L.A. is er Kerknieuws. Onderwijs T)OV- Gemengd Nieuws. te doen uitvoeren. In 15 jaar vu er niets aan het gebouw gedaan en verbetering was dringend noodig. Na den slotzang eindigde De van Em- pel met dankzegging. De vernieuwing van het gebouw om vatte de hal, de sprekerskamer, de be stuurskamer en de vergaderzaal, die nu aan 280 personen plaats biedt. Het ge heel ziet er keurig afgewerkt en aantrek kelijk uit. Vlissinoen. Naar de aar. „Vliss. Crt." wordt medegedeeld is voor de van 25 Oc tober tot en met 29 October a.s. te hou den tentoonstelling, die door de vereeni ging „Gemeenschappelijk Belang" alhier wordt georganiseerd in het Grand Hotel „Britannia", zooveel belangstelling voor het huren van stands, dat alle zalen op enkele vierkante meters na, nu reeds zijn verhuurd. Zaterdag hield het Gewest Zee land van den Ned. Bond van Burger wachten haar jaarlijkschen wedstrijd op de schietbanen. Uitslag korpswedstrijd 100 M. (scherp): Veteranen: Vrouwepolder 254 p. 143,2 ■ec.; Goes 252 p. 137.5 sec.; Kruiningen 246 p. 137 sec.; Wemeldinge 229 p. 140 sec.; Vlissingen 216 p. 145 sec.; Klasse A: Nisse 240 p. 133.8 sec.; Mid delburg 229 p. 143.2 sec.; Ierseke 221 p. 140 sec.; Goes 219 p. 142.7 sec. Klasse B: Nisse 248 p. 181.8 sec.; Mid delburg 244 p. 169.8 sec.; Souburg 236 p 172.1 sec.; Ierseke 236 p. 173.5 sec.; Vlis singen 232 p. 184 sec.; Vrouwepolder 196 p. 176.4 sec.; Wemeldinge 193 p. 179.2 sec.; Klasse G: Ritthem 250 p. 212.9 sec.; Nisse 238 p. 188 seo.; Waarde 197 p. 217.5 sec.; Vlissingen 190 p. 178.5 sec.; Middelburg 186p. 226,5 sec.; Kringen: Z.-Beveland 245 p. 127.2 sec.; Walcheren 236 p. 142.4 sec.; Klasse B 2: 's H. Hendrikskinderen 222 p. 165.2 sec.; Klasse G 2: Meliskerke 246 p. 215.5 sec.; 's Gravenpolder 231 p. 238,5 sec.; '•H. H.kinderen 218 p. 210.6 sec.; Baai- land 210 p. 216,5 sec. Goes. B a e a r. Op 28 Sept., 1 en 2 Oct. a.s. zal ten bate van het crisiscomité alhier een bazaar worden gehouden. Tal van dames hebben op zich genomen iets voor deze bazaar te maken of af te staan. Wij waren in de gelegenheid een bij zonder mooi werkstuk, voor dit doel ge maakt, te zien. Directrice en verpleegsters van het Gasthuis aan den Oost wal heb ben n.l. een tot in de kleinste onderdee- len keurig afgewerkt en electrisch ver licht poppenhuisje (kinderziekenhuis) ver vaardigd. Zeer, zeer vele uurtjes zijn hieraan besteed. Maar het succes loont dan ook wel zeer de moeite. Wij twijfelen er niet aan. of het kinderziekenhuis zal op de bazaar bijzonder de aandacht trek ken en een flinke bate voor het crisis comité afwerpen. De plannen voor het houden van „De Goesche Beurs" in het Schuttershof van 13 tot 20 0*ct. gaan door. In den tuin zal een houten looda worden gebouwd, teneinde ook daar stands onder te bren gen. De bestratingsplannen. In de voorlaatste vergadering van den gemeenteraad is, gelijk bekend, besloten tot bestrating van het opgespoten terrein aan de Koepoort en tot bestrating van de Groote Markt. Ged. St. van Zeeland hebben slechts ten deele deze besluiten goedgekeurd. Toe stemming is gegeven tot de verhar ding bij de Koepoort, omdat men dit een noodzakelijkheid acht met het oog op de verkeersbelangen; Ged. Staten konden zich echter niet vereenigen met de bestra ting van de Groote Markt, omdat de daar voor aangevoerde redenen hun niet zoo gewichtig leken, dat een uitgave van vele duizenden guldens er door gerechtvaar digd wordt. ierseke. Verschillende vaartuigen van hier visschen onder Terneuzen veel mos selzaad, maar ook veel prae-historische beenderen. Deze week had een vaartuig niet minder dan een roeiboot vol. die al len naar het museum te Middelburg wer den opgezonden. Ook werd een fraai be werkte steen opgevischt, die voor belang stellenden is te bezichtigen bij schipper Lamper. Men weet niet uit wat voor tijd perk deze steen kan afkomstig zijn. 1 Tijdens