Binnenland. Kerknieuws Onderwijs. Laatste Berichten. Telegrammen. KLEINE ADVERTENTIËN Financiëele Berichten. Korte Berichten. Bij het onderzoek in zake den over val op do bondskanselarij op 25 Juli is gebleken, dat de Oostenrijksche nationaal- eocialisten gedurende bet eerste kwartaal 1034 uit Duitschland door bemiddeling van particuliere banken ongeveer 30.000.000 mark hebben onvangen. Prinses Marina, de verloofde van prins George, is gisteren te Londen aan gekomen. Zij werd vioor den prins verwel komd. Buitengewoon hartelijk was de o it- vangst, du or de Londensche bevolking aan de prinselijke bruid bereid. STAD EN LAND. Het verschillende duurtepell. Een gemengde commissie te Leeuwar den onderzocht wat het leven in de stad meer kost dan op het platteland. Men werd het er over een3, dat de etadsarbeider gemiddeld f 4.27 per week vuwoont en de plattelander f2.08. De laatste woont dus f 2.19 goedkooper. De belastingen zijn op het platteland gemiddeld hooger dan in de stad. In de laatste werd gemiddeld f33.66 betaald; op bet platteland f36.11. Een nadeelig verschil dus van 5 ot. per week. Het levenspeil zou in de stad, alleen gerekend met deze factoren, dus f 2.14 per week duurder zijn. Geen overeenstemming kon men krij gen over de posten voor meerdere klee ding, schoeisel, enz., alsmede voor de meerdere uitgaven voor ontspanning en ontwikkeling wat het stadsleven met zich medebrengt. Een deel der commissie meende hier voor een bedrag van respectievelijk f 1 en f 0.75 te moeten vaststellen. Een ander deel der commissie meende dat de stad wel tot meerdere uitgaven aanleiding gaf, maar dat dit hier niet in aanmerking kwam. Sommige leden van de commissie taxeerden het totale verschil op f 3.75 per week. Couponbelasting en woningwetwoningen. De minister van sociale zaken heeft den gemeentebesturen bericht, dat in gevallen waarin krachtens de bestaande leenings- overeenkomsten de schuldenaar de cou ponbelasting heeft te betalen, deze belas ting ook bij de vaststelling der bijdrage in het exploitatie-tekort van woningwet woningen, uit 's Rijks kas, in aanmerking mag worden gebracht. Dg spelllng-Marchant en ds Pers. Het orgaan Mededeelingen van de Ne- derlandsche Dagbladpers, Vereeniging van Uitgevers van Dagbladen, bericht: In de bestuursvergadering van 6 dezer is langdurig beraadslaagd over de door de dagbladpers ten opzichte van de nieu we spelling aan te nemen houding. Ee omstandigheid dat ook de regeering jcelve voor haar stukken de nieuwe spel ling nog niet heeft voorgeschreven en de spellingkwestie klaarblijkelijk nog niet haar definitief einde heeft gevonden, heeft het bestuur tenslotte doen besluiten om den leden resp. hoofdredacties te ad- viseeren de oude spelling nog te blijven gebruiken en nog niet tot de invoering van de nieuwe spelling, waaraan voor de bladen zoo groote moeilijkheden van tech nisch en en organisatorischen aard ver bonden zijn, over te gaan. Aan de regeering i3 bij brief van d.d. 8 dezer van dit advies kennis gegeven. Telling van dlenststukken. In een circulaire heeft de minister van Binnenlandsche Zaken aan de gemeente besturen verzocht, om, evenals vorige ja ren, weder een telling te houden van ver zonden dienststukken en wel over de week van 15 tot en met 20 October a.s. Sowjei-propaganda bij het Kon. Palels. Het Hoofdbestuur van bet Verbond voor Nationaal Herstel heeft aan den mi nister van Binnenlandsche Zaken het vol gende telegram gezonden: Vestigen beleefd aandacht der Regee ring op het feit, dat midden in Amster dam voor het Koninklijk Paleis op den Dam met halve-meter-letters de Sowjet- hamer en -sikkel op het plaveisel zijn aangebracht met verder dergelijke propa ganda voor de Sowjets, niettegenstaande het kalkverbod. Wij constateeren dat het blijkbaar mo gelijk is geweest uren-kostenden arbeid