t AKKERTJES Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. j**- is Nu komen de rheumatische pijnen Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. AKKER.CACHETS Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen het pras- was gezien int. Spr. is shoefte be- aar dan op a bij B. en re meening ie behoefte >r schillende elen. Reeds waarschool in worden id. Het be- rling. Voor soekt wordt isonderwijs )it is in de ssitueerden. chil te zien en bewaar- et geld dat H. B. S. en een doorn hem 9 jaar lolonderwijs n best zon- samenwer- heer Lin de verre of )'P een neu- een. Thans hooi. Laten verijdelen, leer zeiden :ing is mis- op ontspon de heeren •bij dhr van ilechte dag ar ook voor ranaf heden jetheer be open dat zij overgegaan, n de meer- de heeren etheer en v. Wel en reigerd. een adres ersbond in- te werk ge- werk in de m loon was laarzengeld een uitge- n W. en de en Linden- indelen van ar voor dit eend en een sweten van or werkver- la een ern- en W. dit por dit delf- ten hoog- laarzengeld in collectief kgevers en Vbedrijf tot iraagt voor per dag en er uur. ekking van erschap El- sollicitanten jehoeve van in de Ned. n f420 op- ng over de Meeuwse en aar Kapelle m Borssele van Steen- liezelinge D i Biezelinge 29 a; Ma. rravenhage, Biezelinge van Bieze- xiji van Nij- e en gezin wordt oud, eens even, h de kamer ïpton zeide, Als je uit- e terugweg al wat eie- een mandje uth, „ik zal lemen. Hoe op schijnen i ze de trap zou ik ge- dienstboden etty's huur- q vervulling van Betty's in den klei- wen wagen >nd voor de •wijl hij uit rookte. Hij tig terzijde, de teugels y de wagen aar zien". t vervolgd.) van Kapelle naar 'sH. Arendskerke, Nieuwdorp H 87; G. M. Ridderhof van Kapelle naar Goes, Stationsweg 31; A. Celant van Kapelle naar Barcelona (Spanje); S. Signaroli van Kapelle naar Barcelona (Spanje). Joh. Staal van Ka pelle naar Hilversum, Schoolstr, 9; D. Flipse en gezin van Kapelle naar Halste ren B 214; J. M. Lobbezoo van Kapelle naar Krabbendijke, Wilhelminastraat A 257. Tholen. Benoemd tot opzichter bij de Heide-Maatschappij ter standplaats Sit- tard, de heer M. Geluk Johsz., alhier. Zaterdagavond heeft de tram Tho lenBergen op Zoom haar laatste rit ge daan. Honderden stonden bij de halte om hiervan getuige te zijn. Met een vervaar lijk geluid van de stoomfluit terwijl voet zoekers klapten op de rails, vertrok het oude vehikel onder daverend gejuich van het aanwezige publiek. Dit scheiden deed dus geen pijn. Voetbal. lerseke. Eerste wedstrijd voor de win tercompetitie tusschen Volharding van lerseke en D.O.S. van Middelburg. 51 in 't voordeel van laatstgenoemde. INDIGESTIE GEHEEL VERDWENEN. Kan nu alles etenl „Na vijf jaar lang aan indigestie te hebben geleden, heeft Uw Kruschen Salts mij geheel van de pijnen bevrijd. Mijn vrienden verwachtten niet, dat ik ooit beter zou worden, maar nu ben ik een .nndo?-jtensch. Ik heb absoluut geen last meer, ik kan alles eten en met smaak. Ik vertel iedereen hoe buitengewoon goed ik Kruschen Salts vind voor slechte spijs vertering en maagzuur." J. C. te L. Kruschen Salts vat het kwaad bij den wortel aan, het spoort de afvoerorganen aan tot regelmatig werken; helpt lever en nieren in hun functie en zuivert den bloedsomloop. De „kleine, dagelijksche do sis" kan dit alles doen, omdat Kruschen Salts een combinatie is van 6 zouten, waarvan ieder een verschillende werking heeft Enkelvoudige zouten veroorzaken