De Rijksbegrooting voor 1935. Juist voor Vrouwen! AKHER.CACHET5 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 2*8 Buitenland. Belangrijkste Nieuws. jor de dieren van het druk- uit allerlei erdringon en ders, in kud- n aangevoerd, valt er genoeg Zwitserland hoogstgelegen en misschien d te bezitten, gfrau bij den g. Het is een den Jungfrau- md Reds, die best, ondanks aden per jaar ippen passen weet nog wel, ouw van Fin- srtelde, en te- g in het noor poolcirkel een Leghorns en an 300 eieren pluimveehou- nstandigheden een groot deel n Zwitserland, eft en weinig at deel op den men vragen: de pluimvee- De voornaam- dat Zwitser- ndere produc- i dezen export weer andere ,nden moet im- pluimveepro- k dun bevolkt oners) en het ok in zekeren omt, dat men dat vastzitten- k. M. ren heb- 3 kippen per gehouden wor- ring goed voor a gaat den im- 3gen. Allemaal stapel van on- lein maar goed werken volgens m de pluimvee- ie Duitsche, be is. Jammer ge len, waarvan er 1 zijn, niet con- *e Duitsche en den duur zijn houderij in ons sche producten luimveehouders olm. De invoer d en daarmede jen. In gewone houtmot nemen, staan stil en eilijkheden met er dubbel zwaar, iterst proper op ken en de ren den bezoekt ziet tusschen Zwit- ijn reinheid ge- de groote steden ijk te zien hoe vuile stukken its vindt men in iet en trouwens enland. pas na den oor- ibloeid en heeft kheden te kam men als de dure porteerd worden el kostte 21 per t tegenover, dat t jaar voor een ook van 50 cent ten. TE HENNEPE. betreffende, kun- worden gezonden ■gaardesingel 96a voor antwoord 3en. EERBERCHT. end van 19 Sept.: Suidel. tot Z.-W. )t tijdelijke opkla- akele regenbuien einig verandering niddag 9 u, Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Ve Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentjën 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. ZIJ, DIE ZICH THANS ABONNEE- REN ONTVANGEN DE NOG IN SEPT. VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. EEN TEKORT VAN 93 MILLIOEN MOET WORDEN GEDEKT. DE MAAT REGELEN TOT DEKKING VAN DIT TEKORT. Aan de gisteren door Minister Oud overgelegde millioenennota is het volgende ontleend. De gewone dienst over 1931 gaf een te kort van ruim f 4-5 millioen. Het nadeelig saldo op den dienst van 1932 bedraagt ruim f 76 millioen. Volgens de voorloopige gegevens over den dienst 1933 zal dit jaar een tekort opleveren van ruim f 58 millioen. Wat het jaar 1934 betreft, het is niet gelukt het geheel© tekort, geraamd op f 190 millioen. weg te werken. Naar bet zich laat aanzien zal de gewone dienst over dit jaar een nadeelig saldo geven van meer dan f 30 millioen. Wat betreft den dienst 1935 wordt me degedeeld, dal ei.n tekort is geraamd van f 92 992.886. Dit tekort is ontstaan, doordat ver schillende tijdelijke dekkingsmaatregelen vervallen en doordat de financieele toe stand van Nederlandsch-Indië het vol strekt onverrhijdelijk maakt, dat het Moe derland directe financieele hulp verleent Voor deze hulpverleening is de vorm ge kozen van een bijdrage van f 12 millioen m de kosten der vloot. De verdeeling van de kosten van de Koninklijke marine tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië voldeed toch reeds sedert geruimen tijd niet aan redelijke eischen. Zoolang de financieele toestand van Nederlandsch-Indië zich daartegen niet verzette, kon daarin worden berust, al kon dait den toestand zelf niet recht vaardigen. Bij de bestaande financieele omstandigheden mag dit, naar het oor deel der regeering, niet langer worden bestendigd. Hoe is nu dit tekort te dekken? Door de Regeering worden de volgende maatregelen aangekondigd: Een vermindering van de op het Rijks budget drukkende lasten ter zake van pen- sionneering van het overheidspersoneel ten bedrage van f 3 