Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Marktberichten. Afloop Aanbestedingen, Verkoopingen enz. De voorzitter antwoordt van niet. Hiertegen wordt door dhr Boogaart ge protesteerd, daar de werkzaamheden dier Commissie nog niet afgeloopeo zijn. Hierna sluiting. Axel. In de Dinsdagnamiddag gehou den Raadszitting was met kennisgeving afwezig dhr C. Hamelink. Dhr Adr. Ha melink werd als opvolger van dhr Ortelee geïnstalleerd. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling van den Minister van Soci ale Zaken, dat geen uitzondering kan wor den gemaakt voor de werklooze landar beiders op den vastgestelden regel, en de vergoeding per week en per kind op 50 cent blijft bepaald. B. en W. hadden ge vraagd deze op 75 cent te mogen stellen. Door dhr Diöleman werd dit betreurd, Door den Minister van Economische Zaken werd bericht, dat door hem niet bevorderd kan worden, dat landbouwpro ducten tot bestrijding der werkloosheid moeten verzorgd worden, wegens de daar aan verbonden óonsekwenties. Ook delze mededeeling werd door enkele leden be treurd. In verband met verzoeken om toch niet op te houden met pogingen tot werkver ruiming deelde de voorzitter mede, dat op uithoodiging van hem en den burgemees ter van Terneuzen een vergadering is gehouden van burgemeesters, landbouw organisaties en landarbeddersorganisaties, in het Land van Axel, om evenals door een commissie in het Land van Hulst is geschied, pogingen aan te wenden voor het verkrijgen van werkverruiming. Deze zal zich deswege in verbinding stellen met de commissie voor werkverruiming uit God. Staten. Met 8 tegen 4 stemmen werd verwor pen het verzoek tot vermindering van per soneel© belasting voor koffiehuizen. Het voorstel tot het verleenen eener bijdrage ad f 50 voor een reclamefilm van Z. Vlaanderen werd verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Aan den heer D. A. van Houte werd te gen 5 Januari a.s. overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend ala hoofd der openbare school. Aan dhr P. Ie Feber is onder de gewone voorwaarden een perceel bouwgrond, ver kocht. Bij enkele leden bestond daartegen bezwaar, omdat een perceel grond het vorig jaar aan dezen verzoeker verkocht nog niet bebouwd is. Aangedrongen werd op handhaving der voorwaarde, dat de grond binnen een jaar moet bebouwd zijn. Met betrekking tot de uitvoering der Winkelsluitingswet werd besloten geen verklaring af te leggen, als bedoeld in art. 5 der wijzigingswet, aangezien er geen behoorlijke meerderheid is van geraad pleegde winkeliers, die vóór de verruimde regeling iö. Het voorstel van dhr Van Bendegem tot invoering eener progressieve salaris vermindering voor gemeenteambtenaren werd met op 1 na alg. st. verworpen. Vastgesteld werd een verordening be treffende aanwijzing der Burgerwacht, als vrijwillige hulp bij handhaving van open bare orde. Besloten werd tot conversie van geld- leeningen. Hieronder is begrepen de groo- te leening voor de gasfabriek. Deze zal daardoor ongeveer f 12001300 per jaar voordeel gemeten. De rekeningen werden voorloopig vast gesteld. Vervolgens werden aangeboden ver schillende begrootingen, o.m. die der ge meente op een eindcijfer van f 249.151,85. Bij de omvraag wilde dhr Van Ben degem informeeren naar de mogelijkheid of het van enkele gesteunden onlangs in gehouden bedrag, alsnog aan hen kon worden uitgekeerd. De voorzitter wilde daarop hier geen antwoord geven. Hij is van oordeel, dat de heer Van Bendegem, die lid der steuncommissie is, die zaken in de