Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw en namens de geheele Burgerij den ver- trekkenden Burgemeester een zilveren schaal over waarin gegraveerd was: „Aan haar scheidenden Burgemeester J. C A. Bannink, de Gemeente Zierikzee. Geroerd dankte de Burgemeester voor dit blijk van waardeering en tevens voor de vele goede woorden, die tot hem ge richt waren, 'a Avonds was er gelegenheid de fa milie Bannink de hand te drukken. Toen is de' scheidende burgemeester, die zich in de residentie gaat vestigen, spontaan gehuldigd door allerlei vereerd- gingen, die langs een podium, op het Kraanplein opgesteld, waarop de burge meester en zijn echtgenoote hadden plaats genomen, défileerden. Na afloop hiervan hebben bestuursleden van vele vereeni- gingen in hotel „Juliana" den heengaan- den burgemeester toegesproken onder het aanbieden van fraaie souvenirs. De nieuw benoemde burgemeester, Jhr Mr J. Schuurbéque Boeye, die met in gang van 1 October a.s. is benoemd, zal Dinsdag 2 October worden geïnstalleerd. i De Christelijke Besturenbond ver gaderde Vrijdagavond onder leiding van dihr J. Dirks. Dhr Kok van Utrecht ver tegenwoordiger van het C. N. V. bepleitte de noodzakelijkheid van het qprich ten eener studieclub, omdat de sociale kennis bij velen zeer gering is. We moeten onze kennis verrijken otn alzoo de Chr. vakbe weging op hooger peil te brengen. Reeds 127 besturenbonden zijn er toe overgegaan dergelijke clubs te stichten. Spr. noemde eenige onderwerpen wel ke reeds behandeld zijn en die nog be handeld zullen worden. Nadat eenige bespreking was gevolgd, gaven verschillende aanwezigen zich op voor een op te richten studieclub. Als voorzitter wordt voorloopig aangewezen de .heer J. Dirks, als secretaris dhr Joh. Bil Az. De eerste vergadering zal D. V. gehouden worden op 14 October, waar dhr A. v. d. Woestijne zal behandelen: „Collectieve arbeidsovereenkomsten". Torneuzen. Dhr A. J. de J. was Maan dagmiddag in zijn magazijn 'bezig met het vullen van flesschen. Hierbij is een fleseh plotseling uitgeschoten, waarbij de heer de J. ernstig gewond werd aan zijn pols; de polsslagader werd op twee plaatsen door glasscherven getroffen. Hevig bloedende heeft hij1 medische hulp gezocht. De ge neesheer achtte 'direct vervoer naar het ziekenhuis noodzakelijk. Hij is daarna per auto naar Sluiskil vervoerd ter behande ling in het ziekenhuis aldaar. CHRONISCHE HOOFDPIJNEN. Een kwelling van 20 jaar geëindigd. De dame, die dezen brief schreef, is geen uitzondering. Honderdduizenden hebben geleden zooals zij. En allen konden huh pijnen kwijtraken, indien ze slechts haar goede voorbeeld wilden volgen. „Twintig jaar lang werd ik gekweld door hoofdpijnen, duizeligheid en maag pijnen, zonder dat ik hiervoor eenige ver lichting kon vinden. Sinds ik Kruschen Salts gebruik ben ik steeds vooruitgegaan en tegenwoordig heb ik nooit pijn. Ik ge bruik nog steeds Kruschen Salts; er gaat geen morgen voorbij, dat ik ze niet in neem en dat houd ik nu al 4 jaren vol". Mevr. J. G. te A. Kruschen vat altijd het kwaad bij den wortel aan. De oorzaak wordt weggeno men en die is bijna altijd constipatie. Maar Kruschen is geen enkelvoudig zout. Iedere „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een combinatie van 6 zouten en oefent een milde werking uit op verschil lende, inwendige organen: spoort ze aan tot regelmatig werken en op een wijze, zoo als de natuur dat heeft bestemd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) WIJZIGING VAN DE ZIEKTEWET. Verslag commissie van voorbereiding. Verschenen is het verslag van de com missie van voorbereiding in wier handen is gesteld het wetsontwerp tot wijziging van de Ziektewet. Hieraan is het volgen de ontleend: Verscheidene leden gaven uiting aan hun teleurstelling over de omstandigheid, dat het zoolang heeft moeten duren, voor de regeering met een voorstel tot wijzi ging van de Ziektewet is gekomen. Meerdere leden betreurden zeer dat de regeering bij