Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Ingezonden Stukken Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand Posterijen en Telegrafie Finantiëele Berichten way. In den ring Enkhuizen zijn nog bezet: Enkhuizen met drie predikanten, Crisis-razzia. Goede vangst. In samenwerking met den Cri sis-opsporingsdienst heeft de recherche te Schiedam een razzia ondernomen bij han delaren in artikelen, die onder een der vele crisiswetten en besluiten vallen. De buit was groot. Bij een der handelaren legde zij beslag op een vat raapolie en een vat boterolie, beide ongeveer 60 K.G. inhoudende, welke voorraden niet waren opgegeven. Tevens vond zij 71 flesschen slaolie zonder banderolle. Bij een anderen handelaar werden 56 flesschen slaolie zonder banderolle aangetroffen. Bij een groot aantal winkeliers ontdekte men uit- eenloopende kleine partijtjes olie, die alle niet voldeden aan de wettelijke voor schriften. Alles is in beslag genomen; er is proces-verbaal opgemaakt. De vergiftigingsgevallen teDenBommel.De behandelende ge neesheer heeft in zijn rapport de opge treden ziekteverschijnselen toegeschreven aan de werking van den coli-bacil. Tot nu toe worden alle patiënten thuis verpleegd. Uitbarsting van de Me- r a p i. Aneta meldt uit Bandoeng De lavastroom van de 'Merapi is van vorm veranderd. Het hoogtepunt 'heeft zich thans in westelijke richting verplaatst. Reeds hebben zeer véél afstortingen plaats. De nieuwe lavastroom is reeds Over de lavalaag van 1931 heengezakt en reikt thans tot 150 M. beneden de bres. Alle diensten ter bescherming en tot het nemen van maatregelen zijn opgeroepen en houden zich gereed tot het sein van alarm. Draadloos contact met luchtreizigers. Het vertrek van het K.L.M.-vliegtuig „Ijsvogel", Donder dagmorgen a.s. van Amsterdam naar Ba tavia, brengt een nieuwigheid bij de tele graaf meer. Het zal dan namelijk moge lijk zijn aan de passagiers, als men hun onderweg in de lucht nog iets te zeggen heeft, een privé-telegrammetje te sturen. De marconist van de „Ijsvogel", de heer S. van der Molen, zal dan met zijn duplo- radio-installatie zijn best doen, die par ticuliere boodschap uit den aether op te visschen. De resultaten, verkregen bij de vroeger genomen proeven met soortgelijke installaties aan boord van de Pelikaan, Rijstvogel en Oehoe, zijn van dien aard geweest, dat men tot bovenvermelden maatregel meende te kunnen overgaan. Het is intusschen ook nu nog een proef. De eventueele telegrammen worden via Kootwijk den aether ingezonden. Oudemaninbrandgeraakt. Een alleenwonende 78-jarige man te De- demsvaart had zich sedert eenige dagen niet buiten zijn woning vertoond, hetgeen bij de buren eenige argwaan wekte. De gemeentepolitie werd hiermede gisteren middag in kennis gesteld. Zij moest zich met geweld toegang tot de woning ver schaffen. De oude man werd daar in vrij wel bewusteloozen toestand en met brand wonden overdekt op den grond aange troffen. Voor het bed stond een gedeelte lijk verbrande stoel, terwijl een petro leumlicht je op den grond lag. Vermoed wordt, dat hij, toen hij het lichtje wilde dooven, uit zijn bed is ge vallen, waardoor brand ontstaan is. Het ongeval moet reeds Zondag hebben plaats gevonden. Een auto-bandiet. Onder 01- debroek is Zaterdagavond de heer v. d. R. uit Amsterdam door een auto aan gereden. De ongelukkige werd tegen den grond geslingerd, waar hij zwaar gewond bleef liggen. De bestuurder van de auto reed door, zonder zich om zijn slachtoffer te bekom meren. Thans heeft de Zwolsche politie hem opgespoord. Het was zekere B. uit Zwollerkerspel. De 27-jarige heer v. d. R. is inmiddels in het ziekenhuis te Zwolle overleden. Vijfjarig kind verbrand. Maandag wilde het 5-jarig zoontje van de familie M., te Rijssen, het fornuis aan maken door middel van petroleum. Bij vergissing nam hij echter een bus met benzine, met het