Da N. S. B. an da hear Franay. FEUILLETON Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie Ba heer Frenay deelt mede, dat hij hcaft bedankt ala lid der N. S. B, op :;vond van het feit, dat de Nationaal So cialistische Beweging van Mussert niet is een beweging, die alle deelen van het volk Aan omvatten: le. omdat in de N.S.B. de grondstelling van het corporatieve stelsel niet in prac- tijk wordt gebracht; 2e. omdat slechts op halfslachtige wijze stelling wordt genomen tegen het inter nationalisme, het imperialistisch ksyiiaal en de vraagstukken van oeconomischen aard zwevende worden gelaten; Se. omdat de N.S.B. weigert agressief te zijn en feitelijk begint te verworden tot een politiek parlementaire verkiezings- partij; 4e. omdat een gewestelijke commissaris en een kringleider zich achter een chris- telijk-historischen burgemeester plaatsen en daarmede den strijd van het nationaal socialisme verzaken. Deze roerige communist, die als propo- gandist van de N.S.B. gehandhaafd werd tot hij zelf er uit trok, is voornemens een nieuwe werkelijke N.S.B. te stich ten. GEMEENTELIJKE KOSTEN VAN WERKLOOSHEI DSZORQ. Een wetsontwerp ingediend. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, strekkende tot voorzie ningen terzake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg. In de memorie van toelichting wijzen de ministers van financiën, van binnen- landsche zaken en van sociale zaken er op, dat het vraagstuk der dekking van de geldelijke lasten, voortvloeiende uit de voorzieningen ter bestrijding van de ge volgen der werkloósheid, bij voortduring de aandacht der regeering blijft vragen. De bijdrage, op grond van de in den loop van 1933 ingestelde subsidie-rege ling, aan de gemeenten zij zal vermoe delijk in totaal ongeveer f 75 millioen vorderen was aanzienlijk ihooger dan in overeenstemming was imet den toestand van 's rijks financiën. Niettemin heeft de regeering gemeend voor het jaar 1933 die hooge bijdrage te moeten geven, omdat een lagere bijdrage voor tal van gemeenten tot zeer ernstige moeilijkheden zon hebben moeten leiden. Aanstonds is er echter door de regee ring op gewezen, dat op de Rijksbegroo- ting voor 1934 voor werkverschaffing en steunverieening geen hooger bedrag zou kunnen worden beschikbaar gesteld dan f46 millioen. Niettegenstaande de genomen maat regelen is een uitgestooten bedrag van circa f 25 millioen over gebleven. Waar het uitgesloten is, dat 'het Rijk een groo- ter bedrag voor de subsidieering beschik baar stelt, en de meest geteisterde ge meenten zelf 'het noodige geld niet meer kunnen vinden, blijft naar het oordeel van de ministers nog slechts als laatste red middel over, dat de gemeenten dat deel der werkloosheidslasten, dat niet uit eigen middelen noch door Rijkssubsidie kan worden gedekt, tezamen gaan dTagen. Het wetsontwerp nu beoogt de instel ling van een fonds het werkloosheids- subsidiefonds waarvan de inkomsten zullen worden aangewend ter tegemoet koming aan de gemeenten in hare uit gaven, voortspruitende terzake van de werkloosheid. De inkomsten van 'het fonds zullen o.m. zijn le. een uitkeering uit 's Rijks schatkist tot een nader bij de vaststelling van de Rijksbegrooting te bepalen