onderscheidene, w.o. zeer belangrijke quaesties, het advies van de commissie uit de besturen der ver- eeniging van Raden van Arbeid en der Federatie van Bedrijfsvereenigingen voor Ziektegeldverzekering niet heeft gevolgd. Voor de teleurstelling welke verschei dene leden uitspraken omtrent den langen tijdsduur voor de regeering met een voor stel tot wijziging van de Ziektewet is ge komen, bestaan, naar de meening van den minister, geen overtuigende gronden. Inderdaad heeft de minister niet aan alle bij! die adviezen en in 't bijizomder dan bij het advies der commissie, samenge steld uit de besturen der Vereen, van Ra den van Arbeid en der Federatie van Be drijfsvereenigingen, gedane voorstellen ge volg gegeven. In het denkbeeld van vereenvoudiging van sociale wetten ligt voor den Minister veel aanlokkelijks, maar aan den anderen kant kan hij gevoelen voor het bezwaar tegen al te uitgebreide delegatie aan de Kroon. Bij een algemeens herziening der sociale verzekering zal mede worden over wogen, in hoever vereenvoudiging der on derscheidene wetten, met vermijding van het aangeduide bezwaar, kan worden ver wezenlijkt. Aan den aandrang om door wetsaan- vulling de inwonende kinderen onder de verzekering te doen vallen, kan de minis ter geen gevolg geven. Een der bezwaren, welke bij hem tegen zoodanige wetsaan- vulling bestaan, ligt in de omstandigheid dat ten aanzien van inwonende kinderen maar uiterst zelden normale dienstver houding wordt aangetroffen. De eventueel© uitbreiding van de verze kering tot personeel in huiselijken dienst valt buiten het kader van het onderhavig wetsontwerp. Door het aanbrengen van een wijziging wordt bereikt, dat personen, die als dienstbode of in soortgelijke be trekking werkzaam zijn in dienst van ge stichten, inrichtingen enz. onder de ver zekering komen te vallen, zaodat de uit zondering van de verzekering beperkt blijft tot de personen, werkzaam in de huishouding van private personen. Voor de vrees, door eenige leden ge uit, dat als gevolg van de in art. 2 voor gestelde wijziging allerlei kleine onderne mers onder de bepalingen van de Ziekte wet zullen vallen, acht de minister geen aanleiding. Vele leden gaven het verlangen te ken nen, dat door een aanvulling ook de han delsreizigers voorzoover die niet tegen een in geld vastgesteld loon werkzaam zijn en reeds op grond daarvan verzekerd zijn, met name het groote aantal provisiereizi gers, onder de werking der wet zullen worden gebracht. Aan het door vele leden te kennen ge geven verlangen om dioor aanvulling ook de provtsiereizigers onder de verzekering te doen vallen, kan de minister niet vol doen, aangezien de wettelijke ziektever zekering welbewust beperkt is gebleven tot personen, werkzaam in dienstbetrek king. Eenige leden achtten het percentage voor het ziekengeld in art. 39 der wet vastgesteld, aan den hoogen kant. Destijds was 70 pet. voorgesteld. Naar dat per centage moet naar de meening van deze leden warden teruggekeerd. Bij zwanger schap zou dan 80 pet. kunnen worden toe gekend. Dit valt echter naar het oordeel van den minister buiten het kader van het wets ontwerp. Men herinnerde bij Art. 91 er aan, dat bij de totstandkoming der wet een aantal leden zich met het stelsel der bedrijfsver eenigingen als toegelaten uitvoerende or ganen uitsluitend hebben vereenigd onder voorwaarde, dat voor de oprichting vac een bedrijfsvereeniging alleen die werkge vers- en arbeidersvakvereenigingen in aanmerking zouden kunnen komen, welke zijn aangesloten hij algemeen erkende cen trale werkgevers- en arbeidersorganisa ties en die bovendien als representatief zijn te beschouwen voor het bedrijf of de bedrijven en in het gebied, waarvoor de vereeniging is opgericht. Bij het karakter van technische herzie ning der Ziektewet, past, naar het gevoe len van den minister, niet de door vele le den in overweging gegeven nieuwe redac tie. De minister is het intusschen eens met de gedachte, welke in deze