Minimum kosten Maximum verzorging LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam In totaal betaald: 774.- Totale uitkeering: ƒ32.400- Kerknieuws. Ingezonden Mededeellng »K*m<J- NATIONALE Een Jonge man betaalde van zijn 30ste Jaar af per Jaarƒ258.— Hij overleed op 33-]arigen leeftijd. Zijn gezin ontvangt ƒ12000.— ineens en bovendien, gedurende 17 jaren, een op- voedingsrente van 1200.— per Jaar. geeft het „NATION A AL-TARIEF" met Opvoedingsrente Moiorlrelnen uit Zeeland naar Holland. Vorige week is men begonnen mei de proefritten op de nieuwe spoordijk tus- echen Alphen a. d. Rijn en Gouda, welke 9 October as. officieel zal worden ge opend. De dienst zal worden aangevangen met eenige motortreinen welke in Zee land hebben geloopen. Zij zijn electrisoh verlicht en voorzien van warmwaterver warming. De proefritten zijn tot dusver in alle opzichten ge»' agd. Middelburg. De Winkel w3to- ciaal Zaterdagavond is de bel ug.idling voor de winkeletalages groot geweest. In de Langedelft vooral was het om zoo te zeggen één menschenmassa. De grootste drukte kw toen de twee- de muzikale wandeling een aanvang nam. De signaalafdeeling van Achilles ging j voorop, dan het bestuur van Handelsbe- I lang meit 'het Vaandel en vervolgens het Middelburgsch muziekkorps onder leiding - van dhr Joh. H. Garo. Volgens de vermelde route ging het tot i op den hoek van den Blauwendijk en de' Stationstraat, waar halt werd gehouden en een nummer ten beste werd gegeven. Ook op den Dam is enkele oogenhlikken stilstaande gespeeld. In de Abdij bevonden zich de Commis saris der Koningin en Mevr. Quarles van Ufford met hun zoon op het bordes van de woning, toen de muziek daar spelende aankwam. De voorzitter van Handelsbelang, dhr L. A. S t o f k o p e r, heeft er zijn vreug de over uitgesproken, dat men in de ge legenheid was doze spontaan opgekomen muzikale hulde te brengen. De Commissaris heeft dank ge bracht voor de vriendelijke woorden en getuigd van zijn waardeering voor het werken der vereeniging. De signaal-afdeeling sloeg en speelde een taptoe. Het muziekkorps zette het Wilhelmus in en de stoet zette zich na afscheid van de familie Quarles van Uf ford in beweging. Het is toen reeds vrij flink gaan rege nen, maar dit is nog zeer verergerd tij dens de serenade bij den burgemeester. Hier heeft dhr Stofkoper den burgemeester dank gebracht voor bet zoo zeer op prijs gestelde artikel voor de spe ciale winkelweekcourant en voor de me dewerking der politie. De burgemeester bracht dank voor de woorden van den voorzitter en zeide, dat hij meent, dat de burgervader- lijke verplichtingen maken, dat men met alle lagen der bevolking mede leeft en dan zeker in de eerste plaats met die lagen, die in dezen tijd het meest lijden onder de gevolgen van de wereldcrisis, dus zeker ook met den middenstand. Spr. bracht dank voor de waardeerende woorden aan de politie gebracht. Nadat een verversching was aangebo den ging men naar buiten, waar hef mu ziekkorps zich tijdens de ontvangst had doen hooren, niettegenstaande den steeds heviger wordenden regen, die ook aanhield tijdens het Wien Neerlandsch Bloed tot afscheid en de wandeling verder naar de Markt. Hier was het aantal wachtenden door den regen zeer verminderd. Van een volledige taptoe voor het stad huis moest worden afgezien. De hoorn blazers hebben zich vanaf den Koertoren doen hooren, terwijl daarna het muziek korps met het Zeeuwsch Volkslied dezen derden dag der winkelweek besloot. Vanavond van 9 tot half elf uur zal een concert op de Groenmarkt door het Mid delburgsch muziekkorps, uitgaande van de buurtcommissie Burg, worden gegeven. De heer W. J. Goedgeluk, volontair bij de politie alhier, wonende te