bedrag; 2e. veertig ten honderd van de hoofd som der grondbelasting; 3e. tachtig ten honderd van de hoofd som der personeels belasting naar de grondslagen huurwaarde, mobilair en dienstboden 4e. vijf en twintig opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; 5e. tien opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. Daar het hier gekozen systeem niet zal mogen leiden tot verhooging van den be lastingdruk boven het maximum, waartoe de gemeenten volgens de bestaande wette lijke regeling met betrekking tot de hef- Vrij naar het Engelsch. 34) o— „Hij is heelemaal een beetje onge woon," stemde Ruth toe, maar ik weet nog niet, of ik hem wel zoo mag lijden. Billy lijkt niets op zijn vader." „Misschien lijkt hij meer op zijd moe der," antwoordde juffrouw Durnford. „Ge hebt zeker ook gehoord, dat ze dood is, niet?" Ruth knikte. „Dat is nu een echt avontuur," vervolgde de eigenares van de Lcne, „en in ieder geval weten we nu meer van Betty's huurder dan zij zelf. Wat is die mijnheer Desmond een ernstig man, vind je niet? Misschien heeft hij wel veel verdriet gehad, maar met al zijn strengheid houdt hij toch wel van zijd kleine jongen, geloof ik." „Dat kan wel zijn; maar hoe het ook zij, Billy is bang voor hem. Je kon zien, hoe het kind zijn vragen vreesde. Arme kleine vent, ik had echt medelijden met hem." „Dat komt alleen door zijd strenge ma niet van optreden," antwoordde juffrouw Durnford, die onder den indruk was van het knappa uiterlijk van den vreemde ling van opcenten op de gemeentefonds belasting en de vermogensbelasting mogen gaan, is de noodzakelijke consequentie daarvan, dat de maxima dier gemeente lijke heffingen moeten worden verlaagd met het gedeelte, dat ten bate van het fonds zal worden geheven. De verdeeling van de middelen van het fonds zal op zoodanige wijze geschieden, dat zoo mogelijk geen enkele gemeente een tekort zal behouden uit hoofde van de werkloosheidsuitgaven. Het ligt in de bedoeling, de rijksbijdra ge voor 1935 op f40 millioen te bepa len. Verder komon in het fonds de belas tingopbrengsten, in het eerste lid van ar tikel 3 omschreven. Het fonds zal dan in totaal ongeveer 90 millioen ter uitkeering aan de gemeenten beschikbaar hebben. De vernauwing der grenzen van het gemeentelijk belastinggebied moet naar het oordeel der regeering tot den kortst mogelijken tijd worden beperkt. Daarom heeft zij de regeling een tijdelijk karakter gegeven en haar tot twee jaar begrensd. Tegen het einde van dezen termijn zal dan onder het oog moeten worden gezien of verlenging volstrekt onvermijdelijk is, dan wel of andere maatregelen kunnen worden getroffen. De werking der wet wordt beperkt tot de jaren 1935 en 1936. Aan gemeenten, waar de verhouding tusschen de belastingheffing naar de on derscheidene grondslagen verstoord wordt, wordt de mogelijkheid geopend, om ook na 31 Augustus 1934 nog verorde ningen vast te stellen, betreffende de hef fing van de belasting naar de grondslagen paarden, motorrijtuigen, pleiziervaartui- gen en biljarten. Provinciale medewerking bij de gas- voorziening. Ged. Staten hebben zich tot de Prov. Staten gewend met een mededeeling in verband met hetgeen inzake de gasleve ring te Vlissingen in wording is. Zij wij zen op het afspringen van de onderhan delingen tusschen de gemeente en de Im perial Continental Gas-Association en op de oprichting te zamen met de N.V. Ned.