Hebt Gij Lendenpijn? AKKER.CACHETS Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. Financiëele Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ingen en Het ongemak van velen, die een ■ittend leven leiden. Venait ■uit Ge cijn na één ol twee Volgens recept van Apotheker Dumont. "AKKERTJES" café waarbij hij een klap op het hoofd zou hebben gekregen. Toen hij het café verlaten had, is hij op straat ineenge zakt en later door de politie opgebracht. De agent, die hem had aangetroffen, kon hem niet alleen vervoeren en toen hij terugkwam met assistentie was de man verdwenen. Men vond hem echter verderop in een straatje liggen. Het schijnt, dat de man, die ruzie met den kantoorbediende heeft gehad, de politie op hem heeft gewezen. Deze man is nu aangehouden, doch hij beweert niets van een vechtpartij te weten. De toestand van den kantoorbe diende is zeer ernstig. Toenemende werking van de „Merapi", De werking van de Me- rapi nam gisternacht zoodanig toe, dat gevaar kwam te bestaan voor de huizen in de omgeving, welke reeds door de bevolking zijn ontruimd. Het binnen- landsch bestuur deelt officiéél mede, dat geen bezoekers zullen worden toegelaten. Lavablokken ter grootte van een huis storten van de krater in Noordwaartsche richting. De hitte van deze blokken is zoo groot, dat zij 'n kwartier lang blijven nagloeien. Voorts zijn gaswolken en gloed- wolken geconstateerd. Van de lavadom vallen brokken af ter grootte van een huis en dalen over de lavalaag van 1931 naar beneden. De bewaking is versterkt (Aneta.) iRooversindennacht. In een schuurtje in Oud-Nijmegen heeft een jon geman uit Winterswijk, zekere B., sinds eenigen tijd een aardappelhandel ge opend. De jongeman verdient niet veel aan zijn handel, maar kan zich toch helpen. Hij woont op een zolderkamertje boven de schuur en is daar nu gisteren midden in den nacht overvallen door eenige on gure elementen, die hem van zijn spaar zaam bezit hebben beroofd. De man werd gekneveld en den gehee- len nacht is hij zoo in zijn kamertje op gesloten gebleven. Gisterenmorgen wist hij door geschreeuw voorbijgangers op zijn onaangename positie opmerkzaam te maken. Deze hebben toen de touwen waarmede hij gebonden was doorgesne den en hem bevrijd. Aan de politie deelde het slachtoffer mede, dat twee onbekend gebleven jonge kerels gisterennacht in zijn kamertje boven het pakhuis waren binnengedrongen. Zij hadden hem in zijn slaap overval len en beroofden hem van zijn portemon- naie met f 12. Vervolgens bonden zij zijn handen en voeten, terwijl zij hem een prop in den mond stopten. Daarna waren de twee kerels verdwenen. De politie is thans druk doende hen op te sporen. Inbrekers betrapt door dienstbode. Toen een jonge dienst bode zich Woensdagavond in een huis aan de Waldeck Pyrmontlaan te Amsterdam naar de eerste verdieping begaf en daar het licht aanstak, zag zij zich tot haar groote ontsteltenis geplaatst tegenover een tweetal vreemde mannen, die blijk baar kans hadden gezien ongemerkt naar binnen te komen. Het meisje gaf een gil, doch voordat zij om hulp kon roepen wa ren de beide onbekenden reeds langs haar heen gevlucht en verlieten zij het huis met bekwamen spoed. Een onmiddellijk inge steld onderzoek wees uit, dat het tweetal nog kans had gezien een aantal voorwer pen, zooals een foto- en filmtoestel en een zilveren noibij'bel mede te nemen. De po litie beschikt slechts over een vaag sig nalement van de daders. Doodelijke val. Eergistermid- dag is de landbouwerszoon S. te Winssen bij het plukken van appelen uit een boom gevallen. De jongeman werd met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen. Hij is gisteren aan de gevolgen van het opgeloo- pen letsel 'Overleden. Nieuwe Westlandsche