Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten, Onderwijs. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Rechtszaken Prinses Juliana Maandag naar Zeeuwsch-Vlaanderen. tenlandsche leeningen. De nieuwe over eenkomst zou ook rekening houden met het nieuwe systeem der deviezendistribu- tie en dus vermoedelijk op 24 September den dag waarop dit nieuwe systeem wordt toegepast, in werking treden. Gedenkteeken voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Gisteravond werd te 's-Gravenhage een zeer dru'k bezochte bijeenkomst gehouden, onder auspiciën va i de Vereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelang jn, van vertegenwoordigers van organisaties en vereenigingen om besprekingen te voe ren inzake het oprichten van een gedenk teeken voor wijlen H. M de Koningin- Moeder. De voorzitter, de heer K. I. B. A. de Coster deelde dn zijn welkomstwoord mede, dat niet min Ier dan 236 vereend- gingen uit alle kringen der samenleving ter vergadering vertegenwoordigd waren. De bedoeling is op 2 Augustus 1935 het standbeeld te onthullen. Distributie van vleesch in blik. Naar de „Telegr." verneemt, overweegt de regeering binnenkort tot een omvang rijke afslachting van runderen over te gaan. In de betrokken kringen is men van oordeel, dat de distributie in blik zal moeten geschieden, daar de ervaring over het algemeen geen aanleiding tot klachten 'heeft gegeven en de distributie in versohen toestand niet uitvoerbaar ge acht wordt. Christelijk Marinepersoneel. De gewijzigde statuten van den Bond van Christelijk Marine-personeel beneden den rang van officier, welke werd omge vormd tot een militaire belangen-vereeni- ging, zijn bij Koninklijk besluit van 11 September 1934, nr 93, goedgekeurd. De naam van den bond werd gewijzigd in Vereeniging van Christelijk Marine personeel beneden den rang van officier. ZEELAND OP DE AMATO TE AMSTERDAM. De bladen zijn vol lof over de Zeeuw- sche inzending op de Amato te Amster dam. Hier is door samenwerking iets moois verkregen. Geldelijke steun werd verleend door de provincie, de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij, de prov. commissie uit de vei lingen en de Kamers van Koophandel. Hank zij dezen steun kon men buiten ge «voon goed voor den dag komen en is de opzet: de Amsterdamsche bevolking nog eens bijzonder te overtuigen van het feit, dat Zeeland goede producten teelt op elk gebied, volkomen geslaagd. De Zeeuwsche tarwe kenden de Am sterdamsche huismoeders reeds, de Zeeuwsche „bonte" en „blauwe" niet min der; thans kunnen zij met eigen oogen op den Zeeuwschen „stand" zien, van welke voortreffelijke kwaliteit ook het Zeeuwsche fruit is. Van de bekende kweekerij Vogelaar te Krabbendijka en uit den proeftuin te Wil- helminadorp is een keurcollectie verza meld. Hiet behoeft geen betoog van welke groote beteekenis het op deze wijze deel nemen aan de Amsterdamsche tentoon stelling, voor de Zeeuwsche fruitteelt is. Op de Amsterdamsche tentoonstelling wordit aan de bezoekers een fraai verzorgd boekje: „Vruchtbaar Zeeland" uitgereikt. Ook andere afdeelingen zijn keurig ver zorgd. Zoo ziet men boven de zakken met tarwe en gerst de rijpe halmen, boven de vlaszaden het weelderige vlas van den akker enz. Tot zelfs het mosterdzaad, kar wei1- en maanzaad is door de moeder plant vertegenwoordigd. Ook de verschil lende bestemmingen van deze producten worden aangegeven. Het publiek maakt hier kennis met een groot-model oesterput als te Ierseke. We zien er naast de oesters de bekende ali kruiken, de in België zoo begeerde wul ken, de Zeeuwsche mosselen, de 'kreeften, waarvan jaarlijks 60.000 stuks naar het binnen- en buitenland gaan, de garnalen, de ansjovis en nog enkele andere Zeeuw sche producten. Aanschouwelijk wordt de ontwikkeling van de kreeft voorgesteld. Vooral de eigenaardige huidwisseling van het dier trekt de aandacht. Enorm is de afdeeling landbouw-weik- tuigen en -machines. Bij