yVa.t kom L.A. doen? HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Zoeklichtjes. Kerknieuws. op een administratief niet juiste wijze ge beurd waren. Dit betrof hoofdzakelijk het inboeken der renten op den post ontvang sten. Na zorgvuldige controle bleek, dat hierdoor, in den loop van pl.m. 15 jaar, cn rente op rente berekend, op den staat der ontvangsten een bedrag van pl.m. f 6300 te weinig geboekt was. Dat dhr de J. zulks niet eerder ontdekte schijnt ge weten te moeten worden aan het feit, dat hij zelf over een beduidend vermogen be schikt, zoodat dit per jaar betrekkelijk kleine bedrag hem niet op viel. Mlér ver wondering baart het echter, dat zij die in deze vele jaren de bescheiden controleer den, de verkeerde (of verzuimde) boekin gen niet opmerkten. Intusschen was de heer de J., toen hem zijn fout duidelijk werd, dadelijk bereid, het genoemde bedrag bij te storten, zoo dat dit tenslotte een meevaller voor het B. A. geworden is. De heer J. de J., die ruim 68 jaar is, zal binnenkort wegens hoogen leeftijd, ontslag uit zijn functie vragen. "Waterschappen. Bij Kon. Be sluit zijn benoemd met ingang van 30 October 1034, tot dijkgraaf van den Van Haaftenpolder, M. K. van Nieuwenhuij- zen, te Oud-Vossemeer; met ingang van 1 November 1934, tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte, J. Risseeuw Jzn., te Cadzand. De hagelachade te Haam stede. Een nader onderzoek heeft uit gewezen, dat de schade aan de gewassen veroorzaakt door het hevig onweder van Zaterdagavond te Haamstede in de tien duizenden guldens loopt. In de strook, waarover de bui is getrokken, is vrijwel geen enkele woning gespaard gebleven. Alle huizen kregen glasschade, het een meer dan het ander, naar gelang de rui ten op het Westen gelegen waren, van waar de 'bui kwam. Aan sommige drui- v enkassen en warenhuizen bleef niets van het glaswerk gespaard, slechts het ge raamte van houtwerk bleef over. Ook de vruchten in de kassen, voornamelijk drui ven, hadden zeer veel te lijden. De hagel- •teenen sloegen door de ruiten op de drui ventrossen, terwijl ook de splinters glas ia de druiven drongen. Ook de boomgaarden werden zwaar ge troffen. Veel fruit werd van de 'boomen geslagen en van het fruit, dat nog 'bleef hangen werd zooveel beschadigd, dat het wel voor veiling ongeschikt zal zijn. Onder voorzitterschap van den burge meester, Jhr R. J. H. Q. Roëll, heeft zich direct een comité gevormd ten einde de getroffenen zooveel mogelijk financieel en met raad en daad bij te staan. Ook de Rijkstuinbouwconsulent, Ir v. d. Plassche kwam onmiddellijk naar Haamstede en heeft zijn volledige medewerking toege zegd ten einde de getroffenen met inlich tingen terzijde te staan. Vele tuinders zijn niet tegen hagelschade verzekerd, en de tuinders die wel een glasverzekering heb ben, kregen tevens groote schade aan de vruchten. Het gemeentebestuur heeft een dertig tal werkloozen beschikbaar gesteld om de glasruïnes bij de tuinders op te ruimen. De Openbare Lagere school was Maandag gesloten, doordat alle ruiten uitgehageld waren. De voorraad glas in de gemeente was niet toereikend om aan alle aanvra gen te voldoen, zoo dat er vermoedelijk wel eenige tijd zal verloopen voor alle ■schade hersteld zal zijn. (Tel.) Zeeuwsch-V'laanderen en Oranje. Ter gelegenheid van de Kamer opening op 18 'September a.s., zal de .