Uit de Provincie DïNSDAG 25 SEPTEMBER 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. Stfï Buitenland. Binnenland Belangrijkste Nieuws. Prinses Juliana bezoekt Zeeuwsch- Vlaanderen. ritten er al sk gaat weer onge hennen atuurlijk zoo en over den leeftijd enz, kunnen leg atie gaan we n het Alpen- ar streng de bevordering id van het i kuikens in- sveeren heb- veel pullo- en die inge- quarantaine gedurende bloedonder- n onderwerp op attent te ook ernstig moeten gaan 9 men dezen t men nu op moral de die- smd zijn. Met kan een die- 1150 per uur n het onder- ie de dieren- hij voor de jeen dat door everd wordt, is er op in- iksemsnel te martsen zeer jeeringssteun dat men het laat onder- leien met al- veebladen ge- goedkooper, daar slechts isultaten kan ver het alge- werken als onder winst- rden. Nu dus ie geënt zijn ijn lezers zoo we aan het eehouderij is in de handen n in die van toe had men sntraal proef- nkort een te directie van ïg in dit vak Hnmige kan- tions of fok- landbouw- ,ren aan die consulenten de school te Wel geeft de aan vereeni- len de pluim- oo heeft men ie fokstations luimveestam- een specia- de regeering Alle kippen op pullorum p moet tien ebben en per ïogen slechts den. De pro~ ninstens 170 sn vóór ze in et stamboek, instens twee worden, ahouden Wit 3, Wit Wyan- .verolles (een sersche hoen- lar bij boeren dt men in de lig 'bedrijven, arom naar de ïeer van Zu- wat meer. IENNEPE. effende, kun- ien gezonden rdesingel 96a ►or antwoord BERCHT. van 25 Sept.: !r afnemende lkt met tijde- k nog regen- ag 3 u. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Adverientiën 30 cent per regel. ïagezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. ZIJ, DIE ZICH THANS ABONNEE- REN ONTVANGEN DE NOG IN SEPT. VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. Concentratie bijzonder onderwijs. Omtrent de plannen inzake concentra tie van bijzondere scholen lekt zoo lang zamerhand een en ander uit. Zoo nu en dan hoort men van scholen, die een aanschrijving ontvingen, dat op heffing overwogen wordt, en ook was het bekend, dat hieromtrent met de organi saties op onderwijsgebied overleg wordt gepleegd. Thans publiceert „De Tijd" een corres pondentie tusschen den Minister en het R.-K. Centraal Bureau. Daaruit blijkt, dat de Minister in Juni heeft medegedeeld, dat hij, in verband met de noodzakelijkheid om ook bij het bijzonder onderwijs te komen tot ophef fing van scholen, waarvan het zelfstandig voortbestaan niet noodzakelijk is, aan het Rijksschooltoezicht een onderzoek heeft opgedragen. „Ik reken, zoo schreef de minister, op uw volledige medewerking om het daar heen te leiden, dat in de gevallen, waarin zonder schade voor het onderwijs concen tratie van scholen kan tot stand komen, deze mogelijkheid tot werkelijkheid wordt in het belang van de financiën van Rijk en gemeente. Zeer zou ik het op prijs stellen, indien gij aan deze zaak spoedig uw aandacht zoudt willen geven, opdat ik binnen niet te langen tijd met het resultaat in kennis kan worden ge steld. Deze brief ging vergezeld van een lijst, waarop 175 R.-K. bizondere scholen, ver deeld over 111 gemeenten, vermeld staan als in aanmerking komend voor ophef fing." In antwoord hierop zond het bureau den Minister een schrijven waarin het zijn bezwaren tegen diens voorstellen ontwik kelde en opmerkte dat het R. K. onderwijs 23.093 leerlingen meer heeft dan het openbaar, maar 832 scholen en 693 leer krachten minder en dat tegenover de 677 openbare scholen met minder dan 60 leer lingen maar 84 gesubsidieerde R.K. scho len staan; dat bij opheffing de gebruiks- vergoeding c.q. waarborgsom verloren gaat, dat het veel eenvoudiger is het be oogde voordeel ineens en over de geheele linie