millioen. Deze vermindering betreft in de eerste plaats een verlaging van de ingevolgd art. 168 a der P -nsioenwet aan het Pensioen fonds verschuldigde annuïteit, welke voor 1035 opnieuw wettelijk dient te worden vastgesteld. In de tweede plaats betreft deze ver mindering een verlaging van de door de contribuabelen van het Pensioenfonds aan dit fonds verschuldigde bijdrage voor gezinspensioen, waartegenover ten bate van het Fonds door de gepensionneerden een bijdrage voor gezinspensioen verschul digd zal worden. In de laatste jaren zijn de salarissen der ambtenaren meermalen verlaagd. D'aar voor de pensioenen een annuïteit en een doorloopende bijdrage zoowel voor 't gezinse als het eigen pensioen aan het Pensioenfonds moet worden betaald, wel ke betaling een belangrijk bedrag vordert, acht de regeering ook een verlaging van deze uitgaven noodzakelijk. D'e regeering meent, dat het niet onredelijk is ook de gepensionneerden eenigszins tot deze ver laging van uitgaven te doen bijdragen. Naar haar meening zou dat kunnen ge schieden door te bepalen, dat de bijdrage voor gezinspensioen, waarvan zij na pen- sionneering thans zijn vrijgesteld, blijft doorloopen. 2e. Verschillende besparingen op hoofd stuk VI. o.a.: vermindering van uitgaven ter zake van wachtgeld voor het 0. L. O. en B. L. O1., bezuiniging op de onderwijs opleiding, ver'hooging van den toelatings leeftijd en concentratie van scholen voor bijzonder en openbaar lager onderwijs: f 10.2 millioen. Deze besparingen, welke gedeeltelijk gevolg zullen zijn van het vervallen van wachtgelden en overigens van het gelei delijk doorwerken van maatregelen, wel ke hun uitwerking nog niet volledig heb ben gehad of van maatregelen welke bin nen zeer korten tijd in werking zullen treden, moeten derhalve voor een groot deel als perspectief-bezuinigingen worden beschouwd. Alles wat mogelijk is zal echter gedaan worden om de wachtgelden zeer spoedig te doen verdwijnen, en het nuttig effect van de hierboven in het kort aangegeven maatregelen te bereiken. Het ingediende wetsontwerp tot wij ziging van de financieele betrekking tus schen het Rijk en de gemeenten zal een verlaging geven van het op de Rijksbe grooting voor 1935 uitgetrokken bedrag ad f 31.424.054 met f 20.270.128. De maatregelen tot beperking van het tekort in het Gemeenefonds, welke in 1933 zijn tot stand gekomen, hadden alleen be trekking op het dienstjaar 1934'35. De begrooting van het Gemeentefonds voor 19351'36. zooals deze thans wordt inge diend, wijst weer een zeer groot tekort aan, n.l. bijna f 40.5 millioen. Indien geen maatregelen werden ge troffen, zou bij de eerstvolgende nieuwe berekening der uitkeeringen uit het Ge meentefonds in 1936'37 het tekort van dat fonds geheel verdwijnen, maar dit zou, zooals de regeering het vorige jaar reeds in de Millioenennota mededeelde, een plotselinge daling in die uitkeeringen ten gevolge hebben, welke nagenoeg alle gemeente-budgetten zou ontwrichten. Het thans ingediend© wetsontwerp tot wijziging van de wet van 15 Juli 1929 beoogt o.m. de invoering van een jaarlijksche ver deeling van de middelen van het Gemeen tefonds. waardoor de tekorten in dit fonds met ingang van 1 Mei 1935 voort aan niet meer zullen voorkomen, wat een besparing geeft van rond f 20 millioen. 4-e. Maatregelen ter vermindering van ■het tekort van het in te stellen verkeers- fonds. a. middelen: verhoogde hef fing op de motorrijtuigen7.500.000 b. uitgaven vermindering van het spoorwegtekort 10.000.000 17.500.000 Zooals reeds ten vorige jare uitvoerig is medegedeeld, is het tekort op de ex ploitatie der Nederlandsche Spoorwegen een voortdurende bron van zorg voor de regeering. Door verschillende maatregelen wordt voor 1935 op een besparing van f 10 mil lioen gerekend. 