ak eesch EERSTE BLAD OP Kalfvaars ZATERDAQ 22 SEPTEMBER 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. m Vele plannen en één plan. Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. fl Juweelen, enz. in prijs - GOES, ende reparation. ALITEIT rouwepolder.BJ leden te koop: MET TUIG, ar, IAGEN '27, inellingswagen. Krabbendijke Ing. [eliskerke. ip: INHUIS MET KPLAATS EN RIS, cheren. Brieven HUIJ, M'burg. :e huur: WINKELHUIS iTARIS, ig, Steenovens, n. Te bevr. bij ag, Steenovens. Huur: HHUIS, de Wed. J. P. iet Dorp Krui- J. BLAAUW w, Kruiningen. vegens vertrek: IIS MET 35 R. elegen aan den indijke aan en e bevragen: J. bendijke. )p: CARWE ers 9. 9. 9. Serooskerke, ip: VAARS, ening. Oostkapelle. king? Met een Seeuw" bereikt sen. Prijs ƒ0.75 0.85, ip: flET TUIN, kelder, bad- ide P 263, Mid- bezichtigen, na NIEUWE MO- IZEN met voor den Noordweg, gen: K. J. VAN 24, Middelburg. ip: AR WE, 9. 9. en A-ERWTEN, 0. 10. 10. Meliskerke. ip: goedgekeurde N JULI AN A- E, POLDERMAN, rtentiën in an- eenige prijsver- ad „De Zeeuw" en fatsoenlijke UDSTER, liefst sn boerenstand. M, Bureau van ielburg. :id AHAMSE, Se- ■g- ER te Kapelle October lGMEISJE. 's avonds tus- Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. 2)e Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 80 cent per regel, Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel, Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags .<0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 0.85. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ZIJ, DIE ZICH THANS ABONNEE- REN ONTVANGEN DE NOG IN SEPT. VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. In de te Lunteren gehouden politieke conferentie werd de ernst van deze tijden niet voorbij gezien. Door den voorzitter werd in zijn openingswoord gewezen op de vele en ontzaglijk moeilijke vragen, die ons bestormen. Het is alles somber en donker, alle uitzicht schijnt te ont breken, zoodat met recht kon worden heengewezen naar het woord uit Ps. 27: „Zoo ik niet had geloofd, dat ik het goede des Heeren zou zien in het land der levenden"...! Maar daar bleef het niet bij. Ook het woord des geloofs werd vernomen. „De Heere is mijn licht en mijn heil, voor wien zoude ik vreezen?" „Wacht op den Heere, wees sterk en Hij zal uw hand versterken". In de Troonrede, waarmede H. M. de Koningin de zitting van de Staten-Gene- raal opende, viel dezelfde toon te beluis teren. Deze rede gewaagde van zware beproeving, van talrijke en zware tegen slagen, van groote bezorgdheid voor de toekomst der menschheid. Maar daar naast van de onwrikbare overtuiging, dat het geloof in Gods Almacht ons den noo- digen levensmoed kan geven. Hier is geen tegenstelling, maar een rekening houden met de werkelijkheid. Met deze werkelijkheid, dat de mensch klein is, maar dat God alleen groot is. Dat de menschelijke plannen vaak falen en geen stand kunnen houden, omdat er tenslotte maar één plan is, dat zal wor den uitgevoerd, het raadsplan Gods. Door den tegenwoordigen Minister van Binnenlandsche Zaken werd er enkele jaren geleden op gewezen, dat wat vele menschen als oorzaken van de huidige crisis aanvoeren, niet geheel bevredigt. Sommigen zoeken de oorzaken van den deplorabelen toestand in de schulden regeling na den oorlog, anderen in de geperfectionneerde productiewijze, in het uitschakelen van groot-afnemers als Rus land en China op de wereldmarkt, op de hoog opgeschroefde invoerrechten en an dere protectionistische maatregelen. „Het spreekt vanzelf, zoo vervolgde Mr de Wilde, dat er in al die beweringen een kern van waarheid schuilt. Maar be vredigen doen ze niet. Al deze factoren waren vroeger ook