te bereiken door de gedifferentieerde schaal voor een passende uniforme te rui len, dan door te hooi en te gras wat klei ne schelen op te ruimen." Aangenomen kan wel warden dat ook ten aanzien van het Prot. Ghr. onderwijs dergelijke stappen zijn ondernomen en het zou misschien niet ongewenscht zijn, in dien ook daaromtrent nadere bijzonder heden werden gepubliceerd. Bij deze bezuinigingsmaatregelen moet op den voorgrond worden gesteld, dat ook het bijlzonder onderwijs volle medewer king zal hebben te verleenen om tot be zuiniging en versobering te komen. Maar daarnaast moet ook worden gesti puleerd, dat met de rechten en vrijheden van dat onderwijs rekening wordt gehou den. En ook hiermee, dat het bijzonder onderwijs in het algemeen de uitgaven veel lager heeft gehouden, dat het als re gel veel soberder heeft geleefd dan het openbaar onderwijs. Indertijd is uitgerekend, dat de geza menlijke! bijzondere schelen te Utrecht in de jaren 19221927 bijna een kwart millioen minder hebben uitgegeven dan waarop zij aanspraak hadden kunnen maken. E'n Utrecht vormde wat dit betreft geen uitzondering. Met deze dingen moet rekening wor den gehouden. Evenals met het feit, dat het niet zóó moet worden dat tenslotte de minister en de inspectie de richting van het onderwijs hebben te bepalen. Uit den aard der zaak volgt hieruit ook weer, dat overal met kracht naar v r ij- willige bezuiniging en waar mogelijk concentratie moet worden gestreefd. 10 u.: 766. De mijnramp in Engeland. Het totaal aantal slachtoffers der bij de ontploffing in Wales omgekomen slachtoffers bedraagt thans 264, maar het kan nog met 3 of 4 stijgen, omdat nog enkele personen vermist worden, die echter niet zeker tot de ploeg behoorden die Vrijdagnacht is afgedaald. De afsluiting van de mijn door middel van eenige tonnen zand en cement, ten einde den brand geheel te verstikken, is vrijwel voltooid. Helt is verboden om op het terrein van de ramp te roöken, want er ontsnapt nog mijngas uit de schacht. Besprekingen van de goudblok-staten. De eerste besprekingen van de verte genwoordigers der tot het goudblok be- hoorende staten: België, Frankrijk, Ita lië, Luxemburg, Nederland, Zwit serland, over de mogelijkheid van een nauwere samenwerking op economisch gebied, hebben gisteren te Genève plaats gehad. Vermoedelijk zal de conferentie beslui ten tot de benoeming van een deskundi gencommissie. De staten van 'het goudblok zouden zon der gevaar voor verwikkelingen met de andere staten op gTOnd van de meestbe- gunstigingsclausule, elkander bepaalde verzachtingen bij contingenteeringspoli- tiék wederkeerig willen toestaan. Alarmtoesland voor geheel Spanje afgekondigd. De president van de Spaansche repu bliek, Alcala Zamorra heeft een decreet onderteokend, waarbij met ingang van Zondag 23 September de alarmtoestand voor geheel Spanje is afgekondigd. De minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard, dat de alarmtoestand is afgekondigd om de politie haar taak om nasporingen te doen inzake de socialis tische revolutionaire plannen te verge makkelijken. Na de textielstaking In de Vereen. Staten. In vele fabrieken zijn gisteren de ar beiders weer terug gekeerd en hebben den arbeid weer opgenomen. Na deze staking duiken echter weer nieuwe geschillen aan den horizon op. Zoowel de arbeiders als de fabrikanten spreken van een „groote zege". In verschillende gebieden toonen de fa brikanten niet veel lust om de stakings leiders weer in dienst te nemen. Deze houding zou de scherpste oppositie bij de arbeiders ontketenen. De kerkstrijd in Duitschland. De Berlijnsche Dom, waarin Zondag morgen de plechtige installatie van den rijksbisschop plaats vond, was, naar Un. Press meldt, 's avonds overwegend