Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. f 5, J. ran Sluija, Noordweg R 52a; 6e pr. f 5, G. M. Ludikhuize, Bree E 137; 7e pr. f 5, To den Boer. Lombardstraat C. 69. Be uitslag van de vierde bus was: lo pr. f 25, Mej. Cijvat, Penninghoek L 49; 2e pr. f 15, G. H. Engelkes, Blauwen- dijx; 3e pr. f 10, P. Rijkse, Veersche Sin- (joi S 137; 4e pr. f 10. F. W. Boes, Veer- mho Singel S 49; 5e pr. f 5, J. A. Tave- nior, Bree E 130 (verhuisd naar Molen water); 6e pr. f 5, A. van der Hage Sr, Domburg; 7e pr. f 5, G. Louwerse, Rozen straat W 228. Be uitslag van de vijfde bus was: le pr. f 25, J. Antheunisse Jr. Nadorst- weg S 251d; 2e pr. f 15, S. van Zweden, Gasthuis; 3e pr. f 10, M. Finster, Grand Hotel, Langedelft; 4e pr. f 10, G. Dekker, L. Giststraat f 200; 5e pr. f 5, G. Dekker, L. Giststraat f 200; 6e pr. f 5, L. Boon, N. Oostersche straat N 76; 7e pr. f 5, J. van Iren. Verwerijstraat N 120. Er waren ook winkeliers, die te raden hadden gegeven en daaronder behoorde de firma M. H. BoasSon Zoon. Men mocht raden hoeveel knotten wol er voor de etalage gebruikt waren. Er waren 582 knotten gebruikt. Het dichtst er bij had den geraden Mej. J. J. de Klerk, Molstr. alhier en L. Koole, St Laurens, beide 580. De prijs van f 10 zal tusschen hen wor den verdeeld. Vlissingen. Voor de afdeeling Vlissin- gen van den Chris't. Midden standsbond trad gisteravond als spreker op Da A. T. W. d e K1 u i a, Ned. Herv. pred. alhier. De voorzitter, dhr I. P. Hamming, open de de vergadering op de gebruikelijke wij ze en heette daarna de talrijk opgekome- nen welkom. In onze stad heerscht nog altijd de ver keerde gedadhte, dat de Ghr. Midden standsbeweging een kerkelijke vereeniging is. Niets is minder waar. Spr. wees er op, dat de afdeeling nu twee jaar bestaat en de eerste moeilijk heden te boven is. Het ledental neemt ge stadig toe. Toch zijn er nog te veel mid denstanders, die krachtens hun beginsel in de Ghr. Middenstandsvereeniging thuis behooren en van een neutrale vereeniging lid zijn. waar hun beginsel telkens in het gedrang komt. Spr. wees op de huidige actie voor verruiming van Zondagsver koop, waar wij als Christenen vierkant tgen zijn. Spr. stelt voor een schrijven te richten aan alle gemeenteraadsleden (ook aan B. en W. is reeds een schrijven gezonden) waarin de motieven ontvouwd zijn, waar om de afdeeling principieel tegen Zon dagsverruiming is. Ds de Kluis sprak nu over: „'De hand aan den ploeg". Wij weten allen en voelen het telkens aan den lijve, dat wij in een crisistijd leven. Wij moeten ons dit goed voor oogen stellen, want deze crisistijd is „oordeelstijd". Als met een wervelwind is de vredesgedachte van de wereld wegge vaagd. De eenige industrie, die goede di videnden maait is de wapenindustrie. De wereldnood is ontzettend. Temidden nu van dezen chaos op elk terrein werkt de middenstand, een groep van nijvere burgers, die zoozeer afhanke lijk is van den economischen toestand. Beter dan uit een of ander boek voelt de middenstand den nood der tijden, daar zij bijna doodgedrukt wordt tusschen het grootkapitaal en den kooper. Wat moet de middenstand nu doen? De hand aan den ploeg slaan. Dat is man nenwerk. En dan als positieve Christenen ook in den handel Christus volgen. Chris tus wil voor alles een mannelijk geloof, ren gespierd Christendom, vooral ook in deren crisistijd. God moet ook in het za kenleven de leiding hebben. Alleen als God het te zeggen heeft, gaat het goed. Als iedereen vroeg hoe God het wil, zou het wel beter gaan. God vraagt niet al leen een stukje, maar den heelen mensch, in zijn beroep, handel en nering. Alle ver houdingen in de maatschappij moeten doordrongen