Dobbefmann lekker... m an! Onderwijs v Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. ZONDER PRIJSVERH00GING Ingezonden Mededeellng. IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann'» Tabak an géén anderal tè bepaalde bij den tekst voor dien mor gen, 1 Timotbeus 1 vs. 15: „Dit is een ge trouw woord en alle aanneming waardig, dat Christus Jezus in de wereld gekomen is om zondaren zalig' te maken", dezelfde woorden waarmede hij 50 jaren geleden zijn intrede te Goudswaard deed. Op ont roerende wijze sprak hij van bet moei lijke, maar ook van het heerlijke werk van den Evangeliedienaar, God dankend voor alles wat Hij hem in al die jaren heeft geschonken. Daarna richtte hij zich tot Ds van Empel, consulent en vertegen woordiger van den Ring, tot den kerke- raad en de kerkvoogden, den organist en allen, die op eenigerlei wijze de kerk die nen, den leider der Zondagsschool en de verschillende jeugdvereenigingen en hare leiders en leidsters, allen dankend voor hun arbeid voor het Koninkrijk Gods en de van hen ondervonden vriendschap en medewerking. Ook gedacht hij de steeds ondervonden vriendschap van zijn ambts broeder en de leden van de Gerefomeerde Kerk. De voorzittend ouderling J. Vader sprak daarna den scheidenden leeraar op treffende wijze toe, hem hartelijk dan kend voor al den arbeid door hem ver richt en voor wat hij voor zijn gemeente is geweest, daarbij getuigende van het steeds naar den Christus der Schriften door hem gepredikte Woord Gods. Op zijn verzoek zong de gemeente hem toe Gezang 180 vs. 3. Ds Van Empel, eerst een persoonlijk woord sprekende, bracht daarna den dank over namens den Ring en het Clas sicaal Bestuur en van de Kerk, die thans eeh trouw dienaar verliest. Burgemeester Van 't Hoff, sprekende namens het Gemeentebestuur, getuigde van de goede samenwerking, welke er steeds is geweest en dankte voor de steeds ondervonden medewerking en voor alles wat hij gedaan heeft in het geestelijk wel zijn der ingezetenen. Mede aan zijn arbeid en voorbeeld is het te danken, dat er in de gemeente een goede geest heerscht; dit zal steeds zeer worden gewaardeerd. Middelburg. Zaterdagmiddag vergader de hier de afdeeling Walcheren van de Vereeniging van Christelijke onerwijzers. Na de gebruikelijke opening werden de acht stellingen voor het Unieprogram, door het Hoofdbestuur ter beoordeeling ingezonden, goedgekeurd. Bij de discussie hierover werd opgemerkt, dat gewaakt dient te worden om het vrije onderwijs, door ouders en schoolbesturen na veel strijd' eindelijk verkregen, ongerept te doen blijven bestaan. De heer B. H. LigteTingen te Vlissin- gen hield een referaat over: „Het Natio- naal-Socialisme en wij". Daar de Nationaal-Socialistische be weging niet op Gods Woord rust, maar alle kracht uit, door en tot de natie wil, dienen wij als christenen haar te bestrij den. Er volgde een levendige bespreking. n T'C>t kweskeh-ng met" acte aan de bij zondere school te Ritthem is benoemd de heer P. de Wolf te Oost- en West-Sou burg. Te Amsterdam slaagde voor het po- litie-diploma van den Alg. Ned. PoIiÜe- Bond de heeren J. C. Zoeteweij te Schore en I. J. E. van Dullemen te Willemstad, voorheen woonachtig te Goes. Voor het op 27, 28 en 29 Sept. te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van een akte van bekwaamheid als nota risklerk, ingesteld door den bond van no tarisklerken in Nederland, slaagde de heer J. Huizinga te Middelburg. Aut o-o ngeluk met artis te n. Zaterdagnacht heeft op den Rijks straatweg BredaMoerdijk onder de ge meente Terheijden een ernstig auto-onge luk plaats gehad, waarbij' de pianisten Wouter Denijs en Han Beuker en de lied jeszanger Paul Ostra werden gewond. Het drietal had te Breda geconcerteerd en was per auto naar de hoofdstad ver trokken. Toen men bij Terheijden was ge komen naderden twee wielrijders van de tegenovergestelde richting, waarop dhr