-anjevereeniging uit Axel met een groo- ce groep, waarvan vele deelnemers ge kleed in de oud-Axelsche hoerendracht, een bezoek brengen aan Den Haag. Des avonds wordt in de Nieuwe Zuider- kerk een Zeeuwsch-Vlaamsche avond ge houden, waarin als spreker o.a. zal op treden Mr. P. Dieleman uit Middelburg, lid van Ged. Staten van Zeeland, met als onderwerp„Zeeuwsch-Vlaanderen en zangeressen, zullen den avond opluisteren. Oanje". Zeeuwsch-Vlaamsche zangers en Middelburg. Gevonden voorwerpen. Be- lastingmerk in etui, F. Sturm, Seisweg R 168; Boord van overhemd, L. v. d. Berge, Beenh.singel K 70; Zakkammetje in etui, Oomes, Heerengracht H 128; Broche, J. de Lange, L. Gortstraat K 31; Vulpoot- lood, A. Heijstek, Bur. v. Politie; Pad- vindersriem, W. Wolf, Bagijnhofstr. E 171; Zweep, C. Sinke, I Geere K 372; Port. met inh., -Leijenbach, Heerenstraat H 122; Dameshandschoen, Bur. v. Pol.; Belastingmerk t. n. G. Visser, Schelde- straat, Vlissingen, C. Boxmeer, Vliss.str. K 44; Portemonnaie, A. Heijstek, Bur. v. Politie; ZilV. armband, L. v. Moolen- broek, Noordsingel S 188; Duimstok, W. Koekman, Baanstraat Q 234; Zilv. Vul potlood, P. J. de Leeuw, Jodengang R 214Dameshandschoen, Hendrikse, K. Giststraat A 130; Mantelband, Bur. van Politie; Schaartje, v. d. Wende, Seisweg R 151; Kap Electrische lamp, Garage „Mona", St. Janstraat. Op 'hartelijke wijze heeft Dr J. C. Kindermann, die vele jaren alhier als arts werkzaam was en ook in het publieke leven een vooraanstaande plaats innam, Maandagavond in hotel de Abdij met zijn gezin afscheid genomen van zijn patiën ten. Namens een groot aantal aanwezige en een nog grooter aantal patiënten, die niet tegenwoordig konden zijn, heeft de heer Mr P. Dieleman den heer Kinder mann op 'bijzonder hartelijke en waardee- rende wijze toegesproken en hem ten zeerste gedankt voor de medische behan deling van, maar niet minder het mee leven met zijn patiënten. Behalve oogheel kundige was Dr Kindermann een huisarts van den ouden stempel. Dr 'Kindermann erkende in zijn ant woord, dat hij als jong medicus wel eens meer het ziektebeeld dan den mensch zelf zag. Dit laatste heeft hij later wel geleerd. Spr. dankte voor de groote belangstelling bij dit afscheid. Aan Dr Kindermann werden aange boden acht deelen van de „Prophylaen Weltgeschichte" met een album, waarin de namen van de schenkers. Nadat de scheidende geneesheer ver- verschingen had aangeboden, nam men van hem persoonlijk afscheid. Goes. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is de Veilingvereen. „Zuid-Beve'land" te Goes, op Vrijdag 14 Sept. a.s. den geheelen dag gesloten. Het ligt in de bedoeling, dat 'het gan- sche personeel dan gezamenlijk een reis naar Amsterdam gaat maken om de groote fruittentoonstelling, die aldaar in de pas gebouwde Markthallen gehouden wordt, te bezoeken. De Provincie Zeeland komt op die ten toonstelling onder leiding van dhr A. W. van de Plassche, de Rijkstuinbouwconsu lent voor Zeeland, met een groote aparte stand uit op de centrale inzending van uit geheel Nederland. We twijfelen er niet aan of de Provin cie Zeeland zal een goed figuur maken met die inzendingwant het beste fruit van de vooraanstaande kweekers wordt ingezonden. Het bezoeken van die fruittentoon stelling kan voot het personeel der veiling een opvoedend karakter dragen. Wij verwijzen onze lezeressen naar de in dit nummer geannonceerde expo sitie van dameshoeden in hotel Centraal. lerseke. Wedvlucht