DE ZEEUW L.A. kom t/\ TWEEDE BLAD HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. et acte Voor den Zondag Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Wat er deze week voorviel Hij maakt Schoon Schip feutlletctn. V» r. School bendljke een ttige Hand- October aan HEKKEN. ibaar voor- verstelbaar af te ploe- v. Landb. nszancL VAN ZATERDAG 15 SEPT. 1034, Nr 293. IN DE LOOPBAAN. Loopt alzoo, dat gij die (kroon) moogt verkrijgen. 1 Kor. 9 24. De apostel Paulus houdt niet van luie christenen, die met de handen in den schoot zitten en zeggen het komt, oo'k buiten mij wel, zooals het wezen moet. Hij 'grijpt de beelden, om toch duidelijk te doen zien, dat de smalle weg, die naar boven leidt, er een is van actie, van strijd. Dat stilzitten in lijdelijkheid en stilstaan in valsche rust op dien weg zonde is. Hij teekent den ohristelijken wedlooper. Dat heeld van het Olympische spél, kenden zijn lezers maar al te goed. Zij wisten, hoe die wedloopers zich trainden, zich onthielden van alles, waar van zij maar dachten, dat het hen zou kunnen schaden. Want zij liepen in den wedloop niet mede, om ook maar eens te loopen, maar zij' liepen om den prijs. Het ging om een verderfelijke kroon, die slechts betrekkelijke en tijdelijke waar de had. Maar Paulus ziet en teekent iets an ders. Hij ziet een andere loopbaan. Een, die niet effen en vlak is, niet geplaveid, maar moeilijk en hobbelachtig. Hij ziet in die loopbaan ook loopers, maar hot lijken soms wel kruipers. Soms vorderen ze, soms -lijkt het, of ze terug slaan. 'Maar hij ziet ook nog iets anders; iets, dat hem in verrukking brengt. Hij' ziet naar het eind van de baan en ziet, daar is een onverderfelijke kroon 1 Velen, die op den smallen weg naar boven zich bevinden, 'kijken al maar naar elkaar, naar die loopers. En -dan krijgen ze medelijden met zichzelf en met elkaar en dan hebben ze het zoo druk met eigen onmacht om te loopen en met eigen onwil, dat ze geheel de kroon uit het oog ver liezen. En toch zal ieder, die op den smallen wég loopt, welke tot het leven leidt, iets van die geestelijke training moeten ken nen, die er ligt in de opwekking: loopt alzoo en kampt alzoo Want immers, zonder strijd geen over winning, zonder kruis -geen kroon. En 'hier gaat het om de onverderfe lijke kroon, die Jezus geeft als vrucht van Zijn werk. Vlissingen. Binnen enkele dagen wordt de 70.000ste bader alhier verwacht. Dit zal de eerste maal zijn dat dit feit in de badplaats Vlissingen zal plaats hebben. Krabbendijke. Vrijdag vergaderde de Raad der gemeente. Afwezig zonder 'ken nisgeving dhr Welleman. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt gekozen dhr L. Molhoek met 5 stemmen en 1 blanco. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1933 wordt goedgekeurd. De begrooting van het B. A. voor 1935 wordt voorloopig vastgesteld op f 1576.36. De begrooting van den Vleeschkeuringsdienst over 1935, kring Kruiningen, wordt vastgesteld. De gemeenterekening dienst 1933 wordt voor loopig vastgesteld met een goed slot van f 8163.99. De gemeentebegrooting 1935 wordt aan geboden in ontvangst en uitgaaf f 82765.91 met een post van onvoorzien groot f 1903.82. Het besluit tot overname in beheer en onderhoud van enkele weggedeelten door het Rijk, wordt aangenomen. Bij de rondvraag komt dhr Haverhoek terug op het adres in de vorige vergade ring behandeld inzake verlaging der hu- 2«a. Hij wijst op, üaaï de mods- deeling van een der onderteekenaars, er geen uniforme regeling in de buurbe- paling is. Spr. vindt dit verkeerd. De voorzitter antwoordt dat deze zaak in B. en W. meermalen besproken is. Dhr Haverhoek beveelt bij vernieuwing deze zaak aan. We staan anders misschien voor een nieuw adres. De gemeentewonin gen worden meer en meer verlaten en daarom is verlaging aan te bevelen. Een '2e zaak, die spr. zou willen betite len als de „Vasco en Fascettierelletjee" op Koninginnedag, brengt hij ter sprake. Hij vraagt of er vergunning gegeven is tot het aanleggen van vnren. De voorzitter antwoordt 'Ontkennend. Dhr Haverhoek noemt dat een aantasten van 'het Over heidsgezag, waartegen hij- als Antirevolu tionair krachtig opkomt. Dat gezag moet gehandhaafd worden. 