Ostra, die aan het stuur zat, de lichten doofde. Dit werd den automobilisten ech ter noodlottig, want op hetzelfde oogen- blik vloog de wagen van den weg en kwam tegen een paal terecht, waarop hij kan telde. De heeren Denijs en Beuker konden den wagen, die ernstig was beschadigd, na eenige moeite verlaten. De heer Ostra zat echter zoodanig bekneld, dat hij niet dadelijk kon worden bevrijd. De beide eerstgenoemde heeren hebben daarop hulp gehaald, waarna de artisten naar het ziekenhuis zijn vervoerd. Daar bleek dat de heer Ostra een gecompliceerde lin kerarmfractuur had bekomen. De heer Denijs had slechts eenige onbelangrijke verwondingen opgeloopen. Han Beuker had eenige diepe snijwonden aan de han den. Smokkelen van devie zen. Zaterdagavond is aan de grens te Beek-Weiler een groote toeringcar uit Dusseldorf, welke op weg was naar Nij megen door de Duitsche politie aange houden. Veertien inzittende personen, af komstig uit Nijmegen en Arnhem werden gearresteerd, als verdacht van het smok kelen van deviezen. De gearresteerden zijn naar Crefeld overgebracht. Treinbotsing te Zwolle. Op het spoorwegemplacement te Zwolle zij'n Zaterdagmiddag twee goederentrei nen tegen elkaar gebotst, waardoor aan zienlijke materieele schade werd veroor zaakt. De goederentrein 5681 is doorge schoven tot aan den wissel, ten gevolge waarvan een hevige botsing is ontstaan met den binnenkomenden goederentrein 7772. De slag, die door de botsing werd ver- oorzaakt was zeer hevig. Bouten knapten af, platen werden vaneengereten en overal vlogen splinters van balken in het rond. Een kolenwagen was nagenoeg samen gevouwen; de inhoud van een der wagons, welke geladen was met meelbalen, lag grootendeels over de sporen verspreid. Het was een ruïne van 'Omgevallen wa gens, afgeknapte buffers, versplinterde onderdeelen, kolen en meelbalen. De hoofdgeleider van een der treinen die bij' de botsing gewond was geraakt, werd spoedig behandeld door een genees heer van de Rijksverzekeringsbank. De toestand van den getroffene viel nogal mee. De brand te Hilversum. Naar wij' vernemen, zijn de aanvragen van de vergunningen voor de filmvoorstel ling te Hilversum, welke waren ingediend door den agent van politie van Bergen- Henegouwen in zijn kwaliteit van voorzit ter der Katholieke Garde in de H. Hart parochie, by de politie teruggevonden. Deze aanvragen zijn voorzien van een pa raaf van den waarnemend hoofdinspec teur van politie Niewold en van het woord „goed". Hieruit blijkt dus, dat de vergunningen inderdaad door de politie waren verleend. Tractor tegen een boom versplinterd. Zaterdagmiddag is een tractor met aanhangwagen van de fir ma Borremans uit Hoogerheide, bestuurd door een zoon van den eigenaar, en ko mende uit de richting Roosendaal, op den Wouwscheweg, doordat de bestuurder plotseling de macht over het stuur ver loor, tegen een links van den weg staan- den boom aangereden. De chauffeur kon nog net uit den wagen springen, doch kwam te vallen en liep daarbij ernstige wonden op. Hij werd naar het algemeen burger gasthuis vervoerd. Aut o in huis gereden. Te Oud-Gastel is een luxe-auto, van den heer Hartman uit Dinteloord plotseling schuin den weg overgestoken en tegen den gevel van het woonhuis der familie Verkolen opgereden. De auto had een tamelijk flink vaartje, toen ter plaatse de chauffeur werd verrast door een grooten hond op den weg. Hij wilde een aanrijding voor komen en remde krachtig, doch de aan rijding was niet meer te vermijden en het cadaver van den hond, die op slag dood was, zat tüsschen rem-, as- en veerenstel opgesloten. Hierdoor verloor de bestuur der de macht over zijn auto, welke schuin dwars over den weg in den gevel van ge noemd gebouw terecht kwam, met het ge volg, dat het grootste gedeelte van den ge vel instortte en de auto het huis binnen drong. Een eigenaardige combi natie. Door de Geitenfokvereeniging