- Indische Gas-Maatschappij te Rotterdam door de gemeente van de N.V. Zeeuwsche Gas-Maatschappij. Het desbetreffend raadsbesluit is aan de goedkeuring van Ged. Staten onder worpen en toen zijn deze te rade gegaan of, nu door het op te richten gemengd bedrijf belangen worden nagestreefd, die feitelijk uitgaan boven het belang der ge meente Vlissingen, doordien dat bedrijf eerst in beginsel en waarschijnlijk in de toekomst metterdaad een belangrijk deel van de provincie Zeeland van gas zal wil len voorzien, het wenschelijk is dat deze voorziening geheel valt buiten den in vloedsfeer van het Provinciaal bestuur. Daarnevens is de vraag gerezen of, ge geven de in sommige gevallen elders reeds bestaande te sterk toegespitste concur rentiestrijd tusschen de electriciteits- en gasvoorziening, het provinciaal belang niet vordert de gasvoorziening binnen den kring der provinciale bemoeiing te trek ken, te meer nu de gasvoorziening hoe langer hoe meer van een gemeentelijk tot een streekbelang wordt. Ged. Staten heb ben gemeend deze vraag in bevestigenden zin te moeten beantwoorden, waarna zij hebben overwogen op welke wijze deze nieuwe provinciale taak zou moeten en kunnen worden verricht. Het spreekt wel vanzelf, dat zij daarbij' niet vrij waren om den in theoretischen zin meest gewensch- ten vorm van uitvoering van de nieuwe taak te kiezen. Anders dan bij de electri- citeitsvoorziening, waarbij men te doen had met een vrij jong bedrijf, bestaat de gasvoorziening reeds tientallen van jaren. In het algemeen zal hetgeen in het ver leden, ook wat den vorm betreft, is ge groeid, van invloed zijn >op de wijze waar op die taak moet worden aangevat. En wel zeer concreet dienden Ged. Staten re kening te houden met de tot stand geko men samenwerking tusschen de gemeente Vlissingen en de N.V, Nederl.-Indische Gas-Maatschappij. Na rijp beraad scheen de eenige mogelijkheid te trachten de provincie in de te stichten N.V. Zeeuw sche Gas-Maatschappij' de positie te doen ling. „Later scheen hij toch weer heele maal goed gehumeurd en het was ondeu gend van Billy om zijn goeden hoed uit de kast te halen." Het onderzoek van den kleinen zondaar was kort, maar zakelijk geweest. „Dat was je beste hoed, waarmee je op visite moet, is 't niet, Billy?" „Ja, vader." „Je klom op een stoel en haalde hem van de plank in de kast, ofschoon ik je gezegd heb, dat je hem alleen 's Zondags op mocht hebben?" Billy zweeg. „Wat krijgen ongehoorzame jongens ge woonlijk van hun vader. Bill vooral als ze een arme vader hebben, die geen nieuwe stroohoed kan koopen?" Billy's figuurtje trilde, zijn bleek ge zichtje trok zenuwachtig. „O, vergeef het hem toch voor deze keer," had juffrouw Durnford smeekend geroepen. „Jongens zijn nu eenmaal jon gens en ik ben er zeker van, dat Billy u nooit meer 'Ongehoorzaam zal zijn. We zijn buren," vervolgde ze, tamelijk onlo gisch, „tenminste, ik woon op de Dene, die dicht bij de Bindhurstlaan gelegen is. „Mijn naam is Durnford. Iedereen in Shepperton kent me." „Mijn