de firma Massee Zoon (Goes) trekken onder de vele inzendingen wel het meest de aandacht de nieuwe wend- ploegen en de nieuw model smyth-non- pareil zaaimaohines met verbeterde auto stuurinrichting. Ook is er een nieuw mo del hooimachine, o.a. reeds in de Wie- ringermeer in gebruik, en voorts nog op gesteld een 4-cylinder Hart-Parr petro- leumtractor, welke aandrijft Flothers dorschmachine en Massey-Harris graan- maaier-zelfbinder. De inzending van de firma Franken Van Weel (Goes) bevat ook verschillen- lende nieuwe snufjes op haar gebied. Zij exposeert met een groote collectie machi nes, w.o. velen met ingenieuze toepassin gen. Zoo haar motorsproeiers (3 slags en grooter) waar de motor tevens ais auto kracht dienst doet, geschikt voor groote en kleine bedrijven; haar automatische zakheffer en Albion-maaimachine op rub berbanden die zich automatisch smeert, enz. De firma Iz. Cappon (Heinkenazand) geeft in haar inzending een uitgezochte collectie ploegen te zien, waaronder de nieuwste modellen met velerlei verbete ringen, voorts eggen, duizendpooters, wiedmachine® (twee- en vierwielige), de verbeterde en verzwaarde Martin Gultiva^ tor in diverse modellen etc. De Commissaris der Koningin deelt ons mede, dat het in het voornemen ligt van H, K. H. Prinses Juliana om a.s. Maan dag 24 September een o^-officieel bezoek te brengen aan de ooft cii tuinbouw-ten- toonstelling te Zuidzande. Aan dit bezoek zai verbonden worden een autotocht door Zeeuwsch-Vlaanderen, aanvangende in Terneuzen, alwaar H. K. H. te ongeveer half 12 arriveert. De autotocht zal gaan van Terneuzen via Zaainslag, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Philippine, IJzendijke. Schoondijke en Oostburg naar Zuidzande, alwaar de Prinses te ongeveer half drie wordt ver wacht. Terugtocht over Sluis, Retranchement, Cadzand, Nieuwvliet en Groede naar Breskens, alwaar H. K. H. te half zes Zeeuwsch-Vlaanderen weer zal verlaten. Middelburg. Vrijdagavond hield de ver eeniging „Het 'Middelburgsch Muziek korps" een aigemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande. De rekening over 1933, aanwijzende een goed slot van f 242.55 werd goedgekeurd met dank aan den penningmeester, den heer P. Luteijn, voor het gehouden be heer. De vergadering herkoos tot bestuurs leden de heeren L. Leijdesdorff en P. Luiteijn. Hierna bracht laatstgenoemde als se cretaris zijn jaarverslag uit, waaraan wij ontleenen, dat het korps op 31 Dec. 1933 in totaal 39 werkende leden telde, o.w. de beide bodes. In 1933 zijn 10 concerten gegeven, w.o. 12 dienstconcerten, 6 Abdijconcerten en een contribuantenconcert. Verder werd medewerking verleend bij het inhalen van het garnizoen, bij de herdenking van den 350sten geboortedag van Willem van Oranje en op Koninginnedag. De opleidingecursus bestond op 31 December uit 9 leerlingen. De toestand van de financiën is niet rooskleurig. Naast het steeds dalende bedrag der contributie is thans nog een andere factor gekomen. Het gemeentebestuur heeft zich gedwon gen gezien het bedrag der jaarlijksche contributie in 1933 terug te brengen van f 4000 op f 3000. Daar directeur en leden zich bereid verklaarden 10 pet. van hun salaris te laten vallen, hoopte het bestuur er in te slagen de eindjes aan elkaar te knoopen, wat blijkens bovenstaande cijfers ook gelukt is. De Abdijconcerten hebben nog een batig slot opgeleverd, hoewel dit tot het 5de concert niet verwacht werd. Het 6e con cert echter, waarop het Middelburgsch Mannenkoor medewerkte, leverde mooie resultaten op, zoodat het eind een mee valler was. Intusschen blijft de financieele horizon donker, zal nog donkerder worden daar de gemeente-subsidie nog weer vermin derd is. Het is niet te zeggen of het bestuur in staat zal blijven, het korps in zijn tegen- woordïgen toestand te handhaven. Dat hangt behalve van den steun der bur gerij, voor een groot deel af van de medewerking van directeur en werkende