met aanhangers van de kerkelijke oppositie gevuld. De domprediker Richter hield een pre dikatie, waarin hij met kracht protes teerde tegen bet unificatiesitreven van bet rijikskerkregime. Korte Berichten. De grenspatrouille aan de Poolsche oostgrens hebben gisteren een bijzondere jacht gemaakt op de kudde wolven, die het grensgebied onveilig maken. Honder den wolven werden bij deze jacht gedood. Het geboortecijfer in Frankrijk blijft dalen. Volgens een overzicht van het Nationaal Verbond voor uitbreiding der bevolking ovèr het jaar 1933 was slechts in zes departementen het geboortecijfer hooger dan 2.6 per huwelijk, wat het jaar tevoren nog in 12 departementen het ge val was. Bij een hevigen brand, welke woedde in een dorp bij Lublin, zijn 15 personen om het leven gekomen. In den nacht op Maandag is de gemeente Leubach door een grooten brand geteisterd. Vier woonhuizen en vijf schu ren brandden tot den grond toe af. Zes gezinnen met in totaal twintig kinderen, zijn dakloos geworden. De schriftkundigen 'hebben thans vastgesteld, dat alle belastende documen ten in de Lindbergh-zaak ongetwijfeld door Hauptmann zijn geschreven. Uit Poona (Br. Indië) wordt ge meld, dat op de Krisjna-rivier een veer pont, aan boord waarvan zich ruim 200 personen bevonden, omgeslagen is. 93 personen zijn verdronken, terwijl er nog 30 vermist worden. 'Storm en hooge zeegang 'hebben langs de geheele Noordzeekust de kleine vaartuigen genoopt vlucbthavens binnen te vallen. Voor zoover bekend, hebben zich tot nog toe geen scheepsrampen voorge daan. Eersie Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 2 October, des avonds half negen, ter behandeling van de wetsontwerpen aanvulling van de waterstaatswet 1900, van de spoorwegwet en van de locaal- spoor- en tramwegwet; en wijziging van het negende hoofdstuk der rijksbegroo- ting (departement van waterstaat) voor 1933 (verschillende onderwerpen). Voorts is er uitgeschreven een verga dering der Eerste Kamer op Woensdag 3 October, des morgens elf uur, ter be handeling van de wetsontwerpen heffing van een belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand; en in stelling van een verkeersfonds. Er staat ook een comité-generaal op de agenda, ter behandeling van voorstel len in verband met het Koninklijk besluit van 19 Januari 1934 tot vaststelling van het algemeen ambtenaren-reglement Sta- ten-Generaal. Een nationale radio-avond. Vanwege het Nationaal-Crisiscomité zal in den avond van 2 October van 8.05 tot 9.20 een radio-uitzending over beide zen ders plaats vinden ter inleiding van de inzamelingen, welke-in het a.s. najaar over het geheele land worden gehouden. De A.V.R.O. en de K.R.O. hebben dien avond zendtijd aigestaan, zoodat thans met goedkeuring van den Minister van Binnenlandiscbe Zaken onder auspiciën van het Nationaal Crisiscomité een uit zending kan. worden gehouden met mede werking der gezamenlijke omroepvereeni- gingen. Het programma, dat gelijkluidend over beide zenders zal worden uitgezonden, omvat naast een toespraak van Prinses Juliana een openingswoord van den mi nister van sociale zaken, Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, alsmede een toe spraak van Jhr Mr Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van staat, onder wiens bewind het Nationaal Crisiscomité in November 1931 werd opgericht. De avond zal worden besloten met een prijsvraag, waaraan evenals ten vorige jare door een ieder zal kunnen worden deelgenomen. Het geheel zal worden ge goten in den vorm van een nationaal pro gramma. De vier omroepvereenigingen A.V.R.O., K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A., hebben ge zamenlijk de verzorging van dit program ma op zich genomen. De stand der werkloosheid. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 3 tot en met 8 September het aantal leden van ingevolge het Werkloosheids besluit 1917 gesubsidiëerde vereenigingen bedroeg 573.500, waarvan 82.600 landarbei ders. In de maanden Mei tot en met November worden geen gegevens ontvan gen aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders. De werkloosheid onder de overige 490.900 verzekerden bedroeg in genoemde periode 26.4 pet., tegen 26.2 pet. in de week van 20 tot en met 25 Augustus. In de overeenkomstige verslagperiode van het vorige jaar bedroeg de werkloos heid 24.5 pet. Bij 1062 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 8 Sept. 1934 in totaal 329.745 werkzoekenden ingeschre ven, o.w. 10.929 mannen. Hiervan waren werkloos 292.837 mannen. Op 25 Augustus 1934 bedroeg het totaal aantal ingeschre venen bij een gelijk aantal organen 324.574. Hiervan waren werkloos 301.298 personen, waaronder 288.521 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is sedert 25 Augustus 1934 gestegen met 5180, het aantal werkloozen met 4813. Verhooging der prijzen van Rijwiel banden? Naar wij vernemen, hebben de Neder- landsche Bandenfabrieken, alsmede de Nederlandsche importeurs zich genood zaakt gezien de prijizen van rijlwielbanden over de geheele linie te verboogen, zulks ten gevolge van de voortdurende prijsstij ging der grondstoffen met name rubber en katoen. „Het Volk" vernam, dat de verbooging onmiddellijk ingaat en globaal 10 pet. zal bedragen, zoowel voor binnen- als buiten banden. Distributie vleesch in blik. De Ned. Vereen, van Werkloozen heeft een adres aan den Ministerraad gericht, waarin wordt opgekomen tegen de ver nietiging van groote 'hoeveelheden voor den mensch geschikte producten, en voorts tegen bot voornemen der regeering tot opnieuw distribueeren van vleesch in blik op grond, dat de ervaring met deze distributie over bet algemeen geen aan leiding tot klachten zou hebben gegeven en dat de distributie in verschen toestand niet uitvoerbaar wordt geacht. In verband 'hiermede wijst adressante erop, dat tien duizenden blikken vleesch als ondeug delijk voor menschelijke consumptie zijn vernietigd, terwijl onvoldoende toevoe ging van vet hieraan de overige blikken te duur maakte voor hen, voor wie ze hoofdzakelijk waren bestemd. Dén Ministerraad wordt dringend ver zocht ten deze maatregelen te nemen. Vier pet. rente voor woningvoorschotten. Op de vragen .van bet Kamerlid! Stein- metz, betreffende verlaging van de rente der na 1 Januari 1934 ingevolge de Wo ningwet verleende rijksvoorscbotten, voor welke een rentevoet van 5 pet. berekend wordt, terwijl de rentevoet van voorschot ten, vóór dien datum verleend, 4 pet. be draagt, heeft de Minister van Social^ Za ken, Prof. Slotemaker de Bruine, geant woord, dat de regeering aanvankelijk al leen den rentevoet der vóór 1 Januari verleende voorschotten heeft verlaagd. Sindsdien heeft de regeering echter aanleiding kunnen vinden, om ook voor de na 1 Januari verleende en nog te ver leenen voorschotten een rentevoet van 4 pet. aan te nemen. In verband met dien rentevoet wordt nog nader onderzocht, welke aflossing van het bouwvoorsohot het meest gewenscht moet worden geacht. Het Incident na de troonrede. 