het hevige onweer dat zich Zaterdagavond boven onze gemeente ont lastte, sloeg de bliksem door een dakraam in de woning van dhr de S. aan de 2de Schotte en verwijderde zich door een ander dakraam, dit verbrijzelende en op de straat werpende. Anders werd geen schade aangericht. Hedenmorgen had aan het bouw werk aan de haven de arbeider Jan Hart- hoorn het ongeluk van 't dak te vallen en zijn linkerbeen te breken. De patiënt werd naar huis vervoerd. De doktoren Klinkenberg en Gerritsen verleenden heelkundige hulp. Hansweert. Het recherchevaartuig Al batros, hetwelk sinds tal van jaren hier is gestationneerd, wordt met ingang van 1 October verplaatst en gestationneeid te Vlissingen. De machinist A. Drijver, aan boord van de Albatros wordt met ingang van 1 October as. overgeplaatst naar Den Helder aan 'boord van het recherche- vaartuig Zeemeeuw. 'n-Heer an hoek. De Gemeenteraad ver gaderde onder presidium van den loco- burgemeester, die bij de opening mede- deeling deed van het verkregen ziektever lof van den burgemeester (6 weken). Hierna werd de waarn. secretaris, Mr Dr A. Mes, beëedigd. Afwijzend werd beschikt op een sub sidie-aanvraag van de monharmonica- club „Excelsior". Besloten werd een subsidie te verstrek ken groot f 100 aan de R. K. bewaar school. Op een verzoek om subsidie voor een te houden winkelweek werd goedgunstig be schikt (f 50). Het gewijzigde Ambtenarenreglement werd vastgesteld, nadat op verzoek van den Minister met eenige nieuwe bepalin gen rekening was geho-ien. De verordening tot afwijking van de Winkelsluitingswet werd opnieuw vastge steld, daar uit de gehouden enquête was gebleken, dat bij de winkeliers geen be hoefte bestond aan uitbreiding van de ver koopuren op Zondag. Een 18-tal winke liers waren tegen uitbreiding der open stelling, terwijl slechts drie winkeliers voor uitbreiding gevoelden. Een aanvullingssubsidie van f 250 werd aan het burgerlijk armbestuur verstrekt. Een crediet werd toegestaan voor het geven van cursussen in algemeene ont wikkeling aan werkloozen. Bij de rondvraag stelde dhr Wester- weele voor om in de verordening te doen opnemen een ontheffing van verlichting van stilstaande auto's vóór zonsopgang en na zonsondergang, wanneer voornoem de vehikels onder lichtgevende lantaarns worden geplaatst of onder een straal van 50 M. Na eenige discussie is dit voor stel ingetrokken. Souburg. Zaterdagavond sloeg tijdens een onweersbui omstreeks 9 uur de blik sem op de leiding van het radiodistribu tienet, waardoor op meerdere plaatsen de luidsprekers werden vernield of onklaar geraakten. Kapelle. Zaterdagavond werd het jon getje van den werkman H. Q. alhier door een fietser zoodanig aangereden, dat di recte geneeskundige behandeling nood zakelijk was, welke Dr Pfeiffer verleende. Na voorloopige behandeling werd het jon getje overgebracht naar het ziekenhuis te Goes. Kortgene. Vrijdagavond vergaderde de Raad. Dihrn Dees en Hollestelle zijn zon der kennisgeving afwezig. Dhr J. Ver burg bericht, dat hij geen gebruik zal ma ken van de toestemming om in den dijk een pakhuis te plaatsen. De secretaris heeft een lijkbaar gezien, rijdende op massieve banden. Met dezen wagen kan tot het graf toe gereden wor den. Zes dragers zijn voor de lijkbaar noodig. De kosten zijn plm. f 275, waar bij f 65 komt om een apart hokje in het brandapuithuisje te maken, waar de baar een plaats in kan vinden. Er wordt be sloten een rijdende baar aan te schaffen. Dhr Dorst voelt er veel voor om een vast corps vein dragers aan te stellen. Er wordt besloten eerst eens te zien, wat de ervaring zal leeren. Er wordt besloten art. 16, sub 3a van het Motor- en Rijwielreglement in dier voege te wijzigen, dat motorrijtuigen des avonds op openbare verlichte wegen in de kom van het dorp zonder licht mogen staan. Dhr J. Eversdijk e.a. verzoeken om het gymnastieklokaal af