Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Zoeklichtjes. Marktberichten. met 556 p.; 2e pr. aan A. van der Mijle 6 Zoon, Dam F 8 en 9 met 362 p.; 3e pr. aan fa. J. B. (Diesch, Lange Burg C 110 met 260 p. Hierop volgen A. Huijsman, Kavi, Langeviele K 202 met 230 en C. I1'. Diesch, MarktL 12 met 224 punten. Groep 2, meubelen, kantoor- en wo ninginrichting le pr. aan de Erven wed. J. Gabriëlse, Lange Noordstraat L 187 met 422 punten; 2e pr. aan fa. L. Ga briëlse, Langeviele K 388389 met 366 p.; opvolgende was Job. A. Julianus met 140 p. Groep 3, manufacturen, kleeding en modes le pr. aan de fa. M. H. Boasson en Zonen, Markt G 67 met 683 punten; 2e pr. aan fa. J. F. Wolsky, Langedelft L 18, met 515 punten en de derde aan J. Hooftman Jr. Vlasmarkt K 152 met 184 p. Groep 4, 'huishoudelijke en Luxe arti kelen le pr. aan Electro Technisch Bur. Wdiders, Langedelft H 18, met 825 p.; de tweede aan fa. Schulte en Thieme, Langedelft A 9394, met 792 p.; 3e pr. aan fa. C. J. M. Hackenberg, Lange Burg B 3; 4e pr. aan fa. J. Konrad en Zoon, Domburgsch Schuitvlot Q 204 met 300 p. Hierop volgde G. Budde, Vlasmarkt K 146 met 284 p. Groep 5, Boek- en Kunsthandel (één prijs): Fa. F. B. den Boer, Langedelft I 15, met 301 punten. Groep 6, slager (één prijs): Deze kwam met 165 p. aan Aug. Weemaes, L. Noord- straat, de volgende waren L. Leijdesdorff, fa. 'S. van Os, Markt C 10 met 97 en G. J. 'Rijke, Langeviele K 215 met 96 p. Nu moest nog bepaald worden wie van de inzenders recht 'hadden op een prijs, omdat zij het dichtsthij het werkelijke re sultaat waren geweest met hun stem biljet. Het resultaat was, dat de prijs van f 25 toegekend kon worden aan mevr. Muller, Dogardstraat D 51; die van f 15 aan K. F. H. Acda, Seisweg R 116 a; die van f 10 aan P. M. Goeman, Bastion N 66; de 5 prijzen van f 5 aan mej. J. A. Gil lissen, St. Jansgang I 93, J. Buijs, Laza- rijstradt 0 83; I. Mes, Langedelft A 96; mevr. A. Verhage-Schout, Markt K 1; M. J. de Vleeschhouwer, Bastion N 66; de 10 prijzen van f 3 aan C. Manni, 'Oude Vlis- singscheweg V 27; A. Reekers, Gortstraat K 25; Truusje de Jonge, Bagijnhof E 172; J. Dronkers Jr, Molenwater M 274b; E. Vader, Lange Geere K 317; J. G. de Baat Doelman,Noordpoortstraat M 3; M. L. "Wo'hler, lange Noordstraat G 20H. Julianus, Lange Noordstraat C 41; P. Snoek, Zusterstraat I 223 en Jenny van Zweden, Emmastraat W 41. De uitslag van den slagzin-prijsvraag wordt eerst Volgende wee'k bekend. De trekking van de namen van hen, die met inlevering van de prijsbonnen geluk kig zijn geweest, is bepaald op Maandag а.s. des avonds te kwart over 8 in de sociëteit St. Joris op de Balans, zulks ten overstaan van notaris Struve. Deze trekking zal in het openbaar plaats heb ben. Heden wacht de slot-feestelijkheid, na melijk de vierde muzikale wandeling, dit maal van het muziekgezelschap „Oefe ning na den Arbeid", directeur den heer J. G. F. van Kamer en den Padvinders band. Ook ditmaal vertrekt men te half tien van de Markt om te trekken langs de volgende routeVlasmarkt, Kromme Weele, Seisstraat, Klein Vlaanderen, Volderijlaagte, Heerengracht (links), Wa tertoren, Zuidsingel, Bree, Wagenaar- straat, Balans, 'Groenmarkt, Kapoen straat, Wal, Koorkerk'hof, Reigerstraat, Lange Delft, Markt. Vllssingen. Zondagsopenstel ling van winkels. B. en W. hebben een enquête gehouden onder de betrokken branches over al of niet wen- schelij'kheid van