Vlissin- gen, is met ingang van 15 October be noemd tot schrijver bij de politie te Haar lem. In den af geloopen nacht is ingebro ken in een pakhuis in de Kuiperspoort, waarin een wagen met kruidenierswaren gestald was. Een deel van den inhoud van dien wagen heeft de ongewenschte bezoe ker meegenomen. De dames M. Bierman, W. van Broeke, A. J. Francke, S. R. Wijtman, T. de Graaf en M. G. A. de Vos slaagden voor het examen van helpster bij het Roode Kruis. Goes. Wij lezen in „Onze Banier", het orgaan van den Chr. Bond van Personeel ia Publieken dienst: Vóór 1 Juli j.l. werd in deze gemeente geen pensioenpremie verhaald. Over de vraag hoe de aanpassing van de salaris sen aan het verhaal van 10 pet. zou moe ten geschieden, vroegen B. en W. advies aan de Commissie voor G. 0., daarbij de gedachte in overweging gevende om de onderlinge verhoudingen in de salarissen en loonen nader te bezien. De Commissie voor G.O. heeft, na eerst in een vergadering van een sub-commissie deze zaak te hebben behandeld, in de ver gadering van 12 Sept. aan B. en W. ge adviseerd om tot geen partieele herzie ning van loonen en salarissen over te gaan, doch het pensioenverhaal van 10 pet. te compenseeren door een evenredige verhooging van de salarissen van alle ambtenaren. De bestaande tijdelijke kor ting daarin te verdisconteeren. Gemeenteraad. A.s.Vrijdag des namiddags twee uur vergadert de Ge meenteraad. Punten van behandeling zijn: Installatie van dhr L. Goeman als lid van den Raad. Verzoeken om afschrijving van belasting. Benoeming van twee leden in de Financieele Commissie en van een voorzitter dezer Commissie. Verzoek van den heer G. A. Hajenius om eervol ont slag als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand tegen 1 Dec. a.s. Verzoek van den heer G. A. Hajenius om eervol ontslag als lid der Schattingscommiasie voor de Rijksinkomstenbelasting tegen 1 Dec. a.s. i Rekening van het Burg. Armbestuur over het jaar 1933. Voorstel tot wijziging der Verordening op het Brandwezen, noodig door de 10 pet. pensioenverhaal op de sa larissen. Voorstel tot wijziging der veror dening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de amb tenaren van politie in verband met de aanstelling van een Inspecteur van po litie. Verzoek van dhr ra. J. Scheffers om uitweg naar den 's F. Hendrikskinde'-en- dijk voor twee aldaar te bouwen wonin gen. (B. en W. stellen voor dit toe te staan tegen vergoeding van f 2.50 per jaar.) Verzoek van dhr S. van Strien om vermindering van de huursom van ge meentegrond aan den Keizersdijk van f 20 tot f 10 per jaar. B. en stellen voor hieraan te voldoen. Verzoek van dhr S. van Strien om verlenging der erfpacht van een stukje gemeentegrond aan den Keizersdijk. B. en W. stellen inwilliging voor, maar de canon zal van f 0.08 op f 0.40 per c.A. per jaar gebracht moeten worden. Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan de N.V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij aan de L. P. v. d. Spiegelstraat voor den bouw van een transformatorhuisje. Aanbieding der gemeente-rekening over het dienstjaar 1933. Vaststelling opnieuw der pensioens grondslagen voor den Burgemeester, den Gemeente-secretaris en den Gemeente ontvanger (resp. f 5200, f 5200 en f 3100). B. en W. stellen voor het salaris van een aan te stellen inspecteur van politie te bepalen op f 2400 telkens na 2, 4, 6 en 8 jaar dienst te verhoogen met f 150. Bo vendien wordt hem uniformkleeding ver strekt, ten behoeve waarvan hem jaar lijks f 125 wordt uitgekeerd. Bazar Crisis -Comité. Zoo als we Zaterdag reeds meldden, wordt in het Schuttershof tot en met morgen een bazar ten bate van het Crisis-comité ge houden. Zaterdagmiddag is ze onder veel