zijn van Gods Geest. De kwestie van organisatie kan Spr. hier wel buiten beschouwen. Ieder kent tegenwoordig wel de macht van het ge zamenlijk optrekken. Ook de middenstan ders hebben dit wel begrepen. Doch de vraag is maar, wie trekt op aan 't hoofd? Spr. erkent wel. dat ook de neutrale or ganisaties op materieel gebied veel goeds tot stand hebben gebracht, doch met de beginselen der Christ, middenstanders FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 48.) -o- „Lijkt het u waarschijnlijk, dat ze zal trouwen?" Waarom Ruth die vraag deed, wist ze zelf niet. „Dat zal den een of anderen dag wel gebeuren", antwoordde juffrouw Durnford vaag. „Wat het geld betreft, moet ze de meeste jongelui een begeerlijke partij toe schijnen. maar als ik een man was, zou ik nooit met Lona willen trouwen, al kreeg ik ik weet niet wat er voor op den koop toe. Ze is niet rustig genoeg naar mijn smaak en te veeleisc'hend. Tenzij haar toe komstige echtgenoot zoo'n sterke wil heeft als de kapitein, zal hij met haar overweg kunnen of hij wordt een pantoffelheld. Ik geloof, dat de kapitein de eenige man is, aan wien Lona zich wat gelegen laat lig- gen „Ze schijnt veel van hem te houden, maar ik moet eerlijk bekennen, dat ik haar ook niet altijd begrijp". „Dat verbaast me niets", antwoordde juffrouw Jem. „Ik geloof, dat ze zichzelf vaak niet begrijpt; maar je hebt me hee- wordt geen rekening gehouden. Zoo blijkt dit tegenwoordig wel uit de actie voor de Zondagsverruiming. Een verruiming, die absoluut onnoodig is. Die op Christus vertrouwen zullen rus tig voortgaan, ook in dezen crisistijd en zij zullen rechte voren trekken. Dhr P. G. Laernoes wees er op, dat de neutrale middenstandsvereeniging deze maand een groote tentoonstelling zal houden, welke ook op Zondag geopend is. Met de gevoelens van de groote groep der Christelijke bevolking wordt absoluut niet gerekend, en Spr dringt er met allen na druk op aan, dat allen, die prijs stellen op het behoud van onzen Zondag, deze tentoonstelling niet zullen bezoeken en haar geheel zullen negeeren. Na eenige discussie werd de vergade ring door Ds de Kluis met gebed gesloten. Goes. Gisteravond hield de afd. van Patrimonium onder voorzitterschap van den heer A. de Lange, haar eerste ver gadering in dit seizoen. Na opening der vergadering op de gebruikelijke wijze en nadat de voorzitter enkele mededeelingen had gedaan over den arbeid der Geweste lijke organisatie in den a.s. winter, be handelde een der leden, de heer A. Vin gerling, het onderwerp: „Heeft Patrimo nium nog reden van bestaan bij de ont wikkeling der Chr. vakbeweging in dezen tijd?" Spr. zette uiteen, hoe eerst Patri monium zoowel het principiëel als het practisch werk deed, maar hoe door aller lei oorzaken, vooral door den sterken groei der zelfstandige vakbeweging, het practische weer los van het principiëele is komen te staan, al doen verschillende afdeelingen nog wel aan practisch werk. We hebben daarin te berusten. Juist wat het principiëele betreft, heeft Patrimonium zulk een groote en mooie taak. Het gaat er om door lectuurversprei- ding en bijeenkomsten de massa te be werken. Ook het jeugdwerk moet onze aandacht hebben. Gezegd mag worden, dat er nog steeds groote invloed van Patrimonium uitgaat, vooral door zijn uitnemend geredigeerd blad. Velen, die nu leiding aan ons volk geven, hebben bijzonder veel aan Pa trimonium te danken. De vraag is: hebben we zelf geloof in de zaak en het werk van Patrimonium? Al werd de vakbeweging nog tienmaal zoo groot, daardoor zou Patrimonium nog niet overbodig worden. Op deze inleiding volgde een lang durige, geanimeerde bespreking. Nadat de heer Vingerling de