Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. „HOLLANDERS WETEN WAT GOED IS." Hoe men in Amerika over ons denkt De beroemde Amerikaansche sigaretten- mixer, William J. Garvey, die oök de in Holland reeds zoo populaire O.K.-sigaret maakte, is vol lof over H den smaak van bet Hol- landscbe pu bliek. „Het is niet waar" verklaarde hij „dat wij Amerika^ nen denken, dat alle Hol landers op klompen hxr pen. Wij we ten heel goed dat Holland ons in menig opzicht een lesje kan geven. Neem Uw landbouwproducten, Uw fruitteelt en op ander terrein Uw zwemsters, athleten, musici, ze zijn wereldberoemd I" „En", zoo vervolgde hij „ik weet nu ook, dat Holland weet wat een goede, Amerikaan- sche sigaret is. M'n eerste vrees, dat de Hollanders misschien wat vreemd zouden staan tegenover de speciale meleering en de bijzondere manier, waarop O.K. ge stopt is, is volkomen weggevaagd door het enorme succes' van O.K. Ik neem nog steeds m'n bekende blinddoek-proef in alle kringen en ook daarbij blijkt, dat Holland weet, wat een goede Amerikaan sche sigaret is want steeds wordt O.K. er als de beste uitgepikt (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Langerak, A. de Leeuw, cand. te Zegveld, Te Zalk, W. J. Holsche- rer, cand. te Arnhem. Te Randwijk, A. F. P. Pop te Monster. Te Nieuwerkerk a. d. IJssel, J. G. Wolthers te Putten. Bedanktvoor Arnhem (Herv. Diac. huis), H. E. Beker te Haarlem. Geref. Kerken. Aangenomen naar Dwingelo, M. Geert- sema, cand. te Zuidwolde. Naar Appel scha, cand. D. Vreugdenhil te Rotterdam Kralingen. Bedankt voor Borne, M. Geertsema, cand. te Z ndwolde. Voor Monster, J. W. de Jager te Diever. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Haarlem-N., N. Brandsma te Bunschoten en W. Heerma te Aals meer. Beroepbaar. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft toegela ten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk den heer P. A. Stapert te Sneek, candidaat aan de rijksuniversiteit te Leiden. Goes. Gistermorgen had de inwijding plaats van het nieuwe kerkgebouw der Doopsgezinde Gemeente aan den West- wal. In deze samenkomst, die het karak ter van een gewonen kerkdienst droeg, wa.ren verschillende genoodigden aanwe zig, o.a. de burgemeester, wethouder mr Goedbloed, de gemeente-secretaris, de heer Wessel, voorzitter van het Burg. Armbestuur, de kerkeraad van de vrijz. Hervormden, de afgevaardigden van de Doopsgezinde gemeenten te Aardenburg, Middelburg en Vlissingen, de aanne mers, e.a. De predikant, ds J. Koekebakker, hield een predicatie over Genesis 28: 18 en 19 en wees er in het tweede gedeelte van zijn preek op, dat de grondslag van dezen kerkbouw is gelegd door den gehouden bazar. Hij dankte allen, die aan dezen bouw op eenigerlei wijze hun medewer king hadden verleend. Na den dienst was er gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen. Afscheid S. A Leopold. Zaterdag nam de heer S. A. Leopold, die ongeveer 36 jaar werkzaam was als leeraar aan de R.H.B.S'. te Goes en nu met pensioen gaat, in de gymnastiekzaal der school afscheid van directeur, leeraren, leerlingen, oud-leerlingen en collega's uit overig Zeeland. De directeur der school, de heer Ir de looze, sprak eerst op zeer hartelijke wijze den heer Leopold toe. Het doet wee moedig aan van iemand als de heer Leo pold, die zulk een prettig collega was en zooveel voor het M.O. deed, afscheid te moeten nemen. Zijn heengaan is een groot verlies voor de R.H.B.S. en het M.O. D'e heer Leopold heeft de moeilijke taak van leeraar bij het M.O. op uitne mende wijze volbracht. Hij was een ge boren paedagoog. Aan zijn onderwijs stel de hij steeds de hoogste eischen. Omdat hij rekende met den persoonlijken aanleg der leerlingen en over groote karakter kennis