Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. ©kort der Mrverdedi- i Zeeland; ie havens f 12.000 d van de (als voor ente Clin- d van de 1934) als lippine in de haven f 67.000) van Ter- .000) voor trken aan roor 1934) d'aarmede n het ka li f 38.800 loitatie en citeitswer- zen; f 700 van Sluis op Neder- ,'voor 1934 iet kanaal Jvoor 1934 n het kar x»r onder- -Beveland; ige aan de ote wegen ie; 105.000 idrage aan :osten van ïulst naar f 10.000) ten water- tering van Zeeuwsoh- i f 11.500) weghavens voor 1934) het exploi- sten op de van den naar het sten opga arde schut- Zuid-Beve- emeldinge; maal door et de ver- >orwegbrug >or de wer- egbrug. mi sati e i u m estuur van eland van •schap van te Middel- in den a.s. te Terneu- rergadering met enkele en der pro- Ie plaatsen et het doel zen winter g twee ver- ar actueele ehandeld. lingin heeft chter in de 'unt, thans leeftijd is ilhier over- •t 1 Augus- hoof dagent 1899 in po- 1918 bevor- t dus ruim logste rang, gentenkorps end politie- listente aan liotheek al- mej. G. van is benoemd en. acht tot de vervuld. Op Zar es middags al geslagen Bill," zeide niet langer, ven. Goeden rouw Durn- zei. „Dui- endelij'kheid buren zijn, og wel eens hij Billy op, sn arm licht n achter de naakte zich uth verzocht lis we lang- bang te zijn alf onwillig ïaar erg op- anders over snoes, her- as van hem >genblik, dat et eerst zag. betrof, met artje, dat ze hij1 was stel- >oit had ont- eel wat sym- rouw Durn- een pracht- it vervolgd.) worden van de wandelpier. Deze plechtig heid zal worden verricht door den burge meester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen. Door de vereeniging Vlissingen Voor uit zijn vele vereenigingen uitgenoodigd, om daar met hun vaandel tegenwoordig te zijn. Met de boot BreskensVlissingen werden hedenmorgen nog 425 passagiers en 25 auto's overgezet. De e.v. vergadering van den Gemeen teraad is bepaald op Vrijdag 5 Oct. a.s. Voor de middenstandstentoonstelling welke op 29 Oct. a.s. in hotel Brittania wordt geopend, zijn alle stands thans reeds verpacht. Goes. Gister is er door het gemeentebe stuur een deputatie afgevaardigd naar Ged. Staten van Zeeland, om nog eens, en nu mondeling, de bestrating van de Groote Markt te bepleiten. Hoedekenskerke. Wij lezen in „De Chr. Landarbeider": Waar de vergadering van de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond alhier zich uitsprak om den werkgevers nog éénmaal de gelegenheid te geven vrijwillig met ons tot een accoord te geraken, noodigden wij ze uit op 6 September. Daar verscheen er slechts één, die ech ter bereid was met de anderen rugge spraak te houden, om zoo mogelijk tot onderhandeling te komen. We kregen bericht, dat ook dit mislukt is, zoodat we den werkgevers het con tract van het naastbij gelegen dorp ter teekening zullen zenden, en de werk gevers, die hieraan niet voldoen, zullen opgeven aan den Minister van Economi sche Zaken. 's Gravenpolder. Het vijfjarig zoontje van den beer B., in den bak van een vrachtauto van den heer v. d. H. zittend, was zoo onvoorzichtig tijdens het rijden met het bovenlichaam uit den bak te han gen. Hij viel uit de auto en bleef met een hersenschudding op den weg liggen. Het kind werd naar huis vervoerd. lerseke. Gistermiddag bracht de heer J. Klos met een auto een paar duizend oesters naar het station, toen een as brak, waardoor een achterwiel werd verloren. De auto werd zwaar beschadigd, maar het mocht den chauffeur, die een vaart had van 60 a 70 K.M., gelukken de auto op het midden van den weg te houden. Geen persoonlijke ongelukken. Kattendijke. In de gister gehouden raadsvergadering werd schriftelijk aange boden de gemeente-begrooting 1935 en werden bezwaren, ingebracht tegen die begrooting door J. F. Hundersmarck, voor kennisgeving aangenomen, nadat de voorzitter de bezwaren had weerlegd en gewezen had op het leugenachtige in die bezwaren. Op verzoek van den Commissaris der Koningin werd de verordening regelende de benoembaarheid en de bezoldiging van den veldwachter 'opnieuw vastgesteld. N.