'Dhr Vogelaar kan wel in enkele dingen met dhr Haverhoek meegaan, maar staat toch op een ander standpunt. Ieder viert Koninginnedag op zijn wijze. De overheid moet ook rekening houden met hen, die een ander standpunt dan dhr Haverhoek innemen. Dhr Haver hoek zegt het standpunt van dhr Voge laar niet te deelen. De heeren Gebraad, Kok en Lagendijk sluiten zich bij dhr Haverhoek aan. De voorzitter dankt dhr Haverhoek voor zijn woorden en zal uit het gesprokene zijn conclusie trekken. Daarna sluiting. Ritthem. Vrijdagmiddag omstreeks één uur ontstond er op de hofstede Fort Zout man brand in een stroostapel. Aange wakkerd door den wind, sloeg de brand over op een tegenaan grenzenden stapel paardeboonen. Aan het spoedig en cordaat optreden van de Ritthemsche brandweer en de gun stige windrichting is het te danken, dat de volle landbouwschuur, die slechts enkele meters van den brandenden stapel verwijderd stond, niet verbrandde. 'Nadat het gevaar voor de schuur wat geweken was, werden de stapels met brandhaken uit elkaar 'getrokken. Behalve de stapels stro-o en paardeboo nen zijn ook eenige landbouwgereed schappen een prooi der vlammen gewor den. Het verbrande is verzekerd. De oor zaak van den brand is vermoedelijk het spelen van kinderen met lucifers. St. Annaland. Woensdagavond kwam de veilingsvereen'iging bijeen. Aanwezig waren 109 leden. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. F. Brooijmans, o.a. het bestuur van de veilingsvereeniging af- deeling Scherpenisse. In behandeling kwam een voorstel van het bestuur tot hét stichten van een nieuw veilingsge bouw. Door den eigenaar van het thans in ge bruik zijnde veilingsgebouw is de huur opgezegd en wel binnen twee maanden, zoodat naar een ander gebouw moet wor den uitgezien. Voor de plaatsing van een ruimere in richting (thans moet men zich erg behelpen) is het oog gevallen op een plaats vlak bij de haven, langs het z.g.n. Spui, welke plaats zeer geschikt kan worden, genoemd. Door het Gemeentebestuur is bereids medewerking toegezegd tot bet doortrek ken der haven, hetgeen zal geschieden door werkloozen uit deze gemeente. Als men in aanmerking neemt de hooge huur, die men thans moet betalen en even eens de hooge kosten voor het vervoer der geveilde producten naar de haven, zou men, indien het voorstel tot het bouwen van een nieuw pand werd aangenomen, zeker veel voordeeliger uitkomen, dan thans het geval is. Met algean. stemmen wordt besloten tot het bouwen van een nieuwe veiling-ge- tegenheid. Indien de vereischte medewerking van het Waterschap enz. is verkregen (de grond kan in erfpacht worden verkregen) zal het gebouw een oppervlakte krijgen van 35 bij ongeveer 11 M. en wordt bet zoo geplaatst, dat de schepen direct van- 1 uit het gebouw, zonder noemenswaardig ■wenk, op vlotte «n vlugge manier hunnen worden geladen. Het bestuur wordt tengevolge van het besluit gemachtigd tot het aangaan van een crediet van ten hoogste f 8000. Over het „verplicht veilen" wordt nogal wat gedebatteerd. Met groote meerderheid van stemmen wordt besloten met veilen door te gaan, doch geenerlei verplichting in deze aan de leden op te leggen. i Vechtpartij met leden van de burgerwacht. Donderdagavond te ruim half elf had op de Kattenburger kade te Amsterdam een vechtpartij plaats tusschen een elftal leden van de Burger wacht en een groot aantal buurtbewo- n t3. Dö