pro ducten aan H.M. de Koningin aangeboden. Een Naaldwijksche kweeker, die vorig jaar met succes drui- vengelei uitsluitend uit Westlandsche druiven bereid in den handel bracht, heeft thans proeven genomen met de bereiding van tomatengelei. De tomaat is een bijzonder waardevolle vrucht voor de gezondheid, welke helaas in eigen land wordt onderschat Deze tomatengelei be staat uit het zuivere verwerkte vruchten sap en heeft dus de volle voedingswaarde behouden. Voorts heeft dezelfde kweeker thans druivensap in fleschjes in den han del gebracht, zoodat men het geheele jaar dit sap zal kunnen consumeeren. Hij heeft Woensdag een drietal producten van deze nieuwe Westlandsche industrie aan de Koningin aangeboden. Ergerlijke baldadigheid. Men meldt uit Enschedé: Het gebeurt den laatsten tijd herhaalde lijk, dat op de spoorrails groote steenen of stukken hout worden aangetroffen, die daar vermoedelijk door baldadige straat jongens worden gedeponeerd. Woensdagavond werd ten politiebureele kennis gegeven, dat geschoten zou zijn op den trein, welke te 18.05 vanuit de richting Hengelo te Enschedé aankomt, tengevolge waarvan een ruit van een cou pé was vernield. Bij verder onderzoek bleek, dat met een steen naar den trein was geworpen. Naar de daders wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Kind. overreden. Te Moerdijk is een 4-jarig kind, dat in een karspoor lag te slapen, door paard en kar over reden. De toestand van den kleine is zorgwekkend. Diphtheritis. Te Winschoten doen zich de laatste weken verschillende gevallen van diphtheritis voor bij kinde ren. Er zijn reeds enkele sterfgevallen. Van gemeentewege is thans gelegen heid gegeven om zich te laten inenten. Ontploffing te Groningen. In het gebouw van de firma Gebr. Rust, carrosserie- en wagenfabrikanten te Gro ningen, had gisterenmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak, een ketelontplof fing plaats. De ketel vloog door het dak en kwam op straat terecht. De 19-jarige knecht T. werd hierbij getroffen en aan den arm gewond. Het slachtoffer is naar het dia- conessenhuis vervoerd. Inkrimping van de suikerbietenteelt? Op het 86ste Nederlandsche Landhuis- houdjkundig Congres, dat op 21 en 22 September in de groote zaal van liet En- tiéegebouw der Amato te Amsterdam wordt gehouden, zal (op den tweeden d'ag) de heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes een inleiding hou den over de vraag: „Is het wenschelijk en rationeel de Nederlandsche suikerbie tenteelt in te krimpen ten behoeve van de suikerproductie in Nederlandsch-Indië?" De heer Van Bommel van Vloten po neert de volgende stellingen: De moeilijkheden zoowel van de Ne derlandsche als van de Indische suiker productie zijn in hoofdzaak het gevolg van het streven naar zelfvoorziening, dat na den oorlog over de geheele wereld is ontstaan. Dit streven is bij het artikel suiker sterker dan bij eenig ander pro duct, omdat de suikerproductie van een zoo groote beteekenis is voor de volkswel vaart. Dé productie van beetwortelsuiker zou- ingeval van vrije concurrentie op de we reldsuikermarkt, in Nederland gehand haafd kunnen blijven, omdat de goedkoop produceerende rietlanden niet genoeg sui ker produceeren om in de totale wereld behoefte te voorzien, en Nederland onder de producenten van beetwortelsuiker een zeer vooraanstaande plaats inneemt. De kostprijs van suiker in Indië is dan ook bij vrije concurrentie, niet beslissend voor 'de bestaansmogelijkheid der Nederland sche productie. De bietensteun verschilt in beginsel niet met den steun aan andere akkerbouwpro ducten. Hij is echter van bijzondere be- teekenis', omdat hij' meer dan de steun aan eenig ander akkerbouwproduct aan de geheele Nederlandsche