5e. Voorstellen zullen worden ingediend die een verlaging van de door het Rijk aan het Invaliditeitsfonds en het Ouder- domsfonds te betalen annuïteit ten ge volge zullen hebben met rond f 14.000.000. Voor wat de Rijksbijdrage aan het In validiteitsfonds betreft, ligt het in de be doeling, bet stelsel van kapitaaldekking van rente-aanspraken met ingang van 1 Jan. 1935 te vervangen door het stelsel van 'kapitaaldekking der toegekende ren ten, met 'dien verstande, dat het Rijk, te beginnen met 1936 t.m. 1963, 'n bijdrage in bet Fonds zal storten, voor het eerst in 1936 groot f 1 millioen en voor elk vol gend jaar f 1 millioen meer dan het voor afgaande jaar is gestort. Voor 1935 be teekent 'dit een vermindering van uitgaven van rond f 10 millioen. Het tweede wetsontwerp bedoelt den duur van de annuïteit ex art. 4 der Ouder domswet 1919 met 10 jaren, derhalve tot 40 jaar, te verlengen. Dientengevolge zal de annuïteit met rond f 4 millioen kun nen worden verminderd. 6e. Uit in voorbereiding zijnde maat regelen tot invoering van het z.g. capitu- lantenstelsel en tot afschaffing van het vooroefeningsinstituut en van het gebruik van 'burger-corveeërs wordt op hoofdstuk Vni een vermindering van uitgaven ver wacht van f 5 millioen. In de vorige Millioenennota deelde de regeering als haar voornemen mede, op de Rijksbegrooting een bedrag van f 12 mil lioen wegens 'defensie-uitgaven te bespa ren. Aangezien ook voor Nederlandsch- Indië belangrijke besparingen noodzake lijk werden geacht, stelde de regeering in September 1933 de commissie-Idenburg in, welke haar op korten termijn bad te adviseeren over de vraag, op welke wijze met handhaving van de tegenwoordige doelstelling van de weermacht te land en ter zee in Nederland en in Nederlandsch- Indië, aanzienlijke besparingen zouden kunnen worden verkregen. Deze commissie heeft inmiddels haar rapport uitgebracht. De hierboven aangekondigde besparin gen op de landmacht (ten deele 'in pers pectief) zijn grootendeels aan dit rapport ontleend. De commissie berekende uit eindelijk -de jaarlijksche beparing door de invoering van een capitulantenstelsel op f 3.830.000 en die door de afschaffing van het vooroefeningsinstituut op f 958.000. De voorstellen betreffende de marine maken nog een voorwerp van onderzoek uit. De adviezen uit Nederlandsch-Indië zijn eerst vier dagen geleden hier te lan de ontvangen. Wat de Middelen betreft, heeft de Re geering de volgende maatregelen voor bereid: le. Omzetting van de tot nu toe ten bate van het Gemeentefonds geheven cri- sisopcenten op de Gemeentefondsbelas- ting en op de vermogensbelasting in een ten bate van het Rijksbudget komende heffing van opcenten op de Rijksinkom stenbelasting en op de vermogensbelasi- ting f 19.260.000. 2e. Bij totstandkoming van de wet tot heffing van een belasting op het vermom gen in de doode hand zal de opbrengst der middelen worden verhoogd met f 3 millioen. 3e. De meerdere inkomsten, te verkrij gen bij totstandkoming van de wetten op de besloten vennootschappen en tot hef fing van een crisisinkomstenbelasting worden gereserveerd voor het dekken van nieuw opkomende uitgaven en van tegen valler® ten aanzien van de raming der middelen, weshalve de opbrengst dezer heffingen te dezer plaatse wordt uitge trokken pro memorie. In totaal wordt door de bovenstaande maatregelen het tekort op de Rijksgegroo- ting verminderd met een bedrag van f 92.230.128, zoodat hierna nog te dek ken valt f 762.758. Sovjet-Rusland thans definitief In den Volkenbond opgenomen. „De achttiende September 1934, de dag waarop een staat van honderd zestig mil lioen zielen tot den Volkenbond is toe getreden, beteekent een keerpunt in de geschiedenis van den bond", verklaarde gisteravond de voorzitter van den Volken