in. EERSTE BLAD Buitenland. Bij een te kort aan gras ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. m Christendom en politiek. Binnenland voedert U in de welde het voor» deeligst: Bertels' Lijnzaadkoekjes met suiker of Bertels' Ratio-koekjes. Deze koekjes munten uit boven andere koeken door hooge voedingswaarde en zeer laag vochtgehalte. Bestelt bij Uw voederhande laar oi aankooporganisatie. BERTELS' Oliefabrieken N.V» Amsterdam. llit de Provincie Belangrijkste Nieuws. jen herzie- ïverweging het besluit het punt ©.v. "oofd- De ver- mededee- 50 tot f 2.50 is van oor- jemotiveerd lijken hoo rn. daar de bedrijven itregel aan- len, terwijl den toeslag .t. I a p p e 1 en. der aard- werd de of het niet eacht weer iappelen in verd de be- ongewijzigd oedkeuring nadering zal ag 15 Octo- Oranje" te Zuid-Beve- 1934. bb. Princes- :urró Hardy d. B 15—17, xtra 15, id G 5—12, B. 2—13, id. B fin extra 19 -13, id. G sxtra 16, id. id. G 6—8, id. A 20— •12, Bonne 4—27, id. A 13, Soldat A. 14—15, id. igin Elsa ex- 6—7, id. G 10—11, id. —7, Maagde- id. B 6—7, ■a 15, id. A ■6, Spaan- A 14—16, id. dr. Wijnpeer 0, Galabasse en 68, Le- ouleme 57, Ham 710, ns Duchesse 46, Joden- 6, Pondspeer sr Wildeman .ot en kroet- Kg. iels extra 16 68, Signe 11—12, G 5 —18, A 14— range Pippin -23, G 8—16, 12, B 10, G extra 17, A linetten extra Kroon extra •11, G 6—9, 18—21, B 15 815, Fran- ,nada reinet- ,en 47, Le- Seedling 4 Jaeq. Lebel -8, Bismarck Striepelingen janzebout 4 ;oet Armgaar- »beling 610, en kroetap- iven 2025, 2—3, groene 0 K.G., noten -11, perziken bloemen: as- bos; boning .trijaen 0.24 RBERCHT. van 29 Sept.: stelijke wind, jwolkt, weinig erandering in dag 3 u. 1»' Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259, Directeur-Hoofdredacteur: R. ZU1DEMA. 7) e Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cant, per regel. Ingezonden naededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags 0.75, bij vooruitbetaling, Onder letter of motto f 0.85, Bij contract belangrijke korting, 3 u.: 768. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Reeds van oude dagen af is de opvat ting verkondigd, dat Christendom en po litiek een tegenstelling vormen, dat Chris tenen die het oprecht meenen met hun belijdenis, zich met de staatkunde niet hebben in te laten. Er is op dit gebied veel onverschillig heid. Een zeer belangrijk percentage van de bevolking bekommert zich niet om de politiek, stelt in de politieke vraagstukken niet bet minste belang en acht bet zelfs niet de moeite waard zoo nu en dan naar de stembus te gaan. Vandaar dat de Regeering het inder tijd wenschelijk heeft geoordeeld om de zedelijke pliobt van de kiezers om bun stem uit te brengen, om te zetten in een wettelijke verplichting om zich naar de stembus te begeven. Ondanks deze be paling echter en ondanks de moeite die van verschillende kanten wordt gedaan om de kiezers te bewegen te gaan stem men, zijn er toch bij' elke verkiezing nog tienduizenden, die de stemming rustig langs zich heen laten gaan. Het is echter niet alleen onverschillig heid die hier tot uiting komt. Er zijn er ook nog betrekkelijk velen, die zich van de politiek verre houden, omdat zij de staatkunde zien als iets minderwaardigs, als iets onheiligs, waarmee een Christen zich toch eigenlijk niet heeft in te laten. Naar de stembus zullen ze tenslotte nog gaan omdat de wet het vooi schrijft, maar zij' denken er geen oogenblik aan om voor de pioiieke actie een deel van hun tijd en hun geld beschikbaar te stellen. In het kerkelijk leven zullen ze misschien gaarne een werkzaam aandeel nemen, zending en evangelisatie hebben hun belangstelling, maar het staatkundig leven en alles wat daarmee in