gemeenschap ten goede komt. Verwerking van beetwortelen tot alco hol is niet rationeel en zou van de Ne derlandsche gemeenschap een veel groo- ter offer vergen dan bij verwerking der beetwortelen tot suiker. Omtrent den kostprijs van suiker hier te lande en dien in Indië worden tal van onjuiste voorstellingen gegeven. De te genwoordige suikerprijs ligt belangrijk beneden den kostprijs van Java-suiker, zoodat ook de producent in Java een zeer belangrijken steun zou moeten ontvangen, om zijn productie te kunnen volhouden. De Nederlandsche markt is geen nor maal afzetgebied voor Java-suiker en steeds voor de productie van Nederland- sohen bodem bestemd geweest. De expan sie der Java-suikerproductie 'heeft niet gesteund op den afzet van suiker naar Europa, maar op afzet naar Britsch-In- dië, Japan, Ghina en andere Aziatische gebieden. Indien onverhoopt de ontwikke ling der economische verhoudingen er toe mocht leiden, dat ook de handelspolitiek in Nederland en in Indië zich meer en meer in de richting der autarkie zou moe ten begeven, is het onjuist het rijk in Ne derland en Indië als één te beschouwen, omdat de bevolking in de beide gebieds- deelen van het Nederlandsche rijk onder gansch andere economische en sociale verhoudingen haar bestaan moet vinden. Het verschil in kostprijs van suiker in Nederland en in Indië bedraagt over de geheele jaarlijksche behoefte van Neder land berekend, omstreeks f 8 millioen. 'Wanneer xnen -ten onrechte i Neder- land en Indië ten aanzien van de suiker productie als één autarohisch geheel zou beschouwen en ter wille van de besparing van het voornoemde bedrag van f 8 mil lioen de suikerproductie in Nederland zou staken, zou daardoor aan den Nederland- schen landbouw en aan de geheele samen leving in het moederland enorme schade worden berokkend, die niet gecompen seerd wordt door de voordeelen, die door den invoer van Java-suiker hier te lande zouden worden verkregen. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 21 September 1934. Verboden terugkeer in bewakingsge bied: A. L. v. A., 26 jaar, smokkelaar te Clinge, in voorarrest, 6 weken gevange nisstraf met aftrek voorarrest en bevel tot invrijheidstelling. A R.( 19 jaar, werkman te Kemseke (B.), thans in voorarrest, 6 weken gevan genisstraf met aftrek voorarrest. Diefstal: J. E. C., 27 jaar, arbeider te Driewegen, Biervliet, 14 dagen gevange nisstraf. C. R., 40 jaar, arbeider te Biervliet, 14 dagen gevangenisstraf. J. F. K., 27 jaar; J. F. de B., 34 jaar; G. R., 40 jaar en G. J. B.. 40 jaar, allen van beroep arbeider en wonende te Bier vliet. Voor ieder 1 maand gevangenisstraf. Oneerlijke concurrentie: O. H. K., 26 jaar, koopman te Goes, f 25 of 10 d. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: J. H. W. K., 21 jaar, monteur te Hansweert, f 25 of 10 d. Oplichting: P. B., 56 jaar, werkman te O.- en W.-Souhurg, 1 maand gevangenis straf voorw. Diefstal: M. v. d. B., 45 jaar, arbeider te Bruinisse, 14 d. gevangenisstraf. Afpersing: A. M. de M., 24 jaar; J. M. de H., 22 jaar; G. P. B., 26 jaar. allen van beroep arbeider en wonende te Bier vliet Voor ieder 3 maanden gevangenis straf voorw. Overtreding Motor- en Rijwielwet: A. B., 34 jaar, koopman te Axel. Vernieti ging vonnis, waarvan hooger beroep, f 15 of 15 dl Ontucht: E. v. d. K., 30 jaar, klompen maker te Clinge. Vrijspraak. Openbare schennis der eerbaarheid: J. P., 58 jaar, werkman te Heinkenszand, 1 maand gevangenisstraf voorw. en f 25 of 10 d. Bezoek van Prinses Juliana aan de Amato. H. K. H. Prinses Juliana heeft heden morgen 'n bezoek gebracht aan de Amato. De burgemeester met de leden van het uitvoerend comité Waren aan den ingang van de tentoonstelling aanwezig om H. K. H. te ontvangen. Te