bond Sandler, toen hij, uit naam van de Volkenbondsvergadering, de Sovjet-dele gatie bet welkom toeriep. Hij verklaarde persoonlijk zich hier over te verheugen, geloovend, dat deze sa menwerking tusschen den Volkenbonden Sovjet-Rusland de menschheid tot zegen zou zijn, doch hij verzweeg niet, dat de toekomst ook andere mogelijkheden biedt. Litwinoff antwoordde met een uitvoe rige redevoering, waarin hij herinnerde aan de aanvankelijke vijandschap die de sovjet-regeering tegen den Volkenbond gekoesterd had. Litwinoff achtte echter thans samenwerking zeer wel mogelijk, omdat de verschillende staten elkanders staatspersoonlijkheid zullen eerbiedigen, en omdat thans onder den indruk van 't steeds meer dreigend geworden oorlogs gevaar bet gemeenschappelijke doel van de samenwerking allen veel duidelijker voor oogen staat. Litwinoff verzekerde, dat Sovjet-Rus land in den Volkenbond alles doen zal, om bet oorlogsgevaar af te wenden en het te verminderen. Sovjet-Rusland wil een machtige vredesfactor zijn. Aan deze begroetingswoorden waren nog twee eindstemmingen voorafgegaan over de toelating van Sovjet-Rusland en over den permanenten raadszetel. Finland voegde zich bij de acht en der tig voorstanders, zoodat thans negen en dertig staten zich ten gunste van de toe treding van Sovjet-Rusland hebben uit gesproken. De tegenstanders bleven tot drie beperkt: n.l. Nederland, Por tugal en Zwitserland. Er waren zeven stemonthoudingen, namelijk Argen tinië, België, Cuba, Luxemburg, Nicara gua, Peru en Venezuela. Vier staten, n.l. Bolivia, Panama, Paraguay en Siam war ren afwezig. Met negen en dertig tegen drie stem men was Sovjet-Rusland dus definitief tot den Volkenbond toegelaten. Onmiddellijk hierop vond de stemming plaats over den permanenten raadszetel. Het besluit van den volkenbondsraad tot toekenning van een permanenten zetel werd met veertig stemmen tegen nul goedgekeurd. De drie tegenstanders van de toelating van Sovjet-Rusland hadden zich gevoegd bij de zeven stemonthouders. Voordat gestemd werd, hield onder do'ödscbe stilte der vergadering de Valera nogmaals een overtuigend pleidooi voor godsdienstvrijheid in Rusland. Dë Valera geloofde den Volkenbond geen grooteren dienst te kunnen bewijzen dan nogmaals aan de noodzakelijkheid te herinneren, dat Sovjet-Rusland de gods dienstvervolging zou staken. Anders zal Sovjet-Ruslands intreden in den Volken bond niet den gewenschten vrede kunnen brengen. Noodweer in het Ertsgebergte. Het Oostelijk Ertsgebergte is Maandag door een wolkbreuk, welke gepaard ging met hagelslag, geteisterd. Vooral de plaat sen Niederfrauendorf. Reinhardtsgrimma en de streek van Glashuette hebben veel schade geleden. In het gebied van Glashuette is het wa ter van de Pfessnitzer binnen 10 minuten drie meter gestegen. Ook de andere berg riviertjes voerden geweldige watermas sa's naar het dal, 'boomstammen en stee- nen met zich meesleurend. Kelders en huizen en groote stukken grond staan onder water. VergiftifiiingsGevallen in Zweden. Ben niet-alledaagsch vergiftigingsgeval heeft zich dezer dagen voorgedaan in Stockholm. Bijna alle dokters hadden pa- tienten, die klaagden over onpasselijkheid en spierkrampen. De geneeskundige poli tie liet een onderzoek instellen naar even- tueele vergiftiging van het leidingwater, het meel der groote (bakkerijen, de ijsco's, het vleesch van het abattoir, maar alles zonder resultaat. Tenslotte bleek, dat in alle huizen, waar zieken voorkwamen, het middagmaal werd toebereid in zoogenaamde roestvrije pan nen van een fabriek in Ostergotland. Bij een scheikundig onderzoek is ge bleken, dat het metaal der pannen, door bijvoeging van het zeer vergiftige metaal cadium, roestvrij was gemaakt. Op last van den geneeskundigen dienst is de geheele