in het hartje der stad te verrichten zon der dat de overheid zulks heeft willen verhinderen en stellen beleefd de vraag of de betrokken overheids-organen daar voor ter verantwoording zijn geroepen en waarom de Sowjet-propaganda niet aan stonds van het plaveisel is verwijderd. Da nieuwe burgemeester van Groningen. Met ingang van 1 October a.s. is be noemd tot burgemeester der gemeente Groningen, Mr P. W. J. H. Gort van der Linden, algemeen secretaris van bet Ver bond van Nederlandsche Werkgevers. De nieuwe burgemeester is in onder scheidene functies werkzaam. Zoo is hij o.m. lid van den Werkloosheidsraad; lid van de Staatscommissie voor onvolwaar dige arbeidskrachten; secretaris van het college van commissarissen van de cen trale Werkgevers-Risico-Banklid van de Commissie van Toezicht op de Rijksver zekeringsbank; lid van de Commissie voor de uitvoering van de Bedrijfsradenwet; lid van het college van toezicht voor de uitvoering der ziekteverzekering; secre taris en lid van het bestuur van de Fede ratie ran bedrij fsverzeke r in genlid van den Hoogen Raad van Arbeid en toege voegd lid van den Raad van Beheer van het Internationale Bemiddelingsbureau. Sedert vele jaren is Mr Cort van der Linden ook afgevaardigde op internatio- nJe arbeidsconferenties, waarvan hij in 1933 vice-president was. Revolutionaire propaganda vanwege de N. S. B. Wij hebben in ons nummer van giste ren melding gemaakt van het optreden van den ex-communist Frenay voor den N. S, B. te Santpoort. Na de gisteren venr a uitingen, ver telde dit heerschap nog, dat in Rusland geen communisme wna, maar nationale opbouw. Volgens den heer Frenay bazelen de meeste menschen over socialisme en communisme, welke in wezen de heiligste goederen zijn. Dit alles werd besloten met het zingen van bet Wilhelmus! 1 In verband met dit optreden heeft de burgemeester van Velsen, die sedert ge- ruimen tijd het optreden van communis tische sprekers in openbare vergaderin gen verhindert, eenzelfde houding aan genomen tegen Frenay. toen deze te Vel sen zou spreken. De heer Frenay is daarom niet als spreker opgetreden, doch de vroegere li berale wethouder van Velsen, de heer Tu- senius, thans inspecteur voor Noord-Hol land der N. S. B., heeft het optreden van den burgemeester een uur lang staan oritiseeren. Hieruit blijkt dut, dat het revolutio naire optreden van Frenay die openlijk de Communistische methodes aanprijst, door de leiding van de N. 8, B. wordt gedekt. Nederlandsche Vlsscherljcentrale. De minister van oeconomische zaken heeft aangewezen als crisis-organisatie de Stichting Nederlandsche Visscherij- centrale, gevestigd te 's Gravenhage. Voor het tijdvak aanvangende 15 Sep tember 1934 en eindigende 1 September 1035, is benoemd tot voorzatter van deze stichting de heer A. B. Brouwer en tot secretaris de heer S. de Hoo te 's Gra venhage. Voorts zijn aangewezen tot leden van het dagelijksch bestuur de heezsn H. G. J. Gunning te Ierseke, W. Richter Uitdenbogaardt, te 's Gravenhage, ir F. Thiel te IJmuiden, en J. Uitsinger te IJmuiden. Scheepvaart wordt gesteund. Gemeld wordt, dat de regeering een be drag van zes a acht millio< n beschikbaar wil stellen voor steun aan de scheepvaart. Deze steun zal in den vorm vein hypothe cair crediet worden verstrekt. Steunverleening aan den scheepsbouw is nog in overweging. Bedrijfsraad voor hst boekdrukkersbedrljf. Bij Kon. Besluit is ingesteld een be drijfsraad voor het boekdrukkers en ras- terdiepdrukbedrijf. Tot het boekdrukkersbedrijf worden ge acht te behooren de ondernemingen of gedeelten van ondernemingen, waar let- terbeelden of andere voorstellingen in iederen voor hoogdruk bestemden vorm worden vervaardigd of afgedrukt. Tot het rasterdiepdrukbedrijf worden geacht te behooren de ondernemingen of gedeelten van ondernemingen, waar de