naam is Keefe Desmond. Mag ik u mijn kaartje geven," zei mijnheer Des- mond wat spottend. „Niemand in Shep perton kent me. Mijn kleine jongen en ik Innemen, die door de tot overeenstem- ming gekomen partijen was toegedacht aan de gemeente Vlissingen. Daartoe zijn, onder uitdrukkelijk voorbehoud van de goedkeuring van de Staten en van de Kroon, door Ged. Staten onderhandelin gen aangeknoopt met het gemeentebe stuur van Vlissingen en met de N.V. Ne- derlandsch-Indische Gas-Maatschappij. Het resultaat daarvan is, dat Ged. Staten met beiden in beginsel tot overeenstem ming zijn gekomen. Omtrent de uitwer king van het overeengekomene zijn de onderhandelingen nog gaande. Binnen af- zienbaren tijd hopen Ged. Staten in staat te zijn den uitslag daarvan in een voorstel aan de Staten te kunnen belichamen. Thans kan reeds worden medegedeeld, dat, worden de voorstellen aanvaard, door de provincie zal worden deelgenomen in het maatschappelijk kapitaal van de op te richten N.V. Zeeuwsche Gas-Maatschap pij voor 3/5 gedeelte. Een gering gedeelte hiervan zal aan Vlissingen worden afge staan. Het resteerende deel van het kapi taal zal worden genomen door de N.V. Ned.-Indische Gas-Maatschappij. Ged. Staten hebben verder ten behoeve van de Provincie een naastingsrecht bedongen voor de aandeelen, welke door de laatst- gemelde Maatschappij zullen worden ge nomen. Wat de met het gemeentebestuur van Vlissingen te treffen overeenkomst aangaat, diende uiteraard aan deze ge meente een schadeloosstelling voor het derven van zeer reëele winstmogelijkhe den te worden bepaald. Ten einde te voorkomen, dat de leden der Staten, ondanks de door Ged. Staten mede uit deferentie jegens de Statenle den betrachte geheimhouding, bij geruchte 'omtrent het vorenstaande iets zonden vernemen, hebben zij gemeend, hoezeer de bijzonderheden van deze materie thans nog niet vaststaan, de vorenvermelde me dedeeling te moeten doen. Provinciale schietwedstrijd Vrijwillige Burgerwachten In Zeeland. Uitslagen van den provincialen schiet wedstrijd van de Vrijwillige Burgerwach ten in Zeeland, gehouden 8 en 15 Sep tember 1934, op de militaire schietbanen te Vlissingen. Korpsbaan, eerste afdeeling. Klasse Veteranen: 1. Burgerwacht Vrouwepolder (medaille Commissaris der Koningin in Zeeland) 254 punten, 143.2 sec.; 2. Burger wacht Goes 252 p. 137.5 sec. Klasse A: 1. Burgerwacht Nisse 240 p. 133.8 sec. (medaille inspecteur der Bur gerwachten en den zilv. Bondsbeker, die thans in het blijvend bezit dezer B.W. is gekomen); 2. Burgerwacht Middelburg 229 p. 143.2 sec. Klasse B: 1. Burgerwacht Nisse 248 p. 181.8 sec. (medaille burgem. van Vlissin gen); 2. Burgerwacht Middelburg 244 p. 169.8 sec.; 3. Burgerwacht Oost- en West- Souburg 236 p. 172.1 sec. Klasse C: 1. Burgerwacht Ritthem (me daille D. L. H. van Raalte, lid van het hoofdbestuur) 250 p. 212.9 sec.; 2. Burger wacht Nisse 238 p. 188 sec.; 3. Burger wacht Waarde 197 p. 217.5 sec. Idem, tweede afdeeling. Klasse B: 1. Burgerwacht, 'sHeer Hendrikskinderen, 222 p. 165.2 sec. Klasse C: 1. Burgerwacht Meliskerke 246 p. 215.5 sec.; 2. Burgerwacht 's-Graven- polder 231 p. 238.5 sec. C XI (Kringen): 1. Kring „Zuid-Beve land" 245 p. 127.2 