aanwezig en toen sche nen we haast in een economisch paradijs te leven. Waarom sloeg dat nu juist in October 1929 om? Niemand die het zeggen kan. Ook de knapste mannen van weten schap en practijk, weten er als 'ter op aan komt, zoo weinig van. En hoe onmachtig zijn ze om weer beterschap te brengen. Alle denkbare middelen worden daar toe aangewend. Ministers van hooge po sitie reizen de halve wereld om. Er wor den congressen gehouden en er vinden samensprekingen plaats van de allerbe kwaamste mannen van dezen tijd. Tot nu toe was het al te vergeefs. Misschien komt er straks even snel en onverwachts een verandering ten goede als er vroeger een keer ten kwade kwam. Maar of menschen die wending kunnen teweeg brengen? Blijkbaar niet. Als we alles nagaan en overdenken, dan blijft er slechts plaats voor één conclusie: de mensch staat machteloos; hierwerken krachten en invloeden, die de macht der menschenverreteboven gaan". Zoo is het inderdaad. En terecht merkte Mr de Wilde dan ook verder op: „Het is de voorzienigheid Gods, waar alles op aan komt. In normale tijden vergeten wij het maar al teveel. Dan schijnt alles te gaan langs het bekende pad van oorzaak en gevolg. Dan schijnen het de menschen en met name de machtigen dezer aarde te zijn, die heel het leven beheerschen. Maar... als het causaal verband u in den steek laat; als er overvloed van pro ducten is en een rijke oogst en deze schijnen veeleer de verarming dan den rijkdom der wereld te bevorderen; als de groote mannen machteloos rondtrek- en en de conferenties der groote staats ieden mislukken; dan wordt eindelijk eer het oog gericht op de Voorzienig- eid Gods. En dan wordt u één zaak klaar n duidelijk: dat er maar één plan kan bestaan." Maar, zoo wordt misschien gevraagd, weekt een dergelijke leer geen zorge- looze en willooze en werkelooze menschen? Als nu toch alles aan Gods raad onder worpen is en al wat de menschen be raden, zoo weinig beteekent, hebben wij dan nog wel een taak in deze trieste wereld? Is het dan niet beter, dat we maar rustig gaan zitten met de riemen in de boot en de handen in den schoot? Het tegendeel is waar! Als de zaak van het herstel der wereld van menschen afhankelijk was, als we hier te worstelen hadden tegen een alles verwoestend noodlot, dan zou er reden zijn voor ontmoediging en wanhoop. Dan zouden we er toe kunnen komen werke loos te gaan neerzitten. De wetenschap echter, dat God regeert, dat Zijn raad zal bestaan ook in de donkerheid van dezen tijd, prikkelt tot actie en toewijding. Het geeft rustige kracht. Rust, omdat we alles in handen weten van onzen trouwen Vader, die in de hemelen is, van Wien wij belijden, dat Hij alle dingen onderhoudt en regeert. En kracht, omdat het God behaagt, den mensch te gebruiken, om Zijn plan uit te voeren. Zoo bezien krijgt ook het werk van den mensch, die in getrouwheid en gehoorzaamheid zijn taak vervult, betee- kenis. Hij staat niet alleen en voor eigen rekening. Zijn werken wordt God die nen. Hij mag zijn mede-arbeider Gods. Velen zoeken hun kracht in critiek. Ook vele Christenen en Christelijke bla den druipen van critiek op de Overheid, die alles verkeerd schijnt te doen. Dat is 'n gemakkelijk werk. En voor wie verzot is op de toejuiching van de massa, ook een dankbaar werk vaak. Maar wie leeft onder den indruk, dat hij, hoe bescheiden zijn plaats misschien ook is, Gods werk heeft te werken, die zal zich weten te matigen. Hij behoeft niet alles toe te juichen wat er gedaan wordt. Maar hij zal wel zijn kracht zoe ken in opbouwenden arbeid. En hij zal meewerken ons volk de overtuiging bij te brengen, dat het menschelijk kunnen beperkt is en dat er bij de vele