gevolg, dat een gewel dige vlam ontstond, waarbij ook de bus met benzine in brand geraakte. Met brandwonden over het geheele lichaam schreeuwde de jongen, die op dat mo ment alleen thuis was, om hulp. Zijn moeder was buiten bezig aardappelen te rooien en schoot op het hulpgeroep toe. Aangezien de familie zeer afgelegen woont, duurde het geruimen tijd eer een dokter was gewaarschuwd. Deze verbond den knaap en vervoerde hem daarna per auto naar het ziekenhuis te Almelo, waar de jongen aan de bekomen verwondingen is overleden. Diefstallen te Doetinchem. De marechaussee te Doetinchem is een belangrijke serie diefstallen op het spoor gekomen, gepleegd ten nadeele van de emaillefabriek Beccon aldaar. Reeds heb ben zes arrestaties plaats gehad, vier per sonen zijn in het Huis van Bewaring te Arnhem opgesloten. Met de twee anderen wordt het onderzoek nog voortgezet. Meer dere betrokkenen zijn op de fabriek werk zaam. Brand te Sprang. Door een de fect aan den schoorsteen is gisterochtend te Sprang een brand ontstaan in de boe renhofstede van den heer C. van Beek. In een oogenblik tijds stond het geheele gebouw in lichte laaie. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat huis, stalling en schuur tot den grond afbrandden. Botsing tusschen motorrij- ders. Gisteravond is de motorrijder G. uit Berlicum, die in de richting Heeswijk reed, op den provincialen weg aldaar te gen een uit tegenovergestelde richting ko menden motor, bestuurd door den heer B. uit Tilburg, met op de duo den heer de R. uit Veghel, gebotst. Beiden kwamen te vallen. G. werd met een ernstige hoofd wond en een gebroken arm per auto naar zijn woonplaats vervoerd. B. is met een ernstige hersenschudding en een gebro ken pols naar het ziekenhuis te 's-Her- togenbosch gebracht. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De duorijder bleef ongedeerd. Vergadering der centrale landbouw organisaties. De Dagolijksche Besturen der drie Cen trale Landbouworganisaties, t.w. de Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond en het Kon. Ned. Landbouw-comité ver gaderden 5 en 6 September te 's-Graaven- hage. De volgende punten werden behandeld: Uitvoercontrole op uien: Te leurstelling werd uitgesproken over het feit, dat van den Minister nog steeds geen antwoord was ontvangen op het adres der 3 C.L.O. van 20 Juli 1934 inzake uitvoercontrole op uien, terwijl intus schen de uien-campagne reeds weer is begonnen. Besloten werd hiervoor de aan dacht van den Minister nogmaals met aandrang te vragen. Landbouwhuishoudonder- w ij sBesloten werd den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te verzoeken een delegatie van de 3 C.L.O. te willen ontvangen, om haar in staat te stellen mondeling nadere toelichtingen te geven op het dd. 20 Juli j.l. te dezer zake gezonden adres. Moeilijkheden Rundvee- en Varkenshouder ij. Besloten werd in een adres de aandacht van de Regee ring nog eens te vestigen op de moeilijk heden, waarmee de varkenshouderij en de rundveehouderij te kampen hebben wegens de gestegen voederprijzen. Ver zocht zal worden zoo mogelijk de prijzen van varkens en melk in overeenstemming te brengen met dit verhoogde prijspeil der voedermiddelen. Voorts zal de teleur stelling van de 3 C.L.O. kenbaar gemaakt worden over de beslissing van den Minis ter om de millioenen/van het Zuivel- fonds niet uit te keeren, maar te storten in het Landbouwcrisisfonds. Bescherming Bijenteelt. We gens de moeilijkheden, waarin de bijen teelt in Nederland verkeert tengevolge van den vrijen invoer van buitenlandsche honing, werd besloten de Regeering te verzoeken de inlandsche bijenteelt, die o.m. voor de fruitteelt onmisbaar is, te beschermen. Herziening Wettel ij ke Tijd. Met het bij de Tweede Kamer aanhangige wetsvoorstel tot herziening van den wet- telijken tijd (aanvaarding West-Europee- sche tijd met behoud van