Notarishuis - Middelburg Rechtszaken Gemengd Nieuws Telegrammen. Marktberichten. Financiëele Berichten. Advertentiën. Dr. GEERLING Inboedel, Oud Porcelein. L. VAN SPARRENTAK Dinsdag 16 October Eerste Haarwerk-lndustrle Kapsels voor dun Haar Kapsels voor grijs Haar EEN GROOT PAND Gedurende de winkelweek Mercedes Portable Model E. dagen de installatie plaats gehad van het bestuur van de stichting Ned. Akkerbouw- centrale. De Regeerings-commissaris van den Akkerbouw en de Veehouderij, de heer Ir S. J. Louwes, sprak de installatierede uit; hij werd beantwoord door den voorz. van het bestuur, den heer Gaaikema Schui- rin'ga. Voorts is eveneens geïnstalleerd het be stuur van de Ned. Veehouderij-centrale. DEN HAAG. Gelijk reeds werd bekend gemaakt, zal de afd. Handel en Nijverheid van het Departement van Econ. Zaken in verband met een voor de liquidatie dier vorderingen te treffen regeling een en- quete instellen naar alle in Duitschland wegens goederenleveranties en diensten uitstaande achterstallige vorderingen, d. w.z., die, welke vóór 24 Sept. j.l. (den da^ turn van ingang van het clearings-ver- drag) zijn vervallen. In tegenstelling met het onlangs gepubliceerde bericht worden in dit onderzoek eveneens betrokken de vorderingen, waarvoor stortingen zijn verricht op het Sonderkonto der Nederl. Bank bij de Reichsbank, of op een Zwi- schenconto bij een der deviezen-banken. Bedorven voedsel. AMSTERDAM. In het gezin Last van Bennekom aan de Bestevaerstraat, be staande uit man, vrouw en zes kinderen, hebben zich vergiftigingsverschijnselen voorgedaan, De ontboden arts constateer de bij zijn onderzoek, dat de vergiftiging te wijten moet zijn aan het nuttigen van worst of oude kaas. De ouders en vier der kinderen hebben dit voedsel genuttigd. De man en vrouw zijn ernstig ziek. De vier kinderen in iets minder ernstige mate. De afdeeling Volksgezondheid van den Geneeskundigen dienst, de keurings dienst van vee- en vleeschwaren, alsmede de keuringsdienst van waren hebben het verdere onderzoek ter hand genomen. Bij twee winkeliers, die de worst en de kaas hadden verkocht, is wat er van deze artikelen over was in beslag genomen. Naar de directeur van den geneeskun digen dienst bij informatie mededeel de, zijn de vergiftigingsverschijnselen, die zich bij het in de Bestevaerstraat wonen de g'ezin hebben voorgedaan, te wijten aan het nuttigen van bedorven kaas-. Ook bij een gezin aan de Admiraalsgracht heb ben zich soortgelijke verschijnselen voor gedaan. GRONINGEN. Hedenmorgen werd een 28-jarige werkman op den Heereweg door een auto aangereden. Hij is in het Zie kenhuis spoedig aan zijn verwondingen overleden. Het schandaal van Medemblik. ALKMAAR. Heden deed de rechtbank alhier uitspraak in de geruchtmakende zaak van het z.g.n. schandaal van Me demblik. Verdachte E., leeraar aan de U. L. O.-school en indertijd directeur van de Handelsavondschool te Medemblik, werd wegens eenvoudige beleediging van burgemeester Peters in een ingezonden stuk in de „Enkhui'zer Courant" veroor deeld tot f 150 of 60 dagen. De eisch was f 300 of 60 dagen. Voorts werd verdachte E. terzake op lichting van het bestuur der Handels avondschool voor een bedrag van f 52.50 tot drie maanden gev. straf veroordeeld. In deze zaak was de eisch vrijspraak. Ernstig spoorwegongeval. WARSCHAU. Ten gevolge van de mist zijn hedenmorgen om 8 uur de sneltrein Weenen—Warschau en de trein Gdynia— Krakau nabij bet station Krzeszowics met elkaar in botsing gekomen. Verscheidene personen zijn gedood en gewond. LONDEN. Een correspondent van de Daily Telegraph te Weenen had een on derhoud met een der voornaamste leiders der Oostenrijksche Nat. Soc. partij, waar in hem werd meegedeeld, dat