vele vragen had beantwoord, ging hij voor in gebed. De afdeeling van den Ned. Ghr. Vrou wenbond houdt Vrijdagavond in „De Prins van Oranje" een openbare vergade ring, waarin Ds de Kluis van Vlissingen een zeer actueel en belangrijk onderwerp zal behandelen, n.l. „Kruis of Haken kruis". Gaarne vestigen wij op deze ver gadering, die ook voor heeren toeganke lijk is, de aandacht. lerseke. Maandag vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig met kennisgeving dhr C. Hage. De voorzitter feliciteert de Raadsleden Scheele. De Koeijer en Van Es, dat zij 15 jaren onafgebroken Raadslid zijn ge weest. B. en W. stellen voor om op het adres van dhr F. Glerum, verzoekende een vergoeding inzake geleden schade door gasontploffing, afwijzend te beschik ken, daar voor inwilliging geen enkelen rechtsgrond aanwezig is. Wel willen B en W. voorstellen de doktersrekening van f 16,45 te vergoeden. Het is evenwel nog de vraag, of Ged. Staten dit zullen goed keuren. Aangenomen. Een perceeltje grond, groot 1.56 A., naast het kanaal, zal aan het Rijk wor den verkocht voor f 15.60. (Dit is noodig voor de kanaalverbreeding.) D'e legesverordening werd uitgebreid met de bepaling, dat alle schippers het nieuwe Havenreglement aan boord moe ten hebben. D'e prijs is gesteld op slechts f 0.25. Nu komt de gemeentebegrooting aan de orde. Algemeene besprekingen worden niet gehouden. Dhr C. Hirdes stelt voor om de volon tairs ter secretarie een gratificatie van f 50 te geven, waartegen B. en W. groote bezwaren hebben. Zij meenen, dat deze volontairs gratis leeren. Het voorstjel- Hirdes wordt niet ondersteund. Voor het plantsoen enz. is f 100 uitge- lemaal van mijn apropos afgebracht. Ik had je willen verzoeken niet over je f iets- lessen te spreken, tenzij Lilian er zelf over begint. Lona is erg jaloersch, waar hei de Hiltons betreft, zooals ik je al vaker verteld heb en ze kan niet velen, dat er iemand anders even vriendschappelijk met hen omgaat als zij, maar Lilian weet goed met haar om te springen, dat moet ik zeggen". „Zijn ze dan zulke dikke vriendinnen, juffrouw Durnford?" „Kind, 'hoe moet ik dat weten. Ik denk, dat Lona veel van Lilian houdt. Waarom ben je toch altijd zoo stijf en afgemeten tegen me. Het is juffrouw Durnford voor en juffrouw Durnford na, of ik een oude vrouw van minstens vijftig was. Waarom noem je me niet juffrouw Jem, zooals al mijn vriendinnen doen?" „Maar in mijn verhouding tot u zou dat toch een vrijpostigheid zijn?" ant woordde Ruth, een kleur krijgend. „Maar wat doet dat er nu toe!" riep juffrouw Durnford ongeduldig uit. „Ik dacht, dat we zulke goede vriendinnen be gonnen te worden. Juffrouw Jem klinkt veel huiselijker en gezelliger". Juffrouw Jems stem was wat droevig. „Als u het werkelijk niet brutaal vindt", begon Ruth wat verlegen, maar Jem viel haar in de rede. „Nu ben je een lief meisje", riep ze uit trokken. Dhr J. C, Cornelisse stelt voor dezen post met f 50 te verminderen. De voorzitter gelooft, dat f 100 voor drie plantsoentjes niet te veel is. In deze post (f 110 minder dan verleden jaar) zitten vooral veel werkloonen. Voorstel-Corne- lisse verworpen met 91 stem. Bij een post: onderhoud wagens enz., a f 750, vraagt dhr Daane, of dit is voor het onderhoud van de nieuwe, onverslijt- bare olifantswagens die de gemeente aan gekocht heeft (reusachtige vuilniskarren die de gemeente tweedehands heeft aan gekocht, maar die oneindig zwaar zijn!). Dhr Daane worden zulke inlichtingen ver strekt, dat hij tevreden is. Bij een post van f 200 voor een nieuwe gong m school H merkt dhr Cornelisse op, dat deze post wel geschrapt kan wor den. Wat dhr Bom ondersteunt. Schrap ping aangenomen