Gembloux. Oude duiven. Ie, 4e en 6e pr. Jobs Bom; 2e pr. A. Pols Bzn.3e en 5e pr. W. v. Kogelen- berg. Jonge Duiven le pr. A. Nieuwen- 'huizen; 2e pr. Philip van Os; 3e en 4e pr. A. Zoeteweij; 5e pr. A. Pols Bzn. Wedvlucht Vilvoorde, 68 K.M., mooi weer W. W.le en 3e pr. D. v. Boven; 2e en 5e pr. M. Bom; 4e pr. A. Boone; 6e pr. E. Evarse; 7e en 8e pr. P. Min- naard. Kapelle. Vanaf de muziektent op het marktplein werd een gezamenlijk concert gegeven door het Fanfarekorps „Ons Ge- noegen" alhier, de Zangvereen. „Zang- lust" en het kinderkoor „Zanglust". Dir. van deze 3 vereenigingen is de heer W. Harthoorn van 's-H. Arendskerke. Het kinderkoor werd hartelijk toegejuicht. Vol lof was men over deze vereeniging, die nog slechts 4 maanden oud is. ■Ook de zangvereeniging van dezelfde korten levensduur zong eveneens voor 't eerst voor het publiek. Ook hier kunnen we niet anders dan roemen over de pres taties der zangers. Het Fanfarekorps speelde menig num mer, waarop steeds een krachtig applaus volgde. Ellewoutsdijk. Maandagmiddag had al hier een buitengewone vergadering van de ingelanden van het Waterschap 'Elle woutsdijk plaats, waarin 37 van 40 stem gerechtigden aanwezig waren. Nadat was kennis genomen van de cir culaire van Gedeputeerde 'Staten van 27 Juli j.l., waarin onder de aandacht werd gebracht, dat bij eventueelen aanslag in het dijkgeschot van de gebouwde eigen dommen, het daardoor te verkrijgen be drag geheel moet komen ten voordeele van hen, welke reeds werden aangeslagen voor de ongebouwde eigendommen, werd het door het bestuur ontworpen kohier in behandeling genomen. Het kohier bevat 303 aangeslagenen en geeft een totaal van de belastbare op brengst van de gebouwde perceelen vol gens de grondbelasting aan van f25654. Het voorstel van het bestuur om de hef fing te bepalen op 4 procent werd met algem. stemmen aangenomen. Mededee- ling werd gedaan van het verleend eervol ontslag aan den heer H. Koole als be ambte, belast met den technischen dienst, ingaande 1 November a.s. De bezoldiging van den te benoemen Waterbouwkundig Ambtenaar werd ge regeld als volgtaanvangssalaris f 1600 met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100 tot f 2000, benevens 8 procent voor woninghuurvergoeding. Aan den heer E. A. van der Bent werd op diens verzoek, met ingang van den da tum waarop hij die functie 35 jaar zal hebben bekleed, zijnde 24 November a.s., eervol ontslag uit de betrekking van Ont vanger-Griffier verleend. De voorzitter sprak bij die gelegenheid woorden van hulde en dank voor wat deze weldra scheidende ambtenaar in het be lang van het Waterschap zoovele jaren deed en voor de wijze waarop door hem ■het geldelijk beheer en de administratie werd gevoerd. De jaarwedde voor dezen titularis werd na eenige besprekingen tenslotte geregeld als volgt Aanvangssalaris f450, met verhooging na 4 jaren dienst tot f 500. Zekerheids stelling f 7000. Voor de gemelde ambte naren zal 'n korting van 10 pet. voor pen sioensbijdragen plaats hebben, welke kor ting vanaf 1 Mei 1935 ook voor de andere in dienst zijnde functionarissen toepas sing vinden zal. Voor den ontvanger-griffier werd een geheel nieuwe instructie vastgesteld. Het bestuur werd gemachtigd voor de beide open te vallen betrekkingen, oproepingen van sollicitanten te doen. Het bestuur werd door de vergadering opgedragen uit te zien naar een eenigs- zins geschikte