N AT IO N A L E f lëder'pak HONIG'S VERMICELLI GRATIS 1 f Pijn in AKKEI Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. LEVENSVERZEKERI NGtBANK - „Nationaal-Tarief" Onderwijs. Kerknieuws Gemengd Nieuws. V de concessie verleend aan de Imp. Con tinental Gas Association voor het leveren van gas in Domburg aan de Ned. Ind. Gas-Mij. Dhrn de Visser en Geldof werden nog nadere inlichtingen gegeven inzake de vervanging van de gasstraatverlichting door electrische verlichting. Besloten werd om een overeenkomst met Middelburg aan te gaan voor verlee ning van hulp bij brand en om, zoo de betrokken gemeenten daartoe bereid zijn, de met de omliggende gemeenten genieten hulpverleenings- en wederkeerigheids- overeenkomsten met die van de Middel- burgsche overeenkomst gelijkluidend te maken. Naar aanleiding van deze bespreking vraagt dhr De Visser nog inlichtingen omtrent de brandweer en de gemaakte alarminrichting. De voorzitter wijst er nog op dat her haaldelijk de kastjes van de alarminrich tingen door de kinderen worden open gemaakt, wat bij eventueele brand ern stige gevolgen zou kunnen hebben en waartegen, naar hij hoopt, ook de ouders zullen waken. Naar aanleiding van een verzoek van de wegencommissie van de A.N.W.B.- K.N.A.C. wordt besloten toe te staan dat at to's in de kom der gemeente wanneer zij geparkeerd staan bij een lantaarn in de kom der gemeente, bij donker niet ver licht behoeven te zijn. Dj de verbetering van den Westka- pclschen weg zal ook het gedeelte bij de gemeente in onderhoud geheel worden verbeterd. Dhr Geldof vraagt in allen gevalle de hoornen die nog aan den weg staan, te sparen. Dhr De Pagter zag gaarne dat de helling aan den ingang van het dorp flauwer gemaakt kon wor den, daar deze voor met paarden be spannen voertuigen nogal last geeft. Bei de opmerkingen zullen ter kennis van de autoriteiten worden gebracht. De ge vraagde medewerking voor de verbete ring wordt daarna verleend. Een uitvoerige discussie ontspint zich daarna over de beplanting van het Groentje. Het is de bedoeling op dit pleintje een drietal perken te maken, voornamelijk met zeer laag groeiende heesters, en die verschillende perken van de paden af te scheiden met ijzeren omheiningen. Een en ander zal door jeugdige werkloozen worden verricht. Dhr Brand zeide dat waar het hier een geheel nieuwe wijze van werken be trof, uitsluitend met jeugdige werkloo zen, het niet gemakkelijk was een be grooting van de kosten op te maken, ook de kwestie van toezicht en leiding zal nog nader moeten worden onder het oog gezien om zooveel mogelijk van de beschikbare krachten te profiteeren. De heer De Visser heeft bezwaar tegen de meerdere kosten van onderhoud die van dezen aanleg weer het gevolg zullen zijn. Het voorstel om het pleintje te beplanten wordt daarna met algemeene st. aange nomen. B. en W. stellen voor, de betrokken winkeliers gehoord, te verklaren, dat de buitengewone omstandigheden aanlei ding geven om ten aanzien van winkels waar brood, suikerwerken, enz. en die van tabaksartikelen in voorraad zijn. de bepalingen van art. 4 der wijzigingswet inzake winkelsluiting toe te passen. De voorzitter gaf eenige toelichting. Dhr De Visser is het niet eens met de keuze der gehoorde winkeliers. Ook de heer De Pagter heeft naast zeer ern stige principieele bezwaren tegen dit voorstel vooral de feitelijke bezwa ren dat verschillende winkeliers niet ge hoord zijn. De voorzitter wijst erop, dat het hier niet ging om alle winkeliers, maar om hen die uitsluitend of