Burgerwachtleden sloegen op de vlucht en zochten een goed heenkomen in het politiebureau. Een van hen, een 48-jarige man, wonende te Diemerbrug kwam er echter niet zonder kleerscheuren af. Hij had een hoofdwonde opgeloopen, zijn tenue was gescheurd en zijn kepi was in het gevecht gebleven. Onmiddellijk werd een aantal agenten naar de Katten burgerkade gestuurd, doch toen deze daar aankwamen, was geen van de aan vallers meer te zien. Hollandsche groente naar I n d i Met de „Ghristiaan Huygens", welke 13 Sept. te Batavia aankwam, is een hoeveelheid van ongeveer honderd kilogram snijboonen uit Holland aange komen. Door onvoldoende verpakking en gebrek aan ventilatie echter was deze voorraad bij aankomst reeds bedorven en werd daarom weggegooid. Rechtbank te Middelburg. P. S., 24 j., werkman te Waarde, ver dacht van diefstal van een tweeloops jachtgeweer ten nade&le van M. Nieuwen- huijze te Hansweert, in December 1932. Eisch f 25 of 10 d. h. F. A., 20 j., koopman te Middelburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij1 hij' wegens in de gemeente Biggekerke met een voertuig ter zijde van den weg blijven staan met het ken nelijk doel op dat voertuig aanwezige waren aan het voorbijgaand publiek te verkoopen, werd veroordeeld tot een geld boete van f 5 of 5 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. S. L. K., 26 j., landbouwer te Souburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij' hijl wegens bet vervoeren van 100 K.G. aardappelen zonder ver gunning werd veroordeeld tot een geld boete van f 15 of 10 d. h. Door den Amb tenaar van het O. M. was in deze zaak eveneens hooger beroep aangeteekend. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. M. K., 33 j., koopman te Koudekerke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij' hij wegens het vervoeren van 169 K.G. aardappelen zonder vergun ning werd veroordeeld tot een geldboete van f 1 of 1 d. h. met verbeurdverklaring van de aardappelen en de zakken. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. P. J. de' N., 27 j., groentenhandelaar te Souburg, had hooger beroep aangetee kend tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg waarbij hij wegens bet vervoer van 75 K.G. aardappelen zon der vergunning werd veroordeeld tot een geldboete van f 1 of 1 d. h. met verbeurd verklaring van de aardappelen en de ver pakking. Eisch: bevestiging van bet vonnis waarvan hooger beroep. M. M. v. d. V., buisvr. van G. J. R„ 35 j., wonende te Vlissingen, was door den Kantonrechter te Middelburg vTijgesprd- ken van de haar ten laste gelegde over treding, van welke beslissing de Ambte naar van het O. M. hooger beroep aan- teekende. Destijds was haar ten laste gelegd, dat zij op 10 Mei 1.1. te Vlissingen op den openharen weg, de Sottegemstraat, heeft gedragen kleedingstukken welke uitdruk king zijn van het staatkundig streven der S. D. A, P. en wel de kleedingstukken welke tezamen vormen het bondscostuum voor vrouwen van den Nederlandschen Arbeiderssportbond, bestaande uit een roode rok en een witte blouse, waarop aangebracht het embleem van de Neder- landsche Arbeiderssportbond. De Kantonrechter overwoog destijds in zijn vopnis dat het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend was bewezen, in het bijzonder dat de door verdachte in hare hoedanigheid van lid van een Spcrtbcnd op een wandeltocht gedragen kleeding een uitdrukking was van een bepaald staat kundig streven. De Officier van Justitie eischte thans bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep, omdat van 'overtreding van het bewuste strafwetartikel niet was ge bleken, bij welk requisitoir de verdediger Mr Eskes uit Amsterdam zich aansloot, doch opmerkte, dat bijaldien de Recht bank ook mocht vrijspreken, hij gaarne zag dat de Officier van Justitie