deze partij plannen zou hebben haar vijandigheden tegen de Oostenrijksche regeering te sta ken en met de regeering te gaan samen werken. De moohd op Dolfuss viel buiten de plannen van Juli j.l. en 'had tengevolge, dat de Oostenrijksche naziJbeweging ge heel werd afgesneden van Duitschland. De beweging strijdt thans nog slechts voor volkomen Oostenrijksche idealen. Men zou zelfs bondskanselier Schuschnigg reeds hebben gepolst over de mogelijkheid van een e.v. toetreding tot het Vaderlandsche front, doch de daarover gevoerde bespre kingen 'zouden op het oogenblik zijn on derbroken. SHANGHAI, In financieele kringen meenden deskundigen gisteren toenemen de aanwijzingen te zien, dat China ernstig overweegt den gouden standaard te aan vaarden als 'tegenactie tegen de gevolgen van de voortgezette stijging der zilver- prijzen. Men gelooft dat de Ghineesche Regeering eerder zal overgaan tot invoe ring van den gouden standaard, dan tot het afkondigen van een embargo op den uitvoer van zilver. MOEILIJKHEDEN IN DE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ? voorkomen. In stede dat in. de ontroerend ernstige tijd, waarin wij leven, een ieder, die zich bewust is van de gevaren, die dreigen, zich beijvert om de saamhoorig- heid van ons volk te versterken en geza menlijk met Gods hulp in eendracht de kracht zoeken om het sobip van Staat door door de branding heen in veilige haven te brengen, beraadslagen de Zeister hee- ren over de beste wijze, waarop de splijt zwam 'dienst zal kunnen doen om de een heid te verstoren en zoo de Antirevolutio naire partij met haar leider Dr Colijn in moeilijkheden te brengen. De tweede opmerking betreft de weg, die de vergadering te Zeist heeft ingesla gen om haar bezwaren tegen de denkbeel den, die in de Antirevolutionaire partij overheerschen, en die naar haar oordeel afkeuring verdienen, kenbaar te maken. Elk Christen, die met beide voeten op het Woord Gods staat en zeker elk 'Gerefor meerd man. kent de regel, door den Hei land gegeven, om den broeder van de dwaling zijns weegs terug te brengen. Die regel staat opgeteeikend in Mattheus 18 vers 1517. Door die regel niet op te vol gen en hem in de wind te slaan, hebben de Zeister antirevolutionairen niet over eenkomstig de Schrift gehandeld. Naar het ons bekend is, hebben zij, 'die tot het publice. ren van de motie overgingen, niet eerst hun bezwaren bij bet Centraal 'Co mité ingebracht. De derde opmerking ziet op het ontbre ken van een toelichting bij de motie. Dé vergadering te Zeist verklaart wel in haar kort opgestelde meening, dat le de denk beelden, die in de Antirevolutionaire par tij overheerschen. het de partij onmoge lijk maken in de gezagscrisis het stand punt in te nemen, dat naar den eisch van de Heilige Schrift noodzakelijk is, en 2e dat de Overheid zich niet zijdelings, maar ook rechtstreeks heeft te bemoeien met de geestelijke ontwikkeling des volks. Doch de tegenstrijdigheid, die in het oordeel sub le geconstateerd wordt, wordt niet nader aangeduid en toegelicht, evenmin als dat de wijze wordt aangegeven, hoe de gezagscrisis en de taak van de Over heid. genoemd in het oordeel sub 2e. ten aanzien van het vraagstuk der geestelijke ontwikkeling des volks door rechtstreek- scbe bemoeiing, is tot oplossing te bren gen. Intusschen is het probleem, dat de Zeister Antirevolutionairen ter sprake brachten en dat verband houdt met de practische toepassing van artikel 36 der Gereformeerde Geloofsbelijdenis, niet nieuw '(de bespreking had dus nog wel eenige tijd kunnen wachten), doch ook de bezwaarde broeders bleven in gebreke om duidelijk te maken boe de moeilijkheden, die art. 36 schept, zijn te overbruggen. Wiji zouden deze