commisisievergadering, maar niet in de openbare raadszitting moet bespre ken. Daar is hij echter bijna nooit tegen woordig. Dhr Adr. Hamelink noemde dit ver- Jüezingspolitiek. Dhr Seghers vroeg inlichtingen om trent het tijdstip waarop zal kunnen wor den aangevangen met het werk voor de traverse. De voorzitter deelde mede. dat de gemeente nog steeds niet over den grond kan beschikken. Dat zit in handen der rechtbank, die, naar hij vernam, bin nenkort schatters zal benoemen. In het bestek Zal voorgeschreven worden, dat het werk door werklieden uit Axel moet worden uitgevoerd. Dhr 't Gilde gaf te kennen met spijt te hebben bemerkt, dat nog geen verande ring is gekomen in de regeling voor het te werk stellen van arbeiders bij de werk verschaffing. De voorzitter beloofde dit bij B. en W. te zullen ter sprake brengen. Dhr Dieleman heeft bemerkt, dat de 3 deskundigen, die rapport hebben moeten uitbrengen over den bouw der marechaus seekazerne, daarvoor ieder f 100 hebben gerekend. Hij vindt dat minstens 60 pet. te veel. DE VEILIGHE1DSWEEK DER K.N.A.C. De tien geboden voor den automobilist. Dat de K. N. A. G. bij haar streven om het veilig verkeer in veiliger banen te leiden, allerwege medewerking onder vindt, is ook thans weer gebleken. De po- litie-autoriteiten van tal van groote ste den hebben zich bereid verklaard de K. N. A. G. in haar actie te steunen, zoodat tijdens deze veiligbeddsweek, door mid del Van verkeersagenten aan de automo bilisten strooibiljetten worden uitgereikt, waarop door de K. N. A. G. samengestelde „Tien geboden voor den automobilist" te lezen zijn. Voor de automobilisten die een dergelijk formulier niet mochten ontvan gen, drukken wij deze tien geboden hier onder af, onder het uitspreken van den wensch, dat ieder autorijder, die deze on der oogen krijgt, ook stipt zal zijn in het navolgen er van. De verkeersveiligheid zou er in hooge mate door worden bevor derd. 1. Houdt reohts. Rijdt steeds zooveel mogelijk redhts, zoodat u geen on aangename ontmoetingen met tegenliggers hebt te vreezen en andere weggebruikera, die u voorbij wenschen te rijden, dit zon der onnoodig signaal geven kunnen doen. Maakt er 'geen snelheidswedstrijd van als een ander u wil passeeren. 2. Passeert niet in boch ten. Het passeeren in een bocht zon u plotseling tegenover een tegenligger kun nen plaatsen, die niet meer te ontwijken is. Ook het afsnijden van een bocht is uit dien hoofde een onvergeeflijke verkeers- fout. Maakt de linkerbochten dus zoo wijd mogelijk en houdt bij het nemen van een redhterbocht correct rechts. 3. Verlicht, maar ver blindt niet. Verlicht uw weg maar demp uw lichten voor tegenliggers, ook al is de bestuurder van de tegemoet rij dende automobiel niet zoo correct. Tracht in dat geval niet in de lampen van uw tegenligger te kijken, kijkt recht voor u uit, vermindert vaart, zoodat u tijdig kunt stoppen als dit noodzakelijk blijkt. 4. Geeft steeds tijdig een richtingverandering aan. Geeft steeds tijdig verandering van rich ting aan en verander niet van richting zonder u er van te hebben overtuigd, dat dit kan geschieden zonder dat de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht. 5. Onderhoudt het mecha nism e van uw wagen. Niet alleen van den bestuurder, maar ook van het mechanisme van de auto kunnen men- schenlevens afhankelijk zijn. Laat uw wa gen Steeds vakkundig onderhouden, slechts dan kan uw veiligheid en die van andere weggebruikers gewaarborgd zijn. 6. Stopt niet op hoeken, in bochten of midden op d e n w e g. Het stoppen op hoeben, in bochten of midden op den weg levert voor andere weggebruikers niet alleen een verkeersbelemmering op, maar 'kan ook ernstige gevolgen met zich brengen. 