te staan voor een op te richten kinderkoor. Ook het reizend Drankweer-Museum voor Afschaffing van Alcoholische Dranken verzoekt zulks. Bei de verzoeken worden toegestaan. Bij de bespreking om een goot te leg gen aan den Molenweg zegt de voorzitter, dat B. en W. voorstellen dit nog even aan te houden, daar misschien ter zijner tijd de weg geheel zal moeten worden ver beterd. De wet op de winkelsluiting in verband met Zondagsverkoop wordt niet gewij zigd, daar alle winkeliers er tegen zijn, dat hun winkel op Zondag geopend is. De gemeenterekening over 1933 wordt voorloopig vastgesteld met een batig sal do van f 3689 voor den gewonen dienst en een nadeelig saldo van f 1259 van den kapitaaldienst. Daarna wordt de begrooting over 1985 aangeboden. Hieruit blijkt, dat er vele na- deelen voor de gemeente zullen ontstaan. Daartegenover staat, dat het B. A. dit jaar geen subs, noodig heeft; ook zijn er dit jaar geen kosten voor verpleging van krankzinnigen. Het één en ander maakt, dat deze begrooting zonder belastingver- hooging en met een flinke post onvoor zien sluitend gemaakt kan worden. De voorzitter deelt mede, dat er, zooals de Raad bekend is. in verband met de subsidieverlaging voor de U. L. O.-school door Wissenkerke destijds een ontwerp regeling is opgemaakt. Met den inspec teur van het L. O. is 'hierover geconfe reerd en deze heeft zich met Wissenker ke in verbinding gesteld. Naar aanleiding van den loop dezer zaak wordt thans met alg. st. besloten te trachten deze gemeenschappelijke rege ling alsnog tot stand te brengen. Bij de rondvraag vraagt dhr Wolse om 's avonds geen vergadering meer te hou den en ook niet zoo laat als nu het geval is. (Men was om 8.30 uur begonnen.) De voorzitter zegt, dat dit geschied is in ver band met de moeilijkheid van sommige leden om vroeg te komen. De vereeniging voor „Werkloozen- Ontspannings-Zorg" vergaderde Zater dagavond. Onder leiding van dhr P.Noordhoek heb ben de laatste maanden eenige jongelui getracht leden en donateurs te werven en giften in te zamelen voor de vereeniging, welke zich ten doel stelt gedurende den a.s. winter aan de werkloozen en vooral aan de jongeren onder hen, eenige avon den per week ontspanning en ontwikke ling te verschaffen. Het bestuur werd samengesteld uit P. Noordhoek, voorzitter; Davien Matthijs, secretaresse, en K. de Vos, penningmees ter, terwijl het de bedoeling bleek dit la ter met eenige personen uit te breiden. Burgemeester Mr J. D. Koster, Ds A. M. v. d. Most van Spijk en gemeente-se cretaris A. A. Schuit, verklaarden zich bereid in een comité van aanbeveling en advies zitting te nemen, waarin ook nog de heeren J. K. C. Matthijs en J. Evers- dijk en eenige anderen zullen worden ge vraagd. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat er momenteel f 68.20 in kas is. Getracht zal worden gedurende den winter de beschikking te krijgen over het Evangelisatielokaal der Ned. Herv. Kerk voor twee avonden per week. Dinsdags of Woensdags zal een nader te bepalen cursus worden gegeven, indien ten minste blijkt, dat daarvoor belangstel ling ia. (Genoemd werd een cursus voor motorenkennis, een tuinbouwcursua en een voor radiobouw.) De Zaterdagavond zal aan ontspanning en gezelligheid ge wijd zijn. Allen, ook niet-werkloozen zul len op deze avonden welkom zijn, aange zien het doel is zooveel mogelijk te ver hinderen dat de jongens en meisjes des avonds op straat slenteren. In de tweede helft van October zal een propaganda-avond worden gehouden. Tholsn. Zaterdagmorgen kwam de vischventer K. Baay alhier tot de ontdek king, dat uit een zijner beunen ongeveer 50 pond paling verdwenen was. Daar de beun niet beschadigd was, wordt diefstal vermoed. In de plaats van den heer H. La- ban, welke 1 October a.s. met pensioen gaat, is tot gemeente-secretaris benoemd de heer V. La ban Hzn. Wij merken op, dat ook