belangstelling geopend. De voorzitter van 'het plaatselijk Crisis comité, de heer A. L. van M e 11 e ver welkomde de verschillende dames en hee- ren, in het hijzonder den heer Joh. Pilaar, lid van het hoofdbestuur van het Crisis comité, en deelde mede. dat do burge meester, weth. Goedbloed en de gemeente secretaris verhinderd waren. Tot zijn blijdschap ontving spr. van iemand, die ook niet aanwezig kon zijn, twee bankbil jetten van f 10. Verder huldigde spr. het dames-comité voor zijn velen voorbereidenden arbeid en dankte hij allen, die voor dezen bazar iets hadden gegeven of gezonden. Het is onmogelijk allen afzonderlijk te noemen, maar een uitzondering wil spr. maken voor de firma's Maggi, die bouil lon en soep en Van Nelle, die koffie en thee verkoopen en de opbrengst ten voor- deele van het bazar-comité doen komen en voor directrice en personeel! van het Gasthuis, die een alleraardigst kinderzie kenhuis hebben vervaardigd. Spr. hoopt, dat de bazar in alle opzich ten moge slagen en dat door de opbrengst weer aan velen in den a.s. winter hulp zal kunnen worden verschaft. Hierna hield de heer Joh. Pilaar, eere-voorzitter van de bazar-commissie en lid van het Hoofdbestuur van het Nationaal Crisis-comité, 'de openingsrede. Spr. prees ten zeerste het werk van de dames van de bazar-commissie. Dat is geen arbeid van weken, dat ia een pres tatie, waarvoor maanden van gestadigen arbeid moeten gegeven zijn. Bij uw werk, aldus spr., is u natuurlijk geïnspireerd door het doel, waarvoor de bazar gehouden wordt. In u allen leeft het besef, dat het plaatselijk Crisis-comité moet geholpen worden, wil het zijn moei lijke taak, om dezen winter in den nood van zoovelen te voorzien, kunnen vervul len. Spr. wil zich even los maken van zijn functie als lid van het Hoofdbestuur en hier spreken als eere-voorzitter van het Bazar-comité, als 'Goessenaar voor de Goessonaren, die geholpen moeten worden. Moeilijk is de taak van het plaatselijk Crisis-comité. 'Zijn werk eischt veel on derzoek en zijn optreden moet dikwijls zeer 'kiesch zijn. Spr. kan aan de dames van de bazar-commissie de verzekering geven, dat het bedrag, dat door al haar moeite en zorgen zal worden bijeenge bracht, op uitnemende wijze zal worden besteed. Moge het bedrag, dat zal kunnen worden afgedragen, zeer belangrijk zijn, want veel is er noodig. Steun moet er geboden worden aan hen, die buiten hun schuld, tengevolge van de buitengewone omstandigheden behoeftig zijn geworden, of dreigen ten onder te gaan. Hier moet vruchtbare samenwerking zijn van allen, hoe somwijlen ook verdeeld op eenig gebied; hier moet de saamhoo- righeid der natie zich openbaren. Het plaatselijk crisis-comité verleent aanvullenden en opheffenden steun. Allen in Goes moeten zich vereenigen, 'begrij pende, dat die steun van een groo'te mo- reele beteekenis is. Deze verschrikkelijke tijden werken op velen demoraliseerend. Ging vroeger de liefdadigheid uit tot hen, die door hun geestelijke of 'lichamelijke gesteldheid niet in staat waren in hun onderhoud te voor zien, thans loopen flinke arbeidskrachten, die hunkeren om werk, rond, zonder het te kunnen vinden, wat voor hen beteekent geen levensonderhoud voor hen en de hunnen. Denkt gij, die met aardsche goederen gezegend zijt, of die uit betrekking, be roep of zaak levensonderhoud en wellicht meer trekt, U in den toestand dier mede- menschen in. Later als de toestanden normaal moch ten worden, zullen zij wellicht weer noo dig zijn. Die tusschenliggende tijd moeten zij door, maar broodsgebrek grijnst hen aan. Het is de plicht der maatschappij hun daarvoor te behoeden. Er is hier een groote zedelijke plicht te vervullen. Laten zij, die nog helpen kunnen, zich 