den zomertijd) kon de vergadering der 3 C.L.O. zich niet vereenigen. Besloten werd een adres te richten tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal met verzoek het wets voorstel te amendeeren in dien zin, dat Nederland zich zal aansluiten bij den Midden-Europeeschen tijd voor het ge heele jaar (dus met loslaten van den zomertijd). De vlassteun en de vlasspin nerij. Naar aanleiding van ernstige ge ruchten, dat de Nederlandsche Vlasspin nerij te Tilburg (de eenige in ons land) haar poorten zal gaan sluiten en in liqui datie zal gaan, werd besloten stappen te doen bij de Regeering om dit te voor komen, daar met verdwijning van de vlasspinnerij in ons land de sluitsteen van den steun aan de vlasteelt en de vlasbewerking mede zou verloren gaan. Steun Paardenfokker ij. Aan gezien een verhooging van de Rijkssub sidie voor de paardenfokkerij nuttig en noodig werd geacht, zal, in overleg met de verschillende paardenstamboeken, wor den nagegaan of het niet gewenscht is, dat de 3 C.L.O. zich met een gemotiveerd adres in deze tot de Regeering wenden. De Jongste veetelling. "We lezen in het „Vaderland": Einde Mei heeft er een nieuwe veetel ling plaats gehad. Het resultaat is, voor zichtig uitgedrukt, niet onbevredigend. De afslachting en de teeltregeling hebben vermindering van den veestapel ten ge volge gehad; er zijn 58.031 melkkoeien minder dan verleden jaar. Wanneer men althans mag aannemen, dat de cijfers van dit jaar eind Mei volkomen vergelijkbaar zijn met die van het vorige jaar, eind Juni. Tusschen 1930 en '33 was het aantal melkkoeien met 153.000 gestegen; thans in een jaar een daling met 58.000. Men is dus op den goeden weg, maarmen is nog lang niet aan het doel. Wat dient te worden weggewerkt is een teveel aan melk. Het gehalte der koeien speelt daarbij een even groote rol als hun aantal en de thans te constatee- ren vermindering is gepaard gegaan met een verbetering. D'e 115.000 regeerings- koeien waren maar poovere beestjes en in hun plaats heeft men nu 56.000 dieren van grootere melkproductie gekregen. Terwijl de minst goede dieren zijn opge ruimd, is daarenboven het percentage koeien van het eerste kalf kleiner ge worden, wat ook weer ten goede moet komen aan de melkproductie, daar een koe de meeste melk geeft na het tweede en het derde kalf. De melkproductie van onzen veestapel zal dan ook nog niet of op z'n best, 'slechts in zeer geringe mate verminderd zijn. De statistiek bevat daarenboven een paar zorgwekkende cijfers. De generatie van het eerste jaar der Crisiszuivelcen- trale blijkt namelijk Zeer talrijk te zijn. Wellicht zal men nog eens een afslach- tingsrazzia moeten inrichten, nadat men dit alles zoo fleurig groot heeft laten worden. Er is iets bereikt. Aan de geweldige uitzetting van onzen veestapel is een ein de gekomen. De melkproductie kan mis schien nog wel even stijgen, maar niet meer zooals wij dit in de laatste jaren meegemaakt hebben en er is althans uit zicht op beperking. Intusschen zijn onze uitvoermogelijkheden weer alles behalve verbeterd. In verband met de Duitsche be talingsmoeilijkheden wordt er een groote hoeveelheid boter in de koelhuizen opge stapeld en in Engeland is de prijs tot 30 cent per kiloi gezakt. WU men er werkelijk toe komen het millioenen verslindende monster van het botersurplus te bedwingen, dan zal men toch andere maatregelen dienen te nemen. Zijn we goed ingelicht, dan wordt daar te bevoegder plaatse ook ernstig aan ge dacht. Het lijkt ons de hoogste tijd, eens nauwkeurig uit te rekenen of wijl er wel verstandig aan doen, enorme hoeveelhe den thans duurder geworden veevoeder te importeeren ten einde onze koeien boter te doen produceeren, waar we geen weg mee weten. Politierechter te Middelburg. Zitting van 11 Sept. 1934. J. R., 31 j., landbouwer te 'sH. Abts- kerke, wegens mishandeling van Pieter van 't Westeinde. Eisch f 20 b. of 10 d. h., uitspr. f 15 b. of 10 d. h. P. A. de M., 37 j., besteller te Bres- kens, wegens mishandeling van P. B. Brugge. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. W. G. v. P., 54 j., besteller te Bres- kens, wegens als voren. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. A. V., 38 j., werkman te Vlissingen, wegens beschadiging van een biljartlaken, toebehoorende aan L. B. van Beekhoven en wegens vernieling van twee glasruiten in het café van v. Beekhoven. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. M. de B., huisvr. van J. B., 25 j., zon der beroep te Goes, wegens beschadiging van een polohemd, toebehoorende aan Piet van Belois. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. E. de B., huisvr. v. B. H. J., 28 J., zonder beroep te Goes, wegens beschadi ging van een topmuts, toebehoorende aan Antje Schipper. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. F. B., 39 jaar, steenkolenhandelaar te Hulst, was in verzet gekomen tegen het vonnis van den Politierechter van 14 Aug. 1934, bij verstek gewezen, waarbij hij! we gens het wederrechtelijk binnendringen op het erf van Johannes Wittock te Hulst op 16 Juni 1934 is veroordeeld tot een maand gev.straf. Eisch bekrachtiging van het verstek- vonnis, uitspr. vernietiging verstekvonnis en 1 mnd, gev.straf voorw. proeftijd 2 j. plus f 20 of 10 d. h. G. A. v. H., huisvr. van P. H. v. C., 52 J., zonder beroep te Terneuzen, wegens be schadiging van een haag, toebehoorende aan Cornells Dieleman. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. KI. J., 24 j., straatmaker te Seroosker- ke, was in verzet gekomen tegen een von nis van den Politierechter van 20 Maart j.l., tegen hem bij verstek gewezen, waar bij hij wegens overtreding van de Wegen belastingwet is veroordeeld tot f 10 of 4 d. h. Eisch bekrachtiging van het verstek- vonnis, uitspr. vernietiging van het ver stekvonnis. Overtreding Wegenbelastingwet: K. P. B., 31 j., landbouwer te Evergem, te Phi lippine, op 14 Aug. 1933. Eisch en uitsp. f 15 of 4 d. h. I. v. d. K,. 38 j., reiziger, Goes, te Bier vliet op 4 Sept. 1933. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 4 d. h. A. D., 41 j., handelaar, Terneuzen, te Hontenisse op 1 Sept. 1933. Eisch en uit spraak f 10 of 4 d. h. i Rijksontvanger voor rechtbank. Voor de rechtbank te Roermond stond gisteren terecht een 49- jarige ontvanger der directe belastingen uit Horst, sinds Januari j.l. geschorst, verdaoht van verduistering van gelden, welke hij te zijnen kantore van belasting plichtigen als door hun verschuldigde be lasting had geïnd. Volgens de dagvaar ding beliep het verduisterde bedrag on geveer f 10.000, het omvat tal van posten over de jaren 19271933. Bovendien was verdachte nog ten laste gelegd verval- sching van journaalkohieren en een giro- rekeningboek. Bij controle had verdachte bepaalde boekingen zeer handig van kasboek op girorekening overgebracht. Zoodoende waren de malversaties langen tijd niet ontdekt. Verdachte erkende de vervalschingen te hebben gepleegd, doch ontkende dat daardoor eenig nadeel kon ontstaan. De Officier van Justitie eischte twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie, Gaarne een plaatsje in Uw blad voor beantwoording aan „Een trouw bezoeker van 'tSas". Voor ik echter daartoe overga, dank ik U voor het zoo juist geplaatste onder schrift, waaraan ik eigenlijk weinig heb toe te voegen. Voorts wil ik de mij onbekende Sasbe- zoeker zeggen: le. D'at het zeer onsportief is om op een dergelijke manier de bezwaren, die men heeft kenbaar te maken, daar toch het Bestuur ook geregeld aan het Sas aanwezig is. 2e. Ter geruststelling kan ik onbekende mededeelen, dat het Bestuur zeer goed weet, dat alles aan het Sas nog niet is zooals het zijn kan. 3e. Wil ik gaarne eens een bespreking hebben met onbekende waarvoor mijn deur wagenwijd openstaat, Stations weg 18. 