plaats voor de berging van het archief van het Waterschap. Hierna sluiting. Arnemuiden. Dinsdagmorgen reed, door dat de stuurinrichting niet meer functio neerde, de autobus van den heer De Munck uit Borsselen bij de Sloedam juist bij den ijzeren spoorwegovergang (de Poorte) aldaar in de breede sloot. Gelukkig was er niemand in de bus dan de chauffeur, welke ongedeerd bleef. Met veel moeite is het vehikel, dat slechts lichte schade bekomen had, op het droge gebracht. Biggekerke. Dinsdagmorgen vergaderde de gemeenteraad voltallig. Na de opening Ingezonden Mededeeling. FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 29) -o— „Het doet me aan het een of ander schilderij denken", zei Ruth in zichzelf en meer dan eens dien avond 'kwam dat tooneeltje haar weer in gedaohen, de zil veren maan boven dat oude buis, het meisjesachtige figuurtje in de pontiek, flauw belicht door het roode licht uit de hall en de krachtige figuur van den jonge meester van den Monninkshoeve, bewe gingloos, als ware hij uit steen gehouwen. „En, heb je een prettigen middag ge had, mijn kind?" vroag juffrouw Durn ford op den toon van iemand, die zeker is van een toestemmend antwoord. „En óf, ik beb me nog nooit zoo goed geamuseerd", antwoordde Ruth. „Ik kan u niet zeggen, hoe aardig ik juffrouw H'ilton vind". Toen, na een lichte aarzeling liet ze er op volgen: „Haar broeg mag i'k trouwens ook heel graag". „Ja, Bob is een man uit één stuk", ant woordde juffrouw Durnford, „en de jonge dames maken werk genoeg van hem; maar bij is iemand, die weet wat hij wil. Ik herinner me, dat hij me eens, jaren geleden alf in ernst, half in scherts ver telde, dat hij niet wilde trouwen, tenzij hij een tweede Lilia vond. Hij 'houdt heel veel van zijn zuster en een liever meisje zal je ook maar moeilijk vinden; ze is zoo trotsch op hem en zorgt voor hem of ze zijn zus ter en moeder tegelijk voor hem moet zijn. Ais ze bij me is, kan ze wel een half uur achter elkaar over hem spreken". „Ze verschillen zeker niet zoo heel veel in leeftijd?" vroeg Ruth. „Neen, Lilian is pas zes en twintig ge worden en Bob is twee jaar ouder. Ze zouden wed tweelingen kunnen zijn, zoo gaan ze in elkaar op. Ik zeg wel eens te gen Lilian, dat ik me dubbel eenzaam ge voel na een bezoek aan de Monnikshoeve, en juffrouw Durnford zuchtte even. „Ja, ik begrijp nu, wat u bedoelt", ant woordde Ruth, dan voegde ze er naden kend aan toe: „Lk zou wel eens willen we ten, wat juffrouw Hilton zou doen, als ■haar broer eens mocht trouwen". „O, hij zal zeker trouwen", antwoordde juffrouw Jem. „Bob is er den man niet naar om vrijgezel te blijven. Hij' zal een uistekend echtgenoot zijn, daar kun je van opaan. Lilian en ik hebben er al zoo vaak over gesproken. Lily is een verstandig meisje, die er van inaken zal wat er van te maken is. „Bob zegt, dat dit altijd mijn thuis zal zijn", vertelde ze me eens, „en als hij zich een vrouw kiest, zal ik haar om zijnentwil liefhebben" en dat meende ze, het lieve kind. „Nu, ik houd ook veel van mijn schoon zuster", merkte Ruth op en in haar stem klonk lichte heimwee; „we konden het samen opperbest vinden. Nu was ik eigen lijk nog maar een kind, toen Shirley trouwde. Juffrouw Hilton zal bet niet zoo gemakkelijk hebben, maar misschien zal ze haar broeder nog wel eenige jaren voor zichzelf mogen behouden". „Daar ben ik nog zoo zeker niet van", antwoordde juffrouw Jem. „Een