verband staat, laat hen Si berisch koud. Zooals reeds werd opgemerkt, is deze levenshouding niet een verschijnsel van den laatsten tijd. Reeds Calvijm heeft het noodig geacht met kracht te waarschuwen tegen de op vatting dat de burgerlijke regeering is te houden voor een onreine zaak die den Christen niet aangaat. De uitzinnigen, zegt hij1, die behagen hebben in een teugellooze vrijheid, roepen en zwetsen wel aldus: „Naardien wij, door Christus de eerste beginselen dezer we reld gestorven zijn, en, in het Rijk Gods overgezet, plaats hebben onder de inwo ners des hemels, zoo betaamt het ons niet en is het ver beneden onze waardigheid ons bezig te houden met deze onheilige en onreine bekommernissen, die van den Christen vreemde zaken betreffen." Galvijn wijst er dan echter op, dat de geestelijke en burgerlijke overheid wel on derscheiden zijn, maar dat zij: toch niet met elkaar in strijd zijn, en dat de burger lijke regeering onder de menschen zoo nöodig is als brood, water, zon en lucht. „De Heere, zoo zegt hij verder, heeft niet alleen betuigd, dat het ambt der Overheid Hem aangenaam en welgevallig is, maar Hij heeft bovendien deszelfs waardigheid ook met zeer eervolle titels verheven en ons wonderlijk aangeprezenNie mand moet meenen, dat de benaming waarbij allen die het Overheidsambt be- kleeden Goden worden genoemd, van weinig gewicht is. Want daardoor wordt beteekend dat zij hunne aanstelling van God hebben, dat zij van Godswege met ge zag bekleed zdjn en volstrekt den Persoon Gloids voorstellen, Wiens plaats zij' eeni- germate vervullen." De Overheid is een goddelijke instelling. De machten die er zijn, zijn van God ver ordineerd. Daarom hebben wij hei gezag der Overheid, die regeert bij1 de gratie Gods, te eerbiedigen en zijn wij aan de Overheid gehoorzaamheid verschuldigd. En nu hebben wij het te zien als een bijzonderen zegen van God, wanneer het volk in de gelegenheid wordt gesteld om op de regeering des lands invloed uit te oefenen, om zelf zijn plaatselijke en ge westelijke Overheden te kiezen en de man nen aan te wijzen, die in het parlement de volksbelangen hebben te behartigen. Dat aan het volk zekere invloed is toe gekend is een gave Gods, waarvoor wij tegenover God verplicht zijn, een recht ge bruik te maken. Wij: mogen dezen zegen niet verachten." Wanneer dit go:ed wordt ingezien, dan zullen we over de komende wintercam- pagne niet te klagen hebben. Gemakkelijk zal het ons daarbij niet worden gemaakt. Op alle manieren, publiek en in 't ge niep, wordt getracht de invloed van de A. R. partij te breken, door hare beginse len als ondeugdelijk te bestrijden, hare voormannen verdacht te maken en 'Onder hare leden verdeeldheid te zaaien. Daartegenover worden wij geroepen de beteekenis van onze beginselen duidelijk in het licht te stellen, onze voormannen, die tot ©en zware taak worden gei- roepen ook ai behoeft de oritiek niet te zwijgen tegen verdacht making en laster te beschermen, terwijl naar binnen de gebiedende eisch van eendrachtig optreden op den voor grond moet worden gesteld. Wij' mogen dat noig doen in ons land. En wij moeten dat doen, omdat het Christendom niet vijandig staat tegenover de staatkunde, maar omdat het mede tot de taak van den Christusbelijder behoort, den dienst van God ook in het pu blieke leven te bevorderen. De verkorting van den arbeidsduur. De raad van beheer van het interna tionaal arbeidsbureau heeft gisteren zijn 68ste zitting gesloten. De besprekingen over de verkorting van den arbeidstijd duurden vrijwel nog den geheelen dag. Serrarens gaf toe, dat de verkorting van den arbeidstijd geen volkomen red middel uit de crisis kan zijn, doch deze maatregel zal in ieder