en de Zangvereeniging „De Lofstem", op een dorp in Gelderland wordt een bazar ge organiseerd. Bank voor 12.000 opgelicht. Door de recherche te Nijmegen is in samenwerking met de Duitsche recherche te Aken aangehouden de 34-jarige B. uit Essen, die eeitigcn tijd geleden op ver- valschts giro-biljetten een bank te Nij megen Voor twaalfduizend gulden had opgelicht. Hij stondzijnmannetje. Toen de 47-jarige nachtwaker J. v. M. Zater dagnacht omstreeks 2 uur de ronde deed werd hij bij het binnentreden van een der gebouwen van de chemische fabriek te Roermond onverhoeds van achteren vastgegrepen door twee gemaskerde per sonen. Deze poogden hem te overmeeste ren. Doordat v. M. zich met alle macht verdedigde en een zijner aanvallers in de hand beet, moesten ze hem loslaten. Nadat hij nog een der aanranders met de controleklok op het hoofd had gesla gen, namen ze de vlucht. Inbraak in een villa. Zater dagnacht werd inbraak gepleegd in de villa „Stokhorst", bewoond door de fa milie Jannink te Enschede. In verschillende vertrekken werden kas ten en laden overhoop gehaald. Voor zoo ver kon worden nagegaan wordt een be drag van f225 aan bankpapier en klein geld vermist. Na het bezoek aan de villa hebben de inbrekers de garage geforceerd en zijn er met een auto vandoor gegaan. De bewoners hebben van een en ander niets bemerkt Gevaarlijk busje. Zaterdag nacht te twee uur arriveerde te Terschel ling de IJmuider trawler 42 met een ge wonden matroos aan boord. Terwijl de trawler op de vischvangst was op onge veer 60 mijl Noord-Noord-Oost van het vuurschip „Terschellingerbank", vond een der matrozen tusschen de gevangen visch en busje, dat begroeid was met al lerlei zeeplanten. Toen hij dit busje nader wilde onderzoeken sprong het plotseling uit elkaar waardoor vier vingers van de rechterhand van den matroos werden af geslagen. Tevens bekwam de matroos nog een schampschot in de buikholte. De gewonde matroos, wiens toestand niet levensgevaarlijk is, is naar Harlingen ge transporteerd en vandaar per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Fraude voor eenige ton- n e n. De makelaar in onroerende en vaste goederen, A. J. O., te Hilversum, die de vorige maand failleerde, is dezer dagen in zijn woning gearresteerd en naar het huis van bewaring te Amsterdam overge bracht. Hij zou zich schuldig gemaakt hehben aan fraude, waarbij een bedrag van eenige tonnen gemoeid zou zijn. Door een auto gedood. Zaterdagmiddag is te Nieuwerbrug bui ten Woerden een ernstig ongeluk gebeurd. Een militair van het vliegkamp te Soes- terberg, de 20-jarige T. uit Gouda, die met verlof naar huis ging, liet zich op zijn fiets door een vrachtauto, welke uit Utrecht kwam, meesleepen. Toen uit de tegenovergestelde richting een auto na derde ging hij van links naar rechts rij den. Nadat deze wagen was gepasseerd, reed hij weer naar links en botste daar bij1 tegen een derde auto, welke juist op dat moment voorbijreed. De jongeman werd tegen den grond gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Hij' is in den loop van den avond ge storven. Lande nA msterdam in 75 m i n u t e n. De F 36 is Zaterdagmid dag om kwart over 5 uur van zijn de monstratievlucht naar Groydom terugge keerd. De afstand LondenAmsterdam werd afgelegd in precies 75 minuten. De heenreis werd met tegenwind in 90 minuten afgelegd. In de bosschen aange rand. Vrijdagavond is een 14-jarig dag meisje van hotel Montferland op weg naar huis in de Montferlandsche bosschen door een onbekend gebleven individu aan gerand. Ofschoon direct met veel personen de bosschen zijn afgezocht, is men er niet in geslaagd den dader te vinden. Japansch schip gezon ken? Volgens tot dusver nog niet beves tigde berichten is het Japansche stoom schip „Taian Maru" bij Daguschau gezon ken. Het schip, dat slechts een zwak sein- apparaat aan boord had, zond S.O.S.