een plotselinge uit,werking op een be paald gedeelte van het lichaam veel te drastisch om vaak herhaald te kunnen worden. Maar „de kleine, dagelijksche dosis" bevat een weinigje van ieder der 6 zouten, zoodat U die met het volste vertrouwen iederen dag kunt innemen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudelande, J. Matzer van Bicoio,- ecfèd. te Wijhe. Te Dinteloord, P. J. Steenbeek te Oudewater. Bedankt voor Witmarsum. P. J. van Leeuwen te Oterdum. Geref. Kerken. Beroepen te Elburg, H. Brinkman, cand. te Harmeien. Te Dracbtster-Gom- pagnie, J. van Dijk, cand. te Zwolle. Bedankt voor Nieuwer-Amstel, J. Ver- kuyl te Laren. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Rotterdam-Zuid, W. Bijle- veld te Haarlem en J. Tamminga te Har derwijk. Te Amersfoort, S. v. d. Molen te Rotterdam en J. Tamminga te Harder wijk. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dordrecht, J. D. Barth te Borsselen en R. Kok te Veenendaal. Bevestiging en intrede, Zondagmorgen werd Ds J. Bus, gekomen van Bergschenhoek, door Dö J. de Bres van St. Maartensdijk, bevestigd als predi kant van de Ned.. Herv. Gemeente te Poortvliet. Do bevestiger had tot tekst, Romeinen 6: 23. Des middags deed Ds Bus in een over volle kerk zijn intrede met een predikatie over Jesaja 3:10 en 11. Na de predikatie werden toespraken gehouden tot den con sulent en bevestiger, den kerkeraad, het college van Kerkvoogden, B. en W. der gemeente enz. De nieuwe predikant werd toegesproken door Ds Verschoor namens den Ring en Ds de Bres namens kerke raad en gemeente. Intrede Ds Oussoren. Maandagavond deed Ds A. H. Oussoren in de overvolle Noorderkerk zijin intrede als predikant bij de Geref. Kerk te Mid delburg. Als tekst had hij1 gekozen 1 Gor. 3 9, waarin Paulus aanduiding doet van de betrekking die er is tusschen de ge meente van Christus en den Heere en waarin le God de eerste oorzaak is en 2e de dienaar de tweede oorzaak is. Na zijn predikatie richtte Ds Oussoren zich in hartelijke bewoordingen tot zijn collega Ds D. Bremmer, tot de Gemeente, kerke raad en classis, tot den Burgemeester, die met den Secretaris het gemeentebestuur vertegenwoordigde, en tot zijn bevestiger, zij'n vader Ds K. Oussoren. Ds Bremmer sprak namens gemeente en kerkeraad en heette hem van harte welkom, waarna Ds Scholing van Arne- muiden een welkomstwoord sprak namens de classis. De gemeente zong haar nieu wen predikant toe Ps 119 9. Examen voorbereidend onderwijs. Geslaagd voor de Akte B (hoofdakte) P. Vreeke, Domburg. D e deviezenemokkel per autobus. De aanhouding van verschillende Nijmeegsche ingezetenen aan het douanestation te Wyler, die allen verdacht werden van Sperrmarken-smok- kelhandel, heeft nog steeds geen oplossing gebracht. In weerwil van de vele bemoei ingen van Nijmeegsohe ingezetenen door middel van Kleefsche Rechtsanwalten bij de Kleefsche justitie gedaan om tegen een tamelijk hoog losgeld de verdachten op vrije voeten te stellen, heeft tot nu toe nog slechts geringe gevolgen gehad. Slechts een viertal personen werd tegen een los geld van f 300 in vrijheid gesteld. De an deren, die niet klagen over de behandeling in de gevangenis, wachten nog steeds op hun vonnis. Hoe dat zal uitvallen is nog niet te zeggen, daar de Duitsch justitie vaak verbazingwekkende vonnissen kan vellen. De eene deviezensmokkelaar wordt vrijgesproken als hij kan aantoonen vol komen ter goeder trouw