beschikte, is van hem een blijvende invloed op velen uitgegaan. Zijn hoogste ideaal was niet het volstoppen met ken nis voor een examen, maar het tot ont wikkeling brengen der gaven en talenten van de leerlingen. Daardoor is hij velen tot een zegen geweest. Een man als de heer Leopold van zoo gTOOte eerlijkheid, bescheidenheid en gaafheid van karakter zal zeer gemist worden. Met groote ach ting en genegenheid neemt Spr. van hem afscheid, hem nog vele jaren van goede gezondheid toewenschend. Namens de collega's biedt Spr. een mooie klok aan. De heer Joh. Pilaar, voorzitter der commissie van toezicht M.O., sprak ook woorden van groote waardeering. Tad van menschen over de geheele wereld zijn, al dus Spr., U dankbaar voor Uw onderwijs. Spr. weet, dat de heer Leopold zijn be langstelling voor het Fransch ook in zijn rusttijd zal behouden, waarbij Spr. de hoop uitspreekt, dat de heer L. niet zal worden opgeschrikt door een wijziging der Fransche taal en marchant. Derde spreker was de heer dr d e N o o, directeur der R.H.B.S. te Vlissingen, die het woord voerde namens de leeraren en leeraressen in het Fransch in Zeeland. Spr. vertolkte de gevoelens van waardee ring en hoogachting der collega's en prees de veelzijdige kennis van het Fransch en de Fransche cultuur, waar over de heer Leopold beschikt. Spr. me moreert ook het uitgeven van enkele leer boeken door den heer Leopold en zijn ar beid in de examen-commissies, welke laatste hem een Kon. onderscheiding be zorgde. Een der oud-leerlingen, mej. Koning uit Goes, sprak namens de leerlingen en oud-leerlingen in 't Fransch woorden van dank en afscheid tot den heer Leopold en bood een fraaie lamp aan, terwijl een der andere leerlingen een bouquet rozen of freerde, waarna de heer Leopold har telijk dank bracht voor de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Nog dikwijls zal Spr. terugdenken aan de vele jaren in Goes doorgebracht en aan de prettige verhouding tusschen directeur en leeraren. Speciaal dankt Spr. de leer lingen voor hun geschenk, dat echter niet noodig was, om de herinnering aan de Goesche H.B.S. te bewaren. Als laatste woord gaf Spr. zijn leerlingen mee: „Werkt, en ge verovert u een kapitaal, dat u nooit in den steek zal laten". Fraude op een veiling. Na het ontslag aan den eersten keurmeester der Groenten- en Fruitveiling „Westland" te 's-Gravenzande is gebleken, dat ook de tweede keurmeester niet vrijuit ging, zoo dat ook hij geschorst moest worden. Uit een voorloopig onderzoek is tevens komen vast te staan, dat enkele kooplieden bij deze zaak betrokken zijn. Men vermoedt dat de betrokkenen zich hebben laten ver leiden tot het afge.en van voor vernieti ging bestemde groenten aan kooplieden, die daarvoor een geringe vergoeding be taalden. Geraffineerde oplichting Woensdag j.l. vervoegde zich bij den han delaar in bouwmaterialen en tegels B. v. d. H. van het Stationsplein te Rotterdam een man, die zich K. noemde en beweerde uit Terneuzen afkomstig te zijn. Hij vertelde de vertegenwoordiger te zijn van een hypotheekbank die te Schie dam aan een bouwwerk bezig was. De aannemer van dit werk was volgens zijn bewering failliet gegaan en hij had op dracht gekregen zich met de verdere uit voering te belasten. De man vroeg daarna enkele tegels op zicht die hem werden meege.even en 's middags al bestelde hij telefonisch voor een bedrag van f 300 aan tegels. Deze werden wat later met een sleepers wagen op het Stationsplein afgehaald. De sleeper had van K. opdracht gekre gen de tegels weer aan een anderen slee per over te geven en dit gebeurde. De tweede sleeper reed ingevolge in structies van K. de vracht naar een han del in bouwmaterialen in een ander deel van de stad, waar K. dienzelfden ochtend ook was geweest. Daar had hij voorgegeven belast te zijn met den verkoop van materialen van een failliet gegaan bouwwerk en 'hij was er in geslaagd deze firma een partij tegels voor een bedrag van f 300 te verkoopen. De tegels van de firma v. d. H. werden aan de andere firma afgeleverd en K. ont ving contant het bedrag van f 300. De firma v. d. H. betaalde hij niet en ongetwijfeld zou K. met 't geld spoorloos verdwenen zijn als hij niet de domheid 'had begaan om den sleepers hun loon te onthouden. 