geval eenigszins tot verzachting van de crisis kunnen bij dragen. Wij mogen niet met gekruiste armen rustig afwachten, zeide hij. Wij moeten doen wat mogelijk is om de werkloosheid te verminderen. Serrarens deed een dringend beroep op de werkgevers om mede te werken. Na een urenlange discussie werd ten slotte het voorstel der arbeidersgroep, dat de internationale arbeidsconferentie voor 1935 zou moeten trachten een algemeene conventie tot verkorting van den arbeids tijd te sluiten, verworpen met 13 tegen 10 stemmen. Hierna legde de arbeidersgroep zich neer bij het voorstel van het Arbeids bureau, dat belichaamd was in een iet wat gewijzigde resolutie, welke was inge diend door negen regeeringsgedelegeer- den. Dit voorstel werd hierop aangenomen met 22 tegen 7 stemmen; de werkgevers stemden tegen met uitzondering van den Italiaan Olivetti. Het gevolg van deze stemming is, dat thans de quaestie van de verkorting van den arbeidstijd op de agenda van de I. A. C. van 1935 is geplaatst. De toekomst der ontwapenings conferentie. De vertegenwoordigers van zes ex on zijdige Europeesche staten, Denemarken, Nederland, N oorwegen, Spanje, Zweden en Zwitserland, zijn gisteren te Genève bijeen geweest voor een nieuwe onderlinge gedachten wisseling over de toekomst der ontwapeningsconferentie en enkele andere onderwerpen van volken bondscommissies. De besprekingen droegen een strikt ver trouwelijk karakter. De Britsche bewapeningsplannen. De „Daily Telegraph", die in contact staat met kringen van den minister van oorlog, publiceert een artikel over de bewapeningsplannen van bet Britsche de fensieministerie. Uiteengezet wordt, dat de opvatting, dat binnen afzienbaren tijd in Europa geen oorlog te verwachten is, is opgegeven. Men staat thans in het kabinet voor een strijd tusschen aanhangers van 'n krach tige strijdmacht en tegenstanders daar van. Deze strijdmacht zou tot expedities in staat moeten zijn. Op het kabinet zou een dringend beroep zijn gedaan, nieuwe legercredieten in te willigen van zoodani- gen omvang, dat dit Engeland in staat zou stellen, eventueel een strijdmacht van 6 divisies over zee te zenden Er zijn echter nog geen kabinetsbeslui ten genomen en de ministers zouden er te gen zijn, de legerbegrootingen van het volgende jaar te baseeren op overwegin gen, die aanleiding zouden geven tot dezen eisch. Deze overwegingen zouden rekening houden met de mogelijkheid, dat Enge land in gevaar zou worden gebracht door een vijand, die zich op B e 1 g i s c h-N e- derlandsch grondgebied zou hebben vastgezet. Graanoogst in Rusland ondervindt vertraging. Ondanks de hartstoohtelijkste aanspo ringen en waarschuwingen in de Sowjet- pers, blijven de Oostelijke korengebieden achter met het oogsten en dorschen van het graan. Terwijl volgens officieele ge gevens in de geheele Sowjet-Unie gemid deld op 20 Sept. 95 pet. van den oogst was binnengehaald, was het percentage in West-Siberië, Swerdlowsk en Tsjeljabinsk resp. 74, 73 en 88 pet. De dorschcampagne is nog sterker ach tergebleven en in de genoemde gebieden slechts voor 2744 pet. uitgevoerd. Voor de geheele Unie is het gemiddelde hier voor 70 pet. De toon der commentaren in de „Prav- da" en „Izwestia" weerspiegelt do onte vredenheid der regeering. Waar Is oud-mlnlster Stegerwald In R.K. kringen in Duitsöhland maakt men zich ten zeerste ongerust over het lot van oud-minis'ter 'Dr Stegerwald. De voormalige rijksminister van arbeid, die een leidende figuur was in het Gentrum, werd onmiddellijk door de nat.-socialis- ten uit zijn ambt ontzet en leefde sinds dien met zijn familie in afzondering. 