met 64 stemmen. Dhr Cornelisse informeert of de gas kachels niet te duur zijn. Z. i. wel. De voorzitter gelooft ook dat gaskachels duur zijn. Er zeil nog eens nauwkeurig worden nagegaan. De post bewaarschoolonderwijssubsidie is ook, evenals andere subsidies met 10 pet. verlaagd en van f 3300 op f 2970 ge bracht. Dhr C. Hirdes is daar tegen, even als andere leden, maar het is ijzeren noodzaak zegt de voorzitter. Dhr Bom stelt voor om f 100 meer te geven. Dhr De Jager wil f 330 meer geven. Voorstel B. en W. wordt verworpen met 73 st Daarna wordt zonder stemming een voor- stel-Bom om f 200 meer te geven dan B. en W. voorstelden aangenomen. Ook met de bezuiniging op den post secretaris commissie tot wering van schoolverzuim wordt geen genoegen ge nomen. Bij den post: subsidie Burg. Armbe stuur a f 4000, vraagt dhr Hirdes of het niet wenschelijk was dat voornoemd arm bestuur eens wat grond verkocht. Dit zal t. z. t. besproken worden met hoogere col leges. Nu is er niets meer aan te doen, daar de Raad de vorige vergadering deze post heeft goedgekeurd. Bij den post: gratificatie gemeente-op zichter a f 500 ontstaat een discussie tusschen den voorzitter en dhr Cornelisse over het noodzakelijke ervan. Dit bedrag zal niet worden uitbetaald zonder toe stemming van den Raad. De soe.-dem. Scheele en Kooman willen geacht worden te hebben gestemd tegen de subsidie burgerwacht. De post onvoorzien op de begrooting bedraagt slechts f 1163, wat door velen te weinig wordt geacht. D'e begrooting 1935 is in ontvangst en uitgaaf gebracht op f 135.108,72, feitelijk met een tekort van f 9000, maar het ba tig slot van 1931 van f 26000 wordt ge bruikt voor deze begrooting. f 12.000 wordt direct afgelost aan de P. Z. E. M. voor aanleg van een ondergrondsch net. Door de veranderde financieele regelin gen inzake de Personeele belasting door het Rijk lijdt de gemeente een schade van f 7280, waardoor een extra verhooging van 30 opcenten op de Personeele belas ting voor de gemeente onmisbaar wordt. D'e geheele begrooting is f 30.000 minder dan vorig jaar. De opcenten op de ge meentefondsbelasting worden met 10 ver hoogd en komen nu op 55. Op de vermo gensbelasting komen ook nog 20 opcen ten. Hier worden dus 80 opcenten gehe ven. Door de slechte toestanden in de oester- en mosselbranche gaan volgens de schatting van den inspecteur der be lastingen de inkomsten ieder jaar met 20 pet. achteruit en 'zullen op een vierde van 1930 komen. Dus geen gunstig voor uitzicht. Nóg zwaardere belastingdruk kan een volgend jaar niet uitgesloten worden geacht. Bij de rondvraag klaagt dhr Cornelisse over het late zenden der convocatiebiljet ten. Hij vraagt aan B. en W. met voor stellen te komen inzake een vermakelijk heidsbelasting. Voor het eerste zal ge zorgd worden. Wat het tweede punt aan gaat, de voorzitter vreest, dat binnenkort voorstellen inzake meer kleine belastin gen zullen komen. Z. i. zal vermakelijk heidsbelasting zooveel aan administratie enz. kosten, dat de baten weinig zullen zijn. Op vragen van dhr Bom merkt de voor zitter op, dat de werkloozen den Dank dag zullen worden uitbetaald. De nieuwe spelling (zonder sympathie van B. en W.) zal 1 April a..s. worden ingevoerd. De „Ik heb je toch ook al een paar keer bij je voornaam genoemd. Nu wordt het eerst recht gezellig. Ofschoon je hier nog geen veertien dagen bent, heb ik een gevoel, of ik je al jaren ken, is dat niet grappig? Ik wed, dat ik binnenkort even veel van je zal houden als van Lilian" en juffrouw Jem gaf haar een harelijken kus. „Ik moet wel van haar houden, of ik wil of niet", dacht Ruth, toen ze alleen was in haar weelderige kamer. „Zoo klein als ze is, heeft