in hoofdzaak de betrokken artikelen verkochten, wat niet altijd zoo eenvoudig is uit te maken. Dhr Geldof meent, dat hier vooral de principieele kant van de zaak naar voren moet komen. De voorzitter zegt, dat hij aan de eene zijde de principieele bezwa ren eerbiedigt, maar daartegenover het niet juist vindt dat men nu hen die een andere opvatting hebben wil \dwingen om ook te sluiten. In denzelfden geest spreekt zich dhr Brand uit. Bij de stemming staken de stemmen, zoodat de beslissing tot een volgende ver- FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. S8.) o— „Ik geloof niet, dat we zoo erg laat zijn," merkte juffrouw Durnford op lui den fluistertoon op, toen ze in de zitkamer gelaten werden. Een vlammend vuur en twee kleine lampen aan beide zijden van den schoorsteen verlichten slechts één kant van de kamer; de rest was in duis ternis gehuld, tot een zwaar pluche gor dijn werd weggetrokken, waardoor een klein zijkamertje zichtbaar werd, dat schitterend verlicht was, waar drie men- schen rond het vuur en twee op het haardkleedje zaten, blijkbaar „zichzelf en kastanjes poffend". In een oogenblik rezen allen op en me vrouw Pater, die er heel jong en meisjes achtig uitzag in haar zwarte avondjapon, kwam met uitgestrekte handen op juf frouw Durnford en Ruth af. „Hartelijk gelukgewenscht, juffrouw Jem, dat u den dag nog maar vaak mag vieren," zei ze, juffrouw Durnford een zoen gevend op beide wangen, „en u ook, juffrouw Cleveland. Ik ben in zoo'n goede bui," vervolgde ze opgewekt, „dat al mijn gadering wordt uitgesteld. Voor het voor- stol stemden dhrn Elout, Brand en Geldof. Bij de rondvraag vroeg dhr Geldof o.a. om vóór B. en W., zooals bij de kabel legging, werkzaamheden doen verrich ten, den Raad daarvan mededeeling te doen. Hij maakte bezwaar tegen aankoop van steen die uit andere wegen kwam, om daarmede sommige straatgedeelten te verharden en waarvoo" z.i. beter nieuwe steen gekocht kon worden. Ook voor ver harding Van de zijkanten der stratjn achtte hij deze steen ongewenscht. Er konden beter i^ttoirtegels, in werkver schaffing gemaakt, gelegd worden. Souburg. Morgenavond vergadert de Gemeenteraad te 8 uur. Punten van be handeling zijn Aanbieding rekeningen. Verpachting gronden. Winkelsluitings wet. Wijziging Ambtenarenreglement. Ge meentewerk. Huurbepaling woningen ge meentelijk Woningbedrijf. Woningcom missie. Commissie georganiseerd overleg. Uitbreidingsplan. Wijziging begrooting 1934. Belastingen. Hulpverleening bij brand. Motor- en rijwielreglement. Kerkvoogden der Ned. Herv. ge meente hebben aan Burg. en Weth. kennis gegeven, dat zij besloten hebben de bij zondere begraafplaats na 31 December 1936 als zoodanig niet meer voor het pu bliek te exploiteeren. In verband met dit schrijven is het noodzakelijk een algemeene 'begraafplaats te gaan exploiteeren, waarvoor het ter rein aan den Zaaihoekweg bestemd is. Tijdig zal een uitgewerkt plan voor aanleg van een begraafplaats den Raad bereiken. B. en W. zijn er van overtuigd, dat het geheele terrein niet in exploitatie zal be hoeven te worden gebracht, waarom zij voorstellen de achterste helft van het 'ter rein aan den Zaaihoekweg bij openbare inschrijving te verpachten voor den tijd van 3 jaren, evenals het perceel aan de Kanaalstraat, waarvan de pacht met in gang van 1 November a.is. eindigt. Door wijziging der Winkelsluitings wet is de mogelijkheid geopend de open stelling van 5 categorieën winkels op Zon dag te verruimen, respectievelijk een der gelijke verkoopgelegenheid in het leven te roepen. 