in het belang der Wet van het vrijsprekend von nis cassatie zou aanteekenen om deze kwestie in hoogste instantie te doen uit maken. In de zaak tegen G. A. N., 36 j., water bouwkundig ambtenaar te Hoofdplaat, had de Kantonrechter te Oostburg de dag vaarding nietig verklaard, tegen welke beslissing de Ambtenaar van het Open baar Min. hooger beroep aanteeken.de. Het betrof hier het slachten van een varken, zonder dat voldaan was aan de vereischten voorgeschreven bij bet Crisis- Varken «besluit, n.l, bet merken en het overleggen van bewijzen aan de Neder- landsche Varkenscentrale. De Kantonrechter 'overwoog, dat z.i. de dagvaarding niet behelsde de opgave van een feit, dat kan zijn begaan en ver nietigde deze. Verdachte gaf de feiten toe, doch had een machtiging tot het slachten van een varken. Z.i. is echter de dagvaarding niet juist. De Officier van Justitie is van mee ning dat verdachte niet strafbaar is en eischt vrijspraak met vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. In een dergelijke zaak tegen M. G. de M., wed. J. J. H., 76 j., wonende te IJzen- dijke bad de Kantonrechter te Oostburg verdachte ontslagen van alle rechtsver volging, omdat z.i. het feit niet strafbaar zou zijn. Ook tegen deze beslissing teeken- de de Ambtenaar van het 0. M. hooger be roep aan. De Officier van Justitie eischte vernie tiging van het vonnis waarvan hooger be roep en vroeg vrijspraak. Door J. R., 36 j., molenaar te Groede was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij, hij' wegens het voor handen hebben van tarwemeel zander re gisters bij te houden, werd veroordeeld tot een geldboete vin f 500 of 2 maanden hechtenis. Verdachte verklaarde in hooger beroep te zijh gekomen omdat hij de straf te hoog vond. De Officier van Justitie achtte het vonnis juist gewezen en eischte bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. D'oor J. v. d. V., 51 j., koopman te Zie- rikzee was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee, waarbij hij wegens het voor handen hebben van eon groote hoeveel heid suiker in een zijner opslagplaatsen, zonder daarvan aangifte te doen bij' den Ontvanger der Accijnzen te Zierikzee, (het betrof hier een hoeveelheid van ongeveer 10.000 K.G.), werd veroordeeld tot een geldboete van f 300 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. 32) Vrij naar het Engelsch. Het bezoek was geen succes. Betty was haar keuken aan 't schoonmaken en niet in de stemming om visite te ontvangen. Daarenboven was ze doover dan ooit, zelfs schreeuwen aan haar oor hielp niet. Juffrouw Durnford's gelaat was purper, voor de oude vrouw eigenlijk begreep, wat ze wilde. „Eieren, ja zeker, juffrouw D'umford, die kunt u krijgen", antwoordde ze. Hoe veel heeft u er noodig? Een dozijn? Ja, die kan ik wel missen, maar mijnheer Desmond en Billy eten ontzettend veel eieren. Vooral Billy, die gebruikt haast niet anders." „Je spreekt zeker over je huurders", vroeg juffrouw Durnford langs haar neus weg. „Wie is die mijnheer Desmond, Bet ty? Is hij een artiest?" maar ze moest haar vraag wel zesmaal herhalen, voor Betty haar eindelijk begreep. „Komende Zaterdag is het zes weken geleden, dat mijnheer Desmond mijn ka mers huurde. Hij zei, dat hij ze heel ge- Ingezonden Mededeellng. schikt vond. Zijn zoontje had de frissche buitenlucht noodig. „Neen", vervolgde ze, toen haar weetgierige bezoekster haar een andere vraag in het oor had ge schreeuwd. „ik weet niets van hem, dan dat hij geregeld betaalt en weinig last veroorzaakt. Een artist, zei u? Ik heb er bem nooit naar gevraagd. Wat gaan mij de zaken van mijn huurders aan? Soms schildert hij, en dan weer schrijft hij en hij zit ook vaak te lezen, maar meer weet ik niet van hem af. Hij is nu uit en Billy ook, anders had u het hem zelf kunnen