vogeltje zong me laatst in het oor, dat we binnen kort een nieuwtje zouden hooTen maar we deden beter voor onze eigen zaken te zorgen, dan naar zulk gebabbel te luiste ren", en tot groote verbazing van Ruth veranderde ze plotseling bet onderwerp van gesprek en vroeg zich af, of ze niet te laat zouden zijn om zich nog voor het eten te verkleeden. Ruth, die gaarne het naadje van de kous had geweten, voelde zich wat teleur gesteld, maar ze bemerkt al spoedig, dat met al haar babbelzucht, juffrouw Jem nooit het in haar gesteld vertrouwen mis bruikte of met anderen praatte over de aangelegenheden van haar vrienden en kennissen. Juffrouw Jem begon zich steeds meer op te winden, dat ze te laat zouden komen. Toen ze eindelijk op de Dene aankwamen en Tommy en Baby haar genoeg begroet hadden, stelde ze voor, dat ze gauw naar sprak de voorzitter enkele woorden ter herdenking van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. Een dankbetuiging namens H. M. de Koningin voor betoonde deelne ming bij het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik kwam in. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Vereen, voor Chr. Volksonderwijs tot het aan brengen van een afheining aan de N.W.- zijde van de school, zulks met het oog op bet gevaar, dat de leerlingen tijdens den speeltijd dreigt van auto's e.d., ontvingen B. en W. machtiging bedoelde afheining te doen aanbrengen. Ook werden B. en W. gemachtigd tot verleening eener bijdrage van f 5 voor een brandweer^wedstrijd te Middelburg. Voor een te houden schiet wedstrijd van den Bijz. Vrijwilligen Land storm werd beschikbaar gesteld een be drag van f 5. Naar aanleiding van een schrijven van den minister van Binnen- landscbe zaken werd ingetrokken het raadsbesluit tot toepassing eener tijdelijke korting van 2V2 pet. op de jaarwedde van den veldwachter. In de overeenkomst met Middelburg in zake hulpverleening bij brand werden enkele kleine wijzigin gen aangebracht. Vastgesteld werd het ontwerp-uitbrei- dingsplan in de duinen. Een bezwaar schrift van mej. M. J. de Vos van West- kapelle, tegen bedoeld plan, omdat hier door een haar toebehoorend stuk bouw grond zeer in waarde zal dalen, werd voor kennisgeving aangenomen. Een voor stel van B. en W. bet verlaten kerkhof te Krommenhoeke gedurende 3 jaar voor f 40 per jaar te verhuren aan J. Marijs, werd z. h. st. aangenomen. Nagezien en vastgesteld werd de ge meenterekening over 1933. Voor den ge wonen dienst waren de ontvangsten f 17772,81, de uitgaven f 16514.71, goed slot alzoo van f 1258.10. Voor den kapi- taaldienst waren de ontvangsten f 16638.49, de uitgaven f 17564.95, na- deelig slot f926.46. Ook werd nagezien en vastgesteld de rekening van het Burg. Armbestuur over 1933. De ontvangsten waren f 2534.027*, de uitgaven f 2257.90Vi goed slot f 276.12. Vastgesteld werd de begrooting van het Burgerl. Armbestuur over 1935 op een bedrag van f2148.62. Aangeboden werd de gemeente-begrooting voor 1935. De behandeling zal plaats heb ben in de volgende vergadering. Medege deeld werd dat het gelukt is deze begroo ting door te bezuinigen waar te bezuini gen viel sluitend te krijgen. Toch zal echter door de nieuwe minis- terieele regeling der rijksbelastingen de belastingdruk in deze gemeente zeer ver zwaard worden. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Janse of B. en W. reeds plannen in ge reedheid hadden voor werkverschaffing en steun-regeling. Hem werd geantwoord, dat B. en W. hadden gemeend te kunnen wachten met het komen van dergelijke voorstellen tot de volgende vergadering, omdat ieder nog werk heeft. Waar ech ter uit de besprekingen bleek, dat som migen niet veel werk meer in het voor uitzicht hebben, vroegen B. en W. mach tiging, om indien tusscben deze en de volgende vergadering personen zonder werk kwamen, hen op de een of andere manier voorloopig werk te geven. Deze werd verleend. Terneuzen. Te Bergen (Noorwegen) is na een korte ongesteldheid overleden de heer Ph. J. G'allenfels, sinds 15 Juni 1918 notaris te Terneuzen. Colijnsplaat. Tot voorzitter van het Be stuur der Chr. Schoolvereeniging ia ge kozen Ds M. Bons, terwijl de heer J. van Dis als vice-voorzitter zal optreden. Naar wij vernemen zijn plannen in vergevorderde staat van voorbereiding tot oprichting van een derde Herv. Knapen- vereeniging en een Herv. Vereen, van ge huwde Jonge Mannen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noordwijk (Gr.) G. J. A. Offerhaus te Eernewoude; te Diever F. A. Westhoff, cand. te Den Haag. Aangenomen naar Hoornsterzwaag P. ten Have te Noordlaren. de klok in de zitkamer zouden gaan kij ken. Al sprekend was ze, door Ruth ge volgd, de donkere kamer, slechts door bet 'haardvuur verlicht, al binnen getreden. „Mijn 'lieve juffrouw Jem, wat is u laat!" klonk haar tegemoet; „Lona en ik hebben al ik weet niet hoe lang op u zitten wachten", en zie, uit den schemer van de vensternis stapte een gestalte naar voren. Ze was zoo klein en tenger, dat Ruth eerst dacht een kind voor zich te hebben, maar toen 'Raohel de lamp binnengebracht had bemerkte ze, dat ze zich totaal ver gist had, want de 'onbekende was een dame al haast op middelbaren leeftijd. Ze was een brunette en had een vroolijk, sc'herp- gesneder gezicht, dat buitengewoon aan- 'trekkelijk was, hoewel niet anooi, maar haar lachende oogen schitterden ondeu gend, toen ze zag, hoe ontstemd juffrouw Durnford keek. „Wel mevrouw Pater!" riep ze uit, „dat is echt iets voor u om u in het don ker te verstoppen. Maar wat doet u hier op een uur, dat andere menschen aan eten gaan denken. En daar is Lona ook", ver volgde ze, toen ze een 'lang, knap meisje uit dezelfde schuilhoek te voorschijn zag komen die naast haar schoonzuster ging staan. „Juffrouw Jem, heb ik u niet mooi ver rak", antwoordde mevrouw Pater, haar toon en manieren nabootsend. Ze deed het zoo precies, dat Ruth haar lachen bijna Ik hoorde, dat in een Zeeuwsche ge meente de prijs van de melk met 1 cent per Liter is verhoogd, een bericht, dat mij niet bepaald aangenaam heeft ge troffen. Om twee redenen niet. Toen het vorig jaar scheen, dat de melkprijs een abnormaal laag peil zou bereiken, zijn terstond maatregelen ge nomen, om dien prijs door bindende be palingen, dus kunstmatig, op een redelijk bedrag te stabiliseeren. De consumenten hebben daarmee genoegen genomen, om dat daarmee een groot plattelandsbelang werd gediend, ook al waren er veehou ders, die zonder bezwaar hun melk aan een lageren prijs wilden slijten, aldus met den hoogeren prijs een flinke winst maakten. Maar dan moet men nu niet direct, nu het voeder wat duurder is geworden, den melkprijs gaan verhoogen. Bovendien en dit is mijn tweede bezwaar moet de boel hopeloos vast loopen, als we nu de prijzen van de aller belangrijkste levensmiddelen gaan ver hoogen. Als