7. Geeft rechts den voor- r a n g. Rechts 'gaat voor, maar bouwt niet op dezen regel. Stopt als u vermoedt, dat links geen voorrang gaat verleenen. Weest vooral voorzichtig bij het oprijden van e<en hoofdweg en doe dit alleen ais u er zeker van bent geen botsingen te ma ken. 8. Weest voorzichtig met het openen der portieren. Een roekeloos opengegooid portier heeft reeds vele slachtoffers gemaakt. Opent het portier voorzichtig na u ervan te heb ben overtuigd anderen niet te zuilen hin deren. 9. Geen alcohol tijdens den rit. Van de vlugheid van uw reactievermogen kan het voorkomen van een ernstig verkeersongeval afhankelijk zijn. Alcohol doet u langzamer reageeren, het gebruik er van tijdens een rit is on verantwoordelijk. 10. Geeft geen onnoodig signaal. Geeft signaal als de veilig heid van het verkeer dit eisc'ht, maar ook alleen dan. Maak uw weg niet vrij door het geven van signalen. Rijdt liever veilig. Smakelijk etenl Dinsdagmor gen vond een spoorwegbeambte op het traject OssNijmegen ter hoogte van de gemeente Heipen een koe tusschen de rails liggen. Het beest was klaarblijkelijk uit de weide geloopen en op de spoor baan terecht gekomen, waar het door een goederentrein is doodgereden. De beambte deed aangifte bij de politie. Het cadaver werd weggehaald en overge bracht naar het noodslachtingsgebouw ter plaatse, ten einde aan een keuring te worden onderworpen. Zeer ten ongerieve van den eigenaar werd het vleesch echter ongeschikt voor consumptie verklaard. Het afgekeurde rund zou den volgen den dag naar het provinciaal destructie bedrijf te Son worden vervoerd, ten ein de daar te worden verbrand. De veld wachter schijnt echter het gebouwtje niet goed te hebben afgesloten. Toen hij ten minste gisterochtend weer eens pools hoogte ging nemen, bemerkte hij tot zijn niet geringe verbazing, dat er gedurende den nacht ongewenschte bezoekers waren geweest, die de bouten vleesch van het beestje op deskundige wijze hadden afge sneden en meegenomen. Men had slechts nog eenig afval achtergelaten. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Van de dieven is echter geen spoor ontdekt. Kerkgangers bijna ge stikt. In een kerk te Ghristchurch (bij Auckland) in Nieuw-Zeeland, verbaasde het den dominee, dat onder zijn preek zijn gehoor merkwaardig stil was. Tot zijn schrik ontdekte hij, dat de heele ge meente in slaap gevallen was. Hijzelf echter voelde ook een groote loomheid over zich komen. Hij kwam toen tot de ontstellende ontdekking, dat de kerk ge deeltelijk gevul was met koolmonoxyde. Het gas diende als verlichtingsbron van lampen in de kerk, welke door onbekende oorzaak waren uitgegaan, terwijl de gas kraan opengebleven was, zoodat het ge vaarlijke gas de kerk binnenstroomde. Doordat de dominee het noodlottig resul taat bijtijds bespeurd had, redde hij het leven van zijn toehoorders. Ondergeschoven aardap pelen. De landbouwer J. P. te Rotter dam had, hoewel hij geen erkend teler is, aardappelen verbouwd. Toen de aardappelen gerooid werden, liet hij ze over de sloot brengen in het land van zijn buurman A. van D., die wel een ver gunning heeft, De aardappelen van P. moesten dus doorgaan voor die van Van D. Maar de Rotterdamsche politie is er achter gekomen en de heele partij, onge veer 30 mud, is in beslag genomen. Te gen P. is proces-verbaal opgemaakt we gens verboden telen en