Antirevolutionairen wil len raden om eens bij1 Ds Kievit te Baarn in de leer te gaan, die in het begin van dit jaar in een meditatie in „Gerefor meerd Weekblad" na te hebben laten vooraf gaan dat het dynamiet der revolu tionaire beginselen in de fundamenten van ons Staatsleven zit, dit zegt: „Dat geldt van onze Grondwet en H. M. de Koningin en haar raadgevers zijn daar aan gehouden. Daarom mag niemand (dus ook de Zeis- ter Antirevolutionairen niet) hooghartig aan de Overheid in de politiek eischen stellen, die zij onder de bestaande toe standen niet vervullen kan, nog afgezien van de zeer gemengde bevolking van ons land". Deze wijze en alleszins juiste beschou wing van de roeping der Overheid zij den bezwaarden broeders ter nauwgezette overweging aangeboden. Nu is de actie, die te Zeist is ingezet, en van daar uit, blijkens de oproep, voor komende in bet slot der motie, verder zal gevoerd worden, gericht tegen de Anti- Revolutionaire Partij en als zoodanig ook gericht tegen de Anti-revolutionairen in de Tweede en Eerste Kamer, die tot een Kerk behooren, welke artikel 36 der Ge loofsbelijdenis onverkort handhaaft. D'eze Hervormde voormannen worden i en dit doen nota bene Hervormd Gere formeerden in de motie zonder eenige nadere overweging of nader onderzoek in de ban gedaan, omdat zij met de beginse len instemmen, die naar het oordeel de zer Gereformeerden in strijd zijn met de Heilige Schrift. Wij kunnen dezen gang van zaken niet bewonderen. Wij waarschuwen onze Hervormd Ge reformeerden dan ook ernstig om niet in de Zeister fuik te loopen. Er is in het politieke leven reécte zoo veel versplintering en verbrokkeling, dat aan een nieuwe partij, en zeker niet aan een partij, die 'Zich aan allerlei vaagheden hoe goed ook bedoeld vergaapt, stel lig igeen behoefte is. Dat 'de Antirevolutionaire Partij niet al les kam 'bereiken, wat zij: voor de ont wikkeling van het geestelijk en stoffelijk belang van ons volk voorstaat, is duide lijk. Toch zou het nog meevallen, wanneer men eens kennis nam van den staat van dienst der Antirevolutionaire Partij en er zich van op de 'hoogte stelde, hoe deze partij in haar onwaardigheid door de stond en toen bleek, dat hij 'het advies niet had opgevolgd, doch zich door de winst had laten verleiden, om nog voor een zeer groot bedrag te exporteeren. Het betrof hier geen klein mannetje, doch iemand, die voor tonnen in den uitvoer naar 'Duitsohland gestoken bad." Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar rechts bij het tegenkomen van een motorrijtuig: A. M. A. B. te Wissen- kerke, f 5 b. of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven, en niet wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert, een signaal met den hoorn geven G. v. D. 'te Zaandam, 2 maal f 3 b. of 3 d. h. voor iedere boete. Met een rijwiel (motorrijtuig) voertuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: D. de H. te Kamperland, f 3 b. of 3 d. h.; W. de J. te Wissenkerke f 3 b„ of 3 d. 'h.J. W. te Koudekerke, f 5 b. of 5 d. h.; L. L. L. te Wissenkerke, f 3 b. of 3 d. h.; P. D. R. te Wissenkerke, f 3 b of 3 d. h. Als bestuurder van een Tijwiel niet 'bel len, wanneer de veiligheid van^het ver keer zulks vordert: L. L. L. te Wissen kerke, f 3 b. of 3 d. h.; P. D. R. te Wis senkerke, f 3 b. of 3 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden 'O. A. v. d. M. te Vlis- singen, f 0.50 b. of 1 w. tuchtschool; W. Y. te Oostkapelle, f 0.50 b. of 1 w. tucht school. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: P. J. W. te Seroos'kerke, f 5 b. of 5 d. h.; W. v. B. te Bergen op Zoom, f 5 'b. of 5 d. h.; J. L. te Bergen op Zoom f 25 'b. of 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: A. V. te 's-'Gravendeel, f 3 b. of 3 d. b. Een motorrijtuig zonder toezicht op den openharen weg 'laten staan, anders dan met in rust gebrachten motor: 'G. H. F. C. te Terneuzen: f 5 'b. of 5 d. h. Als eigenaar van een ingeschreven motorrijtuig, niet zorgen dat het rijtuig in overeenstemming is met de gegevens ver meld in het insehrijivingsbiljet A. A. V. te Aardenburg, f 2 b. of 2 d. h.J. N. te 's-H. Arendskerke, f3 'b. of 3 d. 'h.; A. S. te Middelburg, f 2 b. of 2 d. h. Fietsen zonder bel: J. F. v. H. te Clinge f 3 b. of 3 d. h.; P. de J. te 's-H. Abts- kerke, f3 b. of 3 d. b. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) achterlicht of reflector: P. J. te Vli'ssin- gen, f 1 b. of 1 week tuchtschool; A. d. V. te 0. en W. Souburg, f 2 b. of 2 d. h.; M. J. B. te Grijpskerke, f 5 'b. of 5 d. h.; P. B. te Vlissingen, f 2 b. of 2 d. 'h.; K. de N. te Arnemui'd'en f 2 b. of 2 d. h.; G. K. te 'Goes, f5 b. 5 d. h.; A. J. te Hoede'kenskerke f 5 b. of 5 d. h.P. B. te Koudekerke, f 5 b of 5 d. h.; A. v. H. te 's-Heerenhoek f 2 b. of 2 d. h. Als bestuurder van een rijwiel niet een signaal geven telkens als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: L. v. d. M. te Wissenkerke, f 3 'b. of 3 d. h. Rijd'en met 'n motorrijtuig 'zonder gel dig rijbewijs: K. J. D. W. te Nieuw- en St. Joosland, f 15 b. of 5 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze en/of met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en/of de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en/of in gevaar gebracht: P. S. te Wemeldinge, f 5 b. of 5 d. h.Ca. Ja. R. te Serooskerke, f 5 b. of 1 w. tuchtschool; Ja. V. te Middel burg f 3 'b. of 1 w. tuchtschool; C. den H. te Oostkapelle, f 5 b. of 1 w. tucht school; Fe. W. te Middelburg, f3 'b. of 3 d. b.; L. W. v. d. L. te Wolphaartsdijk f 3 b. of 3 d. h. Brutale stukkenverval- aching. Voor de rechtbank te Maas tricht had zich te verantwoorden R. E., vroeger chef bij de griffie van de recht bank aldaar. Verdachte, die gedetineerd is, had stuk ken van den burgerlijken stand vervalscht om verduistering te kunnen plegen. In zijn functie had hij het beheer over een kapitaaltje van ongeveer f2500. Toen de oude dame, aan wie het kapitaaltje toe behoorde, gestorven was, heeft hij de be treffende stukken van den burgerlijken stand vervalscht en de dame, die dood was, officiéél laten leven. Hierdoor kon verdachte zich ieder jaar de rente van 't kapitaaltje toe-eigenen. Ten slotte werd de man, om andere slordigheden in zijn dienst gepleegd, ontslagen. Eenvoudigweg liet hij de dame voor de tweede keer sterven en wist hij door han dige manipulaties het zoo te plooien dat de oude dame hem alles vermaakte. Ten slotte werd de fraude ontdekt en de man opgesloten. Eisch twee jaar gevangenis straf. HET RIJK EN DE GEMEENTEN. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht, naar aanleiding van de ontwerpen tot wijziging van de wet op de financieele betrekking en tot voorzie ning terzake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg. Aan dit adres is het volgende ontleend: Terstond na het bekend worden van de circulaire van den minister van binnen- landsche zaken van 28 Juli j.l., heeft adr. een onderzoek naar deze uitkomsten ingesteld. Uit dit op 788 van de 1071 gemeenten betrekking hebbend onderzoek blijkt, dat, tegenover een oorspronkelijk getal van 41 noodlijdende gemeenten over 1934, over 1935 zijn te verwachten (116 87 203 gemeenten, die na raming van een maximale ontvangst uit extra-bijdrage voor de tekorten zullen komen te staan, waaraan de memorie van toelichting het gevolg vastknoopt, dat dergelijke gemeen ten als „noodlijdend" moeten worden be handeld. Tegenover een oorspronkelijk