'Zooals men weet, heeft het communis tisch Kamerlid L. de Visser het oirbaar geacht aan minister Col ijn eenige schrif telijke vragen te stellen over de verwijde ring van de drie communistische Kamer leden uit de Ridderzaal op 18 Sept. j.l. Dr Colijn antwoordt hem nu, dat deze verwijdering is geschied in opdracht van den voorzitter der Vereenigde Vergade ring der Staten-Generaal door een aantal in de zaal aanwezige rechercheurs van politie, die zich blijkens verkregen inlich tingen daarbij aan mishandeling niet schuldig hebben gemaakt. De daarop ge volgde overbrenging van deze leden was reeds geboden als beschermingsmaatregel tegenover de te verwachten begrijpelijke verontwaardiging van het publiek. De regeering acht deze arrestatie en verwijdering niet in strijd met het be paalde in artikel 98 van de Grondwet, 'terwijl zij evenmin van oordeel is, dat de personen die de verwijdering hebben uit gevoerd of doen uitvoeren, zich schuldig hebben gemaakt aan overtreding der ar tikelen 121 en 122 van het wetboek van strafrecht. Zij denkt dan ook geen maat regelen hieromtrent te nemen of te doen nemen. Verlaging van de telegramtarieven. De directeur-generaal van de P. T. T. maakt bekend, dat met ingang van 1 Oct. het rijkstelegraafreglement 1934 is ge wijzigd, waarbij o.a. a. de tarieven voor binnenlandsche telegrammen, welke min der dan tien woorden bevatten, als volgt is vastgesteld voor 7 woorden of minder f 0.35 (voor locale telegrammen f 0.25), voor 8 woorden f 0.40 (voor locale tele grammen f0.30), voor 9 woorden f0.45 (locale telegrammen f0.35). Het tarief voor binnenlandsche tele grammen mët 10 of meer dan 10 woor den blijft ongewijzigd; c. Het recht voor een fotografie van een telegram van f 2.50 is verlaagd tot f 1.50; d. Het gebruik van trein telegrammen wordt definitief inge voerd. Loonen In het landbouwbedrijf. Het lid der Tweede Kamer, Chr. v. d. Heuvel, was overeenkomstig art. 22 der arbeidsgescbillenwet aangezocht als scheidsrechter op te treden ter zake van een loongeschil in de landbouwbedrijven te Klundert. In 'dit geschil heeft de heer van den Heuvel 'thans uitspraak gedaan en het volgende beslist. Ten eerste: het minimum loon van vol waardige arbeiders zal zijn 25 cent per uur, voor fijne zaden dorschen en snijden en voor kunstmest zaaien, waaronder ook kalizout, wordt 10 cent boven bet gewone uurloon betaald, voor slootwerk met laarzen zal 2Vs per uur meer worden betaald. Ten tweede: dit loon zal gelden van 3 September 1934 af tot 31 April 1935. „Wij zijn In Nederland geweest...." Wij waren met z'n drieën, Franschen, in Nederland, zegt R. Peyronet de Torres in de „Intransigeant", Edouard Serre, directeur van den materieeldienst der „Air-France", en zijn assistent, Labeyrie Wij hebben verbaasd gestaan, alle drie, over wat wij hebben gezien; nachtvluch ten van Parijs naar Amsterdam en van Amsterdam naar Parijs; inrichting van vliegtuigen; de Douglas; de Fokker F-36; wij hebben in beide toestellen gevlogen en beiden hebben wij de toestellen mogen be sturen. Het materiaal staat op zeer boog niveau. 'Gedrieën waren wij het er over eens, dat wij in Nederland een der belangrijkste dagen van ons professioneele leven heb ben gewij'd. Laden en lossen op Zondag. Het lid der Tweede Kamer, de heer Kersten, heeft aan den minister van Eco nomische Zaken de volgende vragen ge steld Is het den Minister bekend, dat in art. 8 der bevrachtimgsvoorwaarden voor beet wortelen en pulp der campagne 1934 1935, voor de fabrieken in de districten der Bevrachtings-commissies Breda DordrechtTerneuzen de zinsnede voor komt „Indien zulks wordt verlangd, moet de schipper op Zondag laden en/of lossen." Is de Minister bereid deze verplichting op te heffen, wijl ze strijdt tegen Gods gebod en omdat er schippers zijn, die zich om des gewetens wil niet aan deze ver plichting kunnen onderwerpen? Binnenland. Ernstige brand te Hilversum. 