'Deze vervoegden zich 'bij de twee firma's in bouwmaterialen en toen deze van een betaling niets af bleken te weten werd de politie in den arm genomen. Deze is er gisteren in geslaagd den oplichter, die de 27-jarige Belg D. 'G. G. uit Antwerpen bleek te zijn, aan te 'houden. De man was in het gezelschap van een minderjarige Antwerpsche winkeljuf frouw. Beiden zijn in bewaring gesteld. N. S. B.er te Botterdam ever- vallen. Te Rotterdam hebben eenige mannen Zaterdagmorgen in alle vroegte een overval gepleegd in het kringhuis van de N. S. B. aan het Willemsplein no. 10. Zij hebben daar den 50-jarigen nacht waker H. Hoorweg, een doek met peper in de oogen gegooid en hem mishandeld. Gelukkig is de man niet ernstig gewond. Tijdens de worsteling in de keuken heeft Hoorweg de mannen tegen elkaar hooren zeggen, dat zij den verkeerden voor had den. Kort daarop hebben de mannen de vlucht genomen. De moord te Haarlem. De 21-jarige A. Th. O., wiens opsporing en aanhouding was verzocht door den com missaris van politie te Haarlem, in ver band met den moord op Mej. W. in de Anegang te Haarlem, is Zaterdag door de politie te Zwolle aangehouden. De man kwam zichzelf bij de politie aanmelden en werd terstond in arrest ge steld. Den nacht had hij vermoedelijk doorge bracht in de omgeving van Wezep op de Veluwe. Van het gestolen geld was niets meer overgebleven. Bij een hem voorloopig afgenomen ver hoor heeft O. evenwel geen bekentenis af gelegd. Hij doet integendeel erg vreemd, alsof hij krankzinnig is. Aan een dertiental personen te Utrecht len Zeist heeft hij Vrijdagmorgen schul den afbetaald. Hij heeft o.m. afgerekend met een gouden tientje, terwijl vaststaat dat in het geldkistje van den kapper We ver twee gouden tientjes waren. Den laatsten tijd was hij verpleger in de W. Arntzhoeve te Den Dolder. Sedert Zondag was hij vandaar afwezig, zonder verlof te hebben gevraagd. Zaterdagmiddag is O. te Haarlem per trein gearriveerd. Er was veel belangstelling aan het sta tion. O. werd per politieauto naar het politiebureau overgebracht. De9 avonds legde O. na aanvankelijk geweigerd te hebben, een volledige beken tenis af. Hij wist dat het meisje dood was. Ver volgens heeft hij in de kast brand gesticht om daardoor ontdekking van zijn daad te voorkomen. Daarbij heeft hij er niet aan gedacht, dat op de tweede verdieping nog twee dochtertjes sliepen. Tenslotte heeft hij' zich uit de voeten gemaakt en zich Zaterdagmorgen bij de politie te Zwolle aangemeld, na het lezen van de berichten in de dagbladen. O. maakte bij het verhoor een onver schilligen indruk. Hij was Donderdag naar de woning van het meisje te Haarlem gekomen met de bedoeling het meisje te dooden. Hij wist, dat haar ouders niet thuis waren. Het meisje heeft hij met een doek ge wurgd. De reden van deze daad is bij het verhoor niet opgehelderd. Het drama te Hoofd dorp. K., die verdacht wordt van den moord op den electricien J. T. van B. te Hoofddorp in den nacht van Woensdag op Donderdag in een schuurtje achter diens woning, is 28 jaar oud. Na eerst inwonend bij van B. te zijn geweest, was hij den laatsten tijd waar schijnlijk te Haarlem woonachtig. Hij moet in dien tijd de vrouw van v. B., die reeds twee maanden te De Bilt