'Sinds enkele weken is Dr Stegerwald echter spoorloos verdwenen en maakt men zich zeer ongerust over hem. Geen kabinetscrisis In België. De ministerraad te Brussel heeft gisi- teravond een paar uren geduurd. Nadat de ministerpresident gewezen 'had op het gevaar, dat de crisisgeruchten de Belgi sche s'taatsrente deden loopen, hebben de ministers zich eenparig accoord verklaard om ieder wat zijn departement be treft, de noo'dige bezuinigingspogingen te doen, die herstel van het budgetaire even wicht mogelijk moeten maken. Het gevaar voor een kabinetscrisis is dus tijdelijk, weer afgewend. Korte Berichten. Sedert een week is te Dusseldorp spinale kinderverlamming opgetreden. In de wijk Eller zijn 5 gevallen onder schoolgaande kinderen voorgekomen. In verband daarmede zijn de scholen in die wijk voor drie weken gesloten en alle ver gaderingen e.d. zijn er verboden. De geheime staatspolitie te Berlijn heeft vier z.g. „rijkskoeriers" van de com munistische partij gearresteerd onder wie het vroegere Rijksdaglid Thielen. Uit het onderzodk van hun papieren bleek, dat zij bezig waren in Baden een verboden organisatie op te richten. Daar op zijn te 'Heidelberg twee leidende Ba- densche functionarissen aangehouden. Alle zes zullen terechtstaan wegens voor bereiding tot hoogverraad. Het bestuur van de ohr. sociale partij' in 'Oostenrijk heeft een bijeenkomst gehouden, waarin besloten is tot ontbin ding van de partij en algeheele oplossing in het Vaderlandsche Front. Te 'Straatsburg is brand uitgebroken in het oude arsenaal, dat thans gebruikt wordt door een bedden-fabriek. Een waarde van twee millioen francs aan vee- ren en 'dons is een prooi der vlammen geworden. De geheimzinnige „Golumbus"-pas- sagier, die overijld uit Amerika was ver trokken, blijkt niet „mr John", de gezoch te in de Lindbergh-affaire, te zijn. Tegen Hauptmann krijgt men steeds meer be zwarend materiaal in handen. Ingezonden Mededeellng. Geruchten over moeilijkheden bij de A.R. partij. In enkele groote liberale bladen wer den onlangs berichten gepubliceerd over moeilijkheden in de A.R. partij. In den kring der Hervormden zou namelijk groo te ontevredenheid zijn. Te Zeist was reeds een bijeenkomst gehouden. Een nieuwe bijeenkomst werd voorbereid. Men zou een nieuwe partij, willen stichten. Leiders zouden worden Prof. Dr H. Visscher eD Prof. Dr Severijn. In de „Waarheidsvriend" troffen we enkele weken geleden een artikel aan, waarin inderdaad van ontevredenheid werd gerept, maar waarin die zooge naamde afscheidingsbeweging geducht onder handen werd genomen. Zoo werd o.m. opgemerkt, dat de „ontevredenen" het niet de moeite waard hadden gevonden, van die ontevredenheid aan het Centraal Comité kennis te geven, wat toch orga nisatorisch zou zijn geweest. En nu deelt Prof. Dr Severijn het vol gende aan „De Standaard" mede „Aangezien dit bericht aanleiding kon geven tot allerlei suggesties, stel ik er prijs op mede te deelen, dat mij van voor bereidingen, welke zouden getroffen wor den om een algemeene vergadering te houden als daarin gemeld, niets bekend is. Evenmin is mij bekend, dat de gean nonceerde beweging bereids beslag heefi gelegd op het ..Gereformeerd Weekblad", waarvan ik mede-redacteur ben. Wel is mij bekend, dat er ontevreden heid heerscht onder de Hervormde Anti revolutionairen en dat speciaal sommige benoemingen aanstoot geven en ergernis wekken. De 'vraag is echter, „of het ge rechtvaardigd is op dien grond pogingen in het werk te stelen om een nieuwe partij op te richten. Wie zulke dingen na streven 'hebben wel ernstig te bedenken, of zij daarmede Gods zaak zullen dienen. De instandhouding van een krachtige Antirevolutionaire partij, die zich van haar beginselen en roeping bewust is, acht ik een nationaal belang, doch ik kan niet