redactie tot uiting is gebracht, en hij stelt zich dan ook voor om bij de door hem aangevatte herziening der sociale verzekering, daar, waar naar zijn oordeel ook aan uit de maatschappij opgekomen organen aandeel in de uitvoering dier verzekering kan worden gegeven, de eischen, waaraan zoodanige organen zullen hebben te vol doen, te formuleeren overeenkomstig de zen gedachtengang. De minister blijft van oordeel dat met betrekking tot geschillen, welke tot in houd hebben uitsluitend de vraag, of al dan niet van ongeschiktheid tot het ver richten van arbeid sprake is met recht spraak in één instantie kan worden vol staan. Een nota van wijziging vergezelt dit verslag. Een smokkelschip ver rast. Dicht bij1 de Vlaamsche kust, ter hoogte van Raversijde heeft de Belgische staatssleepboot Zeeleeuw Zondagochtend voor zonsopgang een onbekenden stoom- treiler verrast, die zonder licht op zee bin nen de Belgische territoriale wateren lag te dobberen. Een kabel verbond den trei- ler met een groote roeiboot, aan welke een net vol alcoholkruiken was bevestigd. Toen het smokkelschip de Zeeleeuw, die reeds heel dicht was genaderd, ontwaar de, voer het met groote snelheid weg, de boot en de kruiken, die 700 liter alcohol bleken te bevatten, achterlatende. Een an dere boot, vermoedelijk van Neder- I a n d s c h e nationaliteit, want men hoorde luid bevelen geven in het Neder- landsch, daagde kort nadien op, maar werd door alarmseinen op het strand ge geven, gewaarschuwd en wist eveneens te ontsnappen. De in beslag genomen hoe veelheid alcohol is naar Oostende ge bracht. Aanr ijl ding. Eén doode. Gistermiddag kwamen twee wielrijders uit Schijndel, op weg naar Boekei in bot sing met een vrachtwagen. Beiden wer den tegen den grond geslingerd. De ge huwde S. werd op slag gedood, terwijl zijn kameraad v. d. W. in bewusteloozen toe stand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Kapitale boerderij af gebrand. Gisteren brandden te Druten de kapitale boerderij van den landbouwer Mook, benevens eenige voorraadschuren en hooibergen tot den grond toe af. Een vijftiental varkens vond den dood in de vlammen. De brandweer kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer Mook was laag verzekerd. Gemeentelijke brand kast geforceerd. In den nacht van Vrijdag is ingebroken in het kantoor der gemeentebedrijven te Schoonhoven. Toen het personeel het kantoor betrad, bemerkte men, dat de brandkast was ge farceerd. Bij onderzoek bleek, dat de da ders twee gaten hadden geboord in de deur van de brandkast en daarna de voor plaat daarvan hadden verbogen. Daar na deze bewerking het slot den dienst wei gerde, moest personeel der gasfabriek eerst de binnendeur, die gesloten was, openhakken, alvorens met zekerheid kou worden vastgesteld dat de daders den in houd van de kast een vrij aanzienlijk bedrag niet hadden bereikt. Vermoede lijk zijn zij in hun werk gestoord door dn komst van een lid van het fabrieksperso- neel. De daders, die met een valschen sleutel moeten zijn binnengekomen, zijn vakkundig te werk gegaan en hebben ge bruik gemaakt van gummi handschoenen. Van schrik gestorven. Een 4-jarig kindje, te Munstergeleen op fami liebezoek, werd door een hond aangeval len. Het kind is van den schrik gestor ven. i Twee arbeiders in een re servoir geraakt. Eén om het lo ven gekomen. Op de terreinen van de voormalige plantenboterfabriek te Am sterdam is gistermiddag een ernstig on geluk gebeurd. Twee werklieden waren bezig in een reservoir, dat ongeveer 8 meter diep is, de bodem waterdicht te maken. Door de ontwikkeling van benzoldam- pen zijn deze beide werklieden bewuste loos geraakt. Onmiddellijk werd hulp ge boden, zoodat de beide bewustelooze man nen betrekkelijk spoedig uit het reservoir in de buitenlucht waren gebracht. Een van hen kwam spoedig weer tot bewust zijn. De 30-jarige van B. bleek echter te zijn overleden. - Smokkelwaar in de auto- kap. Commiezen hebben aan de grens te Tegelen een auto