gehandeld te hebben, de ander boort vaak een vonnis tegen zich van duizenden marken boete en maanden gevangenisstraf. -Een onheil voorkomen. Zondagmiddag omstreeks half vier is op den Arnsterdamscihen straatweg door op lettendheid van den machinist van den sneltrein 3704 een groot ongeluk voorko men. Om 14 u. 57 vertrekt uit Utrecht een sneltrein naar Amsterdam. Even voor den spoorwegoverweg aan de Weesperzijde te Amsterdam zag de machinist, dat de af- sluitboomen niet gesloten waren. Uit alle macht werd geremd en ongeveer 100 M. voorbij den spoorwegoverweg kwam de trein tot stilstand. In den trein ontstond een paniek, door dat alle reizigers door elkaar rolden, ten gevolge van het snelle remmen. Een auto stond bijna tegen den trein aan stil. De overwegwachter werd door het gil len van vrouwen opmerkzaam gemankt op het naderen van den trein. Een dame met 'kinderwagen, die zich op de rails bevond, kon nog worden teruggetrokken. Een aantal auto's en fietsers werden door eenige personen tegengehouden. Een der auto's kwam tot stilstand op een halven meter van den trein. Wij vernamen nog, dat de overweg wachter een reservewachter was en dat hij verklaarde het belsein niet te hebben gehoord. Al zou dit niet zijn overgegaan, dan nog treft hem schuld, daar hij een ruim uitzicht had op den spoorweg. Het mag een wonder heeten, dat deze onacht zaamheid zoo goed is afgeloopen door het optreden van machinist en voorbij gangers. Valsche munter ij. De ge meente- en rijkspolitie te Beetsterzwaag hebben aangehouden de familie B., be staande uit man, vrouw en pleegzoon, ge domicilieerd in de gemeente Achterkarspe len, bij gelegenheid van de kermis te Beetsterzwaag, verblijvende in een woon wagen, verdacht van het in 'omloop bren gen van valsche guldens. Alle drie hebben na langdurig verhoor tenslotte voor den den burgemeester van de gemeente Op- sterland een volledige bekentenis, ook be treffende de vervaardiging van het val sche geld, afgelegd. Zij worden ter be schikking gesteld van den officier van justitie te Leeuwarden. In den woonwagen heeft men de ingrediënten ter vervaardi ging van het valsche geld en een aantal valsche guldens in beslag genomen. Een jeugdige inbreker. De Groningsche recherche heeft een 17- jarigen jongen aangebonden,- die zich in het Observatiehuis voor jongens te Am sterdam bevond, doch daaruit was ont snapt en sedert Maandag j.l. gezocht werd. Hij schijnt in het midden der vorige week naar Groningen te zijn gegaan, waar zijn ouders wonen, doch is niet naar huis gegaan maar heeft de vorige week steeds onder een dekzeil gebivakkeerd. Hij had zich te Groningen echter weten te voorzien van een stel inhrekerswerk- tuigen en heeft Zondagochtend vroeg een inbraak gepleegd in een onbewoonde schioienmakerswerkplaats. Veel van zijn gading vond hij er niet, alleen een over jas, die nog in zijn bezit was, toen hij werd aangehouden. Hij1 wordt ook ver dacht van diefstal van rijiwiel-belasting- merken. Felle brand te Zaan dam. Te Zaandam brak Maandagmiddag circa 5 uur een felle brand uit in de Pe perstraat. Een tot het gebouwen-complex van de N.V. Terwee's theehandel behoo- rend pand, dienst doende als garage is totaal vernield, terwijl een vrachtauto ver loren ging en een groote verhuiswagen brandschade opliep. Het vuur sloeg over tot het bewesten de garage gelegen, uit twee verdiepingen bestaande perceel, in gebruik bij Terwee's theehandel, waar vooral de in het bovengedeelte gevestigde Pindakaasfabriek ernstige schade be kwam. Dit bedrijfsonderdeel was juist op nieuw ingericht met de meest moderne machines. Het groote pakhuis van Terwee's thee handel liep ernstige brandschade op. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. -Door giftige gassen ge stikt. In een papierfabriek te Weimar heeft Zondag een ernstig ongeval plaats gehad. Bij het controleeren van een riool buis verloor een employé door giftige gas sen het bewustzijn. Daar op Zondag het bedrijf niet in werking was, kon het on geval niet spoedig worden opgemerkt, zoodat deze arbeider, Kirchner geheeten stikte. Bij de latere reddingspogingen is een bedrijfschef, die niet van het gevaar op de hoogte was, eveneens gestikt. Twee inwoners, die bij het redden be hulpzaam waren, zijn, ernstig ziek, terwijl bij een van hen voor het leven wordt ge vreesd. en dergelijke kwaaltjes, die het gevolg zijn van kou en vochtigheid. Neem daarvoor "AKKERTJES", die snel en zeker Uw rheumatische pij nen, Uw spierpijn of spit in den rug zullen verdrijven, maar bovendien ook de oorzaak daarvan wegnemen. Ongeëvenaard bij gevatte kon Griep, rheumatiscne pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 sl. 52 cl. Zakdoosje 20 cl.' Volgens recept van Apotheker Dumont Opening van het Padvindershoofdkwartier. D'EiN HAAG. Daar bet gebouw, waar in bet 'hoofdkwartier van de padvinders was gevestigd te klein werd, wordt Zater dag in de Alexanderstraat te Dien Haag een nieuw gebouw in gebruik genomen. Na een rede van -den hoofdverkenner, vice-admiraal Rambonnet, zal H. K. H. Prinses Juliana de opening verrichten. DEN HAAG De Nederlandsche tuin- dersbond heeft een request aan den Mi nister van Economische Zaken gezonden, waarin hij aandringt bij de afwikkeling der geblokkeerde vorderingen van bet D'uitsche sonder konto voor de vorderin gen welke zijn voortgekomen uit den ex port van nationale bodemproducten, spe ciaal tuinbouwproducten, een bevoorrech te -en bijzondere regeling te treffen. Boerderij afgebrand. D'EN BOSCH. Hedennacht brak brand uit in de kapitale boerderij- van J. v. d. H. in de Koffiestraat te Binter. In een ommezien stond het geheele ge bouw in lichter laaie. Het gezin, man, vrouw en drie kleine kinderen, moest in nachtgewaad vluch ten. Zes koeien en drie kalveren kwamen in de vlammen om; de inboedel ging ge heel verloren. De nood in de mijnindustrie. HEERLEN. D'oor den Alg. Ned. Mijn- werkersbond is een uitvoerig adres tot den Raad van Ministers gericht, waarin wordt gewezen op den noodtoestand waar in de mijnwerkers en hun gezinnen nog steeds verkeeren. Weliswaar 'zijn de huishuren in de mijnstreek verlaagd en, is door contingen- teeringamaatregelen het aantal verzuim- diensten eenigszins' verminderd, doch dit ia onvoldoende compenseering voor de 3 pet. loonsverlaging die per 1. Augustus is ingevoerd. Gewezen wordt o.a. op de tegenstelling van de behandeling ten aanzien van Duitschland; terwijl de invoer van Duit- sche kolen onbelemmerd is, is de invoer van Nederlandsche kolen in Duitschland tot 100.000 ton per maand beperkt. Verder komt men in dit adres op tegen een request van de importeurs van huis brand-kolen. waarin ten onrechte wordt beweerd, dat in Nederland onvoldoende 'huisbrandkolen aanwezig zouden zijn. Adressanten wijzer er op, dat juist de huisbrand-produceerende mijnen de pro ductie-moeilijkheden bij den