de gemeente ten goede kwamen aan het Rijk moet afstaan, waardoor over 1935 over ruim f 3328 minder 'kan worden beschikt dan het geval zou zijn geweest zoo deze inhouding niet had plaats gehad. Door verscherping der reeds voor 1934 in gevoerde 'bezuiniging is het B. en W. ge lukt van dat bedrag f 1400 te vinden, zoo- dat het resteerende bedrag van f 1900 zal moeten worden 'gevonden door invoering van een heffing van opcenten op de hoofd sommen der vermogens- en gemeente fondsbelasting. De begrooting werd voor den gewonen dienst vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 22860 en een post van onvoorzien van f 615. Vervolgens werd m.a.st. besloten, tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der Vermogens- en op die der gemeentefondsbelasting, ingaande 1 Mei 1935, waarna m.a.st. werd besloten het aantal opcenten voor de vermogens belasting te bepalen op 40 (v. j. Nihil) en het aantal opcenten op de gemeentefonds belasting op 45, (v. j. Nihil). Ten slotte deelde de voorzitter den Raad naar aanleiding van de door de heeren Kesteloo en Arendse in de vorige vergade ringen naar voren gebrachte inzake het verdeelen van z.'g.n. meerdere opbrengst van de Baatbelasting no. 1, (Scheliach- soheweg) mede, dat hem bij onderzoek ge bleken is dat van meerdere opbrengst geen sprake is. De verhardingskosten hebben in totaal bedragen f 2750, waarvan de ge meente f 500 en de Polder Walcheren f 250 heeft betaald en het resteerende on gedekte bedrag van f 2000, door het aan gaan van een geldleening tot dat bedrag is gedekt, waarvan 'gedurende 20 jaren aan rente en aflossing door de gemeente jaarlijks f 200 moet worden betaald. De opbrengst der 'Baatbelasting is f 159, zoo dat de gemeente boven het in eens be taalde bedrag van f 500, benevens de kos ten van het jaarlijksoh onderhoud nog ieder jaar ruim f40 op bedoelde verhar ding toelegt. Bij de rondvraag werd door den heer Kesteloo de aandacht van B. en W. ge vestigd op het aanwezig zijn van een zeer gevaarlijke put in de bestrating van den Gapingschen weg, terwijl door den heer Dingemanse gewezen werd op de hooge kosten van het leeghalen van den aschbak in de afd. Vrouwenpolder. Na beantwoor ding door den voorzitter volgt sluiting. T holen. In deze gemeente hebben op één na alle winkeliers zich verklaard te gen de regeling betreffende de verkoop- gelegeniheid op Zondag als bedoeld in art. 4 der Wet tot wijziging der winkelslui tingswet van 27 Juli j.l. Zierikzee. In de Dinsdagmiddag ge houden vergadering van den gemeente raad, die voor de eerste maal door den nieuwen burgemeester werd gepresideerd, dankte deze de gemeente voor de harte lijke ontvangst bij zijn installatie. D'e ge- meentebegrooting voor 1935 werd aange boden. Aan rijkssubsidies wordt f9236 minder ontvangen. Ter compensatie daar van zal een straatbelasting van ongeveer f 8000 worden ingevoerd. Zonder stemming werd aangenomen het voorstel tot verbe tering van den weg NobelpoortZand weg, waaraan de gemeente 25 pet. in de kosten, zijnde f5600, bijdraagt. Het on derhoud komt aan de provincie, waarvoor de gemeente jaarlijks f 137.50 zal betalen. Er werd geen wijziging gebracht in de verkoopgelegenheid op Zondag. Eén min- derheidsvoorstel van B. en W. (weth. Panny) om verruiming van toepassing te doen zijn voor fruit en tabaks-winkels werd met 75 stemmen verworpen. Voor verruiming stemden de heeren Panny, A. den Boer, dr v. d. Kwast, Ger ritsen en Mr du Croo. Bij de discussies had o.a. de heer 'W. den Boer (A.R.), opgemerkt, dat er onder de winkeliers geen meerderheid vóór ver ruiming is gebleken. Daarop alleen komt het aan. GEMEENTERAAD VAN KATTENDIJKE De belasting verhoogd. Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Kattendijke voltallig. Ingekomen zijn stukken van de heeren van Huisstede en Hundersmark over be grootingen, belastingen, enz., die de voorzitter aan de leden ter inzage heeft toegezonden, omdat hij ze niet wenscht voor te lezen. De heer Molhoek vraagt of er nog brieven zijn ingekomen, die de Raad niet heeft gelezen. De voorzitter antwoordt ontken nend. Op voorstel van B. en W. wordt alles zonder discussie voor kennisgeving aan genomen. In behandeling komt de begrooting voor 1935. Ze is door de Raadsleden na gezien. De voorzitter beantwoordt enkele gestelde vragen. Voor de commissie tot wering van schoolverzuim is f10 meer geraamd, om de kosten van een schoolfeest te Katten dijke te bestrijden. De begrooting wordt hierna met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter moet nu de onaan gename mededeeling doen, dat, hoewel de begrooting eerst sluitend was gemaakt zonder belastingverhooging, er Maandag een schrijven is ingekomen van den Mi nister, waarbij het bedrag der personeele belasting, dat aan de gemeenten ten goede komt, zóódanig wordt verminderd, dat nu nog een bedrag van f2100 moet wor den gevonden. Spr. stelt voor de gemeente voor de heffing van de fondsbelasting van de le naar de 3e klas te brengen. Dit scheelt voor de gemeente f1475. Verder zouden op de fondsbelasting 20 opcenten geheven moeten worden. Dit zal f750 opbrengen. Hoe onaangenaam dit ook is, toch blijft deze gemeente nog behooren tot die ge meenten, waar de minste belasting wordt geheven. Sommige gemeenten worden door de nieuwe beschikking van den Minister noodlijdend. Dhr Molhoek wil opcenten op de vermogensbelasting heffen. De voorzitter antwoordt, dat dit. maar f200 zal opbrengen. Dhr Molhoek wil die toch ook vast maar binnenhalen. De voorzitter ontraadt dit. Verder zegt de voorzitter nog, dat door overbrenging van de le naar de 3e klas de gemeente van het Rijk f6 per aangeslagene meer krijgt1). In antwoord op een vraag zegt de voorz. nog, dat op de begrooting een post steun- verleening voorkomt. Het voorstel van den voorzitter wordt z.h.st. aangenomen. De werkloozensteun wordt op hetzelfde bedrag als vorig jaar vastgesteld. Bij de rondvraag klaagt dhr Mol hoek over den last, dien men op de begraafplaats van heesters ondervindt. B. en W. zullen dit onderzoeken. Hierna sluiting. Dhr van Huisstede (als toehoorder aan wezig) wil in verzet komen tegen het feit, dat zijn brief niet openbaar is gemaakt. De voorzitter antwoordt: U heeft hier niets te zeggen. Dhr Hundersmarck (eveneens als toehoorder present) werpt een brief op de tafel. De voorzitter zegt, dat die naar de vuilnisbak zal verhuizen. Afscheid veldwachter. Na de officiëele sluiting wordt de veld wachter, de heer Wisse, binnengeroepen. De voorzitter neemt met enkele hartelijke woorden afscheid van den heer Wisse, die met pensioen gaat. Spr. zegt hem dank voor de bewezen diensten. Meer dan 30 jaar heeft spr. met den heer Wisse omgegaan. Het zal hem wel niet gemakkelijk vallen zijn werk kring te verlaten en de gemeente vaar wel te zeggen. Spr. is steeds tevreden geweest over den dienst van den veld wachter en wenscht hem met zijn vrouw een prettigen en langdurigen rusttijd te Kloetinge toe. Dhr Wisse erkent, in de 32 jaren, dat hij hier werkzaam was, fouten te hebben gemaakt, maar toch gelooft hij zijn plicht als politieman en tegenover de burgerij te hebben gedaan. Hij dankt den voorzit ter voor zijn vriendelijke woorden. Met een handdruk neemt de heer Wisse van de Raadsleden afscheid. Raadsvergadering en afscheidsbijeen komst hadden te samen nog geen half uur geduurd! 