druk van langs foto-mechanischen weg gemaakte rasterdiepdrukvormen wordt uitgeoefend, of daarvoor bestemde druk vormen worden vervaardigd of andere voorbereidende werkzaamheden worden verricht. Onder het boekdrukkers- en rasterdiep drukbedrijf worden niet gerekend te val len de een onderdeel van bedoelde onder nemingen uitmakende binderijen of bro cheerinrichtingen, die volgens de gebrui kelijke opvatting als zelfstandige binderij of brooheerinrichting worden aangemerkt de chemigrafische inrichtingen en de car- tonnagebedrijven. Het aantal leden en plaatsvervangende leden van den bedrijfsraad zal 12 bedra gen. Bedrijfsraad. Naar wij vernemen is in oprichting een Bedrijfsraad voor de tabaksindustrie. De Regeering geeft het instellen van een dergelijken Raad in overweging en de organisaties uit het tabaksbedrijf zijn be zig, de regeling voor te bereiden. De prijs der tarwe en de broodprijs. Aan den Minister van Economische Zaken heeft het .hoofdbestuur van den Bond van 'Chr. Bakkerspatroons in Ne derland het volgend schrijven gezonden: „Met verschuldigden eerbied brengt het hoofdbestuur van den Bond van Christ. Bakkerspatroons het volgende onder uw aandacht: Door Uwe Excellentie is voor eenige maanden terug de richtprijs der tarwe voor den oogst 1934'35 in plaats van f 12, zooals tot heden gold. gebracht op elf gulden. Tot onze groote verwondering hooren wij echter, dat deze gulden prijsverschil wederom aan het Crisisfonds ten goede komt, althans niet gebruikt wordt om de prijs van de Vita-tarwe waarvoor de meel fabrieken niet minder dan f 15.20 per 100 K.G. hebben te betalen, met één gul den te verlagen. D'e prijs van f 15.20 voor de inheem- sche tarwe is een zeer abnormale prijs. Immers, voor ruim f 4 kan men op het ©ogenblik buitenlandsche tarwe koopen, die in kwaliteit beter is dan de inheern- sche tarwe. Bovendien moet ook reeds op de bui- tenlandlsche tarwe f 1.50 per 100 K.G. monopoliewinst betaald worden. De tarwebloemprijzen zijn de laatste tijd nog weer- verhoogd moeten worden door de stijging van de buitenlandsche tarwe. Ook in de bakkersbedrijven worden wel ter dege de gevolgen van de huidige cri sis gevoeld, in enkele plaatsen wordt door de moordende concurrentie zelfs met ver liezen gewerkt, Broodprijsverhooging is zeker in deze crisistijd niet gewenscht en behoort eigen lijk tot de onmogelijkheden, redenen waar om het hoofdbestuur van onzen Bond U vriendelijk verzoekt den gulden waarmee de richtprijs is verlaagd, het publiek via de maalindustrie en bakkerij ten goede te doen komen, dus de prijs van de Vita- tarwe te brengen op f 14.20. Geschiedt dit niet, dan zal een brood prijsverhooging niet kunnen uitblijven, tenzij dan dat de bakkerij nog meer in de moeilijkheden worde gebracht. Geref. Kerken. Tweetal te Rijswijk: G. Laarman te Hil versum en F. de Vries te Mijdrecht. Beroepen te Borne-Delden, K. G. Ide- ma, cand. te Winsum. Aangenomen naar Dokkum, J. R. Sy- brandy te Zwartebroek. Naar Hoek van Holland, H. de Jong, cand. en hulppr. te Voorburg. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Assen, L. de Bruijne te Zwolle en J. Hovius te Nieuwe Pekela. Geref. Gemeenten. Tweetal te Enkhuizen en Andijk, M. Heikoop ta Utrecht en R. Kok te Veenen- daal. Afvaardiging ds L. Nieuwpoort. Te's Gravenhage vond Zondagavond de plechtige afvaardiging plaats van ds L. Nieuwpoort, laatstelijk predikant bij de Gereformeerde Kerk in H. V. te Middelburg, als predikant bij de Indische kerken. De dienst werd geleid door den Haagschen predikant dr H. Schokking, secretaris der Indische Commissie, die een predicatie hield over II Tim. vs. 6. De bevestiging vond plaats door den Haagschen predikant ds C. Fer guson, eveneens lid der Indische Commis sie. Daarna hield ds Nieuwpoort zijn in- tree-predicatie over Job. III, vs 30: „Hij