verruiming van de ver koopgelegenheid voor winkels op Zondag. Het resultaat was, dat van 41 winkeliers in brood-, banket-, suikerwerk en choco lade er 18 waren vóór verruiming, 13 te gen, 10 zonden geen antwoord in; van de 24 winkeliers in fruit verklaarden zich 7 vóór, 5 tegen en 12 antwoordden niet; van de 25 winkeliers in tabaksartikelen waren 16 vóór, 3 tegen en 6 antwoordden niet; van de 8 winkeliers in visch waren de cijfers ook 3, 2 en 3. Waar de minister wil, dat een betee- kenende meerderheid van winkeliers in een branche voor verruiming is, stellen B. en W. voor, althans de meerderheid, een verklaring af te leggen, dat voor de winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk, choco lade en voor die, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn, verruiming van den ver- kooptijd op Zondag, gewenscht is. Eerst genoemde winkels zullen dan gedurende de laatstgenoemde gedurende 4 uur geopend mogen zijn. B. en W. stellen den Raad voor, dat op verlichte deelen van de openbare straat onverlichte auto's mogen stilstaan, doch niet tusschen middernacht en een half uur voor zonsopgang. Meer schoolgeld. Op aan drang van Ged. Staten hebben B. en W. een onderzoek ingesteld naar de school- reldheffing in andere gemeenten, die met Vlissingen te vergelijken zijn. Daarbij is gebleken, dat het tarief te Vlissingen aan den lagen kant kan worden genoemd. Het is echter te betreuren, dat in deze tijden tot verhooging zal moeten worden overge gaan, vooral in Vlissingen. waar de ver schillende belastingen reeds zwaar op de bevolking drukken. Toch zien B. en W. zich door de omstandigheden voor het feit geplaatst een verhoogd tarief van het schoolgeld ter vaststelling te moeten voor leggen, doch zij stellen voor daarbij te bepalen, d&t het afhangt van het aantal kinderen, dat in een gezin aanwezig is. Volgens de nieuwe regeling zal de op brengst ongeveer f 19.500 bedragen tegen f 14.450 opbrengst in het schooljaar 1933 —il934. B. en W. stellen den Raad voor aan bepaalde categorieën van werkloozen, o.a. de z.g. „dubbel-uitgetrokkenen", de niet- rechthobbenden en de ongeorganiseerden, die ingevolge de steunregeling voor werk loozen uitkeering ontvangen, als hun ge zinnen geheel of bijna geheel op dezen steun zijn aangewezen, een tegemoetko ming te verstrekken van f 0.08 per week per gezinslid van 16 jaar of ouder, die lid zijn van het ziekenfonds „Walcheren". Ook personen, die niet in deze crisisrege ling zijn opgenomen, kunnen voor deze bijdrage in aanmerking komen. Vermoe delijk zullen 258 gezinnen met ongeveer 550 gezinsleden van 16 jaar en ouder in aanmerking komen, wat de gemeente per jaar rond f 2300 zal kosten. Gemeenterekening. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan de rekening over 1933, sluitende wat den gewonen dienst aangaat in ontvang met f 2.000.462.22, in uitg. met f 1.905.761.26, alzoo een goed slot van f 94.700.96. De ka- pitaaldienst met f 141.010.57 aan ontv. en f 339.655.25 in uitg., alzoo een nadeelig slot van f 198.644.68. Tevens bieden zij aan de rekening van het havenbedrijf met een goed slot van f 58.713; die van de groenten- en fruitvei ling met een tekort van f 1351; die van het badbedrijf met een eindbedrag van f 14.683.98 en een batig saldo van het ver- nieuwings- en reservefonds van f 2022.30; die van het grondbedrijf met een reserve fonds van f 70.678 en een batig saldo van f 18.016; die van