half elf kwam de Prinses per auto aan. De leden van 'het uitvoerend comité werden aan de Prinses voorgesteld, waar na bloemen werden aangeboden. Vervolgens maakte zij een wandeling over het terrein. In de groote hal werd H. K. H. ont vangen met het Wilhelmus. Met groote belangstelling werd langs de verschillende stands gewandeld, aan de achterzijde werd het gebouw verlaten. Herhaaldelijk werd de Prinses toege juicht. Tenslotte werd een kijkje genomen bij de volkstuinen, waarna H, K. H. om 12 uur naar de Residentie terug keerde. DEN HAAG. De prijs van het crisis- botermerk en die van de vervoervergun- ning van buitenlandsche boter is voor de week van 2330 Sept. vastgesteld op fl— DEN HAAG. Op 76-jarigen leeftijd is heden te Voorburg overleden de heer J. A. Zaalberg, oud-gemeente-secretaris van Zaandam en oud-directeur van het Ne- derlandsch registratuurbureau. AMSTERDAM. Hedenmiddag heeft Mr M. P. L. Steenberghe, minister van Eco nomische Zaken, een bezoek gebracht aan de „Amato". Hij werd daar rondge leid door leden van het uitvoerend comité. De Luto geopend. Op het Malieveld te 's-Gravenhage is hedenochtend door den Minister van De fensie Mr Deckers officiëel geopend de luchtvaarttentoonstelling Luto. Mede was aanwezig de Minister van Justitie. Ir de Vogel en Minister Deckers wezen op den enormen vooruitgang der vliegtech niek, die echter toch nog in de kinder schoenen staat. De opbrengst der tentoon stelling, die als reizende is bedoeld, is bestemd voor het nationaal luchtvaart fonds. De invoer. DEN HAAG. Het, crisis-in- en uitvoer bureau deelt mede: Op 1 Oct., 1 Nov. of 1 Dec. vervallen de eerste of tweede, ge wone, extra en bijzondere toewijzingen voor den invoer van een groot aantal artikelen, die voor een jaar gecontingen- teerd zijn. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat deze toewijzingen en de daar op afgegeven vergunningen niet verlengd kunnen worden. Adres van antwoord. DEN HAAG. De commissie belast met het aanbieden van het adres van ant woord der Eerste Kamer op de Troon rede aan H. M. de Koningin, heeft heden ochtend ten paleize Huis ten Bosch zich van. haar taak gekweten. Een eerewacht, bestaande uit een de tachement jagers, bracht de gebruikelijke eerbewijzen. Meisje onder een auto geraakt. APELDOORN. Gisteravond is een zes jarig dochtertje van den heer H. Talen alhier bij' het spelen onder een juist pas- seerende auto geraakt. Een der achterwielen ging het meisje over het lichaam. Met ernstige verwondingen is het kind naar bet ziekenhuis vervoerd, waar het in den afgeloopen nacht is overleden. Veiligheidsweek. Evenals het vorige jaar heeft de K. N. A. C. ook thans weer een veiligheidsweek georganiseerd, ditmaal van 2430 Sep tember. Typhoon teistert midden Japan. TOKIO. Een typhoon die de ernstigste is welke in de laatste 30 jaar is voorge komen en die een gemiddelde snelheid bereikte van 60 M. en gepaard ging met een zwaren regenval, heeft gistermorgen in midden Japan gewoed. 'De typhoon be streek een groot gebied en verwijderde zich vervolgens over zee na dood en ver nieling te hebben gebracht op zijn weg. Boomen werden ontworteld, telegraafpa len geknakt, huizen stortten in. Alles wijst er op, dat zeer veel slachtoffers zijn ge vallen. Ruim 40 scholen zijn ingestort. Oogenblilkkelijk werden troepen opge roepen om hij het reddingswerk hulp te verleenen. Om 12 uur was in één plaats het aan tal dooden reeds gestegen tot 400. In een andere plaats werden ruim 1000 schoolkinderen onder het puin bedolven. Verscheidene steden langs de binnen zee zijn geteisterd door vloedgolven die onmiddellijk op de typhoon volgden en niet minder dan 50.000 huizen over- stroomen. Spoorwegverbindingen werden verbro