'Om hiertoe te geraken moet de gemeen teraad verklaren van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstan digheden daartoe aanleiding geven en ten aanzien van welke categorieën winkels. De verklaring van 'den Raad 'kan eerst dan gegeven worden nadat belanghebben den uit het betrokken bedrijf zijn gehoord. Hiertoe zijn, na voorafgaande afkondi ging, ter secretarie lijsten ter teekening nedergelegd, waarop de winkeliers zich vóór of tegen de verruiming konden ver klaren. Bovendien is het oordeel van de winkeliersvereeniging „Nemidso" ge vraagd. Voor de winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen in voorraad zijn, hebben 4 winkeliers göteekend en wel 3 vóór en 1 tegen, terwijl naar de overtuiging van B, en W. 2 der voorstem mers niet kunnen worden aangemerkt als te 'hebben een winkel waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen in voorraad zijn. Evenmin is dit 'helt geval met die win kels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk, chocolade al ■dan niet ite samen met consumptie-ijs in voorraad is. Voor deze soort winkels hebben slechts 3 winkeliers vóór gestemd, evenals voor winkels waarvoor een drank vergunning geldt. De visch- en fruitwinkeliers hebben zich niet uitgesproken. Hieruit blijkt dus dat er van een be hoorlijke meerderheid, welke vóór verrui ming der openstelling is geen sprake is, zoodat B. en W. niet kunnen voorstellen, te verklaren van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstandig heden aanleiding geven tot toepassing van al 'het 'bepaalde in artikel 4, eerste lid der wet van 27 Juli 1934. Ingezonden Mededeeling ROTTERDAM (Voor ƒ217.20 per jaar verzekert een 30-jarige: bij overlijden vóór zijn 65ste jaar12.000.— bij leven op 65-jarigen leeftijd keuze tusschen een uitkeering ineensvan 8.000.— öfeen premievrije uitkeering bij later overlijdenvan 12.000.— Wel adviseert „Nemidso" hiertoe als gevolg van een gehouden stemming in een ledenvergadering, doch aan die stemming valt niet de juiste waarde te hechten, omdat aan die stemming ook hebben deelgenomen niet tot genoemde catego rieën behoorende winkeliers. Naar aanleiding van een adres van J. C. Daalhuizen, waarin 'deze reclameert tegen zijn uitsluiting voor het schilder werk van 25 gemeentewoningen, deelen B. en W. mede, dat, toen de uitnoodigin- gen tot inschrijving voor het schilderwerk voor het gemeentelijk woningbedrijf wer den uitgeschreven, niet bekend was dat adressant zich had geassocieerd met een schilder te Koudekerke. Toen hij hiervan persoonlijk mededee ling deed is hem er op gewezen, dat steeds zooveel mogelijk het gemeentewerk aan ingezetenen wordt opgedragen en dat thans adressants zaak geen zuivere Sou- burgsc'he onderneming meer was. Vóór de opening der ingeleverde in- sehrijvingsbiljetten voor bedoeld schilder werk is door B. en W. besloten de firma Sturm en Daadhuizen van dit werk uit te sluiten, als zijnde geen zuiver Souburg- sohe onderneming. Zij stellen dan ook voor op het ver zoek afwijzend te beschikken. Door 'de verlaging der rente van de voorschotten, verleend voor den bouw van de woningen van 'het gemeentelijk woning bedrijf is het mogelijk tot huurverlaging over te gaan. Overeenkomstig het advies der woning- commissie achten B. en W. verlaging wenschelij'k met f 0.25 per week per wo ning, met welke huurverlaging de minis ter van sociale zaken genoegen neemt. B. en W. stellen voor met de gemeente Middelburg een overeenkomst aan te gaan terzake van hulpverleening bij brand. te Purmerend; Dte K. vajn der Meulen te Kommerzijl; Ds G. von Meyenfeldt te Alkmaar; Ds S. Oegema te Langeslag; Ds W. Schouten te Westbroek; Ds H. Vo-lten te Bolnes en Ds A. v. d. Weg te Oude- wafer. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gen-dt C. M. van En-dt te Wehl. Ie Buitenpost T. Leendertz te Beet- sterzwaag. Ohr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneëk, N. Brandsma te Bun schoten en J. Ta-mminga te Harderwijk. Emeritaat D'r H. D. Hellema, sedert 1902 predikant te Oude Fekela, heeft na een 41-jarigen diensttijd eme ritaat aangevraagd tegen 1 Fehr. a.s. Predik a ntstractemen- t e n. In de classis Winschoten hebben van de 36 Nederlandsch Hervormde ge meenten, 12 gemeenten dispensatie moeten aanvragen van het minimum-tractement bij den raad van beheer. Reserve-veldpredikers. Bij Kon. besluit van 24 September zijn benoemd tot reserve-veldprediker voor den tijd van oorlog hij het leger te velde, D'r J. Bos te Rijssen (O.)Ds M. Boukema te Lei-dsehendam; D's M. Bouwman te Nieuwendam; Ds F. Dresselhuis te 01de- boorn; D® M. Gravendijk te Dordrecht; Ds P. C. Jongbloed te Marken; Da J. Jonker te Zuidbroek; Ds A. K. Krabbe te Hille- gom; Dis J. Kremer te Ede; Ds J. G. J. Kuiper te Arnhem; Ds J. G. A. van Loon Kloetinge. Door B. en W. is voor de benoeming van een hoofd aan de Gem. Bewaarschool de volgende alp'habetische voordracht opgesteld: 1. J. J. Lems te Vhssingen; 2. L. G. de Vos te Middelburg. Geslaagd voor politiediploma met ajanteekeniing: J. Meyers te Middelburg en J. Minder-houd te Vlissingen. Het Diploma verwierf: P. G. de Nevo te Aardenburg. De noodlottige brand te Hilversum. Hartverscheurende tooneelen. Zeer ernstig zijn de gevolgen geweest van dezen brand, die Maandagnamiddag in het gebouw van de R. K. Werklieden vereniging te Hilversum heeft gewoed, zooals we reeds gisteren meldden. Onge veer vijftig kinderen hebben brand- of andere wonden opgeloopen en de overige bijna honderd kinderen, die in de zaal aanwezig waren, zijn met ontzetting uit het als een fakkel brandende gebouw ge vlucht. Gezien echter de omstandigheden is het vreeselijke ongeluk toch goed af- geloopen. Het gebouw, waar de filmvoorstelling plaats had, was nog geheel nieuw. Niet minder dan 145 meisjes, allen tusschen de 5 en 14 jaar, waren in de zaal aanwezig, waar pater Buys uit Soesterberg, een vertooning gaf van de Missie-film. welke hij reeds in den loop der laatste jaren in tal van plaatsen heeft laten draaien. De vertooning geschiedde met een kof- ferkino. Toen er niet meer dan nog on geveer vijftig meter film moest worden gedraaid, gebeurde het vreeselijke. Reeds hadden verschillende bestuursleden van het gebouw de zaal verlaten, zoodat alleen nog de meisjes, eenige onderwijzeressen, pater Buys en broeder Duimei 'aanwezig waren, toen door tot nu toe onbekende oorzaak de film in brand vloog. Broeder Duimei, die bij het filmappa raat 'had gestaan, had er zich van ver wijderd om pater Buys er bij te laten, die daar de film bijna ten einde was, 'het ap paraat moest stilzetten. Toen hij, bij de 'kinderen gekomen, zich omwendde, zag hij tot zijn grooten schrik, dat het geheele filmtoestel in brand stond Nog voordat hij iets kon doen, schoten de vlammen, die in de film gretig voedsel vonden, naar alle kanten uit. Het vuur deelde zich onmiddellijk mede aan het meubilair, de stoelen, de op den grond liggende lo-opers en aan de op> de eerste rij zittende kinderen. Huiveringwekkend was de paniek, die volgde. Gillend vlogen de kinderen door elkaar, wierpen de los staande stoelen omver en versperden elkaar den weg. Het ergste was, dat de hoofdingang versperd was doordat het filmtoestel daar juist voor was opgesteld en de vuurhaard zich dus daar bevond. De nooduitgang aan de Ingezonden Mededeeling. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE vrienden in mijn verjaarswenschen moe ten deelen. Mag ik u nu mijn echtgenoot voorstellen. Ian, dit is een bijzondere dag in Shepperton; we hebben heusch het ge noegen er eens een nieuw gezicht te zien." Kapitein Pater glimlachte, toen hij Ruth een hand gaf, hij scheen wel gewoon aan dergelijke uitlatingen van zijn vrouw. Hij was een lange, rijzige man, en mili tair van top tot teen. Zijn gezicht was verre van knap te noemen en hij' en Lona geleken niets op elkaar. Maar door zijn rustige, beschaafde manieren, nam hij Ruth al heel gauw voor zich in. Oogen- schijnlijk was hij iemand met een boel, gereserveerd karakter, die iedereen op een afstand hield, maar Ruth ontdekte weldra, dat hij heel vriendelijk en voor komend was. Het volgende oogenblik begroette Ruth Lilian en haar broeder. Lilian had een kleur als vuur en ze bracht lachend haar handen aan haar gloeiende wangen. „We poffen altijd kastanjes op me vrouw Pater's verjaardag," legde ze uit, „maat die trouwelooze broer van mij laat mij letterlijk de kastanjes uit het vuur halen. O, Bob, daar brandt er een." Maar daar Bob zich Oost-Indisch doof hield, knielde Lilian met een quasi-boos gezicht weer voor het vuur neer. „Ian, schuif eens een stoel voor juf frouw Jem aan," zei mevrouw Pater. „Juffrouw Cleveland, daar houd ik van, een gezellig, rustig, huiselijk avondje. Wel, juffrouw Jem, heb ik die japon al eens eerder gezien? Wat is die keurig en wat staat ze u uitstekend. Denk toch eens aan Lona, daar heeft juffrouw Jem zoo'n prachtige japon aangetrokken ter eere van mijn verjaardag." „Ik dacht dat er meer menschen zou den komen," antwoordde juffrouw Durn ford norsch, want mevrouw Paler was er al weer in geslaagd haar uit haar hu meur te brengen. Arm slachtofferl haar mooie japon, de glorie van haar garde robe! En dan te denken aan het triorn- phantelijke gezicht dat Suzan straks zou zetten. „Heb ik het u niet gezegd, juf frouw Jem?" hoorde ze haar al zeggen. „Het is jammer, maar wat zullen ze u uit lachen en daar hebben ze gelijk ir Ze veelde groote lust in huilen uit te barsten bij de gedachte aan haar eigen koppigheid en de grap, die mevrouw Pater ten haren koste had uitgehaald, en daar stond dat boosaardige wezentje vlak voor haar, zoo stemmig en eenvoudig als maar mogelijk was; in stilte genietend van haar eigen ondeugende streek. „Ik vind het zoo aardig van u," zeide ze onschuldig, „en ik ben u minstens even dankbaar, als wanneer u me een ca deautje had meegebracht. Lona wilde, dat ik een soiree zou geven of een muziek avondje, maar neen zei ik tegen haar op je vijf en dertigste ben je op een kritiek punt van je leven gekomen, je hebt er dan de helft van achter den rug en het is je plicht eens ernstig te den ken aan wat er komen gaat." En me vrouw Paters zuchtte diep. „En daarom heb ik mijn oudste, zwarte japon aangetrokken en heb alleen maar mijn beste vrienden genoodigd, zooals u ziet, lieve juffrouw Jem. Vanavond poffen we kastanjes en geven raadsels op, die niemand kan raden, en vertellen spook verhalen, dat je een koude rilling over den rug loopt. Voor we scheiden zal ik u een kleine versterking aanbieden in den vorm van sandwiches