- en St.-Joosland. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk alhier heeft besloten het kerkgebouw electrisch te verlichten. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Van het bestuur van den Polder Walcheren is bericht ont vangen dat er geen bezwaar bestaat te gen het beschelpen van de zijkanten van den Duinweg onder voorwaarde dat er vergoeding moet worden gegeven voor eventueele schade aan gras en houtge wassen. Van den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat is bericht ontvangen dat de gemeente vergunning wordt ver leend schelpen op het strand onder deze gemeente te doen verzamelen onder ver schillende na te komen voorwaarden, tot 31 Dec. 1936. Na ingewonnen advies van den Gom- mandant van de Brandweer te Middel burg wordt besloten om, in verband met de watervoorziening bij brandblussching den dorpsvijver aan den ingang bij I. Wisse te doen uitdiepen en een gat in den bestaanden muur te doen aanbrengen voor het doorlaten van de zuigslangen der motorspuit. De begrooting voor 1934 wordt gewij zigd. Nu komt in behandeling de begroo ting voor 1935. Was er in de vorige vergadering mede gedeeld dat de begrooting sluitend ge maakt kon worden zonder belastingver- hooging, thans is bij nadere informatie gebleken dat de geraamde belastingbedra gen op onjuiste gegevens berustten, zoo dat een tekort van f 2300 moest worden weggewerkt. B. en W. zien thans twee mogelijkheden: óf bezuiniging op de uit gaven óf belastingverhooging. Aangezien het eerste onmogelijk blijkt gezien het zui nig beheer, stellen B. en W. voor om 40 ppoenten te heffen op de bebouwde eigen dommen der grondbelasting en 10 opcen ten op de ongebouwde en de rest te vinden door vermindering van den post Onvoor zien. Dhr Maljers bestrijdt het voorstel van B. en Wen zou inplaats van de onge bouwde eigendommen de gemeentefonds belasting willen verhoogen. Hij meent dat de eigenaars van gron den uit anderen hoofde reeds genoeg be talen en vindt deze belasting onbillijk aangezien men er slechts een bepaalde groep mede treft, met name de grond eigenaren, waaronder ook vele kleine zijn, wier bestaan 'onzeker is. Dhrn Zwemer en Brand verdedigen het voorstel van B. en W. en zijta. van mee ning dat elke groep door belastingverhoo ging eenzijdig getroffen wordt. Na stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 1 st., dhr Maljaars. De begrooting wordt nu behandeld en vastgesteld op een bedrag van f 31.411.73 waaronder een post voor werkverschaf fing van f 2000. Zierikzee. Het Bestuur der Chr. school, vertegenwoordigende de Schoolvereen. heeft dezer dagen op het graf van wijlen den heer D. Mulder een grafsteen laten leggen, uit dankbaarheid en erkentelijk heid voor het vele, dat hij in en voor de school gedaan heeft. Tholen. De rijks-telefoon is begonnen de laatste bovengrondsche leidingen op te ruimen en een compleet ondergrondsch net aan te leggen. Een zevental werkloo- zen zijn bierbij tewerk gesteld. Korttene. In de afgeloopen weken heeft men getracht, schoolkinderen bijeen te krijgen, met het doel om een kinderkoor op te richten. Momenteel hebben 61 kin deren zich als lid aangemeld. Woensdagavond werd de eerste les in het gymnastieklokaal der O. L. school, ou der leiding van den heer Adr. Holster, ge geven. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren J. Eversdijk, P. G. Schippers, C. v. Damme, Bert v. d. Linde en J. Kalle- waard. Kamperland. In de Woensdagavond gehouden vergadering van aandeelhou ders van de N.V. „De Weegbrug" zijn gekozen resp. als voorzitter en secr.-pen ningmeester de heeren J. J. v. d. Velde en Jb. Leendertse Jbz., zulks inplaats van dhr Anth. van Nieuwenhuize, vertrokken naar Veere en van dhr A. C. Schippers welke is overleden. De vergadering was druk bezocht. Er waren 93 leden aan wezig. Woensdagavond vergaderde bier de Kring Goes van Meisjesvereeni- ging op Geref. Grondslag, onder leiding van de presidente Mej. A. Jongepier ïg Goes. Leden der M.V. te Wolfaartsdijk en Golijnsplaat bielden inleidingen resp. over Geloofsleer art. 26 en „De vrouw ia de Maatschappij"; op beide onderwerpen volgde een prettige bespreking. Een bij drage werd geleverd door een lid der M.V. te Kamperland. Terneuzen. De opening van het nieuwe rusthuis der Ned. Herv. gemeente al hier is bepaald op Dinsdag 16 Oct. a.s. des namiddags 3 uur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Drogeham, J. C. Loos te Zevenhuizen. Te Benthuizen, J. G. van Ieperen, cand. te Bunnik. Aangenomen naar EtersheimSchar dam, Drs K. A. Schippers, cand. te Gro ningen. Bedankt voor Reitsum, E. Emmen te Noordhorn. Voor St. NicolaasgaTjerk- gaast, H. Mondt te Zelhem. Geref. Kerken. Drietal te OpeindeNyega, H. Brink man, cand. te Harmeien, G. F. Snel cand. te Haulerwijk en A. v. d. Ziel cand. te Nijmegen. Beroepen te Ambt-Vollenhove, A. v. d Ziel, cand. te Nijmegen. Beroepbaar. De heeren K. Strijd te Rotterdam en G. Moen te Den H< lder, beiden cand. aan de R. U. te Utrecht, zijn toegelaten tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk. Kerk en staat. Naar wij ver nemen beeft de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk ditmaal voor het eerst een uitnoodiging ontvangen zich officieel te doen vertegenwoordigen bij de plechtige opening van de Kamers der Staten-Gene- raal. De Synode heeft zich daarop doen vertegenwoordigen door haar secr. Ds den Breems, te Den Haag. Rijkslandb.winterschool te Goes. Tot de eerste klasse der Rijks- landbouwwinterschool zijn toegelaten: G. E.. Barth, Vlissingen; P. C. Boogaerdt, Oostkapelle; A. Crucq, Arnemuiden; A. M. van Dijke, St.-Philipsland; H. van Dijke, Kloetinge; J. L. M. Geluk, St.-Maar- tensdijk; J. J. van Iwaarden, Kruiningen; H. M. Noordhoek, Kloetinge; J. Nijsse, 's-Heer Arendskerke; W. van Overbeeke, Kapelle; J. M. Rijk, Wolfaartsdijk; W. Terwoert, Koudekerke; M. A. van der Weele, Colijnsplaat; C. J. van Westen, Nieuwerkerk; J. Wisse, Nijssen, Kapelle; D. Wiskerke, Kruiningen; H. J. van de Zande J.Jz., Nieuwerkerk. DE SPELLING-MARCH ANT. Circulaire aan de gemeente- en school besturen. De inspecteurs van bet lager onderwijs hebben in opdracht van den Minister van Onderwijs een circulaire gezonden aan de gemeente- en schoolbesturen betreffen de de schrijfwijze van de Nederlandsche taal, aan welke circulaire bet volgende is ontleend: Door aanvullingen van enige Konink lijke besluiten is bepaald, dat bij verschil lende examens de aspiranten bij het schriftelijk werk de schrijfwijze moeten volgen als voorgeschreven is in de K.B.'s van 28 Augustus 1934, nrs 486 en 487. Het komt mij gewenst voor, dat ook de leerlingen van de onder uw bestuur staande scholen de nieuwe schrijfwijze gaan volgen en ik geef u daarom beleefd in overweging daartoe de nodige maat regelen te nemen. De leerplans van de openbare scholen kunnen b.v. op de ge bruikelijke wijze worden gewijzigd of aan gevuld met de