ze een groot warm hart. Ze heeft fouten, natuurlijk, wie heeft ze niet? Ze is nogal behaagziek en eigen zinnig, maar er zijn erger dingen dan dat. En als iemand oprecht er naar streeft, een goed Christen te zijn, dan moet men hem datgene, waarin hij niet slaagt, niet al te veel aanrekenen. Ik weet zeker, 'dat ik zal eindigen haar van ganscher harte lief te hebben". En Ruth glimlachte toen ze zich haar ontsteltenis herinnerde bij het zien van het kleine, plompe menschje met het slordige roode kapsel, dat de trap af kwam zetten om haar te verwelkomen. „Ja, je moet een mensch nooit naar zijn uiterlijk beoordeelen", dacht ze. Toen her innerde ze zich, wat Lona gezegd had van schoolboekjeswijsheid. Dit leidde haar ge dachten naar een ander onderwerp en ze begon zich af te vragen, hoe het toch kwam, dat dit meisje haar zoowel aan trok als afstootte. „Ik vind haar aardig gascommissie zal de verlaging van den gasprijs overwegen. Daarna gaat de Raad over in geheime zitting. Er schijnen onder de in het wild levende boschfazanten alhier eenige witte (Albino's) voor te komen. De jager J. Sinke, die in het jachtveld zoo een ver rassing op deed en er één schoot, kan zeker van een zeldzaamheid spreken. Postduivenvereniging „De Noord ster". Concours van alle duivenliefheb- bers, 6 Oct 1934, Eindhoven, 95 K.M. Los 12 uur. 1—7—8—16 C. Pekaar; 2—3—5—6—11 W. de Leeuw; 4 A. Vermast; 910 P. de Koeijer; 12—14 L. Schipper; 1315 Johs Bom. le duif 2.08.35. Laatste 2.43.44. Wolphaartsdijk. Geen subsidie voor een Herv. bewaar- sc<hool. Maandag vergaderde de raad. Onder ingekomen stukken deelde de voorz. mede, dat met ingang van 1 Oct. de nieu we spelling op de openbare scholen alhier is ingevoerd. De gemeenterekening 1933 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 71242, uitgaaf f 64.045, batig slot f 7199. De rekening van het Burg. Arm bestuur werd goedgekeurd in ontv. op f 6829, uitg. op f 4788, batig saldo f 2041. De gemeentebegrooting 1935 werd aan geboden. Eveneens de begrooting van het B. A. Op een verzoek van J. Eggebeen om de Dorpsstraat te verbieden als parkeerter rein werd afwijzend beschikt. Op voorstel van J. Snoodijk werd be sloten B. en W. op te dragen door ver laging van het trottoir ter hoogte van de openbare school een gelegenheid te schep pen waar de 'verschillende vervoermid- delij elkander kunnen passeeren. De uitkeering volgens art. 101 L.O.-wet 1920 over 1932 werd vastgesteld voor wat betreft de bijzondere school aan den Pape- weg op f 833.85, idem school aan den Achterweg op f 330.16. Volgens ingewonnen advies bestaan er geen termen tot openstelling van winkels op Zondagen. Een gedeelte van de begraafplaats te Oud-Sahbinge werd gegund aan G. Meeuwse voor de som van f 150.50. Als klokluider werd benoemd D. van Wel. Hierbij deelde de burgemeester mede, dat hem van verschillende zijden de wensch was te kennen gegeven de klok om 12 uur inplaats van om 8 uur te doen luiden. Ook wethouder Goetheer had een derge lijk verzoek ontvangen. Dhr v. Oeveren merkte op, dat de pas benoemde klokluider is benoemd voor het luiden om 8 uur en wilde dit zoo laten, wat na stemming wordt besloten. Op voorstel van B. en W. werd na eeni ge discussie toegestaan om motorrijtuigen des avonds hij stilstaan niet te verlichten, mits deze zijd geplaatst binnen 10 M. afstand van een brandende straatlan taarn. Op een verzoek van een aantal bewo ners van Oub-Sabbinge om subsidie voor een kweekeling aan de openb. school te Oud-Sahbinge werd afwijzend beschikt. Eveneens op een verzoek van J. Meul- blok om vergoeding voor zijn dochter die de vakschool te Goes bezoekt. Thans kwam aan de orde een verzoek van het