en warmen wijn. Wel Lona, wat is er?" Maar 't volgend oogen blik werd het praatzieke dametje op zij geschoven en nam Lona haar plaats in. „Luister maar niet naar haar nonsens juffrouw Jem," zeide ze vriendelijk. „We zullen haar wel nooit genezen van haar ondeugende streken. Als Ian en ik zelf niet heelemaal onkundig waren gebleven van haar plannen, hadden we u wel ge waarschuwd. Nog maar twee uur geleden waren we in de overtuiging, dat de deken en juffrouw Brescott zouden komen, even als de Whitelaws en de Macanlays. Ik wist, dat Lady Olny en Sir Ralph uitge- noodigd waren, maar er kwamen zooveel bedankjes, dat Tina uit haar humeur raakte en de anderen afschreef, maar dat heeft ze ons niet verteld. Stoort u er zich dus maar niet aan," eindigde Lona met andere zijde van de zaal was, zooals we reeds meldden, gesloten, althans de deur kon niet worden geopend. In het midden van de Zaal was een nog smallere deur, die toegang gaf tot een smalle zijgang. Deze wilde eerst ook niet open, doch bij een tweede poging ontsloot zij zich. Over elkaar holden de kinderen de gang in, naar voren en. achteren. Aan beide zijden bevonden zich uitgangen, doch deze wa ren te smal om de gillende en huilende meisjes vlug genoeg doorgang te geven. Van buiten af trachtte men tegelijkertijd binnen het gebouw te komen en slaagde men er in den nooduitgang open te bre ken. Zeer snel greep 'het vuur om zich heen: alles vatte vlam. Pater Buys, die ernstige brandwonden aan de beide handen had opgeloopen, was zich volkomen bewust van de dreigende ramp. Zidh volkomen meester sloeg hij met zijn verbrande han den de vensters in de zijgang in. Buiten aan den zijkant op een grasveld met een hek gescheiden van den grond rondom het gebouw, stroomde het pu bliek toe: wanhopige ouders, die hun kin deren zochten. Binnen, achter stalen ra men, stonden tientallen kinderen, waar onder meisjes; wier haren in brand ston den, en daarachter de steeds feller op laaiende vuurzee. Door de nauwe vensterramen, tusschen de stalen roeden, werden de kinderen naar buiten getrokken, met den meesten spoed, om te redden wat er te redden viel. Het mag een wonder heeten, dat er geen do-oden te betreuren zijn. Intusschen was er van alle zijden hulp komen opdagen. D'e brandweer arriveerde spoedig met twee motorspuiten en tastte het vuur met kracht aan. Niet minder dan ongeveer vijftig kin deren waren gewond; velen hadden brand wonden, doch nog meer hadden snij- en andere verwondingen opgeloopen. Toen alle kinderen en ook de volwas senen het gebouw hadden verlaten brand de dit ais een fakkel. De zaal waar de brand is ontstaan is totaal leeggebrand. Ook de overige vertrekken van het ge bouw zijn geheel verwoest. Van de meu bileering is nagenoeg niets meer over. Zooals reeds gemeld, is de oorzaak van het in brand geraken van de film niet bekend. De „Msb." houdt vol. dat pater Buys van B. en W. en van den Commis saris van Politie toestemming had ge kregen om de film te draaien. De Hilversumsche commissaris van po litie, de heer Van Beusekom. deelde ech ter mede, dat de politie geen toestemming voor het vertoon van de film had' gege ven. De aanvraag daartoe was zoo laat ingediend, d'at hij geen gelegenheid had deize te behandelen. Initusschen heeft deze noodlottige 'brand opnieuw bewezen hoe gevaarlijk 'het is in niet daarvoor ingerichte ruimten 'brand bare film® te vertoonen. De heer Gordijn i verklaarde, dat deze films vijf maal brand baarder zijn dan welk ander materiaal ook. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat pater Buys en broeder Dudmel, die reed® zooveel jaren voorstellingen geven, bij de voorstelling ite Hilversum niet de noodige veiligheidsmaatregelen hebben genomen. Dinsdagmiddag te ongeveer vier uur is een der jeugdige slachtoffers van den filmbrand, de 6-jarige Beppie Hilhorst, aan de bekomen verwondingen overleden. Vanmorgen is een tweede slachtoffer overleden. Voorts blijken eenige der slachtoffers van den (brand ernstiger geblesseerd dan een vriendelijken glimlach. „Het was heel lief van u icon zoo'n mooie japon aan te trekken, ofschoon er maar zoo weinig menschen zijn om u erin te bewonderen." Door deze vriendelijke woorden voelde Jem zich weer wat getroost en spoedig zat ze genoegelij'k raadsels op te lossen en te lachen om de manier, waarop ze voor de gek gehouden was. Maar toen ze er gele genheid voor kreeg, fluisterde ze Ruth in het oor, dat ze wel wenschte, thuis goed gegeten te hebben inplaats van op een di ner te rekenen, zooals ze gedaan had. Ze had nu al honger als een paard. Een steviger maal zou meer naar den zin zijn dan sandwiches en warmen wijn. De arme Ruth was zoo onder den in druk van juffrouw Jem's 'ontstemming en verlegenheid, dat ze zwijgend en gedrukt bleef zitten, tot Lilian, onder het voor wendsel haar een gepofte kastanje te ge ven, haar toefluisterde: „Let er maar niet op. Lona zal alles wel weer in het rechte spoor brengen. Me vrouw Pater is in een plaagzieke bui, om dat haar gasten haar teleurgesteld heb ben en nu moet ze haar ergernis luchten. „Ziet u wel," vervolgde ze, toen juffrouw Jem zichbaar opgevroolijkt door Lona's woorden, haar opgewekt toeknikte, „de bui trekt al over." Toen vervolgde ze hardop: (Wordt vervolgd.) Die icheuten Uw arm of be nu eens wal v Volgms r»c«pf men in den be kinderen die t' de brandwond die in den bej verslechterden name in de R. overgaan. Gorrie Kopt iets vooruit, nog zeer zorg De 16 kindei verpleging wo over het gehe digheden vrij evenwel baart In den toest geen verander 'hoop, dat hij, wonden, alle 'houden. F e 11 e b r w o u d e. Gis Scharwoude waaraan een deze gemeente streeks elf uu kende oorzaal meubel-afdeeli warenhuis", ge gemeente. He snel uit en w sterk aangewe van Noord-Sch se verscheen dat men alle' kon worden. D in van de brai andere omligg pen het vuur groote motorsf arriveerden, s diepingen hoo Aan alle ka uit en er bes brand naar ari Met 12 straler Het warenhx redden en br liggende geboi Niets kon w De geheele ii gingen verlore Eigenaar va K. Bood, die t De schade is tienduizenden De on weg. Maarda boer G. uit wagen over aldaar. Plotse] Schiedam een hij met zijn p den -overweg r tot spoed aan bleef liggen. D die fluitsignal 't ongeval en r IV2 M. afstan tot stilstand tf omstanders w van de rails met ongeveer weg kon verv der G. is pro» Twee dronken. D jarig kind vai te Almkerk in in het water a geraakt en ve Valse van hond ste maanden k dat in het Zu bankbiljetten circulatie blijk- stig zijn van muntersbende Ver een ont litie te Heere: als verdacht betrekking, 'ontvanger geleden had ongeveer gen, doch reet daarop op tijd terugk- Zijn arrestatie gezien de ontvanger Sch'oferland, hij misschien fraudeerd, zijn leefwijze tijd, wel V! ee: te h f niet m- aan, is VOO gronc e n n 1 c so scl >rc Pi were Z e v met e e in het 1 Italiaansch oorlog een gekregen, v door hevige De doctoren zonders ontdel nog aanhielde] beeld dat zaak van Een aan het ter in die de bon nieuw licht, ze

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2