sec. Hoogste Korpsschutters, le afdeeling: Klasse Veteranen P. Brasser, Vrouwe polder 55 p. in 30 sec.; Klasse A. P. Kloos terman, Nisse 56 p. in 24 sec.; Klasse B J. Wielemaker, Wemeldinge 56 p. in 37 sec.; Klasse C A. W. Osté, Ritthem 57 p. in 42 sec.; C XI (kringen) Joh. Fierloos, Kloetinge 58 p. in 27 sec. (med. van den heer D. L. H. van Raalte). Idem, 2e afdeeling: Klasse B: S. Dek ker Czn, 'sHeer Hendrikskinderen 48 p. in 40 sec.; Klasse C P. de Korte, Melis kerke 55 p. in 49 sec. Personeele Baan, categorie Veteranen/A: 1. P. Kloosterman, Nisse 56 p. 24 sec.; 2. J. Verhage, Middelburg 55 p. 28 sec.; 3. P. Brasser, Vrouwepolder 55 p. 30 sec.; 4. G. Duindam, Kruiningen 54 p. 26 sec. 8 l.s.; 5. Bos, Nisse 54 p. 26 sec. 6 l.s.6. C. van den Broeke, Vlissingen 54 p. 29.6 sec.; 7. Jac. Duvekot, Vrouwepolder 53 p. 26.4 sec.; 8. J. W. de Jager, Ierseke 53 p. logeeren in het Bijienhuisje." Toen plotse ling van toon veranderend, vervolgde hij: „Bill, mijn jongen, je mag wel blij' zijn, dat we zulke vriendelijke buren hebben, die voor jou in de bres springen." Hij keek Ruth even scherp aan. „Wel, zoo als ik al gezegd heeb, dames zijn bevoor rechte wezens, we zullen dus maar niets meer zeggen over dien ongelukkigen hoed. We zullen voor ditmaal de roede maar eens sparen, hoewel de wijze Salomo een anderen raad gegeven heeft." Bij" deze woorden sprong Bill zijn vader om den hals. „Lieve vadertje," riep hij verrukt, „mijn goede, beste vadertje." „Dat weet ik nog zoo zeker niet, Bill," antwoordde hij met een korten, vreugde- loozen lach. „Wat een gevoelige schep seltjes zijn kinderen toch en vooral moe- derlooze kinderen. Zoo, nu is het genoeg, Bill." Hij maakte zich los uit de jongens armen. „Het zou beter zijn ais je die vriendelijke dame nu eens ging bedanken. „Geef haar maar eens netjes een hand kus, zooals het hoort." Juffrouw Jem dacht, dat dit laatste maar bij wijze van spreken was, maar tot haar groote verbazing kwam het kind naar haar to© en boog zich als een vol maakt gentleman over baar afgedragen handschoen. Ze droeg altijd oude hand schoenen, als ze een buitenwandeling ging maken, om op haar manier ook eens zui- 27 sec.; 9. A. van Koeveringe, Waarde 52 p. 24.2 sec.; 10. Jac. van Zweeden, Goes 52 p. 28 sec.; 11. J. Rouw, Goes 52 p. 28.8 sec.; 12. N. Fierloos, Goes 52 p. 29.4 sec.; 13. P. Droogers, Goes 51 p. 25.2 sec.; 14. C. J. Bos, Nisse 51 p. 27.8 sec. Idem, categorie B/C: 1. A. W. Osté, Ritthem 57 p. 42 sec.; 2. J. Wielemaker, Wemeldinge 56 p. 37 sec.; 3. P. de Korte, Meliskerke 55 p. 49 sec.; 4. P. C. Vette, Nisse 55 p. 35.1 sec.; 5. J. H. Vink, Rit them 55 u 38 sec.; 6. J. Matthijsse, Nisse 54 p. 38 sec.; 7. A. Zonnevijlle, Nisse 54 p. 40 sec.; 8. P. Bosman, Nisse 53 p. 33.4 sec.; 9. J. Koole Jzn, Vlissingen 53 p. 34 sec.; 10. L. Vlieger, Meliskerke 53 p. 37.5 sec.; 11. J. M. Hengsdijk, Nisse 53 p. 38 sec.; 12. M. K. van Liere, 's-Gravenpolder 53 p. 44 sec.; 13. J. de Rijk, Baarland 53 p. 47.5 sec.; 14. N. Otte, Nisse 52 p. 34 sec.; 15. I. S. Blokpoel, Middelburg 52 p. 35.8 sec.; 16. H. A. Polvliet, Middelburg 52 p. 36 sec.; 17. J. van den Brink, Vlissingen 52 p. 37.5 sec.; 18. A. Bom, Ierseke 52 p. 38.5 sec.; 19. D. Polderman, Ritthem 