plannen tot opbouw slechts één plan is, dat kan bestaan, het plan van God, in Wiens hand wij altijd veilig zijn. Weer wintertijd in België. De terugkeer tot den wintertijd zal voor België in den nacht van Zaterdag 6 op Zondag 7 October plaats hebben. Een mi nuut na 24.59 zuilen al de klokken in de stations van de Belgische spoorwegen een uur worden achteruitgezet. De treinen zullen in het dichtstbijgelegen station stoppen en er zestig minuten wachten al vorens hunne reis voort te zetten. Het Lindbergh-drama. De arrestatie van den mogelijken moor denaar en ontvoerder van het eerste kind van kolonel Lindbergh heeft in New-York en in geheel Amerika groot opzien ver wekt. Men heeft er nog geen klaarheid over, of deze gearresteerde ook werkelijk de misdadiger is. Dat de gearresteerde ech ter in verband staat met het Lindbergh- drama is zonder twijfel. Er werden bank biljetten op den verdachte gevonden, die Lindbergh twee jaar geleden aan bemid delaars van de ontvoerders bad over handigd. De nummers van de bankbiljet ten stemmen overeen. Hauptmann is 35 jaar oud en oud frontstrijder. Hij heeft toegegeven, dat bij ten eerste twee bankbiljetten, welke ber kend zijn tot bet losgeld te behooren, beeft uitgegeven; ten tweede, dat hij als timmerman heeft gewerkt in de omge ving van Lindbergh's villa; ten derde in E'uitschland tot gevangenisstraf is ver oordeeld, op eerewoord op vrije voeten is gesteld en als blinde passagier naar Ame rika is gevlucht. Zijn bezit aan geld verklaart bij met bet motief, dat bij uit vrees voor een in flatie begonnen is goud-certificaten te verzamelen, waarvan bet bezit, gelijk be kend is, sedert vorig jaar is verboden. Woensdagmorgen bad de politie beslo ten tot de arrestatie over te gaan, daar zij vreesde voor een ontvluchten van den thans gearresteerde. Oorspronkelijk zou de arrestatie ge heim gehouden worden, doch dit is niet gelukt. Een wetenschappelijk onderzoek van graphologen beeft uitgewezen dat het briefje, dat op de kinderkamer in Lind- b rgb's huis werd gevonden ook door Hauptmann moet zijn geschreven. Hiermede sluit zich de kring van be wijzen om den verdachte. D'e vrouw van Hauptmann is Vrijdag morgen vroeg door de New-Yorkscbe po litie weder op vrije voeten gesteld, daar zij naar de meening der politie niets met de zaak beeft uit te staan. In bet hoofdbureau van politie te New- York is Hauptmann vandaag aan een uitgebreid verboor onderworpen. Op de vraag, hoe hij in het bezit van bet geld was gekomen, verklaarde hij, dat zijn vroegere compagnon en vriend, Isidor Fischer, hem al zijn effecten in bewa ring had gegeven, tot bij uit Europa zou zijn teruggekeerd. Zijn vriend was echter in Duitschland gestorven. Verdachte verklaarde verder, dat hij sedert 1932 niet meer gewerkt bad, maar van speculatie bad geleefd. Het schijnt bewezen te zijn, dat Haupt mann bet losgeld of althans een deel van bet losgeld, dat kolonel Lindbergh inder tijd ter bevrijding van zijn kind beschik baar stelde, heeft gebeurd. Niets bewijst echter, dat Hauptmann ook tot de bende behoort, welke het kind ontvoerde of dat bij voor den dood van bet kind verant woordelijk is. De Fransche marine. De Figaro deelt mede, dat met ingang van 1 October de kern van de Fransche marine verplaatst zal worden van de Mid- dellandsche Zee naar de Noordzee. Bin nenkort aal het 2de Noordzee-eskader worden versterkt. Deze verschuiving is volgens het blad het gevolg van de ver betering in de Fransch-Italiaansche be trekkingen. Land voor de boeren. Het ministerie van binnenlandsche za ken in Turkije heeft besloten, dat elke ge trouwde Turksche boer een stuk land moet bezitten. Daartoe zullen uitgestrekte