voorraad der fabriek in beslag genomen en de fabricage stopgezet. Communistische cellenbouw in het Zweedsche leger. Nya Dagligt Allehanda bevat een ver klaring van don chef van den Zweed- schen generalen staf over communistische cellenbouw in de Zweedsche weermacht. In deze verklaring staat, dat de staats- vijandige actie zulk een omvang heeft aangenomen, dat er ernstig gevaar be staat voor de 'betrouwbaarheid van het leger. Het blad voegt hieraan toe. dat de com munistische actie ook bij de marine merk baar is en dat vooral in de maanden Juli en Augustus een verscherping is ingetre den. Oostenrijk zonder steun. Sohuschnigg, de Oostenrijksche bonds kanselier, is van Genève naar Weenen te ruggekeerd, zonder dat zijn Geneefsch be zoek hem de gewenschte resultaten be treffende de waarborging der Oostenrijk sche onafhankelijkheid schijnt te hebben verschaft. De hoop van de Oostenrijksche regee ring, dat een groot aantal Europeesche staten bereid zouden zijn een verbintenis tot handhaving der Oostenrijksche onaf hankelijkheid op zich te nemen, is niet verwezenlijkt. Intusscben is de Oostenrijksche minister van buitenlandsche zaken nog te Genève gebleven, om de besprekingen met de an dere minister® voort te zetten Om verschillende redenen heeft men echter niet veel hoop, dat deze besprekin gen tot een positief resultaat, althans op politiek terrein zullen kunnen leiden. De staking der Amerikaansche textiel arbeiders. Dë New-Yorksche correspondent van de „Lokalanzeiger" meldt aan zijn blad, dat de gouverneur van Georgië, om de arbeiders van verdere daden van terro risme af te houden, beschikt heeft, dat stakingsleiders, en oproerige stakers in bet concentratiekamp Atlanta, waar tot nog toe slechts kleurlingen werden on dergebracht, opgesloten zullen worden. Het concentratiekamp is betzelfde, waar tijdens den wereldoorlog Duitsche krijgsgevangenen werden ondergebracht. Stad in Alaska door brand vrijwel vernield. Nome, het centrum der goudmijnindu strie op Alaska, is door een zwaren brand geteisterd, waarbij' alle regeeringsgebou- wen, de geheele zakenwijk en vele woon huizen door de vlammen zijn vernield. Door den storm, die met een snelheid van 80 K.M. van de bergen over de stad joeg, werd het vuur nog aangewakkerd en in een ©ogenblik tijd was de geheele zakenwijk in een vlammenzee herscha pen. De huizen, waarvoor gevaar dreigde, werden door middel van dynamiet opge blazen, om zoodoende te voorkomen, dat bet vuur nog verder om zich heen greep. Bij' deze operaties werden verscheidene personen gewond. Nome biedt een troosteloozen aanblik. Meer dan tweederde der stad ligt in de aseh en grauwe rookwolken stijgen uit de verkoolde massa's op en drijven onheil spellend over de stad. De geheele zaken wijk, alle openbare gebouwen en vele in de windrichting gelegen woonhuizen zijn tot den grond toe afgebrand. Het meeren- deel der inwoners van Nome de ge heele stad telt 1200 inwoners is dak loos geworden en kampeert voor de stad in de open lucht, slechts door een paar kleedingstukken tegen de koude be schermd. Bij' al deze misère k'omt nog, dat de le- vensmiddalenvoorraden voor een groot deel door den brand zijn vernietigd. Daar Nome zeer afgelegen ligt, zai bet langen tijd duren voor er een hulpexpeditie kan aankomen. Hongersnood blijft dreigen in Sovjet-Rusland. De redevoering, door den Zwitserschen minister van Buitenlandsche Zaken, Motta, te Genève gebonden, waarin hij waarschuwde tegen de toelating van Rus land tot den Volkenbond, beeft opnieuw de aandacht der geheele wereld gevestigd op de treurige toestanden welke nog steeds in de Sovjet-Unie heerschen. In een brief aan de Londenscbe „Ti mes" licht thans Ewald Amende, eere secretaris van het „Interconfessioneele en internationale steuncomité