om strijd wordt verkondigd, dat we naar een lager niveau moeten. Loonen en steunbedragen zijn reeds aan zienlijk verlaagd en zullen, naar som migen meenen, nog meer verlaagd moe ten worden. Maar dan vloekt daarmee een prijsverhooging van de noodzakelijke levensbehoeften. Op die manier zullen we er nooit komen. Ik hoop dan ook, dat onze regeering, die al meer aan het economisch leven leiding moest gaan geven, en de onder haar werkzame regeeringscommissaris- sen alles zullen doen, om die prijsver hooging te voorkomen. OPMERKER. Bedankt voor Ovezand-Driewegen J. v. d. Wiel te Oostkapelle. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Kornhorn L. Kleisen te Vlis singen en W. Meynhoudt te Nieuwendam. Vrije Evang Gem. Beroepen te lerseke J. v. d. Werfhorst te Veendam. Jubileum. Vandaag herdenkt Ds J. L. Klomp, Ned. Herv. predikant te Woudenberg, zijn 25-jarige ambtsbedie ning. Op 12 Sept. 1909 werd hij bevestigd te Meeuwen (Br.) zijn eerste gemeente. In 1915 vertrok Ds Klomp naar Schore en Vlake (Z.), welke standplaats in 1924 met Gapelle a. d. IJssel verwisseld werd. Op 21 Oct. 1928 verbond Ds Klomp zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds Klomp is in de kringen van het Chr. onderwijs en van de Anti-Rev. partij èen bekende persoonlijkheid. Het Prov. Kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg heeft tot de evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk toe gelaten den heer P. A. v. d. Vlugt te Dru- nen. Een ontkerstend land. In den ring Enkhuizen der Ned. Herv. Kerk is door de benoeming van Ds W. A. Kastein te Hoogkarspel tot voorganger van de Vrijz. Hervormden te Kampen het aan tal vacatures weer met één vermeerderd. Bovenkarspel is al sedert 1925 vacant, Grootebroek sedert 1929, Lutjebroek se dert 1926, Ooster- en Westerblokker sedert 1926. Buiten genoemde Streekdorpen zijn nog in de onmiddellijke nabijheid van Enkhuizen onbezet: Venhuizen, Wijdenes en Oosterleek, Hem, Schellinkhout, Zwaag, Wervershoof, Midwoud, Abbekerk en Lambertschaag, Aartswoud, Hoog woud, Obdam, Ursem, Wognum en Wad- niet kon houden. „Wat een gezond iemand is u toch. Al uw maaltijden schijnen u zoo te smaken; is 'f niet dat u er al een paar uur van te voren naar verlangt. We zui len u niet lang ophouden, hè Lona. We zijn alleen maar even binnen komen vallen om u te zeggen, hoe blij we zijn, dat u op tijd terug bent voor mijn verjaarfeest". „Wat vervelend", stond duidelijk op juffrouw Durnfords gezicht te lezen, maar ze was toch zoo beleefd die gedachte niet uit te spreken. „Nu zou ik toch graag willen weten, boe u er achter gekomen is. dat ik terug was", vroeg ze tamelijk stug. „U hoeft niet te zeggen, dat Lilian of Bob wat los gelaten hebben, want ik zou u toch niet gelooven, al bleef u tot morgen bier om me te overtuigen. Ik beb Bob immers ge zegd, dat ik incognito wensebte te blij ven." „Plaag juffrouw Jem niet langer, Tina" mengde Lona zich in bet gesprek. „Waar om probeer je toch altijd haar boos te maken? De oplossing van het raadsel is heel eenvoudig", vervolgde ze, zich tot Juffrouw Durnford wendend. „Ian zag u en deze jonge dame in de richting van Medfield rijden. Hij was bij boer Stod- dart op bet erf en daardoor zag u hem niet. Hij begreep wel, dat u naar de Mon nikshoeve ging en Tina stond er op, te blijven wachten, tot u terug zou zijn." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2