- signalen uit, welke door een Japanschen torpedojager en een Japaanschen mijnen- legger werden opgevangen. Beide oor logsschepen zijn ter hulp gesneld. Aan boord van de „Taian Maru" zou den zich 171 passagiers, o.w. 120 Mand- sjoerijlsche arbeiders bevinden. Duitsche verkeersagent doodgereden. Zaterdagavond is on der Wezel (Did.) een Duitsche verkeers agent, die op een motorfiets reed. door een zware vrachtauto van de firma van W. uit Nijmegen aangereden en op slag gedood. De Nijmeegsche chauffeur G. werd gearresteerd en de auto werd in be slag genomen. 'Misthoorn voorde on bewaakte overwegen. Sinds eenige dagen worden bij de spoorwegen proeven genomen met misthoorns, die in geval van mist of 'bij slecht zicht, wan neer een ongewaakte overweg wordt ge naderd, in werking kunnen worden ge steld. Ook gisteren zullen treinreizigers tijdens den rit of op de stations de sig nalen van deze misthoorns vernomen heb ben. De "hoorns geven een zwaar en door dringend geluid. Deze hoorns, die zoowel bij electrische als bij stoomtreinen zijn aangebracht, wor- van vanaf heden in gebruik genomen. Moordaanslag te Eind hoven. Zaterdagavond werd plotseling bij een zekeren Jansens te Eindhoven 'he vig op de deur geklopt. J., die ernstige vermoedens had, dat het de gebrs P. wa ren, met wie hij in onmin leefde en die ruzie met hem zochten, begaf zich naar buiten met een militair geweer, dat hij als lid van de burgerwacht in huis had. Hij werd onmiddellijk aangevallen door twee personen, die hem het geweer af handig maakten. Het waren inderdaad de door J. gevreesde T. P. de Pon en H. J. de Pon, 'beiden uit Woensel. Eén der broers liep met het geweer weg, terwijl de andere handgemeen werd met J. De aan valler kreeg even later weer hulp van zijn broer, die het geweer had weggebracht. Plotseling riep Jansens uit: „Je 'hebt me gestoken!" waarna hij ineenzakte. De daders namen de vlucht. Later op den avond hebben de daders zich met het geweer op het politiebureau aangemeld, waar zij werden ingesloten. plaatsing van advertentlën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". POLDER WALCHEREN. In de Zaterdagmorgen gehouden ver gadering van het bestuur van den polder Walcheren was de heer Groosman met kennisgeving afwezig. De geloofsbrieven van de herkozen com missarissen de heeren F. J. Castel, C. Franse, Jhr W. Z. van Teijlingen, C. Vol kers en C. A. van Woelderen en van de gekozen commissarissen, de heeren C. Wisse Pzn en P. W. M. Hoegen van Hoogelande, werden in orde bevonden. Tot toelating werd besloten. De voorzitter, de heer Mr Lants- heer, wenschte de ge- en herkozen leden geluk. Speciaal richtte spr. zich tot den heer Wisse, die de plaats van zijn vader zal innemen, met wien men lange jaren aan genaam heeft samengewerkt. De heeren Wisse en Hoegen van Hoogelande dankten voor de woor den van welkom. De rekeningen over 1933 werden goed gekeurd. Den heer Jeronimus speet het, dat nog steeds niet de kapitaaldienst van de inkomsten en uitgaven voor rekening van de bebouwde eigendommen afzonder lijk worden gehouden. Zonder eenige discussie of h. s. ver- eenigde de vergadering zich met de ove rige voorstellen, welke wij reeds vorige week hebben gepubliceerd. Thans deelde de voorzitter mede, dat het Dag. bestuur er niet in geslaagd is het jachtrecht weder onderhands te verpachten aan de tegenwoordige pach ters, de heeren Van Kamer te Middel burg en Van Dijk Soerewijn te Vlissin- gen, en verzocht hij het Dag. bestuur te machtigen op voor den polder aanneem bare voorwaarden tot onderhandsche ver pachting over te gaan. De vergadering verleende deze machti ging. Bij het voorstel tot verleenen van een toeslag op het pensioen van de dag. op zichters J. Lievense en J. van Vaardegem vroeg de heer Portheine of er nog meer ambtenaren zijn, voor wie destijds inkoop van pensioen niet mogelijk was. De voorzitter zeide, dat het vier personen, werkzaam bij de