opmerking: „Bij het onder wijs wordt de spelling De Vries en Te Winkel gevolgd met de afwijkingen, welke zijn opgenomen in de Koninklijke beslui ten van 28 Augustus 1934 nrs 486 en 487". De besturen van de bijzondere scholen kunnen voor bet lopende cursusjaar vol staan met de mededeling aan mij, dat zij de nieuwe schrijfwijze op bun scholen zullen invoeren. Voor bet nieuwe cur susjaar zal dan in de leerplans, die mij ter tekening moeten worden toegezonden, een soortgelijke opmerking, als hierboven voor de openbare scholen is aangegeven, kunnen worden opgenomen. Ik moge opmerken, dat ter vermijding van onnodige kosten, de invoering van de nieuwe spelling geen aanleiding behoort te zijn om thans gebruikt wordende en nog niet versleten boeken door nieuwe te vervangen. Zelfs werke men mee, om in de uitgeversbedrijven regelmatige toestan den te behouden, zolang de aanwezige voorraden niet zijn uitverkocht, ook bij aanschaffing van nieuwe boeken er geen bezwaar tegen te maken, wanneer daarin de tot dusverre gebruikelijke schrijfwijze is gevolgd, die men immers gedurende vele jaren nog zal aantreffen in de boe ken, die men reeds in gebruik heeft, en waarvan vervanging in korte tijd uitge sloten geacht moet worden. (Wij merken op, dat hier geen sprake is van verplichting. Slechts bij de exa mens móet gerekend worden met de nieuwe spelling. Verder bestaat hierom trent volle vrijheid. Red.) Bliksem, in een peleton soldaten geslagen. Tijdens een hevig onweer dat Dinsdagavond boven Zuid-Limburg woedde, sloeg de bliksem midden in een peloton soldaten, dat op den Gulperweg aan het oefenen was. Het geheele peloton werd tegen den grond ge slagen. Een der soldaten was bewusteloos. De bliksem beeft verder geen persoonlijke ongelukken veroorzaakt. Brand in een sigaren fabriek. Gisteren brak door onbekende oorzaak brand uit in de sigarenfabriek „Indiana" van de firma gebr. Sollie te Kampen. De bovenverdieping brandde uit. Veel voorraden sigaren en tabak gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Bevredigende najaars- pluk van aardbeien. De „Tel." meldt uit Zaltbommel: Aardbeien dragen, wanneer de nazomer gunstig is, twee maal per jaar vruchten. Gewoonlijk is deze tweede pluk echter zeer gering. Om de tweede vruchtzetting te bevorderen, snoeien de meeste kwee kers direct na den eersten pluk de aard- beiplanten sterk in. Dit jaar is voor ver schillende kweekers zeer gunstig. De eer ste pluk was over het algemeen goed. Door het prachtige zomerweer van den laatsten tijd is ook de tweede pluk veel grooter dan andere jaren, terwijl de prij zen bevredigend zijn. De gladde wegen. Gister avond heeft op den weg Nijmegen-Grave een doodelijk auto-ongeluk plaats gehad. Een auto uit Nijmegen wilde een Haag- sche auto passeeren. Door het slippen op den gladden asfaltweg raakten beide auto's elkaar, zoodat de chauffeurs de macht over het stuur verloren en beide wagens naar den kant van den weg gle- den.Zij botsten tegen de hoornen langs den weg en werden zwaar beschadigd. De chauffeur uit de Nijmeegsche auto kwam er met lichte blessuren af. De beide in zittenden van de Haagsche auto werden ernstig gewond en na eerste behandeling in deerniswekkenden toestand overge bracht naar het ziekenhuis te Nijimegen. De heer B. uit Rijswijk is daar gister avond 'overleden. De heer SI. bleek een ernstige ribfractuur gekregen te hebben. Woensdagmiddag is onder Malden op den rijksweg NijmegenVenlo een taxi, komende uit de richting Nijmegen, ten gevolge van de gladheid van den weg ge slipt en tegen een boom gereden. In de auto zaten twee dames; één van haar, een 33-jarige dame uit Nijmegen kreeg een zware