woont, verschillende malen hebben bezocht. Van Zondag af is hij' voortdurend in Hoofd dorp geweest bij v. B., van wiens woning hij een sleutel bevat. Ook Woensdagavond was hij' daar. Le politie vond na de ontdekking van den moord twee beslapen bedden en een tafel waar voor twee personen was ge dekt. In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft een buurman, die ziek te bed lag en niet kon slapen, omstreeks vier our leven gehoord in het schuurtje, waar later het lijk van v. B. is gevonden. Hij hoorde daarna een deur dichtslaan en heeft gezien, dat een man zich op een fiets verwijderde. Eé fiets van v. B. wordt vermist. Een duister punt is, waarom v. B. des morgens om vier uur geheel gekleed in het schuurtje was. Maar dit wordt min der onduidelijk, als men weet, dat v. B. reeds meermalen geklaagd had, dat onbe kenden zijn electrische apparaten in het schuurtje onklaar maakten. Zaterdagavond zijn de verdachte K. en de vrouw van v. B. naar Hoofddorp over gebracht. Noodlottig auto-ongeluk. Zondagavond is te Soest een ernstig on geluk gebeurd, waarbij een doode te be treuren is. Op genoemd tijdstip reed een vracht auto uit Zandvoort, bestuurd door den heer A. Koning, in de richting van Baarn. D'e wagen slingerde hevig over den weg en botste daarop tegen eenige boomen aan, waardoor de auto totaal vernield werd. Een man, die naast den chauffeur gezeten was, werd door de bot sing zoo zwaar gewond, dat hij bij aan komst in het ziekenhuis reeds bleek te zijn overleden. De chauffeur zelf was niet ernstig gewond. Deze is in arrest gehou den. Hij was onder den invloed van ster ken drank. Twee boerderijen onder Almkerk afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontlastte zich boven de gemeente Almkerk een hevig on- weder. Op twee plaatsen sloeg de bliksem in en wel in de boerderij van de wed. G. Snoek, en in de kapitale boerderij van den heer G. van Herwijnen. Beide boer derijen zijn tot den grond afgebrand, ter wijl de geheele inboedel met oogst en landbouwwerktuigen een prooi der vlam men werd. Van de wed. A. A. van Wijn gaarden, die een gedeelte van de woning van de wed. G. Snoek in gebruik had, ging ook de geheele inboedel verloren. D'e brandweren uit Almkerk, Giessen en Sleeuwijk, die aanwezig waren, konden een woning staande naast de boerderij van den heer G. van Herwijnen, behou den. Oss wordt gezuiverd. In ver band met de zuivering van Oss heeft de gemeente-politie een inval gedaan in ver schillende perceelen van verdachte ele menten. Het is haar gelukt de hand te leggen op een aantal gevechtsgeweren en revolvers, alsmede munitie. De wapens zijn in beslag genomen, terwijl tegen de overtreders der vuurwapenwet proces verbaal is opgemaakt. Het onderzoek wordt voortgezet. Inbra'ak te Hillegers- berg. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het kantoor van de firma G. Ulrich Zonen te Hillegers- berg. Met behulp van verschillende instru menten hebben de daders de brandkast aan de achterzijde gelijk een sardineblikje opengescheurd. Een portefeuille met papiergeld en zil vergeld kon op deze wijze worden be machtigd, in totaal ongeveer een bedrag van f 1000. De daders zijn vermoedelijk in hun werk gestoord, want zij hebben al hunne inbrekerswerktuigen, die alle nieuw zijn, achtergelaten. Kind verdronken. Zondag middag is in de Goolhaven te Rotterdam het 5-jarig jongetje van zekeren B. ver dronken. Verdronken. Zondagmiddag za gen enkele strandbezoekers te Zandvoort een meisje, gekleed in blauw badcostuum op het strand aanspoelen. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd. Kunstma tige ademhaling werd toegepast, doch dit mocht niet meer boten. Bij informatie bleek het meisje te zijd de 24-jarige G. v. d. Linde uit Wilnis (Z.