het woningbedrijf met een eindcijfer van f 19.855, en uitkeering aan de gemeente van f 1077die van het waterleidingbedrijf met een goed slot van f 44.438; die van den Vee- en Vleeschkeu- ringsdienst met een goed slot van f 5450, dat aan de betrokken gemeenten is uitge keerd; die van den reinigingsdienst met een door de gemeente gedekt tekort van f 64.792; die van het Fonds voor den aan leg en verbetering van straten en wegen over '33, met een batig saldo van f 46.265 en die van het burgerweeshuis met een goed slot van f403. Een nieuw hotel. B. en W. stellen den raad voor aan de N. V. Wan- delhoofd Vlissingen i.o., optie te verleenen over ongeveer 5000 M2 grond aan den Boulevard Bankert tusschen het café 1' Esperance en de Spuihaven van den Polder Walcheren, om bij het slagen van de door haar ter zake thans nog gevoerd wordende onderhandelingen een hotel te bauwen, en zulks voor f 10 per M2. Borssele. Vrijdagmiddag werd gemeen teraadsvergadering gehouden. De voor zitter deelt mede, dat in de commissie van toezicht op het houden van een tuin- bouwcursus zijn 'benoemd de heeren Rut gers, Dekker en M. Krijger Johzn. De rekening waterleiding 'houdt in aan ink. f4391.53, uitg. f5313.96, nadeelig saldo f 922.43. Op voorstel van dhr Overbeeke wordt subsidie vreemdelingenverkeer, zijnde f 5, geschrapt, evenzoo f 30 presentiegeld voor de commissie tot wering van schoolver zuim. D'hr .Almekinders stelt voor een post te plaatsen op de begrooting voor herhalingsonderwijs. Na uitvoerige be spreking werd besloten het lesgeld op f 1 per uur te brengen en de cursus te doen houden. Met algem. stemmen werd be sloten de personeele belasting met 15 op centen te verhoogen. Dhr Bruinooge stel de voor met 25 opcenten te verhoogen. Dit voorstel werd verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Voor stemden Bruinooge, Dek ker en Almekinders. Tegen De Regt, Rot tier, Overbeeke en Nijsten. Dhr Overbeeke stelt voor de 'handwer ken te laten vervallen. Bij stemming voor Overbeeke, De Regt en Nijsten, tegen Al mekinders, Dekker, Bruinooge en Rottier. Alzoo is het voorstel verworpen. Kortgene. Vrijdagavond voer de motor- sleepboot „Atja", schipper P. Jescoot, af komstig uit Rotterdam, in de havengeul alhier. De „Atja" moest in de haven ko men om een kast met suikerbieten weg te sleepen. De „Atja" geraakte uit het vaarwater, doordat ze te veel uitweek. Ook de wind zal hier wel eenige schuld hebben. Plotseling sloeg de schroef van de „Atja" tegen de kanten van de haven geul. De schroef werd' finaal afgeslagen. De „Atja" voer nog drie eikenhouten bakenstokken af, en wist toen met veel moeite in de haven te komen. Geersdijk. Het drogen van garnalen en bewerken daarvan in de vroegere mee- krapsc'huur alhier, is dezer dagen voor goed stopgezet. Door deze stopzetting zijn vele menschen gedupeerd. (Schippers, die de z.g. puf aanvoerden, drogers, kantoor personeel, enz.) Op Geersdijk en ver in den omtrek is men echter van de soms ondragelijke stank af. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jutrijp, P. G. Verweijs te Cothen. Te Bolsward, E. Emm en te Noordhorn (Gr.). Te Bodegraven, Jac. Vermaas te Hoogeveen. Zondag 7 October. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Homburg, av. da Steinz (Voorber. H.Av. en H. Doop). Kattendijke vm. ds Steenbergen van Bie- zelinge, nm. ds v. d. Hell (H. Doop). Hansweert 9.30 en 6.30 u. dr v. Selms (H.Av.) Koudekerke 9.30 u. ds Vossers (Voorber. H.Av.), 2 u. ds v. Kooten (H. Doop), 't Zand 10 u. ds v. Kooten (H.Av.), 2 u. ds Hartjes. Jonge man op slag gedood. Vrijdagavond heeft op den Bosschen weg onder de gemeente Berkel-Enschot een doodelijk verkeersongeval plaats gehad. Een naar schatting 18-jarige jonge man, die, een stortkarretje voortduwende, in de richting Tilburg liep, werd door een hem achterop rijdende luxe auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De jongeman moet op slag dood zijn geweest. Twee tuindersschuren af gebrand. Vrijdagmiddag zijn te Pijnacker twee tuindersschuren en drie strooschelven, toebehoorende aan de war- moeziers v. Meurs en Roodenburg, tot den grond afgebrand. Een hoeveelheid van 78000 Kg. stroo ging verloren bene vens een groot aantal rietmatten en ge reedschappen. Moordaanslag te Zwolle. Vrijdagavond is te Zwolle een moord aanslag gepleegd op den dansleeraar Mey er Nord. Deze beeft een dansinstituut, waar hij gisteravond les gaf. Eenige opge schoten jongelui wierpen met steenen te gen de deur en ramen om den heer Nord naar buiten te lokken. Toen deze de deur opende en zich op straat vertoonde om de baldadigen te verjagen, werd hij door eenige jongens van 1518 jaar aange vallen. Een van hen, vermoedelijk een zekere G., heeft den heer Nord met een dolkmes in de linkerborst gestoken. De steek bleek ernstig, doch niet direct doodelijk te zijn. In den loop van den avond heeft de re cherche vijf jongelui aangehouden. Kindje in de modder gestikt. Vrijdagmiddag is een 3Vï-jarig kind te Enschedé spelende voorover in het putje achter de woning gevallen. Na dat direct toegeschoten hulp na veel moeite het kind uit zijn hachelijke positie had weten te bevrijden bleek het reeds in de modder te zijn gestikt. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Heel Belgisch dorp on dergraven. De exploitatie van de steenkolenmijn „Grand Conty" te Gosse- lies is moeten stopgezet worden, omdat bijna alle huizen van deze gemeente door de ondergrondsche werkzaamheden op in storten staan. De schade op deze wijze aan niet minder dan zestienhonderd wo ningen veroorzaakt, bedraagt 520 millioen francs. Deviezensmokkel uit Duitse 'hlan d.De Duitsche douane-in spectie te Bodenbach werd er dezer dagen 'opmerkzaam op gemaakt, dat in een wa gen 3e kl. van den D-trein Berlijn-Praag, een deviezensmokkelarij was beraamd. Toen de Prager sneltrein, uit de rich ting Berlijn komend, het grensstation bin nenliep, werd de verdachte wagen, nadat de reizigers in een anderen wagon waren overgestapt, uit den trein genomen en op een ander baanvak gerangeerd, terwijl denzelfden nacht nog een nauwkeurig onderzoek plaats vond. Het resultaat was verrassend. Achter den wand, waar zich de noodrem be vindt en achter een wand in het closet wa ren bankbiljetten ten bedrage van f 100.000 rijksmark verborgen. Een man op leeftijd die op verdachte wijze naar den afge- haakten wagon informeerde, werd gear resteerd. Deze persoon, een employé van een bankkantoor, bekende het geld gedu rende de reis te 'hebben verborgen. Hij had de wanden onder de reis losgemaakt, het geld er achter gestoken en daarna de wanden weer dichtgeschroefd. Het was zijn bedoeling geweest, het geld na het passeeren van de grens weer bij zich te steken. Voor zijn leven verminkt. Te Wehl is gisteren een 9-jarig jongetje met zijn rechterarm in een dorschmachine gekomen. De knaap is naar Arnhem over gebracht, waar de arm tot boven den elleboog is geamputeerd. Nasleep van de relletjes. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de twee jonge imannen, een schillen-op- baler en een los-werkman, wegens open lijke geweldpleging ieder tot vier maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. IHet tweetal had tijdens de relletjes in Juli op Oostenburg electrische lantaarns stukgegooid en de straten opgebroken om barricaden op te werpen. Zijn meisje neergescho ten. De Amsterdiamsche rechtbank heeft een 23-jarige tuinman, woonachtig te Huizen, wegens doodslag veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar. De Officier van Justitie had tien jaar ge vangenisstraf geëischt. De jongeman 'had op 24 Januari, toen hij op bezoek was bij zijn meisje in de Bonairestraat te Amsterdam vier revol verschoten op haar gelost. Het meisje was 'onmiddellijk dood. De dader sloeg de hand aan zdchizelve; hij werd ernstig ge wond, doch herstelde. Koudekerke. Gisteren werd alhieT op verzoek van den heser P. Aarnoutse Jzn. Jr. door Notaris Mr P. Loeff publiek ge veild. Perc. 1 buis met schuur, bijgebouwen en erf, groot 139 roeden. Kooper dhr P. Koppejan, Biggekerke, voor f 3900. Perc. 2, 294Vï roede Weiland voor f 826. Kooper J. Roe se Lzn. alhier. Perc. 3, 4 en 5, 4 Gem. 85V2 roede Bouwland voor f 3187. Kooper G. van de Putte, Vlissingen. Perc. 6, 1 Gem. 135Vz roede bouwland. Kooper Jacs. Aarnoutse Jzn., Vlissingen, voor f 1098. Perc. 7, 1 Gem. 92 roede bouwland. Kooper Roelse, Westkapele, voor f 1010. Perc. 8, 1 Gem. 89 roede bouwland. Kooper W. Duivekot, Vrouwepolder, voor f1021. 'Groot 9 Gem. 235V2 roede. Gezamen lijke opbrengst f 11.042. Van 27 September4 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. P. Ma rijs, 25 j. en L. Lodder, 23 j. A. Hulshoff, 31 j. en J. M. Stecher, 29 j. G. L. van de Velde. 21 j. en F. J. M. Hollaers, 21 j. L. Kesteloo, 31 j. en M. J. Kaland, 30 j. A. Meerman, 22 j. en J. Keersemaker, 22 jaar. Getrouwd: L. M. Dorst, 30 j. en J. Min- derhoud, 23 j. L. de Vries, 25 j. en J. Fritz. 22 j. J. J. van Rosevelt, 25 j. en E. H. Arends, 19 j. M. G. W. Akkermans, 25 j. en C. Verhoef, 24 j. H. H. Velting, 40 j. en A. E. Plum, 34 j. P. Focke, 29 j. en K. Olijslager, 17 j. J. G. du Pont. 48 j. en A. J. L. Bannier, 47 j. Bevallen: A. Feij, geb. van den Bosse, d. J. van der Linden, geb. van de Dood, z. G. A. Meeusen, geb. Polderman, d. J. M. van der Leijé, geb. Kools, z. G. J. Ge- leijn, geb. Hintzen, d. W. Verheij, geb. Köllmann, z. J. de Nooijer. geb. Meer man, z. Overleden: J. van Doorn, 69 j., wedr. van J. Looij. („Vliss. Grt.") Van 28 September tot 4 October 1934. KRUININ'GEN. Ondertrouwd: Leunis Stevense, 28 jaar en Cornelia Adriana Philipse, 30 j. Pieter Malgo, 26 j. en Hen rietta Maria Bosschaart, 27 j. Getrouwd: Jan Jacob van Koeveringe, 20 j., te Kattendijke en Stoffelina Geer- truida de Bel. 18- jaar. Geboren: Huihreóht Cornelia, zv. Jacob Poleij en Cornelia Kole. Overleden: Maria de Jonge, 71 jaar, eebtg. van Cornelia Jansen. WTSSENKERKE. Gehuwd: 3 Oct., Ja cob Dingenus de Regt, 27 j. jm. en Aartje Magdalena Blazina de Vos, 23 j. jd. Overleden: 29 Sept., Go-melis Marinus Clement, 74 j., echtg. van Pieternella Ver burg. Van 28 Sept.5 Oct. IERSEKE. Gehuwd: Engel Izak Sinke 22 j. jm. en Wilhelmina v. Boven 20 j. jd. Geboren: Margareta d.v. Jozias de Koeijer en Maria Douw; Kaatje d.v. Pie ter van der Weele en Anna Camelia Stoel. Over de maand September 1934. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 1, Marinus van de Gruiter, 20 j. jm. en Dina van Dalen. 20 j. jd. Geboren: 5, Adriana, dv. Jacob v. Bel- zen en Magdalena Leenhouts. 7, Joos, z. v. Klaas van Belzen en Jannetje van Bel- zen. 21, Neeltje, -dv. Johannes van Bel zen en Maatje van -de Ketterij. 27, Abra ham. zv. Jacob Meerman en Jannetje van de Ketterij. 28, Jan, zv. Egtbert Meer man en Crina Meulmeester. 30, Jan, zv. Klaas Schroevers en Neeltje van Belzen. 30, Johannes, zv. Jan Maljers en Johan na den Hollander. Overleden: 7, Cornelia Janse. 72 j. GRIJPSKERKE. Geboren: 15, Mar- grietha Hendrika Leuntje, d. v. Hendrik Adriaan Tissink en Maatje Pattenier; 16, Antheunis Cornelia, z. v. Gornelis Tis sink en Leintje van den Broeke. MELISKERKE. Geboren: 21, Leijn, z. v. Lourens Dekker en Sina Melse. ZOUTELANDE. Getrouwd: H. Lieven- se, 24 j. en J. H. Melis, 24 j.; J. K. van Ro-oyen, 25 j. en H. J. Melis, 24 j. Geboren: Lourina, d. v. J. Pleyte en L. Riemens; Kornelis, z. v. M. Adriaanse en J. Baart; Maria, d. v. A. Jobse en J. de Hondt. Overleden: J. Janse. echtgenoote van J. Louws, 79 j.; J. Louws, 78 j., weduw naar van J. Janse. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 6, Jo hannes van den Berge, 25 j. jm. en Cor nelia Leijntje Geense, 21 j. jd. Geboren: 8, Tannetje Maria, d. v. Ja cobus Nagelkerke en Johanna de Jonge. Overleden: 16, Helena van Eikeren, 66 j., echtgenoote van Jacobus Schreurs; 17, Pieter de Punder, 90 j., echtgenoot van Tannetje Maartense; 10, Thobias de Bart, 68 j., echtgenoot van Lena Meertens. SCHORE. Overleden: 21, Martina Weststrate, 66 j., ongeh. NISSE. Geboren: 17, Maria, d. v. Hu- bertus van Liere en Maria Jacoba Jan sen. OVEZAND. Gehuwd: 26, Josephus Fransiscus Claeijs 71 j. en Antonia van 't Westeinde 43 j. Overleden: 5, Willem v. d. Dries 3 j. HEINKENSZAND. Gehuwd: 13, Hen drik Pieter Praat 59 j. te Ierseke en Cor nelia Pieternella de Jonge 30 j. te Hein- kenszand. Ik behoor tot degenen, die bet waar- deeren dat de R-egeering er in geslaagd is het 'begrootingstekort van 1934 voor een zeer groot deel weg te werken en dat zij kans ziet het geraamde tekort van 1935 te doen verdwijnen, zonder nieuwe belastingen in te voeren. Het is trouwens ook welletjes zoo. Minister 'Oud heeft ons voorgerekend, dat het vorig jaar een bedrag van 92 millioen aan nieuwe belastingen is gevon den. Daarbij is dan geen rekening gehou den met de gToote converteering, die voor 1934 een -bate bracht van 18 millioen, welk bedrag het volgend jaar tot 24 mil lioen zal stijgen. En nu 'heeft in de afge- loopen week -de Minister van Financiën weer een bedrag van lOVt millioen in de wacht gesleept. 'Dat alles beteekent een geweldige last, die te zwaarder drukt nu de inkomens sterk gedaald zijn en nu bovendien de gemeenten de contribuabelen ook niet ge spaard hebben. Ik wijs hierop niet om te critiseeren. Maar ik spreek wel de hoop uit, dat, nu de eerste (hulp verleend en -het noodver band gelegd is, ook de bezuiniging en ver sobering krachtig zal worden aangepakt. OPMERKER. Geboren; 2, Elizabeth Anthodnetta d.v. Pieter Karelse en Barendina van de Vel de; 14, Hu-bertus z.v. Jan Vermeulen en Margaretha Suzanna van 'tWestende. DRIEWEGEN. Geboren: 29, Marinus Pieter z.v. Andries Goeree en Janna Adriana Nijsse. POORTVLIET. Gehuwd: Comelis