DE ZEEUW lU TWEEDE BLAD Voor den Zondag Uit de Provincie. Rechtszaken Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Land- en Tuinbouw Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING n to FEUILLETON. i s en stlge van egen r den TER. VAN ZATERDAG 29 SEPT. 1934, Nr 305. UITSTROOIENDE ONTVANGEN. Er ia een, die uitstrooit, den welken nog meer toegedaan wordt. Spreuken 11:24. Hier ia een les der wijsheid, die de overdenking en de betrachting zeer waard is. Een les, die voor den natuurlijken mensoh dwaasheid lijkt, want de mensoh, zooala hij daar buiten God en Zijn ge boden omzwerft, kent 'feitelijk maar één ding als het hoogstezichzelf. Hij kan veel beter de werkwoorden heb ben en krijgen vervoegen, dan de werk woorden geven en uitstrooien. Immers, het is nog aJltijd ben ik mijns broeders hoeder Dat is de dwaasheid, die zoo spreekt, het anti-Goddelijke, het satanische. 'Maar de 'Geest Gods is de 'Geest der wijsheid, die alle dingen zoo ziet en zoo stelt, als God ze ziet en zooals Hij ze stelt, d.i. 'in het juiste licht en in de goede verhouding. Die Geest leert ons, als de Geest der wijsheid, wondere dingen. Dat er is een groeien door kleiner wor den een blijdschap door droefheideen rijker worden door uitstrooien. Dit uitstrooien ziet niet alleen op het natuurlijke bezit. Daar ziet het zeker ook op, maar niet alleen. Een gierig mensch is geen kind der wijsheid. En wie durft zeggen een kind Gods te zijn, terwijl zijn hart uitgaat naar al maar meer van wat hier op aarde is, die onderzoeike zich zeer. Want een christen, die niet uitstrooit van wat 'God 'hem als rentmeester gaf, is een smaad en een oneere voor zijn God. Een christen moet uitstrooien van wat God hem in het stoffelijke gaf. Maar ook de geestelijke gaven moeten anderen ten goede komen. Weest niet karig, weest niet bang, dat ge armer wordt. Want in het uitstrooien ligt de weg om rijker te worden, om zelf meer te 'krijgen. Jezus is over Zijn volk ook niet karig. Daarom kan en mag dat volk ook niet karig zijn. Uitstrooien ia des christen's roeping en plicht. En dat heeft voor hem zelf een rijken zegen. Slechts de liefde is gang'bre munt. In het Koninkrijk des 'Heeren En hoe méér men daarvan geeft, Wonder Gods hoe méér men heeft. BEDRIJFSORGANISATIE VOOR DEN MIDDENSTAND. Kern-commissie van advies ingesteld. Bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken van 26 October 1933 werd ingesteld een commissie, bedoeld in arti kel 8 der Bedrijfsradenwet, die den Minis ter van advies moet dienen, alvorens tot de instelling van een bedrijfsraad wordt overgegaan, omtrent de wenschelijkheid van het instellen van een raad, het aan tal daarin te benoemen leden enz. Daarbij werden echter alleen benoemd de leden van de „vaste kern" der advies commissie. In die „vaste kern" hebben zitting 3 leden, voorgedragen door werk geversorganisaties in de industrie, en 3 leden, voorgedragen door vakcentrales van arbeiders, voorts eenige wetenschap pelijke leden en enkele hoofdambtenaren. Telkens, wanneer de commissie advies zal hebben uit te brengen over de instelling of opheffing van een bedrijfsraad, wordt door de regeering de „vaste kern" aan gevuld met werkgevers- en arbeidersver tegenwoordigers uit het betrokken be drijf. Dit is bijv. geschied voor de instel ling van den bedrijfsraad in het boek drukkers- en rasterdiepdrukbedrijf. De regeering heeft indertijd meege deeld, dat, wanneer t.z.t. de instelling van bedrijfsraden voor bepaalde midden stands- of agrarische bedrijven onder de oogen moest worden gezien, de centrale werkgeversorganisaties van middenstand en landbouw worden ingeschakeld. Dit zou kunnen geschieden door de in de bovengenoemde „vaste kern" opgenomen werkgeversvertegenwoordigers uit de in dustrie te vervangen door werkgeversver tegenwoordigers uit den middenstand, reep. den landbouw, dan wel door het in stellen van nog twee kerncommissies, onderscheidenlijk voor den middenstand en den landbouw. De Minister van Sociale Zaken is thans overgegaan tot de Instelling van een kern commissie voor den middenstand. In deze commissie van advies is door hem be noemd: tot lid, tevens voorzitter, Prof. Mr A. C. Josephus Jitta, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool, te 's-Gravenhage; tot lid: Mr F. J. H. Bach, directeur van het Bureau van den Ned. R.