de vader van den heer H. Laban jaren te Tholen secretaris was. Geduren de drie kwart eeuw is dus de functie van secretaris door dezelfde familie vervuld. Brulnisse. Brand. Tijdens een hevig onweer, dat zich Zaterdagavond boven deze gemeente ontlastte, sloeg omstreeks kwart over tien de bliksem in de land- bouwschuur van den heer J. Hage. aan den Langeweg alhier. Binnen enkele oogenblikken stond de schuur in lichte laaie, welke dan ook tot den grond toe afbrandde. Ongeveer 4000 schoven ongedorschte tarwe, een hoeveel heid erwten, wei- en klaverhooi en veel landbouwwerktuigen werd mede een prooi der vlammen. Den heer Hage gelukte het drie jonge kalveren uit de schuur te redden. Dank zij de hulp van vele burgers en het spoe dig en krachtig optreden van de brand weer, konden het woonhuis en andere gebouwen worden gespaard. Met de na- blussehing was bijna de geheele Zondag gemoeid. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade Terneuren. Door doktoren in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is opgericht een ai- deelings-Ziekenfonds, dat beoogt heit ver strekken van geneeskundige en chirur gische hulp aan minvermogenden. Tot administrateur is benoemd de heer A. A. L. M. v. d. Broecke te Aardenburg, die reeds geruimen tijd als zoodanig werk zaam is bij het onderlinge doktorenfonds in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Voetbal. Arnemulden. De Zaterdag gahouden voetbalwedstrijd tusschen L.V.V. te Vlis singen en A.S.G. eindigde in 't voordeel van A.S.G. Ierseke. Zaterdagmiddag speelde Wit- Zwart 1 tegen een combinatie van Ajax 1 en 2. Rust 20, eind 30 in het voor deel van Wit-Zwart 1. Ned. Herv. Kerk Drietal te Scheveningen (vacature wij len B. Tichelman); H. G. J. v. Deelen van Oosterend, R. B. Evenhuis van Zaandam en J. A. Raama van Kloetinge. Beroepen te Amemuiden, T. H. Oosten burg cand. te Genemuiden. Het bestuur van de christelijke ver eeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem heeft tot predikant van haar stichtingen benoemd ds J. H. Stelma, pred. te Nieuw-Dor- drecht. Het vertrek van Ds A. Mer kel ij n. Aan een per luchtpost uit Mage- lang ontvangen schrijven, ontleent de Stand, het volgende: Terwijl de familie Merkelijn zich nog op de groote wateren bevindt, op reis naar het Vaderland, is het mij door mid del van de vlugge verbinding der vlieg machine mogelijk om u daar in Holland te vertellen hoe of het afscheid was van de familie Merkelijn. Het is Zondag 2 Sept. voorloopig de laatste keer geweest dat Ds M. in ons midden was. Hij heeft weer 5 jaar voor ons allen, t.w. Europe anen, Javanen en Chineezen mogen wer ken. Het was Zondag voor de Chineesche gemeente een heel bijzondere dag. Het was n.l. de dag waarop de Chineesche Kerkeraad werd geïnstitueerd. Het kerk gebouw was tjokvol. Het is geweldig hoe groot de belangstelling uit de Chineesche wereld voor het Evangelie juist den laat- ston tijd is. 's Avonds om 6 uur nam Ds M. afscheid van ons als Europeesche gemeente. Als tekst had hij gekozen Hand. 1123, dit gedeelte: maar blijft met een voornemen des harten bij den Heere. Na de predika tie deden twee Chineesche zusters belij denis van hun geloof en werden gedoopt. Het was een zeer aangrijpend moment voor ons allen. In het bijzonder wel voor die eene Chineesche dame, die na zeer veel tegenwerking eindelijk toestemming kreeg om haar geloof te belijden in het midden der gemeente. Later op den avond, om een uur of negen, was er in het Javaansche Kerk gebouw gelegenheid om Mevrouw en Ds Merkelijn voor het laatst de hand te druk ken. Ook de Javaansche en Chineesche Kerkeraden waren uitgenoodigd. Verschil lende broeders kregen het woord. Tot e-'scheid werd de familie toegezongen: Halleluja, eeuwig dank en eere. Maandagmorgen zou de familie per auto naar Djocja gaan. We gingen nog even naar de pastorie. Ook van de