leden. Van hen mocht helt bestuur een schrijd ven ontvangen, waarin op sympathieke wijze geheel ongevraagd volle medewer king werd toegezegd. Die belofte zal geen ij dele klank zijn, zooals reeds gebleken is. Hierna ging de vergadering accoord met de ontwerp-begrooting 1935, die be gint met een kwaad slot 1934 van f200 en sluit met f 300 uitgaven, die niet door te ramen ontvangsten zijn te dekken. De Ohr. Besturenbond zond aan den Raad der gemeente een adres betreffende wijziging der Winkelsluitingswet. Adres sant wijst er op dait de wekelijksche rust dag, een dag is door God ingesteld, opdat wij dezen dag tot Zijn dienst mogen be steden en mensch en dier rusten zouden van hun dagelij'kschen arbeid. Het gebod Gods dient geëerbiedigd te worden, zoo wel in voor- als tegenspoed, waarom wij meenen, da)t buitengewone omstandig heden geen aanleiding mogen zijn om over te gaan tot uitbreiding van Zondags- arbeid. Ook uit overwegingen van socialen aard moet een uitbreiding van den Zondags- arbeid ernstig worden ontraden. De so ciale organisaties van verschillende rich ting hebben steeds geijverd, zij het dan ook uit andere overwegingen, als voor ons hoofdzaak zijn, voor de arbeiders en arbeidsters een wëkelijkschen rustdag te verkrijgen of te behouden en dit streven is in vele gevallen met succes bekroond geworden, terwijl geconstateerd mag wor den, dat in de meeste bedrijven de ar beidswetgeving inët behulp van de vak organisaties en goedwillende werkgevers, de Zondagsrust voor het bedrijfsleven is te handhaven. Slechts met de hulp van den wetgever was het mogelijk om te komen tot beper king of afschaffing van den Zondags- arbeid voor sommige groepen van personen en in buitengewone omstandig heden, waarin wij thans leven, 'kan deze hulp zeker niet worden ontbeerd. Daar om lijkt het zeer onjuist en onsympathiek die hulp nu ten deele terug te nemen door het toestaan van een verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag. Adres sant acht een dusdanige verruiming niet noodzakelijk, omdat alle artikelen in de jongste wijziging van de Winkelsluitings wet genoemd, evengoed op Zaterdagavond gekocht kunnen worden (Consumptie-ijs uitgesloten). Dat men bedoelde artikelen soms onverwachts noodig kan hebben voor een ontvangen visite of anderszins, mag toch niet tot gevolg hebben, dat men maar moet besluiten om de Zondagsrust prijs te geven. Ten slotte mag toch zeker worden aan genomen, dat de koopkracht van een groot gedeelte der bevolking van dien aard is, dat ze heusch niet in de gelegenheid be hoeft gesteld te wordt.n om nog op Zon dag te gaan koopen, terwijl de nering doenden er zeer weinig mede gebaat zul len zijn. Redenen, waarom de Christelijke Bestu renbond, zoowel uit principiëele, als uit sociale overwegingen den Raad beleefd verzoekt, om zich uit te spreken tegen de uitbreiding van verkoopgelegenheid op Zondag. Ierseke. Vanwege de voetbal vereeniging Wit-Zwart zal vanmiddag een athletiek- wedstrijd worden gehouden voor bewo ners van Ierseke. Start 4 uur (O. T.) van af hot Kerkplein. Er hebben zich reeds 16 deelnemers aangemeld. Waarde. Vrijdag kwam de gemeente raad alhier in vergadering bijeen. Af wezig met kennisgeving de heer A. Dees en de heer M. Waterman Mz. Ingekomen was de begrooting Keu ringsdienst met een eindcijfer van f 4956.45 (aandeel der gemeente Waarde f 302.48). Ingekomen een verzoek van dhr J. C. Looy om ontslag als gemeentebode tegen 26 Odt. 1934, hetwelk eervol werd ver leend. Dan volgde aanbieding begrooting 1935 inkomsten f 32647.40, uitgaven f 32095.25, batig slot f 552.15. Nog werd besloten het Nolle-voetpad met koolasch in orde te brengen. Borssele. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden waren aanwe zig. Een verzoek van dhr Vos uit Nieuw- dorp om een Iocalitei't voor het houden van een tuinbouwcursus, werd toegestaan. Gemeenterekening 1933inkomsten f 46319.02, uitgaven f 44703.86, goed slot f 1615.16. Kapitaaldienst 1933 inkomsten f 6665.80, uitgaven f 6364.30, goed slot f 301.50. Rekening burgerlijk armbestuur 1933 inkomsten f 466.34, uitgaven f 485.13, nadeeldg slot f 18.79. Begrooting 1935: inkomsten f46526.65, uitgaven f 44755.23. Post onvoorziene uitgaven f 1771.42. Begrooting burgerlijk armbestuur 1935inkomsten f 716.62, uitgaven f597.85, post onvoorzien f 18.77. Arnemuiden. Niet A. Duinen slaagde voor het politie^diploma van den Ned. Politiebond, doch C. Duine. De plaatselijke bewaking aan Wacht post 58 is thans opgeheven, terwijl de be diening van den overweg is verplaatst naar het station, van waar thans door het stationspersoneel drie overwegen moeten worden bediend. Daar deze overwegen nu meestal vroeg tijdig worden gesloten, met het oog op de veiligheid, zal het publiek verkeer daar door ten zeerste worden gedupeerd. Het is ten strengste verboden de over wegen, wanneer ze gesloten zijn, eigen machtig te openen. Bij een te constatee- ren overtreding zal door de politie, die hierop nauwlettend zal toezien, onmiddel lijk proces-verbaal worden opgemaakt. De nog dienstdoende hulpwachter is in ver band hiermede met ingang van 21 dezer ontslagen. Onze gemeenteveldwachter, dhr P. Detiger, slaagde te Amsterdam voor het examen politie-diploma met aanteeke- ning van den Algem. Ned. Politiebond, waarbij hij op dien dag van al de can- didaten het hoogst aantal punten be haalde. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Bolsward (Evang., H. S. van Rijs te Vianen. Voor Barneveld, F. van Asch te Wier den. Geref. Kerken. Beroepen te Heinenoord, P. Kuyper Jr. cand. te Hilversum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Haarlem (N.), W. Heer- ma te Aalsmeer. Legaten. Mejuffrouw E. Touten- hoofd, overleden in het Rusthuis aan het Noordbolwerk te Middelburg heeft vrij van successierechten gelegateerd aan de Geref. Kerk f 1000, de diaconie f 300, het rusthuis f 200 en de zending f 500. Vrouwen op den kansel. De aigemeene raad van de vereenigde kerk in Canada heeft in zijn zitting van giste ren goedkeuring gehecht aan het prin cipe van beroeping van vrouwen tot het ambt van predikant der kerk. De des betreffende motie zal aan alle betrokken instanties in geheel Canada worden toe gezonden. Deze zullen nog hun goedkeu ring aan de motie moeten hechten, al vorens definitief kan worden overgegaan tot het benoemen van vrouwen. Ned. Herv. Kerk Goes, vm. ds de Vries, av. ds Homburg. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms (H. Doop). Ierseke, vm. en nm. ds Engelsma. Oost-Souburg, 9.30 u. ds de Ru, 2 u. ds Spijkerboer. Rit them, vm. ds Spijkerboer, nm. ds de Ru. Geref. Kerken. Westkapelle, vm. leesdienst, av. 0 u. ds Vreugdenhil. Rijkslandbouwwinter- sohool Goes. Na afgelegd her-exa men zijn alsnog bevorderd tot de 2e kl.: J. J. Bonman,te Kloetinge; J. A. Geel hoed te Nieuwdorp, W. A. van Liere te Wolfaartsdijk, J. P. de Putter te Ierseke en J. J. Vogelaar te Kortgene. VERRUIMING VAN DEN VERKOOP OP ZONDAG. De felle actie die gevoerd is om te komen tot verruiming van de verkoop gelegenheid op Zondag blijkt meer en meer een politiek relletje te zijn geweest. In middenstandskringen blijkt voor de uitbreiding van verkoopgelegenheid maar zeer matige belangstelling te bestaan. Zooals men weet zal op 15 October a.s. de wet, waarbij de gelegenheid tot ver koop op Zondagen ruimer wordt gesteld, in werking treden. De wet schrijft voor, dat de gemeenteraden moeten verklaren, dat de tegenwoordige buitengewone om standigheden van dien aard zijn, dat zij de verruiming van verkoopgelegenheid wettigen en bovendien is vereischt, dat de belanghebbenden uit het bedrijf wor den gehoord. In verband met dezen laatsten eisch Is in verschillende plaatsen vanwege het ge meentebestuur een enquête gehouden en deze heeft in vele gevallen een geheel an der resultaat opgeleverd dan meu ver wachtte. Hoewel n.l. algemeen de overtuiging bestond, dat