-K. Middenstands bond; A. C. de Bruyn, voorzitter van het R.-K. Werkliedenverb.; W. Drees, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage; Mr A. M. Engels; ir J. H. J. Huygens te Haarlem; K. Kruithof, voorzitter van het C.N.V.; C. van der Lende, secretaris van het N. V. van Vakvereenigingen; A. Mas tenbroek te 's-Gravenhage; H. J. Peletier, ondervoorzitter van den Kon. Ned. Mid denstandsbond; Mr Dr A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van het Dep. van Econ. Zaken te 's-Gravenhage; H. Stap, secretaris van de Ver. van den Chr. Han- deldrijvenden en Industriëelen Midden stand; Mr A. F. L. M. Tepe te Leiden; Prof. Mr C. W. de Vries, hoogleeraar aan de Ned. Handelshoogeschool te 's-Graven hage. Aan de commissie zijn toegevoegd, on derscheidenlijk als secretaris en adjunct secretaris, de secretaris en de adjunct secretarissen van den Hoogen Raad van Arbeid. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 16 November a.s. be noemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Schore, J. van Almkerk, thans agent van politie te Middelburg. Middelburg. De Gemeenteraad komt a.s. Woensdag bijeen, teneinde o.a. een beslis^ sing te nemen inzake dé verruiming van verkoop-gelegenheid in sommige winkels op Zondagen. De winkelweek. Het voor dezen tijd van bet jaar bijzonder warme weder, is zeker mede oorzaak geweest, dat het ook gisteravond gezellig druk was op straat. Bijzondere feestelijkheden waren er gisteravond niet Heden zal het anders zijn. Vanavond om half tien zal de tweede muzikale omgang plaats hebben. Ditmaal werken daaraan mede het Middelburgsch Muziekkorps en de signaalafdeeling van Achilles. De tocht zal gaan langs de volgende route: Markt, Langeviele, Domburgsch Schuitvlot, Zandstraat, Schoorsteenvegers- singel, Teerpakhuizenstraat, Blauwen- dijk, Stationstraat, Koningsbrug, Segeer- straat, Lange Delft, Korte Delft, Dam Zuidzijde, Bateaupot, Rotterdamsche Kade, Dam N.Z., Molstraat, Spanjaardstraat, Ba lans, Korte- en Lange Burg, Markt. Intusschen zal de belichting van het Stadhuis ontstoken zijn. Goes. Alhier werd 27 en 28 September bet examen voor 'huidbezodkster bij 'de Tub. Bestrijding 'gehouden. Geslaagd zijn de volgende zusters P. C. 'Hulshof te Noordwelle-Renesse; T. 'Boekholt te Vlis- singen; E. 'Grönloh te Leiden; P. IJtsma te Oostkapel'le en de eerwaarde zuster Petronelia te VMssingen. 2 candidaten werden afgewezen. Hanswcert. De beer J. Fremauw, rijks- klerk ten kantore van d9n ontvanger der Directe Belastingen enz. alhier, woidt mét ingang van 1 November a.s. overge plaatst naar 's-Gravenhage. Breskens. Reeds langen tijd is er een geschil hangende tusschen de diaconie der Ned. Herv. 'Gem., eenige bewoners van den z.g. Kijkuit té Breskens en den Rijkswaterstaat. Het gaat om. het hebben van een uit weg op den Rijksweg eenige bewoners aldaar hebben geweigerd zich te onder werpen aan de voorwaarden, welke de Rijkswaterstaat stelde in de aan ben ter zake verleende vergunningen. Gistermorgen is, naar de Middelb. Crt. meldt, de Rijkswaterstaat wel. zeer dras tische maatregelen begonnen toe te 'pas sen; bij' liet voor de huizen der recalci- tran'ten een sloot graven, waardoor hun verbinding met den Rijksweg verbroken wordt. En dat, wijl zij geweigerd hebben de van hen verlangde verklaring te tee kenen! O.