ken, terwijl meer dan 10 treinen ontspoor den en omgeworpen werden; hierbij vie len ongeveer 100 dooden te betreuren. De aan de scheepvaart toegebrachte schade was betrekkelijk gering, hetgeen te danken is aan de waarschuwing, die tijdig door het meteorologisch instituut werd uitgezonden. Tyfoon In Japan. TOKIO. Het Zuidelijk deel van Japan is door een tyfoon geteisterd. Een 35-tal scholen is ingestort. Vier honderd kinde ren zijn daarbij om het leven gekomen. Een groot aantal kinderen werd gewond. Tien treinen zijn ontspoord, waarbij tal van menschen zijn verongelukt. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Vele sche pen bevinden zich aan de kust in nood. Nader wordt gemeld, dat te Kyoto 1000 kinderen onder de puinhoopen zijn begra ven. Vijfhonderd werden gered. De schade in Nagasaki en Kobe is groot, in Tokio daarentegen gering. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 42 41% Philips Gloeilampen G.B. 218 217% Unilever 72% 72% Anaconda Copper 615/ie 67/s Bethlehem Steel 17% 167/e U.S. Steel Corp. 197/ie 19Vs Koninkl. Petroleum 150% 1516/s Shell Union 4Vs 41/io Amsterdam Rubber 97 97% Ned. Scheepvaart Unie 35 35% Deli Maatschappij 131 130 Handelsverg. Amsterdam 170 168% 4 pet. Indië 1934 lOOVs lOOVis-Va 4 pet. Nederland 1934 101% 101% A.K.U. 34% 34 De beslissing van de Gedep. Staten van Zuid-Holland inzake de procedure der 6 pet. Rotterdam werkte als een koude douche in dezen hoek. De speculatie nam overhaast de vlucht met het gevolg, dat dit fonds een vijftal procenten moest prijsgeven. De aandeelenmarkt was we derom lusteloos. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Sept., 2.30 u. Londen 7.26—7.28 Berlijn 58.9058.95. Parijs 9.710.74. Brussel 34.6134.66. New-York 1.45Ve1.46. MIDDELBURG. Ondertrouwd: I. Pat- tenier 27 j. jm. en G. J. Joosse 25 j. jd.; P. Bravenhoer 23 j. jm. en N. J. Paul 22 j. jd.; J D. Risseeuw 26 j. jm. en A. M. Tevel 18 j. jd.; J. v. Kleven 24 j. jm. en N. Goppoolse 23 j. jd. Geboren: G. Steijn geb. de Rijke d.; J. J. Stehipper geb. Pawlak z.; M. A. Groenen- berg geb. Lorier d.; L. de Graaf geb. Da- vidse d. Overleden: J. Lorier echt. van W. A. Bosdijk 59 j.; M. Provoost vr. van J. Gij- souw 31 j. Van 13—20 Sept. 1934. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jan Ja cob van Koeveringe, 20 j. te Kattendijke en Stoffelina Geertruida de Bel, 18 j. Geboren: Hermanus Albertus, z. v. Lau ras Dingenis Paauwe en Jacoba Jaco- mina Felius. Overleden: Ludovicus Bogaert, 70 j., echtgenoot van Paulina Eggemont. MIDDELBURG. Veiling van 20 Sept. Transp. de Cronsels 412, Zomerparadijs 34, Bordaan 4, Codlin Keswick 16, Godlin Manks 27, Jacq. Lebel 46 ct. p. K.G.; Meloenen: net 1,513, ananas 4 16, suiker 11,5, Perzik 37 ct. p. stuk; Gron. Kroon 2—5, Red star 5, Lane's Prince Albert 27, Armgaard val 3, Campagne 34, Bordeau 9, Garabaldi 8 15, Dantziger Kant 6, Odenkaker 34, Ehkhuizer Aagt 713, Tuinzoet 711, Lentsche roodjes 911, Bellefleur 2, Bis marck 34, Branmley's Seedling 24, Nioitarisappel 37, Pippin Cox Oranje 7 8, Reinette Baumans 13, Goudrei- nette val 14, Witte Ribber 69, Signe Tillish 14, Sterappel 48, Tomaten 2 3, Black Alicante 1929, Francken- thaler 1725, Bramen 1215, Reine Vic. 210, Reine Claude 19, late blauwe 2,5 3 ct p. K.G. (deze prijs is zonder hef fing.) Br. de Merode 35, Louise Bonne d'A- vranches 321, Bergamotte 4, Br. Alex. Lucas 57, Bon Ghrétien Williams 8, Dr Jules Guyot 6, Scharlakenpeer 8, Seign. d'Esperen 812, Triomphe de Vienne 6 17, Br. Duxandeaau 5, Br. Hardy 5 18, Br. Lebrun 6, Br. d'Arenberg 612, Br. v. d. Ham 25, Duch. Williams 29, Ghamontel 24, Passe Part out 3, Jo den, peer 3, Hertogin Elza 25, Maagde peer 38, Nouv. Poiteau 6, Roosevelt 5, Sold. Laboureur 