46 gewon den. Prinses Juliana in Zeeuwsch-Vlaanderen. Nationale radio-avond op 2 October. Duurdere rijwielbanden. Verlaging telegramtarieven. Bestrijding van werkloosheid onder intel- lectueele jeugd. Buitenland. Alarmtoestand in Spanje. Conferentie van de goudlanden. Tekort aan levensbehoeften in Duitsch land. Geestdriftige ontvangst allerwegen. Wij gaven gisteren reeds verslag van den tocht van Pricsea Juliana van, Tea*= neuzen tot Zuidzande. Het was ruim half drie. toen H, K. H, met Haar gevolg en jhr mr J, W. Quar» les van Ufford het tentoonstellingsterrein aldaar betrad. Duizenden hadden daar tei plaatse de kans gezocht om de Konink lijke Dochter van nabij te begroeten, en ze hebben zich daarover niet te beklagen gehad: de Prinses liep ongedwongen tus schen de breede rijen belangstellenden, en ook in de tentoonstellingszaal toonde Zij, met welk een eenvoud Zij zich onder het Z.-Vlaamsche volk beweegt. De voorzitter van de Mij. voor Ooft- cd Tuinbouw, burgemeester D. H. van Zuy- en uit Breskens, was ter begroeting van het gezelschap aanwezig, zoo ook burge meester F. H. van Vessem van Zuidzande en dhr Hoolhorst, secretaris van d9 Mij voor Ooft- en Tuinbouw. De Prinses heeft zich vervolgens naar de tentoonstellingshal begeven, waar Zij bijzondere belangstelling toonde voor de producten die hier waren uitgestald. Daarbij vroeg Zij herhaaldelijk speciale voorlichting, waaruit duidelijk bleek, hoe zeer het Haar wensch was een goed beeld van het geheel te verkrijgen. Dhr Hool horst heeft verschillende gegevens nader toegelicht, terwijl ook enkele standhou ders inlichtingen verstrekten. Door H. K. H. was aan het Tentoon- stellingsbestuur een médaille geschonken, welke ten deel was gevallen aan de afd. Aardenburg van de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw. Deze inzending mag bizonder geroemd worden; de Prinses heeft deze bezichtigd en zich eenigen tijd onderhou den met mevrouw de Broeckede Man, die bij deze inzending uit Aardenburg aanwezig was. Nadat het gezelschap op het tentoon stellingsterrein nog iets had gebruikt enkele jongedames in de Cadzandsche dracht bedienden werd om half vier de tocht voortgezet. Het ging nu naar het oude Sluis, waar juist toen de stoet de stad binnenreed, de oudste klokkenist van Vlaanderen het uur sloeg. In de schaduw van den markanten stadhuistoren werd gestopt om den kin derzang te beluisteren. Burgemeester J. C. L. A. Berkers begroette H. K. H., en mej. Hoegen bood bloemen aan. Het oponthoud duurde echter niet lang. Weldra was Retranchement bereikt, al waar burgemeester A. I. Leenhouts ter begroeting aanwezig was en diens doch tertje bloemen aanbood. Jopie Beun deed ditzelfde in Cadzand-haven, en mej. Ma- belis in Cadzand-dorp, waar burgemees ter I. Erasmus het hooge gezelschap be groette en de schoolkinderen enkele lie deren zongen. Over Nieuwvliet ging het naar Groede. Men was nauwelijks in dit oude stedeke gearriveerd, of daar wachtte een aardig intermezzo: De prinses verliet de auto en begroette dr.a. Dufour, de Luthersche pre dikante van Groede, die Presidente was van de Vrouwelijke Studentenvereeniging te Leiden, toen de Prinses aldaar studeer de. Mej. Dufour begroette haar hooge Gaat op de stoep van haar woning, en weldra had men zich naar binnen bege ven. Dit bezoek, dat een zoo spontaan en hartelijk-ongedwongen karakter droeg, heeft ongeveer een half uur geduurd Toen de Prinses de woning van mej. Dufour verliet, werd Zij wederom harte lijk toegejuicht door de verzamelde dorpsbewoners. Ook in het dcTp werd H. K. H. nogmaals met zang begroet, waarna burgemeester M. Waghto een kort woord van welkom sprak. Het weer, dat in den morgen zoo mooi was, begon nui vrij' regenachtig te worden. Onderweg was er wel telkens opklaring, doch het laatste deel van den tocht ging onder een voortdurenden, weliswaar zach- ten regen. De hinder daarvan was niet bi zonder groot, en het was gelukkig tijdens het grootste deel van den tocht droog ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1