aangehouden, in welks kap 1000 electrische lampjes waren verborgen, die frauduleus uit üuitschland werden ingevoerd. Auto en lampjes zijn in beslag genomen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Boosaardige herten. Te Oberschönau in Thüringen waren eenige mannen op de hertenjacht. De herten gin gen hun aanvallers te lijf. Eerst kreeg de jachtopziener een stoot in den rug. Toen werd één van de drijvers door een hert op de horens genomen en in de lucht ge slingerd. Zijn wang was doorboord en zijn rug ernstig gekwetst, daar hij op een giooten steen terecht was gekomen. Anonieme briefschrijver ontmaskerd De laatste jaren ontvin gen twee families in de buurtschap Het Woold in de gemeente Winterswijk tel kens anonieme brieven met zoo niet be- leedigenden, dan toch onaangenamen in houd. Ongeveer drie maanden geleden werd hiervan aangifte gedaan ten politie- bureele te Winterswijk, met het gevolg, dat een onderzoek werd ingesteld. Zater dagavond is de vermoedelijke dader door de politie gearresteerd. Na aan een streng verhoor te zijn onderworpen, heeft de aangehoudene, een 48-jarige landbouwer, bekend de brieven te hebben geschreven. „Het witte peerd" ver brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand ontstaan in de verlofs lokaliteit „Het Witte Peerd", annex boer derij, te Harderwijk. Dé bewoners die ter ruste waren, wer den door de politie gewekt en konden zich in veiligheid stellen. Ook het aanwezige vee kon worden gered. Het perceel brand de geheel uit. Huis en inboedel zijn ver zekerd. Urk in het duister en on derwater. Een vreeselijk onweer heeft Zondagnacht boven het eiland Urk ge woed. Het ging gepaard met hevige wind vlagen en een wolkbreuk zette 'het lager gelegen gedeelde van bet eiland onder water. Om ongeveer halftwee bereikte het noodweer het hoogtepunt. Een bliksem straal trof als het ware het geheele eiland. Op verschillende punten 'tegelijk sloegen de stoppen van 'het electrisch licht door, geleidingen knapten af, lampen sloegen uiteen en verschillende buurten werden in diepe duisternis gehuld. Door den ontzettenden 'luchtdruk spron gen de ruiten bij1 verschillende bewoners. Het was midden in den nacht een drukte van belang in de nauwe straatjes van de onderhuurt. Een sterke zwavel geur bleef tusschen de buizen hangen. Toen om 4 uur de rust teruggekeerd was, nam het onweer weer in hevigheid toe. De hoeveelheid water, welke toen in enkele oogenblikken is neergevallen, was zoo groot, dat het tegen de huizen in de be- nedenbuurt een halven meter boog stond. Stukken van den weg spoelden door de openingen in de zeewering in zee. Het komt zelden voor, dat op Urk de bliksem inslaat. (Tel.) Auto gekanteld. Twee doo de n, drie zwaar en vijf lic'ht gewonden. Een personen-auto is te Solo op Java bij het passeeren met een autobus in botsing gekomen en omgekan teld. Twee personen werden gedood, drie zwaar en vijf licht gewond. De chauffeur van den auto is reeds eer der veroordeeld wegens 'het vervoeren van te veel passagier». (Aneta.) Zware fabrieksbrand te Amersfoort. Een hevige brand heeft gisteravond gewoed in het fabrieks gebouw van de fa. v.h. Joh. v. d. Meulen te Amersfoort. Slechts met groote moeite is het de brandweer gelukt het complex gebouwen te behouden en den brand, die in den kelder begonnen was, daartoe te beperken. Men heeft echter niet kunnen verhinderen dat daarbij een enorme scha de door water en vuur is aangericht. De firma is evenwel tegen brand- en bedrijfs schade verzekerd. In den beginne liet de brand zich niet ernstig aanzien. In den kelder bevond zich echter een groote 'hoeveelheid emballage en het is te begrijïpen dat in een dergelijke omgeving een brand zeer snel om zich heen grijpt. Toen de brandweer met het groote ma terieel ter plaatse kwam, bleek alras, dat er geen denken aan was dat men den kel der binnen kon dringen. Ondanks de groote hoeveelheid water die in den kel der werd gespoten, minderde de vuurzee geen