- H.). Zij was te Zandvoort als dienstbode in betrekking. Dankbetuiging van H. M. de Koningin. AMSTERDAM. De Koningin, ten zeer ste getroffen door de verrassende wijze waarop Zij bij Haar aankomst te Amster dam hedenmorgen verwelkomd werd, heeft den Burgemeester verzocht hiervoor aan de talrijke personen, die aan deze be groeting hebben deelgenomen, warmen dank over te brengen. HOEK VAN HOLLAND. Loodsboot no. 19 is heden beneden de rijkshaven op een steenen dam geloopen. De positie van de boot is voorloopig niet gevaarlijk. Ver moedelijk zal het schip met hoog water weer vlot komen. K'ORNWERDERZAND. Te Kornwer- derzand is gisteren een autobus tegen een motorfiets aangereden. De motorrijder, zekere A. Herder uit Julianadorp^ werd op slag gedood, terwijl een dame, die op de duo zat, zeer ernstig werd gewond. Spoorwegongeval. LUZERN. Tengevolge van den hevigen regenval zijn Zondagavond de toegangs- lijnen tot de St. Gothard-spoorbaan tus schen Luzern, Zurich en Goldau op ver schillende piaatsen door vallend ge steente bedolven. Een locaaltrein LuzernGoldau is op een neergevallen steenmassa gereden met het gevolg, dat de locomotief, een bagage wagen en een personenwagen ontspoor den. Cholera in Roemenië. BOEKAREST. Onder de manschappen van twee regimenten te Constanza is cholera uitgebroken. Reeds zijn 40 man aanmtast van wie 8 zijn overleden. Alqemeene staking te Madrid mislukt. MADRID. De pogingen om door een algemeene staking alle verkeer en bedrijf in de hoofdstad stop te zetten, is op een mislukking uitgeloopen. Toch werden nog 8 personen gedood en 40 gewond. De pogingen om de hoofdstad tijdens 'het weekend zonder voedsel te laten zit ten, zijn mislukt. De stakingsleiding heeft Zaterdagnacht 'besloten het werk te doen hervatten. Zon dagmorgen 'had alles weer een normaal aanzien. Dat de staking is mislukt, is te danken aan het optreden der regeering en de houding van het publiek. De droogte in Canada. LONDEN. Naar uit Ottawa wordt ge meld, heeft de Regeering principieel toe gestaan in een door de provincie Mami- toba ingediend voorstel om 125.000 stuks vee in de door de droogte getroffen stre ken te slachten. Alpinisten verongelukt. GLETSGH. Gistermorgen zijn 5 toe risten uit Bazel, die onderling met een touw waren verbonden, op den Galenstock neergestort van een rotswand boven de Röne-gletscher. Drie hunner zijn gedood en twee gewond, waarvan een ernstig. De ramp aan boord van de „Morro Castle". Het schip, dat nog steeds brandt, ligt thans nog slechts 60 M. van 'het strand bij Astangpark aan den grond. Heden zullen de federale autoriteiten een aanvang maken met het officieele on derzoek. Vast staat dat 404 personen zijn ge red, 45 dooden geborgen, 52 passagiers worden vermist en 59 manschappen. Het is den officieren van bet schip streng verboden de pers mededeelingen over den brand te doen. De bladen geven uiting van hun ver wondering over het feit, dat tusschen het uitbreken van den brand en het alarmee ren van de passagiers naar bet schijnt minstens een uur is verloopen. Aardbevingen. PARIJS. Onder de bevolking van N. Algerije 'heerscht een paniekstemming. Na de laatste ernstige aardbeving, welke het plaatsje Carnet bijna geheel verwoestte, zijn overal nieuwe lichte aardschokken waargenomen. De bewoners van de geheele streek bebben bun woningen verlaten en leven sedert Vrijdag in de open lucht. In den loop van Zaterdag zijn weer verscheidene slachtoffers door aardbevin gen gevallen. De staking in Amerika. WASHINGTON. De textiel-bemidde- lingscommissie beeft gister een aanvang gemaakt met haar poging om een arbi trage van de textielstaking te bespoedi gen. De voorzitter der commissie heeft de leiders van het katoen-textiel-instituut uitgenoodigd vandaag