moet wassen, maar ik minder worden", denzelfden tekst, waarmede hij voor drie jaar zijn loopbaan te Middelburg aanving. Aan het einde van den dienst zong de gemeente den naar Indië vertrekkenden predikant de zegenbede toe uit Ps. 121. Emeritaat. Aan Ds H. D. Drenth, Geref. predikant van De Hey- Tuindorp (Rotterdam) is met ingang van 1 Dec. 1934 emeritaat verleend. Da 5- of 6-jarige H. B. S. In zijn gisteren gehouden rectorale rede heeft de rector magnificus der Technische Hioogeschool te Delft de vrees uitgespro ken, dat het wetsontwerp van Minister Marchant betreffende een algemeene on- derwijs-reorganisatie op korten termijn, dat echter de Staten-Generaal nog niet heeft bereikt, evenals bij vorige onderno men reorganisaties van het voorbereidend hooger onderwijs steeds het geval was, een poging gedaan zal worden om de H. B. S. met 5-jarigen cursus om te zetten in een met 6-jarigen cursus. Reeds meer malen heeft de Senaat der Technische Hoogesohool zijn bedenkingen daartegen ingebracht, en ook nu bracht hij ernstige bezwaren naar voren omdat daarmede ge paard zal gaan verlenging van den tota len studieduur der ingenieurs, daar het niet mogelijk zal zijn een jaar propaedeu- tische studie van de Technische Hooge- school naar de H. B. S. over te brengen op grond van de eischen, die de techni sche vakken stellen. De heer L. de Bree, wachtgelder te Middelburg, is benoemd tot tijdelijk hoofd van school C te Vlissingen. Met ingang van 1 Oct. a.s. is de rijksveldwachter brig. tit. M. van Schaik, verplaatst van Arnemuidsn naar Seroos- kerke (W.). VLISSINGEN. Het aantal werkloozen daalde van 824 tot 800. Bij de werkver schaffing zijn er 97 werkzaam. De opening van de zitting der Staten- Generaal. 's GRAVENHAGE. Et was vandaag voor de opening van de zitting der Staten- Generaal door H. M. de Koningin bijzon der groote belangstelling. Reeds vroeg in den morgen begon het druk te worden in de straten van de Residentie. Gewone- en extra-treinen brachten de bezoekers bij duizenden aan en het aantal auto's en autobussen die van alle oorden ,uit bet land arriveerden, was schier niet te tellen. Ook nu weer werkte het prach tige herfstweer niet weinig mee om de feestelijke stemming te verhoogen. Tegen den middag stond het publiek langs den weg, waarlangs de Kon. stoet 2#ch naar de Ridderzaal zou begeven, vele reien dik. Precies te één uur klonk het eerste ka nonschot ten teeken dat H. M. de Konin gin en de Prinses het paleis hadden ver laten. Bij het paleis bracht een compagnie Jagers de militaire eerbewijzen. Overal langs den weg werd de Koningin met veel geestdrift toegejuicht. Op het Binnenhof stond sen ©erewacht van de Kol. Reserve opgesteld, die toen H. M. arriveerde de gebruikelijke eerbe wijzen bracht. Toen het Wilhelmus werd gespeeld, werd dit door de op het Binnen hof aanwezige menigte meegezongen. Nader wordt gemeld: De plechtigheid van de opening der zitting van de Staten-Generaal In de Rid derzaal is wederom aanleiding geworden tot een luisterrijk schouwspel. De leden van het corps diplomatiek en van de 1 ooge staatsoollege's, zaoals de Raad van State, der Rekenkamer enz. alsmede andere vele hooggeplaatste auto riteiten waren allen in schitterend ambts gewaad aanwezig. De fraaie toiletten van vele dames droe gen er toe bij den indruk dezer plechtig heid te verhoogen. Aanwezig waren deze maal ook de frac ties der Soc.