52 p. 46.5 sec.; 20. A. de Korte, Meliskerke 52 p. 47.5 sec. Vaste Baan, 200 Meter, max. 90 punten: I. J. Kole, Waarde 81 p.; 2. P. Klooster man, Nisse 80 p.; 3. J. M. Drijgers, 's-H. Abtskerke 79 p.; 4. Jac. Duvekot, Vrouwe polder 78 p.; 5. M. Bos, Nisse 78 p.; 6. C. C. de Zeeuw, Wemeldinge 78 p.; 7. J. Non- nekes, Vlissingen 77 p.; 8. P. Brasser, Vrouwepolder 74 p.; 9. S. Blok, Kortgene 74 p.; 10. A. Karelse, Kruiningen 73 p.; 11. G. Schardus, Ierseke 73 p.; 12. J. J. Fraanje, Kruiningen 73 p.; 13. J. C. Sturm, Vrouwepolder 71 p.; 14. J. de Looff, Kort gene 70 p.; 15. P. Wondergem, Kruiningen 70 p.; 16. A. Kosten Hzn, Wemeldinge 69 p.; 17. P. Schoe, Vrouwepolder 69 p.; 18. C. van den Broeke, Vlissingen 68 p. Geluksbaan: 1. H. Kievit, Vlissingen 472 p.;2. G. Schardus, Ierseke 472 p. (loten); 3. P. de Korte, Meliskerke 459 p.; 4. J. M. van der Hiele, Nisse 459 p. (loten); 5. J. Wielemaker, Wemeldinge 458 p.; 6. M. Janse, Nisse 454 p.; 7. A. J. Jacobsen, Me liskerke 449 p.; 8. J. Kloosterman, 's H. Hendrikskinderen 449 p.; 9. J. C. Bos, Nisse 449 p. (loten); 10. A. Karelse, Krui ningen 447 p. Uitslag Vrije-Baanwedstrijd. Baan 100 Meter (max. 90 punten): 1. Jac. Duvekot, Vrouwepolder 90 p., steun- series 4/30; 2. P. Brasser, Vrouwepolder 90 p. 3/30; 3. M. Bos, Nisse 90 p. 1/30; 4. P. Schoe, Vrouwepolder 89 p. 4/29; 5. C. van Belzen, Vlissingen 89 p. 6/28; 6. P. Kloosterman, Nisse 89 p. 3/28 3/27 1/26; 7. A. van Koeveringe, Waarde 89 p. 3/28 3/27 1/20 1/20; 8. J. M. Drijgers, 'sHeer Abtskerke 88 p. 3/29; 9. A. Geldof, Middel burg 88 p. 2/29; 10. P. Wondergem, Krui ningen 88 p. 2/28. Baan 200 Meter (max. 60 punten): 1. 5. Blok, Kortgene 59 p.; 2. J. de Looff, Kortgene 58 p.; 3. Jac. Duvekot, Vrouwe polder 57 p. 1/28; 4. Jac. Kole, Waarde 57 p. 1/27; 5. M. Bos, Nisse 56 p. 3/27; 6. C. J. Bos, Nisse 56 p. 2/27; 7. J. Nonnekes, Vlissingen 56 p. 1/27; 8. L. G. Gelderman, Kortgene 56 p. 6/26; 9. P. Brasser, Vrouwe polder 55 p.; 10. J. M. Drijgers, 'sHeer Abtskerke 54 p. 1/27. K.S.O.-Baan (max. 180 punten): 1. H. Kievit, Vlissingen 180 p. 4/59; 2. P. Bras ser, Vrouwepolder 180 p. 5/58; 3. C. J. Bos, Nisse 179 p. 3/58; 4. J. Kloosterman, 'sHeer Hendrikskinderen 176 p. 1/58 2/57; 5. J. Rouw, Goes 176 p. 1/58 1/57; 6. P. Kloosterman, Nisse 175 p.; 7. W. Mat thijsse, Meliskerke 174 p. 1/57; 8. J. op 'tHof, 's-Gravenpolder 174 p. 3/56; 9. M. de Jong, Vlissingen 173 p.; 10. J. W. de Jager, Ierseke 172 p. 2/56. Dagmedailles. Baan 100 Meter: 8 September: P. Brasser, Vrouwepolder 90 p.; 15 September Jac. Duvekot, Vrouwe polder, 90 p. 3/30. Baan 200 Meter: 8 September C. J. Bos, Nisse 56 p.; 15 September S. Blok, Kort gene 59 p. K.S.O.-Baan: 8 September P. Brasser, Vrouwepolder 180 p.; 15 September H. Kie vit, Vlissingen 178 p. Eerebaan 200 Meter (max. 50 p.): 1. Jac. Duvekot, Vrouwepolder 42 p. l.s. 7; 2. Jac. Kole, Waarde 42 p. l.s. 6. Zealand en de Waterstaatsbegrooting 1935 Op de Waterstaatsbegrooting voor 1935 wordt aangevraagd f 93.000 (voor 1934 f 81.000) voor onderhoud van de kustver dediging in Zeeland; f 400.000 (evenals nig te zijn maar voor het jongetje er een kus op had kunnen drukken, had ze hem al in haar armen. „O, jij kleine