landerijen, die staatseigendom zijn, kosi- telooa onder een aantal boeren worden verdeeld. Heeft de boer bet stuk grond binnen twee jaar niet bewerkt, dan komt het aan den staat terug. De regeering hoopt door dezen maatregel de productie van land bouwproducten aanzienlijk te doen toene men en vele boeren onafhankelijk te ma ken. Danymiet-complot tegen schepen? Onder één der dokken van een scheep vaartmaatschappij te Houston in Texas is een helsche machine gevonden, welke een hoeveelheid van meer dan 150 Kg. dynamiet bevatte. De ontdekking heeft groote beroering gewekt, omdat na den brand van de „Morro Gastle" brand heeft gewoed in drie schepen, welke dienst doen op de Antillen en de Golf van Mexico. De typhoon-ramp In Japan. Volgens een Un. Press-bericht zijn al leen reeds in Osaka 633 menschen het slachtoffer geworden van de typhooncata- strophe. Van onder de puinen van een school gebouw werden de lijken van 310 school kinderen en onderwijzers te voorschijn gehaald. Aan de kust in de onmiddellijke nabij heid van Osaka zijn tientallen van sche pen en zelfs een 1500 ton metend stoom schip op heit strand geslingerd en ver nield. De ontzettende typhooncataistrophe, wel ke het centrale gedeelte van het eiland Hondo heeft geteisterd, heeft volgens de jongste schatting ruim 870 slachtoffers geëischt. Het aant'al dooden kan echter nog stijgen, daar volgens de binnenko mende berichten steeds meer personen vermist worden. Ongeveer 150.000 bewoners van het ge teisterde gebied zijn dakloos geworden. Het zwaarst geteisterd werd de streek van Osaka, waar alleen reeds bijna 2000 woonhuizen en 729 andere gebouwen zijn ingestort. Het reddings- en opruimingsweik in Osaka wordt zeer bemoeilijkt, daar de ty phoon alle electrische centrales heeft ver nield, zooidat 'het geheele stadsgebied in de diepste duisternis is gehuld. De laatste balans van de slachtoffers van de typ'hoonramp vermeldt 943 doo den, 503 vermisten en 3738 gewonden. Volgens een telegram uit Takamatsu vreest men, dat 2350 visschersbooten van het eiland Shikohu zijn gezonken en dat daarbij ook tal van personen den dood in de golven hehfben gevonden. De spanning tusschen Italië en Jaego-Slavië. Het plan van een bezoek van den ko ning van Joego-Slavië aan Engeland schijnt vasteren vorm aan te nemen. Londen zou het op prijs stellen, van meer nabij kennis te nemen van Alexan ders zienswijze nopens de situatie in cen- traal-Europa, tot oplossing van welke kwestie vóór alles een verbetering van de ItaliaansCh-Joego-Slavische betrekkingen zou bijdragen. Men verhoopt in dit opzicht veel van Barthou's a.s. bezoek aan Rome, maar men i'S van oordeel, dat een eventueele verbetering der relaties te Londen haar bekroning zou kunnen vinden; vandaar de wensch, dat koning Alexander na zijn bezoek aan Parijs ook de Britsche hoofdstad zal bezoeken. Het textlel-confllct In Amerika vandaag beëindigd? Roosevelt heeft een oproep gepubli ceerd, waarin hij1 de hoop uitspreekt, dat alle stakers in de textielindustrie het werk zullen hervatten en dat alle werkgevers de arbeiders zonder discriminatie weder in dienst zullen nemen. De hangende kwesties kunnen worden opgelost, zoo zegt hij, indien beide partijen een geest van samenwerking en rechtvaardigheids zin toonen. Het executieve comité van de „United Textile Workers" was gisteren bijeenge komen om het rapport der bemiddelings commissie te bestudeeren en er bestaat alle hoop, dat de staking vandaag zal eindigen. Werkgevers en stakers hebben gister avond arbitrage aanvaard. Verwacht wordt, dat Maandag 500.000 arbeiders het werk zullen hervatten. Korte Berichten. Meer dan dertig bommen zijn ont ploft in