1) (Hierbij moet echter opgemerkt wor den, dat de ingezetenen doordat de hef fing in de 3e klas bij een lager inkomen begint, alleen reeds hierom afgedacht van de 20 opcenten meer belasting moeten gaan betalen. Red) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizinge, J. van der Ton te Terkaple. Te Den Hoorn (Texel) (toez.) G. Moen cand. te Huisduinen. Geref. Kerken. Tweetal te Nieuwer-Amstel (Noord), J. Bavinck te Grainsbergen en J. W. de Ja ger te Diever. iii— i Herdenking Af scheiding. In een groote zaal van „Tivoli" werd vandaag een vergadering gehouden ter herdenking van de afscheiding. Deze bij eenkomst waarvoor zeer veel belangstel ling was uit alle deelen van het land stond onder leiding van Dr H. Colijn op wiens voorstel in de morgenvergadering een telegram van trouw en hulde aan H. M. de Koningin werd gezonden. Vervol gens voerde Prof. D'r Schilder het woord over „Beginsel, recht en beteekenis der Afscheiding". In de middagvergadering die door de ministers de Wilde, v. Schaik en Marchant werd bijgewoond werd het woord gevoerd oor Dr H. Colijn, Prof. J. Ridderbos, Prof. G. Gh. Aalders, D's I. van Dellen namens de Chr. Geref. Kerk in Amerika en Prof. Dr A. Noordtzij namens de fa milie van wijlen Ds H. de Koek. Minister van Schaik die namens de Regeering het woord voerde deelde mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd te benoemen: tot Officier in de Orde van den Nederl. Leeuw Prof. Dr T. Hoekstra te Kampen en tot ridder in diezelfde orde, Dis J. Douma te Arnhem. Ontslagkwestie te Sou burg. Met vernietiging van een besluit van Ged. Staten van Zeeland is bij K.B. gehandhaafd een besluit van den Raad der gemeente Oost- en West-Souburg, waarbij aan P. G. J. Smit eervol ont slag is verleend als onderwijzeres bij het O.L.-nodrwijs. Benoemd tot onderwijzer aan de U.L.O.-school te Schoonhoven, de heer J. A. Rijnberg, vroeger te Kloetinge. Ierseke. Benoemd tot tijdelijk onderwij zer aan de Ned. Herv. school alhier dhr J. Joziasse, wachtgelder te Koudekerke. Inbraak in een kerk. Gisteren nacht is in de R.K. kerk te Schinnen (L.) ingebroken. Ruim een maand lang werden in deze kerk min of meer belangrijke voorwerpen vermist en herhaaldelijk wer den de offerblokken gelicht. De veldwach ter Janssen had zich daarom 's nachts in de buurt van de kerk verdekt opgesteld en het mocht hem gisterennacht geluk ken de dieven op heeterdaad te betrap pen. Omstreeks half twee zag hij dieven het gebouw binnendringen, doch hij liet hen rustig hun gang gaan. Een der in brekers bewerkte het hoofdaltaar, terwijl een ander de offerblokken voor zijn reke ning nam. Toen de dieven de politie be merkten, vluchtten zij door de deur van de sacristie, die zij met een looper hadden geopend. De deur viel achter hen in het slot, zoodat de veldwachter zijn achter volging moest staken en de daders kon den ontkomen. Alle offerblokken waren geledigd. Als een der daders heeft de veldwachter herkend den in geheel Zuid-Limburg be- ruchten inbreker-recidivist A. R. Hij was eerst vier weken geleden ontslagen uit de strafgevangenis te Maastricht en heeft in totaal reeds elf jaar gevangenisstraf uitgezeten, hoofdzakelijk wegens dief stallen. Knoeier ij van ambtenaar der crisiscentrale? De Rotterdam- sche politie heeft in samenwerking met de politie te Oud-Beyerland een onder zoek ingesteld bij een firma te Oud-Beyer land, op vermoeden, dat deze firma