hersenschudding, de andere bleef ongedeerd. De zwaar gewonde dame is naar Nijmegen overgebracht; haar toe stand is zorgwekkend. Inbrekers gearresteerd. Zaterdag j.l. des middags omstreeks één Uur zagen omwonenden dat twee mannen zich op verdachte wij'ze ophielden in den tuin van perceel Nieuwe Parklaan 113, te Den Haag, welke villa tijdelijk onbe woond is. Zij waarschuwden de politie, die er in slaagde een der mannen, de 55- jarige G. L., aan te houden, terwijl de andere, de 22-jarige T. D., later kon wor den gearresteerd. Deze laatste was in het bezit van een viertal koffers, bevattende een groote hoeveelheid gestolen goederen, afkomstig van een reeks inbraken gedu rende het laatste half jaar te 'sGraven- hage e.o. gepleegd. Volgens een voor- loopige raming bedraagt het aantal inbra ken, waarvan het tweetal verdacht wordt, een vijftiental. In hoofdzaak betreft het hier inbraken in tijdelijk onbewoonde villa's en winkel-etalages. Geweldige brand in een boutwolfabriek. De houtwolfabriek van de gebr. Winterling in Regensbaum (nabij Regensburg) is Dinsdagmiddag door een brand van reusachtige afmetin gen geteisterd. Waarschijnlijk is kortsluiting in één der machines de oorzaak geweest. 1 Tengevolge van de ontzaglijke hitte was de brandweer gedwongen, zich achter een muur te verschansen, terwijl de brandweerlieden voortdurend met water begoten moesten worden. De totale schade wordt op ongeveer 55.000 mark geschat. Langzaam verhongerd. Een Oostenrijksche toerist ontdekte op den Zuidelijken wand van de Scharnitz- spitze in bet Wettersteingebergte bij een tocht in een rotskloof bet lijk van een man. Het vertoonde geen sporen van verwon dingen. De dood is vermoedelijk door uit putting veroorzaakt. De overheid werd terstond gewaar schuwd, waarna het lijk geborgen werd. Het bleek 't lijk van een student uit Mün- chen te zijn. De oorzaak van den dood is nog onbe kend. Volgens de geneesheeren is de man langzaam verhongerd en tengevolge van uitputting overleden. Grenstoezicht verscherpt. Met het oog op den a.s. winter zal het korps grenskommiezen versterkt worden om met vrucht te kunnen optreden tegen den smokkelhandel, die aan de Belgisch- Limburgsche grens gedreven wordt. VERSLAG STAATSBEDRIJF DER P.T.T. OVER 1933. De lichte verbetering in den oonjunc- tunrtoestand heeft in den loop van 1933 ook eenige lichte verbetering in de inkom sten van het Staatsbedrijf ten gevolge ge had. De baten van den localen telefoon dienst en den postcheque- en girodienst, die zich ook in het vorige jaar in stijgen de lijn bewogen, handhaafden zich hierin op bevredigende wijze. Mede als gevolg van de doorwerking van vele getroffen be zuinigingsmaatregelen en de verhooging van de tijdelijke salaris-korting kon een voordeelig saldo worden behaald van f 4.000.506, hetwelk aan 's Rijks middelen is uitgekeerd geworden. Voor den Postdienst vertoonen de eind cijfers van het verkeer in 1933 een kleine opleving, vergeleken met 1932. Hoewel in verband met den toestand van 'si Lands financiën, beperking der uitgaven dringend geboden bleef, behoef de in 1933 het aantal bestellingen, post verbindingen en openstellingsuren der kantoren niet verder te worden ingekrom pen. 