oogenblik. Het gevaar was groot, dat de vlammen zich aan het heele gebouw zouden meedeelen. Tegen halftwaalf werd de situatie drei gend. Een aanvang werd gemaakt met de ontruiming van een in de onmiddellijke nabijheid gelegen chauffeurswoning, ter wijl ook het kantoorpersoneel begon met het in veiligheid brengen van de boeken en bescheiden uit het nabijgelegen kan toorgebouw. De brandweer had ondertusschen de blusschiug met de grootst mogelijke kracht aangepakt. Tegen twaalf uur liet het zich aanzien, dat men de vuurzee meester werd. De geheele kelder met de daarin aan wezige voorraden bleek te zijn uitgebrand, terwijl ook de voorraden die in de groote fabriekshal waren opgeslagen ernstige schade door vuur en water hadden gele den. Coöp. bietsuikerfabriek Roosendaal. Zaterdag werd te Roosendaal de jaar- lijksche alg. vergadering gehouden van le den der Coöp. Suikerfabriek te Roosen daal. Door den voorzitter der vereen. Jac. Vos Azn. werd deze vergadering geopend met een overzicht van het afgeloopen jaar en een beschouwing over den huidigen toestand. De zomer van het jaar 1933 was voor den groei der landbouwproducten bijzon der gunstig. Voor de bieten was dit in zeer hooge mate het geval. Tot op zekere hoogte was deze groei zelfs onrustbarend, daar de fabriek in verband met de toe gewezen garantiebewijzen aan de telers slechts een bepaald quantum bieten mocht verwerken. Een deel van den rijken bietenoogst is tot veevoeder bestemd moeten worden, of afgeleverd tegen een zoo lagen prijs, dat de productiekosten in 't geheel niet ge dekt werden. De suikerprijzen hebben zich gedurende het afgeloopen boekjaar steeds bewogen in een dalende richting, zelfs zóó, dat de aan de telers in uitzicht gestelde bieten- prijs ad f 11 per 1000 k.g. door de regee ring zoo goed als geheel is bijgepast moe ten worden. De suikerbietenteelt in ons land is thans reeds met 28 pet. ingekrompen ten opziohte van normale tijden. Een gunstig verschijnsel is het, dat de wereldsuikerconsumptie heel weinig of niet achteruitgegaan is. Er zijn zelfs lan den in Europa, waar het suikerverbruik met 10 pet. gestegen is, maar er zijn er ook waar het verbruik gevoelig is ge daald, zélfs in ons land het sterkst. Eens deels is dit te wijten aan den hoogen ac cijns, welke op onze suiker rust (f 33.75 per 1 Juli 1934, voorheen f 38.25) en an derdeels geeft de statistiek voor ons land minder suikerverbruik aan, omdat er vooral aan de Zuidgrens van ons land ge weldige smokkelarijen in suiker hébben plaats gehad. Hierna werden de exploitatierekening en de balans per 31 Maart 1934 door de algemeene vergadering met de desbetref fende door het bestuur aangeboden voor stellen om het saldo der campagne 1932 ad f 64.584 aan te wenden tot afschrij1- ving op oude suikervoorraden, goedge keurd. Aan het bestuur werd een crediet ver leend van f 25.000 voor noodzakelijke ver beteringen der fabriek. Aan het reservefonds werd, ten laste der explotatierekening, toegevoegd f 5000. De voorzitter hield een inleiding over eventueele conversie der leeningen. Beslo ten werd dat het bestuur overleg zal ple gen met de financieele commissie ter fine van advies voor een algemeene vergade ring, waarop deze aangelegenheid op nieuw zal worden behandeld. Pluimveehouderij in Zwitserland. Verleden week vermeldde ik terloops, dat ik een en ander vertellen wilde van wat ik in Zwitserland op het gebied der pluimveehouderij ervoer en wil nu daar mede beginnen. Ik was in Juli in Luzem voor de roeiwedstrijden om het Euro- peesch kampioenschap, doch onder de be drijven door kijkt men als kippenmensch ook al eens uit of er niet wat bijzonders te zien valt. Nu is mij dat in Zwitserland steeds niet meegevallen, men ziet er wei nig pluimvee bij de boeren en vooral niet in de bergen, waar alle voer naar boven gebracht moet worden. Toch zag ik bij deze reis mijn eerste toompje kippen boven bij het restaurant aan den Rhone- gletscher, dus een paar duizend meter