afzet onder vinden en juist daar duizenden mijn werkers zijn ontslagen, en zelfs thans in de wintermaanden tengevolge van. gebrék aan afzet vijf dagen per week wordt ge werkt. Aan de gevolgen overleden. MAASTRICHT. De 25-jarige G. Cl., die bij een ruzie te Canne een steek met een vijl in den buik opliep, is in het gast huis te Maastricht overleden. Militairiseering van de spoorwegen MADRID. De Spaansc'he regeering heeft in den afgeloopen nacht de militairis&tie gelast van al het spoorwegpersoneel tus schen 20 en 38 jaar. De stakers, 'die aan dezen oproep geen gehoor geven en niet aan het militairisatiebevel voldoen, zul len beschouwd worden als deserteurs in oorlogstijd, die voor een krijgsraad terecht moeten staan. Door dezen maatregel hoopt de regeering de spoorwegstaking te bre ken. Gister was vooral in Noord-Spanje de orde nog lang niet hersteld. D'e regeerings- troepen konden in de opstandige gebie- l den slechts langzaam vooruit komen. Nabij Bilbao werd een regiment infan terie door de opstandelingen onder vuur genomen. Rijksbisschop Muller naar MQnchen. BERLIJN. In verband met de opposi tie in de Evangelische kerk in Zuid- Duitschland is Rijksbisschop Müller, ver gezeld van zijn juridische adviseur, Dr Jétger, heden naar München vertrokken. Het is niet békend of hij daar wil trachten tot overeenstemming te komen met de oppositioneele 'bisschop Meiser of dat hij krachtige maatregelen wil treffen om de kerk in Zuid-Duitschland en voor al in Würtemberg tot onderwerping te dwingen. Er hebben zich verschillende gevallen voorgedaan van molestatie en intimidatie van oppositioneel gezinde predikanten. BERLIJN. In opdracht van de geheime Staatspolitie zijn gister de voor den ver koop bestemde nummers van de Londen- sche „Times" in beslag genomen met uit zondering van de per post verzonden bla den aan abonné's. Dit is sedert Juli j.l. de vijfde maal dat dit 'blad in beslag werd genomen. PARIJS. Gisteravond is een auto, waar in vier personen waren gezeten in een bocht van den weg bij Gaindal in het langs den weg loopende kanaal gestort. De chauffeur wist zich te redden, de drie anderen verdronken. ULM. Door het ontploffen van een carbid-tarik zijn bij Tannenhausen twee arbeiders gedood en twee ernstig gewond. Nederlandsche Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Hedenmiddag hield de afd. Zeeland van bovengen oemden Bond een algemeene vergadering in de Prins van Oranje te Goes. De presidente, Mevr. Groenewege-Nele- man te St Maartensdijk, verwelkomde de leden en de afgevaardigden, alsmede Mevr. van Gruyningen, presidente van de zus- ter-vereeniging Geres. Spr. hoopt, dat de besprekingen met baar tot resultaat mo gen leiden. De presidente herdenkt nu wijlen Mevr. Huyssen-Dieleman, het bestuurslid, dat den Bond door den dood is ontvallen en die zooveel voor hem heeft gedaan. Daar ook de eerste secretaresse, Mevr. Bottenberg, nog steeds ziek is Spr. uit haar beste wensohen voor haar verder herstel - was de aideeling zonder secre taresse. Tot tijdelijk secretaresse is op 11 September benoemd Mevr. Kooyman- Krijger. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van 't Dag. Bestuur der Zeeuw- sche Landbouw-Mij, waarin wordt ge zegd, dat het in de bedoeling der Z. L. M. ligt een commissie te benoemen, die de opleiding van de vrouwen en meisjes uit de kringen der landarbeiders en kleine landbouwers zal bestudeeren. Op 16 Oct. zal voor dit doel een vergadering worden gehouden. Als afgevaardigde daarheen wordt Mevr. van Dijk-van Prooijen be noemd. De presidente leest voor een Corres pondentie met de afd. Schouwen-Duive- land, waaruit blijkt, dat de toestand daar niet naar wensch is. Geklaagd wordt o.a. over te weinig belangstelling der leden. De presidente beeft allerlei wenken ge geven. Niemand uit Schouwen is present. Besprekingen worden gevoerd over te werk stellen van Zeeuwsehe plattelands meisjes in andere provincies. Vrij alge meen is men van meening, dat de Zeeuw sehe meisjes daarvoor weinig gevoelen, ook omdat de aard der bedrijven in an dere provincies vaak zoo geheel anders is dan in Zeeland. Ook komt het voor, dat de meisjes uit gezinnen, waar gesteunde werkloozen zijn. liever niet gaan dienen, omdat dan het grootste deel van het loon wordt afge trokken van den steun. De afd. Zuid-Beveland rapporteert, dat er op dit eiland geen tekort of overvloed van dienstmeisjes bestaat. Wel is er te genzin tegen het melken waar te nemen. Mevr. Dorst meent, dat er wèl over- vloed is. Op voorstel van de presidente wordt Mevr. Quaries van Ufford, echtgenoote van den Commissaris der Koningin in Zeeland, tot eerelid der vereeniging be noemd. De penningmeesteresse brengt nu ver slag uit. Dé ontvangsten bedragen f 394.01, de uitgaven f 383,24, alzoo een batig saldo van f 10,77. De rekening wordt goedgekeurd. Dé wnd. secretaresse leest nu baar jaarverslag voor, dat getuigt van grooten bloei. De gewestelijke afdeelingen zijn nu gevormd en werken in de goede richting. Het ledental bedroeg op 1 Juli 1933 115 en op 30 Juli 1934 250. Met de vereen. Geres in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is contact gezocht. Dé contributie is ver hoog# tot f 1,25. Tal van vergaderingen en excursies zijn gebonden, terwijl aan de tentoonstelling te Kruiningen medewer king is verleend. Mevr. Kooyman'Krijger brengt ook verslag uit van de algemeene Bondsver gadering te Deventer, die zeer druk was bezocht, o.a. door acht leden uit Zeeland. In de vacature van wijlen mevr. Huys sen-Dieleman wordt tot bestuurslid geko zen mevr. de Regt-Dekker te Zaamslag. Besloten wordt het batig saldo der ex cursie te storten in een afzonderlijke ex- cursiekas der gewestelijke afdeelingen. In bespreking komt nu om aan art. 9 van de Statuten van den Ned. Bond, dat vermeldt, dat de leden van het Hoofdbe stuur drie jaar zitting hebben en eenmaal direct herkiesbaar zijn, toe te voegen dat ze ook verder nog herkiesbaar zijh, „on der verplichting van tegen-candidaten te stellen". Deze wijziging wordt door sommigen verdedigd, door weer anderen bestreden. Besloten wordt door de provinciale afd. geen voorstel in te dienon. Een geweste lijke afd. kan desgewenscht met een voor stel bij, het H. B. komen. Bij de rondvraag informeert mevr. Dorst naar de werkplannen der prov. afdeeling. De presidente antwoordt, dat het in de bedoeling ligt gewestelijke afdeelingen op Walcheren en Noord-Beveland op te rich ten. In de voorjaarsvergadering dient het prov. bestuur gewijzigd te worden. Elke gewestelijke afd. dient, daarin vertegen woordigd te zijn. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken zijn geregeld, wordt de vergadering ge sloten. GOES. A.s. Vrijdagmiddag drie uur vergadert de Gemeenteraad ter 'behande ling van de winkelsluiting op Zondag. B. en W. stellen, voor uit te spreken, dat er geen aanleiding bestaat voor ver ruiming van den 'Zondagsverkoop. VLISSINGEN. Toenemende werkloosheid. Wederom is in de afgeloopen week bet aantal ingeschreven werkloozen belangrijk gestegen en wel van 890 tot 946, van wie 100 biji de werkver schaffing werken. De directeur der gemeentebedrijven te Middelburg beeft hedenmorgen op zijn kantoor uitsluitend voor te Middelburg gevestigde aannemers aanbesteed het uit voeren van grondwerk ten dienste van de uitbreiding van de prise d'eau der Mid- delburgsche waterleiding en dit met op gaaf van prijs bij uitvoering in 20 dan wel in 15 weken. Inschrijvers waren: A. A. de Wilde f 19.230 en f 18.090; G. Joziasse Zoon f 18.817 en f 18.600; L. F. Groosman f 18.500 en f 17.500; J. J. Jansen f 18.135 en f 17.435; A. M. Kuiper f 17.900 en f 16.900; en K. J. van Loo f 15.025 en f 13.580. Het gemeentebestuur van Aagteker- ke heeft de bestrating van gedeelten van den Koekoeksweg met bijlevering van ma terialen opgedragen aan Gebr. Geldof te Serooskerke. GOES. Geboren: Johanna Garola Hu- berta, d.v. Johannes Garolus Hubertus Hollmann en Adriana Digna van der Graaff. Overleden: Fettje Attes Dijkema, 68 j. wed. van Bouke Siebenga. Goes, 9 October 1934. Goudgerst 5.756, haver 66.15; kookerwten 8.259, kroonerwten 8.50 9, Schokkers 910, bruine boonen 10.50 11, maanzaad 15 gld. Aanvoer ruim. Boter p. kilo f 1.55 met inbegrip van omzetbelasting, middenprijs per pond 77,5 ct., winkelprijs 87,5 ct.; Eieren p. 100 f4.10, middenpr. p. 25 f 1.02^, winkelpr. 5 ct. Fabrieksboter 87,5 ct., afwijkende boter 60 ct., eendeieren f4.10, poelje-eieren f 2.50. Noteering van bandelaren: boter le soort 75 ct. p. pond, met inbegrip van iomzetbelasting; eieren p. 100 f 4.10, poel je-eieren p. 100 f 2. V.P.Z. Aanvoer 4698 eieren. Prijzen f4.40 p. 100 stuks. MIDDELBURG. Veiling van 8 \Oct.f Veldsla 111, Spinazie 2—5, Postelein 4—10, Wagenaaxsboonen 710, Suiker- boonen 712, Stoksnijboonen 1420, Stamsnijboonen 6'15, Stokprincessen- boonen 1121, Stamprincessenboonen 1317, alles per Kg.; Augurken 18—39 per chip; Peën 1,5—4,5, Rapen 1>6, Kroten 23, Raapstelen 1, Prei 4>7, Selderie 0.5—3, Knolselderie 1, Peterse lie 0,5, Rabarber 1, Rammenas 13 ct., alles per bos; Ananasmeloenen 56, Sui kermeloenen 2,56,5, Netmeloenen 3,5, Spruiten 616, Koolrapen 22,5, Peën 1 3, Uien 12,5, Kroten 1,5, alles per Kg.; Chrysantben 6, D'halia 5, Gladiolen 4, alles per bos; Savoyekool 3,56, Roo- dekool 26, Boerekool 11,5, Wittekool 24,5, Bloemkool 3,518, Andijvie 12, Kropsla 0.52, Komkommers 13, alles per stuk; Tomaten 24, Blauwe Druiven Frankenthaler 2733, Bramen 11—13, Black Alicant 2427 ct., alles per Kg. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 8 Oct. 1934. Boonen: Dubb. Princessen 511. Per fect 511, Stoksnijboonen uitschot 2, al les per 100 Kg. Diversen: Blauwe Druiven Black Ali cante 2224, Frankenthaler 2225, To maten 5, Postelein lie soort 2, Spinazie 27, Boerenkool 12, Koolrapen 1.70, Wijnpeen 2.50, Uien 1.301.70, Aardap pelen 1.604, id. Drielingen 1.20, alles per 100 Kg.; Meloenen 2'8, Kropsla 0.50 1.80, Breedblad Andijvie 1.302.70, Krulandijvie 4.10, Bloemkool 58, id. ïïe soort 1.50—5, Roodekool 2.604.20, Gele Savoyekool 1.604.80, Groene id. 1.20 5.10, alles per 100 stuks; Prei 69, Kro ten 4.705.20, Rammenas 1.30—2.70, Wortelen 0.704.80, Bloemen 6, alles per 100 bos; Bloemen 4 per 100 pot; Hazen 1.60 per stuk. MÉ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3