lie veling," fluisterde ze, want ze was dol op kinderen en in haar groot, warm hart was er voor allen plaats. Mijnheer Desmond scheen niet ontroerd door dit tooneeltje. Waarschijnlijk boe zemde dit simpele menschje met haar opzichtige hoed hem weinig belangstelling in. Hij was nu eenmaal kunstenaar met veel gevoel voor schoonheid, en meer dan eens keek hij onderzoekend naar Ruth's frisch, aantrekkelijk gezichtje. „Ik veronderstel, dat u ook Durnford heet ep op de Dene woont," begon hi| het gesprek, maar Ruth, die zich niet erg aangetrokken voelde tot den nieuwen ken nis, nam hem die vraag min of meer kwa lijk. „Op het oogenblik woon ik daar ook," antwoordde ze stijf. „Ik ben gezelschaps juffrouw by juffrouw Durnford." Een uit drukking onmiskenbaar van pret gleed over het gelaat van den schilder. „Hebben gezelschapsdames geen naam?" vroeg hij fijntjes. Ruth kreeg een kleur van boosheid, over 'n dergelijk vrijpostig optreden. Wat had die vreemdeling met haar uit te staan? Uit de hoogte keek ze hem aan en de heer Desmond, die gevoelde dat hij te ver gegaan was, riep voor ze kon ant woorden, zijn zoontje op gebiedenden tot voor 1934) ala bijdrage in bet tekort der uitgaven voor zeewering en oeververdedi ging in de oalainiteuze poldera in Zeeland; f 37.000 voor onderhoud van de havena te Breskens (voor 1934 f 50.000); f 12.000 (ala voor 1934) voor onderhoud van de haven van Philippine; f 400 (als voor 1934) als bijdrage aan de gemeente Clin- ge in de kosten van onderhoud van de haven aldaar; f 2500 (als voor 1934) ala bijdraige voor de gemeente Philippine in de kosten van onderhoud van de haven aldaar; f 95.200 (voor 1934 f 67.000) voor onderhoud van het kanaal van Ter- neuzen; f 6800 (voor 1934 f 42.000) voor verbetering van en nieuwe werken aan dat kanaal; f 60.000 (evenals voor 1934) voor den aanleg van havens en daarmede in verband staande werken aan het ka naal van Terneuzen, bij Sluiskil; f 38.800 (voor 1934 f 40.000) voor exploitatie en onderhoud van de Rijks-electriciteitswer- ken Van het kanaal van Terneuzen; f 700 voor onderhoud van het kanaal van Sluis naar Brugge voor het gedeelte op Neder- landsoh grondgebied; f 76.300 (voor 1934 f 76.500) voor onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland; f 76.000 (voor 1934 f 112.000) voor onderhoud van het ka naal door Walcheren; f 6200 voor onder houd van den rijksweg op Zuid-Beveland; f 3000 (als voor 1934) als bijdrage aan de provincie Zeeland voor de groote wegen der tweede klasse in de provincie; 105.000 gld. (voor 1934 f 10.000) als bijdrage aan de provincie Zeeland in de kosten van verbetering van den weg van Hulst naar Kijkuit; f 123.000 (voor 1934 f 10.000) als bijdrage aan een op te richten water schap in de kosten van verbetering van de afwatering in Oostelijk Zeeuwsch- Vl'aanderen; f 8700 (voor 1934 f 11.500) voor onderhoud van de tramweghavens ■aan het Zijpe; f 185.000 (als voor 1934) als bijdrage aan Zeeland voor het exploi tatieverlies van stoombootdiensten op de Wiester-Schelde, met inbegrip van den autobusdienst van Hansweert naar het station Kruiningen-Ierseke. Opnieuw zijn memorieposten opge bracht voor den bouw van de derde schut sluizen voor het ikanaal