hoog. Veel valt er daar voor de dieren ook al niet te vinden, maar van het druk ke restaurant, waar gasten uit allerlei landen der wereld zich verdringen en vele groepen rasechte Hollanders, fo kud den door de reisvereenigingen aangevoerd, al gauw zich doen kennen, valt er genoeg af voor een paar kippen. Zwitserland heeft dan ook de eer het hoogstgelegen hoenderpark van Europa on misschien wel van de geheele wereld te bezitten. Dit ligt boven op de Jungfrau bij den Eigergletscher, 2300 M. hoog. Het is een afdeeling van het hotel van den Jungfrau- spoorweg en de Rhode Island Reds, die daar zitten, doen het heel best, ondanks het feit, dat ze zeven maanden per jaar dik in de sneeuw zitten. Kippen passen zich gemakkelijk aan. Ik weet nog wel, dat de Minister van Landbouw van Fin land mij in Helsingfors vertelde, en te recht met trots, dat er hoog in het noor den van Finland onder den poolcirkel een fokstation lag van Witte Leghorns en dat daar een hen meer dan 300 eieren gelegd had. In Zwitserland werkt de pluimveehou derij onder geheel andere omstandigheden dan bij ons. Wij zijn voor een groot deel op den export aangewezen en Zwitserland, dat enorm veel hotels heeft en weinig akkerland, is voor een groot deel op den import aangewezen. Nu zal men vragen: waarom wordt daar dan de pluimvee houderij niet uitgebreid? De voornaam ste reden daarvan is wel, dat Zwitser land uurwerken, kaas en andere produc ten moet exporteeren en om dezen export in het leven te houden weer andere zaken van de bevriende landen moet im porteeren en daaronder ook pluimveepro ducten. Zwitserland is betrekkelijk dun bevolkt (ongeveer 4 millioen inwoners) en het pluimvee heeft er dan ook in zekeren zin de ruimte. Daarbij komt, dat men zooveel mogelijk bevordert, dat vastzitten de kippen per stuk 10 vierk. M. ren heb ben en er niet meer dan 3 kippen per vierk. M. hok-oppt.rTakte gehouden wor den. Verder zorgt de regeering goed voor den gezondheidtoestand en gaat den im port van ziekten streng tegen. Allemaal redenen, dat de pluimveestapel van on geveer 4 millioen stuks klein maar goed is. Ook de fokkerijen zelf werken volgens geheel moderne systemen en de pluimvee litteratuur, in hoofdzaak de Duitsche, be hoort tot de beste die er is. Jammer ge noeg kunnen onze vakbladen, waarvan er naar mijn meening te veel zijn, niet con- curreeren tegen de betere Duitsche en Engelsche en moet dit op den duur zijn terugslag op de pluimveehouderij in ons land hebben. Een van onze Hollandsche producten was bij de Zwitsersche pluimveehouders erg in trek, n.l. de turfmolm. De invoer was echter gecontigenteerd en daarmede zaten velen leelijk verlegen. In gewone tijden kan men zaagsel of houtmot nemen, maar de groote zagerijen staan stil en dus ondervond men moeilijkheden met het strooisel. Dat ondervindt de Zwitser dubbel zwaar, want de menschen zijn uiterst proper op alles. Niet alleen de hokken en de ren nen, maar wie bijv. de steden bezoekt ziet onmiddellijk het verschil tusschen Zwit serland en het zoo om zijn reinheid ge roemde Holland. Hier in de groote steden is het soms verschrikkelijk te zien hoe de straten met allerlei vuile stukken papier bedekt zijn. Zoo iets vindt men in de Zwitsersche steden niet en trouwens haast nergens in het buitenland. De pluimveehouderij is pas na den oor log in Zwitserland opgebloeid en heeft met eigenaardige moeilijkheden te kam pen. Het voer, zoowel granen als de dure eiwitbronnen, moet geïmporteerd worden en kosten duur. Vischmeel kostte 21 per 100 K.G., doch daar staat tegenover, dat de kuikens, die hier dit jaar voor een schijntje te koop waren, ook van 50 cent tot fl per stuk opbrachten. Dr B. J. G. TE HENNEPE. Nadruk verboden. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den a/vond van 19 Sept.: Zwakke tot matige Zuidel. tot Z.-W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Llchf op voor fietsen: Woensdag 7 u. 42 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6