'toch niet verontschuldigen met een be roep op de slechte tijden, welke ook zij voelen. Zij vergeten, dat het juist die slechte tijden zijn, welke zoovelen gebrek doen lijden. Als het leven zelfs zwaar wordt voor hen, die nog voldoende hulp middelen bezitten, hoeveel te meer word't het dan voor hen, wier middelen als ge volg van de crisis verdwenen zijn? Laat fn deze droeve dagen iedereen toonen, dat hij bereid ia naar zijn krach ten bij te dragen aan den steun van hen, die slachtoffers dezer crisis zijn. Gij, die missen kunt, geeft, doe't het met dank baarheid, dat gij het doen kunt, en legt u zelf zoo noodig beperkingen in sommige uitgaven op, om te kunnen geven aan an deren. Komt met volle beurs en keert met armen vol gekochte voorwerpen naar huis. Moge de bazar veel bezoek 'trekken en moge 'aJl de moeite, wel'ke de dames der bazar-commissie zich gegeven hebben, beloond worden door de overgifte van een belangrijke som als zuivere opbrengst aan de plaatselijke crisis-commissie. Hierna verklaarde spr. de bazar voor geopend. Het werd nu al spoedig een drukte van belang in de groote zaai met de vele stands. Behalve de reeds genoemde stands van Maggi en Van Nelle, vindt men er aller lei attracties, zooals grabbelton, werptent, touwtje trekken, sjoelbakken, electrisch schrijven, gelegenheid tot raden van na men, enz. Verder is de eene kant van de zaal her schapen in één groote winkel, waarin ge dienstige helpsters artikelen van den meeslt gevarieerden aard trachten te ver koopen. Wij zagen o.a.: kunst en huis houdelijke voorwerpen, toiletartikelen, conserven, 'handwerken, schilderijen, boe ken, enz. Wij vernamen, dat er Zaterdagmiddag en -avond reeds druk bezoek geweest is en dat er veel verkocht is. Ter wille van het 'goede doel wekken wiji nog gaarne tot druk bezoek op Kruinlngien. Zaterdagmiddag reden 'n drietal meisjes uit Wemeldinge per fiets over het fietspad van den Rijksweg, toen ze door een luxe auto, welke naar Goes moest, en hen tegenkwam bij het kruis punt Nisseweg werden aangereden. De oorzaak was. dat de leerlinge-bestuurder een verkeerde manoeuvre maakte. Een der meisjes bekwam enkele beensc'hrammen, terwijl twee fietsen deerlijk gehavend war ren en een paar paaltjes van het plant soen omver gereden werden. Politie en geneeskundige hulp waren spoedig aanwezig. Ovezande. Donderdagmiddag reed de arbeider J. B. per fiets over den Stel- sohendijk, waar hij uit moest wijken voor een vrachtauto. Hij kwam te vallen en het achterwiel van de auto reed over zijn arm, waardoor deze op twee plaatsen braik. De patiënt is naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. 's-Heerenhoek. Ged. Staten hebben af wijzend beschikt op het verzoek van B. en W. om een machtiging tot het uitbetalen van een subsidie (groot) f 25) ten behoe ve van de te houden winkelweek en van een subsidie (groot f 25) ten behoeve van vreemdelingenverkeer. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand September 1934. Ingekomen: Marinus Hartog v. Soher- penisse, aan boord, naar Westelijke Ka naaldijk B 126; Helena Jeremiasse, van Breda, Sikkelstraat 51, naar Kortstraat- je A 25; Jacobus Adriaan Zuyddijk, van Haamstede, Torendreef 278 c, naar Ghe- zeeweg A 72; Jacobus Marinus de Kos ter, van Kruiningen (Hansweert) C 60, naar Oranjeboomstraat B 88; Johan Pie- ter van Wel, van Wolfaartsdijk A 166a naar Dorpsstraat B 187. Vertr.: Jacobus Eliza de Bourgraai, van Ghezeeweg A 68, naar Amsterdam, Wijttenbachstraat 57 huis; Krijn Dinge- man van der Klooster, van Wilhelmina- straat B 137 naar Dordrecht, Lijnbaan 83. Vrouwepolder. Loop der bevolking over de maand September 1934. Ingekomen: E. van Aartsen, zonder beroep, Gapinge B 49b, uit