verschillende wijken van de stad Havana. Vijf personen werden gewond. De materiëele schade is aanzienlijk. Naar verluidt, is het waarschijnlijk, dat de Britsche regeering het indienen van het vlootbouwprogram 1935'36 zal uitstellen. Dit uitstel zou dan bedoeld zijn als een „gebaar van bemoediging voor de aanstaande vlotbesprekingen". iIn verband met de sterke uitbrei ding der roodvonk-epidemie zijn in Maag denburg alle scholen gesloten en de leer lingen naar huis gezonden. DE BESTUREN DER NIEUWE CRISIS ORGANISATIES. Nederlandsche veehouderscentrale. De minister van oeconomische zaken heeft benoemd voor het tijdvak, aanvan gende met den datum van het in werking treden dezer beschikking en eindigende 1 September 1935: tot leden van het bestuur: J. Banis te Almelo; J. D. Barre veld te Breukelen; M. van Berkel Mz. te Maasland; Mr R. H. Bertels te Amsterdam; J. Pz. Boekei te Delfzijl; G. Boschloo te Almen; P. J. J. Dekker te Wemeldinge; Ir W. J. M. Dek ker te Haarlem; P. J. van Haaren te Tilburg; J. M. Hoogstraten te Deventer; Ir W. de Jong te Arnhem; P. J. Kessels te Heythuysen; N. S. Kingma te Boxum; H. K. Koster te Wieringerwaard; W. de Kroes te Overschie; H. Meijeringh Jz. te Gieten; J. H. W. Pasman te Schevenin- gen; W. Schaab te Nijmegen; J. P. v. d. Stoel te Leiden; J. Turksma te Leeuwar den; F. Wellink Jr te 's-Gravenhage; A. van Wijnen te Gouda; tot voorzitter: Ir W. de Jong te Arnhem; tot directeur: Ir W. de Jong te Arnhem; tot secretarissen: Mr A. van Deth te 's-Gravenhage; Ir W. F. Gerhardt te 's-Gravenhage. Nederlandsche groenten- en fruitcentrale. De minister van oeconomische zaken heeft benoemd voor het tijdvak, aanvan gende met den datum dezer beschikking en eindigende 1 September 1935: tot leden van het bestuur van genoemde stichting: J. Barendse, te Poeldijk; A. Booy, te Ochten; T. Borst, te Veur; D. Dijkhuis Pz., te Hoogezand; W. M. Dries- sen, te Venlo; Ir J. Th. Everts, te Raai te; F. M. P. Gouverne, te Tiel; Jac. Groen Az., te Zuid-Scharwoude; D. J. v. d. Have te Kapelle bij Goes; P. van Hoeckel, te 's-Hertogenbosch; R. Jansen, te Breda; W. J. v. Kampen, te Voorburg; R. Kam- stra, te Rotterdam; J. D. de Kok, te Loos duinen; Mr Dr G. Kolff, te Geldermalsen; H. J. Kruidenier Jzn, te Rotterdam; P. M. Kuylaars, te Breda; Th. Th. v. d. Lee, te Nieuw-Dordrecht; Joh. Mengers te Am sterdam; J. Mol, te Dordrecht; Mr Nie- möller te 's-Gravenhage; B. Polak, te Am sterdam; T. Roosje, te Grootebroek; H. G. Ruhe, te Amsterdam; P. Slot A.Pzn, te Broek op Langendijk; J. S. van Tui nen, te Berlikum; M. J. Vink, te Eist; C. P. Vogelaar, te Krabbendijke; C. Wage naar Kzn, te Broek op Langendijk; S. Wouda, te Utrecht; tot voorzitter: W. M. Driessen, te Venlo; tot leden, die met den voorzitter het dagelijksch bestuur vormen: J. Barendse, te Poeldijk; R. Jansen, te Breda; Mr Niemöller, te 's-Gravenhage; C. Wagenaar Kzn, te Broek op Langen dijk; tot directeur: W. M. Driessen, te Venlo. stichting: De vijfde A.R.J.A.-toogdag. Op Zaterdag 13 October zal te Amers foort de vijfde A.R.J.A.-toogdag gehouden worden. Dr Joh. H. Scheurer zal als voorzitter een inleidend woord spreken over „Vast heid tusschen schijnbeelden". Op de agenda komt verder voor: vaan del-onthulling door Ds P. G. Kunst, van Binnenland. Prinses Juliana naar Zeeland. Gedenfcteeken voor wijlen de Koningin- Moeder. De N. S. B. en de a.s. verkiezingen. Het betalingsverkeer met Duitschland. Liefdesdrama te Koog a. d. Zaan. Buitenland. De Lindbergh-affaire. De vreeselijke typhoonramp in Japan. Vandaag einde der textielstaking in Amerika Deventer; toespraken van Ds M. van Grie ken, van Rotterdam en Dr G. A. Diepen horst, van Zeist. Het slotwoord voor de morgenvergadering, waarin verder jaar verslagen, rapporten, statutenwijzigingen bestuursverkiezingen aan de orde komen, zal gesproken worden door Ds P. J. de Bruin, Chr. Geref. pred. te Veenendaal. In de middagvergadering zal in bespre king komen een referaat van Mr Jac. Oranje, van Eindhoven, over de corpora tieve staats- en maatschappijgedachte". De heer H. Thijs, hoofd eener Chr. school te Amersfoort, zal Z.