de winkeliers deze verrui ming op de Zondagen ten zeerste zouden toejuichen, is zelfs in meerdere groote plaatsen het tegenovergestelde gebleken. Omtrent de enquête te Amsterdam wordt het volgende gemeld: Er kan hoegenaamd niet gezegd wor den, dat een meerderheid van winkeliers deze verruiming wenscht. Slechts in één bedrijf dat der slijters is een meer derheid verkregen. Het ziet er dan ook naar uit, dat de verruimingswet te Amsterdam van geen beteekenis zal zijn. Ongelukken. Te Terapel is de 17-jarige M. bij werkzaamheden aan een dorschmachine ernstig gewond. Hij is in het ziekenhuis te Winschoten overle den. Vrijdagmiddag is een 2H-jarig meisje K. te Groningen bij het plotseling oversteken van den rijweg door een mo- motorrijder aangereden. Met ernstige kwetsuren aan het hoofd en een gebroken sleutelbeen, is het kind naar het zieken huis vervoerd. De heer F. uit Wittem, die Donder dagmiddag tusschen Groenlo en Ruurlo bij een auto-ongeluk werd gewond en met een zware hersenschudding naar het Gasthuis werd vervoerd, is Vrijdagmor gen overleden. 60.000 K. G. spek afgekeurd. Het Hbld. verneemt, dat in het laatst der vorige week op en door het Amsterdam sche abattoir niet minder dan ruim 60.000 kilo vergeeld spek, toebehoorende aan de Varkenscentrale en vertegen woordigende een waarde van f 25.000 tot f30.000, is afgekeurd en verzonden naar den nieuwen destructor te Son, waar het zal worden uitgesmolten tot technisch vetOorzaak daarvan was, dat het spek onder de hand te oud was gewor den. Een weinig opwekkende gedachte voor hen, die den crisis-accijns op var- kensvleesch moeten opbrengen. L iefdesdrama te Koog aan de Zaan. Gistermiddag is op het Sluispad te Koog aan de Zaan de 23- jarige D. uit Amsterdam in koelen bloede doodgestoken door den 32-jarigen K., me taalbewerker, eveneens te Amsterdam. Het slachtoffer was een der staaksters van de bonbonfabriek „De Lelie" te Koog aan de Zaan. Zij kwam dagelijks naar Koog om haar taak als postster te vervul len. Gisterenmiddag; kwam genoemde K. voor de zooveelste maal naar haar toe, met het deel om haar liefde terug te win nen. Na circa een uur met haar te hebben gesproken, had hij het meisje niet tot an dere gedachten kunnen brengen en in woede daarover ontstoken, nam hij een nieuw dolkmes uit zijn zak en stak haar dwars door het hart. Het slachtoffer gil de hevig, deed nog eenige stappen achter waarts, viel neer en werd door de toege snelde omwonenden een huis binnengedra gen waarop zij kort daarop overleed. De dader trachtte daarna zich met het zelfde mes van het leven te berooven, maar bracht zich slechts een schampsteek toe, waarna hij bewusteloos neerviel. Hij werd later door de politie in het politie bureau te Koog aan de Zaan ingesloten, waar bleek, dat zijn verwondingen niet van ernstigen aard ziih. De dader heeft bekend, dat hij! met voorbedachten rade zijn misdaad heeft be dreven. Het meisje, met wie hij eenige ja ren verkeering had gehad, had hem kort geleden meegedeeld, dat zij niets meer van hem wilde weten. Geverfde kanaries. Sedert eenige weken verscheen op het marktter rein van Leeuwarden, een Amsterdam sche koopman, die met een ongekenden woordenvloed trachtte zijn mooie, geel- gekleurde vogeltjes aan den man te bren gen, hetgeen hem wonderwel gelukte. Niet Uit Utrecht kwam een goede tijding. Tot nu toe aangewende pogingen om de A.R.J.A. en het Verband van A.R. Pro- pagandaclubs, welke organisaties vrijwel hetzefde doel beoogen, tot elkaar te bren gen, zijn steeds mislukt. Met het gevolg, dat nu en dan een zekere animositeit tot uiting kwam, dat onnoodige kosten wer den gemaakt, dat er was verbrokkeling van kracht. Maar nu is er naar het schijnt een ken tering gekomen. De herhaalde waarschuwing van den voorzitter van het Verhand tegen onnoo dige verbrokkeling is niet zonder invloed gebleven. De vertegenwoordiger van de A.R.J.A. verklaarde althans dat waar beide orga nisaties