4e. Kan ik onbekende zeggen, dat hij na een bespreking ook zal begrijpen, dat het voor een Bestuur van een vereeniging wel eens andera gaat dan het dat zelf wenscht. Met dank voor de plaatsing, DE JONGE, Voorzitter 'tSas. Goes, 12 Sept, 1934, Contingenteerinngsbeperking. De ervaring in het tijdvak dat de Cn- sis-invoerwet van kracht is, opgedaan, heeft duidelijk aangetoond, dat tal van importeurs van goederen, die aan con- tingenteering zijn onderworpen, een niet juist gebruik van de hun ter beschikking gestelde vergunning weten te maken. Het is o.a. gebleken, dat zij in den aan vang eener contingenteeringsperiode hun vergunning zooveel mogelijk benutten voor den invoer van goederen, die ook hier te lande in voldoende mate worden vervaardigd. Het gevolg van deze handelwijze is in tal van gevallen geweest, dat men in het einde van den contingenteeringster- mijn moeite ondervond en dat aanvragen werden ingediend met de motiveering, dat de desbetreffende goederen waarvoor men vergunning vroeg, door de Nederlandsche industrie niet of niet spoedig konden worden geleverd. Het belang van importeurs en van grondstoffen importeerende fabrieken brengt dus mede zich er steeds reken schap van te geven, dat vergunningen in beginsel moeten worden gebruikt voor die artikelen, welke hier te lande niet verkrijgbaar zijn. Een niet geheel juist gebruik van ver gunningen kan bij een beroep op het niet verkrijgbaar zijn van bepaalde goederen hier te lande onder geen voorwaarde aan leiding zijn voor het toestaan van over schrijding der contingenten. Lijk opgehaald. DEN HAAG. Hedenmorgen is uit 'het Laak'kanaal opgehaald, het lijk van een koopman, die sedert Maandag j.l. werd vermist. DEN BLAAG. De Minister van defensie, vergezeld van zijn adjudant, le luit. Tie- lens, heeft zich heden naar Overijsel toe geven tot het bijwonen van de oefeningen in den luchttoeschermingdienst. Ook de Minister van Binnenlandsche Zaken woont die oefeningen bij. DEN HAAG. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage vorder de heden bevestiging van het vonnis van de rechtbank in Den Haag, waarbij de gewezen Haagsche notaris P. veroordeeld is tot 5 jaar gevangenisstraf wegens ver duistering meermalen gepleegd en valsch- heid in geschrifte in authentieke akten, eveneens hij herhaling. Het Hof zal 26 Sept. arrest wijzen. De vergiftiging te Den Bommel. Hoewel de patiënten nog bedlegerig zijn, is bun toestand toch vooruitgaande, ook bij de drie personen wier toestand ernstige reden tot bezorgdheid gaf kan thans het levensgevaar als geweken be schouwd worden. Autobus-ongeluk. ISASSENHEIM. Gisteravond omstreeks half elf passeerde 2 autobussen, waarin arbeiders zaten, die van (Leiderdorp kwa men, waar zij dagelijks werkten, en naar hun woonplaats' Volendam terug gingen. De tweede bus, toegerust met een die selmotor, waarin 30 passagiers zaten, gaf door den uitlaat vonken te zien, hetgeen in den donkeren avond nogal gevaarlijk leek. Toen echter arbeiders dit zagen werd plotseling in de bus brand geroepen. Drie arbeiders maakten in hun angst de deur open en sprongen uit de bus, die met volle .vaart reed. De eerste sloeg op den grond, waar 'hij bewusteloos bleef liggen, de tweede kwam met het hoofd op de steenen terecht, ter- wijl de derde arbeider, doordat de bus in tusschen vaart had verminderd mei dsn schrik vrij kwam. De twee gewonde arbeiders werden naai het ziekenhuis te Sassenheim vervoeid, waar er een hedenmorgen is overleden, de tweede kon later met de bus naar huis terugkeeren. De Kerkstrijd In Duitschland. BERLIJN. Landsbisschop "Wurm heeft volgens een bericht uit Stuttgart ver klaard, dat de aanstelling van een bij zondere commissaris ongeldig is. Hij heeft zich tot iederen predikant af zonderlijk gewend met de volgende vraag „Ik vraag mijn ambtsbroeders of zij mijn tot