tegen Van D. op grond van verboden vervoer van aard appelen. Voor liefhebbers van ko nijnenbout. In Hooghalen en om streken hadden de dorpelingen de laatste weken zeer veel last van konijnen, zoo dat met recht van een konijnenplaag kon worden gesproken. Het werd zoo erg, dat de van regeeringswege ingestelde wild- schadecommissie er aan te pas moest ko men en deze heeft vernietiging van de knaagdieren geboden. Met veel succes zijn onderscheidene klopjachten gehouden. Op een dag zijn 149 en een volgenden dag 223 konijnen neergelegd. In het park doodgebleven. In het Wilhelminapark te Utrecht is gis teren een 64-jarige man, die op een bank je zat uit te rusten, door een beroerte getroffen. Hij werd naar een der zieken huizen overgebracht, waar hij in den nacht is overleden. Verdronken. Gisterenmiddag is een 2-jarig jongetje te Eelde, toen het een oogenblik aan de aandacht der ouders ontsnapt was, in een tobbe met water ge vallen en verdronken. DE RADIO-INSTALLATIE IN DE NIEUWE K. L. M.-VLIEGTUIGEN. Zoowel de F 36 als de Amerikaansche Douglas bezitten een Philips-N.S.F. zend en ontvanginstallatie. De uitrusting van de F 36 bestaat uit een gecombineerden zender en ontvanger voor lange- en korte golf. Het is met deze installatie dus mo gelijk om onder alle omstandigheden con tact te houden met de vlieghavens. De Douglas-machine bezit een V. R. 5 zendinstaliatie. Dit is een zeer licht toe stel van geringe afmetingen, waarmede op de lange golf geregeld afstanden van 1200 K.M. op de Indische route overbrugd worden. Ook de Postjager was op zijn recordvlucht met een dergelijke radio- installatie uitgerust. De vooruitgang van 'het vliegwezien in de laatste jaren is voor een groot gedeelte te danken aan den vooruitgang van de zendtec'hniek. Zonder de radio ia het mo derne vliegverkeer bij nacht en in mist zelfs niet denkbaar. Een geregelde ver binding tussdhen den vlieger en de vlieg- baven ia van 'het grootste 'belang, vooral bij het Vliegen onder ongunstige weersom standigheden. Door verschillende stations worden ge regeld weerberichten uitgezonden, maar dit neemt niet weg, dat een vliegtuigbe stuurder op een bepaald oogenblik op de hoogte moet kunnen zijn van plaatselijke weersomstandigheden. Hij vraagt d!an aan één of meer dichthijzijnde vlieghavens om hem over het weder en de vooruitzichten er van in te lichten 1 dus behalve den ontvanger is ook de zender hierbij on misbaar. Voorts ia de zender noodzakelijk voor de plaatsbepaling. De vlieger vraagt bij twee uiteenliggende stations een z.g. „pei ling" aan. De beide stations vangen zijn verzoek op en bepalen tevens de richting, waaruit de zender gehoord wordt. Onder ling zoeken zij contact en vinden uit het snijpunt van de beide richtingen op de kaart, de plaats waar het vliegtuig zic'h bevindt. De bestuurder wordt van het re sultaat op de hoogte gebracht. Vooral voor de landing heeft de radio- installatie onschatbare waarde. Bii on gunstige weersomstandigheden, wanneer het vliegveld min of meer aan het oog van den vlieger onttrokken ia, moet deze bij zijn landing kunnen vertrouwen op de ge gevens-, die zijn radio-installatie hem ver strekt. Verschillende vliegvelden zijn voor dit doel uitgerust met een „radiobaken", een zender, die door een bepaald systeem van signalen den piloot op eenvoudige wijze de gunstigste landingsrichting aan geeft. In samenwerking met 'het bureau voor luchtvaart ia door Philips-N.S.F. een zeer betrouwbaar systeem voor dergelijke ra diobakens ontwikkeld, dat o.a. wordt toe gepast