-Democraten en die der Com munisten; van laatstgenoemde fractie was de heer Wijnkoop afwezig. De Koningin was geheel in het wit ge kleed met een lange sleep en met witten hoed, waaraan een lange afhangende witte weduwensluier. Ook de Prinses was geheel in het wit. H. M. de Koningin las de troonrede langzaam en woord voor woord verstaan baar voor. Nadat de Koningin de rede beëindigd had, riep de heer Duymaer van Twist „Leve de Koningin!", welke kreet de aan wezigen door een driewerf Hoera! lieten volgen. De Sociaal-Democraten en de Commu nisten namen aan het hoerageroep geen deel. De in de zaal aanwezige politie vond in de houding, welke de Communisten hierna aannamen, aanleiding hen met ge weld uit de zaal te verwijderen. De Koningin en de Prinses verlieten de zaal, uitgeleide gedaan door de com missie van ontvangst. Ook op den terugweg werden de Koningin en de Prinses warm toegejuicht door een enorme menschen- massa, die vele rijen dik langs den weg geschaard stond. Voor het Paleis Noord einde werd een krans bezorgd van de afdeeling van het Nat. Jongeren-Verbond. Wat de communisten riepen. DEN HAAG. Naar wij vernemen moet de verwijdering van de drie Communis tische Kamerleden uit de Ridderzaal het gevolg zijn van het feit dat van hun zijde is geroepen: „Indië vrijl" en „Weg met het hongerprogram!" Met Oranje getooide communisten. AMSTERDAM. De politie heeft een autobus aangehouden bezet met commu nisten die 'op weg waren naar Den Haag. Hoewel de heeren met Oranjestrikjes wa ren getooid, achtte de politie het toch be ter de reis te beletten. M isl u kte co mm u nIste n-d emo nstrat Ie. DEN HAAG. Hedenmorgen tegen 12 uur heeft een groep Communisten ter sterkte van ongeveer 150 man, getracht een demonstratie te houden voor het ge bouw van het departement van Sociale Zaken aan het Bezuidenhout. De politie verhinderde evenwel het optrekken van de groep tot het voorpleintje van het ge bouw en dreef de demonstranten uiteen. Wel kreeg een kleine deputatie verlof in de vestibule een brief voor den Minis ter van Sociale Zaken aan den portier ter hand te stellen. Met het oog op het feit, dat groepen Communisten plan sche nen te hebben de stad in te trekken, bleef de politie waakzaam. Doodelijka aanrijding. AMSTERDAM. Hedenmiddag werd een 17-jarig meisje, terwijl zij op de fiets rechts van den weg reed, aangereden door een achter haar rijdende auto. Het meis je was onmiddellijk dood. De autobestuurder reed door zonder zich om het meisje te bekommeren. Auto tegen een boom gebotst. VOORTHUIZEN. Hedenmorgen heeft alhier een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks kwart over negen reed een personenauto tengevolge van het springen van een der voorbanden in volle vaart tegen een boom. In de auto waren gezeten Ds Kooiman uit HoMandsche Veld, zijn twee dochters en een schoonzuster. Alle vier werden ernstig aan gelaat en handen verwond. Kamerlid vrijgesproken. ARNHEM. Bij vervroeging heeft de Arnhemsche rechtbank heden uitspraak gedaan in de strafzaak tegen het Tweede Kamerlid J. J. W. IJselmuiden. De rechtbank heeft den verdachte vrij gesproken van het hem ten laste gelegde. De officier van justitie bad 6 maanden geëischt. HOORN. Gisteravond is op den Zwaag- dijk een luxe-auto, waarin een viertal personen, dat van Hoorn op weg was naar de feesten te Medemblik, bij het passeeren van een andere auto tegen een boom ge reden. De botsing was zoo hevig, dat de wagen geheel werd vernield en dat twee der inzittenden, de heeren Jansen en Danner ernstig gewond naar een zieken huis moesten worden vervoerd. De beide anderen kwamen er met lichte verwon dingen af. TILBURG. Gisteravond heeft op den Tilburgschen weg onder Moergestel een autobotsing plaats gehad, tusschen twee luxe auto's. In de eene was gezeten de fam, A. uit Amsterdam, in de andere de heer en mevr. M. uit Eindhoven. Mevr. M. sloeg met haar hoofd door de voorruit en werd vrij ernstig gewond. De heer A. werd licht gewond. MUNCHEN. Het verluidt dat Ds Kaz- ger een der krachtigste aanhangers van Dr Meiser in Schutshaft ia genomen. Het schijnt dat stappen worden gedaan de oppositie te dwingen zich aan te sluiten bij de rijkskerk. Snowden over de toekomst van Europa. LONDEN. 