vragen." Of Betty dat in haar eenvoud zei of het als hatelijkheid bedoelde, is moeilijk te zeggen, maar ze gaf er juf frouw Jem toch een lesje mede, dat deze ter harte kon nemen. Ze durfde althans niet verder vragen. „Onzin, Betty," zeide ze nogal scherp voor haar doen, „denk jij, dat ik mijn neus in eens andersmans zaken wil ste ken, omdat ik een paar vragen doe uit belangstelling? Kom, we zullen je niet langer ophouden. Vanavond zal ik iemand om de eieren sturen," en juffrouw Jem groette met een kort knikje en ging weg. „Onaangenaam, oud schepsel 1" mop perde ze, terwijl ze de 'laan uitwandelde. „Ze is altijd zoo doof als een pot op haar schoonmaak dagen, maar ik géloof, dat het een beetje Oost-Indische doofheid is. Je zou denken, dat haar 'huurders met goud en diamanten bezet waren, zoo ge heimzinnig doet ze altijd. Daar had je die aardige weduwe, mevrouw S<t. Clair, die meer dan een jaar in het Bijenhuisje woonde, er deed een vreemd gerucht om trent haar de ronde, ik zal je die ge schiedenis nu niet gaan vertellen, daar heb je niets aan, maar wat ik zeggen wou, is dit. Niemand heeft er Betty ooit toe kunnen brengen er een woord over te spréken. Zoolang haar huurders maar be talen, trekt ze zich van praatjes niets aan." Juffrouw Jem was blijkbaar zoo ont stemd over oude Betty's stilzwijgen, dat Ruth 't maar beter vond niet te zeggen dat ze hierin Betty geen ongelijk kon geven. Ze achtte het 't wijste maar over iets anders te beginnen. Ze waren nog steeds in de Bindhurst Laan, nu vlak bij het hoekje, dat ze geest driftig beschreven had. Daar was het steenen muurtje 'half bedekt met slinger planten en het kleine, kabbelende beekje. Voor haar waren twee hekken, het een toegang gevend tot een groen veld, het ander tot een groote weide, aan de eene zijde begrensd door bouwland, aan de andere zijde door een boschje. „Wilt u even wachten, tot ik die roode bladeren geplukt heb vroeg Ruth, ver langend opkijkend naar een tak, die juist buiten haar bereik hing. „Ik kan gemak kelijk even op dat muurtje klimmen." „Dat moet Lilian je eens zien doen," riep juffrouw Jem bewonderend uit, toen Ruth weer naar beneden sprong, de be geerde tak achter zich aan trekkend. I'k had gedacht, dat alleen een acrobaat zoo klimmen en springen kon maar wat heb je er eigenlijk aan, die verdorde bla deren te plukken?" „Verdorde 'bladeren! Maar juffrouw Durnford, zijn ze dan niet prachtig," ant woordde het meisje verontwaardigd. „Kijk, daar staan bramen en zie toch eens, wat een mooie rozenbottels en daar: kardinaalshoed! O, wat houd ik toch veel van het buitenleven als je tenminste werkelijk buiten bent als men Langton Park gewend is, lijkt hét hier wel een paradijsje „Dat meen je toch niet wie had dat kunnen denken „Langton Park was nog zoo kwaad niet," ging het meisje voort, 'haar opge wekt jong gezichtje naar haar metgezel lin keerend. „Het was prettig naar het groen en de hoornen te kunnen kijken. En we konden altijd naar de rivier wan delen maar de straten en lanen sche nen je te benauwen, deden je verlangen naar eohte lanen als deze en weide en velden en bloemen plukken en bramen en wat is dat „Het lijkt wel, of er een kind (huilt," In bet begin van deze week mochten tot blijdschap van het overgroote deel van onze volk onze Koningin en Prinses Ju liana na hun verblijf in Scandinavië weer in bet land terugkeeren. A.s. Dinsdag wacht onze Vorstin weer de taak om ditmaal Yoor het eerst slechts vergezeld van Hare dochter de vereenigde zit ting der Staten-Generaal te openen met het uitspreken der troonrede. Ongetwij feld zullen zeer velen ons vorstelijk twee tal op dien dag weer hartelijk begroeten, maar dank zij de radio zullen ook ontel baar velen de stem van H. M. in hun huizen kunnen hooren. Nog steeds kost het groote moeite om