ge tal van 162 (n.l. 41 noodlijdende 121 uitstootende) gemeenten, die in 1934 aan rijkstoezicht waren onderworpen, rijst de verwachting, dat dit toezicht zich in 1935 zal komen uit te strekken over 341 ge meenten (nl. 203 gemeenten met tekorten na raming van een maximale ontvangst uit extra-bijdrage en (30 108 138 gemeenten, die tot het sluitend maken der begrooting extra-bijdrage behoeven). Het bovenstaande overzicht geeft een vrij getrouw beeld van den financiëelen toestand der gemeenten, zooals deze in 1935 zal zijn. En ongetwijfeld een teleur stellend beeld tevens. Over 1936 zal het verlies van het der belastingscapaci teit zich over een vol jaar uitstrekken, tengevolge waarvan voor dit jaar de toe stand nog ongunstiger zal zijn dan over 1935. Daarnaast dienen ook de moeilijkheden, welke een aantal thans nog financiëel draagkrachtige gemeenten ondervinden, niet te worden onderschat. In die gemeen ten toch is veelal een aanmerkelijk deel der bevolking niet door beroepsbezig heden ter plaatse gebonden. De bevolking van dergelijke gemeenten is derhalve veel spoediger geneigd van woonplaats te ver anderen. Het is b.v. te vreezen, dat een plotselinge en belangrijke verzwaring van de personeel© belasting juist in die ge meenten ten gevolge zal hebben, trek uit de gemeente. Ook de gemeenten met een groot opper vlak waar de opbrengst van de grondbe lasting een belangrijke bron van inkom sten vormt, die ook in verhouding tot de andere belastingen een grootere rol speelt dan bij gemeenten, die niet zulk een groot oppervlak hebben, komen zeer moeilijk te zitten. Inbraak in station. In den nacht van Zondag op Maandag werd ingebroken in het bureau van den stati onschef op bet station te Gelderjnatsen. De brandkast werd met behulp van breek ijzers opengebroken en er werd een be drag van f 1600 ontvreemd. DUITSCHE BETALINGSMOEILIJK HEDEN. Terugbetaling van gestorte heffingen bij export. In aansluiting aan de mededeelingen van den minister van Economische Zaken over een speciale regeling van de betalin gen vein onzen zuivel-export naar Duitschland, kan nog het volgende wor den medegedeeld. Zooals bekend worden bij den uitvoer van zuivelproducten krachtens de crisis- uitvoerwet heffingen gedaan in verband met de extra-winst welke gemaakt wordt op de uitvoer naar Duitschland. Deze heffingen werden door de expor teurs voldaan voordat het product werd afgeleverd, dientengevolge heeft de Ne derlandsche exporteur feitelijk het be drag van de te verwachten overwinst reeds aanstonds in 'sRij'ks schatkist ge stort, terwijl nog niet vaststond dat deze „winst" zou worden geïncasseerd. Zoolang de betalingsregelingen volgens het Sonderconto zonder moeilijkbeden verliepen, werden bierdoor geen bijzon dere bezwaren ondervonden. Sinds de wachttermijn bij de afrekening van op bet Sonderconto gestorte bedragen langer werd, werden de bezwaren voor den exporteur allengs grooter en thans, nu er, in verband met het in werking tre den van het Glearingverdrag met Duitsch land een belangrijke achterstand in de be talingen van naar Duitschland geëxpor teerde zuivelproducten werd geconsta teerd, zijn er voor den exportbandelaar in zuivelproducten zeer ernstige moeilijk beden ontstaan, doordat deze bandelaar reeds gelden van zijn overwinst beeft af gestaan, terwijl de betaling van het ge- exporteerde product in Nederland's cou rant nog geruimen tijd op zich zal moeten laten wachten. In verband hiermee heeft de Minister van Economische Zaken besloten om aan de commissie voor den uitvoer naar Duitschland van zuivel en melkproducten voorloopig te restitueeren de heffingen 'op die zuivelproducten welke naar Duitsch land geëxporteerd zijn, waarvan de over