door Zuid-Beve land te Hansweert en te Wemeldinge; voor verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland in verband met de ver hooging en wijziging van de spoorwegbrug over dat kanaal bij Vlake en voor de wer ken aan de genoemde spoorwegbrug. Gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium. Maandag vergaderde het Bestuur van de gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium onder voorzitterschap van den heer W. A. den Hollander te Middel burg, ter bespreking van den in den a.s. winter te verrichten arbeid. Besloten werd zoo mogelijk te Terneu zen een districtspropagandavergadering te houden, contact te zoeken met enkele personen in verschillende deelen der pro vincie en te trachten in enkele plaatsen een vergadering te houden met het doel een afdeeling op te richten. Verder wil het Bestuur dezen winter behalve de jaarvergadering nog twee ver gaderingen organiseeren, waar actueele onderwerpen zullen worden behandeld. i D'e Gommissaria der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente T h o 1 e n, A. J. Punt, thans marechaussee te Heusden. Middelburg. Op 59-jarigen leeftijd is gistermiddag in het gasthuis alhier over leden de heer J. Lorier, sedert 1 Augus tus j.l. gepensionneerd als hoofdagent van politie alhier. De heer Lorier trad 1 April 1899 in po litiedienst en is in Augustus 1918 bevor derd tot hoofdagent, hij heeft dus ruim 35 jaar, waarvan 16 in de hoogste rang, deel uitgemaakt van het agentenkorps en was als zoodanig een bekend politie- figuur in onze stad. Vlissingen. Tot tijdelijk assistente aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek al hier, wegens het vertrek van mej. G. van Deinse naar 's Gravenhage, is benoemd mej. J. Minnaar te Kruiningen. Deze benoeming is van kracht tot de functie van directrice zal zijn vervuld. De wan d e 1 p ier. Op Za terdag 29 September a.s., des middags te 3 uur, zal de eerste paal geslagen zich om heen te gaan. „Kom Bill," zeide hij, „neem je hoed en treuzel niet langer, anders zal Betty's eten bederven. Goeden dag, dames." Hij keeek juffrouw Durn ford aan, toen hij dit laatste zei. „Dui zendmaal dank voor uw vriendelijkheid jegens mijn jongen. Daar we buren zijn, verwacht ik, dat we elkaar nog wel eens zullen ontmoeten." Dan nam hij Billy op, sprong met zijn zoontje op den arm licht over den greppel en verdween achter de struiken. Ook juffrouw Durnford maakte zich op om heen te gaan, maar Ruth verzocht haar nog even' te wachten. „Als we lang zaam loopen, hoeven we niet bang te zijn hen in te halen," zei ze. Half onwillig gaf de eerste toe. Maar het avontuurtje had haar erg op gewonden en ze kon nergens anders over spreken. Billy was toch zoo'n snoes, her haalde ze telkens weer, ze was van hem gaan houden op hetzelfde oogenblik, dat ze zijn leuk gezichtje voor het eerst zag. En wat mijnheer Desmond betrof, met een vluchtigen blik op het kaartje, dat ze nog steeds in de hand hield, hij was stel lig de knapste man, dien ze ooit had ont moet. „Ik vind mijnheer Hilton heel wat sym pathieker," mompelde Ruth. „Hoe, wat," riep juffrouw Durn ford, „vind je hem dan geen pracht- mensch?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2