'Snowden bespreekt in de Daily Mail de toekomst van Europa. Hij verklaart o.m. dat niet de minste poging wordt gedaan rekening te houden met de bezwaren van bepaalde landen, die den vrede in Europa voortdurend in gevaar brengen. In plaats van te trachten de be zwaren uit den weg te ruimen, doen de mogendheden, die ze veroorzaakt hébben niets anders dan verdragen sluiten, die de onrechtvaardigheden doen voortbe staan. Dit systeem voert onvermij delijk tot oorlog. De oorlog zal slechts worden uitgesteld tot het oogen blik, waarop de naties zich sterk genoeg voelen voor een poging om de rechtvaar digheid, die hun door de andere staten onthouden wordt door geweld te ver krijgen. De textielstaking. WASHINGTON. De Vakvereenigings- leiders hebben gisteren verklaard, dat de stakers in de textiel-industrie bij hun eischen blijven, terwijl de leiders hebben gedreigd meer dan 100.000 arbeiders uit verwante industrieën tot de staking op te roepen, tenzij de industrieelen deze week de eischen der arbeiders zullen inwilligen. De pogingen der katoenspinners in Dixe en New Engeland om hun spinnerijen te openen met den steun der manschappen van de Nat. Garde, wordt een volkomen mislukking genoemd door 'Gorman. De staking is van grooter omvang dan Zaterdag. Tenzij de werkgevers niet willen toe stemmen het geschil deze week bij te leg gen, aldus Gorman, zal het stakings comité de staking proclameeren voor de tapijt- en 'kunstzijde-industrie. In geheel Georgia is de staat van be leg afgekondigd. 13000 leden deT Nat. Garde zijn in 8 staten gemobiliseerd. In Georgia is een artillerie-brigade ge reed. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 79 oent bij ▼ooraitbetallng. ONZE BUITENLANDSCHE HANDEL IN AUGUSTUS. De waarde van den invoer beliep in Augustus ruim f 89 millioen, betgeen overeenkomt met het maandelijksche ge middelde van den invoer over de geheele periode JanuariAugustus 1934. De uitvoer ad f 69 millioen' was even wel hooger dan in een der andere maan den van 1934; het gemiddelde van de an dere 7 maanden bedroeg ca. f 60 milli oen. Gok vergeleken met de gelijknamige maand van 1933 maakt de export in de afgeloopen maand een goed figuur, hij ia dan n.l. gestegen met f 7 millioen van f 62 tot f 69 millioen. In vergelijking met Augustus 1933 steeg de uitvoer in de groep plantaardige voort brengselen van f 11.3 tot f 16.4 millioen. De voornaamste toeneming schuilt in den post bloembollen, knolsiergewassen en de vaste planten, resp. f 4.4 en f 7.3 milli oen. Een andere, relatief groote vermeer dering betreft den uitvoer van katoenaf- val (naar Duitsohland) van f 0.1 op f 1 millioen. In de groep mineralen, metalen enz. steeg de uitvoer van f 9.3 tot f 11.4 mil lioen; de toenemingen betreffen o.m. ruw ijzer, oud ijzer, doch vooral tin in blok ken. resp. f 0.7 en f 3.1 millioen (verwer king tinerts tot tin in blokken te Arnhem) Vermelden wij tenslotte de toeneming van den uitvoer in groep XV, andere goe deren, van f 8.9 op f 7.8 millioen. De ver meerdering komt hier geheel op rekening van radio-artikelen, resp. f 2.4 en f 4.2 millioen. Daarentegen daalde de export van gloeilampen van f 0.7 tot f 0.5 mil lioen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Amsterdam Rubber Ned. Scheepvaart Unie Deli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam 4 pet. Indië 1934 4 pet. Indië (Nieuwste) 4 pet. Nederland 1934 A.K.U. De markt verliep in gedrukte en luste- looze stemming zonder dat eenige zaken van beteekenis plaats hadden, De troonrede die in buitengewoon som bere woorden is vervat, gaf aanleiding te over om die gedrukte stemming van de markt te verklaren. 41/ 41 216/ 217 71/ 71 61/» fl#/i. ie 15r/s 18/ 18/. 150 150/. 4 4l/« 66 97 34 34 li&K 130 168 169 lOOVi. 100/ 100»/» 100»/» 102 101T/« 32 33

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2