Chris- tiaansche 40 j., en Cornelia van As 22 j. Geboren: Pieternella Christina d.v. Ghristiaan Bevelander en Cornelia van der Male; Adriana Lauwerina d.v. Ma thijs Geuze en Lauwerina Lisseveld; Jan na Petronella d.v. Marinus Leendert Oost- dijk en Jasperina Praat. HOEK. Huwelijks-aangiften: 6, Jan, Kooijman (van 's-Gravenhage), 34 j. jm. en Elisabeth Johanna van Doeselaar, 31 j. jd.; 20, Willem de Bok, 28 j. jm. en Adriana Tollenaar, 26 j. jd.; Jan Ja cobus Leunis (van Terneuzen), 20 j. jm. en Janna Cornelia Verstraaten, 19 j. jd. Gehuwd: 13, Johannes Platteeuw, 26 j. jm. en Tanneke de Witte, 27 j. jd. Geboren: 4, Adriaan, z. v. Hendrik Me- chielsen en Adriana Buijze; 22, Jacob, z. v. Pieter Deij en Willemina Lena Kramer. Overleden: 30, Jan Robijn, 69 j„ geh. met Gazina Anna van Doeselaar. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 5 Oct. 1934. Boonen: Stoksnijboonen 17—20, id. He soort 710, Dubb. Princessen 918, Rentegevers 18, Roem van Holland 161 17, Stokprincessen 17, Vroege Wagenaars 27, alles per 100 Kg. Diversen: Blauwe Druiven Frankentha- ler 2127, Blak Alicante 2426, Toma ten 2.40—4.80, Doperwten 11, Spinazie 7, Wortelen 0.702.40, Koolrapen 0.70, Uien 0.600.80, Aardappelen 3.304, id. Drielingen 1.60, alles per 100 Kg.; Bloem kool 412, id. lie soort 1.504, Roode- koo-1 25.20, Wittekool 5, Gele Savoye- kool 3.605.60, Groene id. 2.103.70, Knolselderij 3.503.80, Breedblad An dijvie 1.603, id. He soort 0.601.80, Krulandijvie 4, Kropsla 0.502, Meloe nen 3—8, Witte Komkommers 0.801.90, Augurken 0.21, alles per 100 stuks; Wor telen 1.506.10, Kroten 2.505.50, Prei 611, Rammenas 1.102.10, Radijs 0.70, Selderij 1.802.10, Bloemen 4, alles per 100 bos; Bloemen 718 per 100 pot; Pa trijzen 0.26 per stuk. KAPELLE, 5 October 1934. Groote vei ling: Zure Kroet f 1.90 per 100 K.G. Kleine veiling: Goudreinetten 414, Zure Bellefleurs 6—12, Sterappels 5—20, Fransche Reinetten 49, Transp. de Cron- sel 415, Manks Codlin 413, Groninger Kroon 5—8, Rembours Mortier 46, Udo- appels 513, Nelson's Glorie 610, Bram- ley Seedling 47, Lanes Prince Albert 3 —8, Keswick 2—7, Cox Oranje Pippin 6 16, Notarisappels 414, Bouwmanreinet- ten 4, Jacques Lebel 3—10, Court Pendu 37, Reine d'Or 24, Pomme d'Orange 59, Hollands zoet 3—8, Zoete Armgaard 310, Campagnezoet 4—10, Present van Lunteren 49, Bismark 3—7, Ontario 4, Zoete appels 2—8, Valappels 2—5 ct., alles per K.G. Beurré Hardy 413, Beurré Clairgeau 313, Beurré v. d. Ham 49, Beurré Du- randeau 38, Beurré d'Aremberg 48, Beurré Lebrun 613, Triumph de Viënne 511, Triumph de Jodoigne 1—3, Doyenne du Commice 823, Bonne Louise 314, Soldat Laboureur 4—12, Hertogin Else 3 10, Maagdeperen 4—9, Nouveau Poiteau 2—10, William Duchesse 38, Jodenperen 38, Gieser Wildeman 412, Pondsperen 26, St.-Rémey 26, Kleiperen 310, Zwijndrechtsche Wijnperen 511, Com- tesse de Paris 37, Groene Chaumontel 1—3, Bruine Chaumontel 14, Legipont 1215, Rietperen 36, Winterlouwtjes 3 6, Bergamotten 26, Bezie v. Schonau- wen 25, Valperen 1—4 ct., alles per K.G. Groene noten 15, Blauwe druiven 2025, Frambozen 26—36, Dubb. pr. z. draad 48, Stokrentegevers 13, Uien 1, Tomaten 23, Spinazie 3 ct., alles per K.G. Kroten 1, Wijnperen 1, Meloenen 8—12, Rode kool 24, Savoye kool 14, Bloemkool 35 ct., alles per stuk. Kropsla 5090 ct., Prei f6.80, Selderie 5060 ct., beiden per 100 bos. Noten 53—54 ct.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2