Javaansche gemeente waren nog verschillende men- schen gekomen om Mevrouw en Dominé een laatst vaarwel en een tot weerziens toe te roepen. Het was werkelijk ontroe rend te zien hoe het personeel onder den indruk was, dat hun toean en njonja nu werkelijk naar Holland zouden gaan... Ingezonden Mededeeling. Goes. Zaterdag werden in hotel Cen traal alhier examens afgenomen voor ma- chinesohrijven, stenografie en steno-ty piste, vanwege den Algemeenen Bond ter verspreiding van het stenografiestelsel I. Pitman. De examencommissie bestond uit de dames Mevr. A. G. Vonk-Gunnink en Mevr. H. G. Linssen-Hooyer te Breda. Aan de examens namen deel 15 candi date^ t.w. 7 voor machineschrijven. drie steno A, 2 steno B en 3 steno-typiste. Voor het diploma machineschrijven slaagden: Mej. M. E. W. den Herder te Goes; Dhr W. A. de Jonge P. Jzn, S. J. L. Dekker, J. A. Kootstra, te Goes; L. Men'heere te 's-Heerenhoek en P. M. Rin- gelberg te Terneuzen. Voor het diploma A stenografie slaag den: Mej. E. M. Aarts en Mej. M. E. W. den Herder, beiden te Goes. Voor het diploma steno B (130 letter grepen per minuut) slaagde: Mej. E. E. van Leuven te Zierikzee. Voor het diploma steno-typiste slaag den: de dames M. van Liere te Kapelle, N. M. de Jonge te Biezelinge en W. M. van Oeveren te Ierseke. Allen zijn leerlingen van de Pitman- school te Goes, onder directie van de da mes N. Crucq en G. J. Bliek. Voor de nieuwe cursussen steno-mach. alsmede cursussen Handelscorresponden tie en boekhouden, wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. Rllland-Bath. Dhr G. Jansen, hoofd der Ghr. school aan den Hoofdweg alhier, is met ingang van 1 Januari 1935 benoemd tot 'hoofd der Chr. school te Wilnis (Utr.). i Benoemd tot tijdelijk hoofd der Chr. school te Lankhorst de heer B. G. Los te Middelburg. 's Heer Arendskerke. Op de voordracht voor de benoeming van hoofd aan de openbare lagere school alhier zijn ge plaatst: 1. G. F. H. Luwema, hoofd openb. lagere school te Heinkenszand; 2. L. M. de Graaf, onderwijzer op wacht geld te Amsterdam; 3. M. J. van 'tHof, J hoofd openb. lagere school op wachtgeld te Noordwelle. Geslaagd voor het examen van de vereen, tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker, voor examen gezel- instumentmaker de heeren A. A. A. Disco te Bergen op Zoom en J. Ph. Wesdorp, Breskens; voor examen leerling-glasblazer de heer A. J. M. Glarijs, iJzendijke. De onbewaakte overweg. Drie Nederland- sche renners op slag gedood. Bij een auto-ongeval op den loubewaak- ten overweg nabij Schoorl zijn de drie be kende wielrenners Klaas van Nek Jr., S. Hoevens, beiden uit Amsterdam, en Ph. Reijhders uit Ulvenhout gedood. De ver zorger A. Ridel werd ernstig gewond. De stoomtram van Alkmaar naar War- menhuizen, die te 22.28 uit Alkmaar was vertrokken, volgt tot op eenigen afstand van Schoorldam den Rijksweg langs het Noord-Hollandsch Kanaal. Even voor het station Schoorl kruist de trambaan den weg. Deze wegkruising, een onbewaakte overweg, ligt juist in een bocht van den weg en is daardoor zeer gevaarlijk. Het was de laatste stoomtram van Za terdagavond uit Alkmaar. Te ongeveer 10 minuten over elf passeerde de tram deze kruising. Van den anderen kant kwam met groote snelheid een twoseater en juist midden op den weg werd de kleine auto door de tram gegrepen en niet minder dan 50 tot 60 M. meegesleurd. De gevolgen waren ontzettend. In de voor twee personen bestemde auto zaten voorin drie personen en achterin in de dickey-seat nog een vierde persoon. De auto werd totaal verpletterd en zij, die voorin zaten, werden op slag gedood. De vierde inzittende werd ernstig ge- wiond en bleef bewusteloos langs den weg liggen. Spoedig kwam hij even bij. Men zocht toen naar een vijfde inzittende. De gewon de had de tegenwoordigheid van geest direct te vertellen dat zij met hun vieren waren geweest. De