't Postvervoer met den wekelijkschen luchtdienst A'damBandoeng vertoont ondanks de 'ongunstige tijdsomstandighe den, een gestadigen groei; hieruit blijkt, hoe deze verbinding door het publiek op prijs wordt gesteld. Hoewel ook de Telegraafdienst uiter aard nog steeds den invloed van de on gunstige tijdsomstandigheden ondergaat, is de achteruitgang van het aantal tele grammen toch sterk getemperd. Zoo be droeg de daling in 1933 in het binnen- landsch verkeer ruim 7 pet. tegen ruim 13 pet. in 1932 en in het Europeesch ver keer 5 pet. tegen 19 pet. in 1932. In het buiten-Europeesch verkeer heeft de da ling, die sinds enkele jaren was ingetre den en in 1932 ruim 7 pet. bedroeg, zelfs plaats gemaakt voor een stijging van 6,5 pet. De ontwikkeling van den radiotele graafdienst gaf in het algemeen reden tot tevredenheid. De ontwikkeling van den Telefoondienst in 1933 is niet onbevredigend. De zuivere aanwas van het aantal aansluitingen was over 1932 1572 en over 1933 5610. Het aantal interlocale telefoongesprekken, dat gemiddeld per werkdag werd afgewikkeld, steeg van 89.062 in 1932 tot 93.872 in 1933, een toeneming dus met 5.4 pet. De Radiotelefoondienst tusschen Ne derland en Ned.-Indië heeft uitbreiding ondergaan door openstelling van de aan sluitende radioverbindingen Bandoeng Manilla en BandoengKakassar. De uitkomsten van den postchèque- en girOrdienst over 1933 kunnen, evenals die over vorige jaren, in het algemeen weder tot tevredenheid stemmen. Op alle punten van den dienst kan weder vooruitgang worden geconstateerd, zelfs wat betreft het bedrag van den geheelen geldelijken 'omzet op de rekeningen, dat ten vorige jare een daling vertoonde, doch thans we der is gestegen, zoodat die daling bijna geheel is teniet gedaan. De gestadige groei van het aantal reke ninghouders heeft zich in het verslagjaar weder normaal voortgezet, terwijl het aantal boekingen op de rekeningen en dat der verzonden afrekeningen wederom be langrijk is toegenomen. De taak, welke de dienst als instituut van betalingsver keer in de maatschappij heeft te vervul len, komt derhalve steeds meer tot haar recht. Het aantal rekeningen steeg met 19.951, het aantal boekingen met 6.273.932, het aantal afrekeningen met 1.670.581. Het aantal postrekeningen bedroeg dp 1 Jan. 1933 204.310. Op 31 Dec. 1933 224.261. De geldelijke omzet is van f 11.491 mil- lioen in 1932 gestegen tot f 11.909 mil- lioen, een vermeerdering derhalve van 418 millioen gulden. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Rijdende met een rijwiel niet tijdig ver andering van richting aangeven: J. J. S., te Middelburg f 1 of 1 d. h. Met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg berijden: J. de L., te Oudelande f 3 of 3 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom, niet de rechterzij de van den weg houden: G. J. de G. te Goes f 5 of 5 d. h. Met een rijwiel een weg die voor het verkeer met rijwielen gesloten is, berijden: W. H. te Wolfaartsdijk f0.50 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: M. B. te Rilland-Bath: f20 of 20 d. h. 's Avonds met een motorrijtuig zonder licht rijden: M. K. te Vlissingen f5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. M. R. te Ovezande, P. de B. te 'sH. Arendskerke, ieder f2 of 2 d. h. Een motorrijtuig op den weg zonder toezicht laten staan, anders dan met in rust gebrachten motor: W. M. te Krab- bendijke f 10 of 10 d. h. Fietsen zonder rem: J. v. H. te Bergen op Zoom f 5 of 5 d. h.; G. v. d. V. te Ka pelle f 5 of 5 d. h.; F. Z. te Vlissingen f 2 of 2 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) rood achterlicht of reflector: A. W. te Wolfaartsdijk f 0.50 of 1 d. h.; Ga. v. B., Vlissingen f 1 of 1 w. t.sch.; F. A. H. V. te Nijmegen f 5 of 5 d h.; J. H. te Schare f 0.50 af 1 d. h.; G. F. te Heinkenszand f 5 of 5 d. h.; L. de B. te Wolfaartsdijk, B. M. te Heinkenszand ieder f 5 of 5 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: N. A. P. v. V. te Breda f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer en letter behoorlijk zichtbaar is: K. P. te Goes, J. K. te