bestuur van de Herv. Bewaar school om subsidie. Het bleek, dat 50 leer lingen waren opgegeven. Uit de exploi tatierekening bleek dat genoemd bestuur het zich aldus had voorgesteld, dat de kosten per leerling zouden bedragen f 24 per jaar, dat aan leergeld f 8 en aan contributie f 8 zou binnenkomen en vroeg zij derhalve nog een subsidie van f 8 per kind aan de gemeente. Het meerderheids- voorstel van B. en W. was een afwijzende beschikking. De minderheid was voor de gevraagde subsidie. Weth. Goetheer achtte het een groot be lang dat er een bewaarschool komt, doch het speet hem dat de gevraagde samen werking tusschen Hervormden en Gere formeerden niet is verkregen kunnen worden. Ook uit financieel oogpunt zal spreker zijn stem niet aan de subsidie ge ven. De voorz. merkte op, dat hij dezen mor gen bericht had ontvangen dat de ge meente voor zware offers zal komen te staan, over welke pas in een volgende vergadering kan worden gesproken. ze boeit me", dacht ze verder, „maar ik geloof niet. dat ik ooit van haar zal houden. Ze is, geloof ik, geen koel meisje, maar toch schijnt haar nabijheid je te verkillen en haar stemmingen schijnen elk oogenblik te wisselen". Juist begon ze in te dommelen, toen plotseling een herin nering haar weer klaar wakker maakte. „Wat zou juffrouw Jem bedoelen met haar waarschuwing tegen Lona niet over mijn fietslessen te spreken? Wat heeft Lona Pater met mijn privé aangelegen heden te maken? Ik ben benieuwd of Lili an het me uit zal kunnen leggen". Maar ofschoon ze de vraag van alle kanten be schouwde, kon ze er geen aannemelijk ant woord op vinden. Den volgenden morgen, toen ze na het ontbijt nog even zaten te babbelen, zei Ruth, dat ze van plan was, weer een lan ge wandeling te gaan maken „als u tenminste niet iets anders voor me te doen hebt", voegde ze er haastig aan toe, zich plotseling herinnerend, dat ze niet vrij in haar doen en laten was. „Neen, dank je", antwoordde juffrouw Durnford. „Andries gaat naar de stad en kan 'de boodschappen meebrengen, die ik noodig heb. Ik zou zelf wel lust hebben in een wandelingetje, maar ik heb nog het een en ander te doen en voor ik klaar ben, zal het wel koffietijd zijn. Van mid dag; zullen we samen wat gaan rijden en Dhr Lindenbergh zeide, dat het prae- advies van B. en W. juist was gezien wat betreft den financieelen kant. Spr. is echter van meening dat er behoefte be staat aan een bewaarschool, maar dan op neutralen grondslag. Dhr Snoodijk sluit zich aan bij B. en W.; dhr Van Wel is van andere meening en ziet met dhr Lindenberg de behoefte aan een bewaarschool in. Dhr van Oeveren kan de verschillende motieven van B. en W. niet deelen. Reeds lang is de behoefte aan een bewaarschool gevoeld. In naburige gemeenten worden de bewaarscholen flink gesteund. Het be stuur vraagt thans f 8 per leerling. Voor één leerling die de H. B. S. bezoekt wordt f 80 betaald en voor nijverheidsonderwijs moeten wij f 900 betalen. Dit is in de meeste gevallen voor beter gesitueerden. De voorzitter zegt groot verschil te zien in bestaande of nog te stichten bewaar scholen. Weth. Goetheer zegt, dat het geld dat uitgegeven moet worden voor H. B. S. en Nijverheidsonderwijs ook hem een doorn in het oog is. Dhr Snoodijk zegt, dat door hem 9 jaar terug is getracht bewaarschoolonderwijs te verkrijgen. Een en ander kon best zon der subsidie als de gevraagde samenwer king was verkregen. Dhr Van Oeveren vraagt den heer Lin denbergh of hij denkt dat in de verre of naaste toekomst kans bestaat op een neu trale bewaarschool? Immers neen. Thans is er kans voor een bewaarschool. Laten wij deze kansen niet opnieuw verijdelen. De heeren Snoodijk en Goetheer