- en W.-Sou burg (Slot verslag Raadsvergadering.) Rijwiel- en motorregle ment. Dhr. Leenhouts wil precies be palen van waar af van verlichte „kom" kan worden gesproken. Hij vreest anders moeilijkheden. De voorz. zegt, dat nog nader nagegaan zal worden of redactiewijziging noodig zou zijn. Rondvraag. Dhr Suurmond zegt dat hij in de vorige zitting iets heeft ge zegd wat niet waar is gebleken. Zijn zegsman beeft hem verkeerd voorgelicht en zoodoende is bij den brand aan den Nieuwen weg op de marechaussee een blaam gelegd welke niet juist was. Re den waarom hij deze verklaring openlijk wil intrekken. Spr. vraagt of B. en W. reeds te weten zijn gekomen welke Brandverzekering- Mij. haar premie heeft verhoogd. De voorz. zegt, dat dit een storm is ge bleken in een glas water. ,Dhr v. Soelen zegt, dat het toch goed is geweest, dat dit punt is aangeroerd. Dhr Lorier zegt, dat de verlichting op den Nieuwen weg weer enkele avonden niet functionneerde. De P.Z.E.M. dient terdege op haar verplichtingen gewezen. De voorz. zegt, dat de klachten steeds zijn doorgegeven en overigens moet er niet betaald worden voor niet geleverde stroom. Dhr Leenhouts vraagt naar de nieuwe politieverordening. De voorz. zegt, dat een ventverbod enz. in voorbereiding is. Dhr v. Soelen bespreekt bet ophalen van faecaliën. Dit geschiedt niet econo misch. De voorz. zegt voorziening toe. Dhr Goedbloed vraagt waarom in de Buteux- straat een ander systeem van bestraten wordt gevolgd dan in de Nieuwstraat. Weth. Cijsouw zegt, dat dit uit bezui niging geschiedt. Dhr De Priester wil de werkobjecten voor werkloozen meer in den Raad be sproken zien. Verder vraagt hij: of er geen adres is in gekomen van de bewoners der Paspoort- straat. De voorz. zegt dat de menschen van de werkverschaffing aan den gang wor den gehouden met kleine werkzaamheden. Het betreffende adres zal worden behan deld nadat door den opzichter een plan hierover is uitgewerkt. Daarna zitting met gesloten deuren. Roelofsen voor de recht bank. Gisteren werd voor de Rechtbank te Zutphen behandeld de zaak tegen dhr Roelofsen, te Rotterdam, die terecht moest staan wegens het beleedigen van oud minister Verschuur, in een vergadering, welke een paar maanden geleden te Zut phen werd gehouden. De beklaagde was niet verschenen. De Officier van Justitie, mr W. J. H. Stam, achtte een flinke straf hier op zijn Ingezonden Mededeeling. c dan onze en, VER- voldoening alle maten. IELBURQ. Vrij naar het Engelsch. 41) o— „Ik voel me een beetje eenzaam", zei ze nog tegen me, „nu vader dood is, maar ik zal niet trouwen, tenzij ik mijn aan staanden man ook werkelijk lief kan heb ben. Je kunt beter eenzaam dan onge lukkig zijn, vind je ook niet, Suzie, kom, geef me een zoen, jou dwaze, oude vrouw", waait ik kon er niets aan doen, ik bad tranen in de oogen. Ze lachte alweer en holde weg, maar ik wist, dat ze niet gelukkig was. Ja, ja, de menschen noemen haar nu een oude vrijster, hoewel ze nog geen veertig is en haar hart jonger dan dat van menig meisje van twintig. Maar ik zou het prettig gevonden hebben, als ze naar dien Robert Lawson geluisterd had, want als nu de een of andere fortuin zoeker haar hart weet te winnen om haar geld in handen te krijgen, dan zal ze hem door dik en dun willen volgen, daar is geen praten tegen en zij zal hem trouw blijven of bij het verdient of niet ik ken mijn juffrouw Jem, een eerlijker, trouwer, liefhebbender vrouw heeft nooit geleefd, zoo zeker, als mijn naam Susan Maitland is." HOOFDSTUK XIV. De Monnikshoeve. Het tochtje naar Shelgate was vastge steld op Dinsdag, maar daar juffrouw Durnford een beetje geheimzinnig deed omtrent den aard der boodschappen, bleef