making der gelden naar Nederland nog niet beeft plaats gevonden, en het bedrag dus nog op bet Sonder- of Zwischen-con- to of bij den afnemer staat. De commissie zat tot dit bedrag vorde ringen van Nederlandsche zuivelexpor- teurs op het Sonderconto overnemen. Op deze wijze wordt bereikt dat de Ne derlandsche zuivelexport .practisch die gelden terug krij'gt, welke ze indertijd te vroeg betaald heeft. Zoodra de door de commissie overge nomen saldi op het Sonder-conto zullen worden afgelost, tengevolge van de bij de clearing getroffen regelingen, zullen de beffingen wederom in 'sRij'ks schatkist terug kunnen vloeien. Akkerbouw-cenfrale. DEN HAAG. In het gebouw Lange Voorhout 19 te Den Haag heeft dezer In verband met de geruchten omtrent ontevredenheid in de A. R. Partij en de plannen tot afscheiding van ontevreden Hervormde kiezers, schrijft D's M. van Grieken nn „De waarheidsvriend": „De eerste opmerking is deze, dat 'be sprekingen als te Zeist werden gehouden, en waarbij bet om niet minder ging dan om de éénheid van de Antirevolutionaire partij te 'breken, in een tijd, dat Regeering en volk zich tot bet uiterste hebben in te spannen om de ontzaglijk groote econo mische^ en financieele moeilijkheden het hoofd te bieden, ons hoogst bedenkelijk gunst Gods in dén loop der jaren rijke lijk is gezegend. Van die staat van dienst hopen wij D.V. wel eens mededeeling te doen. Ons Gereformeerde volk blijve getrouw aan het Antirevolutionaire beginsel." GOES, 2 Oct. 1934. Chevaliergerst 5.75- 6, Haver 6, Kookerwten 8-8.75, Schok kers 9-10, Bruine boonen 11-11.75, Maan zaad 15. Aanvoer ruim. Eieren: per 100 stuks 3.60. per 25 st. 0.90, part. prijs 4.50, eendeieren 3.60, poelje-eieren 2, per 100 stuks. Boter: per K.G. 1.55, per pond 0.11%, part. prijs 0.87V2, fabrieksboter 0.8734. af wijkende boter 0.60. V. P. Z. Aanvoer 5908 eieren. Prijs f 3.90 per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Hand. Mij 41 40V2—-1 Philips Gloeil. G. B. 215 213%4 Unilever 72 7134 Anaconda Copper 7Vl6 6%'7/s Bethl. Steel. 1734 I6V2 U. S. Steel Corp. 20V2 195/ia3/s Kon. Petroleum 14D1/a 14834 Shell Union 41/ie 4Vi6 A'dam Rubber 9634 94 Ned. Sch. Unie 34% 3434 Deli Maatschappij 123 125% Hand. Vereen. A'dam 164 162 4 pet. Indië '34 100% 1007/s 4 pet. Nederland '34 102 102 A. K. U. 33 33% De aandeelenmarkt zag er ook heden weer troosteloos uit en ondanks het ge ringe aanbod gaven alle afdeelingen wat van hun koersen prijs. Duitsche waarden aangeboden evenals de Amerikaansche aandeelen. Beleggingen blijven vast. Men verwacht voor de Amsterdamsche conver- sieleening een groot succes. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Oct. 2.30 uur. Londen 7.20—7,23. Berlijn 59.30'59.36. Parijs 9.70—9.73V2. Brussel 34.4334.48. New-York 1.461.46 Heden overleed in het zie kenhuis Oostwal te Goes, mijn geliefde Man, BASTIAAN BURGER, in den ouderdom van 76 jaar N. C. BURGER-VAN STRIEN Driewegen, 1 October 1934. Vrouwenarts en Verloskundige hoopt voortaan iederen Dinsdag en Vrijdag van 10—12 spreekuur te houden in GOES, Papegaaistr. 9 Telef. 137. TH. SCHIPPERS, Lange Noordstr. 28 Middelburg (tegenover de Rijkskweekschool) Telefoon 400. (Vakkundig Haarverven). Alle mogelijke Haarwerken zijn in elke kleur en model gereed. Vervaardigd in eigen atelier. Door een geheel nieuw systeem van fabri- ceeren zijn deze kapsels niet van de natuur te onderscheiden, Op een gunstig gelegen dorp op Zuid-Beveland, waar nog geen ga rage gevestigd is voor alle doeleinden geschikt, te koop. Brieven letter F Boekh. J. DE JONGE, Goes, St. Pleterstr. 53, Middelburg, Tel. 364 extra aanbieding van de t 65,- plus de 65 prijsbonnen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3