met de commissie samen te komen ter bespreking van de voorstellen der stakingsleiders. De werk gevers hadden bet Zaterdag door Gor man ingediende voorstel betreffende een wapenstilstand genegeerd. Gorman stelde voor, dat alle fabrieken zouden worden gesloten, terwijl de bemid delingscommissie zou trachten het con flict, tot een oplossing te brengen. Posten der vakvereeniging zouden dan de fabrieken beschermen. Toen Gorman gister nog geen ant woord had ontvangen van de vertegen woordigers der industrie, stelde hij1 als uiterste termijn voor bet geven van een antwoord op zijn voorstellen bet tijdstip Maandagmorgen 6 uur vast. De bemiddelingscommissie tracht thans een verscherping van den toestand te Voorkomen, terwijl duizenden soldaten in N. en Z. Carolina als hulptroepen in gereedheid worden gehouden voor 'het ge val dat heden nieuwe onlusten mochten uitbreken, wanneer vele fabrieken zullen trachten hun deuren te openen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 41% 41 Philips Gloeilampen G.B. 217 217 Unilever 70 70% Anaconda Copper 7% 76/ie Bethlehem Steel 17% 17% U.S. Steel Corp. 20 20 Koninkl. Petroleum 154% 153% Shell Union 4% 4% Amsterdam Rubber 102 100% Ned. Scheepvaart Unie 35 35 D'eli Maatschappij 131 130 Handelsverg. Amsterdam 170% 168% 4 pet. Indië 1934 lOOVs 1003/s 4 pet. Nederland 1934 102 102 A.K.U. 34% 35 De stemming ter beurze blijft nog steeds buitengewoon lusteloos en de koersvariaties waren ook vandaag weder zeer beperkt. Ook de beleggingsmarkt was hoewel goed van stemming zonder verandering. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Sept., 2.30 u. Londen 7.287.30. Berlijn 58.50—58.55. Parijs 9.71—9.75. Brussel 34.6034.68. New-York 1.44%—1.46% MIDDELBURG. Gehuwd: J. Haas 29 j. en C. A. Wondergem 21 j. Overleden: C. J. de Vogel 46 j. geh. met, M. Crucq. GOES. Huw.-aang.: Hermanus Leo- nardus Baars, 28 j. jm. te Hengelo en en Johanna Margaretha Maria Verheij, 27 j. jd. Huw.-afk.: Jan Foudraine 26 j. jm. en Josina Dimphena Catharina de Moor, 22 j. jd. te Woensdrecht. Overleden: Maatje Meijler 23 j.; Jacob Jan Kerkh'öve, 7 weken, z.v. Marinus Kerkhove -en Helena Geertruida Flipse te 's H. Arendskerke. Rotterdam, 10 Sept. 1934. Veemarkt Aanvoer: Vette runderen 369, vette kalveren 228, schapen en lam meren 775, varkens 764, nuchtere kalve ren 4. Prijzen per K.G.: Vette koeien 6062, 5458, 4042, vette ossen 5458, 4850, 4244, vette kalveren 7080, 60—65, 45, varkens (levend gew.) 2931, 2527, 22 24, schapen 34, 32, 30, lammeren 36, 33, 30, schapen per stuk f 16, 12, 8, lam meren per stuk f 11, 9, 7. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel willig, prijzen als vorige week. Prima ex. 2 cent boven noteering. Vette kalveren minder aanvoer, han del kalm, prijzen onveranderd. Prima ex. 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren korter aanvoer, handel traag, prijzen lager. Varkens minder aanvoer, handel lui, prijzen iets lager. Enkele partijen schapen voor export verkocht. Zaden: Karwijzaad f 16—f 17,50, Lijn zaad wit bloei zaai f8f9, Lijnzaad voer f 6f 7, Lijnzaad blauw bloei zaai f 8 f9, Blauw maanzaad f 16f 17. Vlas: 7800 KG. Holl. geel f 0.40—f 0.45, 2500 K.G. Groningsch f0.40f0.45. Kleine aanvoer, handel ongeanimeerd, prijzen onveranderd. Aardappelen Brielsche eigenhei mers 55V2, Zeeuwsche eigenheimers 4% 5, Blauwpitten 5%6, Blauwe eigenhei mers 55%, Zeeuwsche bonte en -blauwe 4y25y2, Westl. ronde zand 7 et, alles per K.G. Redelijke aanvoer, kalme handel. Graanmarkt: Gerst chevallier f6 —f6.15, Haver f6.25-f6.50, Kleine gr. erwten f8.25—f9.70, Schokkers f 10.50— f 12, Bruine boonen f 12."50—f 13.50, alles per 100 K.G. La plata mais f107 per last.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3