zich gedurende de jaren 19321933 heeft schul dig gemaakt aan ongeoorloofde hande lingen bij de uitvoering der crisiszuivel- wet. Bij het onderzoek zou aan het licht zijn gekomen, dat de knoeierijen hebben kunnen plaats vinden door medeweten van een ambtenaar, belast met de con trole op de naleving der wet. Bedoelde ambtenaar, de controleur L. uit Zwarte- waal, is dan ook inmiddels gearresteerd. Doodelijke aanrijding. Dins dagavond is te Dirkslsand de 60-jarige M. van D. door een wielrijder aangereden. Hij kwam te vallen en liep een zware hersen schudding op, tengevolge waarvan hij kort na aankomst in het ziekenhuis is over leden. Een kikker-kweekerij. Te Meissendorf in Saksen is een kweekerij van kikvorschen geopend in een vijver, afgezet met prikkeldraad. Groote exem plaren kikkers uit Amerika zijn voor dit doel ingevoerd. De bedoeling is te trachten een nieuwe industrie te stichten van kikvorschen-hui- den voor luxe-dames-schoeisel, in con currentie met slangen- en hagedissen- leer. H ijl wist met den schim mel geen raad. Zondag werd uit een weide te Lithoven een schimmel ont vreemd, welke diefstal per radio werd uit gezonden. Dinsdagmorgen vond de eige naar zijn paard terug, gestald in een schaapskooi te Oss. De dief schijnt geen weg te hebben geweten met zijn gestolen schimmel en heeft het dier maar weer ergens op stal gezet. Burgemeester van Den Bosch licht gewond. DEN BOSCH. Mr F. J. van Lanschot, burgemeester van Den Bosch, is gister middag te zijne huiize van een zolderlad- dertje gevallen, tengevolge waarvan hij 'het 'kuitbeen van den rechtervoet heeft gebroken. De 'burgemeester wordt thuis verpleegd. Het zal edhter eenige maanden duren voor hij hersteld zijn ambtsbezigheden volledig zal kunnen hervatten. Herinneringsalbum. DEN HAAG. H. K. H. Prinses Juliana zal a.s. Zaterdag ten Paleize Noordeinde den voorzitter en den secretaris van de Haagsche telefoon-radiovereeniging in de gelegenheid stellen haar het herinnerings album ter gelegenheid van het huldigings- concert ten bate van het Ned. Crisis- Comité aan te bieden. Hofrouw. DEN HAAG. In verband met het over lijden van Koning Alexander van Joego slavië heeft het Nederlandsche Hof met ingang van heden voor den tijd van een week halven rouw en voor een week lich ten rouw aangenomen. Een belangrijke opdracht voor de „Conrad". HAARLEM. Na een inschrijving in Nederland heeft de Billiton Mij' te Den Haag aan de werf „Conrad" te Haarlem opdracht gegeven voor den bouw van een tinbaggermolen, bestemd voor Billiton. Deze baggermolen zal de 'grootste ter we reld worden en een lengte krijgen van 70 M. en een breedte van 20 M. De machine zal iu staat zijn te baggeren tot een diepte van 29 M. De totaal-capaciteit zal 3 mil- loen kub. meter per jaar bedragen. De 'bouw van den baggermolen zal ongeveer 1 jaar duren. Het personeel van de „Con rad" zal in verband met deze zeer belang rijke order niet onbelangrijk worden uit gebreid. Auto-ongelukken. DOETINGHEM. Gisteravond is tuschen Doetinohem en Zelhem de 50-jarige vrouw van den landbouwer B. uit Zelhem door een auto overreden en zeer ernstig ge wond. Zij is naar het ziekenhuis te Doe tinohem overgebracht. DOETINOHEM. Gisteravond zijn een tweetal ingezetenen van Apeldoorn, P. en de W., die per auto van de Terborgsche kermis thuiskwamen, nabij' Doetinchem in volle vaart tegen een boom gebotst. De W. is ernstig gewond, terwijl P. in arrest is gesteld. P. verkeerde in beschon ken toestand. MOSKOU. De Sovjetregeering heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij de po litieke afdeeling der