Ruth's nieuwsgierigheid onbevredigd. Eerst in den trein gaf ze uitleg. „Eerst moet ik naar mijn bankier", zei ze op zakelijken toon. „En dan gaan we even naar den notaris om te spreken over al dat grasland, dat hij me wil laten koopen. Daarna gaan we naar „Rose en Crown", om wat te eten." En zoo gebeur de het, dit deel van bet programma werd dan ook naar behooren uitgevoerd. Na bet koffiedrinken gingen ze naar een manufacturier en juffrouw Jem kocht wat huishoudelijke artikelen, en toen zochten ze tot Ruth's groote verbazing een grooten speelgoedwinkel op. „Ik ben van plan wat voor Billy te koopen", zei ze haastig, „en het moet wat moois zijn ook. Ik geloof niet, dat hij één fatsoenlijk stuk speelgoed in zijn bezit heeft. Herinner je je, dat bouwvallige hob belpaard in den voortuin, zonder manen en staart en die gebroken trom. Het was om tranen in je oogen te krijgen." Ruth wist niet wat te zeggen. Ze wilde niets tegenwerpen, want ze begreep heel goed, dat een stuk speelgoed voor Billy het voornaamste doel van den tocht naar Shelgate was geweest. De winkelier kwam aandragen met tol len, zweepen, tinnen soldaten, maar niets was haar naar den zin, hoe Ruth het ook prees. Eindelijk viel haar keus op een mo lenaarswagen, beladen met sneeuwwitte zakken. Twee stevige paarden met lange manen en een dikke staart, waren er voor gespannen. Het was prachtig speelgoed en zelfs het meest verwende kind zou er blij mee geweest zijn; de paarden hadden echt haar en aan het hoofdstel waren bel letjes vastgemaakt. „Nu, dat zal jongeheer Billy toch zeker wel mooi vinden," zei juffrouw Durnford, die verrukt was over haar aankoop. „An- dries zal het hem morgen vroeg brengen. Billy zou geen oog dicht doen, als bij het vanavond nog kreeg. Wat kijk je ernstig, juffrouw Cleveland?" eindigde ze een beetje scherp. Ruth kleurde even en ant woordde zachtjes, dat het een prachtig stuk speelgoed was en dat Billy er na tuurlijk heel blij mee zou zijn. plaats en eischte vijf maanden gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. DE CLEARING MET DUITSCHLAN. Regeering bedacht op instandhouding van export. In verband met de vele vragen, welke tot bet ministerie van Economische Zaken worden gericht over het betalingsverkeer met Duitschland, deelt de Regeerings- persdienst het volgende mede: Van de bedragen, welke op de Neder- landsche clearingrekening gestort warden, wordt van 24 Sept. af een zeker percen tage gereserveerd voor de aflossing van de achterstallige vorderingen op Duitsch land en voor de aflossing van de op Son- derkonto en Zwischenkonto's gestorte be dragen. Met de uitkeering daarvan zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden ge maakt. Alvorens eohter tot uitkeering kan worden overgegaan, zal de regeering over een zoo volledig mogelijk overzicht van den omvang en den aard van den achter stand moeten beschikken. Bij' de oplossing van deze vraagstukken zal de grootst mogelijke voortvarendheid in het belang van het bedrijfsleven worden betracht. Bij de vaststelling van het per centage, dat gebruikt wordt voor de aflos sing van de achterstallige vorderingen, moest de regeering er van uitgaan, dat het van het grootste belang is den export te kunnen in stand houden. Indien uit de clearing zoodanige bedragen gereserveerd hadden moeten worden om op korten ter mijn den achterstand in te halen, zou dit practisch stopzetting van den export voor geruimen tijd beteekend hebben. De in bepaalde kringen heerschende op vatting, dat van departementswege toe zeggingen zouden zijn gedaan, dat bij nieuwe regelingen in ieder geval eerst oude vorderingen voor betaling in aan merking zouden komen, is onjuist. Dezer dagen heeft te Beriijn een ver gadering plaats gevonden van de In art. 12 van het