dusver aangenomen houding tegen over de tegenwoordige Rijkskerkregeering billijken en besloten zijn mij in den strijd om een evangelische Rijkskerk, die op de basis van bet Evangelie staat en blijft staan, verder te steunen, kome wat kome." Volgens de tot dusver ontvangen be vestigende antwoorden staat 8085 pet. der predikanten van Würthemberg ach ter den landsbisschop. De textielstaking In Amerika. WASHINGTON. Gorman, de stakings leider verklaart, dat de staking zal wor den voortgezet. Het voorstel tot arbitrage is weer ingetrokken nu het niet op de vastgestelde tijd is aangenomen. Ook de ongeregeldheden duren, nog voort. NEW YORK. Verscheidene leden van de bemanning van de Morro Castle zijn gearresteerd, teneinde hun verschijning bij de behandeling van deze zaak voor de rechtbank veilig te stellen. Het onderzoek naar de wapenindustrie. NEW YORK. In verband met de wa penleveringen wordt gemeld, dat de Gali- fornische vliegtuig-fabriek Northrop Company dezer dagen bombardements vliegtuigen van het nieuwste type voor China heeft vervaardigd, die vliegen kun nen met een lading bommen van 500 K.G. van Shanghai naar Tokio en zonder aan vulling van brandstoffen naar bun uit gangspunt terug vliegen. Door de politie te Krabbendijke is Dinsdagavond aangehouden een inwoner uit Yerseke, die er van verdacht wordt aanranding der eerbaarheid te hebben ge pleegd. Na verhoor is de man wederom in vrijheid gesteld. GOES. Hedenmiddag werd op de be graafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen mevrouw wed. Duve- kotde Wagemater. De groote belang stelling bij deze droeve plechtigheid en de zeer vele bloemen, die de baar bedekten, legden er getuigenis van af, welk een vooraanstaande plaats de overledene in de samenleving had 'bekleed en welk een sympathie en achting men haar toedroeg. Achtereenvolgens voerden aan het graf het woordde heer L. Duvekot Gz. na mens de familie, de heer I. Wessel na mens het 'Burg. Armbestuur (de over ledene was regentes van het weeshuis), mej. J. Donner namens de afd. van den Ohr, Vrouwenbond, waarvan Mevr. Duve kot bestuurslid en mede-oprichtster was, Ds P. J. Steinz namens het comité voor wijkverpleging, waarvan de overledene deel uitmaakte en als wijkpredi'kant. De oudste zoon dankte ten slotte voor de be toonde belangstelling. GOES. De Harmonie „Eup'honia", dir. dhr P. de Rooy, zal het seizoen sluiten met een extra concert, hetwelk gegeven wordt op Vrijdag 14 September in den tuin van het Schuttershof, aanvang 8 u. Het programma draagt een populair 'ka rakter, o.a. zullen worden uitgevoerd „Op een Perzische Markt", Ketelby „Lustige Brüder" valse R. de Vo'llitedt; Fragmenten uit de opera „Tann'hauser", Wagner; Tancrède ouverture, Rossini, enz., enz. Terwijl in de populaire num mers de refreinzang wordt verzorgd door dhr Kerkhove. Men wordt 'beleefd ver zocht gedurende het uitvoeren der num mers de noodige stilte in acht te nemen. GOES. Geboren: Jan Abraham, z. v. Jan van de Velde en Maatje Hoekman. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg. Maand Augustus 1934. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 59.052.22 en terugbetaald f 46.332.06. Derhalve meer ingelegd dam terugbetaald f 12.720.16. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f500. U.U. kJlCOl KJULjJ. J.H 7» C<J Koninkl. Petroleum 151 151X verder Urk, Andijk en Oosterdijk, West woud en Binnenmijrend. Theologische School Chr. Geref. Kerk. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de Theologische Sshool der Gbr. Geref. Kerk, thans te Apeldoorn ge vestigd, geopend werd. Ter Synode van 1894 werd besloten tot het stichten van een Theol. School. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 41 41 Philips Gloeilampen G.B. 217 218 Unilever 73 75 K Anaconda Copper 7 6T/s Bethlehem Steel 16"/8 17

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3