410, Br. Cairgeau 2— 8, Br. Diel 6, Doyenne du Commice 9, Passé Golmar 10, Gure 4, Pondspeer 6 ct. p. K.G. GOES, 20 Sept. 1934. Kroetappels 1.30 Dubbele Princesseboonen 9-10, p. 100 KG. Kleine veiling. Peren: Bonne Louise d'AvrOnches, extra 18-31. id. A 16-24, id. B 9-20, id. G 6-15; Triumphe de Vienne extra 12-16, id. A. 12-14, id. B 10-12, id. G 6-10; Doyenne du Cornice, extra 27. id. A 19-21, id. B 14-17, id. G 8-12; Spaan- sche Wijnpeer, extra 16, id. A 13-15, id. B 11-14, id. G 5-8, Williams Duchesse extra 5-10. id. A 4-7, id. B 4-5, id. G 2-4; Soldat Laboureur, extra 10, id. A 7-9, id. B 5-7, id. G 2-5; Herzogin Elsa, extra 8-10, id. A 7-9, id. B 5-7. id. G 4-5; Maag depeer, extra 5-7, id. A 4-5, id. B 3-4, id. C 2-3; Beurré Hardy, extra 11-18. id. A 9-14, id. B 7-10, id. G 5-8; Beurré Le brun, extra 6-10, id. A 5-7, id. B 4-6, id. G 2-4; Beurré Durandeau. extra 10, id. A 8-9, id. B 6-7, id. G 2-5; Beurré Glair- geau 8-11, Beurré Superfin 10-15, Beurré van den Ham 5-9, Beurré d'Aremberg 3- 6, Beurré Diel 3-5. Conferance 6-11, Zwijndr. Wijnpeer 4-8, Maria Louise 5-7, President Roosevelt 6-7, Bezy van Scho- n'auwen 3-5, Nouveau Poiteau 3-5, Ze- phier Gregorie 3-4. Peren zonder zaad huis 2-4, Le Curé 2-4, Pondspeer 2-5, St Remy 2-4, Afval en kroetpeer 0.50-4, alles per 100 K.G. Appels: Transp. de Cronsels extra 11 20, A 10—14, B 6—8, G 2—6, Signe Tel- lish 15, A 14, B 13, G 4—6, Manks Cod lin extra 1214, A 910, B 7—8, G 3 5, Sterappels extra 1520, A 1415, B 812, G 68, Lanes Prince Albert ex tra 57, A 4—6, B 35, G 24, Cox Oranje Pippin 812, Lemoenappel 59, Goudreinette 812, Oranje Reinette 3 5, Canada Reinette 4—5, Baumans Rei nette 35, Groene Reinetten 24, Ja mes Grieve 10, Notarisappel 39, Bis marck ■4—7, Princ. Noble 36, Jacq. Le bel 47, Golderling 34, Hondsmuil 3 5, Roode Astrakan 26, Zomer Bellefleur 35, afval- en kroetappels 15 gld. Pruimen: Roode Eierpraimen 16, Rei ne Victoria 69, Reine Claude 12, Reine Claude Violette 18, Laxton Delicous 14, Kirkespruimen 8, Diverse pruimen 24 gld. Diversen: Blauwe Druiven 2027, To maten 12, Groene noten 812, Aard appelen drielingen 1.40 gld., alles per 100 K.G.; Meloenen 57, perziken 0.209 gld. p. 100 stuks, Honing 0.320.36 gld. p. flacon, Patrijzen 26 ct. p. stuk. Gasthuiskerk te Middelburg verkocht Middelburg. Gisteravond werd door no taris J. Terpstra in Mercurius publiek verkocht: perceel 1. Huis en erf aan de Nieuwstraat H 29, groot 60 c.A. Perc. 2 Kerkgebouw met kosterswoning, bijge bouwen en erf achter perceel 1 H 23, met uitgang aan de Lange Delft, groot 4 A. 7 c.A. Beide perceelen werden in combinatie verkocht aan K. J. van Loo. alhier, voor f 5300. Souburg. Bij de gisteren gehouden vei ling in café „Dorpzicht" werden publiek verkocht: Het heerenhuis met schuur, erf en tuin aan den Ouden Middelburgschen straat weg nr 62, genaamd „Veldzicht" te 0. en W. Souburg, groot 10 aren 50 centiaren, aan den heer G. A. Jobse aldaar voor f3500. Wei- en bouwland, genaamd „Het Bak kersbosch", nabij het Zaaihoekpad, al daar, groot 96 aren 80 centiaren aan dhr L. Wisse qq. aldaar voor f 1222. Weiland nabij den Ouden Middelburg schen straatweg aldaar, groot 56 aren 70 centiaren aan dhr J. Pouwer te N. en St. Joosland voor f 870. Weiland genaamd „De Heulweide" aan den Welzingschen weg te Ritthem, groot 82 aren 90 centiaren aan den heer A. Ovaa Wz. te 0. en W. Souburg voor f 1570. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verw. tot den avond van 22 Sept. 1934: Zwakke tot matige N.W. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, kouder 's nachts, overdag iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor fietsen: Zaterdag 7 u. 38 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3