hetzelfde doel najagen, de be reidheid leeft om tot vereeniging te ko men. Dit doet mij genoegen. Er is veel te veel verdeeldheid en ver scheurdheid en er is veel te groote be hoefte aan eenheid, dan dat ik dit pogen om bij elkaar te brengen wat bijeen hoort, niet van harte zou toejuichen. OPMERKER. alleen aan zijn eigen aanbevelingen had de koopman zijn goeden afzet te danken, maar ook de vogeltjes maakten door hun prachtige kleur reeds reclame voorzich- zelf. Juist die prachtige kleur is gisteren den koopman noodlottig geworden. Onder de belangstellenden, die zich rondom zijn tent hadden geschaard, be vond zich een kanariekweeker, die gauw in de gaten had, dat er met de vogels iets niet in den haak was. Dichterbij gekomen, constateerde hij' weldra, dat de vogels ge verfd waren. De man deelde zijn bevin dingen aan de politie mede. Het vermoe den van den kweeker bleek juist: de vo gels waren geverfd en bovendien het waren wijfjes, die als zangvogels abso luut geen waarde hebben. De aanwezige vogels, ruim honderd in getal, werden in beslag genomen en de koopman aange houden, die zich over zijn zwendelpraktij"- ken zal hebben te verantwoorden. De koopman heeft gedurende den tijd, dat hij zioh op de markt vertoonde, naar schatting ongeveer 500 vogels van de hand gedaan. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 September 1934. G. de W., 41 jaar, autobusdienstonder- nemer te Zierikzee was in hooger beroep gekomen tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Zierikzee, waarbij hij we gens niet op de eerste vordering van een ambtenaar zijn motorrijtuig stilhouden, werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis, principale. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Mr du Croo bepleitte vrijspraak. J. de W., 20 jaar, arbeider te Borsse- len.had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij wegens het afleveren van een eenloops jachtgeweer, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 dagen. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. S. de N., 54 jaar, landbouwer te Grijps- kerke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het niet behoorlijk uitwijken met zijn auto, veroordeeld werd tot een geldboete van f 15 of 10 d. Eisch: vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. Vrij spraak. P. S., 33 jaar, bode te Biggekerke, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een auto, daarmede over een weg rijden op zoodanige wijze, dat de vrijtieio. van net verkeer wordt belemmerd, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. J. J. v. R., 26 jaar, chauffeur te Axel, was door den Kantonrechter te Terneuzen, wegens als bestuurder van een motorrijtuig de linkerzijde van den weg houden, veroordeeld tot een geldboe te van f 25 of 10 d. en betaling van een geldsbedrag van f 50 aan zekere Th. de Neve wegens schadevergoeding. Tegen ge noemd vonnis was R. in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. F. J. P., 26 jaar, koopman te Vlissin- gen, thans in voorarrest, had zich te ver antwoorden dat hij op verschillende dagen in het Jaar 1934 onder meer op 9, 10 en 14 Augustus, in het Arrondissement Mid delburg verschillende rijwielbelastingmer- ■ken, toebehoorende aan een ander dan hem verdachte, heeft weggenomen. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte er kende de feiten. Mr P. van Empel bepleit te clementie. A. A., 33 jaar. slager te Nisse, had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens het voorhanden hebben van ongekeurd vleesöh, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. De Ambtenaar van het 0. M. had eveneen® hooger beroep aangeteekend. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. H. V., 38 jaar, rijwielhandelaar te Ar nemuiden. was in hooger beroep gekomen tegen efen vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding van de motor- en Rijwielwet. ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2