op de vliegvelden „Schiphol" en „"Waalbajvien". Ook op de andere Neder- landsche Vliegvelden zal dit baken aange bracht worden. Uit het voorgaande blijkt wel, dat een up-to-date radio-ontvang- en zendinstal iatie bij de verkeersvliegtuigen noodzake lijk is om „lucbtvaardig" te zijn. Hooger Beroep. Door H. O., 35 jaar, landbouwer te 's-Heerenhoek, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens strooperij is veroordeeld tot f 15 of 15 d. h. Idem door C. L., 29 jaar, chauffeur te Vlissingen, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Politieveror dening te Vlissingen is veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Idem door F. L. V., 58 jaar, grossier te Vlissingen, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van het Crisis-Zuivel- reglement is veroordeeld tot f25 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van de ln- beslaggenomen reuzel en het rundvet. Idom door Th. W., 20 jaar, chauffeur te Vlissingen, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Algemeone Politieverordening voor Vlissingen, is ver oordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. Idem door C. de W., 40 jaar, commis- sionnair te 's-Heerenhoek, tegen een von nis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij hij wegens overtreding van de Vuurwapenwet is veroordeeld tot f25 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van het geweer. iOneerlijk boekhouder. De rechtbank te Leeuwarden heeft een 33- jarigen boekhouder, vroeger werkzaam bij de gemeentewerken te Leeuwarders deel, waar hij f 6800 verduisterde, we gens dat feit veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tief. De eisch was twee jaar. De ontrouwe notaris. Het Haagsche Gerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak tegen den gewezen notaris M. J. F. F. P. te Den Haag, thans gedetineerd, die door de rechtbank te Den Haag wegens verduistering meer malen gepleegd, en wegens valscbheid in geschrifte gepleegd in een authentieke acte, bij herhaling, is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Het Hof vernietigde het vonnis van de rechtbank alleen voor wat de straf betreft en veroordeelde ver dachte tot 3V2 jaar gevangenisstraf. CONCENTRATIE BIJZONDERE SCHOLEN. Aangenomen kan wel worden, schre ven wij gisteren, dat ook ten opzichte van het Prot. Ghristelijk Onderwijs getracht zal worden tot concentratie te komen. Thans lezen wij in het „Hbld": Naar wij vernemen heeft de minister van Onderwijs1 een schrijven gericht aan de verschillende centrales voor het bijzon der Protestantsch onderwijs, namelijk de centrale voor Christelijk Volksonderwijs de Centrale voor Ohr. Nat. onderwijs en aan den Schoolraad, in welk schrijven de wenschelijkheid wordt betoogd, dat zoo spoedig mogelijk tot concentratie van een aantal scholen moet worden overgegaan. Bij dit schrijven is een lijst gevoegd van scholen, die naar het oordeel Van den Minister voor samenvoeging met andere scholen in aanmerking kunnen komen. Dit schrijven draagt nog slechts een ad- viseerend karakter, maar er wordt toch in te verstaan gegeven, dat de mogelijk heid niet is uitgesloten, d'at de regeering indien heit haar noodzakelijk voorkomt, eventueel dwingend zal optreden. Het aantal scholen, op deze wijze ver meld, zal meer dan 150 bedragen, waar van het grootste deel op het platteland gevestigd is. De oentrales' hebben thans aan de verschillende schoolbesturen een schrijven gericht, waarin wordt verzocht kenbaar te maken, of concentratie met andere scholen mogelijk