Clearingverdrag genoemde Re- geeringscommissies, waarbij voorloopige afspraken werden gemaakt over de afgifte van „Devi'senbescheinigungen" door de Duitscbe autoriteiten, welke „Devisehbe- scheinigungen" aan de Duitscbe impor teurs het recht geven om op de Neder- landsch-Duitsche clearing te storten. De afgifte van deze „devisenbescheinigun- gen" zal in zoodanigen 'omvang plaats vinden, dat met de belangen van den Ne- derlandschen exporthandel in voldoende mate wordt rekening gehouden. Belanghebbenden zullen nog nader in kennis gesteld worden met de maatrege len, welke de Nederlandsche Regeering wenschelijik acht om een zoo goed mogelijk functiouneeren van de clearingovereen- komst te bevorderen. Lage prijzen in hei Westland. De noteeringen aan de Westlandsche veilingen beginnen zich naar steeds lager niveau te bewegen. Brachten de West landsche druiven eenige weken achtereen slech'ts pl.m. 25 cents per kg. op, deze week heeft zelfs deze lage noteering zich niet kunnen handhaven. Woensdag waren de aanvoeren van druiven vrij hoog, ter wijl de vraag vrij gering was. Als gevolg hiervan daalde de prijs tot 14 a 16 cents per kg. terwijl prima kwaliteit niet boven 20 ets per kg. kwam. Dat de kweeker bij dergelijke prijzen groote verliezen moet lijden, is zelfs voor den buitenstaander begrijpelijk, alhoewel deze niet weet, welk een moeite en kosten met de druivencul- tuur gepaard gaan. Van dezen veiling- prijs gaan dan nog emballagekosten voor papier en houtwol af, alsmede het vei lingspercentage, 'zoodat de kweeker nie'. meer dan 60 cents voor een kist van 4 kg. druiven ontvangt. D'e tomaten zijn sinds eenige weken vrijwel waardeloos. Dagen achtereen bren gen zij om en nabij de minimumprijzen op, waarbij gro-ote partijen naar de mest vaalt verhuizen. De hoog opgetrokken tolmuren van Duitschland en Engeland hebben tot dezen treurigen en voor het Westland onhoud- baren toestand geleid. „En Billy's vader ook," dacht ze bij zichzelf. „Hij zal natuurlijk weer naar de Dene komen om te bedanken; maar en fin, dat zijd mijn zaken nu eenmaal niet." Onwillekeurig dwaalden haar gedachten af naar de kinderkamer in het Hoekhuis. Ook daar waren haar- en staartlooze oude paarden te vinden. Wat zou Lot gezegd hebben van die molenaarswagen?" Juffrouw Durnford was den heel en ver deren dag in een uitstekend humeur en babbelde onophoudelijk. Ruth, die wat moe was van al de nieuwe indrukken en opwinding, was graag met haar boek doorgegaan, maar juffrouw Jem kon geen oogenblik stil zitten. Nu was ze hier, dan daar en ze had ellenlange gesprekken met Susan en juffrouw ComPton. „We gaan morgen zóó vroeg naar de Monnikshoeve, dat ik vanavond alles moet regelen", zeide ze bij1 wijze van veront schuldiging voor haar rusteloosheid. Toen Ruth haar beter leerde kennen, bemerkte ze, dat al juffrouw Durnford's uitstapjes voorafgegaan werden door een heeleboel voorbereidselen. Alle leden van de huis houding werden verondersteld belang te stellen in het doen en laten van hun meesteres. Zelfs de nieuwe thee- en stof doeken werden door al de dienstboden be keken en bevoeld, voor Susan ze meenam om te merken en op te bergen. Susan ech- De moeilijkheden, waarvoor de regee ring staat, om de begrooting sluitend te krijgen, waarvan de miljoenennota reeds gewaagde, zijn nog eens nader uiteenge zet door den Minister van Financiën, die Donderdagavond daarover een radiorede hield. Gelukkig kon bij althans bij de zeer vele tegenvallers van één meevaller spre ken, n.l. de welgeslaagde conversie der geldleeningen. Een andere meevaller is bet gunstige bedrijfsresultaat van de posterijen en tele grafie. Er is wel eens en niet ten on rechte critiek uitgeoefend op de direc tie van dit bedrijf, omdat ze het platte land wel heel stiefmoederlijk