-Afrik, verzen docla- meeren. Ds J. Fokkema, Herv, pred. te Amstelveen, zal hef slotwoord spreken over: „De vaandelen op!" 's Avonds vóór den toogdag is een ge zellig samenzijn voor de gasten georga niseerd. De N. S. B. en de Stateir-verkiezingen. Gisteravond is1 de algemeene leider der N. S. B., Ir A. A. Mussert te Amsterdam als spreker opgetreden. Het belangrijkste wat hij zeide was volgens de „N, R. C." dit, dat de N. S. B. voortaan aan de verkiezingen zal deelne men. Niet aan die voor de gemeenteraden. Daar hebben de nationaal socialisten niets te maken. Gemeenteraden met hun poli tieke partijen en politieke wethouders kunnen, aldus Ir Mussert, de gemeente belangen niet naar behooren behartigen. D'aar zal een nieuwe wetgever grondig moeten ingrijpen om verbetering te bren gen. Maar de wetgever bestaat onder meer uit de Tweede en de Eerste Kamer en d'aar hebben de nationaal socialisten dus wel te maken. De Eerste Kamer wordt gekozen door de Provinciale Staten. D'aarom zullen wij in het a.s. jaar voor de eerste maal mee doen aan de verkiezingen en wel aan die voor de Provinciale Staten. De nationaal- socialisitien zulen echter weigeren voor zichzelven een cent te gebruiken van da vergoedingen, welke men aan de Prov. Statenleden 'toekent. Spr. verwacht van zijn medestrijders, die straks in de Prov. Staten gekozen zullen worden zelf zal bij zich daarvoor niet beschikbaar stel len dat zij hun vergoedingen onmid dellijk afstaan aan een fonds, dat de N. S. B. zal instellen, om eenerzijds Jan Fu selier, anderzijds de jonge kunstenaars te steunen. Eveneens zal de N. S. B. meedoen aan iedere verkiezing voor de Tweede Kamer die uitgeschreven wordt, omdat zij in de Tweede Kamer tenslotte de meerderheid wil veroveren. Gebruik van eigen auto ten behoeve van het rijk. Staatsblad no. 503 bevat een Kon. be sluit tot nadere regeling van de vergoe dingen wegens bet gebruik van eigen automobiel en van eigen rijwiel met hulp motor bij reizen ten behoeve van het Rijk gedaan. Deze vergoedingen worden met ingang van 1 October 1934 nader bepaald als volgt: a. wegens het gebruik van eigen auto mobiel 8 cents per afgelegden kilometer, met dien verstande evenwel, dat voor el- ken kilometer, die in een kalenderjaar boven de 8000 K.M. wordt afgelegd, slechts 6 cents in rekening mag worden gebracht; b. wegens het gebruik van eigen rijwiel met hulpmotor 4 cents per afgelegden ki lometer, met dien verstande evenwel, dat voor eiken kilometer, die in een kalender jaar boven de 1000 K.M. wordt afgelegd, slechts 3 cents in rekening mag worden getracht en voor eiken kilometer, die bo ven de 3000 K.M. wordt afgelegd, slechts 2 cents. De Dultsch-Nederlandsche onder handelingen. Volgens de Berliner Börsenzeitung ver zekert men in ingelichte kringen dat de Duitsch-Nederlandsche onderhandelingen inzake de regeling van het betalingsver keer welke hier enkele dagen geleden zijn begonnen, goed vlotten. De onderteeke- ning van een nieuwe overeenkomst zoiu weldra kunnen worden verwacht. De nieuwe regeling zou gelden voor alle le veringen van goederen en voor alle dienstprestaties, niet echter voor den ka pitaal- en rentedienst der Duitsche bui-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1