Wissenkerke ieder f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op eerste vordering van daartoe be voegde ambtenaren nummer en (of) rij bewijs vertoonen: J. K. te Wissenkerke f 3 of 3 d. h.; A. v. d. V. te Borsselen f 10 of 10 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: G. de D. te Goes f 5 of 5 d. h. Dronkenschap op den apenbaren weg: E. de J., te 's H. Ablskerke f 15 of 10 d. h.; A. J. R. te Wemeldinge f 15 of 5 d. h. Idem hij' tweede herhaling: J. B. te Middelburg: 14 d. h. Overtr. Arbeidswet: J. H. te 's Graven polder f 10 'of 10 d. h.; A. G. E. te 's Gra venpolder f 5 of 5 d. h. OVertr. Regl. op Wegen en Voetpaden in Zeeland; K. S. te Kamperland f 2 of 2 d. h. Te Vlissingen op den openbaren weg, binnen de bebouwde kom wateren buiten de daartoe bestemde bakken: J. H. te Vlis singen f 3 of 3 d. h. Te Vlissingen als bestuurder van een motorrijtuig zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg stoppen tot het inlaten van reizigers: Ch. L. te Vlis singen f 10 of 10 d. h. Muziekvereeniging con tra burgemeester te Krab be n d ij k e. De kantonrechter te Middel burg heeft gisteren schriftelijk vonnis ge wezen inzake de heeren J. W., directeur van het muziekgezelschap „Concordia" te Krabbendijke en J. Q. G. P. K. aldaar. Wegens het doen geven van een muziek uitvoering zonder vergunning en het af staan van een terrein daarvoor, was resp. tegen hen gevorderd f 25 en f 1 boete. De kantonrechter heeft beiden vrijge sproken van het hen ten laste gelegde. Postvlucht. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 9.29 u. is het K.L.M.-vliegtuig „De Havik" van Schiphol naar Indië vertrokken. 4 pas sagiers maken de reis mede. Nederlandsche veehouderij-centrale. DEN HAAG. Hedenavond zal de Staats courant bevatten een beschikking van den Minister van Economische Zaken, waarbij de stichting Nederlandsche vee houderij-Centrale, gevestigd te 's-Graven- bage, onder goedkeuring van hare Sta tuten, als crisis-organisatie wordt aange wezen. Zij komt in de plaat® van de var kens- en crisisrundveecentrale, die beide in liquidatie zijn. Tot voorzitter en direc teur van de nieuwe centrale is benoemd de heer Ir W. de Jong te Arnhem en tot onder-directeur de heer P. J. van Haa- ren te Tilburg, welke met een zestal door den Minister aangewezen bestuursleden het Dag. Bestuur der instelling zullen vormen. De stichting is verdeeld in twee afdeelingen, n.l. de afd. varkens en de afd. rundvee. Het Dag. Bestuur der vee houderij-centrale is bij Ministerieel be sluit aangewezen als liquidateur van de varkens- en crisis rundveecentrale. Bezuiniging op de staatsuitgaven. DEN HAAG. Inzake de door de regee ring aangekondigde ingrijpende vermin dering van de staatsuitgaven vernemen wij, 'dat het niet de bedoeling is daarvoor een staatscommissie te benoemen, maar dat het Kabinet zelf deze zaak recht streeks ter hand zal nemen. Het stelt zich voor, dat op deze wijze te doen: de be grootingen zullen stuk voor stuk worden nagegaan, Waarbij zal worden vergeleken de stand van de begrooting en haar ver schillende onderdeelen in 1914 en in 1935. Tevens zal worden nagegaan waaruit de verschillen voortspruiten, teneinde daarin aanwijzingen te vinden voor toe te passen bezuinigingen. Tweede Kamer. In de heden gehouden vergadering der Tweede Kamer heeft de voorzitter de ge bruikelijke rede gehouden bij de opening aanvaarding van het presidium. Mevr. de Vries Bruins legde de voorgeschreven be lofte af en nam zitting als Kamerlid. Doodelljke aanrijding. IJSELSTEIN. Hedenmorgen ia de 47- jarige werkman A. op een dijk, waar hij 6

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3