is zonder uit breiding of verbouwing van deze scholen en eventueel© bezwaren tegen deze concen tratie kenbaar te maken. Voorts zou de minister in gelijken geest geadviseerd hebben ten aanzien van bijzondere scho len voor M. U. L. O. Wanneer de denkbeelden van den mi nister verwezenlijkt zullen worden, zul len honderden leerkrachten op wachtgeld worden gesteld. Fruit-oogst lijdt onder de droogte. Het onderstaand overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoeze- rijgewassen op 19 September 1934 is, on der medewerking van de Rijkstuinbouw- consulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der di rectie van den Landbouw. Als gevolg van de langdurige droogte, welke met korte onderbrekingen geduren de de geheele groeiperiode van het fruit heeft geduurd, zijn de appelen en peren vrijwel overal klein van stuk gebleven. Het vroeg rijp worden en het afvallen der vruchten zijn eveneens ver schijnselen, welke aan bovengenoemde oorzaak moeten worden toegeschreven. In verband hiermede is men er in verschei dene provincies toe overgegaan het late fruit als goudreinetten en sterappelen, hetwelk doorgaans in het laatst van Sep tember en in den aanvang van October wordt geoogst, reeds thans te plukken. De appelen vertoonen nog een nor malen stand. De stand der peren, hoe wel nog aanzienlijk boven normaal, is toch minder dan op den datum van het vorige oogstbericht. Wormstekigheid treedt bij beide fruit- soorten op. Tengevolge van bet zonnige weer in September is de oogst der druiven zeer gunstig. De stand van het fruit is goed tot zeer goed gebleven. Aardappelinvoer In Duitschland. De Duitsdhe invoer van buitenlandsühe aardappelen, die met het oog op het ge bruik van jonge aardappelen in de maan den Juni en Juli sterk moest worden vermeerderd, kon reeds in Augustus weer sterk worden ingekrompen. De invoer ging in de afgeioopen maand van 96.292 dubbele centenaars met een waarde van R.M. 0.79 millioen terug tegen 429.401 dubbele centenaars met een waarde van R.M. 4.24 millioen in Juli en 372.253 dub bele centenaars met een waarde van R.M. 3.63 millioen in de maand Juni. Dé totale aardappeleninvoer der acht eerste maanden van dit jaar is tegenover denzelfden tijd van het vorige jaar van 619.617 dubbele centenaars met een waar de van R.M. 5.18 millioen op 1.042.447 dubbele centenaars met een waarde van R.M. 10.01 millioen toegenomen. Do invoer vit Italië is van 360.2118 cp 606.248 dubbels centenaars gestegen, uit Holland van 135.645 op 223.845 dubbele centenaars on. uit België van 45.950 op 153.373 dubbele centenaars. Kapelle. Woensdag werd alhier ten overstaan van Notaris J. C. Kram in het openbaar verkocht een woonhuis met schuurtje, erf en tuin, aan de Wilhelmina- straat alhier, groot 3 A. 67 c.A. Kooper dhr P. van Liere te Goes, voor f1611. KAPELLE, 26 September 1934. Groote veiling: Zure kroet f 1.50 per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Transp. de Cron- sel 317, Manks Codlin 315, Goudrei netten 4—11, Sterappels 523, Fransche reinetten 3—8, Lemoenappels 37, Lanes Prince Albert 37, Jacques Lebel 38, Keswick 25, Bismark 36, Cox Oranje pippin 527, Oranjereinetten 37, Udo- appels 35, Bramley Seedling 2—6, Gul delingen 3—6, Groninger Kroon 316, Hondsmuil 37, Bouwman Reinetten 3— 5, Bijenkorf 28, Campagnezoet 4—10, Valappels 28, Princesse Nobles 4, Zo- merprincessen 7, Landsberger reinetten 5, Present van England 48, Luntersche pippin 35, Singe Tillish 10, Notarisappel 46, Ananasreinetten 3—6, Rembours Mortier 35 ct., alles per K.G. Peren: Beurré Superfin 48, Beurré Hardy 519, Beurré de Merode 6, Beurré Lebrun 612, Beurré Alex. Lucas 38, Beurré v. d. Ham 312, Beurré Duran- deau 38, Beurré Clairgeau 310, Beurré Diel 37, Beurré Wilhelmina 4—8, Doy enne du Comice 1227, Triumph de Viënne 517, Bor r Louise 5—12, Wil liam Duchesse 3- -13," Duchesse d'Angou- lêmes 4, Maagd^peren 38, Soldat La- boureur 318, Jodeperen 2—7, Nouveau Poiteau 3—9, Gieser Wildeman 4—10, St.