het schip van staat door de branding heen te sturen. Maar aldoor moeten ab normale maatregelen worden genomen, om allerlei bedrijven voor ondergang te behoeden. Ook deze week werden weer verschillende contingenteeringsbepalingen afgekondigd of in uitzicht gesteld, terwijl voor bepaalde groepen werknemers, zoo als het spoorweg- en Amsterdamsch ge- meentepersoneel weer salarisverlagingen werden aangekondigd. Gelukkig, dat de crisis niet alle geest drift dooft. Gisteren werden te Amster dam de nieuwe, groote markthallen ge opend, bij gelegenheid waarvan een groot- sche tentoonstelling, de Amato, werd ge organiseerd, waarop ook Zeeland best voor den dag komt. Ondanks de zomerwarmte, die nog niet tot vergaderen uitlokt, is er te Genève, de stad der Volkenbondsbijeenkomsten, druk vergaderd. In het openbaar niet zoo heel veel, maar des te meer achter de coulis sen. De toetreding van Rusland tot den Volkenbond moest in het geheim worden klaar gemaakt en zal ook wel binnen en kele dagen haar beslag krijgen. De groote mogendheden ontkc aanvoering van den Franachen minister Barthou zullen dit wel doorzetten. Rusland doet wel alsof het uitnoodi- gingstelegram niet hartelijk genoeg was, maar veel meer dan politiek, zal dit wel niet zijn. „Het gekonkel in de hotelka mers', zooals de Valera het niet onver diend noemde, zal wel succes hebben. Teekenend voor den ernst van den al- gemeenen toestand is wel het besluit van Henderson, den voorzitter van de Ont wapeningsconferentie. om naar Londen terug te keeren. Gedurende zijn verblijf te Genève is 'het hem duidelijk geworden hoe hopeloos de ontwapeningszaak er voor staat! Elke mogelijkheid om alsnog te komen tot hervatting van den ontwa- peningsarbeid moet buitengesloten wor den geaobt. Het ia wel droevig, dit te moeten con- stateeren. In Amerika heeft de staking der textiel -industrie zich verscherpt tot een con flict van ongekende scherpte, dat reeds tal van menschenlevens heeft gekost. Het schijnt wel, dat de communisten zich daar geweldig roeren. In België daarentegen schijnt de mijn werkersstaking niet te zullen doorgaan, aangezien de mijndirecties de geheele pu- blike opinie, ook de meening van kabinet en koning, tegen zich kregen en dus wai ter in hun wijn moesten doen. In Spanje is het weer eens aan het broeien. 'Het heet, dat daar een marxis tisch complot is ontdekt. Het is niet het eerste en het zal ook wel niet het laatste zijn. Met een herinnering aan de vreeselijke ramp met de Morro Castle. waarbij zoo- velen het leven lieten en waar de beman ning zic'h naar het schijnt op een laak bare wijze hoeft gedragen, willen we dit overzicht besluiten. antwoordde juffrouw Jem ongerust, „en hoor, daar blaft een hond. Ze nam Baby onder den arm. „Kijk jij naar Tommy, Ruth Cleveland, hij is zoo'n vechtersbaas" en juffrouw Durnford 'holde het veld door, zoo snel haar beenen haar dragen kon den. HOOFDSTUK XII. Een onverwachte ontmoeting. Hoe verder ze het veld in kwamen, hoe nader het geluid scheen te komen, maar juffrouw Durnford, noch Ruth konden een kind ontdekken, tot ze onge veer halverwege gekomen, achter een boschje een groote, logge, jonge jacht hond zagen, die met een kinderstroohoed speelde. Hij holde er om heen, sprong er dan ploseling op toe en schudde het hoofddeksel als een gevangen rat. Telkens tusschen 'twee aanvallen in Mafte 'hij' als een dolle. Aan den anderen kant van den greppel stond een jongetje luid te schrei en. Hij was blijkbaar erg bang voor het 'groote, zwarte beest en erg verdrietig over het verlies van zijn hoedje. Tranen stroomden over zijn bleek gericht je en zijn heele figuurtje schokte van het snikken. „Ga weg, 'ga weg," schreeuwde hij telkens i weer, „en eet Billy's heed niet op." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5