zeiden de wijze waarop de samenwerking is mis lukt sterk af te keuren. Hierop ontspon zich een scherp debat tusschen de heeren Van Oeveren en Snoodijk, waarbij dhr van Oeveren zeide, dat het een slechte dag was voor de bewaarschool, maar ook voor de samenwerking, daar deze vanaf heden niet meer mogelijk zou zijn. De voorzitter en weth. Goetheer be treurden deze uitlatingen en hopen dat zij niet zoo erg zijn bedoeld. Thans werd tot stemming overgegaan. Vóór het afwijzend voorstel van de meer derheid van B. en W. stemden de heeren Lindenbergh, Snoodijk, Goetheer en Overbeeke, tegen v. Oeveren, v. Wel en Valkier. De subsidie is dus geweigerd. Thans kwam in behandeling een adres van den Ned. Chr. Landarbeidersbond in zake het uitbetaalde loon aan te werk ge stelde werkloozen bij' het delfwerk in de vijver bij1 het gemeentehuis. Aan loon was betaald f 1.65 plus 10 cent laarzengeld per dag. Hierover ontstond een uitge breide discussie tusschen B. en W. en de heeren v. Oeveren, Snoodijk en Linden bergh, welke de manier van handelen van B. en W. sterk afkeurden, daar voor dit delfwerk geen crediet was verleend en een en ander geheel zonder medeweten van den raad en de commissie voor werkver schaffing was aangevangen. Na een ern stige waarschuwing aan B. en W. dit voortaan na te laten, werd voor dit delf werk een crediet verleend van ten hoog ste f 1.75 met inbegrip van laarzengeld en een werkdag van 8,5 uur. Hierna sluiting. Krabbendijke. Alhier is een collectief arbeidscontract tusschen werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf tot stand gekomen. Het loon bedraagt voor een volwassen arbeider f 2 per dag en bij den graanoogst 25 cent per uur. Ellewoutsdijk. Voor de betrekking van ontvanger-griffier van het waterschap El lewoutsdijk hebben zich zes sollicitanten aangemeld. Katter.dijke. De bazar ten behoeve van de aangelegde dooventelefoon in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft ruim f 420 op gebracht. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Sept.: Ingekomen: A. Meeuwse en echtgenoote, van Oudelande naar Kapelle A 196; Adr. Bal en gezin van Borssele naar Biezelinge E 18; J. P. van Steen bergen en echtgenoote naar Biezelinge D 116 van 's Gravenhage. Vertrokken: J. G. Staal van Biezelinge naar Rotterdam, Clementstr. 29 a; Ma. Haldrich van Kapelle naar 's Gravenhage, Berkstr. 11; L. Francke van Biezelinge naar Schore D 11; A. Pauwe van Bieze linge naar Wassenaar, van Zuiji van Nij- enveldstr. 27; A. Goedegebure en gezin den Generaal meenemen. Hij wordt oud, de arme stakker. Wacht nog eens even, voegde ze er aan toe, toen Ruth de kamer wilde verlaten. Juffrouw Compton zeide, dat onze eieren weer opraken. Als je uit gewandeld ben, neem dan de terugweg door de Bindhurstlaan en haal wat eie ren bij Betty. Zij zal je wel een mandje willen leenen". „Heel goed", antwoordde Ruth, „ik zal Tommy en Baby maar meenemen. Hoe vervelend, dat de eieren altijd op schijnen te zijn!" zei ze in zichzelf, toen ze de trap opging, „als ik gedurfd had, zou ik ge vraagd hebben of één van de dienstboden niet gaan kon. Ik hoop, dat Betty's huur der niet thuis is". Maar Ruths hoop zou niet in vervulling gaan, want toen ze het hek van Betty's huisje opendeed, zag ze Billy in den klei nen voortuin met zijn nieuwen wagen spelen. Mijnheer Desmond stond voor de deur naar hem te kijken, terwijl hij uit een lange, meerschuimen pijp rookte. Hij legde zijn rookapparaat haastig terzijde, toen hij Ruth zag. Billy liet de teugels vallen en holde op haar toe. „Waar is de dame. die Billy de wagen gaf?" vroeg hij. „Billy wil haar zien". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2