staats en collectieve boerenbedrijven opdracht krijgt hnn z.g. geheime voorraden graan en andere le vensmiddelen onmiddellijk ter beschikking van den staat te stellen. In den laatsten tijd 'hebben verschillen de ondernemingen zonder goedkeuring van den staat ontzaglijke voorraden aan gelegd. In de toekomst wordt dit streng verboden. Kleins rradnoogst. WASHINGTON. Het maandoverzicht voor de oogstverwachting voor 33 der voornaamste landbouwproducten gepubli ceerd door het departement van land bouw, schat de totale graanoogst die voor '34 kan worden verwacht op 1.416.722.000 bushel, of iets meer dan de helft van de gemiddelde oogsten. De graanvoorraad zal voldoende zijn voor de mensohelijke consumptie, doch men vreest, dat gedurende den kouden winter gebrek aan veevoeder zal komen. Dit is de kleinste graanoogst sedert 1882. LONDEN. De vertegenwoordigers der Britsche zij'de-industrie te Manchester, hebben bij de Regeering geprotesteerd te gen 'de stijging van de Japansche zijde import tot 11.500.000 vierkante yards in de eerste 8 maanden van 1934, in verge lijking tot 6.700.000 yards in de overeen komstige periode van 1933. Bij een inbraak f 6000 gestolen. EINDHOVEN. Hedennacht is ten huize van den heer Joh. P. C. van Boekei, ver zekeringsagent in de Elsenlaan, een in braak gepleegd, waarbij f 6000 uit een brandkast van het achter het woonhuis gelegen kantoortje zijn ontvreemd. De dief of dieven hebben zich toegang ver schaft door het uitsnijden van de ruiten. Sporen van braak zijn niet gevonden. De schade wordt door verzekering gedekt. AMSTERDAM. Hedenmorgen 10 uur is het K.L.M.-vliegtuig de „Pelikaan" met post en vier passagiers van Schiphol naar Indië vertrokken. Ernstig verkeersongeval. AMSTERDAM. Door nog onbekende oorzaak is vanmiddag op den Amsterdam- schen weg een auto tegen een huis ge reden, juist toen een 2-jarig meisje pas seerde. De kleine geraakte bekneld en liep zoo ernstige verwondingen op, dat de dood spoedig intrad. De luchtverbinding NederlandIndië. FRANKFORT. Een speciale correspon dent van de Frankfurter Zeitung te Fried- richshafen had een onderhoud met Dr Eckener, die heden naar New-York ver trekt voor eenige algemeene besprekingen over het luchtschepenver keer. Het be richt dat men in Amerika voornemens is binnen zeer korten tijd twee verkeers- luchtschepen te bouwen is nog voorbarig, doch Dr Eckener's besprekingen zullen hierop betrekking hebben. Doel van zijn reis is voorts, behandeling van de kwestie van de vulling van het nieuwe luchtschip L.Z. 129, waaraan druk wordt gewerkt, met het onbrandbare heliumgas. Het. luchtschip is reeds zoo goed als geheel geconstrueerd. Verwacht wordt dat de L. Z. 129 begin Mei 1935 de eerste proef vluchten zal kunnen maken. Dr Eckener deelde verder mede, dat de onderhande lingen met Nederland inzake een perma nente luchtschipverbinding met Ned.-In- dië nog steeds voortduren. Kantongerecht te Middelburg. Overtr. Arbeidswet: P. L. te Goes, P. J. P. te Wolf aartsdijk, ieder f5 of 5 d. h.; J. J. K. te Kortgene f 25 of 10 d. h. Een autobusdienst in werking houden zonder vergunning als bedoeld in artikel 2 der Wet Openb. Vervoermiddelen: P. G. v. d. S. te Goes f 100 of 50 d. h. Bioter doen vervoeren van een te laag vetgehalte: P. D. L., te Wolfaart&dijk: vrijspraak. Overtr. regeling vrachtverdeeling Bin nenscheepvaart, tweemaal gepleegd: J. J. J. te Terneuzen gedom.: 2 maal f25 of 2 maal 10 d. h.; J. J. J. te Terneuzen ge- dom.: 2 maal f25 of 2 maal 10 d. h. Te Hoedekenskerke een woonwagen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3