drie gedooden bleken te zijn de be kende wielrenner Klaas van Nek Jr. uit Amsterdam, oud 21 jaar, de ongeveer 25- jarige wielrenner Sam Hoevens te Am sterdam en de wielrenner J. Reijnders uit Ulvenhout. De gewonde is de masseur Ar- thold Ridel, Pool van geboorte, wonende te Amsterdam. Zij kwamen van een wed strijd. De stoomtrams luiden bij het rijden langs den weg voortdurend de bel. Wat Zaterdagavond de directe oorzaak van het ongeval is geweest, valt nog niet na te gaan. Algemeen wordt aangenomen, dat de waarsohuwingsmaatregelen ter plaatse zeer gebrekkig zijn en dat daaraan het longeluk is te wijten. De tram-trein is een zeer verouderd type met een oude klepelbel. De verlich ting van het locomotief je bestaat uit twee olielampen. Het ding kruist dezen modernen snel- verkeersweg, waarover eenige honderden auto's per uur passeeren. De burgemees ter van Warmenhuizen heeft reeds her haaldelijk op maatregelen aangedrongen. Hofstede in vlammen. Te Wijchen heeft een hevige brand gewoed, waardoor de groote hofstede van Jansen geheel in de asch werd gelegd. De landbouwinventaris, waronder een waar- delooze dorschmachine met motor, werd een prooi der vlammen. De geheele oogst en een partij fourage, circa 50.000 K.G., gingen verloren. i Pastoor door Israëliet op gelicht. Enkele weken geleden kreeg Pastoor Pinckers te Asselt (L.) bezoek van een Amhemsch tapijtenkoopman, die allerhande verhalen deed over hem over komen tegenslagen en zijn momenteel in geldnood zijn. Hij wist den pastoor zoo te bepraten, dat hij tenslotte f350 van deze ter leen ontving. Spoedig bleek echter, dat niet alleen de gedane verhalen met de waarheid in strijd waren maar ook, toen de terug betalingsdag was aangebroken, verscheen de tapijtenkoopman niet. De politie kreeg van de zaak kennis en nu wilde het toeval, dat, terwijl de rijksveldwachter Donderdag juist ten huize van den pastoor was, ook de persoon in kwestie verscheen. Hoofd en handen had hij omzwachteld en hij ver telde van het hem overkomen auto-on geval. De rijksveldwachter bleek in deze een goede heelmeester te zijn, want toen hij de verbandmiddelen had afgenomen, bleek van eenig letsel of verwonding, noch aan hoofd noch aan armen en han den sprake. Vrijdag is de koopman, die bleek te zijn de 28-jarige Israëliet B. uit Arnhem, op last der Justitie wegens oplichting in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten. De f350 zijn inmiddels aan Pastoor Pinckers teruggegeven. ZIE ANNONCE PAGA 4 Treinwagon warm geloo- p e nZaterdagmiddag is ter hoogte van het station Warmond de laatste wagon van den electrischen trein no. 1101, die te 16.31 uur uit Haarlem was vertrokken, warm geloopen. Dikke rookwolken sloe gen uit het onderstel van den wagen. Te Warmond werd gestopt, doch wijl daar geen gelegenheid was, den wagon op dood spoor te rangeeren en het geval zich bovendien niet zeer dreigend liet aan zien, werd vervolgens doorgereden naar Leiden. Daar werd de warmgeloopen wagon van den trein afgekoppeld en moesten de reizigers overstappen in an dere wagens. Groote brand te Berlijn. In het groote administratiegebouw der Vic- toria-verzekering in de Lindenstrasse te Berlijn is Zaterdagmiddag een geweldige brand op de dakverdieping uitgebroken. De pogingen van de brandweer, om het vuur te beperken, bleven het eerste kwartier vruchteloos. Na een uur hard werken slaagde de brandweer er einde lijk in, het vuur paal en perk te stellen. Zes brandweerlieden moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Bliksem ingeslagen. Tijdens het zware onweer, dat Zaterdagavond boven de Zuid-Hollandsche eilanden woedde, is de bliksem ingeslagen in een kapitale, vrijwel nieuwe boerderij, be woond door T. de Rooij te Numansdorp. Weldra stond de geheele boerderij in lichte laaie en aan blusschen viel niet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2