voor de door hongersnood geteisterde gebieden van Sovjet-Rusland", de algemeene aandui dingen van Bondsraad Motta met cijfers en feiten toe. Een jaar geledon werd door Moskou Binnenland. De rijtoer van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana door Den Haag. Meer gebruik van natuurboter. De miljoenennota aangeboden. Hoe de regeexing het tekort van plm. 93 mil joen wil dekken. Buitenland. Rusland nu definitief lid van den Volken- hond. De staking in Amerika. Communistische actie in het Zweedsche leger. Hongersnood in Rusland. zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgent rsr.o; ran ApsMitSsr Cj.ver.!. botweg ontkend, dat er gevaar voor hon gersnood zou bestaan. In werkelijkheid stierven echter in 1933, naar door onpartijdige waarnemers werd geconstateerd, millioenen onschuldi- gen van honger of aan de gevolgen van 'ondervoeding. Zoo vermeldt de correspon dent van de „Christian Science Monitor" in een artikel van 29 Mei j.l., dat verle den jaar 4.000.000 a 5.000.000 personen in Rusland van honger of aan de gevol gen van ondervoeding zijn gestorven. Dit jaar heeft de Sovjet-regeering de gedeeltelijke mislukking van den oogst als gevolg van de droogte toegegeven. Dat beteekent, dat in de landbouwdistricten der Sovjet-Unie talloozen van honger zul len sterven. De Duitsche wapensmokkelarij naar Oostenrijk. De Zwitsersche regeering heeft onlangs een protestnota naar Berlijn gezonden wegens het smokkelen van wapens en ont plofbare stoffen uit Duitschland over Zwitsersch gebied naar Oostenrijk. De Duitsche regeering heeft hierop nu geantwoord. Zij erkent, dat de in het kanton Staad in beslag genomen wapens als contrabande in Oostenrijk ingevoerd zouden worden. De Duitsche regeering be treurt dit incident en verklaart maatre gelen te hebben genomen, 'opdat degenen, die biji deze zaak betrokken zijn en die zich in Duitschland bevinden, de ge volgen van bun daad zullen boeten. Zij zegt tegen herhaling van deze gebeurte nissen te zullen waken. De Zwitsersche regeering was van mee- niner. dat het antwoord bevredigend ge acht kan worden. De kerk in Duitschland. Volgens de „News Chronicle" heeft dr Marahrens, de evang. landsbissehop van Hannover, thans met drie ambtsgenooten en drie hoogleeraren in de theologie een bond gesloten tot verdediging van Luthers beginselen tegen de nat.-soc. strooming in de Kerk. Tegen deze strooming zou zich voorts ook de Duitsche Christelijke Jon- gemannenvereeniging verklaard hebben. Na de demonstraties van Zondag te München, Stuttgart en Neurenberg, zou den verscheidene geestelijken in hechtenis zijh genomen. Hetzelfde blad meldt, dat pater Mücker- mann S. J., een geleerde van naam, uit protst tegen de inbeslagneming van een tijdschrift, dat hij redigeerde, Duitschland verlaten heeft. Verdediging van Parijs tegen lucht aanvallen. Een ingenieur heeft een plan- opge maakt om Parijs tegen luchtaanvallen te verdedigen. Hij wil in een der Parijsche voorsteden een reusachtigen toren bou wen, 1800 meter boog, met drie perrons op verschillende hoogten, vanwaar ge vechtsvliegtuigen kunnen vertrekken om vijandige bommenwerpers af te weren. Hierdoor zou veel kostbare tijd wor den bespaard, daar gevechtsvliegtuigen niet eerst tot een hoogte van 1800 meter behoeven te klimmen. Dë toren zelf zou ook bewapend moeten zijn en voorzien van vijf liften. Karie berichten. Uit Linz wordt gemeld, dat in ver band met een waargenomen oplevende activiteit in Opper-Oostenrijk 400 sociaal democraten ©n communisten zijn gear resteerd en aan de justitie zijn overgele verd. In Canada zijn van 1926 tot 1932 niet minder dan 20.497 tweelingen gebo ren op 1.690.032 bevallingen. 90 pet. der tweelingen is in leven gebleven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1