Noordwater- ring, betrof; van deze is er één overleden, genoemde twee vallen nu ook af, dus rest er nog maar één. Tot voorzitter van het stembureau 1935 werd aangewezen de voorzitter, tot zijn plaatsvervanger Jhr Boogaert, tot leden de heeren Melis en Koster en tot hun plaatsvervangers de overige leden van het polderbestuur. De voorzitter bracht de leden van de commissie van financiën voor 1933 en 1934 dank voor hun arbeid en benoemde voor 1935 en 1936 de heeren Groosman, de Visser en van Teijlingen, beide laatst genoemde heeren namen de benoeming aan. Rondvraag. De heer Koster bracht dank aan het Dag. bestuur, dat het dijkgeschot met f 1 is verminderd en hij hoopte, dat men op dien weg zal kun nen voortgaan. De voorzitter meende, dat dit niet zoo gemakkelijk zal zijn. O.a. is men z.i. nu aan den laagsten prijs voor het mate riaal. De heer Van Woelderen weet te spreken namens verschillende belangheb bende gemeenten als hij vraagt of de werkverschaffing door den polder op de zelfde wijze zal worden voortgezet. De voorzitter zeide, dat thans het meest urgent wordt geacht het brengen van een gemaal aan de Zuidwatering, wat helaas niet zooveel werkverruiming zal beteekenen. Het Dag. bestuur blijft echter actief inzake het zoeken naar werkobjecten voor werkverschaffing. Dhr Hoegen van Hoogelande vroeg of er voor den polder geen termen zijn tot converteeren van leeningen. De voorzitter zeide, dat dit geen winst van beteekenis voor den polder zou zijn, daar enkele leeningen niet te convertee ren zijn. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard: Jaooba Tange, wed. G. Louwerse, land bouwster, te Arnemuiden G 20 b. Rechter- comm. Mr A. v. d. Hoop, rechter; Cura tor: Mr P. van Empel, adv. te Middelburg. J. R. Grool Jr., grossier en koopman te Middelburg, Korte Delft G 1. Rechter- oomm. Mr A. v. d. Hoop, rechter; curator: Mr P. E. Vogelvanger, adv te Middelburg. J. H. J. Baljet te Hulst, Zoutstr. 67 D. Rechter-comm. Mr J. H. F. Bloemers, rechter; curator: Mr H. B. L. de Rechter, adv. te Hulst. Em. de Croock, ook wel zich noemende Em. de Croock v. Hyfte, koopman te Bier vliet. Rechter-comm. Mr G. E, Mulder, rechter; curator; Mr J. Erasmus, adv. te Oostburg. HET BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND. Minister Steenberghe over de nieuwe cleari ng-overeenkomst. Naar aanleiding van verschenen berich ten in de bladen en de vele klachten van belanghebbenden over de moeilijk heden in het betalingsverkeer met Duitschland, heeft Minister Steenberghe in een interview de beteekenis van de nieuwe claering-overeenkomst met Duitschland uiteengezet. Hij wees er op, dat alle moeilijkheden in de toekomst niet geheel opgeheven zijn, doch dat de claering in principe het technisch apparaat is om te waarborgen, dat de betaalmiddelen, die wij aan Duitschland verschuldigd zijn, in het Nederlandsche belang gebruikt zullen worden. Toen van Duitsche zijde eenige waar borgen gegeven waren voor de belangen van den Nederlandschen tusschenhandel, die bij de leverantie van vreemde grond stoffen aan Duitschland in belangrijke mate betrokken is, ia de Nederlandsche regeering er toe overgegaan in een klein percentage vrije deviezen toe te stemmen. Wat de ernstige klachten door het be drijfsleven betreft, in het bijzonder met den achterstand in de betaling der vor deringen, merkte de Minister op: De bekende Sonderconto-regeling funo- tionneerde tot einde Mei tamelijk goed. Daarin kwam helaas verandering en wel voornamelijk doordat de deviezen-contin genten der Duitsche afnemers van bui- tenlandsche goederen steeds meer wer den verlaagd. Een steeds grooter deel van de betalingen aan Nederland moest der halve over het Sonderconto worden ge leid, zoodat de verkoop der Sonderconto- marken met de stortingen op die reke ning geen gelijken tred kon houden. Daar kwam bij, dat van het Sonderconto in stijgende mate