Middelburg. Vertrokken: H. W. Lenselink, kantoor bediende, A 82, naar Breda. Nouwenveld 4a. L. Sohoe en gezin, gemeentewerkman, A 55, naar Oostkapelle, Noordweg A 95b. M. de Nood, zonder beroep. Gapinge B 136, naar Veere, Langendam B 109. Veere. Dezer dagen zijn de eerste nieu we beelden der heeren en vrouwen van Veere, vier van de zeven in de daarvoor bestemde nissen geplaatst, namelijk de beeltenissen van Janne van Halewijn, ge malin van Hendrik IV van Borssele, hun zoon Wolfert en diens tweede echtgenoote Charlotte van Bourbon en van Philips van Bourgondië, gehuwd met hun dochter Anna van Borssele. Zij vervangen de sta- tuën, die in 1517 door Michiel Ywijns zone waren vervaardigd, doch waarvan de toestand handhaving niet gedoogde. Donderdag a.s. hoopt het plaatse lijk Crisis Comité de rede die door H. K. H. Prinses Juliana wordt uitgesproken, voor de geheele burgerij hoorbaar te ma ken, daar een radio met versterkte luid spreker op de muziektent zal aangebracht worden. De welwillende en kostelooze medewer king van de firma Wessels te Middelburg, die de verzorging op zich nam, wordt door het Comité op hoogen prijs gesteld. Een achttal dames heeft zich bereid verklaard om bij die gelegenheid speldjes te verkoo pen en te collecteeren ten bate van het plaatselijk Crisis Comité om zoodoende in den a.s. winter de nood van verschillende ingezetenen te helpen leenigen. Domburg, Alhier is deze week opgericht de tennisclub „Domburg" met aanvanke lijk 28 leden, waaronder 7 dames. Blggekerke. Obrengst Uniecollecte 1934 f 36.00)4. (Belangeloos bericht). N.- en St Joosland. Vrijdagavond hield de Landbouwvereeniging alhier een alge- meene vergadering Er volgde een bespreking over de aan besteding van kunstmest. Beslaten werd om evenals het vorige jaar een aanbeste ding te houden voor 1935. Hierna hield dhr Franse een bespreking over de schat ting der tarwe. Ook kwam ter sprake de bouwverordening der gemeente, welke moeilijkheden oplevert voor de landbou wers. Na uitvoerige bespreking werd met algemeene stemmen besloten een verzoek te richten tot den Raad om het artikel hetwelk die belemmerende bepaling in houdt, te schrappen. Westkapelie. De commissie voor vak opleiding, ontwikkeling en ontspanning van werkloozen hield Vrijdagavond in het Evangelisatiegebouw voor de tweede maal een apenbare vergadering. De voorz., ds Reus, deelde andermaal mede, welke cur sussen bij voldoende deelname zouden worden gegeven. Thans hebben een 50-tal personen opgegeven, aan welken cursus zij zouden willen deelnemen. Dhr L. Huybregtse wees op het nut van het volgen o.a. van den cursus in het autogenisch lasschen. Ook deelde hij' nog mede, dat de cursussen zeker niet begin nen vóór half October. De voorz. wees o.a. ook op het belang van het volgen van een cursus in houtsnij werk. Getracht zou worden de vervaardigde voorwerpen te verkoopen o.a. op de ten toonstellingen gehouden door de kantklos- vereeniging „Het Molenwiekje". Terneuzen. Hetnieuwerusthuis. De werkzaamheden aan het Ned. Herv. Rusthuis, alhier zijn zoodanig gevorderd dat de datum der plechtige opening op 16 October a.s. kon worden vastgesteld, j.l. Zaterdag kreeg het publiek gelegen heid het gebouw te bezoeken. De moderne bouwstijl waarin het Rust huis is uitgevoerd, geeft het gebouw een rustig en eenvoudig karakter. De achter zijde geeft uitzicht op het sportterrein van de Rijks H. B. S., een gedeelte van het Java en over de "Westerschelde. In het geheele gebouw is centrale ver warming aangebracht. Kortgene. Als bijzonderheid kan ge meld worden, dat er gedurende de maand September geen werkloozen op de ar beidsbeurs alhier ingeschreven stonden. Toch is het te verwachten, dat het voor vele landarbeiders een vroege winter zal zijn, daar er een belangrijke hoeveelheid bieten minder gezaaid is dan vorige ja ren. De oogst van de aardappels, waarvan men eerst dacht dat het een tegenvaller zou zijn, in verband met de droogte, stelt niet teleur. Bevolking. Vertrokken: Leentje Fi- lius geb. Blok en gezin naar O. en W. Sou burg; Pieter Joh. Heijboer naar Utrecht; Suzanna Janna Joz. Sanderse naar Kou dekerks; Cornelis Gerard Meulenberg naar Ellewoutsdijk. Bruinisse. Zaterdagvoormiddag had de matroos L. v. P. van de veerboot „Zijpe" van de R.T.M. 