inzien, dat dit zal worden bevorderd door een beweging, die tot verbrokkeling leidt." Ontevredenheid onder de uitgevers. In de gehouden jaarlijksehe vergade ring van den Ned. Uitgeversbond heeft de voorzitter, de heer J. Tadema, de ope ningsrede gehouden, waarin hij zeide het diep te betreuren, dat alle pogingen van den bond om te verhoeden, dat de nieuwe spelling juist nu en overhaast zou worden ingevoerd, hebben gefaald. Verzoeken aan H. M. de Koningin, audiëntie bij den minister, requesten aan den ministerraad, waarin wij ons, aldus spreker, bereid verklaarden met door de rijks-accountants gecontroleerde cijfers aan te toonen, welke kapitalen met het herdrukken onzer uitgaven gemoeid zou den zijn, bezoeken bij Kamerleden, niets mocht baten. Zelfs aan een votum in de Tweede Kamer werd door den minister weinig aandacht geschonken. Hoewel het onomstootelijk vast staat, dat de nieuwe spelling den uitgevers groote financieele lasten oplegt en de invoering daarvan ona bedrijf ten nauwste raakt, heeft de minis ter het onnoodig geoordeeld aan ons ver zoek te voldoen, om voor de in te stellen commissie ook een uitgever aan te wijzen. Zij had taalkundige problemen op te los sen, waarvan de uitgever geen verstand heeftl Spreker heeft de overtuiging1, dat de geforceerde invoering den uitgevers duur te staan zal komen. Onveilig Podrtvliet. In den nacht van Woensdag op Donderdag is te Poortvliet ingebroken in het alleen staand winkelhuis van P. A. Potter al hier. Wat er vermist is, kan nog niet met zekerheid worden gezegd. Bij den land bouwer Aertsen werden 7 mud aardappe len gestolen, terwijl op een andere plaats een nieuw rijwiel wordt vermist. Merkwaardige vondsten onder Ter neuzen. Zooals wij reeds eerder meldden, zijn het vorige jaar en ook nu door visschers, 'die mosselenzaad vischten onder Terneuzen, beenderen ge vonden van mammoeten en walvissohen. Thans hebben het Zeeuwsohe weten schappelijk museum te Middelburg en het Instituut der Universiteit te Amsterdam zich voor deze vondsten 'geïnteresseerd. Zoo heeft de vorige week een assistent van Prof. Dr Brouwer uit Amsterdam een bezoek gebracht aan Philippine en een en ander nader onderzocht. Naar verluidt zouden de gevonden tanden van de wal vissohen ongeveer 20.000 jaar oud zijn en de beenderen van de mammoeten on geveer 40.000 jaar. Het instituut te 'Lei den heeft verschillende van deze been deren opgekocht. Aan den kolonel-chef van het 'korps mariniers, J. 'OeUe, is met 1 November a.s. eervol ontslag ui't den zeedienst ver leend. Middelburg. Contraprestatie. B. en W. schreven d.d. 20 Aug. j.l. aan den Min. van Soc. Zaken, dat zij als objecten van werken in contraprestatie hebben ont worpen; en wel met een toeslag van 10 pet, waarin het rijk mede betaalt, de volgende plannena. aanleg van een vuilnisbergplaats bij de Gasfabriek; b. op halen bestrating op terrein gasfabrieik; c. helm-beplanting duinterrein bij: de Oran jezon; d. wieden en egaliseeren van gron den van den reinigingsdienst; e. delven van sloten der gehuurde weiden van dien dienstf. opoeveren slooten langs puin- plaats en verder afwerken van die plaats; g. verlegging van de straten bij de mest- bergplaats; i. aanleg gedeelte rioleering Noordbolwerk; j. vervaardiging beton- Binnenland. Bedrijfsorganisatie voor den midden stand. De clearing met Duitschland. Buitenland. Britsche bewapeningsplannen. De verkorting van den arbeidsduur. Spoorwegongeluk in Engeland. Geen kabinetscrisis in België. palen voor afzetting'k. bestrating Se- geerssingel en 'Schroeweg met oude keien en 1. herstellen, schoonmaken en teeren van eigen smalspoor en kipkarren. De inspecteur van de werkverschaffing schreef naar aanleiding daarvan aan B. en W., dat naar het oordeel van den Min. van 'Sociale Zaken de werkjes van a. tot g. en 1. behooren tot de gewone 'huis houding der gemeente en de werkjes i., j. en fc. wellicht voor gewone werkver schaffing in aanmerking komen. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij op 13 'September 11 perceelen wei land, bouwland of dij's: in het openbaar hebben doen verpachten. Acht perceelen zijn direct aan de hoogste bieders ver pacht, doch over drie is nader met de hoogste inschrijvers onderhandeld, waar door de pachtsommen van resp. f 120, f 140 en f 140 verhoogd zijn tot f 180, f 165 en f 105, voor dat van f 180 met voorwaarde, dat het van wei- in bouw land kan worden omgezet. B. en W. stel len voor die drie perceelen nu onderhands te verpachten. Goes. De Middenstandsvereeniging „Handelsbelangen" vergaderde Donder dagavond. De voorzitter, dhr J. Donner, opende deze zeer druk bezochte vergade ring en deelde mede, dat er voor de Goesche Beurs 'zeer veel animo is, zoodat reeds velen moeten worden afgewezen wegens plaatsgebrek. De Beurs zal wor den gehouden van 13 tot 20 Oct. a.s. De vereeniging „'Handelsbelangen" Stelde een prijs van f 10 beschikbaar voor deze beurs. Besloten werd gedurende de beursweek een etalage-reclame te orga niseren, waarvoor f 100 voor prijzen be schikbaar gesteld 'zal worden. Van B. en W. is een schrijven inge komen over uitbreiding van verkoopge legenheid op Zondag. Met algemeene stemmen werd besloten te verzoeken de tegenwoordige verordening te handhaven, dus alle winkels des Zondags gesloten te houden. Meit groote meerderheid wordt besloten B. en W. te verzoeken de verordening al dus te wijzigen, dat de winkels des zomers om 8 uur in.rn. moeten sluiten '(thans 9 uur). i Bazar crisis-comité. Gaarne wekken wij op tot een druk bezoek van de bazar, die ten bate van bet crisis-comité vanmiddag, Maandag en Dinsdag in het Schuttershof wordt gehouden. Men zie de advertentie in dit nummer. 's Heer Aretidskerke. Vrijdagmiddag nam de heer J. van Houte, die om ge zondheidsredenen met 1 October '34 eer vol ontslag had verkregen als hoofd der school, in tegenwoordigheid van B. en W. en den plaatselijken predikant Ds v. d. Waa afscheid van de leerlingen der open bare lager© school alhier. In zeer hartelijke bewoordingen sprak de burgemeester den heer van Houte toe en dankte hem voor 't op waardige wijze vervullen van zijn taak als hoofd der school gedurende bijna 25 jaren. Spreker legde vooral de nadruk op de zuinigheid die dhr van Houte in de school betracht heeft, wat vooral in dezen tegenwoordi- gen tijd tot voorbeeld strekken mag. Daarna sprak dhr Brouwer, waarne mend hoofd tevens onderwijzer der school zijn dank uit voor den goeden omgang en aangename samenwerking steeds onder vonden. Ook ds v. d. Waa was den heer van Houte dankbaar voor de volle medewer king steeds ondervonden bij de wekelijk- sche catechisaties op de school. Door een der oudste leerlingen werd namens de kinderen den 'heer van Houte een ets aangeboden, en door mej. Mol als oud-leerling tevens onderwijzeres der school namens het personeel een gang- spiegel. Zichtbaar aangedaan dankte dhr van Houte den Burgemeester en verder© spre kers voor hun welgemeende woorden en zegt dat hem te veel lof is toegezwaaid. Hij heeft niets meer gedaan dan zijn plicht. Spr. dankte ook de leerlingen en personeel voor hun cadeaux. D'aarna volgde een tractafie op limonade enz. die de kinderen zich wel lieten smaken. Heinkenszand. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente. Op een adres van den Alg. 'Ned. Politiebond om verhooging van het salaris van den gemeenteveld-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1