bedeelde, maar dan mag nu een woord van lof voor baar bedrijfsvoering niet ontbreken. En niet minder voor de verlaging van de tele foon- en telegramtarieven, waartoe direct ia besloten. D'ien kant moet het uit! Jammer is bet, dat onze handel en in dustrie steeds grooter moeilijkheden van de zijde van Duitschland ondervinden. Hier rijst Macht op klacht. Reusachtige kapitalen zijn in Duitschland als het ware bevroren en het gaat uiterst moeilijk uit dit land geld los te krijgen voor gedane leveranties. Eigenaardige geruchten blijven over de financieele "en economische positie van Duitschland de ronde doen. Pessimisten durven zelfs beweren, dat men daar over enkele maanden een ware ineenstorting zal zien gebeuren. Te hopen is, dat voor zulk een sombere' voorspelling geen vol doende gronden bestaan. Toch komt al duidelijker aan het licht dat het streven naar autarkie, dat ook, ja vooral in Duitschland wordt gevonden, funeste gevolgen heeft. Maar dit zal men in Duitschland nog wel niet willen er kennen. Liever lijdt men zooals nu reeds vcwspald v/e. t, dfcl geschieden zal gebrek aan sommige levensbehoeften, dan de vrijheid van handel mede helpen bevorderen. Voor onze provincie, speciaal voor Zeeuwsch-Vlaanderen, was deze week wel een bijzonder vreugdevolle. Prinses Ju liana bezocht de tentoonstelling te Zuid- zande en maakte tevens een rondrit door het land aan den overkant, die tot een ware vreugdetocht is geworden. Zeeuwsch- Vlaanderen heeft deze gelegenheid, om weer uiting te kunnen geven aan zijn Oranjeliefde, dankbaar aangegrepen. In Genève is het nu wat stiller gewor den. De Volkenbondsvergadering, waarin na de toelating van Rusland geen schok kende gebeurtenissen meer plaats hadden, is weer gesloten. Maar de echte Volken bondsgeest onder de volkeren is zoek, zóó zelfs, dat Henderson, de voorzitter der ontwapeningsconferentie, deze week ver klaarde: „De wereld rent den oorlog tege moet". Met de knechting van de kerk gaat men in Duitschland steeds verder. Vorigen Zondag is de rijksbisschop geïnstalleerd en men schijnt nu met plannen rond te loopen om de 'oppositie in de kerk te muilkorven. Het is wel ver gekomen. Het textielconflict in Amerika behoort weer tot het verleden. Het is moeilijk te zeggen, wie den strijd gewonen heeft, want beide partijen eischen, die eer voor zich op. Ook nu vallen helaas weer rampen te vermelden. Een typhoon in Japan eisch te 2000 en een ontploffing in een Engel- sche mijn 260 slachtoffers, even zoovele waarschuwingen, dat we elk uur en op elke plaats in levensgevaar verkeeren. Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Klnderoonfeotie Tapijten Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST ter was niet tegenwoordig, toen Andries de opdracht kreeg, het presentje zoolang in het koetshuis te zetten en den volgen den morgen weg te brengen. Ze deed er een kaartje bij. Aan den eenen kan'; schreef ze het adres; „Jongeheer Des- mond," aan de keerzijde kwam: „Voor kleine Billy, met vele groeten van juf frouw Durnford." „Ik hoop, dat we morgen mooi weer zullen hebben," waren Ruth's laatste woorden dien avond, en tot haar groote blijdschap ontwaakte ze den volgenden morgen, doordat, de Octoberzon haar in het gezicht scheen. Er zijn altijd dagen in ieder's leven, die waard zijn zorgvuldig weggelegd t9 wor den in 't veiligste hoekje van onze geeste lijke voorraadkamer dagen, waarvan de herinnering ons zelfs nog jaren later met een warm geluksgevoel doorstroomt. De oude zonnewijzer op de Monnikshoeve duidde iets dergelijks aan „Horas non numero nisi serenas, ik wijs slechts de zonnige uren aan", of, zooals Lilian het bij voorkeur vertaalde: „de uren, die mij geen vrede brengen, tel ik niet." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5