't ongeluk bijj 't vastleggen aan den steiger met zijn linkerbeen in een staaldraad bekneld te raken, waardoor zijn been door het boldergat werd ge trokken. Tot zijn geluk ging de schoen van zijn voet en schoof de staaldraad er af, waardoor hij er met een gekneusd been af kwam. Voetbal. Wemeldinge. Zaterdag speelde een combinatie der V.V. Wemeldinge tegen een sterke Goes-combinatie. De uitslag was gelijk 44. Ruststand 32 voor We meldinge. Arnemuiden. D'e Zaterdag te Vlissingen gespeelde voetbalwedstrijd voor de Zater dagmiddagcompetitie van den Z. V. B. tusschen D.O.S. I en A.S.C. I alhier ein digde met gelijk spel 11. Ruststand 1—1. Hansweert. Zaterdagmiddag j.l. had al hier een voetbalwedstrijd plaats tusschen een elftal van Hansweert-juniores en Goes-juniores, welke laatstgenoemde met niet minder dan 100 wist te winnen. 's-Heerenhoek. Bij den Zaterdagmiddag gehouden wielerwedstrijd wist Strobbe uit Hulst beslag te leggen op den hoofd prijs. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Scherpenzeel, A. J. Westra Hoeksema te Mijnsheerenland. Bedankt voor Harderwijk, W. J. van Lokhorst te Hilversum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Monnikendam, P, Kuyper Jr., cand. te Hilversum. Bedankt voor 's Gravenmoer en Hei- nenoord, P. Kuyper Jr., cand. te Hilver sum. D s D. J. L e e p e 1 f. Te Am sterdam is in den ouderdom van 65 jaar overleden ds D. J. Leepel, emeritus-pre dikant der Protestantsche Kerken in Ned.-Indië. Ds Leepel diende gedurende drie perio den de Indische kerk. Hier te lande stond hij in de Luthersche Gemeenten te Me- demblik (18961898); Gorkum (1905 1907); Culemborg (19111912) en Mid del b u r g-V 1 i s s i n g e n (1923). In 1928 ontving hij eervol emeritaat. Hij" was Officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. i Bevestiging en intrede. Zondagmorgen ontving de Ned. Herv. Ge meente te Biezelinge weer een her der en leeraar in candidaat J. P. van Steenbergen uit Den Haag, die in het ambt bevestigd werd door D's L. J. van Leeuwen uit Den Haag met als tekst woorden Luc. 9:13a: „Geeft gij bun te eten". Aan de handoplegging nam deel D's Baarslag van Krabbendijke, consulent, waarna de gemeente haar leeraar toezong Psalm 134: 3. Des namiddags verbond Ds J. P- van Steenbergen zich aan de gemeente met het Schriftwoord Jes. 54:10. Aan het eind van den dienst werd de nieuwe leeraar toegesproken door het hoofd der gemeente Burgemeester Bierens, door een studievriend uit Den Haag en door Ds Baarslag als consulent, welke verzocht toe te zingen Gezang 91:3. Beide diensten was het kerkgebouw tjokvol. i A f s c h e i d D s J. H. van 't H of f. In de tot in alle hoeken bezette Ned. Herv. Kerk nam Ds J. H. van 't Hoff Zondagmorgen afscheid van de gemeente te St. Laurens, in verband met het neerleggen van zijn ambt met ingang van heden. Het was voor zijn gemeente een ernstige ure, waarin haar herder en leeraar een terugblik wierp op zijn 50- jarige evangeliebediening. Hij gedacht daarbij zijn vorige gemeenten Goudswaard, Hoek en Den Bommel en de 35 jaren al hier doorgebracht, waarna hij de gemeen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2