misbruik werd ge maakt doordat ook landen, die met Duitschland geen regeling hadden ge troffen voor hun vorderingen, de betaling lieten loopen over het Nederl. Sonder conto. Bij het 'protocol van 5 Juni werden tegen deze misbruiken maatregelen ge nomen, doch deze konden niet verhin deren, dat het saldo op het Sonderconto onheilspellend begon te groeien en de realisatie een toenemende vertraging ondervond. Daar kwam bij, dat bepaalde catego rieën van goederen geheel buiten de Sonderconto-regeling waren gesteld en betaling daarvan door het inmiddels door de Duitsche regeering ingevoerde stelsel van dagelijksche deviezen-toewijzing even eens vertraging ging ondervinden. Het zelfde lot trof later ook nog andere Neder landsche vorderingen. Inmiddels waren de onderhandelingen met de Duitsche regeering geopend, doch in eerste instan tie mislukt. De regeering heeft toen de autonome claering ingesteld. Bij dezen i maatregel zat de bedoeling voor in de eerste plaats de afwikkeling van het Sonderconto te bevorderen. Deze toeleg is echter niet gelukt. De minister schrijft zulks hieraan toe, dat de Nederlandsche invoer uit Duitsch land, de laatste maanden belangrijk is achteruitgegaan, in belangrijker mate dan het Nederlandsche publiek zich wel heeft gerealiseerd, terwijl anderzijds onze uit voer naar Duitschland is toegenomen. De Nederlandsche uitvoerhandel werd niet terughoudender, niettegenstaande de waarschuwing, welke de instelling van het Zwischenconto beteekende. Van dit Zwischenconto, dat slechts een voorpor taal was, kon eerst op Sonderconto ge stort worden in de mate, waarin dit laat ste conto werd afgewikkeld. Tegen de verwachting in bleken na eenigen tijd de stortingen op Zwischenconto belangrijk grooter dan de bedragen van het Sonder conto, die gerealiseerd werden. Dat niet tegenstaande de moeilijke vooruitzichten de uitvoer toch op peil is gebleven, is te verklaren door de groote vraag in Duitschland naar Nederlandsche produc ten .Er waren goede prijzen te maken en de Nederlandsche handel meende goede zaken te doen. De Duitsche debi teuren waren volgens exporteurs over het algemeen solvabel. Intusschen heeft men het algemeene risico gelegen in de geheele Duitsche situatie te laag geta xeerd. Van regeeringswege is dan ook herhaaldelijk gewaarschuwd voorzichtig te zijn. Naar aanleiding van de uitlatin gen van exporteurs volgens welke men meent van den ernst der situatie onkun dig te zijn gelaten, merkt de minister op, dat de ontwikkeling van de Duitsche de viezen positie en van de Nederlandsch-— Duitsche handelsbalans de laatste maan den wel bijzonder verrassend is geweest. Dat op 15 Augustus door de Regeering een autonome clearing ingesteld is, is wel een bewijs, dat zij den toestand als zeer ernstig beschouwd. Er is herhaalde lijk op gewezen, dat de afwikkeling der oude vorderingen zeer geruimen tijd in beslag zou nemen, maar menige raad is in den wind geslagen. In het algemeen was de Minister niet van meening, dat zij, die gelden op Son derconto en Zwischenconto hebben staan, recht hebben op een voorkeursbehande ling bij de clearing, dit zou immers een groote moeilijkheid geweest zijn ten op zichte van alle andere houders van ach terstallige vorderingen; er zat dus niet anders op dan een deel van de stortin gen in de clearing, n.1. 10 van de storting bij de Nederlandsche Bank te reserveeren voor de achterstallige vorde ringen. Het percentage hooger te stellen bleek niet gewenscht, omdat bij verandering van de handelsbalans het de vraag is of de export zonder meer op het peil van de vorige maand gehandhaafd kan blijven. Volgens sommige importeurs zal de ex port thans ook niet te handhaven zijn. Eerst wanneer alle gegevens over om vang en samenstelling van den achter- 1 stand bekend zijn, zal de Regeering kun nen overwegen of er in bijzondere ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3