- Rémy 2—6, Duifjesperen 34, Pres. Roo sevelt 26, Conseiller de la Cour 412, Bruine Chaumontel 2—7, Peren zonder zaad 36, Conférence 618, Calabas Ca- rafon 1—5, Marguérite Marillat 48, Eva Ballet 6, Hertogin Else 58, Groene Chau montel 211, Zwijndrechtsche Wijnperen 9, Le Curé 4—6, Blanke Beurré 3—6, Bre- derode 3, Dubb. Bergamotten 7, Mad. Treve 8, Valperen 14 ct., alles per K.G. Diversen: Reine Victoria 2—7, Reine Claude Violet 26, Frambozen 35, Blau- de druiven 19—28, Dubb. princessen z. draad 610, Rentegevers 12, Trosprinces- sen 11, Groene Boonen 5, Tomaten 23, Uien 12, Snijboonen 10 ct., alles per K.G. Witte kool 24, Roode kool 24, Savoye kool 25 ct., alles per stuk. Me loenen 412 ct per stuk. Kropsla f2.60, Andijvie f2—f2.30, beiden per 100 krop. Prei f7.20 per 100 bos. Noten 4953 per 100 stuks. Perziken f 0.40—f 1.30. DEN HAAG. Haagscbe veiling van Land- en Tuinbouwproducten N.V. Gros- sierveiling van Woensdag 26 Sept. 1934. Peren: Légipont 11—19, Conférence 9 11, Calabasperen 48, Bergamotte 3— 5, Maagdenperen I 69, II 35, Beurré Clairgeau I 6—8, II 35, B. Haxdi I 16 19, II 1315, B. de Mérode I 812, II 3—6, B. Durandot 911, B. Alexan der Lucas 68, B. Super Vin 8, B. Le brun 911, Marguéri te de Marillat 68, Bonne Louise extra 1825, I 1017, II 50, Nouveau Poiteau extra 912, I 6 8, II 35, William Duchesse I 914, H 57, Spiegelperen 35, IJsbouten 5 8, Conseiller de la Cour 35, Fondant peren 46. Trijntje Lammers I 5<7, II 24, Pastoorperen 5, Avezaath Kartel len I 810, II 57, van Ommersperen 35, Pausperen 5, Soldata Laboureur I 1012, II 79, Perzikperen 8, IpTzogin Elsa extra 11—13, I 7—10, II 3—6, Louwtjesperen 35, Zwijndrechtsche Wijnperen 58, Doyenné de Gommice extra 25—33, I 16—24, II 10—15, III 0 9, Belle Roza 31, Pondsperen 46, Duchesse Angelène extra 1518, I 9 14, II 58, Triumph de Vienne I 14 16, II 810, Les Deux Soeurs 10, Com- tesse de Paris 11, Dikstelen 35, Min. Dr Lucius 6>8 ct. Appels: Fransche Beliefeur I 911, Et 57, Dubb. Bellefleur I 69, II 3— Sterappel3 extra 1417, I 813, II 3 6, Lansbergerzuur 4, Notarisappel extra 1014, I 79, II 46, Derkszoet 6 11, Groningerkroon I 913, II 68, Goureinetten extra 1015, I 79, II 36, Bismarck I 57, II 2—4, Princesse Noble I 710, II 46, IJzendijksche Klumpkes 24, Ossekoppen 59, Fran sche Schrijvers I 57, II 24, Peter- selieappel 11, Lemoenappel extra 1216, I 811, II 5—7, Fransche Zuren 25, Oranjereinetten I 811, II 46, Zure Eva's 35, Present van Lunteren 10, II 5, Lane's Prince Albert I 711, II 36, Koning Karei 6, Bloemée extra 1013, I 69, II 35, Guldelingen 7 8, Benderzoet 46, Honingzoet 68, Transparant de Groncel extra 1520, I 1015, II 69, Zijdenhemdjes 24, Tuinzoet 810, Wijnzuur 69, Roze- blad 1214, Keswick 48, Oranje Pip peling extra 1620, I 9'15, II 68, Dl 35, St. Remis I 711, II 36, Para dijsappel I 57, Et 25, Witte Wijnap pel 10, Goudpermain 79, Singe Till- hers I 1518, II 1114, St. Germain 35, Kaneelzuur 3—5, Schijvelingen 3—7 ct. Diversen: Noten I 1217, II 712 ct. Alle prijzen zijn per Kg. opgegeven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6